Wederom geen verbetering van Eis van acht maanden diefstal van situatie op Wijk aan Duinerweg voor partij sigaretten Bejaarden voor gelicht over speciale bejaard en voeding Brandende lucifer m benzinebak MEDISCHE VERZORGING voor Tien maanden geëist 23 diefstallen kixipei Beverplan spoedig in uitvoering Kerko stopt produktie op 1 mei NOOY Voorstel voor derde maal teruggenomen voor IN DE VISHAL Havenberichten Carillonklanken Financiële moeilijkheden werden timmerman te veel Raadslieden voeren psychopatie, alcoholisme en goede wil aan Grote opkomst in „De Mei” Caledonia” sloop verkocht I i MODEPRUIKJES GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO’N DRUKKER bet 7 V R IJ D A G 12 MAART IJMUIDER COURANT 1971 Ontsporingen I GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET Binnen of buiten vanaf59,”“ vele modellen, ook in gemeleer- de tinten. Gratis naar wens gekapt. DAMESKAPSALON Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15020 Bad en hal Beverplan Waterpoloprogramma kolen,olie, 1 1 ai’ (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK ADVEKTt'imi ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden S ■- Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt op het carillon van de stadhuistoren in IJmuiden zaterdag van 16-17 uur luidt: Preludium, van Jef. Denijn; Als de winter vlucht en Zonnelied, van Cath. van Rennes; Rondo (le reveil), van Fr. Couperin; Gavotte, van Padre Mar tini; Rondo (le coucou), van Cl. Daquin; Sonatine voor beiaard, van Willem Vogel; Jan pierewiet; Boerenschots; Bergère lé- gère; Menuet d’exaudet en Maman dites- moi, van J. B. Weckerlin; Watermusic (al legro), van G. F. Handel; Improvisatie, van H. de Ligt. Volksgezondheid, Moensplein 10, Bever wijk. HEEMSKERK Twee van deze gevallen stonden in de ten laste legging: een diefstal door het bin nendringen van een huis in november in Velsen en eenzelfde geval een maand later in Driehuis. Berouwvol stond de man gis teren voor de rechtbank, het hoofd gebo gen. De ellende was begonnen toen hij in het ziekenhuis werd opgenomen in het najaar van 1969. Het was ongeveer april 1970 toen hij weer aan het werk kwam, ook nu weer bij een koppelbaas. De financiële lasten waren echter al zo zwaar geworden dat de man er geen gat meer in had gezien. Mr. Reeling Brouwer, de president van de rechtbank, wees op het voordeel maar ook op de grote gevaren van het werken voor een koppelbaas. De verdachte was het daar wel mee eens. „Maar”, zo zei mr. Ree ling Brouwer, „dat is praten achteraf”. De officier, mr. Van der Valk Bouman De twee Amsterdammers, 23 en 24 jaar. zeiden tijdens de behandeling van hun zaak dat zij de Haarlemmer tegen waren gekomen en toen hadden besloten om sa men te gaan inbreken. Enige verwarring was er nog over de vraag of de vier zak ken met sigaretten nu in of buiten het perceel hadden gestaan. „Ze stonden ach ter de deur”, aldus de twee. „Van binnen of van buiten af gezien”, zo wilde de president weten. „Nee, de zakken stonden nog in de supermarkt”, was het resolute antwoord. De president zei dat de politie echter had verklaard dat de zakken buiten de toegangsdeur en dus ook buiten het perceel stonden. Uit het rapport bleek dat beide jonge mannen al eerder waren veroordeeld. Dit ontlokte de president de opmerking „dat de voorwaardelijke straffen van de vo rige keer geen donder hebben geholpen”. Mr. Van der Valk Bouman eiste ook te gen deze verdachten acht maanden met aftrek, daarbij benadrukkend dat ook z ij recidivisten waren. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Hjj had een huis toege- wezen gekregen, had een auto-financiering lopen en een huwelijk gesloten. Daarbij had een langdurig verblijf in het zieken huis hem zjjn baan doen verliezen, waar door hij alleen ziektegeld kreeg (hjj was niet verzekerd) dat véél lager lag dan het salaris, dat hij, in dienst van een kop pelbaas, ontving. De uit dit pakket facto ren voortvloeiende grote financiële moei lijkheden hadden een 34-jarige timmerman uit Beverwijk er toe gebracht om in het najaar van 1970 drieëntwintig diefstallen te plegen. Een belangrijke mededeling werd ge daan bij het voorstel een krediet groot 150.000,— te verlenen voor de voorbe reiding van het bestemmingsplan Stads centrum. De burgemeester kon namelijk bekend maken, dat juist die middag de akte met betrekking tot de overdracht van de grond aan de n.v. Pakhoed was ver leden. Het overleg met de te saneren mld- denstandszaken was inmiddels ook begon nen en nog voor het eind van het jaar hoopt men met de bouw van het Bever plan een begin te maken. Wethouder A. Klomp voegdt hier aan toe, dat alle bij Gedeputeerde Staten in gezonden bezwaarschriften niet ontvanke lijk waren verklaard. Het krediet werd vervolgens unaniem verleend. gemeente Heemskerk is bericht ontvangen dat deze gemeente geen bijdrage verlenen zal, omdat men daar reeds een buitenbad bezit. Van Castricum was geen afwijzend anwoord binnengekomen. Bij de nesprekingen over de garantie verlening voor de Sporthal deelde de voor zitter mede, dat de hogere investeringen ook hogere exploitatietekorten met zich zullen brengen. De sterke loon- en prijs ontwikkelingen zijn er de oorzaak van Tevens gaf hij in antwoord op een vraag van de heer M. A. J. Boelen (SCP) te kennen, dat naar zijn oordeel op het par keerterrein bij de Sporthal geen parkeer meters dienen te worden geplaatst. Voor wat de siuatie voor het te verwachten te kort bij de Sporthal betreft, vernam de raad, dat er ontwikkelingen met betrek king tot rijkssubsidie gaande zijn. IJMUIDEN In IJmuiden werden don derdag de volgende besommingen gemaakt: KW 29 4150, 34 9100, 145 11.700, 152 7300. 159 9500, 193 3400, 214 5600; SCH 120 4020, 171 3200, 261 2880; TX 2 7390; VL 1 18.300, 112 19.180; GO 26 6400; UK 73 9400, 111 4060, 163 6880, 171 4100, 288 8300; IJM 23 1800, 44 8100. Afdeling M 2: Njord’59—NV A, HiUe- gomHPC 2. Afdeling J 2: Njord’59—DWR 2. Afdeling J 1: HPC 1—VZV 1. Heren derde klasse: HHC 2Hillegom 1. Heren eerste klasse; HPC 2DWT 1. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN.-NOORD. Een groot aantal bejaarden, dames zowel als heren, was donderdagmorgen bijeen in buurthuis „De Mei” waar onder auspiciën van de Fede ratie Bejaardenzorg en de Stichting voor Huishoudélijke en Gezinsvoorlichting een voorlichtingsbijeenkomst was belegd over speciale bejaardenvoeding. Onderzoekingen op het gebied van de voedingsleer hebben namelijk aangetoond dat er een betere manier van koken be staat, dan tot dusver over het algemeen door de bejaarden is geschied. Niet alleen beter, maar ook gemakkelijker en gezon der zo vernamen de aanwezigen. De dames Van Arendonk en Lambers waren samen met de directrice van de stichting mevrouw G. Luyér-Musters naar „De Mei” gekomen om de bejaarden hier van op de hoogte te stellen, terwijl daar naast twee kookleraressen een aantal pakketten „kant-en-klaar-voeding” toon den en voor gebruik gereed maakten er daarbij op wijzend, dat men vooral in de wintermaanden, als het moeilijk is naar buiten te gaan om boodschappen te doen daarvan kan profiteren. Een aantal aanwezigen werd in de gelegenheid ge steld deze voeding op smaak te testen. Het ligt in de bedoeling voorlichtings bijeenkomsten als deze ook elders in de gemeente Velsen te houden. ook de wijziging van de legesverordening, „ij het dat laatstgenoemd voorstel drie tegenstemmers onmoette. Bij het voorstel tot het verlenen van garantie voor een geldlening aan te gaan door de n.v Sportfondsenbad informeerde de heer M. F. Menist (PvdA) naar de subsidie ad 50.000,per jaar door Hoog ovens, voor de duur