PANDA EN DE JOKKLIKKER s FERDINANDS BELEVENISSEN Agenda voor Haarlem en de IJmond ondergang aL' 1 il o 4 Utrechts Orkest Erich Boedeker overleden Drie viaducten in zuidelijke ringweg om Amsterdam Expositie strips in Rotterdam V estigingsbeleid maakt oneerlijke concurrentie in handel mogelijk Een van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. krijgt meer vaste dirigenten Kans op vorst '2^ t ■3 M 8 MAANDAG 22 FEBRUARI 1971 75 Kamerleden: DOOR ALISTAIR MACLEAN lo vi te Tien jaar „Vrienden, van het lied” - Heemskerk Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-IJmuiden Beverwijk SELENE! 60-5 (wordt vervolgd) VWVVVVVVVVVIAAAIWWWVWWVVWVWWWWVWWWWWWWWVVWWWWVWWVVWWWVWWWVW'V^AfWWVVVVWVWVVWVWWWWWVVVWWVVWVW (Van onze correspondent) WEERRAPPORTEN ADVERTENTIE o 8 2 BRITISH LEYLAND xuxiiuiueii, a: ic met vrijdag) te be- 10.49 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDF.N Austin-Jaguar-Triumph-Leyland-MG-Morris-Rover zw no oost wnw zw wnw no zo zzw zo DINSDAG 23 FEBRUARI Hoog water 1.56 uur en 14.18 uur Laag water 9.53 uur en 22.26 uur nw nw wnw nw west nw nw nw nw west 15 6 7 11 11 4 9 11 -6 6 3 21 11 11 8 18 19 16 5 15 1 11 15 2 7 5 9 9 9 9 10 8 9 9 7 10 0 0.2 3 7 2 3 0.2 1 0 0.6 1 0 0 0 4 0 0 o 2 0 10 0 0 2 0.6 1 nie for ter sen too afk grc de tigi vin We slo' one al gor stoi wa< afg get ner f4 ech f f kw In op beg 80 f 8 bui ong uit! wir de Jor cot' kw ach zw; eve one ten sne voc Ma ma: bet' 50 i AN tot 4 sta vir da 6 3 2 1 3 3 0 3 -17 0 3 10 -2 2 1 0 7 2 1 6 -2 2 3 0 -3 1 Aci Ad< Am Am Am Ari Atl; Bal Cer Cre Che Chi Chi Cop Ess, Far For Gio Got Gre Her Itte Kae Kar Ker Ker Kop Kos Kre Kyi Lad Lov Me Mo Ne< Nej Nie Nij Rac Rot Saf Sch Sch Sol Sta Sta Sto Str; tra« Str< Str; Str; Str; Str; Str; Str; Tar Tel The Tog Ule; Wit Wtx Zaf DEN HAAG. In de zuidelijke tak van de Ringweg rond Amsterdam zal bin nenkort door Rijkswaterstaat worden be gonnen met de bouw van drie viaducten, zo deelt het ministerie van Verkeer en Waterstaat mee. Zowel over de spoorlijn Amsterdam-Aalsmeer, als over de Am- stelveenseweg komt een dubbel viaduct. Twee, ruim honderd meter lange, viaduc ten zullen worden gebouwd over de Eu- ropaboulevard. IML’ISS] British Leyland Nederland, Gouda |^j zw nnw wnw west west licht bew. noord ono Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland DEN HAAG. Volgens vijf Tweede- Kamerleden van regeringspartijen wordt er in tal van gemeenten een onjuist ves tigingsbeleid gevoerd, waarvan de detail handel nadeel zou ondervinden. De Ka merleden Notenboom, Van den Heuvel (beiden K.V.P.), De Mooij (A.R.P.), Por- theine (V.V.D.) en W. Scholten (C.H.U.) hebben zich hierover met schriftelijke vragen gewend tot de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening en de staatssecretaris van Economische Za ken. RECKLINGHAUSEN (DPA) Aan de gevolgen van silicose is Erich Boedeker, een van de voornaamste vertegenwoordi gers van de naïeve kunst in West-Duits- land, zondag in Recklinghausen, op 66- jarige leeftijd overleden. De vroegere mijnwerker, wiens werken in musea en particuliere verzamelingen in de hele wereld te zien zijn, kreeg in 1969 in Bratislava de prijs van de tweede trie- nale voor naïeve kunst en in 1970 de prijs van de eerste trienale „Naivni” in Zagreb. MAANDAG 22 FEBRUARI Hoog water 0.45 uur en 13.17 uur Laag water 8.42 uur en 21.24 uur 15 Ik voelde mij plotseling vreselijk moe, hoewel mijn ogen waakzaam waren. Hunslett reikte mij een sigaret aan. Ik had er geen behoefte aan maar stak hem toch op, wie weet, soms ga je er beter door denken. En plotseling greep ik zijn pols en keek in zijn handpalm. „Kijk ééns aan”, zei ik. „Schoenlap per, houd je bij je leest!” „Je wat?” „Verkeerd verbonden. Ik kan het jvirte spreekwoord niet vinden. Een goede handswerkman gebruikt alleen zijn eigen gereedschap. Daar had onze vriend, die zo goed is in het stukslaan van spoelen en condensatoren aan ho ren te denken. Geen wonder dat mijn nek