Louis Pilot zag ploegmakkers gisteravond voor eerste maal op station in Brussel Ere-voorzitter Hazevoet: VOOR LUXEMBURG IS STRIJD OM EUROPESE TITEL VOORBEREIDING OP MÜNCHEN ’72 on Anita Meyer dankzij enkele maanden techniektraining aan de top „RCH heeft juiste weg bewandeld” Elfde AAC- strandloop RACING 60 JAAR Animo Ready verslagen i Damesselectie iiïe D AZ ’67-PSV hockey voor Nieuw-Zeeland iixiaaooLp. niet vervroegd Mi "•MDsaaa ici2®nri nr» 17 ML, "ofi iSr -’ofaoalao lil! J WOENSDAG 24 FEBRUARI 1971 ‘S lO Handicap A lx. a Winst voor Leeds \f.c. 9| Eigen kaliber aantal pun- eigenlijk al voor de keuze ge- 3 1 I 2 3 3 3 1 2 3 1 1 3 En zo kwam het dat trainer Ernst Mel chior zjjn „elfde man” pas daags voor de wedstrijd duidelijk kon maken wat tegen Nederland zijn bedoelingen waren. On danks de handicap dat hij het drietal profs ook Philipp en Jeitz voegden zich pas gisteren bjj het gezelschap slechts sporadisch kan spreken, wil de Oosten rijkse oefenmeester, bezig aan zijn tweede seizoen bij Luxemburg, ze voor geen prijs missen. Hjj zegt: „Ik heb deze drie be roepsspelers hard nodig om rust in het elftal te brengen. Ik kan het merken aan de andere spelers, die krjjgen meer zelf vertrouwen als er een man als Pilot in staat. Daarom wordt hjj in Luxemburg ook niet op het middenveld maar in de centrale verdediging opgesteld”. De spelers van het Nederlands elftal ontspanden zich op de kegelbaan van het hotel Floor te Lunteren. N.A.C. 0 tyjufu 010000 00 WUVVWWMUWWVVWlAAAfWMWWMIfWWWWWWWWMWWWWWWWWWWWW Secretarls-penningmeester Burgwal van de KNVB kon gisteren opgelucht ademha len toen de Albanese scheidsrechter Faik Bajrami en zjjn grensrechters, in Neder land arriveerden. De Albanezen waren precies twaalf dagen onderweg geweest, waarbjj zjj zo ongeveer heel Oost-Europa doorkruisten.. IPSWICH. Leeds United heeft zijn positie aan de top van de Engelse eerste divisie versterkt door een overwinning van 4-2 in Ipswich. Leeds bleek volledig heen te zijn over de sensationele beker- nederlaag tegen Colchester United. Maar ook in Ipswich heeft een tweede verras sing erin gezeten tegen het team uit Oost- Engeland. Na 24 minuten had Ipswich een voorsprong genomen van 2-0. Het spel- beeld veranderde echter door twee doel punten van international Alan Clarke, die de inleiding waren voor de overwinning van Leeds. Arsenal heeft nu een achter stand van vijf punten op Leeds United maar de ..Guners” hebben nog twee wed strijden te goed. Behalve Pilot, die nog tot eind 1972 on der contract staat in Luik, Philipp en Jeitz, had trainer Mechior nog een beroep kunnen doen op de Luxemburgse profs Schmidt (Mulhouse) en Zangele (Brus sel). Ernst Melchior zag daar echter van af. „En niet alleen omdat Schmidt door een blessure niet helemaal fit is. Ik wil momenteel ook weer niet te veel op be roepsvoetballers steunen, omdat ons ama teurteam zich voorbereidt op de Olym pische kwalificatiewedstrijden tegen Oos tenrijk. In dat kader oefenen we volgende week woensdag tegen de amateurformatie van West-Duitsland. Ik wil niet dat ik mijn ploeg dan weer helemaal opnieuw moet formeren, omdat dan de beroeps voetballers wegvallen”. Hoewel hij het niet met zoveel woor den zegt, blijkt uit zijn uitlatingen dui delijk, dat de Oostenrijker in zijn glo- riejaren als actief voetballer vaak ge vreesd opponent van Ernst Happel