Nixon staat Vakbonden konden eisen niet doorzetten vannacht Chinezen lanceren tweede satelliet Stinkbom en vechtpartij Amsterdams stadhuis pers te woord BRITSE POSTSTAKING BEËINDIGD ■F' I tl 3.50 6.50 in CASH CARRY Waarom Koude-record niet? van maart 1888 I I I Driessen en Blaauw in Jong Oranje 2t I bijna gebroken veroordeeld Vier Amerikaanse militairen in HET WEER Delegatieleiders van Noord-Vietnam en Vietcong niet naar conferentie Publiek op tribune mengt zich in raads-debat Winnie Mandela See H morris before you buy i your real sheepskin I coat. Turkije ontvoerd In vrieskou te vondeling gelegd AGENDA pagina 13 Verder in de krant B GEEN GARANTIE ACHTERSTAND DONDER DAG 4 61e JAARGANG NUMMER 101 DE KENNEMER COURANT DAGBLAD VOOR 1JMUIDEN Het woord is aan... Telefoon 1 64 79 Eén jaar in gevangenis Haarlem: Barteljorisstraat.Tel. (023) 3126 55 Amsterdam: Leidsestraat, (bij Koningsplein),Tel. (020) 22 35 96 Autobedrijf KONING N.V. v.h. Zwier dealer VRUCHTENBLOKJES in 7 smaken 200 gram Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 1 54 37 en 1 64 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89. na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredactie: Jos. L. Lodewijks E. Koning CAFÉ-SLAGROOM GEBAK WASHINGTON (AFP) Presi dent Nixon houdt vanavond (morgen ochtend drie uur onze tijd) een pers conferentie over buitenlandse poli tieke aangelegenheden. Deze pers conferentie, die ongeveer een half uur zal duren, is de eerste over louter buitenlandse kwesties sinds die van begin 1969 toen Nixon een reis naar Europa had gemaakt. Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 70,per kwartaal 17,50, franco per post 19,15. per maand 6,—. Losse nummers 30 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looij, onderdirecteur Weer kans op sneeuw x MAART 1971 IJmuider Courant EN HET WAARIN OPGENOMEN Wijnaends Francken: Het zijn de slaven kweken. als TOM JACKSON ADVERTENTIES C. PESCHAR’s TEMPELIERSSTRAAT 28 - HAARLEM ADVERTENTIES 3.00 DUS NAAR y-- official m...m...m... heerlijk PVC goten en pijpen TEL 32 29 37 Deze krant bestaat uit tweeëndertig pagina's le- be- ne- Oma’s appeltaartje Walnuts, 6 stuks Splitto’s, 6 stuks 3.25 2.25 2.40 1.90 2.75 6 in een doosje 300 gram Uitgebreide sortering dames* heren-en kinder suede- nappa-en lamsvacht jassen. 23.50 17.50 6.50 15.— 8.75 2.60 1.45 Ook overdag blijft het bijzonder koud. De Bilt heeft reeds drie ijsdagen geteld dagen waarop het kwik het gehele et maal onder het vriesount blijft. Nog één dag erbij en men staat geliik aan het record van vier ijsdagen, in maart'1888 waargenomen. Na de felle kot in maart 1947, met in Staveren een minimum van min 17 graden, werd daarna alleen in maart 1955. 1963 en 1965 op enkele plaat sen in ons land strenge vorst gemeten. WASHINGTON, (AFP). China heeft gisteren zijn tweede kunstmaan gelan ceerd. De satelliet is in een baan om de aarde geschoten en heeft een omlooptijd van 106 minuten. De baan varieert van 269 kilometer tot 1800 kilometer afstand van de aarde. China’s eerste kunstmaan werd op 21 april van het vorige jaar gelanceerd van een basis in Sjoeang Sjeng Tzoe in Mid- den-China. Die eerste kunstmaan. China- 1 genaamd, draaide enige tijd om de aar de en zond daarbij het lied „De aarde is rood”, uit, waarin de kwaliteiten van partijleider Mao Tse Toeng werden ge- eerd. Nabij het sportterrein aan de Meppelweg in Den Haag is gisteren een in een plasticzak gestopte pasgeboren baby gevonden. De vondst werd gedaan door een vrouw, die daar in de buurt met haar zoontje aan het sleetje rijden was. De vrouw werd op de