Ministers verdedigden voorstel W erkloosheidsuitkeringen in een vrijwel lege zaal Tweede Kamer niet tegen ul tracentri f ugepro ject e. Goederentrein vernielt bus Voorlichtingsactie voor fluoridering GS Groningen tegen militair oefenterrein Er komt één landelijke hulpverleningsdienst TV-uitzending wekte misleidende indruk, verklaart minister Kind bij brand omgekomen HACKS de engelse hoestbonbon bij apotheker en drogist. Alweer overval Raad Amsterdam condooms ontmoet 1 zwemwater I Samenwerking brandweer, politie en BB tegen voorstellen huurharmonisatie geen bezwaar Andere norm nodig voor vervuiling op postkantoortje TV-reclame voor K Bij volkstelling weinig weigeraars Ministerie tegen druggebruik Ir 2 DONDERDAG 4 MAART 1971 Moties Staatssecretaris: I t Prof. Wittebol vervangt prof. Wieberdink 5 5 Blik en wikkel dragen de merknaam 4 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het laat zich aanzien dat de Tweede Kamer volgende week dinsdag akkoord zal gaan met het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag tussen Nederland, Duitsland en Engeland over de produktie van verrijkt uranium volgens het ultracentrifugeprocédé-Kistemaker. De Kamer stelde zich gisteren positief op tegenover het wetsontwerp. Voor de ministers Luns en Nelissen opende dat de mogelijkheid, het ontwerp zonder veel interrupties te verdedigen. Cijfers 'fa J •W ADVERTENTIE I sc se la da vc di vc UTRECHT. Een bus van de streek- vervoermaatschappij „West-Nederland” is woensdagmiddag op een niet beveiligde overweg in de Molenweg in Zoetenneer door een goederentrein aangereden en vol komen vernield. De bus was met motor- prech juist op de overweg blijven steken. Prof. Muntendam meende dat het nala ten van fluoridering van drinkwater in strijd is met het verdrag van Genève inzake de rechten van het kind. Daarin UTRECHT. Prof. dr. T. Wittebol zal, zolang er nog geen opvolger is benoemd voor de Utrechtse hartchirurg prof. dr. J. Wieberdink, als waarnemend hoofd fun geren van de hartchirurgische kliniek van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Prof. Wittebol is sinds september 1970 hoofd van de heelkundige kliniek van het ziekenhuis. v< d< g< di li w m te bc in w; Vc le: na m ce he te fe pa ge Wi kc ee di m •e m de te he da he g< gi b la zi rr n» li. tc V v g b ti cl v< H SC b: sc A da st or kr dt in vc re m ii VI ki S( ti I 2 P st w SC le u: staat dat niets mag worden nagelaten om de optimale gezondheid van het kind te verzekeren. dat bij gemeenteraden, die weigeren bij te dragen aan de BB door de integratie een veel grotere bereidheid zal bestaan tot medewerking aan een algemene hulpver leningsdienst. Ook de burger zal in de toe komst ervaren dat er slechts één instan tie is die bij kleinere en grote rampen optreedt en waarin geen afzonderlijke BB meer is te onderscheiden. In oorlogstijd, aldus minister Beernink, zal er een lan delijke leiding zijn, die zo nodig de gehele hulpverleningsorganisatie kan inschake len. Ook bij zeer grote rampen, als de overstroming in 1953, wordt de hulpver lening op landelijk niveau gecoördineerd. IMP J. H VAN DEN BOSCH t CO. - POSTBUS 8054-A'OAM HILVERSUM. De Reclameraad heeft formeel geen bezwaar tegen de aanvraag van een fabriek in Leerdam om televisie reclame te mogen maken voor condooms. De STER, die de aanvraag kreeg, vond het nuttig om contact op te nemen met de reclameraad. Weliswaar staat ner gens dat dit soort reclame verboden is, maar de STER vond deze procedure wen selijk, omdat in een aantal landen Duitsland, Zwitserland, Engeland en Ame rika condoomspots niet toegelaten zijn. De Reclameraad verbond aan zijn standpunt twee voorwaarden: de spots over condooms mogen niet voor acht uur ’s avonds worden uitgezonden en de aan geboden film moet worden beoordeeld door de STER en een kleine delegatie uit de Reclameraad. De vorm waarin de reclame wordt gegoten zal beslissend zijn of de spot wel of niet wordt geaccep teerd. Prof. Wieberdink heeft, zoals bekend is, begin dit jaar na een diepgaand conflict ontslag genomen als