PANDA EN DE JOKKLIKKER PINGO POLLE, PELL1 EN KOOTPIANO’s FERDINANDS BELEVENISSEN Op een wolf terstal WK international I ondergang OM NNDOFRNfl(»MT ^«gendaïv. voor Haarlem en de Urnen interieurs 4 Amsterdam doet Zachte lucht in aantocht aangekomen Grote groep joodse Russen in Israel beroep op Rijk voor verbranding chemisch afval 11 TREIN ONTSPOORD BIJ DE DIEREN DICHTER- n ’v VRIJDAG 12 MAART 1971 DOOR ALISTAIR MACLEAN is es c i rirntje Fop Haarlem en Omstreken ZIJLWEG 57 - HAARLEM Telefoon 31 45 01 Een wolf was in een oude schuit met kool en geit een dagje uit. „Men dient”, zo sprak hij, „naar zijn vrachten de zelfbeheersing te betrachten en daarvan heb ik als symbool de geit gespaard voor bij de kool' Bollenstreek Honderdzestig pruiken in Montevideo geroofd Beverwijk I Ë3 ës Heemskerk V elsen-IJmuiden z. ADVERTENTIE 35 ADVERTENTIE KLEINE PIANO’S (ook te huur) i (wordt vervolgd) twk 104-81 W^/V*AJVVVVVWVWVWVMVWWWWVVVWVWVVVVVWVWVVVVWmWWVVVVWVVWWVMVWVWWWVVWUWVWVVWWVVWWVVWWVVVWVWW*A< WEERRAPPORTEN gerstaking hebben u.: ncdiri, viyuag t .Frankenstein 1970”. 22, 2 7.01 uur; HOOG EN LAAG WAI'FH .1 VI Hl DEN 21.15 u.: ,fc Wagenweg 1 en 15. Haarlem, Tel. 312172 Hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur! 12 maart 20 maan 26 z z zzo zzo wzw z w zzo wzw wzw o 15 15 11 4 11 16 15 0 13 3 8 13 6 6 5 5 6 6 7 5 6 6 3.34 uui 3.30 uur !0 24 uur 6 5 9 4 7 4 1 4 6 6 2 0.5 4 5 0 0 0.2 0.2 0 2 04 0 0 0 0.1 0 0 0.1 3 0 0 0 2 0 0.1 o 0.3 0.2 DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve dins dag: Diner-dansant. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland BECHSTEIN - FÜRSTER - PLEYEL IBACH - en andere. ZATERDAG 13 MAART Hoog water 4.41 uur en 16.50 uur Laag water 0.31 uur en 12.50 uur zw. bew. onbew. h. bew. 1. bew. onbew. onbew. regen sneeuw onbew. onbew. 1. bew. onbew. zw. bew. onbew. zw. bew. regen 1. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew onbew. 1. bew. zw. bew. 1. bew. onbew. geh. bew. 7 12 13 3 1 12 6 7 7 6 4 —10 0 2 1 LID GOED WONEN —2 —16 —7 8 0 3 1 11 2 1 1 0 0 2 1 4 1 3 —3 Aberdeen Athene Barcelone Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Zürich Velserweg) Geopend op dinsdag er donderdag van 19 30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23 Beverwijk, tel. 02510-25120. MONTEVIDEO (Reuter) Vier vrouwen en een man hebiben in de hoofdstad van Uruguay 160 pruiken ter waarde van bijna 45.000 gulden uit een winkel geroofd. Tij dens de overval zeiden ze deel uit te maken van de guerrillabeweging der Tupamaros. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limburg MAANSI ANDFN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Zon Maan op 20.23 uur; regen regen mot snee uw sneeuw motregen regen regen sneeuw regen regen w w.stil nnw w w ono wzw zo wzw nnw wnw wzw no nno wzw w w.stil zo ono w n w.stil w.stil w.stil wnw nnw klassieke platen, maandagavond teach-in. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan) Dagelijks 12-02 uur: zondag 10-02 uur bowling Thijsse’s Hof (Bloemendaal). Geopend dinsdag tot en met zaterdag 9-12 en 13.30-16 uur zond, en maandag gesloten. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondagavond optreden orkest Vito Lanza. Te vens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 - 16 uur. zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. UTRECHT Bij Wehl is donderdag avond om 6 uur het achterste gedeelte van de trein Arnhem-Winterswijk door een foutieve wisselbediening ontspoord. Nie mand werd gewond. