POSITIE VAN HVS WORDT MOEILIJK Delta Lloyd had grootste moeite met sterk Valuas Ook VZV bleek niet tegen HPC opgewassen Kijne snelt van triomf naar triomf Eerste zege in Grand Prix van Andretti Niloc degradeerde uit de hoofdklas handbal Engelse judoka’s voor Nederland geen partij voor Haarlem en.Van der Meulen C Alkestis van E sneller dan Anton Hongaars zaalhandbalteam Finale plaats voor Joke van Beusekom 1 ft MAANDAG 8 MAART 1971 T •ill 1 f B (Van onze handbalmedewerker) (Van onze waterpolomedewerker) (Van onze handbalmedewerker) promoveerde gisteren schap behaalde Verburch verloor ook met een doelpunt verschil. In Amsterdam bleef Zeeburg met 9-8 in de meerderheid. De Hongaren vormen een zeer sterk team dat op de laatst gehouden wereldkam pioenschappen de achtste plaats bezetten. Voor de Nederlanders betekent de ont moeting met de Hongaren de laatste inter nationale krachtmeting van dit seizoen. 14 14 14 14 14 14 14 14 26 22 19 13 11 9 6 6 14 14 14 14 14 14 14 14 23 17 14 14 12 11 11 10 30 22 18 18 18 16 12 12 8 6 4 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 30 28 22 20 18 14 12 12 10 6 6 2 HAARLEM. In de tweede klasse B van de waterpolocompetitie KNZB is net R. Maastr. Octopus Valbovol Karanoi Boemerang DOS ’58 Heren Sittardia Swift AHC ’31 V en L ESCA VC Olympia Aalsmeer Niloc HAARLEM. Het Hongaarse zaalhand balteam, dat op woensdag 17 maart in de Kennemer sporthal tegen het Nederlandse herenteam aantreedt bestaat uit de vol gende spelers: Janos Adorjan, György Agoston, Béla Bartalos, Laszlo Harka, József Horvath, Sandor Kaló, Istvan Ma- rosi, Lajos Simó, Janos Stiller, Istvan Szabó, Laszlo Szabo, Sandor Takacs. Laszlo Tobak, Istvan Varga en Sandor Vass. Bekendste spelers zijn ongetwijfeld Adorjan, Marosi en Simó, die respectie velijk 102, 110 en 97 interlands op hun naam hebben staan. OBERHAUSEN Het Nederlandse ge- legenheidkoppel Joke van Beusekom/Ag nes van der Meulen heeft dit weekeinde bij de open Duitse badmintonkampioen schappen in Oberhausen de finale van het dames dubbelspel bereikt. De Nederland se meisjes versloegen onder meer het Deense dubbel Von Barnekow/Föge en het Britse paar Margaret Beck/Gillian Gilks. In de finale verloren zjj met 12-15, 5-15 van het Deense dubbel Anne Flindt/Per- nille Kaagaard. De eindstanden Dames Niloc Swift Walcheren Hellas Zeeburg Athleta Quintus Verburch HAARLEM. In de heren-hoofdklasse is het doek voor Niloc gevallen. De Am sterdammers zagen geen kans om tegen het Arnhemse Swift tot winst te komen en aangezien de medekonkurrenten voor de laatste plaats wel één of meer punten behaalden, was de 20-11 nederlaag, welke Niloc leed fataal. Trieste bijzonderheid is dat ook Niloc 2 gisteren degradeerde. Bij de Amsterdamse dames is het beter ge steld. Nadat Niloc het landskampioen schap behaalde r-J* - Niloc 2 naar de tweede klasse. De enkelspelen leverden succes op voor Zweden. De Europese titelhouders Sture Johnsson en Eva Tvedberg wonnen hun finalepartijen in twee games: Johnsson tegen de Deense kampioen Jergen Mor tensen met 18-14 15-7; Eva Tvedberg met 11-3 11-4 van de vroegere Europese kam pioene Irmgard Gerlatzka. In het damesenkelspel brachten Joke v. Beusekom en Marjan Luesken het tot de kwartfinales. Joke van Beusekom werd verslagen door Eva Tvedberg (11-1, 1-3), die eerder ook Agnes van der Meulen al in de achtste finales had uitgeschakeld (11-1, 11-0). Joke van Beusekom