DWS-trainer Joop Brand kwaad op spelers BEOORDELINGSFOUT EELMAN KOST HAARLEM EEN PUNT: 2-2 Holland Sport kwam met gelijk spel goed weg Telstar hoeft voor geen enkele ploeg uit middenmoot meer onder te doen SELECTIE NEDERLANDS ELFTAL ONGEWIJZIGD VRIÉNDELIJK VOLENDAM KANSLOOS TEGEN AJAX Italiaans publiek was geen steun 17 deelnemers Eredivisie Groenendijk nog op kop van topscorerslijst met dertien goed in cijfers i MAANDAG 22 FEBRUARI 1971 11 Kinderlijke manier Kwaad HaaritM-D.WJL JUL%7-FC TwmI» FC Utr«efe*-AJ>.O» Go AhoadMtBC. Dro«to-tö.O. IL0.V4lz<BttNMto Evortoo-Uwtpooi Uodb-Wofroc (Van onze sportredactie) Herstel Ijzersterk 717.150, Wielerzege voor Zilioli en Bellone - Fortwti Mwtwrala FoR Tolrtor I «ww (Van onze sportredactie) inleg prijs extra (Van onze sportredactie) Wellicht vormde dit verkapte fatalisme de voornaamste reden waarom een veel te lief opererend Volendam de oorzaak was In de tweede helft kwam Haarlem iets tekort om aan de beslissende goal te ko men. Zo kopte Gerrie de Goede net over uit een vrije schop, Vesters kwam te laat om een voorzet van Hoeben af te ronden en had een tikje van weer De Goede te weinig effect om DWS-doelman Jan Jong bloed te verrassen. 15 15 13 12 13 11 7 7 5 5 1 2 1 4 8 52—13 36—17 33— 9 41—18 34— 43 26—26 De lotto-cijfers van dit weekeinde zijn: 17 24 - 26 - 39 - 43 - 49. Zusatszahl: 42. Olympia-gewinnzahl: 92163. 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22- 22 22 22 HAARLEM Eenendertig minuten duurde het voordat trainer John Eelman tot het inzicht kwam, dat de blessure van zjjn doelman Piet Paternotte ernstig genoeg was om de keeper te vervangen. Paternotte was in botsing gekomen met De jj kers, de spits van DWS, die in de zesde minuut het eerste Amsterdamse doelpunt scoorde. Tijdens deze actie raakte Dejjkers de knie van Paternotte. Dezelfde knie waarvan de doelman al geruime tjjd last heeft. Eelman stelde zjjn beslissing uit. Hjj liet reserve keeper Schutz zich warmlopen, maar haalde hem even later ondanks het feit dat Paternotte zich slechts met grote moeite door zijn doel bewoog terug in de dug out. Deze beslissing en een flater van René van Breevoort op het middenveld kostten Haarlem één punt; het recht op een ruimschoots verdiende overwinning. In de zeven endertigste minuut namelijk, nadat Vesters en Van Breevoort duidelijk gestalte hadden gegeven aan hun aanvallende opdrachten door leder één doelpunt te scoren, raakte een rommelende Van Breevoort de bal op het middenveld kwijt. De bal be reikte de in die periode nog zeer ambitieuze Dejjkers, die op links naar het Haarlem- doel liep. Een rollertje langs het geblesseerde linker been was voldoende om van Paternotte een op de grond zittende naar verontschuldigingen zoekende keeper te maken. gin van de wedstrijd even naar uit gezien dat Telstar in Den’ Haag het huzarenstukje uit zou halen Holland Sport op eigen terrein te verslaan. Reeds na vier minuten zorgde Milan Stanic voor een 01 voorsprong. Maar daarmee stopte de produktie. Ondanks het feit dat Telstar in de overige 86 minuten het beste van het spel hield, kon het met een tweede of een derde goal geen beslissing for ceren. Integendeel. De 5.500 Haagse supporters mochten beleven dat hun club via een penalty nog gelijk kon komen. De belangrijke rol die de ver opkomen de Van der Bol kon spelen was voor Jan Rab aanleiding om Paul van Egmond halverwege voor de uitstekend spelende Jos Jonker te vervangen. Rab: „Van Eg mond had Van der Bol af moeten stop pen. Maar dat deed hij vooral in de twee de helft veel te weinig.” Kort