BELGISCHE ATLETEN WILDEN NAAR NEDERLANDS TITELTOERNOOI KOMEN Kogelstootster ELS VAN NOORDUYN: last van calvinistisch standpunt Kees Pellenaars heeft weer zijn wieler-oranj emannen Flamingo’s ontvangt Suvrikri Sport in Nederland heeft nog steeds „Telegram Klompé zou GOUDSMIT HOFF ik direct terugsturen” Van der Kerkhof mankeert niets C. Alkestis van E en Anton starten ondanks handicap Oplossing conflict Koomen in zicht Behang van klasse! O'O Strandloop in Zandvoort 19 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 Knauw München I Koninklijke H.F.C. Zilvermeeuwen 99 Jappie van Dijk winnaar in Vierbanentoernooi EK (Van onze sportredactie) Els van Noorduyn heeft hier geen tegenstandsters. ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) de ADVERTENTIE fVVVVVVWWWVVVVWWVVVVVWVVVVVVVVV’VVVVVVVl/WirVVVVVWVVVWVVVVWVWVVVVVVVVVVVVVVVVVWWWWVVV’ vooral gaan. is de Rijen sprak staan, dat die wens practisch niet te realiseren valt. 6 maart de eerste wedstrijd, waarin de Goudsmit-ploeg uitkomt. Daarna volgen voorlopig alle klassiekers, Parijs-Nice, de ronde van België en de ronde van Spanje. revanche zal willen nemen op Haico Scharn, die hem op de Nederlandse buitenkampioenschappen versloeg. Bij de dames valt vooral het heroptreden van Stans Brehm op de 400 meter op en van Els van Noorduijn bij het kogel stoten. Kees Pellenaars op de schouders van assistent-ploegleider Huub Harings, temidden van zijn nieuwe ploeg. Het gebrek aan faciliteiten en een ziek te hebben haar vorig jaar de das omge- A.s. zondag 21 februari, speelt de aan de Spanjaardslaan, de uiterst be langrijke wedstrijd tegen koploper Wint HFC, dan doet het weer volop mee in de strijd om het kampioen schap in afd. West II. Deze wedstrijd belooft dus bijzonder interessant te worden. Alle rangen slechts 1,50, jongens- kaartjes f 0,75. Aanvang 14.00 uur. De ploeg is reeds in Inzell en nu zijn ook de heren W. Wynia en J. van Laer, res pectievelijk voorzitter van de technische commissie en vice-praeses van de KNSB daarheen vertrokken om met de schaatsers te praten. Naar alle waarschijnlijkheid volgt er dan een gesprek tussen de schaat sers en Theo Koomen dat zal worden uit gezonden in het Radioprogramma „Goal” van de KRO-radio zaterdag om 22.40 uur. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM- De kwart ton aan prij zen, die zondagmiddag (1.30 uur) op Hil versum wordt verreden komt grotendeel* terecht in stayerskoers om de Matadoren- prjjs en de beide internationale draverijen om de Serpentine-prijs waarin Anton en C Alkestis van E ondanks een onmogelijke handicap van 60 meter zullen starten. Beide cracks staan bij voorbaat kansloos. Een nieuw gezicht in dit milieu is Fe lix, die na enige maanden van afwezig heid zijn rentree maakt. Ook hij zal wei nig met hem in de melk te brokken hebben. Een minder lange rust is de nog maar net vier jaar oude Ingrid Hanover beschoren. De klassevolle merrie wordt nota bene ingezet in een nummer voor amatrices, waarvan mevr. Dragt met de in grote vorm lopende Eric Kinley de beste combinatie vormt. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Er zjjn redenen om aan te nemen dat de controverse tussen tv- commentator Theo Koomen en de Neder landse schaatsploeg zal worden opgelost. Van de wedstrijden, die tot nu toe op de demontabele baan van de KNAU zijn gehouden, viel behoudens Leiden nogal wat aan te merken op de accommodatie. De keuze van de hallen leek slecht, zo niet afkeurenswaardig, hoewel er toch dit seizoen dertien maal nieuwe senio renrecords zijn gevestigd en liefst acht tien keer jeugdrecords. De Energiehal lijkt nu in tegenstelling tot de Gro- ningerhal en de Brabanthal de ideale ruimte om een kampioenschap te hou den. Het publiek heeft zitgelegenheid langs de zijkanten van de baan en aan een kopkant, met