vond haar meerdere in Irmgard Gerlatzka (11-4, 1-2). Heren Delt./AMVJ 15 Em./Blok. Valuas HML/CLV EVV Libanon SFC Tornado Orawi HVS DTS Cito NOORDWIJKERHOUT. Momenteel is de Vlaardingse onderwijzer Johan Kij ne in strandlopen vrijwel niet te kloppen door zijn tegenstanders. Hij snelt in de kustplaatsen van de ene naar de andere triomf. Op het strand aan de Langevel- derslag toonde Kijne zich zondag ook in de vierde loop van de Ijsclub „Noord- wijkerhout” en de atletiekvereniging „De Spartaan” over een dubbele afstand van vijftien kilometer onbetwist de sterkste loper. Alleen de barrevoets stappende Egmonder Frank Rozing wist enigszins in zijn spoor te blijven, maar kwam aan de finish toch bijna tien se conden op Kjjne te kort. Aan deze goed door de Ijsclub „Noord- wijkerhot” en „De Spartaan” georgani seerde strandloop namen welgeteld 1698 lopers en loopsters deel. Ondanks dit zeer grote aantal wist men toch een val se start te voorkomen en dat is al een prestatie apart. Voor de grote loop, over vijftien kilometer, waaraan 375 liefheb bers deelnamen, moesten de lopers eerst acht kilometer afleggen in de richting Noordwijk en daarna nog eens zeven kilo meter in de richting van Zandvoort. Toen zij voor de eerste keer doorkwa men en de grootste afstand erop hadden zitten, ging Johan Kijne reeds op kop. Frank Rozing en streekfavoriet Martien Zuiderduin zaten hem toen nog dicht Aalsmeer een sterk Swift behaalde een regelmatige 5-0 overwinning op Athleta en Walcheren be- HILVERSUM De uitslagen van de zondag in Hilversum gehouden draverijen zijn: Gardenparty-prjjs (2400 meter) met autostart: 1. Infante W (Van Daoyeweerd) 3.42.6 1.32.8; 2. Immiganta; 3. Ivo D. Tot. winn. 6.40; pl. 2.70, 1.80 2.40; gekopp. 12.60; trio 294.70. Leerlingenkampioenschap (finale) (2420 meter) voor leerlingpikeurs: 1. Fleche (P. Vogelaar) 3.32.- 1.27.6; 2.Gezina; 3. Heros. Tot. winn. 1.80; pl. 2.-, 2.10; gek. 6.80. Demi-winterfinale I (2000 meter) met auto start: 1. Eberdine Th. (M. Bouwhuis) 2.49.3 1.24.7; 2. Eliza Harvester D; 3. Evelyn Hollandia. Tot winn. 5.-; pl. 1.90, 3.20, 3.-; gekopp. 9.60; trio 370.10. Demi-winterfinale II (2000 meter) le afdeling: 1. Calumet Bulwark (De Boer) 2.49.6 1.24.8; 2. Christian de Wet; 3. Felix. Tot. winn. 6.80; pl. 1.60, 1.90, 1.30; gekopp. 4.20. 2e afdeling: 1. C. Alkestis van E (Smit) 2.48.- 1.23.2; 2. Anton; 3. Florissant. Tot. winn. 4.60; pl. 1.40, 1.40, 1.60; gekopp. 7.-. Coctail-prijs (2000 meter) met autostart: 1. Helmvogel S (Heynen) 2.59.6 1.29.8; 2. Inez; 3. Izmir. Tot. winn. 110.70; pl. 17.70, 3.40, 5.70; ge kopp 23.40; Trio 8.648.-. Grote winterfinale (2000 meter): 1. Eberdine Th. (Bouwhuis) 2.47.4 1.23.7; 2. C. Alkestis van E.; 3. Beachcomber. Tot. winn. 7.90; pl. 2.40, 2.10, 4.70; gekopp. 8.40. Totalisator-omzet 412.995.-. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Het hoogtepunt van de eredivisiecompetitie vormde het treffen tussen Deltall/AMVJ en het Venlose Va luas in de Amsterdamse Apollohal, door de landskampioenen maar ternauwer nood gewonnen, met daarnaast het feit, dat Orawi in Dordrecht de winst aan DTS moest laten, waardoor de Enkhui- zenaren op gelijke hoogte kwamen met HVS, dat tegen Tornado niet verder kwam dan 1-3. Bij de dames, zag Boe merang kans Octopus te verslaan, zodat de afstand tot Karanoi overbrugbaar is geworden. In deze afdeling bleef Bekker- veld voor de vijftiende