Wereldraad van Kerken SPIJKERBAND PIJNLIJK VOOR WEGEN bedankt koningin Indieners trekken voorstel in KAMER WIJST GEKOZEN KABINETSFORMATEUR AF Brutolonen met 12 pet omhoog Watervervuiler op heterdaad betrapt STRAND HOEK VAN HOLLAND OPGESPOTEN z I f Spelbreken Dreestrekje? Treinkaartje wordt elektronisch geboekt Spelevaren D’r uit D’r uit Rijkswaterstaat ontraadt gebruik c F n Camara kandidaat Nieuw VVD- Kamerlid voor Nobelprijs voor de vrede Gecamoufleerde tankauto loost chemisch afval P Biezen pakken BjggSÏ.- - VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 2 Ds. Gijmink: Nieuws over gift in Zuid-Afrika met schok ontvangen HOGE TOL ^EDSiB® BU GEHALVEERD VERTRAGING VOOR INTERNATIONALE LIJNEN V I V ^Eösiyi^isAy DE MAGNEET nv de meest complete reisorganisatie I I I I ^Eösüy^E^y I DE MAGNEET nv I I I [REDSBy^EAy I DE MAGNEET nv I 1 I I Ir SM 4^ - WWVWWIAA/V>^A/VVVV\AA/VVVWWVVWWWVVIWWWWAAWVWWVWVWVV>^^ ADVERTENTIE slavië. Geniet van het formi- ADVERTENTIE plein, tel. 02550-19106. ADVERTENTIE de meest complete reisorganisatie Bellen horen luiden tegen de L.Tlzoe ken en sneeuwballen gooien tel. 02550-11306. Ver. Scheeps- agenturan, Kanaalstr. 71, tel. wc wv\ •w pr va mi bi sp de ee nii all zij W( W( sir po he sti di< g< ei sl 0^ tc de eer zor 1 Fr br; aai dri ter st g< zx p< ta in ox te al m dc ba te ni ui C I i: e li h b o v I Eei der dai Ka f e v n I sta om vai 1 der r n b K n d tf o w v.a. f 295.-. 13 d. Ponte Tresa v.a. f 355.- ba: zij 1 bei mi va: se vei dri te Ch ge’ Sa Tir ovi vai 1 de uit eet daarvan was opgespoord, werd het bedrijf verplicht, zelf voor de zuivering zorg te dragen, maar zonder al te veel resultaat. Momenteel verdwijnt een deel van het afvalwater ook in de grond, waardoor bij de omwonenden herhaaldelijk bomen en planten dood gaan. Ook loopt het afval water veelal over het fabrieksterrein de straat op en komt dan toch weer in de gemeentelijke riolering, zij het in minder grote hoeveelheden dan vroeger. Niette min hebben de buurtbewoners verschil lende malen geklaagd over het feit, dat de stank, die het afvalwater verspreidt, ook via hun gootstenen de woningen bin nendringt. Het bedrijf zelf heeft tot dusver steeds ieder commentaar geweigerd en wil nu ook over het lozen van het afvalwater in Weesp geen enkele mededeling doen. UTRECHT. Dank zij de computer kan van medio 1973 af een Nederlandse reiziger die boekt voor een internationale trein binnen twee minuten weten of er plaats voor hem is. De Nederlandse Spoorwegen voeren namelijk naar ver wacht in de tweede helft van dat jaar een elektronisch reserveringssysteem in voor internationale treinen. De boekings- apparatuur komt, behalve op een aantal grote stations, waarschijnlijk ook bij en kele vestigingen van grote reisbureaus. Bij kleinere stations, waar ook buiten- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Drs. G. M. V. van Aar- denne is gisteren beëdigd als Tweede-Ka- merlid. Hij volgt in de V.V.D.-fractie de heer Schlingeman op, die Gedeputeerde van Zeeland is geworden. De heer Van Aardenne uit Dordrecht is de sociaal-economisch specialist van de V.V.D. Het strand van Hoek van Holland wordt opgespoten. Het strand wordt enige meters opgehoogd en zal daar door ook breder worden. De badgas ten in het nieuwe seizoen zullen er waarschijnlijk al van profiteren. