Zeshonderd V.G.Z.-werknemers brengen momenteel gedwongen vakantie door Visserij komt dit jaar voor moeilijke situaties te staan Santpoortse hoogleraar hield inaugurele rede drukker dan allerlei „Nu tijd voor „Ik heb het VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND klusjes” anders” Clubhuiswerkers H. KOEMAN: R. BOK: Man smeet fiets door caféruit Bijeenkomsten over oecumene in Velsen Gestolen auto Papierprikdag in duinen en Statenlid vraagt onderzoek naar Grootste zorg: verontreiniging kustwateren houden enquête in Binnenhof Voorlichting over bejaardenvoeding Verkeersongeval na drankgebruik V erkoopprognose als grondslag van planning op lange termijn plantsoenen watervervuiling door Van Gelder teruggevonden Marktberichten f DINSDAG 23 FEBRUARI IJMUIDER COURANT 1971 5 Rijbewijs ingevorderd H SCHILDEREN Overbevissing Zorg om water Onderwijs Heemskerk Beverwijk V elsen-N oord (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Zeshonderd werknemers van Van Gelder Papier hebben er al anderhalve dag betaald verlof op zitten. Vorige week maakte de directie bekend, dat zij voor een week naar huis zouden worden gestuurd, met be houd van salaris. In de fabriek heerst nu een nogal ongebruikelijke stilte: de machines staan stil om de te grote voorraden papier te laten slinken. De tijdelijke rem op de produktie betekent voor zeshonderd gezinnen in de IJmond een niet vaak voorkomende, van hogerhand opgelegde vakantie. Maandagmiddag bezochten wij twee van de zeshonderd werknemers om eens te bekijken hoe men het betaalde verlof nuttig of misschien niet nuttig maakte. Velsen-IJmuiden (Van een onzer vërslaggevers) fk van in- VELSEN de (Van een verslaggever) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) Het blijkt, dat niet alleen bij de heer Koeman de echtgenote een belangrijke vinger in de besteding van de betaald verlofpap heeft gekregen. Ook bij de vol gende VGZ-werknemer, de heer R. Bok. Wijkeroogstraat 8 is dit het geval. Hij is kantoorbediende in de VGZ-centrale. Al lerlei werkzaamheden, ook op huishoude lijk gebied, wachten hem. Toen we hem maandagmiddag bezochten bond hij een jaargang van het jeugdblad „Sjors” in. „Ik zal straks wel wat gaan doen, ja! De kamertjes van de kinderen schilderen, de tuin vóór wat opknappen en meer van die alledaagse klusjes. Ik heb er nu de tijd voor”. Aan het Van Saelenplantsoen 35 stond mevrouw Koeman ons te woord. Haar man daalde de trap af, in zjjn handen had hij een paar gekleurde ttjdschrift-foto’s ge klemd. II. Koeman is technisch monteur bij VGZ en reeds 42 jaar bjj het bedrijf werkzaam. „Een oude rot in het vak” zegt hjj, terwijl hij ons uitnodigt mee naar bo ven, de zolder, te komen om de met een verscheidenheid aan foto’s beplakte wan den te aanschouwen. IJMUIDEN De Initiatiefgroep Zee- en Duinwjjk organiseert woensdag 24 februari een papierprikdag in de duinen en plant soenen xan Zee- en Duinwijk. De gemeen telijke plantsoenendienst zorgt voor prik stokken en jutezakken. (Van een onzer verslaggeefsters) R. BOK kamers schilderen schelde en de Waddenzee. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat de minister bereid geweest is, een vertegen woordiger uit het Visserijschap in de Wad dencommissie aan te wijzen, zij het dat deze man uitsluitend zitting heeft in de werkgroep die de economische gevolgen van een eventuele afsluiting moet bestu deren. Steeds meer blijkt dat beroep op het On derwijsfonds veelvulc’iger geschiedt door de maatschapsvissers dan door opvarenden in de sector van de arbeidsovereenkomst. Verklaarbaar is zo iets wel: de kotter- H. KOEMAN schoonmaker vloot breidt zich uit, de schepen worden groter waardoor op de maatschapsvissers de diploma-eisen van de Wet op de zee- vaartdiploma’s van toepassing zijn, terwijl aan de andere kant de trawlervloot on gunstige vooruitzichten had. Gelukkig is er voor de trawlervisserij een verandering ten goede waar te nemen. De besommingen zijn gestegen, de relatief betere bedrijfs resultaten hebben geleid tot aanzienlijke verhoging van gages: er is zelfs een be perkte nieuwbouw op gang gekomen, zulks op grond van betere vooruitzichten in de komende jaren. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-22.30 u. badmintonvereniging Velsen. DINSDAG 23 FEBRUARI De Zandkraai. Hëndelstraat. Vanaf 19.30 u. bar voor volwassenen. Progress-sociëteit. Const. Huijgensstraat Geopend var 19.30 tot 1 uur. Zaal Dam. Ruijsdaelstraat 20 u. jaarver gadering veeverzekering Onderling Ver trouwen. 21 u. dansen voor ouderen. DINSDAG 23 FEBRUARI De Boog, Hoflanderweg. 19.30 u. film avond van KNVB-afd. Haarlem voor pu pillen. Bodega Bellevue, Breestraat. 20 u. car naval Stadscentrum. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u WOENSDAG 24 FEBRUARI Bejaardenpaviljoen. Westerhoutplein. 10 uur tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensoos. 20 u. Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-10. 12.30-13.45. 14.15-15.30 en 20.45- 22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30 -17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Par- mentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 23 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 24 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. gespreks- en discussieavond over moeilijkheden in club- en buurthuiswerk Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 u. pierfabriek gaan, althans te oordelen naar de uitspraken van twee hunner, drukke dagen tegemoet. Wat in eerste instantie uitgesmeerd moest worden over een groot aantal weekeinden kan nu plotseling di rect worden afgemaakt. Of zoals de heer Koeman zegt: „Ik barst van het werk, maar het moet vóór zondag klaar, want maan dag moeten we weer beginnen”. 25 jaar bij Van Gelder. De zeshonderd werknemers van de Pa- Ook de heer Bok zal zich evenals de heer Koeman tijdens de gedwongen va kantie echt niet vervelen. „Er Is altijd wat te doen” Uitslapen is er maandag niet bij geweest. De kinderen zijn altijd vroeg op. Maar, het geeft een lekker gevoel als je na je ontbijt niet naar kantoor hoeft te gaan en je tijd verder kan besteden aan allerlei klusjes.” De heer Bok kwam bijna veertig jaar geleden vanuit Den Bosch naar Velsen-Noord en werkt nu al bijna Een punt dat de visserij met de aller grootste zorg vervult is de milieuverontrei niging. Geen snelle verandering van de feitelijke omstandigheden kan worden ver wacht door de vorig jaar in werking ge treden Wet verontreiniging oppervlakte wateren. Berichten uit visserijkringen wij zen er op dat de waterverontreiniging snel om zich heen grijpt, en dat in bepaalde ge vallen de invloed daarvan op groeisnelheid van mosselen, op kwaliteit en smaak van de vis duidelijk merkbaar is. Niets wijst er op dat dit proces afneemt. De optimistische verklaring van de zijde van de minister van Verkeer en Waterstaat is niet in staat om het groeiend onbehagen in visserijkringen weg te nemen. In dit verband wees dr. Boelmans Kra nenburg op de functie welke de Ooster- schelde vervult ,in het proces van zuivering van de kustwateren, doordat de stroom van vuil uit de Westerschelde zich niet on middellijk langs de kust naar het noorden kan bewegen. Met deze milieuverontreiniging hangt onmiddellijk