PSV stelde FC Brugge sensationele ruil voor GEEF ONS RENSENBRINK, DAN KRIJGT c WILLI LIPPENS NEEMT PLAATS IN VAN GEBLESSEERDE MULDER Spelers van Nederlands elftal worden door tweede sponsor met goud behangen Feijenoord biedt zeven ton voor linksbuiten BRUGGE JOHAN DEVRINDT PLUS GELD” I A Hogere prijzen in rennen en draverijen Charles Urbanus bedankte als coach van te si honkbalploeg 12 DI DINSDAG 23 FEBRUARI 1971 Slap koord Duur Investeringen Moelijk nmiiimnnnnimimminmiiimiinnniiiniiimnnnijimimiimiimmmiiiii Geen televisiereportage 1 I le” nas OVf ki innnTnnmninmiimnimnmnimmmmnnnmnininininiiiinniiiiinnnii H orloge F W WW'A*A*VWVWWVV\A/wvVVWVVVVV\AAA/VVVVVV\AAA/VVVVV\A/VVVV\/VV\AA/VVtAA^ .,4. -w ^4AA/VWVAA^A/WVWW^WV^\A/WWVVVVVVWWWVVVWWiA/V\/WWVVVVVVVVWWWVWVVVWVWWVVWVVVWVWWWWVVWWMWWMVWWIAfMWIA4WWWWMMM f bondscoach (Van onze sportredactie) Willi Lippens (links) liep ook tijdens de conditietraining op de juiste plaats, de jury, waarschijnlijk THEO KLE1N. Indus onderzoekt momenteel nog derde mogelijkheid om de spelers geven. De Munck wil veranderingen in de organisatie aanbrengen. Verbeterin gen die noodzakelijk zijn voor de top club, die Brugge moet worden en die het ten dele al is. Met DWS speelde Rensenbrink al eens tegen Chelsea. Binnenkort zal ook de FC Brugge in het kader van de Europa-cup II tegen Chelsea aantreden. Op de joto Rensenbrink met McCreadie op zijn hielen. van In- aan H W. pers geli toei isw: dele pioe ZOVI een hen H IJm witi slee Vo c t r I I B atle aan pen met wee wij: pra, se Val Vot koe elul vee dui. con den leve plot opn een win laat de kla; C var De2 bij spr ruil der voc wei een aar gen kw me fin; ziel de Lat kei KIe hot wa H ste R.C. thui ditn de 1 nog N.F C. ten spoi van Haa den slee ploe V vers leid len bal. een vija dit mer den han, wac Gaa vooi tot W gen de i ten aan spe< ster dat die loor dan seh en vie: Net pro ten in bui 2 n ZEIST Het Nederlands elftal dat morgenavond in het Feijenoord- stadion aantreedt tegen de nationale formatie van Luxemburg, zal slechts op één plaats afwijken van de ploeg die op 2 november de laatste vriendschappelijke interland tegen Roemenië speelde. Zoals te verwach ten was, nu Jan Mulder door een bles sure is uitgeschakeld, besloot coach dr. Fadrhonc de Westduitse Neder lander Willi Lippens in deze derde wedstrijd in het toernooi om het kam pioenschap van Europa voor landen ploegen, een kans te geven. De goal- getter van Rot Weiss Essen, die met Piet Keizer en Johan Cruyff in de eerste lijn zal opereren, was in zijn schik met de keuze van de bonds coach. ..Ik hoop dat het woensdag niet te zwaar wordt. Misschien is deze interland voor mij dan de eerste uit een lanpe reeks”, aldus Linnens, die deze of volgende week definitief zal beslissen of hij in Essen blijft spelen. (Van onze sportredactie) ZEIST. Hoewel de voorverkoop vandaag pas van start is gegaan, staat nu reeds vast dat er geen directe televisiereportage van de wed strijd NederlandLuxemburg uitgezonden zal worden. Bij de KNVB neemt men bij voorbaat aan dat de kuip niet vol zal raken. Er bestaat een mogelijkheid dat Luxemburg in het volgend seizoen nogmaals in de kuip te gen Oranje zal spelen. Bij het vaststellen van het wedstrijdprogramma heeft de KNVB name lijk met de overige tegenstanders in de poule, Oost-Duitsland en Joegoslavië, af gesproken dat ook de tweede wedstrijd tegen de Luxembur gers