hoogleraar hart- en vaatchirurgie in Utrecht. Hem was sinds mei 1970 een operatiestop opgelegd wat betreft de open hartchirurgie. Het sterfte cijfer van de patiënten zou volgens cura toren van de universiteit de aanleiding hiertoe zijn geweest. aan de kwaliteit van het water in zwem baden (de coli-norm als indicator dat het zwemwater is verontreinigd met riool water) nu in verband gebracht met de eisen, te stellen aan open zwemwater. In de Eerste Kamer zei hij dat de norm, uit hygiënisch oogpunt te stellen aan de kwaliteit van het oppervlaktewater, her ziening behoeft. Er moet worden gezocht naar indicatoren die meer gericht zijn op de verontreinigende zaken waarom het werkelijk gaat, zoals teer en dergelijke. HEERLEN Op een postagentschap In Heerlen is woensdagmiddag een overval gepleegd, waarbij 4500 gulden is buit gemaakt. Twee niet gemaskerde mannen waren het kantoor binnengekomen op het moment dat alleen de kantoorhoudster aanwezig was. Zjj hielden zich even op by een tjjdschriftenrek en keken wat in de bladen, die daarin waren uitgesteld. Eén van de overvallers nam een sexblad uit het rek en vroeg aan de kantoorhoudster of er nog meer van dat soort blaadjes waren. Toen zjj daarop ontkennend ant woordde haalde hji een pistool tevoor- schijn en zei „Geef dan de poen maar”. De kantoorhoudster opende hierop de kas lade en gaf hem het geld. Daarna ver dween het tweetal. Aan het resolute optreden van de 35- jarige chauffeur J. J. Wubben uit Wad- dinxveen is het te danken, dat er geen slachtoffers zijn gevallen bij de botsing van de locomotief met goederenwagon tegen de bus. De chauffeur had, voordat de botsing op de overweg gebeurde, al moeilijkheden gehad met het schakelen in een hogere versnelling. Op de over weg gekomen, trachtte de chauffeur de bus in zijn achteruit te schakelen om weg te komen. Dit lukte niet. Hij had de vijf tien reizigers gezegd de bus te verlaten. Personeel van het station Zoetermeer is de naderende trein met een rode vlag tegemoet gelopen. Het gelukte de machi nist evenwel niet de locomotief zo hard af te remmen dat de bus niet zou worden geraakt. Het voertuig werd door de loc van de overweg geveegd en kwam naast de rails terecht. stand zal komen. Dit alarmnummer zal een maximaal snelle informatie van de commandoposten mogelijk maken. Het verschil in paraatheid tussen brand weer en BB de BB wordt pas in bui tengewone omstandigheden op voet van paraatheid gebracht behoeft geen be zwaar tegen de integratie te vormen. Tijdens het overleg werd opgemerkt dat de brandweer en de BB zich voor een be langrijk deel op dezelfde taak richten, namelijk op brandbestrijding, redding en technische hulp. feiten beschikbaar zijn gekomen. De conclusies uit het tweede rapport van de Gezondheidsraad dat vorig jaar is uitgebracht, zijn duidelijk genoeg, aldus prof. Muntendam. DEN HAAG. De integratie van de brandweer en de organisatie van de Be scherming Bevolking (BB) en de totstand koming van één algemene hulpverlenings dienst zal geleidelijk aan en regionaals- gewijs tot stand moeten komen. Later moet ook op landelijk niveau aan inte gratie gedacht worden. Politie, GGD en ambulancediensten zullen in de toekomst zeer nauw moeten samenwerken en ver bindingen hebben met de algemene hulp verleningsdiensten zonder daarin op te gaan. Deze punten zijn besproken tussen de vaste Kamercommssie voor de Civie le Verdediging en minister mr. Beernink van Binnenlandse Zaken en enkele des kundigen. DEN HAAG. Naar de mening van staatssecretaris Kruisinga wordt ten on- Minister Beernink zei te verwachten, rechte de TNO-norm die wordt gesteld Hij achtte dit nodig om duidelijkheid te verschaffen over de beschuldigingen van de journalist Klinkenberg tegen prof. Kistemaker. Tijdens het debat had Ka mervoorzitter Van Thiel alle pogingen om deze persoonlijke kwestie in de dis cussie te betrekken afgehamerd. Minister Luns legde de nadruk op de industriële en commerciële aard van het project, dat verder gaat dan een non-proliferatiever- drag (een verdrag dat verspreiding