samen de kwestie van het af- VELSEN. De heer K. Nagel, lid Provinciale Staten, heeft bij Gedeputeer de Staten schrifteljjk vragen ingediend over het stilzetten van de machines van Van Gelder te Velsen. De heer Koeman is in het betaald ver lof een druk baasje. „Man, ik heb het nog drukker dan anders, wil je dat wel gelo ven”. IJMUIDEN In de loop van dit jaar wordt de Nederlandse zeevisserij gecon fronteerd met maatregelen waarbij meer dan ooit goede stuurmanskunst nodig zal zijn om de gevolgen op te vangen. Het be tonnen verstand heeft de visserij eerder uit kritieke situaties geholpen en dr. A. H. Boelmans Kranenburg, voorzitter van het Visserijschap ziet de toekomst niet on gunstig in. ..Ik heb de daklatten eerst met wit pa pier beplakt, waarna ik er foto’s op aan bracht om het geheel wat te verlevendi gen”. Maar voor die kleurrijke bezigheid kwamen we niet, vertellen we hem. „Nou, jongen, ik zal het je precies vertellen wat ik vandaag en de komende dagen van moeder de vrouw moet doen”. „Ik ben momenteel bezig met het schoon maken van de zolder en er resten me nog vijf dagen om alle muren in de gang en de keuken te witten, hoewel het pleister werk er nog behoorlijk schoon uitziet.” Hij vraagt ons dat te bevestigen, maar wijselijk houden we ons buiten de echte lijke gesprekken hierover. „Ja, je moet toch wat in de vijf dagen doen. Moeder de vrouw vindt het wel leuk om mij nu eens een paar dagen om haar heen ie hebben in een periode, waar in je het eigenlijk helemaal niet had ver wacht”. De kinderen van de Pleiadenschool, de Zeewijkschool en de John. F. Kennedy- school hebben via de scholen een uitnodi ging gekregen, maar alle kinderen kunnen natuurlijk meedoen. Zij moeten dan zor gen om twee uur aanwezig te zijn bij de Duin en Denneschool. De aktie wordt ge voerd onder het motto: schone duinen, mooie duinen. De bloemenveiling ,,’t Centrum” noteer de de prijzen als volgt: anjers 17-46, tros anjers 165-205, ane moon 45-75, anthurium 100-310, blauwe druif 34-60, chrysanten 250, forsythia 20- 49, fresia 100-540, gerbera 31-52, hyacint 12-49, per bos 50-80, iris 300-390, narcissen 65-120, orchidee 60-320, roos 55-89, baby- roos 15-31, tulpen 85-290, per pot 30-50. sluiten van de zeegaten, zoals de Ooster- Planten: azalea 150-610, amarylles 155, pot- chrysant 31-72, primula 35-90, St, Paulia 65-130. Hij vraagt of hier geen kans wordt ge boden inzicht te krijgen in de waterver- vuilende werking van Van Gelder naar soort, naar hoeveelheid per soort en naar verblijfstijd in de wateren waarop wordt geloosd. Hij vraagt tevens of Gedeputeer de Staten bereid zijn met de grootste spoed contact te leggen met een laboratorium, dat in staat is tot wateranalyse, dat niet alleen zuurstofgehalte en B.O.D. betreft, maar in principe alle stoffen, die in het papierfabricageproces zijn betrokken. De actie is uitgegaan van het landelijk actiecentrum „Meer poen om welzijns werk te doen”. Morgen wordt er een re gionale en plaatselijke actie gehouden nat aanleiding van de door staatssecre taris Van de Poel (CRM) in het vooruit zicht gestelde uitbreiding van de perso neelsstop in de welzijnssector. De club huizen in Haarlem. Rotterdam, Utrecht en Hengelo hebben zich onlangs met nun financiële zorgen tot CRM gewend. De clubhuismensen willen een volledige overheidssubsidie. DEN HAAG. Vandaag hebben in het Binnenhof in Den Haag buurt-, wijk- en clubhuisleiders een grote enquête gehou den onder ministers en parlementariërs, om van hen te horen hoe zij denken over het in grote financiële moeilijkheden ver kerende club- en buurthuiswerk in Ne derland. In samenwerking met