de wedstrijden van Luxemburg in de toer nooien om het Europese of '«wereldkam pioenschap, meer als een voorbereiding op de Olympische kwalificatiewedstrijden. Een vreemde situatie, die echter een ge zonde realiteitszin verraadt. Men is in Luxemburg gewend geraakt aan het idee dat de ploeg het in de strijd tegen profes sionele tegenstanders af moet leggen. Men heeft zich tevens verzoend met de sombere prognose, dat het wel nooit veel beter zal worden. Melichior: „Wij hebben bij ons maar 300.000 inwoners. Dat is veel te wei nig om topploegen uit te selecteren. Er is wel eens gedacht aan één grote Luxem burgse prof ploeg, die dan bijvoorbeeld in de Belgische competitie mee zou kunnen als er hoge verwachtingen aan me ge steld worden. Ik krijg de zenuwen, als ik bijvoorbeeld op clubwedstrijden met mijn nummer een bepaald ten moet halen”. Evenals haar clubgenote van Noorduyn weet Anita EINDHOVEN Het bestuur van Alk maar Zaanstreek heeft negatief gereageerd op een verzoek van het bestuur van PSV om de competitiewedstrijd tussen beide clubs, die voor zondag 7 maart in Alkmaar is vastgesteld, een dag te vervroegen, in verband met de Europacupwedstrijd die PSV op 10 maart tegen Vorwarts Berlin speelt. „Dat is financieel voor ons veel te ris kant” aldus de heer Kaper, voorzitter van het dagelijks bestuur van AZ’67. „Sportief gezien vinden we het voor PSV jammer dat het zo moet. Maai wij kunnen het ri sico niet lopen dat het ons toeschouwers gaat kosten. Wij moeten het nu eenmaal van die paar toppers in een seizoen heb ben”. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Om zeven uur stapte gisteravond op het centraal sta tion van Brussel een volgens de laatste mode geklede man op de TEE- express naar Nederland. Zijn naam: Louis Pilot, dertig jaar, en al tien jaar van beroep voetballer bij het Belgische Standaard Luik. In de trein wordt hij harteljjk begroet door Ernst Melchior, trainer van het Luxemburgse na tionale elftal en de overige dertien voetballers, die op weg zyn naar Rotter dam voor de interland tegen Nederland. In de twee uur, die de trein nodig heeft om in Rotterdam te komen, heeft Pilot heel wat door te praten met zjjn coach en medespelers. Het is namelijk de eerste keer sinds weken dat de beroepsvoetballer zijn ploegmaten ziet. En dat vierentwintig uur voor dat hij als een van de steunpilaren van de Luxemburgse ploeg in de Kuip tegen Oranje aan moet treden. Deze amateuristische gang van zaken is voor full-prof Pilot de gewoonste zaak van de wereld. Telkens als hij Luik verlaat voor een wedstrijd in het Luxemburgse elftal, weet hij van te voren dat hij de klok voor enkele dagen terug moet zetten. De mensen die hij in de trein ontmoet zijn op Jeitz (FC Metz) en Philipp (Uni on St. Gilles) na namelijk geen brood- voetballers zoals hij, maar goedwillende amateurs, die er voor de zoveelste maal op uittrekken met de wetenschap dat er geen winst voor hen inzit. Louis Pilot: „En toch voetbal ik ondanks alles graag in het Luxemburgse elftal. Niet om het geld, want ik weet vandaag nog niet hoeveel ik bij een overwinning of een gelijk spel krijg. Ik reken op een overwinningspre- mie van 2000 frank 150), maar zelfs dat is niet zeker. Ook niet om het aangena me spel, want het is voor mij moeilijk om om de zoveel tijd in een amateurploeg te stappen. Daar moet ik me weer hele