begon te jeuken toen Durran kwam opdagen. Waar heb jij je zo ge sneden?” „Ik heb me helemaal niet gesneden”. „Dat dacht ik wel. Maar kijk hier eens in je hand! Zie je die rode plek! Plakt enigszins, nietwaar? Bloed! Als onze vriend bij Peter Sellers in de leer is geweest zou mij dat niets verwon deren. Beschaafd Zuidengels op de .Nantesville’, Noordiers op de ,Fire- crest’Ik vraag mij af hoeveel dia lecten hij achter zijn elleboog heeft achter zijn strottehoofd, bedoel ik. En ik dacht nota bene dat hij aan de zwaarlijvige kant was. Hij is aan de gespierde kant, zó is het! Zag je niet dat hij geen ogenblik zijn handschoe nen heeft uitgetrokken, zelfs niet toen hij zat te drinken?” „Ik ben een eerste klas waarnemer. Geef mij een optater en ik zie alles”. Hij keek mij verbitterd aan. „Waarom hebben ze niet met ons afgerekend? Tenminste niet met jou? Jij bent de kroongetuige!” „Best mogelijk dat we buitenspel stonden. Er zijn twee redenen. Met twee agenten erbij echte agenten, daar zijn wij het over eens konden zij niets doen, tenzij ze de smerissen ook aanpakten. Maar zoiets zou alleen een gek in zijn hoofd krijgen, en wat onze jongens ook zijn, ze zijn aller minst op hun achterhoofd gevallen”. „Maar waarom hebben ze er in gods naam die agenten bij gehaald?” „Kwestie van prestige, van ontzag. Een diender staat boven elke verden king. Als een politieman in uniform zijn hoofd boven je dolboord steekt, zelfs al is het midden in de nacht, dan krijg je het niet in je hoofd hem met een handspaak op zijn kop te timme ren. Je nodigt hem uit aan boord te komen. Ieder ander sla je zijn hersens In, zeker als je het slechte geweten hebt waarvan zij ons verdenken”. „Kan zijn! Er zit wat in. En vervol gens?” „Wel, ze namen een verdomd groot risico, een krankzinnig risico, met Durran. Hij werd in de leeuwekuil ge gooid om te zien wat eruit zou komen, dat wil zeggen, of wij hem zouden herkennen”. „Waarom juist Durran?” „Dat heb ik je nog niet verteld. Ik had hem met een zaklantaarn in zijn gezicht geschenen. Niet dat het gezicht herkenbaar was: een witte plek met afgewende ogen achter een opgeheven hand. In werkelijkheid keek ik lager, Ik zocht de plek om hem neer te ste- AMSTERDAM. Vrijdag 5 maart wordt in de Kleine Zaal van het Concert gebouw te Amsterdam en jubileumcon cert gegeven ter gelegenheid van net tienjarig bestaan van de vereniging „Vrienden van het lied’ uit Leiden. Aan het concert, dat om 20.15 begint, zullen zes jonge, talentvolle Nederlandse voca listen meewerken. 4 3 3 4 2 5 4 3 5 2 ROTTERDAM Tot 31 maart is Rot terdam een beetje stripstad. In het Lijn baan Kunstcentrum is onder de titel „wordt vervolgd” een stripverhalenten toonstelling geopend van 17 jonge Neder landse tekenaars. Onder hen zijn o.a. Bernhard Holtrop (Willem), Peter van Straaten, Jan Kruis (o.a. van Sjors van de Rebellenclub), Evert Geradts, Rob Peters, Theo van den Boo gaard en vele anderen. Gedurende de tentoonstelling zullen te kenaars aanwezig zijn, eigen werk tonen en er aan werken en bovendien is van een aantal van hen een video-tape gemaakt waarop „De mens achter de tekenaar” is te zien. Er zijn leestafels met talloze strip boeken en bladen en een nabijgelegen win kel heeft een dure voorraad ingeslagen om aan alle mensen te kunnen voldoen. met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.00 tot 21.30 uur; voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 u.: „El Cid”. TENTOONSTELLINGEN De Zandkraai (Handelstraat). Expositie van tekeningen, litho’s, etsen, aquarellen, sepia’s, olieverven en plastieken van Herman Stoel en Pieter van Twuijver; geopend tot en met 28 februari op werkdagen van 9-12, 14-17 en 19-21.30 u.» op zondag van 14-17 u. UTRECHT. Het Utrechts Symfonie Orkest wil het seizoen 1972/ 73 het tota le muzikale beleid aan meer gespeciali seerde dirigenten toewijzen. Naast de vaste dirigent Paul Hupperts zal waar schijnlijk aangetrokken worden David Zinman. Met hem zijn