Stichting voor Huishoudelijke en Gezins- voorlichting organiseert de Federatie Be jaardenzorg Velsen ten voorlichtingsoch- tend over bejaarden voeding. Er wordt een demonstratie gegeven door twee kookle- raressen, onder meer met pakketten „kant- en-klaar-voeding” die kunnen worden be nut als men bijvoorbeeld in de winter maanden moeilijk naar buiten kan om boodschappen te doen. De demonstratie wordt gegeven op don derdag 11 maart in het buurthuis „De Mei” aan de Geelvinckstraat in Velsen- Noord. De gemeenschappelijke Europese visserij- politiek maakt de instelling van privaat rechtelijke producentengemeenschappen noodzakelijk, die door samenwerking van de vissers tot stand zullen moeten komen. Deze producentengemeenschappen krijgen vergaande bevoegdheden, hetgeen van gro te betekenis zal zijn voor de prijsbepaling in de markt. Een van de belangrijkste pij lers van het Visserijschap is het beleid ten aanzien van de zogenoemde egalisatiefond sen (per vissoort of groep daarvan) en deze zullen overgaan naar de producentenge meenschappen. In de vanmiddag m Den Haag gehouden eerste openbare vergadering van het Vis serijschap in 1971 heeft de voorzitter een beroep gedaan op de aanvoerders zich aan te sluiten bij de op te richten producenten- organisatie(s), om langs deze weg een be hoorlijke bodem in de markt en daarmee een redelijke prijsstabilisatie te verkrijgen. SANTPOORT. De pas benoemde hoogleraar in de bedrijfseconomie aan de Amsterdamse Universiteit, de heer 1. van der Zijpp uit Santpoort, heeft maandag middag zijn inaugurale rede gehouden on der de titel „De verkoopprognose als grondlsag voor de ondernemingsplanning op lange termijn.” VELSEN De Raad van Kerken organi seert drie bijeenkomsten in de gemeente Velsen rond het thema „oecumene”. Deze avonden zijn in ’t Braambos, Zeeweg 364, in IJmuiden-Oost en beginnen om 20 uur. Het is niet de bedoeling een doublure van de gehouden „hearing” te houden; men zal trachten verdere vorm te geven aan de mogelijkheden in de eigen plaatselijke situatie. De bijeenkomsten zijn op 4 en 11 maart sn op 1 april. De eerste avond, onder leiding van ds. L. Brink, zal in het teken staan van de terreinverkenning, zowel mondiaal als lan delijk en plaatselijk. De tweede avond, onder leiding van ds. D. P. Spijkerboer, zal het karakter hebben van een discussie-avond over praktische mogelijkheden. De aanwezigen kunnen discussiëren met een forum, bestaande uit: ds. Boer, doops gezind; ds. Dorst, gereformeerd; pastoor Glazemaker, oud-katholiek; ds. Nijdam, vrijzinnig hervormd; pater van Overbrug gen, rooms-katholiek. De conclusies van deze avond gaan bin nen drie dagen naar prof. dr. H. A. M. Fiolet, secretaris van de Raad van Kerken in Nederland, die op de derde avond de resultaten met de deelnemers zal bespre ken. Iedereen is welkom op deze avonden, waarvoor men zich kan opgeven bij ir. P. Tijssen, Kerkweg 131, Santpoort Professor Van der Zijpp ging uit van de vraagontwikkeling en een drietal mo gelijkheden van de aanbodontwikkeling. Daarbij legde hij er de nadruk op, dat de marktontwikkeling moet worden be schouwd als een dynamisch proces waar binnen enkele eenvoudige algemene ten denties zijn waar te nemen. Vervolgens gaf hij aan, hoe men op grond van deze algemene tendenties een verkoopprognose kan opstellen en hoe de ze verkoopprognose als grondslag voor de ondernemingsplanning op lange termijn kan worden gebruikt. De hoogleraar wees er op dat het voorgaande is gebaseerd op de veronderstelling dat de totale vraag naar het beschouwde produkt op lange termijn toeneemt. Wanneer de totale vraag in de loop der jaren