PANDA EN DE JOK.KLIKKER. ARMAN EN ILVA FERDINANDS BELEVENISSEN am 4a I Imam voor Haarlem en de Mmon James Baldwin waarschuwt tegen racisme POLLE, PELLI EN PINGO °Jj.DERGANG M/DDFm/l fe»- i! Fletcher nieuw hoofd van NASA De kou houdt aan Boekenweek nu in Prijsverlagingen in Sovjet-Unie Verzending zeepost If teken van protest „Sonsbeek buiten de perken” 8 (Yb 1 *4 h MAANDAG 1 MAART 1971 DOOR ALISTAIR MACLEAN Haarlem en Omstreken In Arnhem, Haarlem en andere steden Nederlandse student voor Pakistaanse rechter bollenstreek a Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden EN? 51 '>z>\ »VVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVWVWVWVVVVVVVW\AfWVlf»AfVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV* (wordt vervolgd) 10471 en WEERRAPPORTEN u.: 31 o u.: —9 9 10 —11 0.42 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN '1 x 9 1 1 1 1 —12 Maximum- en Tilnlmum- temperaturen binnen- en buitenland ELEVATOR G> gEsT IK WEET't! WE MAKEN EEN NIEUWE KROON VAN UTRECHT. „U bent mede verant woordelijk voor de waanzinnige rassen vervolgingen in Amerika. Als u hier niets tegen doet, krijgt u daarvoor eens de re kening gepresenteerd, ook al bent u geen Amerikaan”. MOSKOU Het Russische persbureau Tass meldt verlaging van de prijzen van enkele voornamelijk duurzame verbruiks- goederen. Enkele typen tv-toestellen zjjn 19 tot 30 percent goedkoper geworden en wasmachines 16 percent Andere artikelen die in prijs verlaagd zijn, zijn motorfietsen, scooters, bromfiet sen en elektrische scheerapparaten. Fletcher volgt dr. Thomas Paine op die 15 september aftrad om naar het particuliere bedrijfsleven terug te keren. Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan DINSDAG Z MAAR’l Hoog water 7.07 uur en 19.2S uur Laag water 2.47 uur en 15.16 uur z no 3 9 15 16 8 0 0 17 25 15 3.01 uur 3.34 uur 3.30 uur 20 24 uur 10 0 1 5 3 WASHINGTON (Reuter) President Nixon heeft de president van de universi teit van Utah, James Fletcher, benoemd tot hoofd van de NASA (het Bureau voor de Lucht- en Ruimtevaart in de Verenig de Staten. Amsterdam De Bilt Deel en Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich z nno nno nno nno nno n no n n ozo ono no nno nw ono wnw nnw n nw ono no nnw nnw 2 2 2 0 1 0 —16 0 5 0,1 0 1 o 4 0,1 0 o 1 o o o 0,1 0,1 o o 2,1 3 1 0,1 o o 3 11 2 DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dags: Diner-dansant. 2 1 1 „Ik heb je niet nodig! riep Panda boos. „Vlieg maar op!" „Helaas," sprak Joris. „Het neerdalen ging makke lijker dan het opvliegen zal zijn. Sta me dus toe dat ik u vergezel, makkertje. Dan kunt ge me meteen ver tellen wat er op het bord stond, dat ge aan het lezen waart". Maar Panda was niet van plan om iets te zeggen, en hij stapte zwijgend voort, naar het Paleis van de wrede sultan Plukka sneeuw sneeuw motsneeuw sneeuw sneeuw geh. bew. sneeuw geh. bew. sneeuw geh. bew. geh. bew. regen licht bew. windstil zw. bew. mist on bew. zw. bew. half bew. onbew. on bew. dirftsneeuw licht bew. onbew. onbew. geh. bew. sneeuw onbew. onbew. licht bew. sneeuw onbew. sneeuw zw. bew. onbew. sneeuw sneeuw sneeuw Rotte kies. Voor een tandheelkundige kli niek voor studenten in Amsterdam zal op korte termijn een plan worden op gesteld. Dit is het resultaat van de on- derhandelingen welke de actiegroep De Rotte Kies, die strijdt voor tandheelkun dige behandeling van studenten, vrijdag morgen in Amsterdam met het presidium van de universiteit heeft gevoerd. KARACHI (Reuter) Een 24-jarige Amsterdamse sociologie-student die tien dagen geleden in Karachi werd gearres teerd, bljjft in voorlopige hechtenis, zo heeft een plaatselijke rechtbank zaterdag beslist. Op donderdag 4 maart moet hij weer voor de rechtbank verschijnen. De student werd aangehouden door vei ligheidspersoneel van een militair vlieg veld. Hij bleek een camera bij zich te dragen alsmede een speciale militaire kaart van Pakistan met alle vliegvelden, en een telelens. Hij werd enkele dagen na zijn aankomst in Karachi vanuit Afghanistan gearresteerd. Hij was op weg naar Ceylon. 