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hoofdstraat 140, Hillegom). Ex positie „Fragment” werk van amateurfotogra- fen Dagelijks, behalve dinsdag 14-18 uur. Tot en met 13 maart. Het KNMI deelt mee: Donderdagavond zette in het westen van het land sneeuwval in, die zich geleidelijk in oostwaartse richting uitbreid- de. In het midden en oosten van het land viel ongeveer 5 a 6 centimeter. De sneeuwval was het teken van het opdringen van zachte lucht naar West-Europa. Het warmtefront, dat de voorste begrenzing vormde van zachte lucht lag vrijdagmorgen om negen uur langs de lijn Den HelderMaastricht. In de zachte lucht was om die tijd de temperatuur in Zeeland bij opkla ringen tot 6 graden opgelopen, terwijl het in Groningen en Drente nog sneeuwde bij tempe raturen even beneden het vriespunt. Op de oceaan heeft zich nu een west circulatie in- gesteld, die in stand gehouden wordt door een depressie bij Ijsland en een hogedrukgebied boven de Azoren. Het is daarom waarschijnlijk dat de zachte lucht in West-Europa nog wel terrein zal kunnen winnen. Barometerstand hedenmorgen 1023,7 millibar (255,92 mm). BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De taal der liefde”. 23.30 u.: „De terugkeer van Frankenstein”. Luxor Theater (Breestraat) „De non van Monza”. Toen hield de grond onder mijn voeten het niet meer: ik viel. Ik pro beerde af te remmen met uitgestrekte armen om de schok op te vangen. Maar er was niets. Geen schok. Ik bleef vallen, als een hoepel langs een helling, en voor de eerste keer in die nacht hoopte ik vurig op een boom, een pijnboom of wat voor een boom ook. zolang hij mij maar opving. Ik weet niet hoeveel bomen er op de hel ling stonden, maar ik miste ze alle maal. Als dit een ravijn was, was het het diepste van het eiland Torbay. Alleen, het was geen ravijn, het was het einde van het eiland. Ik kwam onzacht terecht op een licht glooiend zacht zandstrand. En terwijl ik stond te hijgen en te kuchen en naar adem te snakken, drong het tot mij door hoe wijs en liefderijk de Voorzienigheid ten opzichte van mijn broze ik was geweest dat miljoenen jaren later hier zijn val zou beëindigen, en dat daarom, in plaats van puntige rotsen, een keurig méégevend strandje nodig had. Ik krabbelde overeind. Dit was de plaats. Aan de hele oostkust van het eiland was maar één zo’n zandige baai. Het was nu licht geworden, ik kon zien dat ik was waar ik wezen moest. De helikopter naderde opnieuw uit oostelijke richting, op niet meer dan honderd a honderdtwintig meter hoog te. Ik rende hem tegemoet langs het strand, stroopte een vuurpijl uit zijn huls van oliepapier en trok het ont- stekingskoord af. Hij begon meteen te sissen en verspreidde zo’n verblin dend blauw-wit magnesiumlicht, dat ik mijn hand voor mijn ogen moest houden Het straalde maar een halve minuut, maar dat was genoeg. DIVERSEN Micro-Theater (huize Scheybeeck, Velserweg). 20.30 u.: Toneelgroep „Havenkwartier" brengt „De pro-deo zaak” en „Leven met de parasol”. Wat had je aan zo’n ding, als je alleen maar door bos had te wandelen en verder rustig in een helikopter kon zitten? Ook was het niet vanwege de vuurpijlen die ik bij mij had om de helikopterpiloot te waarschuwen, en die wel eens nat konden worden. Zij waren verpakt in oliepapier, wat nog niet wou zeggen dat je er alles mee kon doen. Nee, als ik langs de kust verder was gegaan, zou ik nooit vóór de namiddag op het afgesproken punt aankomen. Het enige waarop ik mij nu nog kon oriënteren waren de door de wind op gezweepte regen en de ligging van het eiland. De kreek waar ik naar toe wilde lag in het oosten, de storm achtige wind kwam recht uit het wes ten. Zolang ik dus die koude, strie mende regen in mijn nek voelde, liep ik wel zo ongeveer in de goede rich ting. Als extra controle hield ik mij voor ogen dat het eiland Torbay er een ruggegraat op na houdt in de vorm van een heuvelreeks, geheel met pijn bomen bedekt, die van oost naar west loopt. Zodra ik dus begon te klimmen of te zakken was het mis met mijn koers. Maar de regenwind kwam soms uit wisselende richtingen omdat het pijnbos nu eens dichter, dan weer dun ner werd, de ruggegraat had zijn „ups” en „downs” en als gevolg van deze combinatie verloor ik veel tijd. Een half uur voor dageraad voor zover mijn horloge betrouwbaar was was het nog pikdonker en ik begon mij bezorgd af te vragen of ik zou redden. En of de helikopter het zou redden! Ik wist dat hij kon landen die oos telijke kreek lag bijzonder goed be schut maar of hij dat punt zou bereiken was de vraag. Ik had zo’n vaag idee dat helikopters onhandel baar zijn boven een bepaalde wind