Trage student krijgt minder rechten Geen verlaging van passief kiesrecht Druggebruik in PROTEST TEGEN HUURHARMONISATIE Kamer akkoord met ultra-centrifuge ALIMENTATIEREGELING MOET BETER Prachttapijt! leger stijgt Voorontwerp tolereert treuzelaars nog slechts als Auto onder trein: Brief aan regering twee doden in rapport: Bond gescheiden vrouwen over wet op dierproeven Wiegel (VVD) kwam drie stemmen tekort 5 jaar slijtage garantie Universiteit mag studiegidsen niet verplicht stellen Grapperhaus wil niet terug als onderminister „Divortium” „toehoorders” 2 MOEILIJKHEDEN AANTALLEN OVERHEID WOENSDAG 10 MAART 1971 (Wyers staat er achter) Jeugdbende opgerold (Vervolg van pagina 1) De belangrijkste voorstellen van het ontwerp herstructurering weten schappelijk onderwijs naast de genoemde studieduurbekorting zijn als volgt samen te vatten: t Fijn om over de vloer te hebben. Er blijven in het algemeen nog slechts twee examens over: het pro pedeutisch en het doctoraal examen. Het propedeutisch examen dient als een vroegtijdige selectie te werken: student en faculteit moeten er snel door aan de weet komen of voldoende geschiktheid en belangstel ling bij de student aanwezig zijn. Onmiddellijke verlichting van REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Geen maatregelen tegen gemeenten met persoonsnummers UI (Van een onzer verslaggevers) en 1 de spandoeken die de betogers 1 DEN HAAG (ANP) Het telegramver keer met Groot-Brittannië en Noord-Ier- land, dat sinds het begin van de staking op 19 februari niet mogelijk was en dat sinds 16 februari aan beperkingen onder hevig was, is thans weer normaal, zo deelt de PTT mede. Ten aanzien van het h.b.o. stelden de bewindslieden gisteren dat het niet juist is dit gescheiden te houden van het w.o. Het gaat in beide gevallen om onderwijs aan jongelui van gelijke leeftijd (18 jaar en ouder) en om doeleinden die voor een stuk gelijk liggen, namelijk het opleiden tot een functie in de maatschappij op hoog niveau. Op dit moment wordt het h.b.o. geregeld door de Wet op het Voortgezet Onderwijs (Mammoetwet), waar het w.o. buiten valt. Een duidelijke scheiding is daarvan het gevolg, vaak gepaard gaande met een zeke re geringschatting van het h.b.o. Zij hebben ingebroken in huizen scholen, waar zij geld en sieraden stalen en soms ook vernielingen aanrichtten. vervangen „verzorgingspen- ning en uitbetaling van alle alimentaties moeten in handen worden gelegd van een 1 i i 1 1 i DEN HAAG Dr. F. H. M. Grapperhaus staatssecretaris van Financiën voelt er niets voor om als staatssecretaris in een volgend kabinet terug te keren. Hij zei dit dinsdagavond in de NOS-radiorubriek „Den Haag vandaag”. „De afgelopen vier jaar heb ik een flink aantal wetten behandeld, zoals bijvoor beeld de BTW, het zegelrecht enzovoort. Ook heb ik een aantal internationale ver dragen gesloten, bijvoorbeeld in EEG- verband. Ik vind dat er nu iemand met nieuwe idee- en moet komen om de kar verder te trek ken”, aldus dr. Grapperhaus, die zei evenmin het lidmaatschap van de Twee de Kamer te ambiëren. „Ik geloof dat ik daar niet geschikt voor ben. Vandaar dat ik niet op de kandidatenlijst van de KVP sta, ondanks aandrang van bepaalde zij de”. n li k o n d P e s 1 1 i g' n n d d e: n Zi P V V V e s] ii n P g v v d d g z V d ADVERTENTIE INTHIffff WW (Van onze Haagse correspondent) DEN HAAG. Het gebruik van verdo vende middelen heeft in het leger dergeljj- ke vormen aangenomen, dat de bevelheb ber van de landstrijdkrachten, luitenant- generaal W. van Rijn, heeft gemeend daar tegen in een brief aan de commandanten van de verschillende landmachtonderdelen te moeten waarschuwen. Uit de brief van de generaal, waarvan hij afschriften heeft gezonden naar de bevelhebbers van lucht- en zeestrjjdkrachten, spreekt grote bezorgdheid. In hun toelichting gaven de ministers Veringa en Lardinois (Landbouw, in ver band met de