panoramisch overzicht, en kan in groten getale aanwezig zijn: AMSTERDAM Een verloofde, tien trainingen, waarbij een totaal gewicht van dertig ton verzet wordt en een druk beklante sigarenzaak vullen de week van de Amsterdamse kogelstootster Els van Noorduyn, die ondanks een vry late start van de krachttraining dit weekeinde zal deelnemen aan de Nederlandse indooratletiek- kampioenschappen. Tijd voor massage is er in die volle week voor de forse atlete niet, wel is er voor de eerste maal in haar dertienjarige carrière gelegenheid gekomen voor een meer professionele aanpak van het zware onderdeel van de atletiek, dat zij beoefent. Van haar en Wilma van den Berg zijn op Papendal opnamen gemaakt met de videorecorder om technische onvolkomenheden op te sporen. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. De blessures van Twente-spelers Willy van de Kerkhof die gisteren tijdens de verlenging van het duel FC TwenteJuventus op een bran card van het veld gedragen moest wor den en Kees van lerssel schijnen mee te vallen. Van de Kerkhof die na de wedstrijd wel behoorlijk aangeslagen was, heeft niets gebroken, zelfs geen her senschudding. De verwonding van Kees van lerssel boven het rechteroog is van zodanige aard dat hij zondag in de uit wedstrijd van FC Twente tegen AZ ’67 waarschijnlijk alweer van de partij zal zijn. paarden heeft gedaan is een andere zaak. Förster drong er bij de renners op aan se rieus werk te leveren, opdat niet opnieuw een nood-situatie zou ontstaan, zoals aan het slot van het vorig seizoen. Bellenaars en zijn renners gaan volgen de week in een trainingskamp bij Breda. Vervolgens is de Omloop van het Volk op Op de kampioenschappen in Rotter dam zal Els van Noorduyn, die 500 sto ten in de week moet maken, een van de weinigen zijn, die een onbedreigde zege behalen. Zij is het enige talent, dat Ne derland op dit kracht- en snelheidsnum- mer kent. „Je moet een keiharde menta liteit bezitten om iets in het kogelstoten te bereiken. De meeste meisjes bezitten die niet. Bovendien is de voorbereiding op wedstrijden vaak zo, dat zij al hun kracht al met de trainingen opgebruikt hebben. Niemand, behalve misschien Ton Eykenboom, weet hier iets van kogelsto ten, dus van een goede opbouw kan nau welijks sprake zijn”. Els van Noorduyn heeft haar peil dan ook niet hier gezocht. Al jaren heeft ze nauw contact met de Oostduitse trainer Karl-Heinz Bauersfelder, aan wiens ad viezen ze zich nog steeds houdt. In 1967 was ze voor de eerste maal in Oost- Duitsland en na het „professionalisme” De indoorkampioenschappen in Rotter dam komen Els van Noorduyn eigenlijk niet goed uit. Ze bereid zich nu al voor op München (Olympische Spelen) en ge looft niet in een binnen- en buitentop, tenzij er een maand rust tegenover staat die ze zich nu niet kan permitteren. „In het Oostblok kan dat wel, ze hebben er de juiste benaderingswijze gevonden na enkele mislukte experimenten En on danks Bauersfelder hoor ik de nieuwste de maximale capaciteit is 3000 toe schouwers. Aan alle condities, waaronder records gevestigd kunnen worden, is voldaan. Nederlandse records zullen er dan waar schijnlijk ook evenveel sneuvelen als in voorgaande wedstrijden, waarbij ver wacht mag worden, dat de heren het leeuwendeel voor hun rekening zullen nemen, daar vele damesrecords reeds vrij scherp staan. Er wordt zelfs een poging ondernomen om een wereld record te verbeteren. Sjouke Tel, met Jan Struyk, Nederlands recordhouder op de 400 meter, zal proberen het we reldrecord op de 500 meter (1.03.6) van de Amerikaan Lee Evans te verbeteren. Tijdens de a vond wedstrijden zal Sjouke Tel, die zelf op deze ongebruikelijke afstand Nederlands recordhouder is met 1.04.6, getrokken worden door Rob Mahieu, die na 300 meter zal afhaken. Gezien Tels huidige vorm zou hij in de