7 10 4 —7 i —3 —10 I —5 MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat) Dinsdag 20.15 u.Noordhollands Philhannonisch Orkest o.l.v. Yves Prln. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk per post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Australië: ms „W^llahra" (2-3): P ms „Eemland” (2-3); Canada: ms „Atlantic Cognac” (1-3) en ms „C. P. Voyageur" (3-3); Indonesië: ms „Essen” (3-3); Israël, ms „Aeneas” (4-3); Japan: ms „Kai Maru (3-3); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Jor- daens” (3-3); Ned. Antillen en Suriname: ms „Mercurius” (1-3); Verenigde Staten: ms „Atlantic Cognac” (1-3); Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika; ms „Serooskerk” (3-3). 'o tö C -' 36. Panda stond nog de tekst op het bord te lezen, toen hij gestoord werd doordat er iemand op hem neer daalde. „W-wie is d-dat!" nep hij geschrokken uit. JA, WIJ HEBBEN AC YwAT AARDIG VAN JUKJE! NÖ KANIKMIJN' EEN MOOIE HOED' ozo ono no nno ono no o n nno no 21 „Dat grote blauwe kitsjacht naast ons. De enige boot in de haven afgezien van de mijne met een radiozender. Kapotgeslagen. Kom er juist van daan”. „Kapotgeslagen? Die van hun ook? Maar wie gaat er nu in godsnaam zoiets doet alleen een gek”. „Zo, dacht je dat. Het werk van een gek? Nou, daar zou ik over kunnen meepraten. Mijn eerste vrouw had de gewoonte Hij brak plotseling af en ging na een ogenblik langzaam verder: „Gekken zijn irrationeel, wispelturig, onbeheerst en stuurloos in hun gedrag. Dit lijkt op de daad van een krank zinnige, maar er is lijn en methode in die waanzin. Niet ,zo maar iets!’ Dit is doelbewust. Er is reden voor. Eerst dacht ik dat het de bedoeling was mij van de Beurs af te snijden. Maar dat is het niet. Niemand wordt er beter van door mij lijdelijk uit te schakelen, en ik kom er niet door in een dwang positie”. „Maar u begon zelf over uw ban kiers te spreken „Dat bagatel”, zei hij minachtend. .Natuurlijk. Niemand houdt ervan geld te verliezen. Maar die paar miljoen Nee, meneer Petersen, zo komen wij er njet. Ik zie het zo; hier zijn twee krachten, A en B, aan het werk. Voor A is het van vitaal belang dat hij doorlopend met het vasteland in ver binding blijft, voor B is het even vitaal dat A dat niet blijft. Dus neemt B maatregelen. Er wordt hier een ver domd raar spelletje in Torbay ge speeld een héél belangrijk spelletje. Ik heb een neus voor dat soort zaken”. Hij was helemaal niet gek, lang niet, maar het komt dan ook niet veel voor dat een gek het tot multimiljonair brengt. Een conclusie die mij eer aan deed. „Heeft u zich al met de politie in verbinding gesteld?” vroeg ik. „Ben onderweg. Eerst even een paar telefoongesprekken voeren”. Zijn gezicht verbleekte: „Tenzij onze vriend de enige twee telefooncellen in het dorp heeft vernield”. „O, hij heeft iets veel beters be dacht. Alle lijnen zijn doorgesneden. Ergens langs de kust, maar niemand weet waar precies”. Hij hoorde mij zwijgend aan, wilde zich omdraaien om weg te gaan, keerde terug, met een doffe blik in zijn ogen. „Hoe kom je zo goed geïn formeerd?” Zijn stem was in volle harmonie met zijn gezichtsuitdruk king. „De politie heeft het mij verteld. Die was hier met