van kernwapens tegengaat). De bewindsman zei voorts geen twijfel te hebben aan de betrouwbaarheid van het nakomen van de deelnemers aan het verdrag van de afspraken. Hij zei optimistisch te zijn over de mogelijkheden met Frankrijk tot overeenstemming te komen. Als dit niet lukt komt er een bilaterale regeling met de UAEA (internationale atoomorganisa tie met vier „proliferante” landen (West- Duitsland, Nederland, Italië en België). Ook was hij optimistisch over het onder tekenen van een non-proliferatieverdrag door Duitsland en Engeland. De Bonds republiek heert. zei hij, ervoor getekend op eigen gebied geen kernwapens te maken. De raad was onder meer van mening dat juist de laagst betaalde en minst draagkrachtige bewoners van de sane- ringswijken door de voorgenomen huur harmonisatie het zwaarst zullen worden getroffen en een verdere uitbreiding van een sociaal woningbeleid aan de gemeen te en de Amsterdamse woningbouwvere nigingen onmogelijk dreigt te worden ge maakt, omdat juist zij zullen worden ge dwongen de huren van hun woningen ver gaand op te trekken. Huurverhogingen voor oude woningen in het kader van een huurharmonisatiebeleid zouden, aldus de motie, alleen dan aanvaardbaar kunnen zijn als deze harmonisatie op een landelijk en niet op een plaatselijk ge middelde wordt afgestemd en de meer opbrengsten aan huur als regel worden besteed aan groot onderhoud en kwali teitsverbetering van deze woningen, wijk- verbetering en leefbaarheidsvoorzieningen in de saneringsbuurten en individuele huursubsidies voor lagere inkomensgroe pen. Het Algemeen Verbond Ondernemers Bouwnijverheid vindt, dat het wetsont werp tot wijziging van de huurwet, de woningwet en de wet jaarlijkse huurver hogingen, waarmee minister Schut een proces van harmonisatie van de huurprij zen van gebouwd onroerend goed op gang wil brengen, een goede stap is in de richting van meer redelijke verhoudingen op de woningmarkt. Huurverschillen tussen oude en nieuwe woningen, die niet berusten op verschil len in woonwaarde, vormen een ernstige belemmering voor een optimale woning- bezetting en een grotere woningproduktie aldus het AVOB AMSTERDAM. De Amsterdamse ge meenteraad heeft woensdagmiddag met overgrote meerderheid een motie aan vaard waarin een dringend beroep op de Tweede Kamer wordt gedaan de huur- harmonisatievoorstellen van minister Schut van Volkshuisvesting te verwer pen. Bij de regering wordt erop aange drongen de individuele huursubsidierege ling ook van toepassing te verklaren op huurders van vóór 1960 gebouwde wonin gen en de bestaande individuele huursub- sidiebijdragen voor de minst draagkrach- tigen te verhogen. DORDRECHT. Rond middernacht is in Dordrecht de 11-jarige Karin van den Berg bij een brand in de ouderlijke woning omgekomen. Haar twee broertjes haar zusje en de ouders konden aan de vuurzee ontsnappen. Eén van de broer tjes is echter met zeer ernstige brand wonden in een ziekenhuis opgenomen. De vader liep brandwonden op aan gezicht en handen en de moeder kreeg een shock. De brand was ontstaan doordat de va der, toen hij een petroleumkooktoestel aanstak, struikelde, waarna brandende olie zich verspreidde. Met zijn met brandwonden overdekt ge zicht snelde de man de trap op om zijn gezin, dat op de eerste verdieping sliep, te alarmeren. De drie jongste kinderen en zijn vrouw redde hij door hen uit een raam te gooien. Zij kwamen via het schuin aflopende dak van de keuken te recht in de sneeuw op de achterplaats van het huis. Zijn dochtertje Karin was echter naar een slaapkamer gevlucht, die ook in brand was geraakt. Het verkoolde lijkje werd enkele uren later onder een ledikant aangetroffen. Van uitwisseling van gegevens tassen Engeland en Zuid-Afrika zal volgens mr. Luns geen sprake zijn. Geruststellend Verwacht wordt, dat bij de regionale integratie de indeling van de telefoondis- tricten niet behoeft te worden gevolgd, maar dat een gebied,, waar overal het al gemene alarmnummer 0011 geldt, tot Met dit cijfermateriaal wil minister Roolvink de in de uitzending