voor hij naar de reservebank werd geroepen, had Van Egmond als sluitstuk van zijn op treden nog laten zien dat het nut van zijn aanwezigheid niet onderschat moest worden. In een glanzende solo kwam hij tot voor keeper Louwerens, die zijn kogel Fred André, die gisteren in de centrale verdediging een ijzersterke tandem vorm de met Jaap Zwaan, komt na een analyse van het treffen tegen Holland Sport tot een soortgelijke conclusie, al wil hij niet van angst spreken. Hij zegt: „Ik geloof niet dat wij bang waren. Zelfs toen Hol land Sport gelijk maakte was er bij ons geen sprake van paniek. Ik geloof dat het komt omdat wij nog te veel denken als er geschoten moet worden. De speler die de bal heeft zoekt nog te vaak naar een ploegmaat die nóg beter staat, terwijl hij vaak zelf in een uitstekende schietpositie verkeert.” DEN HAAG Telstar hoeft momenteel voor geen enkele midden moter in de eredivisie onder te doen. Dat bleek in de afgelopen weken reeds in de wedstrijden tegen NAC en Ex celsior en dat werd gisteren op Hout- rust nog eens bevestigd. Een onge ïnspireerd Holland Sport kon in negentig minuten voetbal geen vat krijgen op de Velsenaren, die met het 11 gelijke spel slechts mager be loond werden. Het heeft er in het be- Kort daarop kon Van Wijngaarde zijn fout enigszins goedmaken door Van der Bol, die Van der Meeren reeds gepasseerd was, van de bal te zetten. Van der Bol en doordouwer Roggeveen typeerden in de tweede helft het gedeeltelijk herstel van Holland Sport, dat door vrjj fors spel gevaarlijker werd In de 17e minuut wist André de schade van die hardhan dige acties te beperken door een schot van Van der Bol van de doellijn te halen. Eelman wees de de verantwoording af. Naar zijn mening had de blessure van Paternotte in het geheel geen rol ge speeld bij de gelijkmaker van DWS. „Pa ternotte heeft wel eens meer last van die knie (een verruiming van de knieban den). Ook tijdens trainingen. Na verloop van tijd gaat het dan van zelf weer over. Daarom heb ik hem in het doel laten staan. Voor mij had Gerrie Deij kers dat doelpunt toch wel gemaakt. Piet Pater notte werd op zijn verkeerde been ge zet In de rust bleek dat Paternotte niet verder kon spelen. Hij werd ver vangen door Schutz. LAIGUEGLIA. In het zuiden, waar het wielerseizoen vorige week al werd geopend, boekten de Italiaan Zilioli en de Fransman Bellone zondag hun eerste overwinningen van dit seizoen. Zilioli ze gevierde in de 168 km. lange grote prijs van Laigueglia” in Italië na een solo, die hem op de meet een winst van 1.39 bracht op zijn landgenoten Simonetti en Panizza en van 1.51 op een groepje waar van Eddy Merxks de spurt won. De Fransman Gilbert Bellone was op permachtig in de grote prijs van Huères in Zuid-Frankrijk. Hij ging als eerste over de streep voor Grosskost, Aimar en Bitossi. Verdediger Niels Overweg en aan valler Hoeben „verdwaald" bij het doel van invaller-keeper Schutz van Haarlem. slechts ten koste van een hoekschop kon keren. Lang voor Godding voor de laatste maal floot had Holland Sport zich al verzoend met het gelijke spel. Als een laatste stuip trekking verving trainer Cor van her Hart vijf minuten Roodnat voor Coenen. Het haalde weinig meer uit, hetgeen bij— droeg tot het ondubbelzinnige oordeel van Van der Hart: „Een slechte wedstrijd. Maar we hebben weer een puntje Zes punten uit de laatste zes wedstrijden. Daar houden we ons maar aan vast.” DEM HAAG. De lijst van topscorers is in het afgelopen weekeinde nauwelijks veranderd. Met uitzondering van Gerrie Deijkers van DWS maakte geen speler