onderhandelingen gaande. Ook over een intensievere bin ding van de heer Zinman aan het orkest in het komende seizoen. De heer Hup perts zal zich in het bijzonder gaan be zighouden met de hedendaagse muziek, een categorie waaraan het USO volgens het bestuur veel aandacht besteedt. Het USO zal voorlopig voor zijn uit voering nog gebruik moeten maken van het totaal onvoldoende houten noodzalen- complex Tivoli in Utrecht. De realise ring van de plannen voor een muziek centrum zal nog zeker vier tot vijf jaar op zich laten wachten. De nieuwe Jaar- beurs-congreszaal zal slechts incidenteel door het orkest kunnen worden gebruikt. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Li sa bon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt licht bew. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 u De Haagse Comedie met „Vriend Antoine”. De twee eerste viaducten maken deel uit van de verbinding tussen Rijksweg 4 en de Amstelveenseweg, die in het oor- jaar van 1972 gereed komt. Hierdoor wil men het tracé door de hcofdstad via het Hoofddorpplein aanzienlijk ontlasten. Het viaduct over de Europaboulevard gaat deel uitmaken van het wegvak tus sen de Amstelveenseweg en de Europa boulevard. Dit wegvak zal naar verwachting in 1974 geopend kunnen worden. Tussen de beide rijbanen van de zuidelijke tak van de Ringweg is ruimte gereserveerd voor een toekomstige Ringspoorbaan. Delen van de kunstwerken zullen hierdoor een grote onderlinge afstand hebben. Do Jaguar XJ6. Wie meent dat geld niet gelukkig maaktzou dezer dagen eens moeten binnenstappen in wat wij noemen „the private world of the Jaguar XJ6". Bij de prijs inbegrepen: de technische know-how die British Leyland in al z'n auto's stopt-van Jaguartot Rover, van Triumph tot MG. 'l <v i Ss i i i 3 3 0.5 1 5 0.4 2 ken. Maar dat konden zij niet weten. Zij wilden uitvissen of we hem zouden herkennen. Dat hebben wij niet ge daan. Als dat wél het geval was ge weest, zouden wij gillend de borden op zijn hoofd hebben stukgeslagen of de dienders hebben toegebruld hem te arresteren als wij iets tegen hem hadden, hadden wij iets voor de agen ten. Maar wij deden niets. Geen vleug je herkenning. Zijn wij daar even goed geweest? Ik daag iedereen uit om in één en dezelfde nacht de vent die twee lui heeft vermoord en die je bijna zelf om zeep heeft gebracht, te ontmoeten zonder zelfs met de ogen te knipperen. Het onmiddellijke gevaar is nu wel voorlopig geweken; er is niet direct meer een dringende reden om ons om zeep te brengen. Zij kunnen er ta melijk gerust op zijn, als wij Duran niet thuis kunnen brengen, wij nie mand van de „Nantesville” zullen her kennen, zodat wij niet bij Interpol aan de lijn gaan hangen.” „Dus het sein staat op veilig?” „Ik wou dat het waar was. Voor hén, ja!” „Maar je zei „Ik weet niet waarom,” zei ik krib big, „ik weet alleen dat ik het weet. Zij waren op het achterschip van de „Firecrest” aan het zoeken als een speler in de Duitse lotto, die op zoek is naar het biljet dat hij de vorige dag heeft gepost terwijl hij glad ver geten is dat hij het op de post heeft gedaan. En toen, terwijl ze in de ma chinekamer aan het snuffelen waren pats! plotseling hadden zij niet meer de minste belangstelling. Tho mas althans niet. Hij had iets gevon den, maar wat! Je hebt hem later zelf in de lounge gezien, in de midscheeps en op de bak. Zo zorgeloos als een vogeltje”. „De batterijen?” „Nee. Hij was volkomen tevreden met mijn verklaring. Ik kon het zien. Ik weet niet waarom, maar ik weet het zeker”. „Dat betekent dat zij terugkomen”. „Dat staat als een paal boven wa ter”. „Zal ik de wapens vast klaarleg gen?” „Zo’n haast heeft het niet. Onze geachte vrienden zijn ervan over tuigd dat wij ons met niemand in verbinding kunnen stellen. Er komt hier maar tweemaal per week een boot van het vasteland. Dat was van daag, dus hij komt pas over vier da gen weer terug. De telefoonverbin dingen zijn verbroken en ik durf er mijn