in Nederland gespeeld zou kunnen worden. Tenzij die laatste wedstrijd in de poule alsnog van belang zou zijn voor de bezetting van de bovenste plaats. Dan zal er opnieuw overleg met de partners plaats moeten vinden. De Munck, die vroeger tussen de doelpalen de bijnaam „zwarte panter” verdiende, wil liever helemaal niet aan een mogelijke verkoop van Ren senbrink denken. Het zou, betoogt hij, de investeringen, ter waarde van vijf tien miljoen Belgische franken die FC Brugge twee jaar geleden gedaan heeft voor een groot deel ongedaan maken. Bovendien zou het De Munck’s selec tie reduceren tot elf spelers. voor honderd percent zijn over kan nemen”. AMSTERDAM. Charles P. Urbanus, bondscoach van de Koninklijke Neder landse Baseball- en Softbal Bond, zal zich dit jaar niet belasten met de leiding van het Nederlandse a-honk-balteam, dat zal deelnemen aan d e Haarlemse honkbal- week en eventueel het toernooi om het Europese kampioenschap!. In het overleg tussen de Het wel of niet aanblijven van De Munck zal niet bepalend zijn voor een beslissing van Rensenbrink. Hij zal tekenen, vertelde hij, bij diegene die het Met Goes, De Munck’s eerste club, werd hij één maal kampioen. Met de FC Köln twee maal plus een beker-finale. Bij Fortuna werd in de periode De Munck de beker gewon nen. DOS werd kampioen in ’58. Met Veendam kwam De Munck van de tweede in de eerste divisie. Met Cambuur ook. Evenals met Vitesse. Bovendien zullen de voetballers in een serie van zeven landenwedstrijden. die gedurende de looptijd van het contract worden gespeeld, waardebonnen ontvan gen (van 350 gulden voor een gewonnen wedstrijd, 250 gulden voor een gelijk spel en 100 gulden voor een nederlaag), die zij na afloop van de overeenkomst bij de juwelier kunnen besteden. De zestien spelers die zich in het KNVB-centrum voorbereiden op het tref fen van morgenavond wachtte gisteren nog een aangename verrassing. Secreta- ris-penningmeester Burgwal kon name lijk aankondigen dat de onderhandelin- gen van de KNV B met de horlogefabriek Indus met succes waren afgerond. Het geen inhield dat de geslecteerden van de tweede sponsor, naast Ford, een gou den horloge in ontvangst mochten ne men. Dit presentje zal elke speler kun nen incasseren, die tussen nu en 1 juli 1972 (wanneer het contract afloopt) voor het Nederlands elftal wordt geslecteerd. De Munck deed vrijdag een zelfde voorspelling; hoewel Rensenbrink na de training zei, dat hij voor zijn vrouw naar Nederland wilde terugko men. Eventueel bij PSV. De Munck: „Ach dat is een spelletje. Hij wil de prijs opdrijven. Al die verhaaltjes over zijn vrouwtje, dat heimwee zou hebben, horen er gewoon bij. Dat kind mag haar handen dichtknijpen als ze het nooit slechter krijgt dan in Brugge. Misschien is Sint Michiels (het dorpje, waar de Rensenbrinks Rob, vrouw en negen maanden oude zoon Dennis wonen) wel wat te stil. Maar daar kan over gepraat worden. Een huis in Knokke zit er voor Robbie wel in. Tenminste als hij bijtekent. En daarmee is de kring gesloten. Brugge wil Rensenbrink helemaal niet verkopen. Via De Munck heeft de „Club” haar beste speler meegedeeld, dat hij in mei kan rekenen op een nieuw contract. Hoewel de oude over eenkomst nog één jaar geldig is. Rob worden betere voorwaarden voorge schoteld terwijl hij volgens De Munck nu al meer verdient dan Wim van Hanegem bij Feijenoord. Hij moet dan wel