Ans Philippo Haarlem Op den duur liever ’t lied Yves Prin houdt alle muziek van Kee MS wijzer I René Mol basketbalcoach I I I I Ui ■F*' Pino’s willen Lustrum concert Vrouwen geen probleem Mooi weer vandaag Van Veen Barok in Teylers Hillegom Toeten In de schuur Contract met CONCERTEN MET HET NPO Dichters I Harmonie in Bierman op kop in damstrijd Fadrhonc verlengd Havenberichten internationaal softbal in Velsen I JfciJl En toch wordt het voorjaar 9 DONDERDAG 4 MAART 1971 r Help, ik ben nog maagd Pervers en volgzaam Prolongaties LUXOR ROXY LIDO FRANS HALS STUDIO Beslissende aanval SPORT IN HET KORT Tarzan en de opstand 1 I =1 11 ADVERTENTIE k Kom maar eens kijken bij HERENMODE Royaards, Marijke ANS PHILIPPO J. H. MOOLENIJZER P ZWAANSWIJK GIJSBERT BETHS YVES PRIN JOZEF EYCKMANS mc UIT- Pullpolo’s, truitjes .o.a. met vetersluiting van Bleyle en Pardo Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden Is het niet moeilijk om een recital voor te bereiden, terwijl je bezig bent met een rol voor de opera te studeren? Het concert begint om drie uur, maar het museum is al om uur open. Een prachtige ge legenheid, om museum- en con certbezoek te combineren. De prijs kan geen bezwaar zijn: twee kwartjes. Het museum is met ingang van 1 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur open. lenc. Ik zing ook nog een paar heel geestige liederen van Flot- huis „Triffles” „Every girl must leam how to make an appletart, and what to do about the heart!” Jules Merckens en als toeziend voogd: Pieter Lutz. olle past wel op een duidelijke uit- te doen, maar wijst intussen op „Op 14 februari kon het ook opeens niet vanwege de schaats- kampioenschappen, met Kees Veerkerk en Ard Schenk durf ik niet te concurreren”, zegt zij enigszins spijtig. „Maar nu heb ben wij drie weken extra om te repeteren en die kunnen wij best gebruiken. Je bent nooit klaar voor een recital en mijn begeleider Simon C. Jansen is niet gauw tevreden. Wij repe teren drie keer per week en ik kan natuurlijk niet aldaar aan het recital werken. Ik moet ook „Susanna” studeren met Johan nes den Hertog (de voorstelling van de „Figaro” gaat 26 maart in Amsterdam), dus dat is kort dag.” AMSTERDAM. Het bestuur van de Nederlandse Basketbal Bond heeft de ön- derhandelingen met de Belgische coach Rene Mol succesvol afgesloten. Mol, die in België (te St. Michels, bij Brugge) blijft wonen zal als trainer-coach van het na tionale herenteam in dienst treden op 1 mei. Het trainen en coachen van de Ne derlandse ploeg zal voor de heer Mol geen volledige betrekking zijn Het ligt in de bedoeling van de N.B.B. dat Rene Mol, samen met Harrie Kippers, het Neder landse team voorbereidt op het pre-olym- pische toernooi, dat in principe in mei 1972 te Nederland zal worden gehouden. FEIKE ASMA zal morgen in de Wilhelminakerk op de Ged. Oude Gracht in Haarlem een concert geven samen met enkele koren: Soli Deo Gloria onder leiding van H. J. van der Hoe ven uit Hilversum, Excelsior uit Lisse en Luctor et Emergo uit Haarlem en een dubbelkwartet, alle onder leiding van Pieter de Jong. Yves Prin houdt van al deze muziek, omdat hij zo zei hij mij bij een gesprek, daarin de ele menten van een voortdurend werkend muziekprincipe aanwe zig zag. Yves Prin beleeft de muziek als een taal, die in elk goed werk opgenomen is. Het doet er niet toe of het gaat om barokmuziek, klassieke, roman tische of om moderne en ge avanceerde muziek. speelt Piet Kee t Choral Phrygien. verder van zijn v; een prelude en fu met vier werken langs met de Eras derscheiden comp Messiaen. Het zij tion de l’église