maal bij aanpassen. Maar noem het va derlandsliefde”. Louis Pilot, die ondanks een blessure aan zijn hand naar Rotterdam kwam, mag dan nog steeds het beste voor heb ben met zijn vaderland, werkgever Stan daard heeft aanmerkelijk minder op met het nationale team van het Groothertog dom. Als de interlands op woensdag ge speeld worden dan krijgt middenvelder Pilot vrijaf, maar het gaat niet van har te. Ook dit keer vond het bestuur van de Belgische topclub deelname van Pilot eigenlijk overbodig. In het komende week end staat de derby tegen FC Luik op het programma en dat is voor hen veel be langrijken „Melchior heeft gevraagd of ik in het weekend al naar Luxemburg mocht. Dan had ik mee kunnen oefenen tegen Eintracht Trier, de wedstrijd ging nu ver loren, en samen met de anderen in het trainingskamp kunnen gaan. Maar het verzoek werd afgewezen. Ik mocht wel naar Rotterdam, maar pas dinsdagavond”, aldus Pilot. FC Twente PSV Sparta NAC Excelsior Holland Sport Telstar Ajax Volendam Haarlem DWS Utrecht ADO Feijenoord MW Go Ahead AGOW PEC Gooiland NOAD ZFC Roda JC De Volewijckers Fortuna VI. Limburgia HDVS U.ÓjWt 5 C.-A|ex 6 tuarlem ♦-S.V.V. 8 WtM**- (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. „Als er eens een wedstrijd werd verloren dan hoorde je van hem nooit klachten in de trant van: de bal was te zacht, of de scheidsrechter was partijdig, hij voet balde alleen maar. Dat was als jon getje van twaalf al zo bij hem. Dat zijn ook de spelers die er komen”. Aan het woord is RCH’s ere-voorzit ter Simon Hazevoet (78 jaar) die zijn gedachten laat gaan over Ajacied Jo han Neeskens, wellicht het welspre kendste en ook meest recente voor beeld in een rij van bekende voetbal lers die de Racing in de zestig jaar van zijn bestaan heeft voorgebracht. Hoewel het geen officieel jubileum is vindt men in Heemstede deze pe riode toch wel een mijlpaal om de ge dachten nog eens terug te laten gaan naar 25 februari 1911 toen het alle maal is begonnen. Er wordt vrijdag van zeven tot half negen een receptie gehouden in het clubgebouw van het Heemsteeds Sportpark, terwijl er daar na een instuif voor de leden is. Simon Hazevoet (genietend van een rustige oude dag in het Zandvoortse bejaardentehuis „in de Duinen”) zal daarbij zeker van de partij zijn want zijn persoon en ook die van zijn broer Willem (beiden behorend tot de oprich ters) is sterk met de Racing verbon den. Zo was hij verschillende keren voorzitter van de club en ook in de pe riode (van 1919 tot 1931) dat hij als secretaris-procuratiehouder van een cultuurmaatschappij in Nederlands-In- dië werkzaam was bleef hij RCH trouw. Hij is derhalve zestig jaar lid en heeft twee landskampioenschap pen van RCH mogen registreren, waarvan één landstitel (in 1953) on der zijn voorzitterschap viel. Het jaar daarna kwam echter de domper en RCH degradeerde. Toen deed het betaalde voetbal zijn intrede een periode die Hazevoet nog vier jaar heeft meegemaakt (het werd in 1958 aVemaal een beetje te druk voor hem en hij stopte) en als hij terugblikt dan komt hij tot de conclusie dat RCH het nog niet zo gek gedaan heeft. De club is schuldenvrij. Het bereikte dat via de verkopen van enkele goede spelers, die de kracht van het elftal zo aantastten dat de club momenteel in de tweede-divisie voet balt. RCH was wel genoodzaakt om bin nen een paar jaar een schuld