de douaneambte naren, een paar uur geleden”. „De politie? Dat is heel vreemd. Wat had die hier te maken?” Hij keek mij vorsend aan, op een kille, onder zoekende manier. „Een persoonlijke vraag, als het mag, meneer Petersen. Ik bedoel er niets beledigends mee. Kwestie van deduceren en combine ren. Wat doet u hier eigenlijk? Nog maals ik wil u niet beledigen.” „Dat doet u niet. Mijn vriend en ik zijn diepzeebiologen. Wij zijn met een onderzoek bezig. Deze boot is niet van ons ministerie van Landbouw en Visserij.” Ik glimlachte. „Wij hebben onberispelijke antecedenten, Sir Ant hony.” SCHOUWBURG Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23) Dinsdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Das Mündel will Vormund sein”. Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen dagen is de luchtdruk boven Noord-Scandinavië geleidelijk tot boven 1060 millibar gestegen. Over Polen daarentegen ia de druk laag. Er wordt daardoor over West- Europa een krachtige noordoostelijke stroming in stand gehouden, waarmee koude continentale lucht wordt aangevoerd. Er trekken in deze stroming af en toe kleine storingen mee. die van tijd tot tijd wat sneeuw veroorzaken. Waar het 's nachts opklaart vriest het matig tot streng. Een frontensysteem van een diepe de pressie bij Ijsland komt over Schotland lang zaam naderbij. De aanwezigheid van het hoge- drukgebied belet echter een belangrijk verder opdringen van dit front. Vanacht kan tijdens opklaringen de temperatuur in het binnenland tot dicht bij mln-10 graden dalen. Het ziet er naar uit, dat in deze weersltuatle voorlopig nog geen verandering komt. Barometherstand hedenmorgen 1029 millibar (772 mm). VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Aanhoudend koud met zonnige perioden waarschijnlijk hier en daar een sneeuwbui. Aantal uren zon: twee tot acht; Min temp.: 2 tot 7 graden onder normaal; Max. temp.: 3 tot 7 graden onder normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hoofdstraat 140). Expositie „Fragment", werk van amateurfotografen. Da gelijks, behalve dinsdag 14-18 uur. Tot en met 13 maart. ,,Neem me niet kwalijk, baaske," zei een bekende stem. „Goedbloed is mijn naam. Wij hebben elkaar al eerder ontmoet, dacht ik. En ik viel u niet aan. Integen deel: ik kom u een helpende hand reiken. Zijt ge niet blij, dat ik nog een valscherm heb gevonden?" AMSTERDAM. Op woensdag maart zal in het Congrescentrum van de RAI te Amsterdam de 25ste Boekenweek worden geopend, die van 1-10 april wordt gehouden. De openingsavond zal bestaan uit een litterair songfestival, waarbij een tiental, speciaal voor deze gelegenheid geselecteerde protest-gedichten voor het merendeel uit de Nederlandse poëzie van de 15e eeuw tot heden, zullen wor den gezongen door evenzovele bekende vocalisten. Voorts zal tijdens deze avond de Franse protestzanger, Leo Ferré op treden. wandkleden. Tot en met 6 maart Geopend dins dag t.m. zaterdag 9-17.45 uur. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A.H. Gerhard Mavoschool (Ingang Raaks) Dinsdag 20.00 u.: Het nationale park De Kenne- merduinen door dr. Ir. E. C. M. Roderkerk. DIVERSEN Wijkcentrum Europawljk (Laan van Angers 5) Dinsdag 10-12 uur: spreekuur sociaal raadsman. Kennemer Sporthal .Van Riebeecklaan) Haar lemse Voorjaarsbeurs met Lenteflora. Dagelijks geopend van 10-17 u., 19-23 u„ zondags 13-17 u. Tot en met 11 maart. Waagtaveeme (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Thljsse’s Hof (B’.oemendaal). Geopend dinsdag tot en met zaterdag 9-12 en 13.30-16 uur, zond, en maandag gesloten. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondagavond optreden orkest Vito Lanza. Te vens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln), Zandvoort Dagelijks van 14.00-01.00 uur. ARNHEM. In het Park Sonsbeek wordt van 19 juni-15 augustus een inter nationale manifestatie gehouden met als thema: ruimte en ruimtelijke relaties. Te gelijkertijd worden in andere steden in Nederland projecten uitgevoerd die in di recte relatie met Sonsbeek tot stand ko men. Aan de manifestatie „Sonsbeek buiten de perken” genaamd wordt me dewerking verleend door veel beeldende kunstenaars uit binnen- en buitenland. In het Park Sonsbeek worden projecten uitgevoerd van circa twaalf kunstenaars, onder wie Claes Oldenburg, Tony Smith, Kenneth Snelson, Wim Schippers, Carel Visser en Ad Dekkers. In het Park wor den verder (in drie paviljoens) een infor matie-centrum, een discussie-ruimte en een video-studio ingericht. In de video-studio zullen projecten wor den uitgevoerd onder anderen door Pieter Engels, Stanley Brown, Eric Siegel en Nam June Paik. Van deze video-studio kunnen gedurende een periode van vier weken ook andere dan de uitgenodig de kunstenaars gebruik maken. Eveneens in Arnhem in de tuin van het Gemeentemuseum zal een filmpa- viljoen worden gevestigd, waar dagelijks een uitgebreid filmprogramma wordt ver toond dat betrekking heeft op de thema tiek van Sonsbeek. Buiten de perken onder andere in Groningen, Haarlem, Leiden, Maastricht, Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven worden projecten gerealiseerd soms in het plaatselijke museum, soms in de stad of in de omgeving. Aan de projecten bui ten het Park Sonsbeek werken onder meer mee Douwe Jan Bakker, Marinus Boezem, Robert Smithson, Ed Ruscha en Joseph Beuys. Van de manifestatie „Sonsbeek buiten de perken” wordt een catalogus uitgege ven in de Engelse en Nederlandse taal. Ook wordt een film gemaakt door de re gisseur Joes Odufré en de criticus Titia Tibout; de film zal tijdens de manifesta tie op circa 10 plaatsen in Nederland wor den vertoond. de O cS —2 0,1 —2 0,1 —3 0.1 —2 0,1 0,1 0,1 0,1 0.1 0,1 0.1 Zon op Maan op Na afloop van dit programma is het traditionele Boekenfeest. De versiering van het Congrescentrum wordt weer ontworpen door de bekende Amsterdam se graficus, Metten Koornstra. Ook het geschenk van de boekhandel zal dit jaar in het teken staan van het engagement. Gedurende de Boekenweek 1971 is de keuze gevallen op een boekje getiteld „Protest per prent” (schoppen tegen heilige huisjes). Deze uitgave werd samengesteld door de heer D. H. Couvée, Hoofd van de afdeling Neder landse Geschiedenis van het Rijksmu- seum en wordt op de gebruikel:4k° wi; ze gratis verstrekt a=>n ieder die gedu- ende de Boekenweek 1971 voor 7,50 of meer in de boekwinkel besteedt. Tenslotte zal in het kader van de Boe- kenweek-activiteiten op 2 april in het Muiderslot de prijs der Litteraire Kri tiek worden uitgereikt onder auspiciën van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde en de commissie van de Collectieve Propaganda van het Neder landse Boek (CPNB). en donderdags van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Velsen. Plein 1945, IJmulden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat), 19 en 21.15 u.: „M.A.S.H.”. Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 u.: „The secret of Santa Vittoria”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Kolaric Ilija (schilderijen en etsen); ge opend tot en met 13 maart. Van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag Dit zei zondagavond de Amerikaanse neger-schrijver James Baldwin op een solidariteitsavond voor de Amerikaanse neger-communiste Angela Davis in Utrecht. Deze filosofie-docente aan de universiteit van California wordt, zoals bekend is, beschuldigd van medeplichtig heid aan moord en kidnapping. Ze zou vorig jaar betrokken zijn geweest bij de ontvoering van de rechter en twee jury leden en de daarna gevolgde schietpar tij tijdens het proces tegen de neger Jonathan Jackson in San Rafel. „Toen Loemoemba in Kongo om het leven werd gebracht, schreeuwde de hele wereld moord en brand”, zei Baldwin. Hij zei zich niet te kunnen voorstellen dat de westerse wereld thans zo angstig blijft zwijgen, terwijl in Amerika dagelijks mensen wegens hun huidskleur verdacht worden gemaakt en om bet leven worden gebracht. „Angela Davis is opnieuw zo’n voorbeeld van de hysterie waartoe rassen haat kan leiden”. Terwijl de wereld aan racisme en ge weld sterft, stuurt Nixon boodschappen naar de maan”, aldus Baldwin, die de zwarten de martelaren van deze tijd noemde. Hij vergeleek hun positie in zijn land met die van de joden in de tijd van Hitler. De Angela Davis-solidariteits- avond in het Utrechtse N.V.-huis werd door enkele honderden mensen bezocht. Het woord werd ook nog gevoerd door Marcel Kross. Een reeks van artiesten, onder wie .Tides CnHe. iterleende me dewerking. ’burg, maandag 20 u.: „Kees de Centrum; vrije voorstelling Velser MAA MÜAG I MAART Hoog water 6.22 uur en 18 41 uur Laag water 2 08 uur en 14.33 uur DINSDAG Z MAART 7.25 uur; onder 18.20 uur 8.56 uur; onder MAANSTANDEN 4 maart 12 maart 20 maart 26 maart „Diezeebiologie, wel wel! Mijn hob- by, al ben ik maar een leek. Wij moe ten eens samen praten.” Hij sprak op een afwezige toon; zijn gedachten wa ren er niet bij. „Kunt u die agent be schrijven, meneer Petersen?” Ik beschreef en hij knikte instem mend. „Dat is hem. Vreemd, héél vreemd' Moet het er toch eens met Archie over hebben.” „Archie?” „Brigadier MacDonald. Mijn vijfde seizoen hier in Torbay, meneer! Zuid- Frankrijk en de Egeïsche Zee hélen er niet bij. Ken de meeste inboorlingen bij naam en toenaam. Was hij alleen?” „Nee. Er was nog een jongere bri gadier bij. Zijn zoon, zoals hij voor gaf. Een nog al droefgeestig type.” „Peter MacDonald. Niet zonder re den. Een paar maanden geleden stier ven zijn beide broers, een tweeling, zestien jaar. Waren op school in In verness, omgekomen in een sneeuw storm in de Cairngorms. De vader is flinker, beheerst zich meer. Een tra gisch voorval. Kende hen beiden; bes te jongens.” Ik mompelde het gebruikelijke com mentaar maar hij luisterde niet. „Ik moet er vandoor, meneer Pe tersen. Zal dit verdomd vreemde zaakje MacDonald toespelen. Hoewel ik niet geloof dat hij er veel aan kan doen. Daarna zullen we de zeilen maar weer eens hijsen voor een korte reis.” Ik staarde door de ramen van de stuurhut in de donkere hemel, de hol- staande zee, de jagende regen: „Daar kiest u wel een uitgezóchte dag voor uit." „Hoe bolderiger hoe beter. Geen bravour! Ik houd net zoveel van een kalm zeetje als ieder normaal mens. Maar ik heb juist nieuwe stabilisato ren laten opzetten in de Clyde we zijn net twee dagen geleden hier te ruggekomen en dit is een uitste kende gelegenheid ze te proberen.” Plotseling vertrok hij zijn gezicht in een glimlach en stak mij zijn hand toe. „Sorry dat ik hier zo kwam aan leggen. Heb al heel wat van je tijd in beslag genomen, ouwe jongen! Je hebt natuurlijk een slechte indruk van me gekregen. Sommige lui noe men mij „onhebbelijk”. Hebben mis schien wel gelijk. Heb je zin om met je collega vanavond aan boord te ko men om wat te gebruiken? Wij eten vroeg, op zee. Dus: acht uur ongeveer. Ik laat jullie wel halen met