volgd door drie c Corps Glorieux: F té, Joie en clairté re de la Sainte Tr „Het werken aan het recital is wel het moeilijkste de tek sten van allerlei verschillende liederen uit je hoofd leren vraagt heel veel concentratie. Een rol instuderen gaat makke lijker en zeker met Johannes den Hertog, die zorgt wel dat je je eenvoudig niet kunt vergis sen.” Het concert wordt georgani seerd ter gelegenheid van het vierde lustrum van de Chr. Gereformeerde Zangvereniging Luctor et Emergo. Het program ma bestaat uit religieuze mu ziek, o.a, liederen van Purcell. Buxtehude, Telemann, Handel en Bach. De koorzang en sa menzang wordt afgewisseld met orgelspel door Asma, die o.a. werken speelt van Jan Zwart, A. Guilmant en van zichzelf. De koren van Pieter de Jong beslui ten het concert, na een slotwoord van ds. Geels met „Rejoice in the Lord always” van G. Rath bone. TOT EN MET ZONDAG is in Haarlem het fenomeen Herman van Veen elke avond te zien en te horen. De kokette Edison- winnaar zingt met fluwelen stem poëtische liedjes, strooit kwistig met virtuoze instrumen tale grappen en maakt het ge heel af met een snufje absurde humor. Zijn uitstekende musici geven tot besluit bal na op het toneelpodium. daar is in hoofdzaak receptief, dat wil zeggen luistert naar mu ziekuitvoeringen. Yves Prin zal kunnen onder vinden in hoeverre de jeugd van Haarlem en uit de omlig gende gemeenten ontvankelijk is voor muziek op het jeugdcon- cert, dat in opdracht van de sec tie Muziek van de Kunstcom- missie voor Voortgezet onderwijs van de gemeente Haarlem op vrijdagavond 5 maart door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder Prins leiding in de Gemeentelijke Concertzaal gege ven zal worden. Het wordt be slist een mooi concert. Het pro gramma: de Symfonie No. 88 van Joseph Haydn, de Symfonie voor 14 blazers van Igor Stra- winsky en het tweede Pianocon cert van Serge Rachmaninoff In de 2e klasse luidt de stand na 2 ronden: 1 Jo Duivenvoorde, BDC 24; 2 P. Pippel, DCY 2—4; 3 W. Koffeman, DC Santpoort 24. HET PRACHTIGE stuk „Mooi weer vandaag” (Home) van Da vid Storey is maandagavond 8 maart andermaal in de Haar lemse stadsschouwburg te zien. Ko van Dijk, Paul Steenbergen, Myra Ward, Annie de Lange en Roelof den Ambtman spelen mee in dit stuk dat op een zeer subtiele manier de geestelijke toestand onthuld van twee be daagde heertjes. Een stuk en een toneelspeelkunst, die men gezien moet hebben. ZONDAGMIDDAG 7 maart (14.30 uur) zingt Ans Philippo voor de Vereniging „Vrienden van het lied” in de Tuinzaal van het Haarlemse Concertge bouw. Het vaststellen van deze datum heeft wel enige moeite gekost, maar nu is het dan ein delijk zover. Ruim anderhalf jaar geleden haalde Ans Phi lippo de Prix d’Excellence aan het Amsterdams Conservato rium toen werd al over een recital in Haarlem gepraat, maar om een of andere reden moest haar optreden telkens worden uitgesteld. Door haar vaste verbintenis bij de Neder landse Operastichting is het dikwijls moeilijk ver vooruit een datum vast te leggen. Het is niet goed om een scheiding te maken. Yves Prin heeft geen uitgesproken voor keur voor deze of die stijl, dit of dat werk. De kwaliteit be paalt het al of niet kiezen van een compositie voor zijn reper toires. Belangrijk acht hij de thea- termuziek om haar invloed bij de ontwikkeling van de symfo nische muziek. Geen enkele componist staat bij hem op een afzonderlijk voetstuk. Bewon dering heeft Prin voor het werk van de Poolse componist Peude- recki en verder is de koormu ziek van Monteverdi hem zeer lief. Voor wat de Nederlandse com ponisten