van en kele tonnen weg te werken aangezien enkele schuldeisers ongeduldig begon nen te worden. Volgens Hazevoet is toen de juiste weg bewandeld: „Als ik zie in wat voor ellende bepaalde clubs (denk maar aan AGOW) kunnen ko men door hun schulden, dan vind ik het toch wel een prettige gedachte dat werd ze plaatst om ofwel een topatlete te worden ofwel een goed studente en lerares. Meer dan vier trainingen kan ze niet opbren gen met de zorg over zoveel, vaak ordeloze kinderen. Die zorg verhindert haar ook zich al te diepgaand bezig te houden met de randverschijnselen in de sport. „Ik houd me er meestal bewust bui ten, omdat kritiek verkeerd uitgelegd wordt en je krijgt al gauw de naam, dat je eigenwijs bent. Het is alleen wel vreemd, dat de animo voor atletiek zo gering is, terwijl iedereen het mooi vind om te zien. Op de Academie wordt atle tiek te theoretisch onderwezen, zodat het later moeilijk in het lesprogramma komt maar de KNAU zelf pakt het ook niet goed aan. Publictieit en reclame worden onderschat. Van die indoorwedstrijden kun je ook veel meer maken. Die me- dailletroep moeten ze alleen eens af schaffen. In plaats dat ze een handdoek of een pak koffie geven. In Rotterdam deed de microfonist het beter dan anders, meestal weet het publiek niet eens wie er springt en hoe hoog de lat ligt”. Specifieke verschillen tussen indoor en outdoor? „Er is voor bijna alle spring- sters een psychisch verschil. Omdat de ruimte en het perspectief verschillend zijn, lijkt het of de lat binnen lager ligt dan buiten. Dat is een voordeel. Als ik spring houd ik me toch al altijd v«’r wat is die lat laag, wat is die lat o"' zettend laag. Beslist nadelig is dn te om je heen. In Den B^sch w^rd ik bijvoorbeeld stapelgek. Ze moeten me tij dens de wedstrijd niet lastig vallen, want ik ben erg gauw afgeleid. Ook ga ik al tijd slecht als het per se goed moet of draaien, maar daarvoor zouden alle ver enigingen hun sterkste spelers af moeten staan en daar voelen zij niet veel voor”. Dus richt men de aandacht op tegen standers van eigen kaliber en die zjjn al leen nog te vinden tussen de amateurver- tegenwoordigingen van de concurrerende naties. Melchior heeft daarbjj één geluk. Alle leden van zijn selectieploeg wonen binnen een straal van dertig kilometer van de hoofdstad Luxemburg, zodat het weinig moeilijkheden geeft om wekelijks te trainen. Deze week lanceerde Ernst Melchior, die onder meer bjj Charleroi, Beksitas, en Fortuna Düsseldorf als trai ner fungeerde voor hjj Heinz in Luxem burg opvolgde, bovendien een nieuwtje voor Luxemburgse begrippen: een' trai ningskamp. Na de oefenwedstrijd van zondag tegen Eintracht Trier bleven de spelers bijeen in de gebouwen van de aca demie voor lichamelijke oefeningen in Luxemburg. „Maar dat was alleen moge- Ijjk omdat maandag bjj ons een natio nale feestdag was, waar iedereen vrjj voor kreeg”, lichtte de oefenmeester toe. RCH geen schuld heeft”. Hoe ziet hij de toekomst van de Racing? „Als er geen wonder gebeurt dan zie ik het niet zo. Er zal in de toekomst gesub sidieerd moeten worden. Voor sane ring ben ik niet zo bang. Er zullen al tijd toch wel twee afdelingen moeten blijven. Bovendien als dit op grond van de financiën gebeurt dan kan het natuurlijk gebeuren dat een schulden vrije tweede-divisieclub er beter af komt dan een eerste-divisievereniging