Felison toont goed werk Alles over Fair Price de beloning van acht plaatsgenoten en slecht optreden voor Langs sluizen en havens SOOSAGENDA Wie heeft wel en wie geen Top de pop pop dertien Burgerlijke stand Beverwijk repetitieruimte kitiix I VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND NU IN KOETSHUIS VAN BEECKESTIJN Ben Liner „Bengloe" l|||| 8 VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 VELSEN Felison exposeert in het noordelijk koetshuis van Beecke- stijn. Over de opening dezer dagen hebben we al geschreven. De ruimte is kleiner, daardoor ook intiemer en besloten onder de dakbalken. De af metingen van de ruimte zullen wel eens belemmerend werken, maar aan Beverwijk Velsen-N oord Tijdens de zaterdagavond gehou den finale van de Hillegomse ta lentenjacht om de Tulptrofee won de Haarlemse groep Fair Price de derde prijs en tevens de prijs voor de groep van de toekomst. Niet tot ieders verrassing want de groep maakte een behoorlijke indruk, maar uitgerekend wel tot stomme verbazing van Fair Price zelf die reeds lang vóór de jury-uitslag ge desillusioneerd huiswaarts getrok ken was in de vaste overtuiging dat zij er „een puinhoop” van gemaakt had. Terwijl de groep thuis een troostrijk pilsje hapte, nam een mevrouw voor hen de prijs in ont vangst en was ook zo vriendelijk even te bellen. Wandkleden Heemskerk sfeer is wel veel gewonnen. Het werk kan uitsluitend met kunstlicht goed worden geëxposeerd, maar dat be hoeft met de tegenwoordige lichttech- nieken geen enkel bezwaar te zijn. Het is logisch, dat Felison de eerste keer in deze nieuwe gelegenheid heeft willen exposeren met plaatselijke kunstenaars. Het is in het algemeen genomen een plezierige en gevarieer de expositie geworden. Stijlstaalkaart IJMUIDEN Het stoomturbine- schip dat we hier op de foto zien is de vierde Bengloe van The Ben Line Steamers Ltd, directie Wm. Thomson Co in Glasgow. Het schip is in juni van het jaar 1961 gereedgekomen bij C. Connell Co Ltd in Glasgow en als open shelterdecker bedraagt de bruto inhoud 8.619 reg. ton met 10.525 ton draagvermogen en als gesloten shelterdecker 10.955 bruto reg. ton en 13.270 ton draagvermogen. Wijk aan Zee Velsen-IJ muiden kolen, HEIN STEEHOUWER zaterdag: zaterdag: en Wester- ARIE VAN DER VEER De De kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden ADVERTENTIE Het valt op dat zowel de Bengloe I als de Bengloe II en III alle vergaan zijn, zij het dan niet onder de vlag van de Ben-Line. De maatschappij beschikt thans over 31 schepen. De nieuwste aanwinst is de 12.895 bruto reg. ton metende Benlawers en dat oude namen steeds weer terugke ren mag blijken uit het feit dat dit het vijfde schip van die naam is. en M. 1. Nothing rhymed Gilbert O'Sullivan; 2. Du Peter Maffay; 3. Rose Garden Lynn Anderson; 4. Bridget the Midget Ray Stevens; 5. Hup daar is Willem Ed en Willem Bever; 6. Have you ever seen the rain Creedence Clearwater Revival; 7. Holy holy life Golden Earring, 8. Butterfly Danyel Gerard; 9. Mother John Lennon and the Plastic Ono Band; 10. Silver moon Michael Nesmith and the First National Band; 11. Vader Abraham had zeven zonen Vader Abraham en zijn zeven zonen; 12. Rozen die bloeien Corrie en de Rekels; 13. Geef mij de liefde enDe Twee Pinten. Suzanne Nan heeft hier een paar van haar kleden hangen, mathematische com posities in moderne technieken, waarbij de weef- en knoopstructuren een grote rol spelen. Het werken met (sobere) kleuren is ze echter gelukkig niet vergeten. Haar collega Mariana HöhnerBijvoet presenteert zich hier als een echte weef ster, die decoratief werkt met vage herin neringen aan bestaande vormen, bijvoor beeld uit de vegetatieve wereld. We hebben te weinig van haar gezien om verder te kunnen oordelen, maar zonder meer draagt ze bij tot de goede totaliteit van deze ex positie. VRIJDAG 26 FEBRUARI Bellevue, Breestraat, 20.30 u. jaarverga dering vereniging Koninginnedag. Kantine Scheybeeck, Parallelweg, 20 u. jaarvergadering DEM-atletiek. Vormingscentrum Roestvrij. Hoflander- weg 104. 