buurt van 1.03.kunnen eindigen. DEVENTER. De Friese schaatsenrij der Jappie van Dijk is donderdag op de Deventer kunstijsbaan door een overwin ning in de laatste wedstrijd winnaar ge worden in de allround klasse van het Vierbanentoernooi. Bij de dames behaalde Willy Burgmeyer de beste resultaten. Ge rard Demkes tenslotte zegevierde in de sprintersklasse. HAARLEM. Flamingo’s, algemeen reeds beschouwd als de nieuwe nationale kampioen, ontvangt zaterdagavond in de Kennemer Sporthal het Haagse Suvrikri. Hoewel de Surinamers een bescheiden plaats op de ranglijst innemen, ging Le- vi’s Flamingo’s destijds in Den Haag door het oog van de naald en zegevierde toen pas op de valreep met minimaal verschil. Aan spectaculair basketbal zal het zater dagavond niet ontbreken.Aanvang 20.15 uur. daar gezien te hebben, wist ze wel onge veer, wat er in Nederland fout zat. Sinds twee stages bij Bauersfelder is ze twee meter verder gaan stoten. In Mexico werd ze achtste en tijdens de Europese kampioenschappen van ’69 in Athene ver overde ze met haar Nederlandse record van 17.28 een zesde plaats, hoewel ze bij na drie meter achterbleef bij de Russi sche Chizhova, die een nieuw wereldre cord vestigde. Het grote verschil zat hem voorname lijk in de techniek. Bauersfelder had Els van Noorduyn al eens gezegd, dat de snelheid van haar arm te groot was in verhouding tot die van de rest van haar lichaam, kortom dat ze een betere speer- werpster zou zijn. Prestaties van anderen deprimeren haar nauwelijks, haar moti vatie verdwijnt er niet door. „Maar het is wel droevig dat je zo ver achterligt met de wetenschap dat je verder kunt komen, als de faciliteiten beter zijn”. „De kennis van het kogelstoten in Ne derland is zo gering, dat ik moest vra gen om een tijdmeter. Men keek daar erg van op. De tijd, waarin de stoot plaats vindt is echter even belangrijk als de rest, je moet doorberekenen in je trainingsschema. Vaak is men ook ver baasd te horen, dat de looptraining even redig moet zijn aan de gewichttraining. Vrijwel alle vijfkampnummers zijn in de training verwerkt”. Voor Eddie Achterberg lijkt het voet balseizoen 1970-1971 definitief voorbij. Deze week kreeg de populaire speler van FC Twente de zeer onprettige medede ling dat hij vermoedelijk trombose heeft in het rechterbeen. Dit is een direct ge volg van de schop die hij afgelopen za- terdt_ kreeg in de wedstrijd tussen de B-elftallen van FC Twente en Volendam. ZANDVOORT. De vijfde strandloop in Zandvoort, welke zondag door oud- renner Klaas Koper in samenwerking met de Amsterdamse rijwieltoerclub „Olym pia” wordt gehouden en waarvan de op brengst verdeeld wordt onder plaatselijke goede doelen, belooft weer een succes te worden. Er hebben zich bij de voorin schrijving al zo’n honderd liefhebbers aangemeld. De grote stoot verwacht men zondag voor de start. Om de toeloop zo vlot mogelijk te kun nen verwerken, zullen er bij de Rotonde vier loketten opengesteld worden, waar de lopers en loopsters zich van tien uur af kunnen opgeven. Het inschrijfgeld is 2,50 voor de ouderen en twee gulden voor de jeugd tot en met twaalf jaar. De start van de junioren en veteranen is om twee uur in de Bakkerstraat, terwijl de senioren en dames om kwart over twee in de Kerkstraat vertrekken. Prins Car naval Buus de vierde van Sport tot Duysterscharr lost het startschot. Vooraf is er van een uur af een muzikale show op de Grote Krocht. Deze vijfde Zand- voortse strandloop staat dan ook in het teken van carnaval. elk lotto-formulier moet je al vier jaar een dubbeltje bijbetalen. Dat komt ten goe de aan de organisatie van de Olympische Spelen. In Nederland is men nog niet zo ver. Klompé is een aardig vrouwtje, maar een telegram van haar zou ik per omgaande terugsturen. Daar hecht ik geen waarde aan, wel aan een erkenning