meer dan een doelpunt. Topscorer Groe nendijk scoorde net als zijn naaste con current Cruijff één keer. De twee spelers die de derde plaats deelden. Van der Kuylen en Jeuring, waren niet produc tief. Zij kregen gezelschap van Van Dijk en Schoenmaker. De topscorerslijst ziét er als volgt uit: 1. Groenendijk (FC Utrecht) 15 doel punten, 2. Cruijff (Ajax) 14, 3. Schoen maker (ADO), Van Dijk (Ajax), Van der Kuylen (PSV) en Jeuring (FC Twente) 12, 7. Couperus (ADO), Geels (Go Ahead), Roggeveen (Holland Sport), Devindt (PS en René van der Kerkhoff (FC Twente) 11, 12. Kindvall 10, 13. Swart (Ajax), en Kowalik (Sparta) 9. noemde), die slechts op eigen roem uit waren en niet dachten aan de belangen van het elftal. „Bij ons is gesteld”, be toogde Brand, „dat men zich zal moeten waarmaken, wil men aan het eind van het seizoen opnieuw kunnen rekenen op een contract. Die mededeling is kennelijk verkeerd overgekomen.” Zij vervanger Visser moest echter ook spoedig de gang naar het net maken. Mühren stuurde Cruyff de ruimte in die alleen op Visser afging: 3-0. Acht minu ten voor tijd, op een ogenblik dat de 22.000 toeschouwers zich waarschijnlijk al verzoend hadden met het feit dat Dick van Dijk ook zijn laatste kans (in een veelvuldige reeks) wel zou verprutsen, verraste de Ajacied toch nog dat hij dit maal beheerst de bal langs Visser schoof. Van Dijk deed op die manier Sjaak Swart nog enigszins vergeten die met een in fectie aan zjjn voet (volgens Rolink het begin van bloedvergiftiging) door Michels buiten het elftal was gelaten. VOETBAL. Voor de tweede keer bin nen drie dagen hebben de voetbalelftal len van Mexico en Rusland in het Azte - kenstadion geen doelpunt gemaakt. Vorig jaar, onder meer tijdens het wereld kampioenschap, speelden Mexico en Rus land twee keer tegen elkaar. Ook in die wedstrijden werd niet gescoord. Drie minuten waren er in de tweede helft gespeeld toen Sjaak Roggeveen de Velsenaren daarvoor strafte. Hij schoot in tweede instantie de penalty in, die scheidsrechter Godding aan de Hagenaars toekende, omdat Thijs Wijngaarde een koppende Van der Bol in het strafschop gebied opzij zette. Een overtreding die niet nodig was geweest omdat de Hage naar de voorzet van Roodnat waarschijn lijk toch niet onder controle zou hebben gekregen. De Velsense linksachter reali seerde zich dat pas later. „Op het mo ment dat het gebeurde”, verduidelijkte Dat ene punt had Telstar niet hoeven te verspelen. De steriotiepe uitspraken van „het had minstens 2 of 3-0 moeten zijn” of „de wedstrijd had voor de rust beslist moeten worden”, die zoals gewoonlijk na afloop de ruimte werden ingeslingerd, waren dit keer op hun plaats. De forma tie van Ran Rab was in de eerste helft ruimschoots in de gelegenheid de Haagse illusies de grond in te boren. Holland Sport maakte in die periode meer de in druk van een gezelligheidsvereniging. „Had een ploeg als NEC onder deze om standigheden tegenover Holland Sport ge staan”, zei trainer Jan Rab, „dan waren er zeker nog een paar goals bij gekomen NEC zit ook in de middenmoot, maar als zulke kansen zich voordoen dan spelen die jongens vrijer en durven door te drukken.” ZEIST. Bondscoach Frantisek Fadrhonc heeft de selectie voor het Nederlands elftal ongewijzigd gelaten. De spelers, die ook vorige week naar Zeist werden uitgenodigd de Twente naren ontbraken wegens de wedstrijd te gen Juventus en Rinus Israel door ziekte zjjn verzocht zich voor vanmiddag weer in het sportcentrum van Zeist te melden. De zestien spelers, die zich voorbereiden op de wedstrijd van woensdag in het sta dion Feijenoord tegen Luxemburg zijn: Cruijff, Keizer, Neeskens, Rijnders en Suurbier (Ajax), Jansen, Israel, Van Hanegem en Wery (Feijenoord), Drost, Pahlplatz en Schrijvers (FC Twente), Van Beveren en Strik (PSV), Klijnjan (Sparta) en Lippens (Rot Weiss Essen). Rinus Israel, die donderdagavond niet met Feijenoord tegen MW speelde, is weer hersteld van zijn griep en heeft zaterdag getraind. De spelers zullen tot woensdag in de namiddag in het sport centrum te Zeist blijven. 