van vijf jaar, welke periode dit jaar teneinde zou zijn. Tevens vroeg spreker naar eventuele bijdragen van nabuurgemeenten voor de aanleg van een buitenbad Wethouder P. Schipperus moest mededelen, dat er met het Hoogovenbedrijf besprekingen gaande zijn ten aanzien van prolongatie der subsidie, doch dat hij daar over niet gerust is. Om die reden heeft de wethouder tevens gevraagd om een even tuele bijdrage voor het buitenbad. Van de het maken van een schetsplan doch, zo merkte de wethouder op, dat was onmo gelijk. Inlichtingen van de zijde van TNO hebben uitgewezen, dat men elders of alleen een schouwburgzaal, óf alleen een concertzaal gebouwd heeft. Bijna nergens heeft men ook maar iets gedaan aan func tioneel gebruik van dergelijke centra. Burgemeester en wethouders wensten het advies op te volgen van de verkeers- commissie om geen combinatie van over steekplaatsen en verkeerslichten te ma ken op het kruispunt Plantage-Warande- Wijk aan Duinerweg. Op grond van er varingscijfers bleek dit aldus het col lege de verkeersveiligheid niet ten goe de te komen. Tegen het advies van de verkeerscommissie in, wilden B. en W. echter wèi een oversteekplaats aanleggen bij de Maarten Lutherschool, naast over steekplaatsen bij de Narcissenstraat en de Celebesstraat. B. en W. waren van oordeel dat het achterwege laten van een over steekplaats bij de Maarten Lutherschool noodzakelijk moest worden geacht mede met het oog op het gereedkomen van een gymnastieklokaal aan de overkant van de school. EnKele raadsleden waren het daar mee niet geheel eens, evenmin met een oversteekplaats nabij de Narcissenstraat Laatstgenoemde wilden enkele raadsleden verschuiven in de richting van de Rozen- oordflat. Ir. J. Camfferman (SCP) gaf als het oordeel van zijn fractie weer, dat men verkeerslichten en oversteekplaatsen bij het kruispunt met de Plantage wenste. „Dat ook, ot anders helemaal niets” zo was de teneur van zijn betoog. Zeer uit voerig is door de raad op de diverse as pecten ingegaan. Daarbij kwam tevens om de hoek kijken wat er in de toekomst met de Wijk aan Duinerweg moet gebeuren. De heer D. Koger (SCP) vernam van de burgemeester desgevraagd, dat het college streeft naar de aanleg van een Westelijke Randweg en niet naar verbreiding van de Wijk aan Duinerweg. Dit was reeds bij de begrotingsbehandeling vast komen te staan. Dat nam echter niet weg, dat „toen” al van de zijde van de raadsvoorzitter erop gewezen was. dat niettemin wei eens maat regelen voor de Wijk aan Duinerweg ge nomen dienden te worden. De voorzitter bepleitte grondig aanneming van het raads voorstel, doch de SCP had behoefte aan fractieberaad. Toen dit ten einde was, de koffie was genuttigd en de vergadering hervat, deelde de raadsvoorzitter mede dat B. en W. gehoord de gedane opmer kingen, het voorstel terugnamen en zich zullen beraden over al hetgeen naar vo ren is gebracht Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Noord, tel. 023-378570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 023-378284. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts zie onder Ijmui den. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 19-jarige mon teur uit Uitgeest heeft donderdagmiddag een levensgevaarlijk spelletje bedreven in een garage aan de Alkmaarseweg in Beverwijk, waar hij werkzaam is. De monteur wierp namelijk een nauwelijks uitgebrande lucifer in een bak benzine, waarvan de inhoud onmiddellijk vlam vatte. Collega’s schoven de brandende massa direct in de richting van de open staande garagedeuren, waarbij niet kon worden verhinderd dat de kleding van de monteur eveneens in brand geraakte. De onvoorzichtige jongeman moest vervol gens met brandwonden aan gelaat en be nen voor behandeling in het Rode Kruis ziekenhuis worden opgenomen. Dit voerde mr. Hase