Zorgvuldige toepassing van opnamebeleid Niet iedereen kan plaatsje krijgen in „Huis ter Wijck Twee jubilarissen veertig jaar bij veiling „Kennemerland V eeverzekering heeft nog wel bestaansrecht Haar modejournaal Leerotiek in Barbara de Groot van Bejaarden gaan 25 mei dagje uit bontique „1 I Bi 1 VOLKSTELLING van opname Informatie over Bonden in actie Commissie bepaalt belangrijkheid Omslagwinst van 20 ten honderd tegen ontslagen Hoyng-personeel RUIM 450 BEJAARDEN MOETEN WORDEN TELEURGESTELD! jongerencentrum ■IMl w R Vi X'’ 1 6 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1971 IJMUIDER COURANT 99 99 Schilders Ve Sfeervol In „De Zandkraai Be Benoeming twee leden middenstandscommissie Exclusieve couture AL EEN BROEKJE, hesje of jurkje van zeemleer gehad? Geen nood, als uw antwoord hierop ont kennend is. U kunt daar spoedig iets aan veranderen, mits u bereid bent het lijf in de zeemlap te wik kelen. vi delij Stijn simp als e Stiel dend stich ties, voor naar i - (Van onze correspondent) BEVERWIJK Op waarlijk groot se wijze zijn dinsdagmiddag in Beverwijk twee medewerkers van de veiling „Kennemerland” letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet, omdat zij veertig jaar aan deze vei ling waren verbonden; de heer Jos de Wit als bedrijfsleider en de heer Jo Beentjes als keurmeester. Beide jubi larissen en hun families werd in „Lommerlust” een receptie aange boden, welke zo druk werd bezocht dat de vele belangstellenden nauwe lijks een plaatsje konden vinden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Stichting Algemene Bejaardenzorg Beverwijk, die het nieuwe bejaardencentrum „Huis ter Wijck” gaat beheren, maakt zich ongerust over de teleurstelling, die honderden bejaarde inwoners van Beverwijk zullen moeten incasseren als men hoort, dat negatief is beslist op het verzoek tot plaatsing in het centrum. De Stichting heeft tot en met gisteren precies 750 aanvragen voor een plaatsje in het hypermoderne en sfeervol in te richten tehuis binnen gekregen. Van die 750 aanvragen komen er 218 van buiten de gemeente Beverwijk. Er zijn 294 plaatsen in Huis ter Wijck. 4 t A L j 3? ADVERTENTIE Bé TER MAAT ik u steenrood, mosterd, D( ka ra Sp 20.45 V< Burj wass Fe son B. B Op 19 to Ui Verg petit: Sp< ton vi Pe 19.30 afscl linge Sts schei Op Urm leen[ straa Wilh en IS De Beja man, pas. Sti licht uur tel. C Ms gymi scho' van De zaal den, 21.30 Ve 6.30- scho zwei 16.15 germ sen, 21.50 Be uur Sp tonv Modehuis Vo huizi scho< huis recre lang; heef* In vele land] bijzo en s en vi tectc den. het men tave< scala patri ruim BEVERWIJK. In verband met de volkstelling die 25 februari begint schijnt er enige onrust te zijn ontstaan door het bericht, dat er foute legitimatiebewijzen in omloop zouden zijn, aldus burgemees ter en wethouders, die er nogmaals op wijzen, dat de tellers die bij u aan de deur komen voorzien zijn van een legi timatiebewijs waarop de handtekeningen van de burgemeester en zijn secretaris voorkomen alsmede het gemeentestem- pel. Bovendien komt dezelfde teller die u de vragenlijst heeft uitgereikt deze 1 of 2 maart weer bij u ophalen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De jaarlijkse uitgaans dag voor de bejaarden van Beverwijk en Wijk aan Zee vindt plaats op dinsdag 25 mei. Reisdoel is Berg en Bos te Apeldoorn en Avifauna in Alphen aan de Rijn. Het aantal bejaarden, dat jaarlijks met de reis meegaat is ongevear 650. Met behulp van de kolonne van het Rode Kruis en een aantal vrijwillige leidsters