Landbouwhogeschool) gis teren nog een schatting van de gevolgen van de nieuwe ontwerpen voor de aantal len studenten van de toekomst. Volgens de jongste schatting zou het aantal ingeschre ven studenten onder de huidige structuur in 1980 tussen 150.000 en 175.000 liggen en in 1990 tussen 215.000 en 300.000. De voorgestelde beperking van het aan- Deze motie werd vorige week reeds in gediend bij de beraadslagingen over „het verdrag van Almelo” en over de uit de UC-ontwikkeling voor ons land voort vloeiende verplichtingen. In de motie, in gediend door de heren Oele en De Goede (respectievelijk PvdA en D’66) wordt er enerzijds op gewezen, dat in de huidige fase van het ontwikkelingsproject onvol doende bekend is over de gevolgen voor de Europese politieke verhoudingen en over de rol, die de overheid bij de over- gang naar de commerciële fase dient te spelen en wordt anderzijds gesteld, dat niets mag worden nagelaten om dit pro ject een meer communautair karakter te geven. De motie werd zonder hoofdelijke Een student kan aan het programma van de eerste of de tweede fase maar één keer deelnemen. Heeft hij de maximale inschrijvingsduur overschreden dan ver liest hjj het recht nog langer als student ingeschreven te staan. Wel mag hij dan als toehoorder met veel minder rechten examens afleggen. Slaagt hij, dan gaat het recht als student ingeschreven te staan weer in. Kortgeleden heeft lultenant-kolonel C. Somers, die als zenuwarts is verbonden aan de inspectie van de geneeskundige dienst van de Koninklijke Landmacht in het Militair-Rech telijk Tijdschrift cijfers over het druggebruik in het leger open baar gemaakt. Bij een onderzoek onder 1200 militairen was gebleken dat één op de 20 geregeld marihuana en/of hasjiesj gebruikt, terwijl 3.1 percent regelmatig LSD slikt Kolonel Somers was van me ning dat het gebruik van stimulerende middelen in het leger aanzienlijk hoger ligt dan in het burgerleven. Een woordvoerder van de Legervoor- llchtingsdienst deelde mee dat er maande lijks gemiddeld tien gevallen worden ge rapporteerd. Controle over het doen en laten van de militairen is echter onmo gelijk omdat ze over veel vrije tijd be schikken. De woordvoerder vond het ove rigens niet bevreemdend dat het drugge bruik in het leger toeneemt, omdat dat in burgerleven ook het geval is. In afwachting van de resultaten van een vijftal commissies, die een samengaan van sectoren van h.b.o. en w.o. bestuderen (bij voorbeeld h.t.s. en t.h., sociale academie met sociologische faculteiten), willen de ministers het h.b.o. alvast enigszins „uit de greep van de Mammoet bevrijden”, zodat niet langer gewacht hoeft te worden met samengaan wanneer de mogelijkheid zich daartoe voordoet. Na deze eerste stap hopen de bewindslieden spoedig te kortien met een voorontwerp van een soort raam wet, waarbinnen zowel h.b.o. als w.o. een plaats krijgt. Deze raamwet moet dan het breekijzer worden om op langere termijn te komen tot afbraak van de huidige struc tuur en opbouw van een volkomen nieuwe, waarbinnen beide vormen van hoger on derwijs als één stelsel („tertiair onder wijs” noemt men het reeds) geregeld wor den. Universiteit en hogeschool krijgen er als vaste en normale taak bij samen met overheid en bedrijfsleven post-aca- demisch onderwijs te geven. De opdracht tot deze soort van onderwijs moet ge zien worden in het kader van de studie duurbekorting. Wie tegenwoordig stu deert ziet zijn kennis snel weer ver ouderen. Het heeft daarom weinig zin veel jaren achtereenvolgend te stude ren. Belangrijker is het geregeld „bij voeding” te halen bij de universiteit, aldus prof. Posthumus, regeringscom missaris voor het wetenschappelijk on derwijs, op wiens ideeën het vooront werp grotendeels stoelt. Het post-aca- demisch onderwijs zal door de student betaald moeten worden. tal studenten door de bekorting van de studieduur alsook door de eis van