Vietnam-avond voor leerlingen Grootste gecombineerde tong visserij door Nederlandse visvloot ingeleid S.V.IJ. krijgt vermoedelijk nieuwe accommodatie in Zeewijk Vissering Scholengemeenschap VERENIGINGSNIEUWS JIT DE IJMOND i Operatie Container 1971 met 44 schepen Goed dat er TV-zaak GEVONDEN VOORWERPEN IN DE VISHAL I Ongeval in werkplaats verendienst politie is, ondervond Engelsman Ballpointset voor eerste elftal Inbraak bij radio-en Havenberichten Cyclus lezingen wordt voortgezet 5 IJMUIDER COURANT MAANDAG 8 MAART 1971 Velsen-IJ muiden Paasvakantie Twee groepen Boonikorvisserij Vangstvervoer Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk 5 J KB ■v Bi hi in Koreaans u. Showhall. Vrijdag 19 maart 16 uur wordt in het perceel Vechtstraat 2 in IJmuiden een permanente showhall van het Autobedrijf Koning NV vh W. Zwier geopend. Dit zal gebeuren door heer R. Peddemors, direkteur van de NV Neder landse Ford Automobielfabriek. Urker kotter ter boonikorvisserij op tong in de Ierse Zee, waar vorig jaar grote successen werden geboekt. Wethouder C. Ockeloen overhandigt tijdens de receptie in gebouw Velser- duin een ballpointset aan de oudste speler van het eerste elftal, Piet van Eerden. MAANDAG 8 MAART De Meerpaal, Banjaertstraat. 20 u. ver gadering winkeliersvereniging Wijkeroog. DINSDAG 9 MAART De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. dis cussie- en forumavond door NVSH over abortus. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. De boomkorvisserij de methode vol gens welke in Liverpoolbaai wordt gevist is niet zonder gevaren. De rampen van de laatste jaren in de ze sector van de visserij waren er de oorzaak van dat van Scheepvaartinspec- tie-zijde begonnen werd met een door lichting van de gehele vloot betreffende de stabiliteit van de schepen. Uit dit on derzoek bleek dat een groot gedeelte, van de vloot niet aan de gestelde normen vol deed en vele vaartuigen verbeterd moes ten worden ter verhoging van de veilig heid. Door verbeteringen is reeds in vele gevallen de norm bereikt. den gesteld. Zo zijn er in het najaar twee avonden geweest, waarin het Israelisch- Arabisch conflict van twee kanten is be licht. Ook deze „Arabische” en „Israëli sche” avonden mochten zich in grote be langstelling van de zijde der leerlingen verheugen. Voor deze cursus wordt nog gedacht aan een avond over organisaties die zich met de problemen van de jeugd, bezig houden (pro juventute, Release, J.A.C.) en één over de gevaren van de drugs. Daarnaast zal er dan nog een mogelijk vervolg zijn op deze Vietnam- avond. Bij de organisatoren bestaat de wens om bij dergelijke avonden ook de ouders te gaan betrekken. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een 42-jarige machinist van Rijkswaterstaat kreeg vrijdagmiddag in de werkplaats van de verendienst een aantal ijzeren platen op zijn benen. Hij had voor constructiewerkzaamheden één plaat nodig, maar om die te bereiken moest hij er elf verplaatsen. Na het on geval is hij waarschijnlijk met een ge broken been naar het Antonius Zieken huis gebracht. IJMUIDEN. In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een radio- en tv-zaak aan de Trawlerkade. Men ver nielde een glasruit van de toegangsdeur. Ontvreemd werden een kleuren-TV, een bandrecorder en een transostorradio ter waarde van in totaal ongeveer 2750,-. Een caféhouder uit IJmuiden-West meld de zondagmorgen aan de politie, dat ’s nachts een rode personenauto uit de Visseringstraat was verdwenen. De po litie vond deze auto later zonder sporen van braak of verbreking in de Merwede- straat. Het onderzoek is nog niet afge sloten. Een bewoner van de rijksweg in Sant poort deed aangifte van diefstal van een accu uit zijn in een garage naast zijn woning geparkeerde auto. IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden aangevoerd, door 57 vaartui gen, 1043 kisten en 3402 kleine kisten vis, 3600 stijve kabeljauwen en 25.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 21 kisten en 420 kleine kisten schelvis, 100 kisten en 609 kleine kisten wijting, 2169 kisten en 2800 kleine kisten haring, 20 kisten en 63 kleine kisten makreel, 3500 kisten schol, 60 kisten tarbot, 245 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar- oot 9.398.88, grote tong 5.49—5.30, groot- middel tong 6.656.51, kleinmiddel tong 7.76—7.47, tong I 9.47—8.81, II 9.67—8.77, zalm 8.697.64. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140 128, middel kabeljauw 166142, grote en middel heek 682. Per tien stuks: grote kabeljauw 10465, middel kabeljauw 8256. Per stuk: kreeft 15.60. Per 50 kilogram: grote schelvis 92, grootmiddel schelvis 82, kleinmiddel schel vis 84, schelvis I 8658, gul I 6860, II 55—48, III 38—31, wijting 70-48, schar 53 35, grote schol 2519, schol I 3327, II 38—30, III 43—31, tarbot 394—190, griet 207141, tongschar 153117, haring 26 20.80, makreel 3822e lever 1710, klei ne kuit 12690, bot 10, krab 2520, steen- balk 27, heek I 188—148, II en III 122. MAANDAG 8 MAART Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 10 u. werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld. 20 karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 19-21 u. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Een hotelhouder in Santpoort belde zondagmorgen ten einde raad de politie. Eén van zijn gasten, een Engelsman, moest de boot van 10.30 uur uit Hoek van Holland halen, maar zijn auto wilde niet starten. De hotelhouder kon geen garagehouder bereid vinden de man te helpen. Dan is er alijd nog de politie, die niet gauw iemand in de steek laat, ook als zo’n karweitje weinig met de eigenlijke politietaak te maken heeft. De man heeft de boot gehaald. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het gemeentebestuur van Velsen heeft de overtuiging, dat het aan de gerechtvaardigde wensen van voet balvereniging S.V.IJ. voor een betere ac commodatie tegemoet zal kunnen komen. Een oplossing voor dit probleem zal ver- moedeljjk in Zeewijk gevonden kunnen worden. DINSDAG 9 MAART De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. koffie bar, 9-12 u. kinderoppas, 13.30-18 u. be- jaardensoos. Vanaf 19.30 u. bar voor vol wassenen. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. De Lichtboei, Maasstraat. 9-11.30 u. peu terspeelzaal en -klas. Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 14 u. sportuitstuif voor heren. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. In de „ludieke ruimte” worden naast ontspanningsavonden meer bijeenkomsten georganiseerd waarin maatschappelijke en politieke problemen aan de orde wor- Van Fleetwood gaan de containers met tong over land naar Great Yarmouth, waar zij aan boord van schepen van de Norfolk Line worden genomen, die de lading naar Scheveningen brengen. Van uit Scheveningen wordt de tong naar de diverse afslaghavens in Nederland ver zonden. Door het veelvuldig gebruik van zoge noemde kettingmatten wordt de veilig heid van de schepen echter weer ernstig bedreigd. De heer J. van Hage, inspecteur voor de Scheepvaart in IJmuiden, heeft kort- horen met betrekking tot het gebruiken kettingmatten en reparaties aan geleden een waarschuwend woord laten boord van beschadigde matten, waarbij zo steil mogelijk de gieken worden ge topt, waardoor de stbiliteit van het schip in de meest ongunstige situatie wordt gebracht. Voor het transport van de bemannin gen zijn regelingen met de KLM getrof fen, die telkens een chartervliegtuig zal inzetten voor dit doel, waarbij op de vastgestelde data tussen Manchester en Schiphol zal worden gevlogen. Er wordt voor gezorgd dat donderdag avond voor Pasen alle bemanningen thuis zijn; dinsdag na Pasen vertrekken de vissers weer van Schiphol naar Man chester. Inmiddels is, nog vóór de verkenning door de „Tridens” is begonnen, op eigen gelegenheid een kotter uit Den Helder in Liverpoolbaai op de tong gegaan, met enorm succes: in enkele trekken werd circa duizend kilogram tong uit het wa ter gehaald. In zijn dankwoord prees de voorzitter van S.V.IJ., de heer J. v. d. Linden, met name de medewerking, welke het bestuur en de spelers van het eerste elftal kregen van de respectievelijk echtgenotes, ver loofden en vriendinnen. Zonder deze me dewerking zou S.V.IJ. volgens de heer Van der Linden niet geworden zijn, wat het nu is. MAANDAG 8 MAART De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. EHBO- vereniging PIM. Clubgebouw, Mozartstraat. 