kracht, hoewel ik niet wist welke. En veronderstel dat de helikopter niet verscheen: dan moest ik dezelfde weg terug, tot waar de dinghy lag ver borgen, en dan zou ik opnieuw, nat, moe, hongerig en koud, moeten wach ten tot de duisternis weer inviel om ongezien de „Firecrest” te bereiken. Zelfs nu had ik nog meer vierentwin tig uur! Als de nacht weer inviel nog maar twaalf. Ik begon hard te lopen. Vijftien minuten en een onevenredig groot aantal keiharde boomstammen. En plotseling drong tot mij door, eerst zwak en onregelmatig, dan steeds ster- ,ker het klepperende ronken van een helikopter. Hij was te vroeg, veel te vroeg, Heer in de hemel, dat beteken de dat hij zou landen, niemand vin den en weer vertrekken. Ik moet wel heel erg van streek zijn geweest dat ik er niet eens aan dacht dat hij mis schien net zijn positie begon te be palen, daar boven die kreek, bij een zicht van nul komma nul. Een ogen blik overwoog ik een vuurpijl af te steken om de piloot te laten weten dat ik er was. Ik had het bijna gedaan en bedacht mij op het laatste ogenblik. Wij hadden af gesproken dat het teken uitsluitend op de landingstrip zou worden gegeven; als ik hier al de aan dacht begon te trekken, zou hij we] eens in de war kunnen raken en een landing proberen op de toppen van de pijnbomen. En dan TEL AVIV (AP). Een groep van 102 joodse Russen is gisteren in Tel Aviv aangekomen, de grootste groep die sinds jaren in één keer arriveerde. Ik begon nog harder te lopen. In jaren had ik niet meer zo mijn best gedaan: niet meer dan een paar hon derd meter. Mijn longen gingen tekeer als de blaasbalg van een dorpshoef- smid waar een scheur in zit. In de blaasbalg. Ik deed mijn best, sprong als een stuiter terug als er een boom in mijn weg stond, nam blootliggende wortelstronken als een hordeloper tuimelde hals over kop in ravijnen terwijl de laaghangende takken in mijn gezicht striemden, maar vooral: ik botste tegen die vervloekte bomen. Ik liep met mijn armen recht voor mij uitgestrekt; het leek een één-mans blindemannetjesspel maar het hielp geen snars. Ik raapte een tak op om daarmee al lopend voor mij uit de zwaaien, maar het leek wel of de bomen op mij toesprongen, hoewel ik formidabele meppen uitdeelde met mijn tak; alle bomen kregen hun beurt Ik voelde mij als een kegelbal na een druk seizoen op de baan. Maar zo’n bal gooit tenminste de kegels onder steboven, terwijl de bomen mij onder steboven kegelden. Een paar maal hoorde ik het geluid van de helikopter opnieuw naar het oosten afnemen en de derde keer wist ik dat hij niet meer zou terugkomen. Maar hij kwam telkens terug De hemel begon in het oosten lichter te worden, maar het toestel zag ik niet; voor de piloot moest alles onder hem nog donker zijn als een pekmeer. En met deze woorden begon hij zo driftig op de gong te slaan, dat de muren sidderden. „Wachters!” bulderde hij. „Daar gaat een verrader!, Een spion! Een moordenaar! Grijp hem! Sluit hem op!” „Wel, foeiprevelde Joris, die het lawaai hoorde, en een ongeruste blik achter zich wierp. „Daar zit ik nu toch even lelijk van te kijken! Op deze manier komt er niets van mijn carrière als jok- klikker terecht. Nee, ik zal mij moeten reppen, als ik daar nog iets van wil maken AMSTERDAM. B. en W. van Am sterdam zouden het op prijs stellen dat de rijksoverheid ten spoedigste een plaats in het land zou kunnen aanwijzen waar openluchtverbranding van chemisch afval kan plaatsvinden, dan wel dat een ande re oplossing wordt gevonden. Zou deze aanwijzing geschieden dan zal de verbran ding aan de Diemerzeedijk onmiddellijk worden gestaakt. Zou het rijk niet tot zo’n aanwijzing kunnen overgaan dan is naar de mening van B. en W. overleg over andere interimoplossingen dringend noodzakelijk, aldus een preadvies van het college aan de gemeenteraad op de nota van het raadslid Martini (D’66) over het verbranden van chemisch afval in Am sterdam. f I P&J •g Vooruitzichten voor zondag. Plaatselijk regen of motregen en stijging van temperatuur tot normaal of boven normaal. Aantal uren zon: 1 tot 6; min. temp. 1 tot 5 graden boven normaal; max. temp, van onge veer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur- 70 percent; kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. Itur. Tot en met 17 maart. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend van dinsdag t.m zaterdag 10-12.30 en 14-17 uur, zondag 14-17 uur. Galerie „T” (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen en tekeningen van Age Klink. Da gelijks geopend 11-17 u.. zo. 14-18 u. Tot en met 14 maart. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Woensdag t.m. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Manege „Swaenenburgh” (Domineeslaan, Zwa nenburg). Tentoonstelling monoprints van Jan Fokkens. Geopend van 19.00 uur tot sluiting manege, zaterdag en zondag van 9-17.00 uur. Tot en met 14 maart. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby keramiek en gra fiek. Expositie geappïiceerde en geborduurde wandkleden van Maaike van Hulzen. Tot en met 30 maart. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag 9-17.45 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg). Expositie van Harry van Kruiningen „Leven en willkeur in Amsterdam". Dagelijks geopend van 14-17 uur. Tot en met 16 maart. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van de graficus Ton Gravelijn en Jen ny en Wim Duller, keramiek. Geopend van dins dag tot en met zondag 13-17 uur. Tot en met 7 april. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhard Mavoschool (ing. Raaks). Vandaag 20.00 u.: Marcuse en de maatschappij kritiek door prof. mr. dr. J. A. Oosterbaan. DIVERSEN Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Vandaag 21.00 u.: Jazz-avond m.m.v. Haarlemse Jazz Club. Remonstrantenhuls (Wilhelminastraat Haarlem). Vandaag 20.00 u.: Biologlsch-archeolo- gisch onderzoek in het nieuwe land door van de Heide (Kon. Ned. Natuurhistorische Ver.). Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan). Za terdag 10.00-13.00 uur: Sportlnstuif. Clubhuis „Naast d'Appelaar” (Damstraat 19). Zaterdag 13.30 en 15.30 uur: Film: Mysterieuze dr. Satan, deel 1. Poppentheater „Merlijn” (Hasselaersplein 35). Zaterdag 14.30 u.De Sprookjesmolen. Toneelschuur (Smedestraat 23) Zondag, maan dag, woensdag 20-23 uur: Openbare repetities van diverse groepen. Donderdag en zaterdag 14-17 uur. Vrij toegankelijk. Dinsdag 20-23 uur: Bewegingschop en filmschuur. Zaterdag 13-15 uur: Open akti beraad Zaterdag 11-13 uur: Theaterprojektwerk voor kinderen van 10 t.m. 13 jaar. Zondag 13.30 15.30 uur: Idem voor kin deren van 8-12 jaar. Waagtaveerne (Spaame 29). Vandaag en mor gen 20.00 u.: Black river and western (3 Ame rikaanse jongens). Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend: maandag t.m. donderdag 19.30-24 uur; vrijdag en zaterdag 19.30-01 uur; vrijdag- en za terdagavond folk. Donderdag om de 14 dagen: literaire avond. Ie dinsdag van elke maand: 46. Joris Goedbloed meende, dat hij een goede zaak gedaan had, en zittend op de jokklikker verwijderde hij zich snel. „Een mooie beloning voor mijn zwijgen”, prevelde hij. „Dit apparat gaat me rijk maken!” Hij zag echter niet, dat de sultan zich met een on gunstige glimlach naar een gong haastte. „Hier gaan koppen vallen!” sprak de heerser tot zichzelf. „Nog nooit ben ik in mijn eigen paleis zó be ledigd!” BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 „Terugkeer naar de apenplaneet”. TENTOONSTELLINGEN De Zandkraai (Handelstraat). Tentoonstelling „Nieuwe woonvormen”; geopend tot en met 17 maart van 9-12, 14-17 en 19-22 u. VRIJDAG 12 MAAR1 Hoog water 4.13 uur en 16.23 uur Laag water 0.00 uur en 12.16 uur ZATERDAG 13 MAART op 7.01 uur; onder 18.40 uur onder 7.04 Uur 19 en Zolang niet vast staat dat op een an- dere manier een of meer goede alterna tieven geboden worden achten B. en W. het niet verantwoord de Amsterdamse in dustrie de mogelijkheid te ontnemen zich op de legale wijze, tegen betaling en on der hun supervisie, van schadelijke af valstoffen te ontdoen. Staking van het be drijf aan de Diemerzeedijk nu zou het risico meebrengen dat diverse schadelij ke stoffen op ongecontroleerde wijze „verdwijnen”. Met het oog op de daaraan verbonden milieuhygiënische aspecten wordt volgens B. en W. de verwerking van chemische industrieafvalstoffen een steeds nijpender probleem. SBB Op het vliegveld van Tel Aviv werden zij begroet door een ontroerde premier Golda Meir. Bij de groep waren er enkelen die twee weken geleden in Moskou aan een tion- v-i-1deelgenomen om kracht bij te zetten aan hun verzoek om uitreisvisa. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Kwasten". Zaterdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Tehuis’1. Kleinkunsttheater „Haarloheim” (Smedestraat 23). Zaterdag 20.30 uur: Studentencabaret Peter de Jong uit Leiden. Toneelschuur Bavogebouw (Smedestraat 23). Zaterdag 20.15 u.: Helmert Woudenberg en Joost Prinsen„Hoa groen is Julia”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Catch 22”, 18 jr. Vandaag en mor gen nachtvoorstelling 24.00 u.: „Last Comman do”, 18 jr. Zaterdag 13.30 u.: „Batman’’, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Moorden in Crescendo", 18 jr. Vandaag en morgen nachtvoorstelling 23.30 u.„De Vogels”, 18 jr Lido (Houtplein) 14 en 20.00 u.: „Waterloo", 14 jr. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u.: „De rode cirkel”, 14 jr. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Louis de Funès als taxichauffeur”, a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het herenhuis van de Reeperbahn”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij drinkt niet, zij rookt niet, zij flirt niet, maar 14 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Pren tenkabinet: tentoonstelling van werk van Jac van Looy en nieuwe aanwinsten Artotheek Ne derland 1870. Geopend dagelijks 10-17 uur. Zon dags 13-17 uur. Vis- en Vleeshal (Gr. Markt). Expositie schil derijen van Anthony Green. Tot en met 21 maart. Expositie Pink Morris Productions, schil derijen objecten, foto’s etc. Tot en met 21 maart Wedstrljdexpositie amateurschllders „Schep pers van de zevende dag” tot en met 21 maart. Dagelijks geopend 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16). Permanente tentoonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de 16e t.m. 19 e eeuw. Fos sielen, mineralen etc. Expositie grafiek van Wenzel Hollar. Tot en met 31 maart. Geopend van dinsdag t.m. zaterdag 10-17 uur eerste zon dag van de maand 13-16 uur. Kunstzalen Frans Heerkens ThUssen (Hout plein 13). Prentenkabinet: tentoonstelling etsen uit Amsterdamse en Haagse school. Geopend van maandag tot en met zaterdag 10-13 u„ 14-17 BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 u. en zaterdag 19 en 21.15 u. „Frankenstein 1970”. Stadsschouwburg, zaterdag 20 u. „De laatste rekening betaal je zelf” TENTOONSTELLINGEN Fellson (in het noordelijk koetshuis van Beeckestljn) tot 22 maart dagelijks van 14 tot 17 uur expositie van schilderijen, tekeningen grafiek en wandkleden. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is dagelijks be halve zaterdag en zondag open vai 14 tot 16.30 uur. Beeckestljn, museum Velsen-Z. Is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdags van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Van daag 20.15 u.Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yves Prin. Zaterdag 20.00 u.: Ju niorenorkest en HJO-blazersensemble o.l.v. Ed Spanjaard. De Kousepael (Haltestraat 25, Zandvoort). Zaterdag 21.00 u.: The Midgetown Jazzband. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat ,22). Expositie van Kolaric Ilija (schilderijen en etsen)- ge opend tot en met 13 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, '4 WAAROM MAAK JE JE ZO DRUKVALS ZJ WERKELJJK SELENE !S ZAL CHOOL HAAR - NIETS DOEN A CHOOL! POE HAAR NIETS! IK WAARSCHUW L JEl! WAT WORDT DAtVvINDJE? EEN MOOI - SCHILDERIJ, ZEEROB! J WAAROM? DAT IS k TOCH MOOI? 7 o O O HÉT is alleen jam mer, DAT HET WEER -SNEEUWT! Vo oo NEEi IK HEB GEEN WITTE VERF MEER EN DAAROM KAN IK 6EEN ^WlTTE LANDSCHAPPEN MAKEN!, M V)1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11