gewekte in druk logenstraffen, dat gehuwde vrouwen in het algemeen gedurende 26 weken on gestoord een werkloosheidsuitkering zou den kunnen ontvangen. Hij waarschuwt dan ook met nadruk tegen de in de uit zending gewekte suggestie, als zou met een toekomstige rec lame-a~ tie van enkele weken een bedrag van rond 2,5 miljoen aan uitkeringen krachtens de Werkloos heidswet zijn gemoeid. Het debat, dat tot laat in de avond voortduurde zonder dat er veel nieuwe gezichtspunten kwamen, leverde drie mo ties op. Op aandrang van de ministers Luns en Nelissen schaafde de Partij van de Arbeid en de heer Van der Stoel wat aan hun moties, waardoor er kleine en daardoor voor vrijwel de hele Kamer acceptabele veranderingen kwamen. Bij de re- en duplieken diende de heer Van der Spek (P.S.P.) een motie in om de regering te bewegen de archieven van Oorlogsdocumentatie openbaar te maken. Fluoridering van drinkwater heeft een hoge mate van preventieve werking op het ontstaan van cariës, waardoor hon derden miljoenen guldens per jaar in Nederland worden uitgespaard aan tandheelkundige hulp, aldus prof. Mun tendam. Het is de enige methode van fluoridering waarbij men nauwkeurig is geïnformeerd over de opname van de fluorideverbinding in het lichaam. Fluoridering van drinkwater is voor de gezondheid van mens en dier volstrekt onschadelijk, zo wordt gesteld. Voorlichting is des te meer nodig aldus prof. Muntendam, omdat de bestrijding van fluoridering een grote omvang heeft gekregen. „Men schroomde zich niet in deze bestrij ding zodanige middelen te gebruiken, die ten dele als massaal volksbedrog kunnen worden gekenmerkt, zoals het de mensen voorgeven alsof het water werd ver giftigd'', aldus prof. Muntendam. Men heeft niet voorgegeven alsof het water vergiftigd werd, zo is van de kant van tegenstanders van fluoridering meege deeld, maar men heeft de mensen ge vraagd of ze een medicijn in het water wilden hebben. Dr. G. J. Sollewijn Gelpke, die de Ne derlandse Maatschappij ter Bevorde- In Maastricht Is woensdagavond de lei der aangehouden van de bende die dins dagmiddag een gewapende roofoverval heeft gepleegd op het postkantoor in Wylre. Het is een 38-jarige man uit Heerlen. Een gedeelte van de buit, die ruim 5300 gulden bedroeg, is bij de man teruggevonden. De tandartsen kunnen de zaak onmoge lijk alleen oplossen. Door het vele snoepen is de geringe weerstand van het gebit en door de slechte mondhy giëne de aangerichte schade te groot geworden. Beïnvloeding van slechte eetgewoonten is niet voldoende, aldus dr. Sollewijn Gelpke. Beide methoden, drinkwaterfluoridering als verbetering van slechte eetgewoonten is dringend noodzakelijk. ring der Tandheelkunde vertegenwoor digde, zei dat een kind met een gaaf gebit reeds een zeldzaamheid is gewor den. Voor de overgrote meerderheid van de kinderen bestaat al geen prak tische mogelijkheid meer, ooit nog ge- bitsgezond te worden, omdat de basis voor die gezondheid reeds door de ouders is ondermijnd. Tegen de tijd dat het kind zelf verantwoordelijkheid kan gaan dragen, is zijn gebit door ouders, buren en anderen, geruïneerd. voor Almelo was de mededeling van mi nister Nelissen dat de Almelose proef fabriek zelfs bij ernstige bedrijfsstorin gen geen gevaren oplevert. Er bestaat aldus de minister nauwelijks gevaar voor radio-activiteit. Over de deelneming van de Nederlandse staat in het project is nog niets te zeggen. Hoe groot de belang stelling van het bedrijfsleven zal zijn is evenmin onbekend. GRONINGEN. Gedeputeerde Staten van Groningen hebben in een nota aan provinciale staten de plannen tot vesti ging van militaire inrichtingen en een oefenterrein in Oost-Groningen afgewezen Het college is van mening, dat bij uit voering van het zogenoemde plan B, dat voorziet in een oefenterrein van ongeveer 8000 hectare, de nadelen sterk stijgen bo ven de voordelen en de werkgelegenheid slechts weinig toeneemt. Zjj achten dit plan dan ook onaanvaardbaar, te meer omdat de regering vasthoudt aan de in richting van een circa 2500 hectare groot