examen- bevoegdheid als voorwaarde voor inschrij ving leidt naar schatting tot de volgende cijfers: 90.000 tot 115.000 voor 1980 en 125.000 tot 180.000 voor 1990. Daarbij is dan wel verondersteld dat de herstructurering al in 1972 kan beginnen, maar er is nog geen rekening gehouden met de gevolgen van de toekomstige integratie van h.b.o. en w.o. De studentenorganisaties ASVA (Amster dam), Gronstra (Groningen), USF (Utrecht), USN (Nijmegen), VSSD (Delft en Westra (Wageningen) hebben het voorontwerp van wet van minister Veringa „een slecht door dacht” stuk genoemd. Consequenties van de voorgenomen her structurering zijn een studentenstop en de mogelijkheden tot zelfstandige weten schapsbeoefening zullen verdwijnen, zeggen de studentenorganisaties in een commu niqué. DEN HAAG. De Tweede Kamer is dinsdag akkoord gegaan met de deelne ming in het aandelenkapitaal van de n.v. „Ultra-Centrifuge Nederland”. Ook werd aangenomen een motie, waarin wordt aan- gedrongen op nader overleg tussen Kamer en regering aisvorens tot de bouw van een commerciële installatie voor de UC- ontwikkeling met een scheidend vermo gen van meer dan 350 ton per jaar wordt besloten. Ingesteld wordt de nieuwe functie van assistent-onderzoeker. Hierdoor wordt na het doctoroaal examen de mogelijk heid geopend tot verdere bekwaming in de wetenschappelijke research. Het werk van de assistent-onderzoeker kan worden afgesloten met een zogenoemde research-aantekening of met een pro motie. stemming aangenomen, waarbij de fractie van de PSP de aantekening kreeg tegen deze motie te hebben gestemd. Een motie Van der Spek (PSP) over het voor openbaar gebruik vrij geven van de documentatie rondom de zogenoemde Cellastic-affaire, werd tot later tijdstip aangehouden. Hiertoe werd besloten, na dat nog een motie werd ingediend om ko pieën van deze documenten ter vertrou welijke kennismaking van de leden van de Kamer ter inzage te leggen. In het kapitaal van „Ultra-Centrifuge Nederland” participeren Philips, VMF Rijn-Schelde, Shell en de Staatsmijnen tezamen met 20,25 miljoen en de staat met 25,75 miljoen. Bij de oprichting is door de staat 6.437.500 gestort. ADVERTENTIE “Doorstraalt” verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en “doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een.durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. „Divortium” meent voorts dat indien achteraf zou blijken dat een alimentatie- verhogende factor door de alimentatie- plichtige echtgenoot wordt verzwegen, met terugwerkende kracht een aiimenta- tieverhoging moet worden toegekend. ïn- UTRECHT. Op een overweg bij Vught is dinsdagavond tegen half zeven een personenauto onder de intercity-trein van Heerlen naar Zandvoort gekomen. De auto bleef onder de trein steken. De twee inzittenden van de auto waren op slag dood. Het ongeluk gebeurde op een met automatische knipperlichten bevei ligde overweg in Vught. De twee slachtoffers waren de bestuur der van de auto, de 19-jarige G. J. O. Helwegen uit Maasniel en de 18-jarige R. J. H. Wolf uit Roermond. De overwegin- stallatie werkte normaal. Alimentatie-plicht jegens de vrouw dient volgens „Divortium” te eindigen bij haar hertrouwen. Mocht haar tweede huwelijk door echtscheiding of door over lijden van de (tweede) man worden be ëindigd, dan dient een terugvallen op de eerste ex-echtgenoot voor wat de alimen tatie betreft te worden afgewezen. Hoewel een langdurige alimentatie aan jonge, gezonde, kinderloze vrouwen naar het oordeel van „Divortium” overbodig en ongewenst is, blijven in alle andere gevallen de verplichtingen van de man ten opzichte van het eerste gezin c.q. de eerste vrouw echter onverminderd be staan. A. Onafhankelijk van de schuld vraag. B. Onafhankelijk van het feit of na een langdurig huwelijk de vrouw kin derloos bleef. C. Onafhankelijk van de leeftijd der kinderen. huurharmonisatiewet. „Geen loon