van de sport”. Twentes Rooks, die op 20 december van het vorig jaar na de wedstrijd van de FC tegen ADO in Enschede in dichte mist te gen een verkeersbord en boom was aan gereden en met inwendige kneuzingen in een Enschedees ziekenhuis moest worden opgenomen, is hieruit vanmorgen ontsla gen. De Enschedeër is inmiddels zo’n 58 pond afgevallen, maar de doktoren acht ten hem zover hersteld dat hij naar huis kan om daar verder aan te sterken. (Van onze sportredacteur) RIJEN Kees Pellenaars is offcieel klaar om aan het nieuwe wielerseizoen te beginnen met zjjn nieuwe ploeg. In Rijen waar de fabriek van sponsor Goudsmit- Hoff staat, stelde Pellenaars gisteren zijn formatie voor. De renners rijden in psy chologisch uitgekiende kleuren, oranje- zwart, zodat de Pel in ieder geval weer over zjjn oranjemannen kan praten, na tionaal getint dus. HAARLEM De grote man achter de schermen bij de indooratletiek, ar chitect Wim Kapteyn heeft enige boze Belgen op zijn dak gehad tijdens de voorbereidingen van de Nederlandse kampioenschappen. Ed Salvé, die in Den Bosch een draagbaar televisietoestel won door 3.44 op de 1500 meter te lopen en enkele andere Belgische at leten, die hun Nederlandse collega’s in de wedstrijden om de Tartantrofee naar nieuwe records trokken, zijn ontstemd over het feit, dat de Nederlandse indoorkampioenschappen niet „open" zijn. Zij hadden deze laatste wedstrijden voor de Europese kampioenschappen in Sofia graag gebruikt als generale repe titie. Zelfs hebben zij zich nog moeite getroost om aanstaand weekend in de Energiehallen te Rotterdam buiten mededinging mee te lopen, maar de organisatie is op het standpunt blijven methoden nooit. Die houden ze voor zich zelf, uit propagandistisch oogpunt. In Nederland is de belangstelling voor atle tiek zo veel minder, omdat er geen pro paganda bedreven wordt. Ze kunnen hier geen show maken. Je moet bij wed strijden een regisseur hebben, die er ver stand van heeft, dus uit Hilversum of zo. Al doen ze er boomstammen gooien bij, wat maakt het uit. Je wordt hier op wed strijden alleen maar lastig gevallen door officials. Op de Olympische Spelen is at letiek altijd het hoogtepunt. Waarom is er hier dan zo weinig interesse? Wat dat betreft pakt de Schaatsbond het beter aan. Maar elke sport in Nederland heeft nog last van het calvinistische standpunt dat sport iets lichamelijks is en dus min derwaardig. We moeten juist naar het te gendeel van die mentaliteit. Wilma van den Berg en Mieke Sterk zijn wandelen de reclamezuilen en worden niet gebruikt waarom niet”. Ook op het gebied van de begeleiding ziet Els van Noorduyn betere voorbeel den dan de Nederlandse, uitgezonderd dan de chef d’equipe voor München, Koo men. Als frappant voorbeeld van de in stelling mag gelden, hoe Fanny Blan- kers-Koen zich niet wist in te houden na de Europese kampioenschappen in Athe ne, toen Wilma van den Berg onver wacht geen ereplaats behaalde. „Zij barst te in tranen uit, terwijl je van begelei ding moet verwachten, dat ze een fa lende atlete opvangt”. Athene en Oost-Duitsland. „Politiek in teresseert me eigenlijk geen laars, hoe wel ik me wel degelijk heb af gevraagd of ik een uitnodiging voor Zuid-Afrika moest aannemen of niet. In Spanje zal ik bijvoorbeeld ook nooit komen, maar als al die grote pieten al geen ant woord weten, hoe zou ik dat dan wel kunnen geven. Zolang het bij jezelf niet goed gaat, is het erg gemakkelijk kri tiek te leveren op anderen”. „Ik leef gewoon door voor mijn sport, ik ga uit en laat er niet alles voor staan. Zwemster zou ik niet kunnen zijn. In Mexico werd Ada Kok om negen uur door die schreeuwerige Rob Kerkhoven gecontroleerd of ze wel in bed lag. Dat zou niets voor mij zijn”. Els van Noorduyn heeft een jaar in de Top Contact Commissie meegedraaid en staat nu achter de houding van de TCC ten aanzien van de materiaalovereen- komst van de KNAU met Adidas. Ze ge bruikt zelf al jaren Puma-materiaal en is daar uiterst tevreden over. „De schoe nen vooral worden een soort bijgeloof voor de atleten, je kunt ze niet verplich ten iets anders te gebruiken. Zo word je in je ik-je aangetast. Progressiever is het om te doen in de lijn van Duitsland. Voor De tips: 1. Carnaval-prijs: 1. Iris Zorgenest; 2. Irish Kan; 3. Hanover Cavaljos. Outs. Idas. 2 Mirliton-prijs ie aid.: 1. Feniks S; 2. Gin Sprookjeshof; 3. Hovi Lady. Outs: Gravin Jo hanna. 