accoord gaan met een verlenging van het contract. Slechts als duidelijk wordt dat Rensenbrink per se niet in Brugge wil blijven dan pas zal de „Club” gaan denken over een transfer. een van Het Nederlands eiftal financieel te steu nen Zoals bekend heeft Ford dat gedaan dooi 25 000 gulden beschikbaar te stellen voor de zestien spelers van het elftal dat volgens een jury van vier man (Kees ploeg, die pas vanavond per trein in Rot- Geven de bestuurders niet toe, dan zal De Munck weggaan. Waar naar toe? De trainer maakt er zich geen zorgen over. „Ik kan altijd overal te recht. Ik ben duur, maar ik heb nooit iets te maken gehad met degradatie. Ik maakte kampioenen. Ga maar na”. DEN HAAG. Aan de hand van het voor het komende seizoen voor drave rijen en rennen vastgestelde prijzensche ma verwacht de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport dat het uitgeloofde be drag aan prijzen met ruim een half mil joen gulden zal stijgen tot een totaal van ruim 5.600.000. Indien de fokpremies bij dit bedrag worden opgeteld dan zal het totaal voor prijzen en fokpremies be schikbaar gestelde bedrag de zes miljoen gulden ruimschoots passeren. Dit resultaat kon worden bereikt door de gunstige uitkomsten in het afgelopen jaar, waardoor het mogelijk was het aan de baanverenigingen opgelegde basisbe drag aan prijzen belangrijk op te trek ken. Ook de prijzen van verscheidene semi- klassieke koersen, kampioenschappen en andere belangrijke nummers zijn in vele gevallen verhoogd. Een verhoging van vijf mille bracht de prijzen voor het kampioenschap van Nederland op ƒ20.000 grote prijs van Nederland op 18.000, kampioenschap Nederlandse paarden op 18.000, en de Gouden Zweep op 15.000. De grote fokkersprijs en de dravers Gold Cup werden eveneens op 15.000 ge bracht. De vermeerdering aan prijzen in deze koersen beloopt bijna alleen al een bedrag van ca. 100.000. genomen door van de oude kern vier spelers te verkopen. Thuresson ging terug naar Zweden. Reisch vertrok naar Zwitserland. Lös- ke zocht Oostenrijk op en v.d. Linden verhuisde naar Beveren. De Munck: „Ik heb op het ogen blik maar één keeper. Mijn reserve- doelman Boone (36 jaar) heeft een ge broken pols. We gaan langs de rand van een afgrond. Door een te zuinig bsleid nemen de bestuursleden risico’s die ze miljoenen franken kunnen kos ten. Tot voor kort streden we op drie fronten tegelijk. In de competitie. In de beker. En in de Europa-cup II. Voor de beker zijn we uitgeschakeld. Blijven over twee fronten plus het Bel gisch elftal. Samen met Standard is Brugge leverancier voor het nationale team. Lambert, Thio, v.d. Daelen, Carteus, Marmenhout en Pastijns wor den regelmatig opgeroepen. Voor mij betekent dat een geweldig succes. Vooral als je weet, dat Johnny Thio en Lambert waren afgeschreven toen ik in Brugge kwam. Van v.d. Daelen hadden ze nooit gehoord, terwijl Car teus de „wandelende Pierre” werd ge noemd. Maar aan de andere kant, als ik denk aan wat er allemaal met die jongens kan gebeuren, aan de Europa cup, aan de wedstrijden tegen Celsea, dan krijg ik pijn in mijn hart. Ik heb geen reserves. (Van onze sportredactie) BRUGGE Een ogenschijnlijk onbenullig voorval illustreerde vrijdag middag nog eens de waarde die ster-linksbuiten Rob Rensenbrink (23 jaar) voor de FC Brugge vertegenwoordigt. Tijdens een trainings- wedstrijdje op het tweede veld, achter de