de sloep.” Dat betekende dat wij niet belang rijk genoeg waren om voor het diner te worden uitgenodigd, wat een wel kome afwisseling zou hebben gevormd op het godsgruwelijke eentonige ge- bakken-bonenmenu van Hunslett. Niettemin zou zelfs deze invitatie aanleiding geven tot afgunstig tan dengeknars in sommige van de meest aanzienlijke kringen in Engeland. Het was geen geheim dat een invitatie op Skouras’ eiland aan de Albanese kust door heel wat personen van blauw bloed werd beschouwd als de belang rijkste bevestiging van hun sociale status, te beginnen met het vorsten huis zelf. Skouras wachtte niet op antwoord en scheen ook geen ant woord te verwachten. ONDERDANEN WEER ONDER DE OGEN KOMEN! r—t—-7 BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en S0.00 u.: „De avonturiers”, 18 jr. Frans Hals (Frans Halspleln) 18 en 21.15 u.: „Levend bij voorkeur dood", 14 jr. Lido (Houtplein» 14.00 en 20.00 u.: „Lawrence van Arabië”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 u.: „De non van Monza”, 18 jr. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Louis de Funès als taxichauffeur”, a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Naakt In vreemde bedden”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 „Psycho”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Geopend dagelijks 10-17 u. Zondags 13-17 u Vis- en Vleeshal (Gr. Markt). Expositie schil derijen van Anthony Green. Tot en met 21 maart. Expositie Plr Morris Productions, schil derijen, objecten, foto's etc. Tot en met 21 maart Wedstrijdexpositle amateurschilders „Schep pers van de zevende dag”, tot en met 21 maart. Dagelijks geopend 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Permanente tentoonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de 16e t.m. 19e eeuw. Fos sielen, mineralen etc. Geopend van dinsdag t.m. zondag 10-16 uur. eerste zondag van de maand 13- 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend van dinsdag t.m. zaterdag 10-12.30 en 14- 17 uur, zondag 14-17 uur. Galerie „T” (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen en tekeningen van Age Klink. Da gelijks geopend 11-17 u.. zo. 14-18 u. Tot en met 14 maart. Ml -n .1:(K,,~’rv Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Woensdag t.m maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Ons Buurthuis (Kampersingel 70) Tentoonstel ling van vernieuwingsplannen voor het Rozen prieel, van maandag tot en met vrijdagavond van 20.00-22.00 uur Zaterdag 3 maart van 14.00- 16.00 uur. Tot en met 8 maart. Galerie Blokker (Broin te .veg 4a, Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby. Expositie Maaike Van Huizen. Geappliceerde en geborduurde BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 „M.A.SJH.”. WIJ HEBBEN ZE TOCH NIET NODIG! Agenda BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u.: „M.A.S.H.". TONEEL Stadsschouwburg, Jongen” door C_ Kunstkring. TENTOONSTELLINGEN Felison, in het noordelijk koetshuis van Beeckestijn tot 22 maart dagelijks van 14 tot 17 uur expositie van schilderijen, tekeningen, grafiek en wandkleden. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum Moerbergplantsoen, IJmulden, Is dagelijks be halve zaterdag en zondag open van 14 tot 16.30 uur. BeekestUn, museum Velsen-Z. is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en 21.15 van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. 50-1101 IK MOET HEM IN NEVELS HOUDEN OM HAAR NEG TE DRUKKEN WE V KUNNEN HEM NU WEL N BEETJE BJ BRENGEN UE ZIET HET DION HEEFT 1 HAAK UTTGESCHAKELD- u ZE6T HJJ... P- V IMlk,

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8