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het initiatief-wetsontwerp van drs. Van Thijn (PvdA), mej. Goudsmit (D’66) en drs. Aarden (PPR) is door de overgrote meerder heid van de Tweede Kamer verworpen. Alleen de drie oppositiepartijen van de indieners bleken te voelen voor de in het wetsontwerp voorgestelde rechtstreeks gekozen kabinetsformateur en het beperkte districtenstelsel. Zelfs de PSP en de CPN waren tegen het voorstel. De motie van de KVP, ingediend door de heer Kolfschoten, zal bij de stemming volgende week donderdag naar alle waarschijnlijkheid op een vrij ruime meerderheid kunnen rekenen. Daarin wordt voorgesteld om de Tweede Kamer direct na de verkiezingen een openbaar debat te laten houden over de aan de koningin voor te dragen formateur. Er zullen extra-kosten worden ge maakt door het veelvuldig aanbrengen van nieuwe deklagen, er moeten meer slijtvaste mengsels worden gebruikt, terwijl plaatseliike reparaties en de versnelde slijtage van wegmarkerin- DEN HAAG De Nederlands-Zuidafri- kaanse Werkgemeenschap (NZAW) be treurt in hoge mate dat de adviseurs van koningin Juliana haar de raad hebben ge geven een gift te doen aan de stichting „Betaald Antwoord,” die bestrijding van racisme beoogt. De werkgemeenschap, die zegt een tegenwicht te willen bieden aan „de subjectieve voorlichting” over Zuid-Afrika, gaat er althans van uit dat de koningin op dit punt is geadviseerd, zo verklaarde de Rotterdamse predikant ds. Gijmink, oprichter en bestuurslid van de NZAW. waar u zin in hebt. Zonnen, zwemmen, lux vx wat wandelen langs kleine Na achtervolging kon de rijkspolitie in Weesp, die de rijkspolitie te water van de groep Nigtevecht had gewaarschuwd, een monster uit de tankwagen nemen. De bestuurder ervan was verdwenen, later is hij aangehouden. Het monster bevatte vuil afvalwater waarvan de stank over eenkomt met die, waarmee Weesp al lang te kampen heeft. Het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater zal het water monster nader onderzoeken. Vast staat dat de bestuurder van de tankwagen tot nu toe tenminste vijf maal 1400 liter per keer uit de gecamoufleer de tankwagen in de haven heeft geloosd. (Vervolg van voorpagina) De grote omvang van de te verwach ten nominale loonstijging schrijft het planbureau mede toe aan de indexering. Het percentage van 12 blijft iets bene den de loonstijging van 1970 en zou zon der de loonmatiging ruim één percent hoger zijn geweest. landen met doorgaans lange, strenge winters. Maar ook in Nederland neemt het gebruik van spijkerbanden toe, on danks het feit, dat de winterse weers omstandigheden er hier slechts inci denteel gerede aanleiding toe geven In Scandinavië, Oostenrijk, Zwitser land heeft men geconstateerd, dat spij kerbanden als zij in groten getale op de weg verschijnen het wegdek ernstig beschadigen. Soortgelijke be richten komen ook uit Canada en Amerika. In Canada hebben metingen uitgewezen dat wegdekken waarover geregeld met spijkerbanden wordt ge reden, per winter slijtagediepten tot 10 millimeter kunnen vertonen. Het Zweedse wegenresearchinstituut in Stockholm heeft kunnen berekenen, dat één spijkerband gedurende zijn le- Over de loonstijging zegt de prognose het volgende: De loonsverhoging die in de meerjari ge CAO’s werden overeengekomen, on dervinden (nog) geen invloed van de ma tiging, de nieuwe CAO’s daarentegen zijn onderworpen aan een zekere sprei ding van de loonsverhoging in de tijd (in eerste instantie resp. 3 en 1 percent), waarbij is aangenomen dat de niveau- verhoging die uiteindelijk resulteert, niet zal afwijken van die welke anders zou optreden, en waarvoor de meerjarige CAO’s het aanknopingspunt boden. Daar naast wordt de 400 verwerkt in de con tracten, blijft de incidentele toonbewe ging (wage drift) vermoedelijk omvang rijk en nemen de sociale lasten verder toe. Er resulteert onder de veronder stelling van parallelliteit van CAO’s een nominale loonstijging inclusief socia le lasten van 12 ’/o in totaal. Hoe giftig het afvalwater van de che mische industrie is, heeft de gemeente Soest enkele jaren geleden ervaren. Het afvalwater werd toen geloosd op de ge meentelijke riolering. Het gevolg was, dat korte tijd later in de rioolwaterzuivering installatie in