31 24 21 20 26—32 18 25—32 18 26—38 23—31 20—29 17—34 AMSTERDAM. Ook Volendam was tenslotte in De Meer tegen Ajax volko men kansloos. Trainer Hans Croon had het voor de wedstrijd weliswaar niet zo expliciet gesteld maar hij realiseerde zich terdege dat het weinig zin had om een vrolijk pep-praatje te houden. Croon: „Als je voor de wedstrijd gaat stellen: jon gens vandaag gaan wij proberen om hier een puntje weg te slepen, dan word je door je eigen spelers uitgelachen. Wij hebben enkele voetballers rondlopen die wat dit betreft hier in het verleden te veel hebben meegemaakt.” Voetballen in de Meer is voor elftallen als Volen dam een loterij waarbij de uitkomst gis termiddag op 4-0 bleef steken. „Een gun stige uitslag”, merkte doelman Ruiter na afloop op. Croon sloot zich volmondig bij hem aan: „Ajax is de meest com plete ploeg uit de ere-divisie. Als je het klasseverschil in aanmerking neemt dan kun je 4-0 geen slecht resultaat noemen”. Inderdaad lieten de Amsterdammers zich op ronduit kinderlijke manier het initiatief ontnemen door het Haarlemse middenveld. Vesters c.s., die vorige week in Nijmegen in schuchterheid uitblonken, hadden nu duidelijk aanvallende op drachten. Uitblinker Karei Vesters, Pie ter Huijg en René van Breevoort voer den de instructies niet onverdienstelijk uit. Twee doelpunten waren het direct gevolg van hun acties. In de eenentwin tigste minuut zorgde een combinatie Van Breevoort-Vesters voor de gelijkmaker en in de achtentwintigste minuut rondde de doorlopende Van Breevoort een diepte- pass van Karei Vesters af. Helaas vergat dat zelfde middenveld, dat volkomen geobsedeerd leek door het succes van de aanval, grondig te verde digen. De gelijkmaker van DWS was het logisch gevolg. instormen om een voorzet van Ruud Krol met een kopbal doeltreffend af te ron den. Hierna vond doelman Ruiter (die zich na een redding bij een actie van Van Dijk had geblesseerd) het welletjes en liet zich vervangen door Visser. Over het feit dat Ruiter volgende week tegen Haar lem weer van de partij zal zijn liet de Volendam-goalie geen vraagtekens ach ter: „Wij hebben toch wonderdokter Van Dinteren in ons midden. Dus waarom zou ik niet spelen?” Het gebeurde op een moment dat Ajax al ruim afstand had genomen. De Am sterdammers verzuimden namelijk niet om de slaapverwekkende vertoning te lar deren met vier bijzonder fraaie doelpun ten en enkele acties die een zes, zeven nul score tot een normale zaak zouden hebben gemaakt. Het duurde een half uur voordat Keizer (via het been van Hans Jonk), na een goed uitgevoerde actie van Van Dijk en vooral Cruyff, uit een moei lijke hoek raak kon schieten. Nog voor rust kon Mühren volkomen ongehinderd Net als twee weken geleden tegen Excelsior, toen Telstar ook snel voor kwam, verzuimden de spelers direct de genadeklap uit te delen. Jan Rab' „Er heerst bij ons toch nog steeds de angst voor een terugval naar de laatste plaat sen. Dat hebben we overgehouden uit de periode dat Telstar steeds in de onderste regionen verkeerde. Daarom durfden de spelers, niet te veel risico