daalt, vertonen de winsten zowel in het geval van „out throat competition” als in het geval van kartelvorming en het geval van „full cost pricing” een gelei delijke daling. Voer het vaststellen van een uitbrei- BEVERWIJK. De wagen van een in woner van Wijk aan Zee, die zaterdag avond op de parallelweg aan de Breestraat werd gestolen, is teruggevonden In Heems kerk. Het voertuig was niet beschadigd. De auto werd gestolen, toen de jongeman zijn wagen parkeerde om even wat patate- frites te halen in een cafetaria aan de Breestraat. Toen hij terug kwam was zijn wagen verdwenen. BEVERWIJK De groenteveiling „Ken- nemerlahd” noteerde op maandag 22 fe bruari de volgende prijzen: boerenkool 70-83, groene kool 37-40, rode kool 8-12, gele kool 14-20, breekpeen 6-17, prei 64-108, sla 25-28, spinazie 110-175, spruiten 41-130, selderij knollen 7-17, uien 5-20, waspeen 13-27, witlof 52-81. DINSDAG 23 FEBRUARI NIVON, gebouw Velserduin, Velserduin- plein, IJmuiden, 20 u. jaarvergadering. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18-23 uur badmintonver. IJmond. Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19- 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, Ingang Spaarnestraat, 19-20 uur: spreekuur Me disch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-West, van 19.30 uur af. WOENSDAG 24 FEBRUARI Missiehuis, Driehuis. 10 u. wethouder J. van Leeuwen belicht „Opnamebeleid be jaarden” Huish. en gezinsvoorlichting, 19.30 uur in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, lezing over bont. Felison, in het noordelijk koetshuis van Beeckestijn. 20 u. opening tentoonstelling „Acht uit Velsen” door burgemeester W. M. B. Bosman. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945 IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: ontspanningsgymnastiek voor dames bejaardensoos. kinderclubs. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-9.30 uur schoolzwemmen, 9.30-10.45 u. dameszwem- men, 10.45-11.15 uur zwemlessen dames 11.20-13 uur schoolzwemmen, 13-14 u. ge reserveerd, 14-15.15 uur gemengd zwem men, 16.15-16.45, 16.45-17.15 en 17.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemver R.-k. Velsen. 19.30-21.30 u. zwemver. VZV 21.30- 22.30 uur gemengd zwemmen. IJmuider Harmonie, 20 uur orkestrepeti tie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat. dingsplan van een onderneming moet men zich volgens de hoogleraar dus primair afvragen of de totale vraag naar de te produceren goederen op lange termijn zal blijven groeien. Alleen bij een groeiende totale vraag kan men ervan verzekerd zijn, dat de leden van de bedrijfstak met een gunstige combinatie van kwaliteit en kosten op lange termijn een aanvaardba re winst zullen maken. De tweede funda mentele vraag is of het eigen bedrijf tot de groep producenten met een gunstige combinatie van kwaliteit en kosten be hoort. Als een onderneming in verhouding tot haar concurrenten onvoldoende tot kwali teitsverbetering en/of kostenbeheersing in staat is, maakt zij volgens professor Van der Zijpp op den duur ondanks mogelijke gunstige perspectieven op ‘tor- te termijn door tijdelijke capaciteitstekor- ten geen acceptabel rendement op het geïnvesteerde vermogen. De verkoopprognose heeft primair ten doel het antwoord op deze vragen te vin den. Daarenboven geven de verkooppro gnose en de daarmee samenhangende planning op lange termijn een beeld van de mogelijke fluctuaties rond de op basis van de totale vraaggroei en de eigen con currentiepositie te verwachten structurele ondememingsontwikkeling. Hieruit kan men onder meer afleiden, hoe de financiering moet worden