Soest alle daar voor de bio logische reiniging aanwezige bacteriën waren dood gegaan. Toen de oorzaak Deze bewegingen in de binnen- en bui tenlandse afzetvolumina brengen een ver traging in de groei van de produktie en arbeidsproduktiviteit met zich tot resp. 4,5 en 3,5 °/o waardoor de werkgelegen heid in het bedrijfsleven nog wel toe neemt, maar minder dan vorig jaar. Dat is mede een gevolg van de hoge loon kostenstijgingen in de afgelopen jaren die tot besparing op de factor arbeid aan leiding geven. De arbeidsmarktsituatie zal bij overigens voortgezette immigra tie aanvankelijk nog zeer gespannen blij ven, maar een stijging van de geregis treerde arbeidsreserve tot een jaarge middelde van 65.000 ligt in de prognose besloten. Dit aantal impliceert een dui delijke vermindering van de spanningen op de arbeidsmarkt. De stijging van de buitenlandse afzet Wordt bijna gehalveerd, in nauwe sa menhang uiteraard met de nu geringe uitbreiding van de buitenlandse vraag, soms ook nog afgeremd door binnenland se capaciteitsfactoren. De prognose van een 7,5 groter uitvoervolume lijkt ech ter alleen bij zekere prijsconcessies ten opzichte van de buitenlandse concurren ten te kunnen worden gerealiseerd. Dit vindt zijn weerspiegeling in een geringe prijsstijging van de goederenexport, een ontwikkeling die tevens, althans in de goederensfeer, een ongewijzigde ruilvoet ten opzichte van 1970 impliceert. ville, verklaard dat wat het te hulp ko men van rechteloos en machteloos ge worden mensen in Zuid-Afrika betreft, de houding van koningin Juliana geheel ligt in de lijn van die van haar moeder aan het begin van deze eeuw toen de Zuidafrikaanders ook rechteloos waren geworden en in 1960 na Sharpville. Het chemische bedrijf kwam kort gele den nog in het nieuws toen bleek, dat zonder bouw- en hinderwetvergunningen een aantal uitbreidingen tot stand was gebracht. De buurtbewoners, die veel soortige hinder van het bedrijf ondervin den, hebben de laatste jaren herhaaldelijk aangedrongen op overplaatsing van de in dustrie van de woonwijk, waar hij nu ge vestigd is, naar het industrieterrein in Soest. WEESP. In Weesp is men een ern stig geval van waterverontreiniging op spoor gekomen dankzij de voorzitter en promotor van de Weesper organisatie „Schoon Weesp.” De dader, de chemische industrie „Randstad” in Soest, werd door de voorzitter op heterdaad betrapt toen een door een zeil gecamoufleerde tankau to chemisch afvalwater loosde in de ha ven. Toen de bestuurder van de wagen werd gevraagd wat voor soort vuil dit was zei de man dat het onschuldig af valwater was. Toen hem om een mon ster werd gevraagd kreeg de voorzitter van „Schoon Weesp” te horen dat de tankauto leeg was. landse kaartjes worden afgegeven, moet de reservering telefonisch bij een op de apparatuur aangesloten station worden aangemeld. Het systeem biedt met name het voor deel dat reserveringen voor door- en re- tourreizen, waarvan de afwikkeling nu nog soms dagen in beslag neemt, ruim schoots voor het vertrek aan de reiziger kunnen worden overhandigd. Is het mo menteel raadzaam om voor de heenries enkele dagen of weken voor het vertrek te reserveren, het elektronisch systeem maakt het mogelijk dat men enkele uren voor vertrek boekt. Anderzijds kan men voor TEE-treinen al drie maanden van Zowel door V.V.D.