zak geattendeerd door babygehuil dat zij hoorde. In de zak bleek de baby te zitten, gewikkeld in een moltondeken, waarom heen nog een plastic tafel kleedje. De vrouw nam het kindje mee naar huis en waarschuwde de politie. De vondeling werd daarna door de Geneeskundige Dienst met de grootste spoed naar een ziekenhuis overgebracht. A.s. vrijdag en zaterdag als reklame Uit het binnenland2, 25 Buitenlands nieuws 3, 19 Van Dag tot Dag 3 Plaatselijk nieuws 5,7, 9, 11 Kunst 9, 17 Films 9, 11 U itwijzer 9 Weerrapport 13 Feuilleton 13 Beeldverhalen 13 Radio en tv17 Achtergrond 19 Economisch nieuws 19, 27 Scheepsberichten 27 Beurs 27 Sport29 Luidsprekers 14 Voor IJmuiden en omgeving Bloemstraat 34. IJmuiden fel. 15141* (Van onze sportredactie) IJMOND. De Telstar-spelers Bert Blaauw en Hans Driessen zijn door bonds coach Frantisek Fadrhonc geselecteerd voor Jong Oranje. Zij zullen volgende week met de overige geselecteerden rei zen naar Essen, waar Jong Oranje een oefenwedstrijd speelt tegen de club van Willy Lippens Rot VVeiss Essen. Zoals bekend is Blaauw de reserve-doel- man van Telstar en Driessen vleugelver- dediger. Beide voetballers zullen waar schijnlijk ook worden gekozen voor het elftal dat in april tegen Jong Joego-SIavië speelt. ruimte binnengedrongen. Toen bekend werd dat op de binnenplaats politie stond opgesteld, kwam uit het actiecomité het voorstel het stadhuis vrijwillig te verlaten en voor nader beraad naar het buurthuis op het Bickerseiland te gaan. Bij de hervatting van de zitting noem de burgemeester Samkalden Van Bom- mel’s optreden onaanvaardbaar en stel de voor hem te verwijderen. Met uitzon dering van de kabouterfractie en de P.S.P. aanvaardde de raad deze maat regel. Het kabouterraadslid Conny Bos verklaarde, dat zij voor het raadslid maatschap bedankte. 250.— 85.- 189.- I 375.- 35.- 99.- I 29.50 11.75 Tijdelijk veel bewolking met plaatselijk sneeuw. Matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind. Minimumtemperaturen van min 4 tot min 10 maximum temperaturen ongeveer min 2 graden. In Washington wordt als vaststaand aangenomen, dat de ontwikkelingen in Zuidoost-Azië het belangrijkste onder werp zullen zijn van de door radio en tv uitgezonden persconferentie. De discussies in de Amerikaanse hoofd stad worden meer en meer beheerst door de mogelijkheid van een Zuidviet- namese invasie in Noord-Vietnam. Meer voedsel aan deze speculaties werd giste ren gegeven door een waarschuwing van de Zuidvietnamese president Ngoejen Van Thieu, die Noord-Vietnam met een invasie dreigde als het zijn troepen niet onverwijld uit Zuid-Vietnam terugtrekt. Het was de tweede maal dat Thieu met een inval in Noord-Vietnam dreigde. Vo rige week noemde hij die nog slechts een kwestie van tijd. De democratische fractieleider in de Senaat, Mike Mansfield, zei gisteren er van overtuigd te zijn dat Nixon een der gelijke invasie niet zou steunen. Keukens 170 cm, m. RVS blad Kunstst. bovenkast, 100 cm br. Keukenbuffetten, v.a. Douchekabine 200 x 80 x 90 Wastafels Wastafels op poot WC-potten Spaanplaat 375 x 180 x 1,5 Spaanpl. kl. afm. 10 mm, p. m2 Tropisch Triplexdeurpl Wandpl. „Decowall” en „Lux- o-mur” 244x275 en 305x122, v.a. „Fotowall 275 x 122 „Decor” Houtkrullen Tegelboard 183 x 122 Lichtboard 244x122 Hardboard deurpl. v.a Hardboard vloerpl. 