die tot over zijn oren in de schuld zit”. Het belangrijke marketing onderzoek waar de KNVB nog volop mee bezig is kan echter ook tot de conclusie ko men dat vier betaalde clubs in Haar lem en omgeving wel iets teveel van het goede is. Hazevoet: „Inderdaad. Als je het helemaal commercieel gaat bekijken dan is één club voor Haar lem (als Telstar tenminste blijft be staan) wel voldoende. Hoe dat in de toekomst allemaal zal aflopen weet ik natuurlijk ook niet. Toekomst is voor mij kapitaal. Er is in Nederland maar één club die zich in Nederland door het publiek kan bedruipen en dat is Feijenoord. Als je van geldschieters afhankelijk tent wordt het een moei lijke zaak. Dat heb ie enkele jaren te rug nog aan Xerxes-DHC gezien Als er één grote club in Haarlem zou zijn dan zou die vereniging wat publiek be treft wel goedzitten denk ik. Hoewel, Haarlem is geen echte voetbalstad”. De kans om in het verleden te fu seren is toch aanwezig geweest Ha zevoet: „Ja en er wordt ons nog altijd verweten dat wij de grootste tegen standers zouden zijn geweest. Bij Haarlem stuitte het plan op net zo’n groot verzet als bij ons. Alleen EDO voelde’ er wel iets voor. Het sentiment speelde een grote rol. Iedereen wilde graag zelfstandig blijven”. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Zondag 28 februari or ganiseert de Amsterdamsche Atletiek Club voor de elfde maal de nationale strandloop van IJmuiden naar Bloemen- daal. Het vorige jaar bij het tweede lus trum kwamen bijna achtduizend deelne mers aan de start. Het toeval wil, dat deze strandloop sa menvalt met het slot van de Eurohart- week, die op 20 februari van start is ge gaan en die wordt georganiseerd door de Nederlandse Hartstichting. De Neder landse Hartstichting, die in het kader van deze week en ook daar buiten het trimmen, het beweging nemen, aanbe veelt, onderstreept dan ook „van harte” het belang van deze loop. De start van de strandloop vindt plaats om 1 uur ’s middags aan de Zuiderpier te IJmui den. Zoals gezegd ontbraken daar de be roepsvoetballers, die voor de wedstrijd van vandaag weer even geleend werden om Nederland enige tegenstand te kunnen bieden, al heeft iedere Luxemburger de hoop dat de Nederlanders net als in 1962 verslagen zouden kunnen worden nu wel opgegeven. Wat niet inhoudt dat Melchior c.s. zich na de 05-nederlaag tegen Oost-Duitsland en het verlies (02) tegen Joegoslavië, zonder slag of stoot gewonnen zullen geven. „Wij zullen ech ter het accent niet zo sterk op de ver dediging leggen als men hier in Nederland denkt”, voegt de trainer er aan toe. Pilot is wat duidelijker met zijn voorspellin gen: „Wie er morgen gaat winnen? Dat is toch geen probleem meer. Nederland. Het Nederlandse elftal is de laatste jaren sterk vooruit gegaan, terwijl wij in Luxemburg volgens mij wat terug liepen. Het is niet meer zoals negen jaar gele den. dat wij de Nederlanders kunnen ver slaan. Waarom ik dan toch speel? Och, wij blijven ondanks alles ons uiterste best doen en dan heb ik toch weer een aan gename tijd in onze ploeg gehad”. THEO KLEIN (Sagitta) Els Meyer onge veer hoe de atletiek in het Oostblok wordt bedreven. Tijdens haar studie heeft ze een reis gemaakt naar Moskou, waar de Russische aanpak grote indruk op haar heeft gemaakt. „Op de lagere school worden de kinde ren al geselecteerd. De spierkracht wordt gemeten