-fractieleider mr. Geertsema als door de oppositieleiders Den Uyl (P.v.d.A.) en Van Mierlo (D’66) werd het voorstel voor de staatkundige hervormingen als een „testcase” voor de verkiezingen betiteld. „Denk niet dat er winnaars zijn. Ook de confessionelen, de P.S.P. en de C.P.N. zijn verliezers”, zei drs. Den Uyl. „Men heeft verzuimd iets te doen aan de hoogst noodzakelijke ver nieuwing van het parlementair bestel.” De bezwaren van het overgrote deel van de Kamer zijn in twee hoofdpunten samen te vatten. Men vond de voorgestel de grondwetswijziging vaag, foutief en opportunistisch geredigeerd. Met name de kleine partijen hadden ernstige bezwaren tegen de huns inziens onaanvaardbare onthoofding van die partijen. De heer Jongeling (G.P.V.) zei: „Politieke par tijen, troost je. Je wordt niet doodge schoten door de kiesdrempel maar je wordt opgehangen door het districten stelsel.” Vergeefs trachtten de initiatiefnemers, die voor deze gelegenheid achter de rege ringstafel zaten, de vele bezwaren te weerleggen. Drs. Van Thijn (P.v.d.A.) viel de drie grote confessionele partijen aan. „Men denkt blijkbaar nu heel anders dan de Commissie Duidelijkheid van de Groep van 18 (K.V.P., A.R.P. en C.H.U.) in 1969. De situatie is sindsdien nog ver slechterd.” De heer Kolfschoten wilde enkele door drs. Den Uyl voorgestelde wijzigingen in zijn motie wel overnemen. Daardoor werd het K.V.P.-voorstel niet meer in direct verband gebracht met het initiatief-wets ontwerp. „De schijn mag niet gewekt worden dat het een volwaardig alterna tief is”, zei drs. Den Uyl. De heer Geertse ma (V.V.D.) wil bij mislukking van de formatie na het openbare debat in het parlement weer terugvallen op het oude systeem dat de koningin een formateur of een informateur aanwijst. Drs. Den Uyl kreeg steun voor zijn voorstel, over de motie-Kolfschoten vol gende week te stemmen om alle verband met het initiatief-voorstel te vermijden. De P.v.d.A.-fractie zal haar standpunt in de komende week nog nader bepalen. D’66 bleek overwegende bezwaren te hebben tegen het in de motie voorgestelde en zal waarschijnlijk tegenstemmen. Toen de grote meerderheid van de Kamer tegen de rechtstreeks gekozen formateur stem de, trok drs. Van Thijn het initiatief- wetsontwerp in, aangezien de opstellers nadrukkelijk de gekozen formateur en het beperkte districtenstelsel gekoppeld wen sen te zien. LEIDERDORP. Op verzoek van de „Actie Dom Helder Camara” in Leider dorp hebben tweeëndertig Kamerleden van verschillende politieke partijen in Nederland de aartsbisschop van Recife (Brazilië) voorgedragen voor de Nobel- vredesprijs 1971. De kandidaatstelling wordt gemoti veerd met diens „authentiek streven voor rechtvaardigheid, gerechtigheid en vrede, zijn werk voor een menswaardig bestaan voor miljoenen mensen die in onmense lijke toestand leven, zijn vele publicaties, discussies, lezingen en speeches over de hele wereld, op vele internationale con gressen en aan diverse universiteiten ten gunste van vrede en gerechtigheid en zijn streven voor samenwerking van alle na ties, religies en organisaties voor de vrede”. vensduur een half tot één ton wegdek- mengsel wegslijt. Rijkswaterstaat is bevreesd dat ook de Nederlandse wegen bij gebruik op grote schaal van spijkerbanden niet aan dit soor slijtage zullen ont komen. Temeer, omdat de wegverhar ding die hier gebruikelijk is, niet de hoogste weerstand oplevert tegen de inwerking van spijkerbanden. Spijkerbanden kunnen inderdaad van nut zijn op gladde wegen. Maar de gladheidbestrijding op de Neder landse wegen is in de loop der jaren uitgegroeid tot een strikte en uitge breide actie, waarvan succes is ver zekerd. Andere Europese landen blij ven hierbij ver achter. Het is om deze redenen dat Rijkswaterstaat adviseert geen spijkerbanden onder de autc te monteren. DEN HAAG. Spijkerbanden tas ten de wegen ernstig aan en verho gen onder de gemiddelde weersom standigheden zoals wij die in Neder land kennen niet altijd de ver keersveiligheid. Het gebruik van spij kerbanden moet daarom ernstig wor den ontraden. Dit zegt Rijkswaterstaat, na onder zoekingen in binnen- en buitenland en op grond van een aantal rapporten die in Zweden, Finland, Noorwegen, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland over de voor- en nadelen van spijker banden zijn opgesteld. Ds. Gijmink, die overweegt de koningin een persoonlijke brief over deze kwestie te schrijven en die graag de dia’s die hij in Zuid-Afrika heeft gemaakt in paleis Soest- dijk zou willen vertonen, hecht weinig ge loof aan de verklaring van de Wereld raad van Kerken dat het geld slechts voor vreedzame doeleinden zal worden be steed. „De wereld kan geen controle uitoefe nen op de wijze waarop de organisaties het geld aanwenden,” aldus ds. Gijmink. Zoals bekend is heeft de Rijksvoorlich- tingsdienst verklaard dat de koningin de gift heeft gedaan als lidmaat van haar kerk, nadat van de zijde van de Wereld raad van Kerken was verzekerd dat het programma tot bestrijding van het racis me niet het geweld steunt dat aan ver zet tegen onderdrukking is verbonden. Ds. Gijmink verklaarde dat het nieuws van de gift van koningin Juliana door Nederlanders in Zuid-Afrika met een schok is ontvangen. De thans tot Zuid-Afrikaan genaturali seerde Nederlander Fritz Bourquin, die reeds eerder een campagne tegen een bij drage van de Nederlandse regering aan het Defence and Aid Fqnd heeft gevoerd, heeft aangekondigd een protestactie tegen de gift van koningin Juliana te zullen or ganiseren. Dr. Eugène Carsön Blake, de secreta- ris-generaal van de Wereldraad van Ker ken, heeft in een telegram aan koningin Juliana de vorstin bedankt „voor haar aanmoedigende steun voor het controver siële werk van de raad bij de bestrijding van de rassenwaan.” Het telegram ein digt: „Wij hopen dat vele anderen in en buiten de kerk uw voorbeeld van tradi tionele steun aan de verdrukten zullen volgen en dat op die manier de fantasie geprikkeld wordt van mensen in andere landen om het maatschappelijke en hu manitaire werk van de anti-racistische or ganisaties, overal ter wereld, te steunen.” Enkele Zuidafrikaanse bladen heb ben de geste van koningin Juliana scherp afgekeurd. „Die Burger”, een na tionalistische krant in Kaapstad, vindt het pijnlijk voor Zuid-Afrika „dat de ko ningin der Nederlanden iets doet dat be schouwd kan worden als een vijandige daad tegen dit land, zelfs al is zij zich daarvan niet bewust”. De „Cape Times” bestrijdt de opvat ting dat koningin Juliana niet wist wat ze deed „Zuid-Afrika moet niet onder schatten hoezeer het geweten en de ge voeligheden van het buitenland worden gekrenkt door de manier waarop dit land orde op zaken stelt”, aldus dit blad. De „Rand Daily Mail” drukt een com mentaar af van prof. J. Verkuijl, die vorig jaar Zuid-Afrika bezocht. „Toen koningin Wilhelmina president Kruger hielp, steunde ze de „underdog”. De gift van koningin Juliana past in de traditie van het Huis van Oranje. Ook zij helpt de „underdog”. Volgens „Die Transvaler” zal het geld dat koningin Juliana heeft geschonken aan het anti-racistische programma van de Wereldraad van Kerken, „bestemd worden voor het vermoorden van men sen en niet voor humanitaire doelein den”. Prof. dr. H. Berkhof, hoogleraar te Leiden heeft naar aanleiding van een gesprek dat hij in 1960 had met prinses Wilhelmina over het bloedbad te Sharp- gen die in het geheel niet bestand zijn tegen de vernielkracht van de spijkers eveneens een hoge finan ciële tol eisen. Nog afgezien van de hinder die het verkeer ook in eco nomisch opzicht van herstelwerk zaamheden aan het wegdek onder vindt. Ga per vliegtuig naar Joego- slavië. Geniet van het formi- I dabele strandleven langs de I blauwe Adriatische zee. Ho- tels in Dubrovnik, Crikvenica Of ga naar het eiland Korcula I of Krk Daar is ’t fijn. Daar is alles wat uw vakantiehart begeert. Ook speciale jonge- renreizen. Vraag de Magneet Spijkerbanden zijn bedoeld voor autos, die veel moeten rijden over be sneeuwde of beijzelde wegen en wor den dan ook