20 u. jaar vergadering lawntennisclub Marquette. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. in strumentaal ensemble, 20 u. vergadering PvdA Heemskerk over stembusakkoord met D’66 en PPR. Zaal Flora, Deutzstraat. 20 u. ruilen, kienen en kleine veiling postzegelclub Heemskerk. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. Zondag aangekomen in IJmuiden: Zwarte- water, Sligo; Volox, Vlissingen; Zaanstroom, Felixtowe; Tor Anglia, Immingham; Radon, Duinkerken: Wega, Naskov; Medina, Londen, IJmuiden- Heino Brohan. Felixborough; Gitte, Hamina, Velsen; Kaaksburg, Kalmar, Zaandam; Wimbrouw 3, Cont. Plat; Otto Leonard. Monro via; Tor Hollandia, Gothenburg; Martina, Gr. Yarmouth; Reustrlngen, Londen, IJmuiden; Mal- brok, Stettin, Heike, Antwerpen, IJmuiden; Rolf Behrman, Londen; Empire, Avonmouth; Hondsbosch, Londen, Zaandam; La Paloma, Lon den; Fairplay 1 en 2. Rotterdam; American Ar cher, Norfolk. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Rijn stroom, Shoreham; Abiqua, Philadelphia; Knud, IJmuiden Oxeloesund; Marinella d'Amico, Trondheim; Pulborough, Laden; Costwold, Tu- barao; Palamedes, St. Maarten; Nleder Rhein, Odense; Benvannoch, Durban; Netty, IJmuiden, Perth; Breezand, New Ross; Anna Hartmann, Glasgow; Ferocia, IJmuiden, Neath; Thea K, Kopenhagen; Gerda K, Kopenhagen; Fro, Eyder- haven; Uranus B, Colchester; Kameraad, Ran dall; Borkum. Bremen; Helga-S„ Kopenhagen; Kattenturm, Cont. Plat; Martha Friesecke, IJmuiden, Poole; Tor Anglia, Gothenburg; Jean- E, Londen; Baltique, Oslo: Helga Witt. Barba dos, Punta Cervo, Landsend; Brinda, IJmuiden, Londen; Main Ore, Tubarao; Bernhard Sche pers. Malmoe; Marina, Napels; American Ar cher, Philadelphia. Zondag aangekomen in IJmuiden: Doto, Duin kerken; Chartsman, Londen; Waterland, Thames; Nerlandia, Kopenhagen; Daneb, Flborgtangen; Montferland, Bremen; Hoop, Grangemouth, IJmuiden; Nordholm, Rotterdam; Texaco, Car diff, Holmsand; Tugro, Cont. Plat, IJmuiden; Redgate, Iceland; Thordls, Eastham; Saarstein, Antwerpen; Susanna, Limerick; Helios II, Sta- dersand; Smith Llod 18, Cont. Plat, IJmuiden; Isarstein, Bremen; Bremervorde, Holbeek; Anna Gerdea, Kopenhagen; Clio. Varberg; Rijnstroom, Shoreham; Norfeld, Vestervik; Liesbeth, Swan sea; Paul Schee, Helsingborg; Kinshasa, Ant werpen; Lady Cladyne, Cont. Plat; IJmuiden; Lauter, Liverpool, IJmuiden; Fokke de Jong Sr., Par, Velsen; Noord-Holland, Rotterdam, IJmui den; Kennemerland, Cabadelo; Oldekerk, Free town; Balticborg, Halmstedt. Zondag vertrrokken van IJmuiden: Tor Hol landia, Gothenburg; Memnon, Hamburg; Djati- luhur, Belawang; Germania, Hamburg; Fairplay 2, Londen; Ruestringen, IJmuiden, Londen; Ve nezuela, Le Havre; Martina, Hull; Amstelstroom, Hull; Albert V, Velsen, Felixtowe; Smit Lloyd 18, Cont. Plat; Zaanstroom, Felixtowe; Charts man, Liverpool; American Archer, Philadelphia. Maandag aangekomen in IJmuiden: Corches- ter, Londen; Essen, Antwerpen; Hudson Deep, Londen; Willem Koerts, Liverpool. (Als geen nadere aanduiding yolgt, is het •chip van of naar Amsterdam gegaan). vervoer moet er uiteraard telkens vol doende aan voer zijn. Daarom is besloten dat de aanvoer in Fleetwood telkens door vier schepen tegelijk zal plaats hebben. Dit houdt tevens in dat in de praktijk door combinaties van vier vaartuigen wordt gevist. Het is de bedoeling dat de Norfolk- liners de containers met tong op woens dagen en zaterdagen in Scheveningen af leveren. MAANDAG 8 MAART Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich- tingscentrjm van le Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant- poort-Noo,-d 19 tot 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den, 18.30-21 u. basketball-training Excer- citia; 21-22.30 u. zaalhandbal-training Fuul Speed. (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN Vanmorgen is in IJmui den de inleiding gestart voor de grootste operatie in vlootverband in de geschiede nis van de Nederlandse zeevisserij, waar aan 44 trawlers en kotters uit de belang rijkste vissershaven in ons land gaan deelnemen. Deze vloot gaat tong vangen in de Ierse Zee. Ter verkenning van de aldaar aanwezige tong is vanmorgen het met drs. De Veen, bioloog van het Rijks- instituut voor Visserij Onderzoek naar de visgronden van Liverpool Bay uitge varen. Op het hospitaal-kerkschip „De Hoop” in de IJmuidense vissershaven zijn eveneens vanmorgen de slotbespre- kingen gevoerd voor de inzet van dit schip, dat geestelijke medische en tech nische bijstand zal verlenen, aan de vis sende vloot, die van medio maart tot en met mei van huis zal zijn. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: paar herenhandschoenen, autoped, bankbiljet, autosleuteltje, muts, bedelarmband je met zes bedeltjes, jack met capuchon, overall, bedrag aan geld, sjaal, dekzeil, vier sleutels aan ring, da- mespolshorloge, twee passers, damespor- temonnee met inhoud, kentekenbewijs (95 28 DE), tas met schoenen en bloemen, he renhandschoen, paraplu, damesrokje, schort, muts, vier boekjes, zak aardap pelen, aansteker, gereedschap in zakje, bril. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afge geven. Dit zei de wethouder van sportzaken, de heer C. Ockeloen, tijdens de druk be zochte receptie, welke de vereniging za terdagmiddag in het gebouw Velserduin heeft gehouden in verband met de promo tie van de eerste klasse van de HVB naar de vierde klasse van de KNVB. De heer Ockeloen feliciteerde de vereniging met het behaalde succes. Met name roemde de wethouder de vereniging voor de goede onderlinge sfeer, de prettige kameraad schap en de grote sportiviteit. Hij memo reerde vooits. dat S.V.IJ. was ontstaan uit de Nederlandse Arbeiders Sportbond. De heer Ockeloen wenste de vereniging in haar nieuwe status alle denkbare succes toe. Hij overhandigde alle spelers van het eerste elftal een ballpointset en het be stuur een aantal ballen. De heer H. van Turnhout wenste de vereniging geluk met het schitterende re sultaat namens de afdeling Haarlem van de KNVB. Hij complimenteerde alle spe lers met hun prestatie de concurrenten met nog vier wedstrijden te spelen kans loos te maken. Veel waardering zei hij voorts te hebben voor de trainer, de heer H. v. d. Wateren, die zijn mensen tot het behalen van dit fraaie resultaat heeft we ten te brengen. De heer Van Turnhout meende ook, dat S.V.IJ. dringend een be tere accommodatie nodig heeft. Hij zei het volste vertrouwen te hebben, dat het ge meentebestuur hiervoor een oplossing zal weten te vinden. De heer J. Smit bracht de felicitaties over van de Velser Sportstichting en zei dit resultaat door de grote inzet van de spelers wel verwacht te hebben. Veel vriendelijke woorden werden eveneens gesproken door onder andere vertegen woordigers van de verenigingen Waterloo, Stormvogels, IJmuiden, N.A.S. en de Daarna werden er twee films n R. Pic vertoond. De eerste, „Dataille Sani taire” gaf een indruk van de verschrik kelijke methoden van de moderne oor logsvoering en van de vindingrijkheid van het bevrijdingsfront bij het streven om ó.a. de gezondheidszorg in stand te houden. Na deze film, welke grote indruk maakte op de aanwezigen, is vertoond „Echech A L’Escalade”, waarin iets liet zien van de enorme verwoestingen welke de Amerikaanse bombardementen Noord-Vietnam hebben aangericht. Na de film was er een discussie. Dok ter Van Rhijn constateerde een opvallen de verschuiving van de publieke opinie in Nederland. Een verdediging van het Ame rikaanse regeringsstandpunt wordt steeds moeilijker, zo niet onmogelijk. Steeds meer mensen, van alle politieke richtin gen, beginnen in te zien, dat in Vietnam een onmenselijke oorlog gevoerd wordt. Steeds meer en dat kwam ook scherp tot uitdrukking in de mening van vrijwel alle aanwezigen wint de overtuiging veld, dat de gevechten zo snel mogelijk beëindigd moeten worden. De heer Van Rhijn gaf nog aan op welke wijze hulp geboden kan worden. Gezien de reaeties van velen ziet het er naar uit, dat deze avond nog een vervolg zal krijgen in de school. jeugdcommissie. Bovendien waren er veel schriftelijke felicitaties binnengekomen van verschillende verenigingen en organi saties. Deze gelukwensen werden in de meeste gevallen vergezeld door een fraai bloemstuk. De vloot vertrekt in de loop van deze maand in twee groepen vanuit de Ne derlandse visserijhavens naar de vis gronden. De eerste helft op maandag 15 maart, de tweede helft op maandag 22 maart. Aan deze visserij neemt Scheveningen deel met acht eenheden, Den Helder met zeven schepen, Urk met acht, Katwijk met zestien vaartuigen, Goedereede en Wieringen (Texel) elk met twee vaar tuigen en ij muiden met een trawler. DINSDAG 9 MAART Huize Scheybeeck, Velserweg. 