Spionkop-tribune, wordt Rensenbrink fors getackeld. Rensenbrink struikelt en hij loopt vervol gens hinkend naar de zijlijn. Trainer Frans de Munck slaat de actie zorgelijk gade en hij fluit, als „Robbie” de pijnlijke plek (een al maanden onwillige spier in zijn linker dijbeen) blijft bekloppen, het duel overi gens tot zichtbare opluchting van zijn pupillen af. Een kwartier te vroeg. Later in zijn in schemerdonker gehuld kantoortje drukt Frans de Munck (48 jaar) de waarde van Rensenbrink concreter uit: „Ik zou een bedrag kunnen noemen. Feijenoord bood voor hem onlangs nog zeven honderdduizend gulden. Maar daarmee is hij niet betaald. Brugge heeft niets aan geld als het Rensenbrink kwijt raakt. Zo’n klasse-speler vind je niet gemakkelijk. Hij is de beste linksbuiten van België en van Neder land Hoewel bondscoach Frantisek Fadrhonc aan de verrichtingen van Rensenbrink voorbijgaat, hebben de di verse scouts de nu al bijna twee jaren durende topvorm van Rensenbrink na tuurlijk geregistreerd. Feijenoord, De Munck vertelde het al, klopte in Brug ge aan. Maar ook Anderlecht en PSV. PSV bestond het zelfs vorige week nog de in Eindhoven langzaam geac climatiseerde Belgische spits Johan Devrindt als ruilobject aan te bieden. De „Club” (de naam, die de Belgen de FC Brugge voor het gemak heb ben gegeven) zou dan bovendien nog ettelijke duizenden guldens extra ont-' vangen. Van de onderhandelingen met An derlecht weet de FC Brugge, inclu sief Frans de Munck. nog niets af. Omdat de concurrentieverhoudingen in België scherp zijn, heeft Ander lecht rechtstreeks contact gezocht met Rob Rensenbrink. De hel zou in Brug ge losbreken als het nieuws bekend werd. PSV mag komen, Feijenoord en desnoods Gantoise, maar voor Stan dard en Anderlecht is Rensenbrink, naar de mening van de Bruggenaren taboe. Voor de wraak van de Vlamin gen is de linksbuiten als de dood zo bang. Met klem verzoekt hij geen ge wag te maken van zijn gesprek met Anderlecht. Maar helaas voor Rensen brink, heeft zijn vertrouwensman Koe le (voorzitter van de vereniging OSV, de club waarvan Rensenbrink in zijn amateurtiid lid was) de zaak naar buiten gebracht. In de Typhoon, de krant waarbij Koele werkt, werden de onderhandelingen met Anderlecht in een groot kader op pagina één ver meld. technische commissie, de bondscoach en de onlangs gevormde spelerskern, dat de laatste maand is gevoerd, met name over de mentale begeleiding van de a-selectie, is Urbanus uiteindelijk gebleken dat de mo gelijkheden voor een optimale samenwer king met een aantal spelers niet zodanig zijn dat hij de verantwoording voor het team op zich kan nemen. Onderkennend het belang van goede re sultaten van de nationale ploeg voor de toekomst van het Nederlands honkbal, heeft Urbanus het bondsbestuur en de technische commissie verzocht zijn taak voor dit jaar zodanig te wijzigen dat daaronder niet meer zal zijn begrepen de voorbereiding en het coachen van de a-selectie. Dit verzoek is ingewilligd. Ur banus blijft belast met de andere taken die hij tot dusverre heeft vervuld. Het bestuur van de KNBSB en de tech nische commissie overwegen thans d e Amerikaanse coach Hal Smeltzly, die dit jaar als adviseur naar Nederland komt, te verzoeken zich te belasten met de lei ding over het nationale team, Smeltzly heeft ook in 1966 gefungeerd als adviseur van de technische commissie en de bonds coach. Zoals in