3. Maskerade-prijs: 1. Hero Marijke; 2. Inez; 3. Henterprise. Outs: Gratie Norton. 4. Serpentine-prijs le afd.: 1. Feny Hollandla; 2. Eberdine TH; 3. Calumet Bulwark. Outs; Erica. 5. Hoempa Hoempa-prijs: 1. Granda; 2. Farah Belwin; 3. Gert Jan. Outs: Full Time. 6 Amatricewinterkampioenschap V: 1. Eric Kinley; 2. Ingrid Hanover; 3. Gay Rodney. Outs: Amoldus. 7 Feestneus-prfls; 1. Hendrik BS; 2. Fleet wood; 3. Hanneke Tabor. Outs: Enterprise Hol- landia. 8 Serpentine-prijs 2e afd.: 1. Eronica W; 2. Everprice; 3. Beachcomber. Outs: Titi III. 9. Mirliton-prijs 2e afd.: 1. Hortence; 2. Hul labaloo; 3. Hans Outs: Ganymedes. 10 Demasque-prijs: 1. Hertogin van Gelre; 2. Funny Boy; 3. French Mac Outs: Guy Volan. De Grand Prix d’Hiver die dinsdag middag op de Brusselse baan Sterrebeek wordt gehouden, is voor Hilversum de aanleiding geweest de gebruikelijke dins- dagmeeting naar de woensdagavond (6.00 uur) te verschuiven. Aan de deelneming doet het niets af. De ruim honderd paar den maakten het noodzakeljjk het aantal koersen op tien te brengen. Vooral de leerlingpikeurs zjjn sterk vertegenwoor digd. De tips: 1. Ludwin-prijs; 1. Iwan Spencer: 2. Jungfrau; 3 Igor M Outs: Jonker Jan 2 Lenny-prijs le afd.: 1. Henry Trickson; 2. History Jewel; 3 Hero Marijke. Outs: Gerda Kraan. 3 Landlna-prijs: 1 Hanover Shoe. 2. Hanover Cavaljos; 3. Izegrim Outs: stal Hogendoorn (Humorina TH Ida Roodnoot). 4 Lira-prijs: 1 French Mac; 2. Funny Boy; 3. Fitis S. Outs: Electra W 5 Leerlingwinterkamploenschap VI: 1. Hen drik BS; 2. Horse L: 3. Ilona. Outs: Empcreur. 6 Lovita-prijs: 1. Grenadier; 2. Generaal Pa dua B; 3. Feny Hollandla. Outs: Beachcomber. 7. Lorenz-prijs: 1. Fleche: 2. Gravin Rita W; 3. Frieda Zele W. Outs: Carel Bond W 8 Lobelia-prijs: 1. Helene H; 2. Feniks S; 3. Hispano. Outs Ekan Zora. 9. Ludwin-prijs 2e afd.: 1. Jacobus van A; 2. Indus Thar; 3 Jacaran du Bois. Outs: Idetonka. 10 Lenny-prijs 2e afd.: 1. Gids; 2. Helios CH; I 3. Hedy O. Outs: Ilbert K. daan. Het plezier van regentrainingen in het Amsterdamse Bos en van wedstrij den kreeg een enorme knauw, ook omdat een derde stage bij Bauers felder niet door kon gaan. Leo van der Kar stelde geen financiën meer beschik baar, zoals wel de eerste maal, en Els was boos, dat de KNAU geen oplossing bood. Ze heeft nu gezegd, dat iedereen kan ophoepelen, als het dit jaar ook niet door kan gaan. De kans daarop is niet uitge sloten, want het Oostduitse uitwisselings- plan enkele schaatsers uitruilen voor Els van Noorduyn is niet in goede aar de gevallen bij de bonden. De Neder landse versplintering verhindert samen werking tussen twee sportbonden op dit gebied; in Oost-Duitsland vallen alle bon den onder het Sportministerium, waar door coöperatie zeer gemakkelijk is. Om te verhinderen, dat Els van Noorduyn „een getrouwde joffer, die physiothera- pie studeert” wordt, zal aan haar wens voldaan moeten worden. Aan Els van Noorduyn is te zien, dat een kogelstoter geen Tamara Press hoeft te zijn om iets te bereiken. „Je moet wel langer dan 1.80 meter zijn”. Maar ze moet hoger kunnen komen dan een dertiende plaats op de wereldranglijst 1970, als de condities, waaronder de na tionale atletiek wordt gedreven, verbe terd worden. „Als er door een