en een heel technisch ap paraat staat ter beschikking. In Neder land is dat niet denkbaar, wat de disci pline betreft gelukkig maar. Op andere vlakken is dat jammer, want er loopt ge noeg talent rond in Holland, terwijl de Nederlander bovendien zo gebouwd is, dat hij goed moet kunnen sporten. Wat al die dingen aangaat denkt de KNAU echt wat bekrompen, want je ziet nooit eens, dat trainers stage gaan lopen in het buitenland. Kijk nou naar mij. Techniek is een woord, dat voortdurend terugkeert in het verhaal van Anita Mey er. Voor het eerst dit jaar oefent ze met halters, die nodig zijn voor het vergro ten van de sprongkracht. Ze moet nu ook op de trainingen hoog komen, hoewel de voor haar noodzakelijke wedstrijdspan- ning ontbreekt, maar vooral moeten haar onderbenen mee omhoog komen in de moeilijke beweging van de Fosburry Flop, die door bijna iedereen anders uit gevoerd wordt dan door de uitvinder. Al- een de ruggelingse beweging is overgeble ven. de aanloop verschilt bij iedereen. .Je kunt niet afzetten en als een ra- Ket omhoog gaan als je je onderbenen mee in de lucht wilt gooien, dus moet ik me bij de afzet iets inhouden. Er zullen nog veel wedstrijden voor nodig zijn om dat goed onder de knie te krijgen”. De tototips van Simon Hazevoet lui den: LONDEN Het Nederlands dames- hockeyelftal dat deelneemt aan het we- reldtoemooi in Auckland (Nieuw Zeeland) waarvan de eerste wedstrijd op 21 augus tus wordt gespeeld, is in een groep inge deeld met Australië, Schotland, Canada, India en Fidji. De loting, die in Londen werd gehouden, had verder het volgende resultaat: groep 2: Engeland, Ierland, Ver enigde Staten, Japan, België en Nieuw Zeeland-jeugd, groep 3: West Duitsland, Nieuw Zeeland, Zuid-Afrika, Wales, Ma leisië en Argentinië. Na het voltooien van de voorronden zullen de achttien ploegen opnieuw worden ingedeeld in zes groepen van drie teams. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Al zeven jaar wordt Anita Meyer een jong talent genoemd, een nieuwe aanwinst voor de Nederland se atletiek, een veelbelovend hoogspring- ster. Haar enorme sprongkracht werd wel geconstateerd, maar nauweiijkse se rieus genomen. Pas twee maanden gele den is een specialist, Herman Hofstede, zich met haar training gaan bezighou den, omdat zij gekozen werd in de A-se- lectie voor de Europese kampioenschap pen in Helsinki. Haar sprongen werden met de videorecorder opgenomen, waar door technische onvolkomenheden gemak kelijk opgespoord konden worden. Trai- ningscoördinator Jan van Heek zag al gauw in, dat die professionelere aanpak zijn vruchten afwierp en hij was het dan ook, die zondag tijdens de Nederlandse indoorkampioenschappen vol zelfvertrou wen kon pleiten voor het openemen van Anita Meyer in de Sofia-ploeg. De 24-ja- rige Amsterdamse had er zelf helemaal niet op gerekend, dat de eenmalige pres tatie van 1.75 haar afvaardiging naar de Europese indoorkampioenschappen zou opleveren. „Maar ik ben er wel ontzettend blij mee.' Uiteindelijk is mijn internationale ervaring nog erg gering. Een keer heb ik meegedaan tegen Zweden en Frankrijk, in Parijs, en eenmaal in een thuisinter- land, vorig jaar tegen Engeland”. In Parijs, 1968, sprong ze nog met de Schotse sprong en daarmee kwam ze nooit hoger dan 1.66. In het begin van het vorige buitenseizoen ging ze over op de sprong die Fosburry geïntroduceerd heeft en al in september sprong ze voor WIELRENNEN. Gerard Vianen is dinsdag als tweede geëindigd in een wegwedstrijd over 160 kilometer met be gin- en eindpunt in Aix en Provence. De rit in Zuid-Frankrijk werd gewonnen door Alain Santy. Met Jürgen Tschan (W.