gere geld, opdat de risico’s van de markt zo goe' mogelijk kunnen worden opgevan gen. Aldus professor Van der Zijpp in zijn inaugurale rede. In zijn dankwoord richtte de nieuwbe noemde hoogleraar zich onder meer tot ingenieur W. Schoenmaker, lid van de Raad van Bestuur van Hoogovens, die destijds voorzitter van de directie van de Verenigde Kunstmestfabrieken Mekog- Albatros was, toen de heer Van der Zijpp daar zijn loopbaan als assistent begon. „Ook later hebt u mijn loopbaan in hoge mate bepaald,” aldus professor Van der Zijpp. die voorts betoogde dat ook de la ren bij het Nederlands Verkoopkantoor voor Walserijprodukten voor hem bijzon der leerzaam zijn geweest. „Er zullen weinig verkooporganisaties bestaan met eenzelfde slagvaardigheid,” waren zijn woorden. Het visserijbedrijf heeft met de meeste nadruk bij de Nederlandse overheid aange drongen alsnog drang uit te oefenen op België en Frankrijk óm bij nationale re geling de vissers uit die landen de zelfde beperkingen op te leggen als door de andere Europese landen zijn geaccepteerd met betrekking tot de gesloten perioden voor de haringvisserij in de Noordzee en het Skagerrak. Zoals bekend, hebben ge noemde twee landen de maatregel ter be scherming van de haringstand afgewezen omdat deze niet ver genoeg zou gaan. In tussen wordt gevreesd, dat de concurrentie positie van de Nederlandse visserij zal wor den geschaad als Belgische en Franse vis sers in de gesloten tijd toch op de haring zouden gaan, hetgeen zij zouden kunnen doen omdat hun regeringen zich niet hoe ven te houden aan het besluit. Het overbevissingsprobleem heeft ook een rol gespeeld bij de maatregelen voor de garnalenvisserij, welke ingepast zijn in het structuurbeleid ten opzichte van deze tak van visserij. De combinatie van sub sidie- en structuurbeleid heeft in kringen van de betrokken vissers aanleiding gege ven tot grote tegenstellingen. De minister heeft aan beide Kamers van de Staten- Generaal een nota toegestuurd over deze aangelegenheid, die met spanning wordt afgewacht. Gezien de gevolgen van het zogenoem de kuil verbod - revolutionair in de IJssel- meervisserij - heeft het Visserijschap er bij de overheid op aangedrongen voorbands geen verdere maatregelen met betrekking tot de visserij op het Ijsselmeer te nemen. Voorlopig is het van oordeel dat een ver groting van de maaswijdte voor het zoge noemde staand wand, niet opportuun is. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmiddag tegen half zes maakte een kelner uit Wijk aan Zee amok in een café in de Zeestraat. Na dat de bezoeker ruzie had gemaakt werd hij door de eigenaar op straat gezet. De man nam dit niet, pakte een fiets en smeet het voertuig door een ruit van het café. Enig meubilair werd hierbij be schadigd. De politie maakte proces-verbaal tegen hem op. Hij wijst trots op een aanplakbiljet uit 1961, dat het laatste concert van de voor malige harmoniekapel „De Eendracht” aanprijst. En voort gaat hij weer met de schoonmaak, want vijf dagen betaald ver lof zijn snel voorbij en er is nog zoveel werk te verzetten in huize Koeman. On verwachte klusjes, wel te verstaan. CASTRICUM. Van een 26-jarige woner van Heemskerk is zondagavond om streeks het middernachtelijk uur het rij bewijs door de politie ingevorderd, omdat hij onder invloed een verkeersongeval veroorzaakt had. De man botste met zijn personenauto van achteren op de auto van een 50-jarige inwoonster van Assendelft. Het ongeval had plaats op de Beverwijkerstraatweg ter hoogte van de Oude Haarlemmerweg. De materiële schade was aanzienlijk.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5