te nemen toen zij eenmaal voor stonden. Die angst moet vergroeien. Nog een wedstrijd of vijf dan zijn we daar ook overheen.” DEN HAAG. Zondagavond hadden zich al zeventien deelnemers aangemeld bij het kantoor van de sporttotalisator met dertien uitslagen juist voorspeld. De cijfers van de toto van het afgelopen weekeinde zijn: 4 9 3 11 4 13 9 12 6 14 7 14 Trainer Joop Brand van DWS zei ove rigens na de wedstrijd het aan dit mazzel- doelpunt te danken te hebben, dat DWS geen nederlaag leed. Brand was ver schrikkelijk kwaad op zijn spelers omdat zij geen gebruik hadden gemaakt van de verwarring in de defensie van Haarlem va de eerste DWS-treffer. „Haarlem”, beweerde de oefenmeester, „was na dat doelpunt stormrijp. Als in plaats van geklungel in de breedte, diep- tepasses waren gegeven, hadden we met vier-nul kunnen winnen.” Als oorzaak wees Joop Brand spelers aan (die hij overigens niet met name AZ ’67—FC Twente 0-2, PSV—Sparta 0-0, NAC—Excelsior 1-0, Holland Sport—Tel star 1-1, AjaxVolendam 4-0, Haarlem DWS 2-2, FC Utrecht—ADO 3-1, Feijen oord—MW 1-0, Go Ahead-NEC 2-2. Stand: Feijenoord Ajax PSV Sparta FC Twente ADO FC Utrecht NEC Go Ahead Telstar NAC MW Holland Sport DWS Volendam Haarlem Excelsior AZ ’67 Doelman Paul van der Meeren toornt hoog boven Sjaak Roggeveen uit. Zwaan kijkt toe. Aantal deelnemers: 1.552.316. Aan prijzen is beschikbaar een bedrag van 698.542 gulden. Deze pot wordt als volgt verdeeld, eer ste- en derde prijs 224.490. Tweede prijs 174.635, ƒ34.927. een lusteloos voetballend Ajax zich geen moment hoefde te forceren. De enige die zich bij Volendam nog wel eens aan een te harde charge tegen een Ajacied bezondigde was vleugelverdediger De Boer („Dat je hier toch wel de boot in gaat weet ik ook wel maar daarom heb ik nog geen zin om achteloos te worden weggetikt”). Hij viel zo uit de toon met zijn verrichtingen dat hij tenslotte in het boekje van arbiter Pijper verdween. Niet wegens een overtreding tegen Keizer, maar wegens spelbederf omdat hij de bal bij een toegekende vrije trap aan Ajax weer de ruimte inzond. hij na afloop, .dacht ik dat hij de bal al onder controle had.”- Een fractie van een seconde leek het erop dat Holland Sport geen profijt van de strafschop zou kunnen trekken. Van der Meeren koos de goede hoek en stomp te de kogel van Roggeveen in eerste in stantie tegen de lat. De Haagse midvoor had daar echter rekening mee gehouden, liep in en schoot de terugspringende bal alsnog achter Telstars kleine „grote” keeper. CAGLIARI. Het door trainer Kuba- la vernieuwde, jonge en voor onervaren aangeziene Spaanse voetbalelftal heeft za terdagavond voor 25.000 toeschouwers in Cagliari (Sardinië) de Europese kampioen en finalist van het wereldkampioenschap Italië met 2-1 verslagen. De Spanjaarden die zeven spelers beneden de 23 jaar in hun gelederen hadden en bovendien vier debutanten telden, demonstreerden een sterkere ploegeenheid. De 25.000 toeschouwers, die in het gro te stadion, dat 80.000 man kan bevatten, bijn.i verloren gingen, gaven op geen en kele wijze steun aan het Italiaanse elf tal Op deze wijze protesteerden zij te gen de uitsluiting van alle spelers van Cagliari uit het nationale elftal. 15 5 2 35 48—16 4 3 34 58—13 3 34 1 34 8 2 32 5 4 2 9 7 8 6 9 8 9 6 6 10 5 7 10 9 8 17 17 17 14 21—38 11 17—41 10 17—48 9 15—57 Programma voor het komend weekeinde: FC TwentePSV, SpartaNAC, Excelsior —Holland Sport. TelstarAjax. Volendam —Haarlem, DWSFC Utrecht, ADO— Feijenoord, MWGo Ahead, NECAZ ’67 Bi

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11