gistermorgen aan als verdediging van zijn cliënt, een 29- jarige Haarlemmer, die terecht stond we gens inbraak in een supermarkt in Sant poort en poging tot diefstal van een grote partij sigaretten daar. De man deed dit in januari van dit jaar samen met twee jonge Amsterdammers. Men had zich de toegang verschaft door de toegangsdeur tot het perceel open te breken. De partij sigaretten was in een vijftal vuilniszakken gedaan en de man was bezig één van de zakken in een auto te zetten toen de politie hem betrapte. Een medewerkster van de Van der Hoe venkliniek, die door de raadsman als ge tuige naar voren werd gevoerd, vertelde dat de man begin januari uit de kliniek was weggevlucht, waar hij was onder gebracht in verband met een eerdere ver oordeling tot terbeschikkingstelling van de regering. Ze vertelde dat de kliniek de man graag weer wilde opnemen, en noemde de vlucht een van de gevolgen van het feit dat de man „met een natte vinger is te lijmen”. Mr. Van der Valk Bouman wees op het funeste contact met de twee Amsterdam mers, op de ernstige recidive en de t.b.r. van de man. maar sloot het niet uit dat hij verminderd toerekeningsvatbaar kon zijn. Hij eiste een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek wegens diefstal in vereniging. Vervolgens ging de raad accoord met het verlenen van een krediet van 23.100 voor het dóórtrekken van de Van Loe- nenlaan naar de Sporthal en voteerde men 8.550,— vooi de riolering van het sport complex in Wijk aan Zee. Het voorstel tot het treffen van verkeersmaatregelen en de Spoorsingel werd aangenomen, zo Artsen: Voor de groep artsen Fierstra, Lange. Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Ha mer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Bever wijk, tel. 23553. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zon dagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. H. M. Rolink, Duinvliet- straat 2, Velsen-Noord, tel. 23745. Voor de groep artsen Guldemond Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waar genomen op zaterdag en zondag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst in de periode van vrijdag 12 maart 17.30 uur tot vrij dag 19 maart 17.30 uur: apotheek Kroo- nenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel, 30815. Dierenarts. Zie Ijmuiden. Tandarts. Zie Ijmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke AMSTERDAM. Het voormalige stu dentenschip „Caledonia” van de univer- siteit van Amsterdam is verkocht aan de Duitse firma Eckhardt und Co in Ham burg, die het voor de sloop heeft bestemd. Het schip, dat ruim 300 studentenkamers telde, wordt thans zeewaardig gemaakt en zal nog voor het eind van deze maand de Amsterdamse haven verlaten. vond het verbazingwekkend dat de man zo lang zijn gang had kunnen gaan. Hij vond het positief dat de timmerman ronduit had bekend en hij wilde hem, onder toezicht van de reclassering, een kans geven. Hij eiste tien maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering. De raadsman van de timmerman, mr. Cohen, noemde het gedrag van zijn cliënt „dom en dwaas”. Hij was ervan overtuigd dat de man niet slecht was. Mr. Cohen wees echter op het gesloten karakter en de moeilijke jeugd van de timmerman. Een tweetal bijzondere omstandigheden, het in verwachting zijn van de echtgenote en de alimentatieplicht ten opzichte van een 14-jarige dochter van de man, brach ten mr. Cohen tot de uitspraak dat de on voorwaardelijke straf absoluut lager zou moeten zijn. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Het programma van de waterpolo- eompetitie dat voor zaterdag 13 maart in het Haarlems Sportfondsenbad is vast gesteld, luidt: Donderdag aangekomen in Umuiden: Zaan- stroom, Felixtowne; Mobistor, Kotono; Duncans- by Head, Londen; John Kruse, Antwerpen; Suceava, Londen. Umuiden; Ameborg, Selby, Umuiden; Bia River, Bremen; Tor Scandia. Immingham; Tugro, Cont. Plat, Umuiden; Leon- ce Vieluex, Bordeaux; Eugenie S Embirincos, Antwerpen; Medon, Hamburg; Amstelland, Ham burg; Tourmaline, Brest, Umuiden; Ekenis. Flixborough; Zaan, St. Vallery, Zaandam; Ruestringen. Poole, Velsen; Vallery-B. New Haven: Tor Mercia, Gotenburg; Transit, Poole. Donderdag vertrokken van Umuiden: Benny Skou, Bilbao; Femspring, Emden; Rye Trader, Bremen, Umuiden: Hummel, Swinouscjle, Um.; Otto, Bremen; Karin, Aalborg; Makkum, Shor- ness; Adina, Helsingborg, Umuiden; Trinitas, Cont. Plat, Umuiden; Algenib, Helsinki; Unter- weser, Flixborough; Wimbrown-3, Cont. Plat; Laetitia, Simonsvik; Aida, Iggesund, Zaandam; Duvi Atlantic, Emden; Amstelstroom, Hull; Tor Scandia, Immingham; Castor, Abö; Pallas, Rotterdam; Uranus-B, Colchester; Zaanstroom, Fellxtowe; Greta, Leyxoes, Zaandam; Poll Bo rough, Manachester; Eenedracht, Gravesand; Vela, Rotterdam; Hollstentor, Cont. Plat; Pie- niny, Constanz; Cimadeevilla, Piombino. Umui den; Doudion, Emden. Vrijdag aangekomen in Umuiden: Stolt Fest- vonn, Rotterdam; Promodos, Venuzuela; Oran- jeborg, Karlstad; Lawanti, Belawan; Audacia, Londen; Avenir, Rotterdam; Ciudad de Tunja, Antwerpen: Arne Hilck, Antwerpen; Otoni, Ko penhagen; Amstelstad, Bremen. Vrijdag vertrokken van Umuiden: Ekenis, Flixborough; Sir John Snell. Londen: Helga Dehde, Hamburg (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam vertrokken.) De raadsman van de jongste, mr. Van Koppen, was ervan overtuigd, dat zijn cliënt van goede wil was, ondanks die hele lijst van ontsporingen. Volgens mr. Van Koppen hing veel af van een goede begeleiding, die de jongeman van het Leger des Heils zeker zou ontvangen. Hij wilde dan ook graag de combinatie van een voorwaardelijke straf en een toezicht. Mr. Karstens pleitend voor de oudste van de twee: „De moeilijkheid bij mijn cliënt is het alcoholisme. Hij wil zich graag weer onder behandeling van de Jelinekkliniek plaatsen. Een periode van hechtenis zal beslist niet ten goede wer ken”. Mr. Karskens pleitte daarom voor een zo kort mogelijke vrijheidsstraf te com bineren met een verplichte behandeling in de Jelinekkliniek (de inrichting waar alcoholisten een ontwenningskuur kunnen ondergaan). De rechtbank doet uitspraak op 25 maart. Wethouder A. J. Hermes kon bekend ma ken, dat er geen verdere kosten verbonden zijn aan het indienen van het schetsplan. Hij had voorts geen enkele behoefte aan een discussie over een prestige-kwestie. Er was ook door de heer H. M. Janssen jr. (PvdA) gevraagd waarom men niet van er varingen elders gebruik had gemaakt bij ue zaai van „De Mei” was nauwelijks groot genoeg om de belangstellende be jaarden een plaats te bieden tijdens de voorlichtingsbijeenkomst over „be jaardenvoeding”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De directie van Kerko n.v. heeft besloten op 1 mei de produktie in Haarlen. te beëindigen. Dit staat in een communiqué dat het personeel te le zen kreeg nadat het vroegtijdig bekend worden van de stopzetting van de pro duktie waarover wij gisteren uitvoe rig hebben bericht al tot beschuldi gingen van „leugens” en „chantage” tussen directie en vakbonden onderling had geleid. In de mededeling van de directie staat dat „met zeer veel zorg” een afvloeiings regeling is ontworpen, die vooral voor de ouderen nog enige verlichting geeft. Zo als bekend is moeten ongeveer tachtig van de honderdveertig werknemers van Kerko Haarlem afvloeien. D- regeling maakt het mogelijk, aldus de directie, dat ieder personeelslid, dat op het moment van de ontslagaanzegging boven de 30 jaar is of langer dan 3 jaar in dienst is, gedurende enige tijd een aanvulling op de wachtgeldregeling ont vangt tot 100 percent van het genoten loon. Deze