hoofd onder te verwedden dat dat voorlopig zo blijft. Onze zender ligt in mootjes. Als wij nu aannemen dat de inboorlingen hun brieven niet meer per postduif verzenden, welk» middelen blijven erdan nog over om een boodschap naar het vasteland te sturen?” „Je vergeetde „Shangri-la”. De „Shangri-la”, die dicht bij ons in de buurt lag, was een glanzend wit, vijfendertig meter lang jacht. Als je het had willen kopen, zou je waar schijnlijk nog een slordige handvol geld moeten toeleggen op de kwart miljoen pond die de eigenaar er min stens voor had betaald. Zij stellen dat groothandelsbedrijven, macro, detailhandelsbedrijven, cash- en carrybedrijven en verbruikersmarkten in verschillende gemeenten juist de laatste tijd veelvuldig op industrieterreinen ves- tigingsmogelijkheden krijgen met alle fa ciliteiten vandien. Hierdoor zouden volgens hen gemeen tebesturen het eigen planologisch patroon doorkruisen, dikwijls ten nadele van het detailhandelsapparaat. Omdat er naar het oordeel van de vijf parlementsleden van ongelijke behande ling sprake is, ontstaat een stuk oneerlij ke concurrentie. Tot slot vragen zij de bewindslieden deze hele problematiek aan een onderzoek te laten onderwerpen en zo mogelijk in afwachting van het resultaat daarvan maatregelen te nemen waarmee reeds verleende vestigingsvergunningen kunnen worden opgeschort. Het KNMI deelt mee In het komende etmaal wordt overwegend droog weer met zonniige perioden verwacht. In de nacht en ochtend kan plaatselijk mist voorkomen. Een hogedrukgebied, afkomstig van de Azoren, zal met zijn kern dicht bij ons land kom. Het centrum lag maandagmorgen vlak voor de ingang van het Kanaal. Dit luchtdruk- maximum is gevuld met polaire lucht. Daarin zal overdag de temperatuur tot omstreeks 8 graden oplopen, maar in de komende nacht moet op flnike afkoeling worden gerekend, waarbij het kwik op veel plaatsen tot enkele graden onder het vriespunt zal dalen. Barometerstand hedenmorgen 1020 millibar (765 mm.). VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Overwegend droog met zonnige perioden, en in de nacht lichte vorst. Aantal uren zon: 1 tot 5; Min. temp.: omstreeks normaal; Max. temp, omstreeks normaal; Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 90 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. licht bew. west niet ontvangen licht bew. noord zwaar bew. windst regen mist onbewolkt regenbui regenbui geheel bew. sneeuw windst mist onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt windst onbewolkt nw mist windst regen wzw zwaar bew. nnw zwaar bew. windst onbewolkt onbewolkt geheel bew. regen regen DINSDAG 23 FEBRUARI onder 18.07 uur onder 15.29 uur der kwam hij niet. Ergens achter hem begon een bel te rinkelen, en voor de tweede keer die dag schoot een beschuldigende vinger naar hem uit. „Wat heeft dat te betekenen?” riep hij woedend. „Kan je je niet me je eigen zaken bemoeien?” Joris draaide zich slechts glimlachend om. „Dit betekent dat u lelijk voor jokkerd staat,” ver klaarde hij kalm. „U hebt daarnet een leugentje uitge sproken want de enige die winst gaat maken, bent ui” VOLKSUNIVERSITENT Aula A. H. Gerhard Mavoschool (ing. Raaks). Vandaag 20.00 u.: Achtergronden van het huidige wereldgebeuren door ds. A. L. Constandse. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Dinsdag 10-12 uur: spreekuur sociaal raads man. Waagtaveerne (hoek Damstraat-SpaameDa gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Thijsse’s Hof (Bloemendaal). Geopend dinsdag tot en met zaterdag 9-12 en 13.30-16 uur, zond, en maandag gesloten. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondagavond optreden orkest Vito Lanza. Te vens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein), Zandvoort. Dagelijks van 14.00-011.00 uur. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hoofdstraat 140). Expositie „Fragment”, werk van amateurfotografen. Da gelijks behalve dinsdag 14-18 uur. Tot en met 13 maart. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dags: Diner-dansant. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 „M.A.S.H.”. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is dagelijks be halve zaterdag en zondag open van 14 tot 16.30 uur. Beeckesttfn, museum Velsen-Z. is dagelijks ge opend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdag van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.; „M.A.S.H.”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u.: „De gendarme op drift”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Kolaric Ilija, (schilderijen en etsen); ge opend tot en met 13 maart van dinsdag tot en BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 u.: ..De avonturiers”, 18 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.i „De wraak van Gwangl”, 14 jr. Lido (Houtplein) 14.00 en 20.00 u.: „Lawrence van Arablë”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 u.: „De non van Monza”. 18 jr. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Louis de Funès als taxichauffeur”, a.l. Roxy (Ki. Houtstraat 79) 14.30. 19 en 21.15 u.: „Lady Godiva”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 tl.: „Psycho”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling yan werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Prenten kabinet: tentoonstelling van werk van Jac. van Looy en Artotheek Nederland 1970. Tot en met 28 februari. Geopend dagelijks 10-17 u. Zondags 13-17 u. Vis- en Vleeshal (Gr. Markt). Expositie schil derijen van Anthony Green. Tot en met 21 maart. Expositie Pink Morris Productions, schil derijen, objecten, foto’s etc. Tot en met 21 maart Wedstrijdexpositie amateurschilders „Schep pers van de zevende dag”, tot en met 21 maart. Dagelijks geopend 10-17 uur. zondags 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16). Permanente tentoonstelling van werken uit de 19e en 2oe eeuw. Tekeningen uit de 16e t.m. 19e eeuw. Fos sielen, mineralen etc. Geopend van dinsdag t.m. zondag 10-16 uur, eerste zondag van de maand 13- 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst, Geopend van dinsdag t.m. zaterdag 10-12.30 en 14- 17 uur, zondag 14-17 uur. Galerie „T” (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen en tekeningen van Age Klink. Da gelijks geopend 11-17 u.. zo. 14-18 u. Tot en met 14 maart Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Woensdag t.m. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Expositie schilde rijen Mark Mewhinney Sullivan vr. 19-23 u., za. en zo. 14-17 u. en 19-23 u. Tot en met 28 februari. Het Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Tentoonstelling kleur-etsen van Sjoerd Bakker. Geopend maandag tot en met vrijdag 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Tot en met 19 februari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby. Expositie Maaike van Huizen. Geappliceerde en geborduurde wandkleden. Tot en met 6 maart. Geopend dins lag t.m. zaterdag 9-17.45 uur. Zor op 7.40 uur; Maan op 6.56 uur; MAANSTANDEN Nieuwe maan 25 februari 30. Panda vond het helemaal niet leuk, dat Joris zich zo aan hem op drong. Tenslotte had hij het geheime baantje om meneer Beuzelaer te beveiligen en daar had Joris niets mee te maken. Maar die trok zich niets aan van zijn boze blikken, en luisterde aan dachtig naar het gesprek dat de heer Prakker met de zaakgelastigde had. ,,Ik drink op onze overeenkomst,” sprak de eerste, zijn glaasje heffend. „En op de winst die we allebei gaan maken!" Hij bracht het drankje naar zijn lippen maar ver- 10488 ZIEZO... HIJ VAART OP ONDERAARDSE MEREN! xg?--— 'vVAT AARDIG VAN JE JULLIE ZULLEN OM ONS UIT TE NODIGEN,) J6 WELTHUIS THOR VIKING! VOÉLEN! ^LV-WAAR BEN IK? 'j RIEP IEMAND AWI? EEN BEETJE DONKER 3 HIER... ZOU DIE DRAAK ONS WEL 60ED ÖE- ZlNÖZtJN'Z JE HEBT ME GEHOORD! IK HEB JE GEROEPEN!EN! OVER L DE DUISTERE AFGROND BEN! JE NAAR MJ TERUG GEKEERD!

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8