wordt de uit gaansdag in goede banen geleid. Aan de reis mogen bejaarden deel nemen, die de 70 jaar reeds zijn gepasseerd. De leiding van deze middag berustte bij de heer Goof van der Wel, die als eerste spreker het woord kon verlenen aan de heer D. Schipper, voorzitter van de veiling „Kennemerland”. De heer Schip per noemde het een unicum als twee me dewerkers veertig jaar aan een bedrijf stuurders, on onderwijl ook de grote om wenteling in het Beverwijkse veilingwe zen mee te maken. Als blijk van waarde ring voor hun grote activiteiten bood de heer Schipper de twee jubilarissen ieder een enveloppe met inhoud aan. Overleden. Dr. Ricardo Alfaro, oud-presi- dent van Panama, is in de ouderdom van 89 jaar overleden. Hij is ook lid 6e‘ weest van het internationale gerechts hof in Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het buurthuis „De Zandkraai” wordt op maandag 1 maart een informatie-avond gehouden over de plannen voor het jongerencentrum, dat in de oude St. Jozefschool aan de A. Ver- herentstraat wordt gevestigd. Voor deze bijeenkomst worden alle jongeren vanaf zestien jaar verwacht. Deze plannen zijn door een aantal men sen, onder wie een groep van vijftien jongeren, uitgewerkt en betreffen in hoofdzaak de verbouwing en de inrich ting van het gebouw, de organisatie-struc- tuur en de programma-mogelijkheden. Aan alle jongeren, die van het nieuwe centrum gebruik willen maken, wordt verzocht deze plannen kritisch te bekij ken. In een enquête op de informatie avond wordt dan ook naar ideeën en wen sen van de jongeren gevraagd. Op het enquêteformulier kunnen tevens sugges ties voor een naam voor het gebouw wor den gedaan. De beste inzending wordt gehonoreerd met een jaar gratis toegang tot alle activiteiten in het centrum. Voor het zover is, moet er echter nog heel wat gedaan worden. De verbouwing is door allerlei omstandigheden al enke le malen uitgesteld, maar gaat nu bin nenkort van start. De aannemer moet enkele veranderingen aanbrengen en re kent op de hulp van vele jongeren, onder andere bij het schilderen van het gebouw het timmeren van meubilair, van de bar. en de discotheek, het maken van kus sens voor de banken, gordijnen naaien en dergelijke. Voorts dient er tijdens de verbouwing koffie te worden gezet en moeten er dekoraties worden gemaakt. Tijdens de bijeenkomst, die om acht uur begint, wordt gevraagd wie waar aan en wanneer wil meewerken. Er zijn heel wat hulpkrachten nodig, wil althans het jongerencentrum in september ge opend kunnen worden. Het neen-verkopen aan de honderden belangstellenden door de Stichting, die binnenkort met de eerste fase van het opnamebeleid gaat beginnen, doet de vraag rijzen of er in de toekomst niet aan de bouw van een tweede bejaarden centrum van dezelfde grootte als Huis ter Wijck moet worden gedacht. De Stichting wil zich hierover nog niet uit- Vele bejaarden zijn nog zo gezond en vitaal en hun woonsituatie is zo gunstig, dat zij hun eigen vertrouwde wijze van leven kunnen voortzetten. Zij komen dan ook niet in aanmerking voor een woning in Huis ter Wijck. Velen hebben echter een andere woning nodig, aangepast aan hun speciale behoeften en mogelijkhe den, zodat zij op eigen krachten hun le ven, hun huishouding, hun sociale con tacten, kunnen blijven voortzetten. Wan neer men in een dergelijke situatie ver keert dan kan men in aanmerking ko men voor plaatsing in één der 72 bejaar denwoningen, aldus de Stichting. zijn verbonden, waar zij beiden zijn be gonnen als jongste