achtereenvolgen de maal ongeslagen en het kampioen schap is dan ook slechts een kwestie van tijd. Datzelfde ongeslagen record had Del- talloyd/AMVJ tegen Valuas bijna ver speeld. De Amsterdammers namen wel iswaar middels 15-9 en 15-4 een riante 2-0 voorsprong, maar een fanatiek terug vechtend Valuas slaagde erin, een beet je geholpen door het zonlicht (weer spel breker in de Apollohal), de balans in evenwicht te brengen, door de derde en de vierde set te winnen. In de beslissen de vijfde set was echter de grotere rou tine van de landskampioenen van door slaggevende betekenis, want hoewel de Limburgers, vooral door de opvallende rol van Jiri Stepanek, de Tjechische spel verdeler, aardig bijbleven, kwam de overwinning via 15-10 toch terecht bij de ploeg, die er het meeste recht op kon Heemsteedse HPC 1 wederom ongesla gen uit de strijd gekomen. Met dubbele cijfers werd in het Haarlems Sport- fondsenbad het Vlaardingse VZV 1 aan de Heemsteedse zegekar gebonden. De Walvissen uit Groningen hebben geen vergeefse reis naar Haarlem gemaakt, zij speelden voor de tweede klasse A te gen het Haarlemse DWR en haalden de volle winst. op de hielen. Vooral Rozing bood knap te genstand Zuiderduin raakte op het Zandvoortse „rak” verder achterop maar hij kon Kijne toch niet in zijn zege- rush stuiten. Als een sterk triomfator snelde de Vlaardinger voor de zoveelste keer in deze winter door de finish. De uitslag: 1. Joh. Kijne, Vlaardingen, de 15 km. in 51.32.9, 2. F. Rozing, Eg- mond, in 51.42,5; 3. M. Zuiderduin, Noordwijkerhout, in 52.41,1. De clubprijs van deze grote loop ging door de goede klasseringen van M. Zui derduin en Bert Smit plus een veertiende plaats van Wim van Gijlswijk naar de „Noorwijkerhoutse Strand Lopers”. Alie Steekers uit Noordwijkerhout was in de loop over 15 km. de snelste dame. Zij deed er 1 uur en 2 min. over en was daarmee liefst acht minuten sneller dan Elly Heemskerk uit Oegstgeest. De klei ne loop voor snioren over 8 km. werd in 31.00 gewonnen door de Noordwijker A. v. d. Niet. Tweede was R. v. d. Doe (Haar lem), derde Jaarsma (Soesterberg), vier de Verbeek, vijfde Van Wetten (beiden Noordwijkerhout) en.zesde Warmerdam (Hillegom). E. de Jong uit Amstelveen was de snelste van de dames. De jeugdloop over 4 km. kwam op naam van Albert Hachmang uit Noord wijkerhout. Tweede werd Gert Roest uit Zwaanshoek. De Hillegomse Annet As sendelft was het snelste meisje. JOHANNESBURG. De Amerikaanse Ferrari-couréur Mario Andretti heeft za terdag in Johannesburg de Grand Prix van Zuid-Afrika voor formule I-renwagens 'gewonnen. Het was de eerste overwin ning van Andretti in een Formule-I-race. Hij verdiende hiermee negen punten tel lend voor het wereldkampioenschap. Andrietti heeft het geluk mee gehad. Tot vier ronden voor het einde leidde nog de 35-jarige oud wereldkampioen Denis Hul- me met een MacLaren. Schade aan de wielophanging noopte hem toen echter zijn snelheid te verminderen, waardoor Andretti, die in 1.20.3 (tem 183.9 km per uur) ook de snelste ronde reed, de kop kon overnemen. Jackie Stewart vormde voor hem toen al geen bedreiging meer. Als enige team bracht Ferrari alle drie gestarte wagens ook aan de finish op resp. de eerste, derde en achtste plaats. De ze laatste was voor de Belg Jackie Ickx, die al vroeg in de race een ruime ach terstand opliep door bandenpech. Het enige ongeluk overkwam de Frans man Fran?ois Cevert, die