stop, maar huurstop”, „Schut helpt de arbeider in de put", zo luidden enkele Evenals vorige keer werd van de zijde van de oppositie een amendement inge diend, doch ditmaal werd niet gepleit voor een binding aan de leeftijd van 18 jaar (voorstel Van Thijn, dat verworpen werd), maar voor een gelijke formulering die geldt voor het actief kiesrecht, waar bij de leeftijd in een afzonderljke wet moet worden genoemd. Wiegel en Geurt- sen wezen, evenals minister Beernink die bij de behandeling in de Kamer aanwe zig was, dit amendement af, omdat er volgens hen een theoretische mogelijk- overheidsinstantie, die over soortgelijke dwangmaatregelen beschikt als bijvoor beeld de belastingdienst. De uitbetaling van alimentatie zou bovendien op voor- schotbasis moeten plaatsvinden. Belangrijk acht „Divortium” ook de bestrijding van alimentatie-ontduiking. Er zou volgens haar een directe meldings plicht moeten komen (door de centrale ziekenfondsen aan de bovenbedoelde over heidsinstanties), voor overschrijvingen van werknemers naar andere betrekkingen. Tenslotte wijst „Divortium” er op dat de hoogte van de onderhoudskosten van kinderen minimaal zou moeten worden gesteld op de bedragen die in de AWW worden genoemd voor de volle wezen. Ook hier zal een wettelijke waardevaste, of liever welvaartsvaste regeling moe ten worden geschapen. De inning en uit betaling moeten in handen worden gelegd van een overheidsinstantie. „Divortium” is voorstander van een wettelijke procentuele verhoging van de onderhoudskosten met bijvoorbeeld 25 percent boven het reeds door de waarde vastheid gestegen basisbedrag, en wel bij het bereiken van respectievelijk de 10-jarige en de 16-jarige leeftijd (indien verder gestudeerd wordt of het kind voor meer dan 50 percent invalide is). heid zou zijn dat dan toch minderjarigen door een normale wetswijziging het pas sief kiesrecht zouden kunnen krijgen. „Dat vind ik dwaas”, aldus de heer Wie gel, die erop wees dat een minderjarig Kamerlid niet eens zou kunnen beslis sen over de besteding van de schadever goeding die hij als Kamerlid krijgt. De stemming over het amendement- Van den Berg leidde tot onverwachtte moeilijkheden toen bleek dat bij de hóof- delijke stemming niet het vereiste aan tal leden aanwezig was. Na een schor sing van drie kwartier was het quorum echter wel aanwezig, er bleken toen 43 Kamerleden tegen en 38 voor het amen dement te zijn. Namens de meerderheid van zijn frac tie deelde mr. Van den Berg daarop mee dat zijn fractie de formulering van het initiatief-voorstel niet kon steunen en daarom tegen het hele voorstel zou stem men. Slechts de heren Vellenga en Van den Doel gaven toch hun stem aan het initiatief-ontwerp. Drs. Van den Doel: „Ik vind dat Wiegel zijn voorstel knap ver dedigd heeft. Het is toch flauw dat ze het hem niet gunden. Laat de eerste Ka mer dan maar opnieuw tegen stemmen als dat zonodig moet”. Opnieuw bij hoof delijke stemming bleek daarna dat 39 Ka merleden voor het initiatief waren en 42 tegen. Van de K.V.P. stemden de heren van Schaik, Boot, Peijnenburg en Ka mervoorzitter Van Thiel ook tegen. AMSTERDAM. De ASVA heeft het proces gewonnen dat z(| samen met de student J. Huijg bij de Amsterdamse rechtbank had aangespannen tegen de universiteit van Amsterdam inzake de door de universiteit verplicht gestelde aanschaf van de jaarlijkse verschijnende studiegidsen. Wie tot op heden weigerde kreeg geen collegekaart. Dat betekende dan vaak moeilijkheden met de afdeling rijksstudietoelagen van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, aldus een mededeling in „Poorter”, het leden orgaan van de ASVA. In het vonnis van de rechtbank wordt, aldus Poorter, onder meer opgemerkt dat de universiteit In het verleden ten onrechte een beroep heeft gedaan op art. 77 van de Wet op het Wetenschappelijk Onder wijs, waarin een eventuele verplichtstel- ling van leermiddelen