bediende aan een vei ling, waar toen nog voornamelijk aard beien werden verhandeld. Mede door hun energie is „Kennemerland” in de loop der jaren uitgegroeid tot een der grootste consumptieveilingen in Nederland, waar bij De Wit en Beentjes eveneens begrip pen zijn geworden. Zij kennen aanvoerders en kopers bij naam en toenaam en hebben bovendien gewerkt met drie directeuren en vele be- Broeken waren er in een grote ver scheidenheid: van microkort (hot pants) tot driekwart en lang van ste vige en zeer soepele suède. Sommige modellen hadden garneringen van spijkers, veters of borduursels. Ze zijn te combineren met bijpassende jassen en tunieken, zodat er een com plete garderobe in suède is op te bou wen. Nadat de heer J. van Goezand het personeel was komen vertegenwoordigen, waarbij hij op grond van ruim veertig jaar ervaring eveneens van een grote waardering kon getuigen, sprak de heer Roel Baltus namens de aanvoerders. Hij wees op het wispelturige karakter van een veilingbedrijf, waar bestuursop- drachten moeten werden uitgevoerd tus sen veelal hard werkende tuinders, die dikwijls te laat aan de veiling komen, met aan de andere kant altijd haast heb bende kopers. Beide jubilarissen zijn er echter zo voortreffelijk in geslaagd met allen goede vrienden te blijven dat alle aanvoerders spontaan voor een cadeau hebben bijgedragen. Dit werd hun onder een luid applaus van de aanwezigen door de heer Baltus overhandigd. De kleinhandel en de exporteurs wer den vervolgens vertegenwoordigd door de heer Cor Zonneveld, die de jubilarissen met een „Jullie hebt het fijn gedaan” eveneens een geschenk onder couvert overhandigde, waarna de heer De Wit, mede namens zijn collega een dank woord sprak. Hij verklaarde hierbij per soonlijk de aanwezigheid van vertegen woordigers van de Nederlandse Katholie ke Sportbond bijzonder op prijs te stel len. Dit waren de heren Van Turnhout, De Swager en Van Soest, terwijl ook DEM enige afgevaardigden had gezon den. Dit alles resulteerde in een overvloed van bloemen en cadeaus, welke de jubi larissen verder nog tijdens deze recep tie werden aangeboden. spreken. De gedachte hieromtrent is wel geuit, maar het gesprek hierover is nog in een te pril stadium om er een conclu sie aan te verbinden. Wel hoopt men aan de hand van de verzoeken om een plaats in Huis ter Wijck een beleid voor de toekomst te be palen ten aanzien van de wensen en de behoeften van de Beverwijkse bejaar den. „Uit de inlichtingen van de bejaar den waarom men naar Huis ter Wijck wil kunnen prachtige cijfers te voor schijn komen waarmee een gemeente, of misschien meerdere gemeenten kunnen gaan werken”, aldus de Stichting. Zoals bekend bestaat Huis ter Wijck uit twee gedeelten: een verzorgingste huis, bestemd voor 130 alleenstaande bejaarden en 8 bejaarde echtparen en een woonflat, bestaande uit 72 bejaar denwoningen. HUIS TER WIJCK 294 plaatsen of maatschappelijk werkster nodig kun nen zijn. De Stichting wil uitdrukkelijk verkla ren, dat de financiële consequenties ver bonden aan de toewijzing van een be jaardenwoning of opname in het verzor gingstehuis voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Of men nu wel of geen geld bezit om het verblijf in Huis ter Wijck te betalen doet niet ter zake, al dus de Stichting. „We nemen iedereen op, die daarvoor in aanmerking komt”. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het college van B. en W. stelt de raad Heemskerk voor me vrouw H. A. Kranendonk-Boerema en mevrouw H. A. Pletting-Smits te benoe men tot lid van de Commissie van Over leg Middenstandszaken. De raad bepaal de onlangs het aantal leden van de com missie op 12. Twee leden dienen verte genwoordigers van de consumenten te zijn. De plaatselijke vrouwenorganisaties «telden de bovengenoemde dames als als kandidaten voor. Vervolgens sprak de heer J. J. Appel man als directeur van de veiling. Spre ker getuigde eveneens van zijn grote waardering voor deze naaste medewer kers, waarbij hij hen vergeleek met een paar schilders dat zijn kleurrijke verf uitsmeert op het veilingdoek, waar Appel (man) dan geregeld met groot genoegen bij mag toezien. Ook hij was ervan over tuigd dat de heren Beentjes en De Wit door de aanvoerders met alleen worden geaccepteerd, maar ook bijzonder ge waardeerd. Als kleuren noem mandarijn, zand, taupe, oud-rose, bordeaux en lila. Een mooie combinatie vind ik nog immer tweed en suède. Een uitste kend mantelpak in deze trant zag ik in Barbara’s collectie afkomstig uit Israel van Beged-Or. Een juiste keuze maken is altijd moeilijk, doch als u zich ook eens in het suède wilt hullen, dan zal u dat bij zo’n uitgebreide collectie zeker wel lukken. Barbara de Groot uit Amsterdam toonde ons gisteren haar nieuwe voor- jaars- en zomercollectie leren en suè de kleding, die zij voornamelijk uit Italië, Frankrijk en Israel heeft be trokken. Behalve mouton velours, kid (geit), pigskin (varkensleer), geruwde suède en antilope werd er inderdaad veel zeemleer verwerkt. Ik zag daarvan bijvoorbeeld jurkjes even geel van kleur als uw dagelijkse raamzeem. Van boven lekker wijd open en bij el kaar gehouden door een franje slui ting. U kunt ze zo op de blote body dragen, want het materiaal is heer lijk soepel en zacht. Mocht het jurk je u gaan vervelen, een flinke auto- De jurkjes van suède hadden als laatste modenieuwtje pofmouwen, klokkende mouwen, kelkmanchetten en appliqué versieringen van appels, bloemen en tortelduiven. Op de jas sen kwamen veelvuldig capuchons voor en ceintuurs met aparte, opval lende gespen. Alleraardigst was een cape met meerkleurige appliqués en capuchon, die eventueel was te com pleteren met bijpassend jurkje. Dit bleek uit de jaaroverzichten, die dinsdagavond tijdens de jaarvergadering in zaal Dam aan de orde werden ge steld. Over 1970 bedroegen de verliezen aan verzekerde waarde 23.060 voor 19 koeien en 5 pinken met een uitkering van 19.699 en een opbrengst van 6.264.91. Voor 1969 waren deze cijfers respectieve lijk 23.805, 20, 2, 21.019.50 en 7.063. Evenals in 1969 bleven dit jaar 5 stuks zonder opbrengst. Ook de strengere keu- ringsnormen aan de slachthuizen bleven gelijk in het afgelopen boekjaar. De omslagen in 1969 bedroegen in to taal 1.70 ten honderd tegen 1.50 ten honderd in 1970, hetgeen een winst bete kent van 20 cent per honderd gulden ver zekerde waarde. De inbreng aan verze kerde waarde beliep per 1 januari 1970 voor 1.219 stuks vee een bedrag van 1.202.925. De voorjaarstaxatie leverde een bedrag van 1.160.225 voor 1.124 stuks vee op en de naj aarstaxatie een bedrag van 1.071.875 voor 1.100 stuks. De verlies- en winstrekening sloot bij een totaal van 42.420.70 met een voor delig saldo van 7.81. De balans toonde een bezit van 2.789.80 aan. Een van de leden sprak er zijn ver wondering over uit, dat in enkele geval len gezond vee was omgekomen door ver drinking. Voorzitter J. de Wit zegde toe, dat het bestuur een onderzoek zal instel len. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De veeverzekering „Onderling Vertrouwen” heeft zeker nog reden van bestaan. Het fonds heeft niet alleen aan alle voorkomende moeilijkhe den het hoofd weten te bieden, maar heeft zelfs met voordeel gewerkt. Verze keringstechnisch is het jaar 1970 voor de onderlinge een gunstig jaar geweest. Een commissie is nu druk bezig met het uitzoeken van allerlei materialen voor de aankleding van Huis ter Wijck. Men wil een zo sfeervol mogelijk bejaar dencentrum scheppen, waarin ieder zich thuis kan voelen. Er komt zelfs een kroegje in, dat de sfeer schept van de jaren dertig. Binnenhuisarchitect P. Schoenmaker vervaardigde een serie perspectief-tekeningen in kleur, die laat zien, dat Huis ter Wijck een leefbaar en modern bejaardenthuis wordt. De Stichting accepteert nog steeds verzoeken om plaatsing in het centrum. Men dient de aanvraag te richten aan De Stichting Algemene Bejaardenzorg Beverwijk, Postbus 253, Beverwijk. De jubilarissen De Wit (links) en Beentjes (rechts) en hun echtge noten worden door directeur Appel man gefeliciteerd. zeem houdt u er altijd nog aan over. Behoudens naturel, gevlekt beige en „gebleekte” blue jeans zijn er ook bos- en weide-landschapvlekken en andere ondefinieerbare melanges. Twee modellen van gele zeem leren jurkjes. Van boven lekker wijd open en bij elkaar gehouden door een franjesluiting. Drie modellen uit de collectie van Barbara de Groot. Links, pigskin velours mantel met capuchon. Midden, trenchcoat van pigskin velours; de ceintuur heeft een aparte gespsluiting. Rechts, cape met capuchon en meerkleurige bladapplicatie. Ij nriui den Pleirv 1940;1945 nr. 48 (Van een onzer verslaggevers) De samenwerkende vakbonden voor de detailhandel en het winkelpersoneel heb ben het personeel van het winkelbedrijf Hoyng, dat met ontslag wordt bedreigd nu de eigenaar J. Kroonenberg uit Am sterdam zou hebben besloten de winkels in Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Zandvoort te sluiten, aangeraden niet met het ontslag akkoord te gaan. De bonden hebben bovendien besloten zich zowel tot Hoyng als tot de heer Kroo nenberg te wenden om opheldering te vragen. De bonden wisten van niets en moesten uit kranteberichten de sluiting®- plannen vernemen. Volgens de heer H. L. Fransen van de NVV-bond Mercurius zal met name wor den aangedrongen op het veiligstellen van de pensioenrechten van de werkne mers, op het in acht nemen van een be hoorlijke opzegtermijn en op een at’ vloeiingsregeling. De bonden zullen bo vendien de arbeidsbureaus vragen attent te zijn op eventuele ontslagaanvragen voor het Hovng-nersoneel. Er zijn ook bejaarden, die met een aangepaste woonsituatie niet geholpen zijn en behoefte hebben aan dagelijkse verzorging en hulp van geschoold perso neel. Deze mensen kunnen in aanmer king komen voor opname in het verzor gingstehuis van Huis ter Wijck. Kortom, de Stichting kan pas, nèdat de formulie ren van de aanvragers zijn binnen geko men met het opnamebeleid gaan star ten. Aan de hand van de binnen geko men antwoorden zal een deskundige commissie, waarin een maatschappelijk werkster, een arts en de binnenkort te benoemen directeur of directrice van Huis ter Wijck de mate van belangrijk heid van opname gaan beoordelen. Hier na zal een persoonlijk contact met arts Iedereen, die de Stichting heeft laten weten voor een plaats in het tehuis in aanmerking te willen komen ontvangt deze week een formulier met onder meer de vraag of men de aanvraag wenst te handhaven.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6