Oostduit se een medaille wordt gehaald, wordt via de radio gevraagd om nieuwe aan meldingen. De talentvolle worden uitge selecteerd, professioneel begeleid met een enorm technisch apparaat, in kaart ge bracht en ga zo maar door. Een lading kennis, zoals Maria Gommers hier bij voorbeeld verzameld heeft, zou in Oost- Duitsland nooit verloren gaan”. Lions zal zaterdagavond in eigen huis ondanks de blessures van Visser en Pas tor geen moeite hebben met het zwakke Rowic. Haarlem Cardinals gaat voor een verre reis naar Groningen, waar het laag geklasseerde Pink Stars de tegenstander is. Als de Haarlemmers hun opponenten niet onderschatten dan kunnen de pun ten mee naar Haarlem genomen worden. The White Stars gaat reeds vanavond voor de verre reis naar Wychen om het nog puntloze Wyba te bestrijden. Dat de winstpunten mee naar Haarlem zullen gaan, staat bij voorbaat vast. Slechts de grootte van de uitslag is een vraagteken'. HOC daarentegen staat voor een zeer zwa re opgave. Fiat Stars zal in Amsterdam een niet te kloppen tegenstander zijn. Mogelijk slagen de de laatste tijd goed draaiende Haarlemse dames er in de schade tot een minimum te beperken. Bij de rayonklassers staat The Typhoons opnieuw voor een uiterst be langrijke wedstrijd. In en tegen Amstel veen kunnen twee uiterst belangrijke punten behaald worden. Exercitia gaat naar Den Helder om het in degradatie nood verkerende Abines te ontmoeten. De IJmuidense ploeg is niet alleen bij winst gebaat, maar zal ook The Typhoons een dienst bewijzen. Akrides ontvangt van avond in IJmuiden Giants. Het verdere programma luidt: 19.00 uur: White Stars 2Exercitia 3, Onze GezellenHOC 4, Antilopen 5 Exercitia 5 (heren). 20.15 uur: HoofddorpThe White Stars Rac. BeverwijkAntilopen, Sea Devils 3Dios 2 (heren) en The White Stars 5 Hoofddorp 2 (dames). 21.30 uur: The Hawks—HOC, DSS Epi- bratosSea Devils, Sea Devils 2Anti lopen 3 (heren), en HoofddorpHOC 2 (dames). Pellenaars beschikt voorlopig over 12 coureurs, van wie er acht, dus het grootste deel, afkomstig zijn van Caballero, n.l. Duyndam, Steevens, Schepers, Krekels, Rentmeester, Benjamins, Holst en Van Beers. Verder vindt men in de Goudsmit- équipe Gerben Karstens, overgekomen van Peugeot, de ex-Willem Il-er Van Katwijk en de nieuwse profs Prinsen en Ger Ha rings. Huub Harings, die nog eens beves tigde, dat hij niet meer als crosser in Ne derland zal starten, ook niet in de wereld kampioenschappen volgende week, is as sistent-ploegleider van Pellenaars en te vens mecaniciën. De Belg Meijer seigneur van de ploeg. Op de bijeenkomst in Rijen KNWU-sportcommissielid Förster Pelle naars toe. Hij verdoezelde de conflicten van vroeger niet, maar hoopte wel, dat er in de toekomst prettig samengewerkt zou kunnen worden tussen de KNWU en Pel lenaars, die een vakman werd genoemd. Förster noemde de profrenners de parade paarden en ook trekpaarden van de wie lersport. Zo ziet de KNWU hen. Dat de KNWU tot nu toe weinig aan de parade- Voor de kampioenschappen in Rotter dam hebben zich namelijk reeds 706 atleten ingeschreven, hetgeen niet alleen organisatorisch enorme problemen met zich meebrengt, maar ook een vol doende concurrentie op alle afstanden garandeert. Slechts enkele kampioenen van vorig jaar (Groningen) ontbreken, onder wie Tilly van der Made en Tilly van der Zwaard. Eigenlijk doet alleen de afwezigheid van Wilma van den Berg-langzaam herstellende achilles peesblessure afbreuk aan de waarde van het toernooi. Bij de heren is de deelname zelfs zo sterk, dat er alleen al op de 3000 meter zeventien atleten aan de start komen, die allen onder de 8.25 moeten kunnen eindigen. Bram Wassenaar is een van degenen, die tot nu toe niet deelnam aan indooratletiek- wedstrijden, maar nu op de 1500 meter

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19