met zijn Tyrrel Ford met een snelheid van 95 kilometer per uur tegen de afrastering vloog. Ce vert bleef ongedeerd. Ongeveer 80.000 toe schouwers waren aanwezig bij deze eer ste race om het wereldkampioenschap 1971. waarna Yvonne aan alle onzekerheid een einde maakte door de DWR-over- winning op 3-1 te stellen. De reserve he ren van VZV uit Velsen waren de gast van DWT 3. Laatstgenoemden kwamen door Westerman met 3-0 voor. Bij het terugspelen van de bal schoot Mes in eigen doel en er werd met 3-1 gedraaid. Daarna bracht Hans Weimar de ploegen op gelijke hoogte en eindigde de drijd met 3-3. De reserves van HHC kregen VZV 3 op bezoek. Via een 3-2 ruststand werd het tenslotte 7-2. doen gelden. Het spel van Valuas was een illustratie van het feit, dat zij eigen lijk de enige formatie vormen waar de topploegen Deltall./AMVJ en Em./Blok- keer rekening mee moeten houden Hun derde positie op de ranglijst is dan ook totaal onbedreigd. HVS speelde bij wijze van uitzondering in de Treslongsporthal in Hillegom tegen het Tilburgse Tornado, dat in de eerste wedstrijd de Haarlemmers ruim de baas was gebleven. Het werd nu een zeer langdurig duel, met voor het vrij talrij ke publiek wel aantrekkelijke aspecten. HVS had een trage start, maar wist des ondanks redelijk bij te blijven, maar op 9-11 liep Tornado in een keer door naar 9-15. In de tweede set, die ruim een half uur duurde, liepen de Haarlemmers een 8-14 achterstand op, maar de Tilburgers hadden aan 10 setpoints niet genoeg om het pleit te beslechten. Punt voor punt kwam HVS terug en kreeg met 16-14 uit eindelijk loon naar werken. Helaas vorm de deze setwinst niet de inleiding tot ver dergaand succes, want Tornado toonde aan dat het in veel opzichten de meer dere van HVS was. Hun hoofdaanvaller Klijssen was voor elke Haarlemse blok kering ongrijpbaar, terwijl de HVS-aan- val zich weleens verkéek op de kracht van de netverdediging van de tegenstan der. Bovendien was er voor de Tornado- spelers niets te gek om een vrijwel on bespeelbare bal toch nog te verwerken. De Haarlemse produktie, meestal via Hans Wetterhahn en Hans Weber, was niet toereikend om Tornado na 10-15 in de derde en 8-15 in de vierde set van de verdiende overwinning af te houden. Zo langzamerhand wordt ook de rang- lijstpositie van HVS aangetast, want DTS kwam op gelijke hoogte, door na een 1-0 achterstand tegen Orawi, drie sets op rij te winnen, zij het op het nippertje. Ook Cito, dat tegen EVV de beslissen de vijfde set met 16-14 verloor, begint duidelijke tekenen van herstel te tonen, zodat de situatie onderaan de ranglijst nog lang niet definitief is. Van de eerst volgende wedstrijd behoeft HVS zich niet al te veel illusies te maken, omdat EM Blokkeer de tegenstander zal zijn. Bij de dames lijkt het erop, dat Boe merang toch nog kansen op behoud heeft: tegen Octopus was het met name de oude garde, die voor een 3-2 overwinning zorg droeg, zodat mogelijk Karanoi nog kan worden ingehaald. SFC blijkt op eigen terrein een verrassend sterke ploeg, want Haag’68 keerde zelfs zonder set winst naar de Residentie terug. Vrede- stein blijft hier op zeer eerbiedige af stand Bekkerveld volgen. AMSTERDAM. Nederland won maar liefst 16 van de 20 partijen, in de judo- interland tegen Engeland, maakte er twee onbeslist en slechts Fred Schilder en debutant Henk Bontrop moesten de eer met het kleinst mogelijke verschil aan hun opponenten