oefenterrein in de Lauwerszee. Realisering van dit project en uitvoering van het plan B acht het provinciaal be stuur een volkomen onevenredige relatieve belasting met een militaire bestemming van gronden in deze provincie met een beperkte oppervlakte. „Hoewel de regering voor de realisering van het kleinere plan A, zij het in aanzienlijk mindere mate dan bij plan B mln of meer concrete toezeg- s er naar onze mening naar de huidige gegevens onvol doende zekerheid dat een aanzienlijke op leving van de streek in sociaal, cultureel en economisch opzicht inderdaad tot stand komt, aldus G.S. Ook haar oordeel over dit plan is negatief. Met nadruk stellen G.S. van Groningen dat het niet alleen gaat om gevolgen van financieel-econo- mische aard, maar vooral ook om groot menselijk en nimmer geheel te vergoeden leed. Zij denken hierbij met name aan het aanzienlijk aantal mensen (ongeveer 2200) dat van huis en haard zal worden verdreven. DEN HAAG. Op korte termijn wordt een nieuwe voorlichtingsactie gestart ten gunste van de drinkwaterfluoride ring. De „commissie voorlichting drink waterfluoridering” zal ongeveer 75.000 kranten verspreiden onder degenen die direct of indirect betrokken zijn bij de gezondheidszorg van het gebit: tandart sen, specialisten, ziekenfondsen, ge meentebesturen. Zij hoopt dat de be volking op grote schaal het belang van drinkwaterfluoridering inziet, ter voor koming van tandcariës. Op een bijeenkomst in Den Haag heeft de voorzitter van de commissie, prof, dr. P. Muntendam, gezegd dat er reden was met de activiteiten even op de plaats rust te maken. Bij de Raad van State was een beroep in behandeling waarvan de uitspraak nog moest wor den gepubliceerd. Nu dit is gebeurd, is besloten opnieuw het publiek voor te lichten, ondanks dat er geen nieuwe Minister Luns begon zijn betoog badi nerend met een opmerking dat de belang- rijheid van het onderwerp getekend wordt door de belangstelling zowel in de zaal als op de publieke tribune. Met uit zondering van de sprekers bevonden er zich namelijk vrijwel geen leden in de Kamer, terwijl de publieke tribune even eens vrijwel verlaten was. Er was ook helemaal geen belangstelling van de zijde van het gemeentebestuur van Almelo, de vestigingsplaats van de uraniumfabriek. Dinsdag wordt ook gestemd over de moties. De heer Oele (P.v.d.A.) vraagt in zijn motie dat de Kamer wordt ge raadpleegd voordat tot de bouw van een commerciële installatie met een vermo gen van meer dan 350 ton per jaar wordt besloten. De heer Oele zei dat men het ontwikkelingswerk niet wil bemoeilijken of belemmeren omdat het nodig is voor de veiligstelling van de energievoorzie ning op lange termijn. In de huidige fase van het ontwikkelingsproject bestaat ech ter onvoldoende duidelijkheid ten aanzien van de gevolgen voor de Europese in- dustrie-politieke verhoudingen en de rol die de overheid bij de overgang naar de commerciële fase in het belang van de verbruiker en van de Europese samen werking dient te spelen. De staatssecretaris verklaarde dat er op z’n minst „allerminst zekerheid heerst over de schadelijkheid van hennep” Er zijn wel aanwijzingen die tot voorzichtig heid manen. In dit opzicht wees hij op een Amerikaanse publicatie waarin de vrucht- bed ervende werking van hennep wordt vergeleken met die van Softenon. Minister Luns van Buitenlandse Za ken (links) en minister Nelissen van Economische Zaken (rechts) plegen even overleg tijdens het debat over het ultracentrifugeproject in de Tweede Kamer. DEN HAAG. Tot woensdagmiddag hadden 115 van de 873 gemeenten in Ne derland alle vragenlijsten voor de volks- en woningtelling bij de ingezetenen opge haald. Het zijn overwegend kleine ge meenten met in totaal 1.707.000 inwoners. Van deze inwoners weigerden 2700 gege vens te verstrekken. Dit betekent een per centage van 0,15 percent, aldus het CBS. In dit cijfer kan nog verandering ko men. Enerzijds is het percentage te hoog, omdat aan hen die hebben geweigerd, bij een hernieuwd bezoek zal worden ge vraagd alsnog de gevraagde gegevens