regeling is zodanig opgezet, dat Je ouder dan 45-jarigen hier de meeste steun aan hebben. De directie motiveert het nu reeds be kend maken van de datum 1 mei, met het argument, dat dit de ouderen de ge legenheid geeft eerder naar een nieuwe functie uit te zien. Er wordt op een ie der een beroep gedaan om een nieuwe werkkring dan ook niet eerder dan per 1 mei te aanvaarden, omdat hierdoor een zo geleidelijk mogelijke overgang wordt bereikt. Voor diegenen voor wie de wet telijke opzegtermijn zich uitstrekt tot na 1 mei, zal gedurende die periode voor passende werkzaamheden gezorgd kun nen worden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Voor de derde maal heeft het college van burgemeester en wethouders een voorstel tot het treffen van verkeersmaatregelen aan de Warande Wjjk aan Duinerweg moeten terugne men in verband met de oppositie welke het voorstel ontmoette in de gemeente raad. Niet omdat men tegen maatregelen is, doch juist omdat men maatregelen wenste, welke weer niet in overeenstem ming waren met de door B. en W., voor gestelde. liet waren de Samenwerkende Christelijke Partijen, die op het standpunt stonden, dat er op het kruispunt Plan- tage-Warande-W’ijk aan Duinerweg ver keerslichten moesten komen, terwijl B. en W. hier lijnrecht tegenover stonden. Op het moment, dat een amendement in de lucht hing, na anderhalf uur vergaderen en veertig minuten fractieberaad en kof fiepauze, nam het college het voorstel te rug. Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. J. M. Schu macher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402, van zondagmor gen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. H. Schutte, Graaf Willem II-laan 26, Heemskerk, tel. 32266. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Umuiden, Tandarts. Zie Umuiden. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Beers, Diepenbrockstraat 102, Heemskerk, tel. 32644. MAAR IN tl Oosterdulnweg 29. Umuiden Telefoon 02550 - 1 47 68 HAARLEM. „Volgens twee Neder landse specialisten, dr. Plokker van de Utrechtse Van der Hoevenkliniek en prof. Kloeck, is dit een uitgesproken geval van psychopatie. En een arts uit het Duitse Osnabrück spreekt van een .gestorte Ka- rakter-struktur’. Daarbij komt nog dat deze man vanaf zijn zestiende jaar slechts anderhalf jaar in vrijheid heeft doorge bracht. De rest heeft hij in tuchtscholen en gevangenissen gezeten”. Ditzelfde geschiedde met een krediet groot 7.000,— voor het laten uitbrengen van twee adviezen welke nodig zijn al vorens net schetsplan voor het Cultureel Centrum bij de raad kan worden inge diend. De heer J. W. G. R e ij k e r s (D’66) zou graag een lijst van verdere kosten wil len zien. Hij zeide bang te zijn, dat het net zo zou worden als de (zijns inziens te dure) sporthal. Bang ook was hij, dat het hier een prestigekwestie zou worden om maar een zo mooi mogelijk centrum te bouwen, terwijl nog zoveel andere zaken nodig zijn Artsen: Van zaterdagmorgen 10 u. tot zondag 24 u. J. F. A. Pieterse. Orion- weg 126, tel. 11365; A. J. G. Wermen- bol, Maasstraat 15, tel. 16388; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 14058. Apotheek: Apotheek Pleyler, Plane tenweg 52, tel. 15348. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor dienst in het weekeinde bellen 02550-15645. Wijkverpleging Het Groene Kruis: Zus ter M. van der Meulen, Kanaaldijk 229, Umuiden, tel. 14378; Zuster E. Meijer, Scheiberglaan 134 Tandarts: Voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk, C. M. Scherpenhuijsen, Prinsesselaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 24244. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de dierenarts Th. Winkel, Van Tuijllweg 17, Velsen-Zuid, tel. 02550-11236. SANTPOORT WE

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7