het afgelopen weekend reeds duidelijk werd toen de bondscoach geen veranderingen m de selectieploeg aan bracht, zal niet Ton Thie. maar Twente- keeper Piet Schrijvers als reservedoel- man, achter Jan van Beveren, op de bank plaatsnemen. Fadrhonc vergoei- lijkend: „Mijn keuze van Piet Schrij vers is geen kwestie van klasseverschil tussen hem en Ton Thie Ik wil het te gen Luxemburg alleen eens met Schrij vers proberen, omdat ik een agressieve doelman nodig heb, die bij een eventue le blessure van Jan van Beveren, direct Volgens Koele („Robbie heeft me destijds gevraagd of ik hem terzijde wilde staan”) komt Rensenbrink waar schijnlijk niet naar Nederland terug. „Het zou voor hem moeilijk zijn hier even veel geld te verdienen als in België. De Nederlandse belastingen pikken een fors deel van de inkom sten. In België liggen die zaken een stuk gemakkelijker”. Nieuwe investeringen vindt De Munck terecht nu al noodzakelijk. Het bestuur van de Club, een aantal oude heren waarvan de jongste vijfenzestig is, heeft naar de mening van zijn trai ner het afgelopen jaar te grote risico’s In het nieuwe contract zou een clau sule opgenomen moeten worden, waardoor Lippens in staat wordt ge steld in het vervolg steeds beschik baar te staan voor de Nederlandse ploeg. De leiding van Rot Weiss Es sen, dat noch in de kop, noch aan de staart van de Bundesliga een belang rijke rol speelt, heeft inmiddels laten weten dat het dit seizoen in ieder ge val geen bezwaar heeft tegen de ver kiezing van Lippens in Oranje, zelfs al zou er op zondag (zondag 4 april: Joego-SlaviëNederland) gespeeld moeten worden. De bondscoach, die zich tijdens de persconferentie in Zeist, erg optimis tisch toonde over het „goede begrip” tussen spelers, clubs en KNVB, wil te gen het zwakke Luxemburg duidelijk geen enkel risico lopen. Hij zegt: „Ik heb Luxemburg tegen Joego-Slavië zien spelen. De ploeg was toen constant in de verdediging met slechts drie aanvallers, die met uitvallen aan doelpunten tracht ten te komen”. Frantisek Fadrhonc wil tot elke prijs voorkomen dat de spelers de Luxemburgse tegenstander onder schatten. Wat de Feijenoorders in de ploeg betreft, wordt hij daarbij geholpen door de ervaringen die de Rotterdam mers in de Europa cupwedstrijden tegen UT Arad opdeden. Wim van Hanegem, als vanouds met Wim Jansen op het middenveld, zegt daarover: „Voor mij bestaan er geen gemakkelijke wedstrij den meer. Toen ik de eerste keer met het Nederlands elftal tegen Luxemburg speelde dachten we ook dat net eenvou dig zou gaan, maar het werd met moeite een 2-0 overwinning. Ik geloof niet dat de spelers nu nog een tegenstander zul len onderschatten”. terdam zal arriveren, komt als volgt in het veld: R. Hoffmann (Jeunesse Esch), Schmit (The National Schifflange), Flen- ghi (Red Boys Differdange), Pilot (Stan dard Luik), J. Hoffmann (Union Luxem burg), Jeitz (FC Metz), Philipp (Union St. Gilles), N. Hoffmann (Ettelbruck), Dussier (Red Boys Differdange), Braun (Union Luxemburg' en Kirchens (Aris Bonneweg). Scheidsrechter is de Albanees Faik Bajrami, geassisteerd door zijn landge noten Sami Kotneria er Haxhi Pullem- bi. Het trio, dat nog mets van zich had laten horen,was gisteren overigens nog niet in Nederland gearriveerd De Oost- duitse en Joegoslavische bondscoaches Buschner en Boskov zullen de wedstrijd bijwonen. zware taak naast Johan Cruyff. Kuijs werd als