voornamelijk gebruikt in de meest complete reisorganisatie j Is spelbreken een familietrekje van het gezin Drees? Op een artikel in De Groene, waarin wordt gevraagd of dr. Drees sr. wel zo’n aardige man is, rea geert Groene-lezeres mevrouw A. J. M. Blits-Nijland uit Amsterdam met de volgende historie, waarin zij vertelt dat zij 60 jaar geleden met dr. Drees in de korfbalclub Door Oefening Sterk zat, welke club in de eerste klas com petitie speelde. „Bij de samenstelling van het eerste twaalftal werd de heer Drees niet als speler in dat twaalftal gekozen. Resul taat: de heer Drees trok zich uit de club terug, met hem zoveel leden meevoerende, dat DOS achterbleef met elf spelers, daardoor gedupeerd wor dend, omdat er twaalf mensen nodig zijn voor een korfbalteam. Hij richtte toen de korfbalclub DEOS op, hetgeen betekende: Door Eendrachtige Oefe ning Sterk. Ik ben nu 74 jaar en heb het genoegen gehad indertijd als in valler te mogen zorgen voor de twaalf de plaats in het zozeer gedupeerde DOS. Ik heb dus wel reden gehad om de heer Drees geen aardige man te vinden, al was het spelen fijn. Toen er dan ook een bericht in het Vrije Volk stond, dat de heer Drees met »en aantal leden van de Partij van de Ar beid uit deze partij zou treden, heb ik hem een briefje gezonden met de woorden: „l’Histoire se répète”. Ik hoop maar dat hij het citaat zal heb-1 ben begrepen.” de vele boottrips. Prima ho- Magneet vakantiereisgids. Voorbeeld: Lago Maggiore vliegtuig 10 d. v.a. f358.-, touringcar 13 d. v.a. f335.-, trein 10 d. v.a. f317.-. tevoren reserveren en voor D-treinen twee maanden tevoren. De NS zijn overigens met dit systeem bepaald niet de eerste. De spoorwegen van Duitsland, Oostenrijk, België, Dene marken en Luxemburg gebruiken het al sinds 1 februari. De hoofdapparatuur van het zogeneoemde EPR-systeem staat bij de „Deutsche Bundesbahn” in Frankfort. Nederland treedt dus waarschijnlijk in 1973 tot de EPR-landen toe, evenals Frankrijk. In Zwitserland wordt het sys teem in 1972 ingevoerd. Over een jaar of vijf zal het in heel West-Europa mogelijk zijn op een dergelijke wijze te boeken, aldus NS. Eerst de Magneetgids aanvra- gen. Plannen maken. En dan I biezen pakken. Per touring- car naar Zwitserland. Het land van de blauwe meren, ft 1 Bellen horen luiden tegen de berghelling. Edelweiss zoe- f ken en sneeuwballen gooien in hartje zomer. Hotels In Lungern, Ponte Tresa, Küss- nacht, Innertkirchen en Sar- p I nen. Excursies te over. Vraag L de Magneet vakantiereisgids. I Een voorbeeld:Zwitserland 1 e touringcar 10 d. Lungern v o P 19 <1 *Dsvh4-a Tnocn Aan het Lago Maggiore is a ’t leven zoet: la dolce vita. Doe er wat u wilt. Zomaar waar u zin in hebt. Zonnen, zwemmen, lui luieren of ga B wat wandelen langs kleine plaatsjes waar nog nooit ie- mand kwam of maak een van de vele boottrips. Prima ho- tels in Baveno Vraag de Heemstede, reisbar, de Magneet n.v., Binnenweg 187. tel. 023- 287281. Bloemendaal, reisbur. Europa n.v., Bloemendaalseweg 74a, tel. 023-267490. Haarlem, reisbar, de Magneet n.v.. Bartel- jorisstr. 25, tel. 023-321140 en 321800. Gen. Cronjéstr. 125, tel. 263563. Santpoort, reisbar. Eu- ropa, n.v.. Hoofdstr. 179, tel. 023- 379801. IJmulden, reisbar, de Magneet n.v.. Kennemerlaan 25, tel. 02550-11306. Ver. Scheeps- agenturen, Kanaalstr. 71, tel. 02550-19106. Ver. Soheepsagen- a turen, p/a V v V kiosk. Markt- Lungern, Ponte Tresa, Küss- nacht, Innertkirchen en Sar de Magneet vakantiereisgids. Een voorbeeld:Zwitserland blauwe Adriatische zee. Ho tels in Dubrovnik, Crikvenica of Krk Daar is ’t fijn. Daar begeert. Ook speciale jonge- vakantiereisgids. Dubrovnik 15 d. v.a. f 547.-. Korcula 15 d. v.a. f498.-, Een vliegreis: Crikvenica 15 d. v.a. 427.- - -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2