betreft kent hij wel het werk van de modernen: Badings, Pijper, De Leeuw en Van Vlij men bijvoorbeeld, maar niet de composities van de ouderen, zo als Diepenbrock of Wagenaar. Yves Prin was verrast te verne men hoe geestdriftig er door Ne derlandse muzikale jeugd gemu siceerd wordt in jeugdorkesten en jeugdensembles. Over de Franse jeugd was hij voor wat deze ambitie betrof, niet zo te spreken. In de miljoenenstad Parijs bij voorbeeld is maar één jeugdor kest en er zijn slechts twee jeugdkoren bekend. De jeugd IN DE AULA van Teylers Museum wordt zondagmiddag 7 maart een concert gegeven met een programma van werken uit de Duits, Italiaanse en Engelse barok. De uitvoerenden zijn Henk Smit bas, Bouw en Jeanne Lemkes viool. Anton de Beer clavecimbel, Nellie Duin gamba. en van sex, huwelijkstrouw en gezin, probeert het begrip echtbreuk uit de sfeer van het taboe te halen. Hoewel er veel op Kolle’s uitgangspunten aan te merken is, betekent de film voor een groot publiek een bijdrage in de discussie over onze normen. In Luxor. 3 I van de IJmond, is in de clublokalen van Sportief, BDC, Santpoort en DCY aange vangen. In de noofdklasse heeft Jos Bierman DCY, door overwinningen op K. v. Duive- bode en Th. Postma de leiding. J. v. Stra ten, Th. Postma en K. v. Duivebode heb ben 2 punten uit 2 partijen. In de le klasse is de stand na 2 ronden in de kop 1 T. de Haas, DCY 24; 2 N. Adelaar, BDC 2—3; 3 K. Nijman, BDC TOT EN MET zondag is in de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem, het toneelstuk zonder woorden „Baas boven baas” van Peter Handke te zien. Een kort stuk over de baas-knecht- verhouding op een gedetailleer de, schijnbaar allereenvoudig ste manier uitgebeeld. DE TITEL „Pervers en volgzaam” be looft bijzonder veel. Maar afgaande op het verhaal is er toch eerder sprake van misdadig en aggressief. Want de dame, over wie het gaat, reist de steden van Europa af om een aantal mannen om zeep te helpen, nadat zij hen verleid heeft. Wat bezielt haar? Ja hoor, een trauma. Haar zuster is destijds door haar slachtoffers verkracht onder haar eigen ste ogen. Kun je nagaan. In Roxy. DE HILLEGOMSE Harmonie- kapel geeft haar jaarlijkse win terconcert op vrijdagavond 5 maart in Flora, Hoofdstraat 55 m Hillegom. De kapel speelt onder leiding van P. Drost tra ditionele nummers, maar ook veel modern; de Tigerrag om maar iets te noemen. Ook de drumband werkt aan het con cert mee. met de pianist Daniel Wayen- berg als solist is bijzonder aan trekkelijk. En verder: Yves Prin is zeer op het Noordhollands Philharmonisch Orkest gesteld. „De musici van dit orkest zijn voortreffelijk geschoolde instru mentalisten, vertrouwd met alle stijlen en genres van de mu ziek”, zo verzekerde Prin mij. „Zij werken hard en de geest in het orkest is voorbeeldig. Ik ondervind van hen alle mede werking”. Kost het samenstellen van een recital-programma veel moeite? „Nee, daar hebben wij geen moeite mee er zijn zoveel liederen die ik graag zing. In Haarlem beginnen wij met Pur cell, vervolgens Engelse can- zonettes van Haydn, dan Men delssohn, Schumann, Wolf, Ba dings, Fauré, Roussel en Pou- DE HEEMSTEEDSE Kunst kring organiseert op dinsdag 9 maart in de aula van het Coornhertlyceum een muziek avond. Kees Otten zal verschil lende instrumenten bespelen. Afgaande op het motto van het optreden, Kees Otten weet van toeten en blazen, zal het een onderhoudende avond worden. EEN MODERNE Tarzanfilm draait deze week in Frans Hals. De Robin Hood der Afrikaanse jungle is dit keer de on bekende, maar knappe Ron Ely. Hij moet het opnemen tegen