laten. Maar, stel lig had Europees middengewichtkampioen Brian Jacks voor meer punten kunnen zorgen. Hij vertoeft echter in Zweden, Willy Woods en Archen hebben hun uit nodiging nooit ontvangen, Starbrook kampt met een onwillige schouder en Eddie Cassidy belde af. Over bleven ne gen man. In het half middengewicht haal de Nederland een papieren zege, maar in de andere gewichtsklassen was het verschil in kwaliteit toch wel erg groot. Aan oranjezijde ontbraken ook man nen van naam. Wim Ruska traint mo menteel in Japan, Dirk Eveleens heeft de bof gehad, maar liet daarna verstek gaan op de centrale trainingen, evenals Chris Dolman en Peter Adelaar. „Als ze niet komen, stel ik liever anderen op”, is het commentaar van Geesink. „We trainen drie maal per week. Het, me rendeel heeft de zaken met de werkge ver geregeld en komt. De anderen laten zonder bericht verstek gaan, terwijl Henk Kruys en Henk Bontrop er altijd zijn. De leden van de keuzecommissie had den zowel Dolman als Eveleens opge steld, maar na overleg met voorzitter Jaap Methorst werden ze vervangen”. Geesink, verheelde niet te zeggen dat hij topprestaties alleen van de routiniers verwacht, omdat de voorbereiding veel te wensen heeft overgelaten. „Volgend seizoen moet het gebeuren”, aldus de bondscoach. Dat houdt in dat we in maart 1972 met een gerust hart naar de Europese kampioenschappen kunnen en de zaak afronden in München. Maar, daar zullen alleen de ouderen van de partij zijn, de mannen met ervaring, want de tijd ontbreekt om jeugdige ta lenten in zo korte tijd rijp te maken voor een zo sterk toernooi. Dat is een onmo gelijkheid”. De interland werd voor Nederland ronduit een succes, want de kleine ne derlaag van Fred Schilder tegen Dave Lawrence en van Bontrop tegen de ster ke Keith Ramfrey mochten worden inge calculeerd. Lichtgewicht Karei Gietelink kon zijn tegenstanders gemakkelijk de baas. Halfmidden Eddy van de Pol deed wat van hem werd verwacht ten opzich te van Geoffrey Hobbs en de middenge- wichten droegen te veel ervaring aan om bedreigd te worden. Zowel Jan Snijders als Martin van Poglajen zorgden voor de volle buit en hun iets zwaardere collega’s Peter Snijders en Ernst Eugster deden op indrukwekkende wijze al niet anders. Zwaargewicht Henk Kruys, 22 jaar. vele malen aspiranten- en juniorenkampioen van Europa, frommelde eerst Hawksby in een verwurging en hield Ramfrey op onbeslist. Standen: dames Bekkerveld Vredestein Haag ’68 DVC SFC sloot de competitie met een 15-6 zege op Hellas. 15 15 15 15 15 AMVJ/RLVC15 16 15 15 15 15 15 15 Uitslag: 1. Andretti (VS) Ferrari, 2. Clay Regazzoni (Zwi) Ferrari, 4. Reine Wisell (Zwe) Lotus, 5. Chris Amon (Nieuw-Zeeland) Matra. Hans Jansen (achter het net) heeft uitgehaald voor een smash, die voor De Jager en Stepanek van Valuas te veel is. Delta Lloyd won met de grootste moeite. De heren van ESCA VC stelden zich veilig door een knappe zege (16-9) op AHC’31 en aangezien Aalsmeer een puntje wegsleepte bij een sterk spe lend V en L (10-10) was ook Aalsmeer veilig voor de hoofdklasse. In Geleen speelden V en L en Aalsmeer een span nende strijd, waarin in de eerste helft V en L steeds met één doelpunt ver schil leidde en na de hervatting Aals meer, tot de laatste minuut. Toen maak te V. en L nog de verdiende gelijkmaker. Elenbaas was weer trefzeker bij de Aalsmeerders; nu scoorde hij zesmaal. Een hoofdrol was ook weggelegd voor