-Dld.) sprongen Santy en Vianen al na 47 kilo meter weg. het eerst een centimeter over haar eigen lengte heen: 1.72. Voor de vijfkamp heeft Anita Meyer ook enige tijd belangstel ling gehad, maar die kostte haar licha melijk te veel inspanning. Tegenwoordig zou het haar helemaal onmogelijk zijn, omdat ze als lerares lichamelijke opvoe ding een volledige betrekking heeft op de Openbare Scholengemeenschap. „Bovendien hen ik de kogel altijd een heel vies ding gevonden. Ik doe altijd heel gek in de ring, ik stoot als een bal letdanseres. Mijn doel is nu alleen om Helsinki te halen en daarvoor moet ik ook buiten tot 1.75 zien te komen, maar eigenlijk ben ik te klein voor het hoog springen, Mieke van Doorn heeft een veel idealer figuur”. Anita Meyer beschouwt Mieke van Doorn dan ook als haar grootste concur rente op nationaal niveau, hoewel de 16- jarige Europees jeugdkampioene naar haar idee slecht wordt opgevangen. „Ze durfde zondag niet eens de formu lieren voor een nieuw jeugdrecord te ha len. Ze stond volkomen verloren in de zaal en tijdens het springen was er nie mand om aanwijzingen te geven. En bij wedstrijden is de sfeer tussen de meisjes onderling toch al niet zo best. Nog niet zo lang geleden was het helemaal haat en nijd. Niemand hielp elkaar, ze ston den als idioten bij de springbak. Daar om heb ik er wel eens mee op willen houden. Want de gezelligheid is normaal een van de grootste drijfveren, naast de lichamelijke uitleving”. De sport is zeker niet het alleenzalig makende voor de praatgrage Amster damse. Tijdens haar opleiding an de Academie voor Lichamelijke Oefening (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de Kennemer Sporthal heeft Oostcrkwartier Animo Ready met 5-2 verslagen. Het was duidelijk te zien, dat voor beide ploegen niets meer op het spel stond. In de eerste helft was er wei nig krachtsverschil, want nadat R. Jong kind voor Oosterkwartier de score had ge opend, kwam van de handen van F. Bus sen de gelijkmaker. Spoedig hierna nam Animo Ready de leiding, maar nu duurde het niet lang, of de stand was 2-2 door een fraai doelpunt van M. Boeree. Na de rust werd Oosterkwartier beslist sterker, maar het schot was aanvankelijk te onzuiver om die meerderheid in doel punten uit te drukken. Maar na 15 minu ten gelukte het R. Jongkind aan Ooster kwartier de leiding te bezorgen. Even later was het R. Grünwald ondanks zijn op gelopen blessure om de voorsprong tot 4- 2 te vergroten. Animo Ready deed nog veel moeite om een beter resultaat te boe ken, maar had in deze geen succes. Ten slotte bracht C Kaart de eindstand op 5- 2, toen hij uit moeilijke positie scoorde. De overige uitslagen waren K.N.K.B.: Derde klasse: Rapid-Bad- hoeve 5-4. Afd. Noord-West: Eerste klasse: Animo Ready 2-Watervliet 1 0-2; Nieuw Flora 2- Oosthoek 1 3-3 (N. Flora kamp.): Heems kerk 1-Rapid 2 0-2. Derde klasse: D.K.V 3-Rapid 4 4-1; TJmondia ?-Oosthoek 3 (IJmondia n.o.) Junioren: Aurora 2-Aurora 1 0-4 (Auro ra 1 kamp.) D.Ó.O. 1-D.K.V. 1 1-0 (S.D.O. kamp.).

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17