een autochtone politieman, die per helicopter zijn een voudige landgenoten beschiet en uiteen jaagt. Dit alles tijdens een expeditie van een archeoloog naar „de blauwe steen”. In Frans Hals. MEER DAN de vorige keer krijgt de Franse gastdirigent van het Noordholland Phil harmonisch Orkest, Yves Prin gelegenheid zijn artiestieke veelzijdigheid ten aanzien van verschillende muziekstijlen te demonstreren, want het gaat nu om de uitvoering van drie concerten van werken van Haydn, Strawinsky, Brahms, Chabrier, Lalo, Bizet, Berlioz, Offenbach en Bach(l), Mader- na. Debussy en van een com positie van de dirigent elf, een Concert voor Koperblazers, slagwerk en strijkorkest. DE STADSORG Kee geeft op 11 r Haarlems Concert orgelconcert, dat uit moderne muzi Hij begint met e van Pachelbel en van Mendelssohn maar gaat daarna hedendaagse orgell Deze tekst hoef je niet meer te leren, die weet je nu al uit je hoofd. „Dat is geen wonder”, zegt Ans, „ik ben pas getrouwd. Ik heb het net in de praktijk mee gemaakt: „what to do about the heart”, was niet zo moeilijk, maar mijn eerste appeltaart mislukte!” „Wij verheugen ons op het Simon TWEE DICHTERS zullen van avond in de Haarlemse Waag- taveerne voorlezen uit eigen werk, erover vertellen en met de bezoekers discussiëren. Het zijn Jozef Eyckmans en Piet Heus. Eyckmans kreeg de Jan Campertprijs 1967 voor zijn bundel „Zonder Dansmeester” Piet Heus is bekend van zijn bundel „Met houten handen” en zijn kinderboeken. De avond be gint om half negen. JULES ROYAARDS speelt een uitstekende hoofdrol in het blijspel „Vrouwen... geen pro bleem” van de Amerikaanse komiek Woody Allan. Hij is de filmcriticus Felix, die wat on handig is op het gebied der vrouwen hoewel hy zich in zyn fantasie juist op dit terrein de handigheid van zyn idool wijlen Humphrey Bogart toemeet. Het stuk is donderdag 11 maart in Haarlem te zien. Wat doe je liever, opera of een recital zingen? „Ik geloof dat ik op den duur liever liederen ga zingen dan ben jezelf helemaal verantwoor delijk en hangt alles van je ei gen persoonlijkheid af. In een opera ben je afhankelijk van zoveel omstandigheden en van je collega’s met wie je in be paalde voorstelling staat. Liede ren zijn vaak kleine opera’s zij vragen een maximum aan voordracht met een minimum aan mogelijkheden.” s Woensdag aangekomen in IJmuiden: Neva, 3 Iggesund, Zaandam; Gol, Gent; El Mansoer, 3 Bülau, Casablanca; Amstelstroom, Huil; Ben- S vannoch, Huil; Wera-2, Antwerpen Heino Brö- 3 han, Husum; Alchemist. Lubeck, St. Nazaire; g Hydra, Uddevalla, IJmuiden; Mercurlus, Ant- 3 werpen; Dapa, Huil; Bravo Contender, Immlng- ham; Rheinland, Antwerpen; Aurora. Goole; Nordlicht, Brunsbuttel, IJmuiden; Lord Citrine, Thames; Calchas, Hamburg; Tunis, Dakar; Alma Koppelmann, Rochester; Lady S.bina, Goole; Fernspring, Long Beach; Canis, Bergen; Wim- braun-3, Cont. Plat: Westminsterbrook, Londen; Marshlea, Rotterdam; Caernarvanbrook, Lim- merick; Lelewel, Pei.ang; Wilks, Grlmby. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Spieker oog, Bremerhaven; Dun Veganhead, Londen; Fairplay-11, Rotterdam; Fairplay-2 Rotterdam; Tor Onglla. Goenborg; Smit Lloyd-18, Cont. Plat, IJmuiden; Duchess, Leith; Oosterburgh, Rotterdam; Corona, Selby; Otello, Antwerpen; Carabeka-4, Belfast; Mini Laud, Savona, IJmui den; Aardenburgh, Rotterdam; Nassauborg, Delf zijl; Amstelstroom, Hull; Phorphore Conveyor, Port Kartler; Baltic Wasa, Hallifax; Balong, Penang; Annie Lenle, Klrcaldy; Portslet, New Castle; Heino Brdhan Flixborough; Ruestrln- gen. Londen, IJmuiden. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Jean-E, Londen; Ardingly, Londen; Alert, Kinkslynn; Bonny, Londen: Medon, Rotterdam; Zaanstroom, Felixtowe. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Granik, Dakar Beverwijk; Kroonborg Gotenborg, IJmuiden; Wiesbaden, Antwerpen; Stralsund, Hamburg; Enegu Palm. Bremen; Adolf Vinnen, Rotterdam; Barford, Ipswich; Stirlingbrook, New Castle; Storrington, Londen; wimbrouwn-3, Cont. Plat; Travenstein, Bremen; Yew Mouth, Glasgow; Havelet, Guernsey; Navi gare, Man chester: Argo, New Castle. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Een bevriend echtpaar van deze Felix probeert hem aan een aardig meisje te helpen, maar dat mislukt telkens door zijn stommiteiten. Tenslotte moet de fantasiefiguur Hum phrey Bogart daadwerkelijk in grijpen om te verhinderen dat Felix een situatie, die „opge legd pandoer” voor hem is, toch nog zou bederven. EEN AVONTURENFILM waarvoor het onderwerp de wereldoorlog weer misbruikt wordt, is „De beslissende aan val”. Het gaat over een, groep Amerika nen, die in april ’45 achter het Duitse front wordt gedropt om een brug over de Elbe op te blazen. De Amerikanen vallen voortdurend in hinderlagen, waar uit zij zich natuurlijk weten te redden, maar niet zonder kleerscheuren. De sce- nario-schrijver bestaat het zelfs een epi lepticus in te voeren die tijdens een der confrontaties met de vijand een aanval krijgt en het leven erbij in schiet. In Li do. „Met een levendige humor, waar de karakteruitbeelding niet onder leed, maakte Jules Royaards,” zo schreef onze cri ticus Simon Koster ter gelegen heid van de première, „van Felix een kostelijke blijspelfi- guur die bij al zijn dwaasheid toch menselijk bleef”. Het programma van het „Franse concert” vermeldt be halve de symfonie van Lalo uit de Ouverture Gwendoline van Chabrier, de petite suite „Jeux d’enfants” van Bizet, de bekende ouverture „Orpheus in de on derwereld” van Offenbach en tot besluit de Hongaarse mars uit „La Damnation de Faust” van Berlioz. Het concert wordt op 10 maart gegeven in Beverwijk en op 12 maart in het Haarlems concert gebouw. concert in Haarlem Jansen heeft zoveel vrienden in Haarlem en ik ben ei- geboren, dus wij zullen extra ons best doen.” IN CINEMA PALACE draait nog een week „De avonturiers” en in Rembrandt 3 „Louis de Funès als taxichauffeur”. In de nachtvoorstellingen van Frans Hals de griezelfilm „Het mysterie van de do- 3 dende slinger” naar een verhaal van Ed- 3 gar Allan Poe en in die van Cinema Pa- 3 lace „Een getrouwde vrouw”. Zowaar 3 toch nog een behoorlijke film, een van de laatste van de Franse meester Jean 3 Luc Godard. L J. H. m’lnnnnniiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiinninniiiiiiinimiimiimniiiiimnnmmnnnniiii IJMUIDEN. Het damkampioenschap DEN HAAG Het bestuur van de KNVB heeft besloten het contract met 3 bondscoach dr. Fadrhonc, dat dezer dagen 3 afloopt, met een jaar te verlengen. Het 3 bondsbestuur heeft bij zijn beslissing in 3 aanmerking genomen, dat men de tot nu 3 toe verrichte werkzaamheden van de 3 bondscoach ten zeerste waardeert. ZAALHANDBAL. De Nederlandse he ren juniorenploeg zaalhandbal heeft woensdag in de Utrechts sporthal Catha- rijne met 15-25 verloren van Slavia Praag. Bij de rust had de Nederlandse ploeg een voorsprong van 8-7. De Neder landse meisjes junioren speelden in de zelfde hal gelijk tegen Niloc (10-10), na een voorsprong van 5-2 bij rust. VOETBAL. De inhaalwedstrijd voor de Bundesliga tussen Rotweiss Ober hausen en Hertha BSC is woensdagavond in Oberhausen in een gelijkspel (1-1) ge ëindigd. Bij de rust