14 u. lichtingsmiddag Nederlandse Spoorwegen voor Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnas- tiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. De Slof, Raamveld. 13.30 u. bejaarden- soos. K Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 80 kisten wijting, 12 kleine kisten wijting, 1250 kisten gul, 1350 kisten schol, 600 kleine kisten haring, 13 kleine kisten makreel, 50 kisten varia, 600 stijve kabeljauwen en 12.000 kilogram tong. DINSDAG 9 MAART Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Velsen- IJmuiden, 14 u. in Cultureel Centrum, IJmuiden, lezing over Indonesië door me vrouw Schoenmaker; de afd. Santpoort begroet haar nieuwe leden om half elf in Hotel Brederode (v.h. Velserend) in Sant- poort-Zuid. Smalfilmclub Velsen, gaat op bezoek bij Kodak-ontwikkelcentrale in Rijswijk. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren voor sociaal advies: 9 tot 10 uur in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant soen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, tel. 02550-15010, 11 tot 12 uur in het Buurthuis „De Loods Geelvinckstraat 28 te Velsen- Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 023-378014. Verder volgens af spraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort, tel. 023-378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 .tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel- sen-Nrd., 19-21.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebordrstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18 tot 23 uur Badmintonvereniging IJmond. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) Vrijdagavond is in de „ludieke ruim te” van de Vissering Scholengemeenschap een Vietnam-avond gehouden voor onge veer honderd leerlingen. Ais spreker was aanwezig dokter N. J. van Rhijn van het Medisch Comité Vietnam, die eerst een overzicht gaf van de gebeurtenissen in Vietnam en de ellende die de oori»»- over de bevolking heeft gebracht. De schippers van de deelnemende vaartuigen hebben elk een instructieboek ontvangen, waarin zij allerlei nuttige, gegevens aantreffen, onder meer om trent de te volgen route op uit- en thuis reis, obstakels, stromingen en commu nicatie met de basis in Fleetwood, welke via de „De Hoop” en het kuststation Fleetwood zal worden geleid. Er zal zo lang mogelijk worden gevist; een datum voor het stoppen van de vis serij is niet vastgesteld, zo lang er met succes wordt gevangen en de weersom standigheden het toelaten zal men door gaan. Elk schip, dat ten minste vier weken vist, krijgt een tegemoetkoming van 6250 van het rijk. Ten behoeve van een vlot container- In de laatste week van april vorig jaar startte met rijkssteun, in Liverpool Bay het zogenoemde „Kotterproject Ierse Zee 1970” met acht vissersvaar tuigen. De totale vangst 90 percent tong en 10 percent bijvangst was aan leiding tot het ontwerpen van een groots opgezet plan door het bedrijfsleven en rijksoverheid voor 1971, waarbij rijks- ambtenaren van het ministerie van Landbouw en Visserij de gehele wal- organisatie in Engeland, met name in Fleetwood, gaan verzorgen, zoals ook vorig jaar is geschied,. De afdeling Vis serij van genoemd ministerie heeft hier voor de heren T. Kofman, J. Westerduin, J. Bakker, T. de Visser en J. van den Heuvel aangewezen. Zij zullen vanuit hun basis Fleetwood de aanvoer van de vang sten aldaar, het inladen van de tong in containers en het verdere vervoer rege len, alsmede het transport per vliegtuig van de bemanningen der vissersschepen, die bij toerbeurt een lang week-end thuis zullen kunnen doorbrengen. Door deze ambtenaren zal ook het contact met de betrokken autoriteiten in Engeland wor den onderhouden. Dit contact en ook de verhouding met de plaatselijke bevolking was vorig jaar uitstekend, zodat ver wacht mag worden dat ook nu alles vlot zal verlopen. »k,..

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5