te verstrekken. Anderzijds is het percentage te laag, omdat bij de niet thuis getrof fen personen ook weigeraars kunnen zijn, gingen heeft gedaan, is Een derde punt dat bij controle van-- de ponskaarten (vragenlijsten) door het CBS zal blijken is, hoe veel getelde per sonen maar iets hebben ingevuld. Het CBS zal donderdagavond een in structie aan de gemeenten zenden, waar in zal staan hoe dient te worden gehan deld met degenen die ook na een tweede verzoek geen gegevens willen verstrek ken. Hun namen zullen moeten worden doorgegeven aan de officier van Justitie in het betreffende arrondissement. Hoe het vervolgingsbeleid zal zijn, zal door de justitie worden beslist. DEN HAAG Omdat minister Rool vink van Sociale Zaken cn Volksgezond heid het tot zijn taak rekent „de onjuiste en misleidende indruk van door een zo indringend medium als de televisie ge presenteerde interviews weg te nemen en de daarin vervatte uitspraken en bewe ringen tot hun juist proporties terug te brengen”, is hij uitvoerig ingegaan op vragen van de Kamerleden mr. Rietkerk en Vonhoff (beiden V.V.D.) en mr. Schol ten (C.H.U.) over een uitzending van de AVRO-tv-rubriek „Televizier” op 9 fe- februari. Volgens de minister zijn in die uitzending over de toepassing van de werkloosheidswet volstrekt onjuiste sug gesties gedaan, welke de sociale verzeke ring in diskrediet hebben gebracht. In de bedoelde uitzending ging het over bureaus voor reclamediensten, die gehuwde vrouwen in het vooruitzicht stellen dat zij na een dienstverband van slechts enkele maanden aanspraak kun nen maken op werkloosheidsuitkeringen. Een in de uitzending geïnterviewde vrouw wekte de indruk, dat zij op basis van haar inkomen van 250 per week na afloop van haar werkzaamheden opnieuw een werkloosheidsuitkering van 200 per week zou krijgen. Minister Roolvink wijst erop, dat in gevallen waarin afwisselend of slechts korte tijd achtereen wordt gewerkt, vol gens de Werkloosheidswet voor de bere kening van de werkloosheidsuitkering het dagloon wordt vastgesteld op het 260ste deel van het jaarloon. Een werkloze werknemer of werkneemster moet als werkzoekende bij het Arbeidsbureau zijn ingeschreven. Aangeboden passende ar beid moet op straffe van intrekking van de uitkering worden aanvaard. De tijdens de uitzending gewekte indruk als zou een werkloze werknemer tweemaal de hem aangeboden passende arbeid mogen wei- gern, is onjuist. De minister verklaarde dat volgens een onderzoek van de Sociale Verzekerings raad bij twee grote reclamebureaus (waaronder het bureau dat bij de uitzen ding betrokken was) vorig jaar gemid deld respectievelijk 1350 en 4000 mede werkers werkzaam waren. Van deze 5350 personen werden in het gehele jaar 67 werkloosheidsaanmeldingen ontvangen, nl. van 36 mannen, 8 ongehuwde vrou wen en 23 gehuwde vrouwen. Aan de 23 gehuwde dames werd totaal aan werk loosheidsuitkeringen uitbetaald 18.000. hetgeen neerkomt op gemiddeld 796. De vrouw, die in de uitzending aan het woord was, heeft volgens minister Rool vink nooit een uitkering van 200 per week ontvangen. Zij was van 30 novem ber 1970 tot enkele dagen voor de uit zending werkloos en ontving totaal 150,72 bruto of netto per dag 2,29. Nagegaan wordt hoe de voorlichting kan worden verbeterd. Er is een wetswij ziging in voorbereiding waarbij het toe zicht op de verstrekking van verdovende middelen wordt verscherpt. Op langere termijn is een algehele herziening van de Opiumwet te verwachten. DEN HAAG. Staatssecretaris Krui- singa heeft de Eerste Kamer een overzicht gegeven van alles wat er gebeurt van de kant van zijn ministerie tegen het gebruik van verdovende middelen. De oprichting van klinieken voor druggebruikers wordt bevorderd. Ambulante poliklinische hulp wordt gestimuleerd. Medewerking wordt verleend aan een rationeel en zo effectief mogeiyk vervolgingsbeleid. Een onder zoekprogramma is opgesteld naar de che mische, biochemische, pharmacologische cn psychische aspecten van het drugge bruik. 4

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2