20 u. werkdrugs IJmond. De Slof, Raamveld, 20 u. open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwas senen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 27 FEBRUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-12 en 13.30-15.30 uur. Kennemer Theater, Zeestraat, 20 u. to neelavond door Gronings-Drentse vereni ging De Hondsrug. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel straat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 10-12.30 uur. VRIJDAG 26 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 uur. ZATERDAG 27 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 10-12.30 uur. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraai 28, 14 u. discofilm-middag (13-16 jaar), 20 u. discofilinavond (vanaf 16 jaar). de muziek. Dat is dacht ik wel een waarborg voor continuïteit plus na tuurlijk het feit, dat we allemaal de zelfde muziek willen spelen. Dat vind je niet gauw”. bouwd. Dit schip werd in januari 1918 door W. Hamilton Co in Glasgow over gedragen aan Ard Steamers Ltd in Green ock en begon zijn taak als vrachtschip onder de naam Ardgoil. Twee jaar la ter kwam het bij de Ben-Line als de der de Bengloe en is daar ruim 25 jaar ge bleven. Na de tweede wereldoorlog te hebben overleefd werd deze Bengloe in maart 1964 verkocht naar Palestina en de naam veranderde in Bethlehem. Twee jaar later had wederom een ver andering plaats: de vrachtvaarder kwam toen onder Panamese vlag en de nieu we naam luidde Sandra. Onder deze naam verging het schip toen het onder weg was van Antwerpen naar Durban nabij de kust van Zuidwest Afrika, zij werd op 15 augustus 1948 als verloren beschouwd. Fair Price. Staand v.l.n.r.: Dick Schooneveld, Rob Otto en Steef Vollinga. Zittend: Peter Landshoff en Leo v. d. Thillart. men, maar dan een zonder penseelschrift. Zijn kleuren zijn vlak. Het is echter de aan de grafiek ontleende lijnvoering, die met de nogal naar het „hevige” getrokken de formaties het karakter bepalen. Zijn on derwerp is nog altijd de man-vrouw rela tie. Opmerkelijk is de grafiek en een enkele waterverf van Alex van Warmerdam. Hij is pas achttien jaar en nog academieleer- ling. Hij spreekt vooral in zijn etsen de grafische taal van zijn tijd, maar met toch al een persoonlijke inzet niet in het minst omdat hij zijn onderwerpen absurdistich behandelt. Een knaap, die echt gevolgd moet worden. De olieverven van Carmi Butteling zijn heel gevoelig, heel mooi van lichte kleuren en heel vrouwelijk van instelling. Zij houdt zich wat minder aan de realiteit dan vroe ger, door nu slechts „aangeduide” fragmen ten als gezichten( maar ook dingen) losjes weg in de ruimte van het doek te zetten. Ze bereikt er een poëtisch effect mee op een heel eigen manier. VRIJDAG 26 FEBRUARI Zaal Flora, Deutzstraat, 20 u. jaarverga dering Onderlinge Paarden- en Hittenver zekering. De Vlotter, Ooste-weg, 20 u. jaarlijkse medewerkersavond ADO-voetbal. De Zandkraai. Handelstraat. Handenar- beidlokaal gehele dag geopend. De Zevensprong, Const. Huij genstraat, 19 u. instuif (13-16 jaar). De Schuilhoek. W. van Velsenstraat, 18.30 u. instuif voor lagere school-jeugd. Progress-soclëteit. Const. Huijgensstraat, 19.30 u. jazz-programma. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. ZATERDAG 27 FEBRUARI Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 8.30 u. sportuitstuif voor heren en jongens. Dr. Prinsenhal, Haerelaan. 9.30-12.30 u. sportinstuif voor dames en heren. De Zandkraai, Handelstraat, 14 u. doe- middag voor de jeugd. De Lichtboei. Maasstraat. 14 u. jeugd film. De Schuilhoek, W. van Velsenstraat, 20 u. disco-bar. Progress-sociëteit. Const. Huijgensstraat. Geopend van 20-2 uur. Sociëteit Strawberry, Jan van Kuikweg. Geopend vanaf 20 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 uur. GEBOREN: Mike z. v. R. Hendriksma en D. van den Akker; Richard C. z. v. N. S. Kenniphaas en H. G. W. van der Linden; Matthieu z. v. W. van Leeuwen en C. C. M. Kleinman; Daniëlle d. v. A. Verkerk en M. Opgelder; Sandy d. v. A ,J. Martens en M. J. K. Oudshoom; Barbianne A. d. v. P. F. Brou wers en A. G. van der Tuuk; Mark O. z. v. P F. Brouwers en A. G. van der Tuuk; Alida G. M. d. v. M. S. Admiraal en H. A. Kaandorp; Stefanie S. d. v. A. J. Harland en S. G. P. van der Heijden; Johannes z. v. J. Hibma en M. Petersen; Marco z. v. D. de Ruig en B. Oudt. GETROUWD: C. van Gelderen en E. M. Hajós; J. T. G. Haemers en G. van Goor; R. van Andel en E. S. Kramers. OVERLEDEN: M. J, Compier, 70 jaar, gehuwd met P. Scheerman; M Teeling, 71 jaar; H. de Wit, 75 jaar; J. M. Berlee, 71 jaar; M. van der Winkel, 94 jaar, weduwe van D. van den Ham; W. Mol. 76 jaaib H. de Wit, 58 jaar; C. S. Quist, 88 jaar gehuwd geweest met J van Zutphen. Vooraan hangt de grafiek van Sjoerd Braber, mathematische houtsneden in se rie. Ze zijn volstrekt non-figuratief. Het enige onderwerp is het vierkant als vlak en in lijn, wit-zwart. Dit werk is niet ge ïnspireerd, sinds dit soort experimenten een halve eeuw lang is beoefend na De Stijl, het Bauhaus en de minimal-art. Het is een navolging van de goedkoopste soort, die alleen als oefening voor de maker van enig belang kan zijn. Voor mij hoeft het, na de honderden voorbeelden, al lang niet meer. Ipitsj is een tegenhanger. Die is ook non- figuratief, maar met verwijzingen naar landschappelijke vormen. Het zijn aquarel len in lichte tinten in een zeer schetsma tige techniek, die nauw aan het tachisme verwant is. Het effect kan soms boeien, maar indrukwekkend is het niet. Dat laatste is wél het geval met Haije Gemser, die met middeleeuws geduld te kent en in waterverf schildert. Hij beeldt heel precieus een schijnrealiteit uit. Soms is hij bijna realistisch soms geheel sur realistisch. Hij heeft een bijzonder boeien de fantasie, die zich in soms navrante hu mor uit. Een heel aparte figuur die heel fijne dingen maakt. Niet zo lang geleden zagen we werk van Ruud Cornelisse in de Haarlemse Vishal. Hier hangt meer in dezelfde stijl. Hij is in grotere vormen gaan werken, eenvoudiger, met enkele felle kleuren, die composito risch worden toegepast, onafhankelijk van onderwerp en realiteit. Hij is daardoor tot een soort persoonlijk expressionisme geko- De vierde „Bengloe”, een fraai stoom- turbineschip dat in 1961 werd ge bouwd. Schotse scheepvaartmaat schappij neemt de Ben-Line een voorna me plaats in. Het eerste schip, een hou ten bark, heette Carrara en kwam in 1839 in de vaart. Het schip was groot 218 ton. In februari 1847 werd het verkocht. Na enkele malen van eigenaar te zijn veranderd, verging dit schip op 19 maart 1867 nabij Queenstown. Het eerste stoomschip werd in 1871 in gebruik genomen en dat was de Benledi. Het schip onder de naam Bengloe kwam in september 1878 in bedrijf. (1854 ton). De Ben-Line verkocht dit schip in 1894 naar Japan; het kreeg de naam Oyo Ma- ru. Daarna veranderde het nog twee keer van eigenaar maar de naam bleef onveranderd. Deze eerste Bengloe is op 4 juni 