61x122 Type Formica p. m2, v.a „Skai” meubeldoek, pm. v.a. Suède wandbekleding Polyester golfplaat p. m2 PARIJS. (DPA en AFP) De leiders van de delegaties van Noord-Vietnam en de Vietcong naar de Pargse vredescon ferentie hebben vandaag de 105de bijeen komst van de conferentie geboycot. Dit gebaar is een protest tegen „de ver heviging van de oorlog in Indo-China, de bombardementen van Noord-Vietnam en de dreigementen met een invasie van Noord-Vietnam”. De delegatieleiders minister Xoean Thoey en mevrouw Ngoeyen Thi Binh hebben zich laten vervangen door hun plaatsvervangers Ngoeyen Minh Vy en Ngoeyen Van Tien. (Zie verder pagina 3.) LONDEN (AP) Britse post-vakbondsleiders zijn gezwicht voor de on verzettelijkheid van de conservatieve regering. Ze hebben een beroep op de 200.000 stakende postmannen gedaan om een einde te maken aan de staking, die 44 dagen de postdienst in Engeland heeft verlamd. De stakers is aangeraden het werk te hervatten zonder de verzekering te hebben ge kregen dat zij de grote loonsverhoging zullen krijgen, waarvoor zij ge zworen hadden tot de laatste penny te zullen strijden. Het was een zware nederlaag voor de vakbond en een opmerkelijke zege voor het beleid van premier Edward Heath om de staatsbedrijven geen loonsverhogingen te geven die de inflatie bevorderen. Het re sultaat zal de positie van de regering ver sterken voor de komende krachtmetingen met de georganiseerde arbeiders over de wet tot beperking van het stakingsrecht. Tom Jackson, algemeen secretaris van de vakvereniging van postpersoneel, poog de niet zijn nederlaag te verbergen toen hij vertrok na 14 uur van overleg met het ministerie van werkgelegenheid. „Als wij meer geld gehad zouden heb ben. zou de staking z(jn doorgegaan”, deelde hij de pers mee. „Wij moeten de realiteit onder ogen zien. Dit is de beste manier om uit een slechte situatie te ge raken”. Het wordt vrijwel zeker geacht, dat de leden van de vakvereniging zullen bêslui- ten het werk te hervatten en om toe te staan, dat een commissie van onderzoek hun looneisen regelt. Er is geen enkele garantie, dat de post mannen meer zullen krijgen dan de 8 of 9 percent die de posterijen zeggen maxi maal te kunnen betalen. De vakvereniging eiste oorspronkelijk 15 percent meer op de weeklonen, die variëren van 15 tot 27 pond sterling. Ver volgens werd de eis verlaagd tot 13 per cent, maar ook die wordt niet ingewil ligd. Zowel Jackson als William Ryland, di- recteur-generaal van de posterijen, stem den toe zich te zullen houden aan de be sluiten van het openbare onderzoek, dat naar verwacht wordt zal leiden tot een modernisering van de postdienst en tot een verlaging van het kostenpeil. Op die manier zal wellicht meer geld gevonden kunnen worden, maar dat zal vermoede lijk een aanzienlijke personeelsverminde ring met zich brengen. De stemming door de vakvereniging zal vermoedelijk twee of drie dagen vergen Wanneer een meerderheid van de stakers besluit het werk te hervatten zouden de essentiële postbestellingen tegen het be gin van de volgende week hervat kunnen worden. De achterstand in de bestellin gen is zo groot, dat vermoedelijk nog zes weken nodig zullen zijn om tot een nor male situatie te komen. De Britse PTT heeft als gevolg van deze staking tot dusver al twintig miljoen pond (ruim 170 miljoen gulden) verloren en het PTT-personeel heeft 26 miljoen pond (ruim 228 miljoen gulden) aan loon gederfd. De gemiddelde brievenbesteller verloor als gevolg van deze staking 1450 gulden en de loketbeambte 1630 gulden. Zij werden echter met kleine bedragen dankzij de hulp van andere vakbonden ge steund. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT. In een vrij groot deel van ons land werd in de afgelopen nacht de grens van strenge vorst overschreden, zoals op de Luchthaven Rotterdam met min elf graden Celcius. In West-Neder- land is het 24 jaar geleden, namelijk op 3 en 4 maart 1947, dat het daar voor het laatst in maart streng heeft gevro ren. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft het bericht van de lancering gisteravond bekend gemaakt. Gezegd werd dat het luchtverdedigingsnet van de Amerikaanse luchtmacht de kunst maan volgde. De draagraket werd waar genomen door een piloot van het Ame rikaanse vliegdekschip Kitty Hawk”, die van een vlucht boven Zuidoost-Azië terugkeerde. Deze piloot meldde dat hij duidelijk de vlammen van de stuwra- ketten kon zien. China maakte bij de lancering van de eerste kunstmaan bekend dat deze ten dienste stond van het wetenschappelijk onderzoek. In Amsterdam heeft men bij verscheidene uitvalswegen, zoals hier bij de drukke weg langs de Bosbaan, een nieuw bord geplaatst met daar Inmiddels waren vele jongeren, die voor het begin van de raadszitting strijd liederen hadden gezongen en spreekko ren hadden aangeheven, de vergadering- lss\ 1 onder de mededeling 1 dat bij gladheid niet Verwachting van het K.N.M.l. tet vrij dagavond direct gestrooid wordt. Waarom gladheid op deze plaatsen niet direct y "4 zal worden be- streden, is niet duide lijk. ANKARA. (Reuter) Vier Ameri kaanse militairen zijn vandaag in Tur kije ontvoerd door een organisatie, die zichzelf „het Bevrijdingsleger van het Turkse Volk” noemt. Deze organisatie heeft een som van an derhalf miljoen gulden geëist. Er wordt gedreigd de militairen te doden wanneer dit bedrag niet binnen 36 uur is betaald. AMSTERDAM. Burgemeester Sam kalden van Amsterdam heeft woensdag avond na een reeks van ernstige inci denten in de gemeenteraad, zoals vecht partijen op de publieke tribune, het Ka bouterraadslid Frans van Bommel op grond van het reglement van orde de verdere toegang tot de raadsvergaderin gen ontzegd. Aanleiding tot de incidenten was de be handeling van de nota van B. en W. over het Bickerseiland en in het bijzonder de aanbeveling van het college o m een bouwvergunning voor het kantoorpand „De Narwal” te verlenen. Naarmate de raad kenbaar maakte het voorstel van B. en W. te accepteren, steeg de ontevre denheid op de publieke tribune, waar zich onder meer het actiecomité Bickersei land bevond. Het tumult ontstond toen wethouder Lammers van Stadsontwikke ling aan het woord kwam om zijn visie op de zaak te geven. Tijdens de schor sing, die drie kwartier duurde, wierp Van Bommel een stinkbom voor de tafel van B. en W. Een groep politiemannen trachtte de publieke tribune overeen komstig de opdracht van de burgemees ter te ontruimen, waarop vechtpartijen ontstonden. De politie slaagde erin een vijftal demonstranten naar buiten te wer ken, maar moest daarna voor de over macht zwichten. Het hoofdbureau werd gealarmeerd, dat een peloton mobiele eenheid naar de binnenplaats van het stadhuis zond. JOHANNESBURG, (Reuter). Me vrouw Winnie Mandela, de echtgenote van de vroegere leider van het verboden Zuidafrikaanse Nationale Congres Nel son Mandela, is tot een jaar gevangenis straf veroordeeld wegens het overtreden van de bepalingen op haar huisarrest. Zij heeft tegen dit vonnis beroep aan getekend en werd op een borgtocht van ruim 1500 gulden vrijgelaten. Mevrouw Mandela, wier man een venslange gevangenisstraf uitzit, hoorde tot een groep Zuidafrikaanse gers die vorig jaar september werd vrij gesproken van beschuldigingen op grond van de anti-terreurwet. Na haar vrijla ting kreeg zij onmiddellijk huisarrest. Volgens de aanklacht heeft zij toch in haar woning mensen ontvangen. die tirannen

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1