leidden de Berlij- ners door een treffer van Horr in de 19e minuut. Pas in de voorlaatste minuut kwam de thuisclub door Kobluhn op ge lijke hoogte. HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Yves Prin volgende week tweemaal een concert van populair klassieke werken van Franse componisten. Gijsbert Beths, de concertmees ter van het NPO zal bij dit con cert de solo spelen in de Sym fonie Espagnole van Lalo. Gijsbert Beths kreeg zijn oplei ding van zijn vader en van Jos de Clerck aan het Amsterdams conservatorium. Hij voltooide zijn studie bij André Gertler in Keulen, waar hij nadien enige jaren werkte bij het Keulse Ka merorkest en Strijkkwartet. Hij werd in 1959 eerste violist bij het Concertgebouworkest, later concertmeester bij de Neder landse Opera om tenslotte eerste concertmeester bij het NPO te worden. Ook is Gijsbert Beths primarius van het Amsterdams pianokwartet en het Amster dams strijktrio, met welke en sembles hij regelmatig in bin nen- en buitenland optreedt. Vorig jaar volgde Beths een cur sus bij de beroemde violist Na than Milstein in Zürich. HET IS DE LAATSTE weken droevig 3 jsteld met de kwaliteit van de Haar- 3 mse bioscoopprogramma’s. Voorzover 3 geen kassuccessen van weleer worden 3 ïrhaald, is er vrijwel geen nieuwe film 3 m enig belang geweest. Waarom zit aarlem bij de filmverhuurders in het 3 ïrdomdhoekje. Voor goede, nieuwe films 3 oet men naar Amsterdam. Deze week het treurig. De nieuwste Oswalt Kolle- g lm „Bijvoorbeeld overspel” is nota bene 3 belangrijkste. In deze „documentaire,” die met enige 3 oeite door de censuur is gekomen, stelt 3 olie buitenechtelijke verhoudingen in de 3 aatschappij van vandaag de dag aan de 3 •de. Kolle past wel op een duidelijke uit- 3 (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Leden en donateur» van de softballvereniging De Pino’s wa ren woensdagavond in „Velserduin” in jaarvergadering bijeen. Uit de jaarverslagen bleek dat er in 1970 veel is bereikt met als hoogtepunt kampioenschap en promotie van het eer ste softball-team. Het tweede team be reikte een eervolle tweede plaats. Er werd echter meer over de toekomst dan over het verleden gesproken. De plannen bestaan uit een grote kienavond in maart, een trip naar Praag in april, een thuiswedstrijd tegen een Italiaans team in mei, een kampioenschap in au gustus en een internationaal toumooi in september. Na ampel beraad werd het bestuurs besluit om een baseball-afdeling op te richten bekrachtigd. Door de benoeming van de heer J. M. Davids jr. tot base- 3 ball-commissioner werd het bestuur uit- gebreid tot vijf personen. Volgend jaar zal de vereniging o ver officiële regle menten beschikken. Ook zal getracht worden een jeugdsoftball-afdeling op te richten. Na afloop van het officiële gedeelte vertoonde de heer Jonker twee series van de in opdracht van het bondsbe stuur vervaardigde technische dia’s over het slaan en het werpen. WAT EEN KNAP meisje allemaal schijnt te moeten doen om van haar maagdelijkheid af te komen, valt te zien in „Help.ik ben nog maagd.” Een Duits filmpje, waarin het meisje zich een ongeluk zoekt naar de „eerste man.” De een kan niet, de ander wil niet, de derde bevalt haar niet en tenslotte komt ze dan terecht in het bed van een journalist (uiteraard!) die haar prompt ten huwe lijk vraagt. Dat wil ze niet, want ze houdt nog steeds van die eerste, die niet kon. Maar alles komt toch goed. In Studio. 3 3 3 3 2—3; 4 K. de Jong, DCY 2-3. 1 Jo Duivenvoorde, bestaat. on- ge- een sonate Bartholdy, Hij speelt

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9