1916 onder Japanse vlag aan de kust van Korea vergaan. De tweede Bengloe presenteerde zich in mei 1895 en was afkomstig an de werf Barclay Curie Co in Glasgow; het schip was 3.006 ton groot. Na 19 jaar voor de maatschappij te hebben gevaren voltrok zich op 13 september 1914 het ein de van de tweede Bengloe: Zij strandde voor de kuit van de Filippijnen. Het schip dat de derde Bengloe zou worden werd niet voor de Ben-Line ge- J» Een overzicht van de expositiezolder, die door middel van schotten toch nog gelegenheid biedt tot het op hangen van vrij veel werk. Rechts en op de voor grond schilderijen van Ruud Cornelisse, links een wandkleed van Mariana Höhner-Bijvoet. Onze muziek, dat is dan de soort jazzachtige beat-underground zoals de Engelse groep Warm Dust die vorig jaar nog in het Haarlems Concertge bouw speelde: lang uitgesponnen num mers met veel ruimte voor solo’s en een zeer speciale eigen sfeer die als je je er positief op instelt na korte tijd erg fijn over kan komen. Die ervaring heeft Rob Otto ook. „Met name vorig seizoen hebben we veel in het land opgetreden, maar meestal pikte het publiek de sfeer erg snel op. Ons repertoire bestaat uit ar rangementen van nummers die we leuk vinden. Pas hebben we nog erg lang gewerkt aan stukjes van Tele mann en Verdi. Daarmee won Steef Vollinga (21 jaar oud, solo, dwarsfluit, saxofoon en nog verschrikkelijk veel andere instrumenten, red.) nog een speciale prijs”. Fair Price bestaat verder nog uit Dick Schooneveld 24 jaar oud, bas en zang, Leo v.d. Thillart, 21 jaar oud, drums en Peter Landshoff, 21 jaar oud orgel, saxofoon, klarinet en gitaar. De De lengte over alles is 167,50 m., de breedte 22,33 m., de holte 13,56 m. en de diepgang is 11,19 m. De turbines hebben een vermogen van 15.500 pk. voor een vaart van 20 knopen. Er is aan boord accommodatie voor 10 passagiers. De Beng loe heeft 5 ruimen en het laadgerei be staat uit 2 kranen van 5 ton, 1 laadboom van 70 ton, 1 van 50. 10 van 10 en 10 van 5 ton. Onder de VRIJDAG 26 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21.30 uur. ZATERDAG 27 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 uur. VRIJDAG 26 FEBRUARI Stadhuis, Plein 1945, 19.30 u. afscheid wethouder J. G. Kolkman. Floriade Santpoort, in het noordelijk koetshuis van „Beeckestijn” Rijksweg Vel- sen-Zuid. Sporthal Zeewijk. Planetenweg, Ijmui den, 19.30-23 uur basketbalcompetitie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan 79. Santpoort-Noord, 19- 21.30 uur: filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel- sen-Noord, 19-21.30 uur. ZATERDAG 27 FEBRUARI Floriade Santpoort, in het noordelijk koetshuis van „Beeckestijn” Rijksweg Vel- sen-Zuid. De Ark, jongerensoos, Kerkplein, Velsen- Zuid, 20 u. Miss Ark - verkiezing. Allison, jongerensoos, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „The Wanted”. Bibliotheken, openbare leeszaal en biblio theek, Plein 1945, IJmuiden en de filialen Spaamberg (Wüstelaan 79) in Santpoort- Noord, Wijkerstraatweg 177 in Velsen- Noord zijn open van 10-12.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-8.30 uur en 8.30-9 uur zwemlessen. 9-10.15 uur en 10.30-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45-12.15 uur zwemlessen, 12.15-13.10 uur gemengd zwemmen, 13.10-14 uur gereserveerd, 14- 15.30 uur gemengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45- 17.15 uur, 17.15-17.45, 1815-18.45 en 18.45- 19.15 uur zwemlessen, 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen, 20.45-22 uur Zwemver eniging VZV. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. Sporthal Zeewijk. Planetenweg, IJmui- den, 8.30-10 uur instuif voor volwassenen, 10- 11 uur instuif voor eerste jeugdgroep, 11- 12 uur instuif voor tweede jeugdgroep, 12- 16 uur badmintonvereniging Velsen jeugd, 16-18.30 uur basketbalcompetitie jeugd, 19.30-23 uur korfbalcompetitie. „Ja, dat was wel een verrassing”, zegt Rob Otto, 23 jaar oud (slag-solo- dwarsfluit-zang), „we wisten van ons zelf dat we erg slecht gespeeld had den, dat wat we bedoeld hadden he lemaal niet was overgekomen. Nu kon dat ook moeilijk want we hebben in twee maanden nauwelijks gereper- teerd wegens gebrek aan ruimte. Bo vendien hebben we eigenlijk een he kel aan dit soort concoursen. Het is een enorme zenuwtoestand om je ap paratuur in korte tijd op te zetten en daarbij is de speeltijd (een kwartier) veel te kort, vooral voor onze mu ziek”. Ekestos op het Stationsplein is al sinds november vorig jaar gesloten. Op zich geen ramp, want veel meer dan een oud, vies, tochtig en koud hok was het niet de laatste tijd. Maar toevallig was dat Ekestos voor een aantal Haarlemse groepen nog wel de enige repetitieruimte die zij in Haarlem en omgeving konden vinden. ONDERTROUWD: J. H. van Hoorn en H. P. Legius; F. F. de Meijer en M. A. J. Vonk; S. Broersma en H. E. de Vries; T. S. H. Nijssen en M. V. Schavemaker; R. Groenewoud en C. F. M. Baas. Enkele van deze groepen hebben geen nieuwe ruimte kunnen vinden en we weten dat er in Haarlem en omgeving meer zijn die zich met dichtgedraaide versterkers in een achterkamertje moeten behelpen. Reden om in deze rubriek een klein vraag- en antwoordspelletje te spelen. Aan de groepen in Kennemerland die zonder repetitieruimte zitten zouden we willen vragen om even een briefje te sturen naar: Redactie Hoppelepop, Haarlems Dagblad, Grote Houtstraat 93. Haarlem met daarin de „laatst genoten” repetitie ruimte, reden van „uitzetting” en een contactadres met telefoonnum mer Aan de andere kant zouden we mensen die over een repetitielokaal beschikken of ervan weten ook wil len verzoeken dit schriftelijk even aan bovengenoemd adres te willen melden. Graag wel even de beschik bare tijden en de eventuele (h)uur- prijs noemen. Misschien is het op deze manier mogelijk een aantal groepen aan ruimte te helpen en anders zullen we met het lijstje bij de gemeenten aankloppen. Voor beide categorieën antwoor ders geldt wel: de brief of kaart moet uiterlijk volgende week dins dag bij ons binnen zijn. Wegman, Hoofdstraat Santpoort, za terdag: Vermin, zondag: Soulful Blues Quality Allison, Kanaalstraat. Umuiden, za terdag The Wanted. Crazy Inn, Kokstraat 13. disco-avond me’ zanger(es). Ons Bruggehoofd. speeltuin „Nieuwe Brug” Vijfhuizen, zaterdag: Qualified Section Satisfaction Have Mercy Electric Centre, Bakenessergracht, za terdag Belgische popgroep Arkham (zat onder meer in voorprogramma Euro pese tournee prank Zappa) De Ark. Kerkplein Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag- soos Toy-Toy. Stoofsteeg 1. iedere avond: bar- dancing-discotheek Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, weekend bar-dancing-disco Sfeet '69, Ged Oude Gracht 24. vrij dag. zaterdag en zondag: bar-sociëteit. City-Club Kamis. Nieuwe Groen markt 5. zaterdag: dansen Rubbishheap. Bavokelder, gracht zondagmiddag: soos. De Schaapskooi. Frankrijklaan/Italië- laan. zaterdag: discotheek Soos E.V.N H.. speeltuingebouw Enge- landlaan. zondag: disco. Scuff Eemstraat 6. zondagmiddag: disco Commin. Kromhoutlaan 55. zaterdag: jeugdcafé groep is nu aan het tweede seizoen be zig en Rob Otto ziet het echt wel zit ten. „Het zijn allemaal al wat oudere jongens die een goeie baan hebben of studeren en erg enthousiast zijn voor Eemstraat 6 -i maai Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9