Rinkel, die z’n ploeg de nodige rust gaf. Landskampioen Sittardia kreeg het te gen Olympia bijzonder moeilijk. De Lim burgers moesten alle registers opentrek ken om met het oneven doelpunt te zege vieren. Nadat Sittardia een 3-0 voorsprong had genomen kwam het spel in evenwicht en de ruststand was 7-7. Ook in de twee de helft was er weinig krachtsverschil en tot 13-13 gaven de teams elkaar geen duimbreed toe. Pas in de laatste minuut behaalde Sittardia de 14-13 zege. Bij de dames zal een beslissingswed strijd tussen Quintus en Verburch de de gradant moeten aanwijzen. Quintus heeft Niloc hadden vol werk gegeven en de ploeg van Kwintsheul leidde bij de rust zelfs met 5-4. Na de hervatting vocht het dapper door, maar de Westlandse meisjes kwamen net iets te kort om Niloc van de overwinning af te houden. Niloc won met 12-11. Door de Groningers werd goed ge bruik gemaakt van de enkele keren ver kregen spelersmeerderheid. DWR daar entegen scoorde enkele keren bij een spelersminderheid maar de Groningse doelman had een goede kijk op de DWR- schoten die verschillende keren de lucht in werden gejaagd. Borgerding opende voor DWR de score, Ter Beek maakte gelijk waarna Beere naar de strafbank werd verwezen, kort daarna maakte Borgerding er 2-1 van. Nadat Smit er 3-1 van had gemaakt kreeg de DWR- doelman enige schoten te verwerken. Totdat De Leeuw het water werd uitge stuurd en de verkregen spelersmeerder heid door Jaarsma werd benut. De bal werd via de hand van de DWR-doehnan in de linkerhoek gewerkt: 3-2. Met vol tallige ploegen in de strijd beging Clui- stra (DWR) een overtreding wat de Gro ningers een strafworp opleverde die door Zonnenberg benut werd om er 3-3 van te maken. Vervolgens werd Stocker, DWR, naar de strafbank verwezen tot dat Ter Beek er 3-4 van had gemaakt en van doelen gewisseld werd. Toen kwam er wat meer evenwicht in de strijd, (Van Heiningen 3-5), Borgerding (4-5). Toen liet DWR de kans voor de gelijkmaker voorbij gaan en maakte Van Putten het Groningse half dozijn vol. Met De Leeuw, DWR, op de kant kreeg Jan Sint een strafworp te nemen maar hij schoot tegen de lat zodat met het ingaan van de laatste periode DWR tegen een 6-4 achterstand aankeek. DWR kon nog tot 6-5 komen, maar daarbij bleef het. Daarna kwamen de Heemstedenaren en Vlaardingers in de strijd. HPC was VZV over alle linies de baas. Door doel punten van Roel Loeb en Peter van El sas werd het 2-0, waarna een schot van Prenen door Van der Meer het eigen Vlaardings doel werd ingejaagd 3-0. Een vrije worp genomen door Loeb werd door Mantje in een HPC-doelpunt omge zet. Na de inzet van de tweede periode verkleinde Opstal de achterstand waar op Ale v.d. Veen en Loeb er 6-1 van maakten. Bij de stand 7-1 in de derde periode boekte Zandwijk voor VZV suc ces om er na een treffer van Dick van Elsas 8-3 van te maken. In de laatste periode bleef het even om en om gaan nadat Geurtsen voor een strafminuut op de kant had gezeten. Prenen 9-3, Zand wijk 9-4 en in de eindfase Prenen 10-4. Met welke uitslag HPC glorieus onge slagen aan de kop van de ranglijst blijft. Voor de tweede klasse dames van de kringcompetitie kregen de DWR-reser- ves de Hillegomse dames op bezoek. In de eerste helft schoot Yvonne Pennarts tweemaal raak zodat DWR met een 2-0 voorsprong aan de tweede helft begon. Toen scoorde Lies den Hartogh tegen 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15