reserve toegevoegd aan de jury, bestaande uit Pieters Graaf land, Wilkes en Lenstra) de beste totaal- prestatie levert in de komende zeven in terlands. Te beginnen met het duel morgen. Met de overeenkomst van dus is er nog geen einde gekomen de prijzenregen vooi Oranje. De KNVB is namelijk reeds in onderhandeling met een derde sponsor, die - voor de interland tegen Joegoslavië in actie zal komen. De elf spelers die morgen in de Feije- noord-kuip juwelen gaan verzamelen zijn: Jan van Beveren Wim Suurbier, Rinus Israel, Johan Neeskens, Epi Drost, Wim Jansen, Wim van Hanegem, Theo Pahlplatz, Willy Lippens. Johan Cruijff en Piet Keizer. De Luxemburgse De eerzuchtige De Munck („ik kwam pas in Amsterdam en daar zei den ze, dat ik genoemd werd in ver band met Ajax”) danst op een slap koord, hoog in de nok van het voetbal- circus. En hij kan er nu nog niets aan doen. Hij moest wel akkoord gaan met inkrimping van zijn selectie. Zijn vette contract en zijn reusachtige vil la in de bossen nabij Brugge bonden hem aan de „Club”. Dit jaar loopt de overeenkomst af. De Munck wil graag blijven. Een verlenging van het contract zit er in, hoewel de FC Burg- ge voor hem zes trainers heeft ver sleten in zes jaren. Voordat hij echter zijn handtekening zet, wil hij een aan tal eisen ingewilligd zien. Ten eerste natuurlijk een uitbreiding van zijn se lectie met twee keepers en een aantal veldspelers. En ten tweede een verbe tering van de entourage. De FC nog nauwelijks gewend aan het semi-pro- fessionalisme heeft zich nog niet aan gepast aan de successen die het onder De Munck behaalde. Het huldigt een soort kruideniersmentaliteit. die een noodzakelijk groeiproces onmogelijk maakt. De armelijke tribunes, die slechts plaats bieden aan drieëntwin tigduizend toeschouwers, tonen precies de status aan van de FC Brugge: een club uit de provincie. Er bestaan plannen om de accommodatie uit te breiden, zodat het gemiddeld toeschou wersaantal omhooggeschroefd kan worden. Van zeventienduizend naar dertig- of zelfs veertigduizend. Dat is mogelijk. Vele malen hangt er tijdens het seizoen voor de kassa’s van de „Club” het bordje uitverkocht. Tekenend voor Brugge is verder het feit dat de masseur niet in volledige dienst is. Hij komt na schooltijden (hij is werkzaam op een school voor spastische kinderen) naar het tfer- rein. Massage vóór de trainingen is er niet bij. Illustrerend ook zijn de plannen om de tweede trainer, die zich vooral bezig houdt met zoals De Munck zegt het fysiek, zijn congé te meest betaalt. Dat kan PSV zijn. Ren senbrink: „PSV heeft geen echte links buiten. Ja, Mulders staat er, maar dat is geen specifieke buitenspeler. Peter Ressel was het, maar die is ver kocht. Vreemd zo’n opmerking uit de mond van Rensenbrink. Hij is van origine ook geen linksbuiten, maar linksbin nen. Aan zijn spel, aan zijn voorkeur om naar binnen te zwenken is dat nog altijd te zien. Lambert, de oersterke spits van Brugge, heeft het er vaak moeilijk genoeg mee omdat van hem wordt verwacht, dat hij naar buiten zwenkt. Een manoeuvre^ die hij slechts matig kan waarderen. Als het overigens aan Lambert, de ster van de interland België Portugal ligt, blijft Rensenbrink, want Johan De vrindt zou een concurrent zijn voor zijn plaats in de spits van Brugge en van het Belgisch elftal. JOHN DRIESKENS

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12