aan curatoren wordt overgelaten. Aan student Huijg, die al enkele jaren weigert zich een studie gids aan te schaffen, dient alsnog een collegekaart te worden verstrekt. Volgens de ASVA waren de studiegidsen over het algemeen al verouderd nog voor ze verschenen waren. Een.verplichte aan schaf betekende voorts een verhoging van college- en inschrijfgeld van ƒ210 tot ƒ213,50. Andere argumenten waren de nutteloze en vaak verouderde informatie, veel faculteiten gaven eigen, gestencilde studiegidsen uit, waarvoor ook nog eens betaald moest worden. De ASVA vindt de uitspraak van de rechtbank beslist geen volledige overwin ning. Zo was de rechtbank het met de universiteit eens dat de AS VA „bij het gevorderde geen belang heeft”, met an dere woorden de plicht tot belangenbe hartiging wordt niet erkend. Daarnaast werd niet, zoals gebruikelijk is, de univer siteit veroordeeld tot betaling van de kos ten van het proces. Dit betekent, ald”s Poorter, ondanks de wat verbeterde fi nanciële situatie van de AS VA, toch erg zware last van waarschijnlijk rond de ƒ2000. van t meedroegen. De huurharmonisatie verwekte dus heel wat disharmonie. tium” moet een herziening van het echt scheidingsrecht gepaard gaan met een verantwoorde alimentatie-regeling. Zij be seft dat een ideale regeling, die optima le kansen biedt aan de verlatende, zo wel als aan de verlaten partner, onmo gelijk is. Een goede alimentatie-regeling vermindert voor de zwakste partij de ernstige gevolgen van scheiding. De bond ziet de term „alimentatie” graag vervallen. Het woord heeft een te geladen klank in feite betekent het „on derhoud” en suggereert dat bijvoorbeeld het grootbrengen van kinderen geer ar beidsprestatie zou zijn. Daarom wil men „alimentatie” liever vervangen door „verzorgingsloon” of sioen”. „Divortium” stemt met de voorgestel de herziening van het echtscheidings recht in, voor zover dit eist dat de ali mentatieplicht wordt losgekoppeld van de schuldvraag. Het behoefte-element dient bij de toekenning van de alimentatie te prevaleren boven de schuldvraag. De vrouw zal in de huidige maatschappij structuur nog in overwegende mate een beroep moeten doen op dit behoefte-ele ment. Daarom zal momenteel nog moe ten worden aangedrongen op door de wet gever vastgestelde garanties. Ruim vijfhonderd mensent de meesten uit Amsterdam, hebben dinsdagavond gedemonstreerd tegen de zogenoemde DEN HAAG Minister Beernink van Binnenlandse Zaken neemt geen maatrege len tegen de gemeenten, die momenteel hun eigen administratie automatiseren en de persoonskaarten van de bevolkingsre gisters nummeren. Aldus blijkt uit het dinsdag gegeven antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Franssen (PvdA) over de nummering van de persoonskaarten in Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Eindhoven, Arnhem, Tilburg, Dordrecht, Gouda en Delft. Minister Beernink deelde mee, dat elk nummer willekeurig is. Er zijn geen gege vens uit af te leiden over de persoon aan wie het werd toegekend. De vraag van het Kamerlid of het de bedoeling van de regering is oprichting en werking van een centraal persoonsregister in een raamwet te regelen beantwoordde de minister be vestigend. Zowel de invoering van een centrale personenadministratie als ver plichte aantekening van administratie nummers zal naar het oordeel van de regering bij wet dienen te geschieden. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De verwoede verdedi ging door de V.V-D.’er Wiegel van zijn initiatief wetsontwerp inzake verlaging van de leeftijdsgrens voor passief kies recht (samen met zijn fractiegenoot Geurtsen) heeft er niet toe kunnen lei den dat de leeftijd voor het passief kies recht zal worden verlaagd. Met een meerderheid van slechts 3 stemmen werd zijn voorstel om degenen die de meer derjarige leeftijd hebben te kunnen la ten kiezen, verworpen. Tegenstemmers waren de fracties van de C.H.U., A.R.P., S.G.P., G.P.V., C.P.N, P.v.d.A. (op twee stemmen na) en vier K.V.P.’ers. Bij de stemming enkele we ken geleden over het amendement van de heer Wiegel op het voorstel van mi nister Beernink om degenen die ouder zijn dan 21 jaar passief kiesrecht te ver lenen, was zowel de P.v.d.A. als de A.R.P voor. Gisteren koos daarentegen weer D’66 de zijde van de indieners, omdat zoals mejuffrouw Goudsmit zei in ieder geval over de tekst geen misver stand meer kan bestaan. Mr. Aantjes, de woordvoerder van de A.R.P., had zich nu tegen het wetsvoorstel verklaard, om dat hij het geknutsel vond, wat volgens hem niet bij een grondwetswijziging past. Zoals bekend is had de meerderheid van de Tweede Kamer zich indertijd ak koord verklaard met een binding van het passief kiesrecht aan de leeftijd van de meerderjarigheid. Deze grondwetswij ziging werd echter vorige week door de Eerste Kamer verworpen, omdat met name de tekst van het amendement-Wie- gel voor tweeërlei uitleg vatbaar zou zijn. Daarop zijn de heren Wiegel en Geurtsen donderdag met een initiatief voorstel gekomen dat later nogeens op advies van het kabinet gewijzigd werd om elke mogelijkheid van tweeërlei uit leg uit te sluiten. DEN BOSCH Vierentwintig jonge Bosschenaren hebben bjj de recherche van Den Bosch 23 inbraken, insluipingen, dief stallen en andere misdrijven bekend, die zjj van 2 maart 1969 tot 15 januari 1971 hebben gepleegd. De jongens die in groep jes optraden, variëren in leeftijd van 13 tot 19 jaar. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. „Gescheiden vrouwen, jonger dan 30 jaar en kinderloos hebben recht op een tijdelijke alimentatie van minimaal drie jaar, gescheiden vrouwen tussen 30 en 40 jaar en kinderloos, moe ren aanspraak kunnen maken op een tij delijke alimentatie van minimaal vijf jaar plus een uitkering ineens voor in koop in een pensioen. Een volledig ali mentatie zal moeten worden toegekend aan gescheiden vrouwen boven de 40 jaar, aan gescheiden vrouwen met kinde ren alsmede aan vrouwen die ten tijde van de scheiding invalide of chronisch ziek zijn. Dit wordt naar voren gebracht in het zogeheten alimentatie-rapport, dat de bond van gescheiden vrouwen „Divor tium” heeft uitgebracht in opdracht van de bijzondere commissie belast met de voorbereiding van de openbare behande ling van het wetsontwerp 10213 (herzie ning van het echtscheidingsrecht). „Divortium” heeft met haar rapport een aanvaardbare regeling trachten te ontwerpen voor wat betreft de vaststel ling, de inning en de uitbetaling van ali mentaties c.q. onderhoudskosten voor de kinderen. Naar de mening van „Divor- DEN HAAG. Het bestuur van de Anti-Vivisectiestichting heeft in een brief van 2 maart aan staatssecretaris Kruisinga van Sociale Zaken en Volksgezondheid het volgende mcegedeeld: „Gezien de actie welke van andere zijde tegen het door u ingediende wetsontwerp bescherming proefdieren wordt onderno men, stelt ons bestuur er prijs op zij het waarschijnlijk geheel ten overvloede hierdoor nog eens te verklaren dit ont werp, zoals wij dit met u mochten bespre ken op 27 augustus 1969, te zien als een belangrijke stap vooruit. Wij zouden het ten zeerste betreuren wanneer dit wets ontwerp zou worden verworpen, omdat daarvan ongetwijfeld het gevolg zou zijn, dat jarenlang geen enkel voorstel ter be scherming van het dier in verband met het nemen van proeven zou kunnen worden verwacht.” Aanleiding tot deze nieuwe adhesiebe tuiging van de Anti-Vivisectiestichting met het ontwerp-Kruisinga was het feit dat thans het Voorlopig verslag tot dit wetsontwerp verschenen is. Zoals men weet, heeft de NBBV (Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie) zich des tijds met een „alternatief ontwerp” tot nog stringenter beperking der dierproe ven tegen het ontwerp van dr. Kruisinga verklaard.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2