Peys en Van Duffelen ander gezicht Haarlem heeft met TEGEN ADO ZOU WEDSTRIJD KUNNEN BETEKENEN OMMEKEER VOOR HAARLEM (0-1) Ajax komt KNVB niet in verlenging twee uur kracht voet bal na Ajax toonde Den Bosch in kwartier wat het volgend jaar kan verwachten -Ü»M JM 40Dl O Di Woa^BO.-H'wea 8 0 0 Roda TC-Baraei» 9 0 0 0 W; ,J"0B tegemoet Drente „viel” I M 2DID Loting beker 14 deelnemers RCH speelt kwartfinale mogelijk niet thuis Reserve-doelman Wullems weg bij Blauw Wit Schutz geblesseerd met dertien goed 11 MAANDAG 15 MAART 1971 Geld Confrontatie U itwijken Programma eredivisie Umburg.-Bndh'n 10 0 0 Spertu-FC Twente HXC-0.WX ifiQQ Hoarl^AJJ.O. 2 0|0 Camb.-Feyenomd 3(1X1 GXAX-Holl. Sp. 4 n n vxy.xr.c. 11 Gooii-VoUwijck 12 0 Q MOAIMA.GXJ.VX 13 n n B i. K I Bit (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) het dat een overwinning op RCH de enige manier zou zjjn om nog enigszins in de running te blijven”. WORSTELEN. De Amsterdamse vereni ging Hercules is in Venlo voor de vijfde achtereenvolgende maal Nederlands kam pioen worstelen geworden door een over winning van 13-6 op KDO. bij om John Eelman was ondanks het goede spel van zijn ploeg evenmin opgewekt. Ietwat triest constateerde hij, dat Haar lem voor de vierde maal in vijf wedstrij den met 1-0 had verloren en dat zijn jon gens opnieuw een kans om eindelijk eens wat geld te verdienen aan hun neus voor bij hadden zien gaan. „Al hadden we maar gelijkgespeeld, dan had dat voor het zelfvertrouwen van de voetballers een enorme steun geweest. Dat we goed voetbalden, is natuurlijk leuk, maar dat deden we tegen Feijenoord ook. Als we volgende week slecht spelen, is die goede wedstrijd tegen ADO totaal vergeten en is alleen de uitslag van het duel nog bekend.” Overigens zag ook Eelman in het elftal dat hij gistermiddag in het veld bracht mogelijkheden. „Het enige dat nu nog telt, is het ere- divisieschap. We zullen daarvoor moeten knokken. Ik kan dan ook knapen als Peys en Van Duffelen op dit ogenblik uitste kend gebruiken.” Een van de vele aanvallen van Haarlem, die geen van alle succes hadden. De Goede (half verscholen achter back v. d. Burch) schopt de bal in handen van doelman Thie. VOETBAL De tweede divisie-kop- loper PEC uit Zwolle speelt volgende week woensdagmiddag in het KNVB-centrum in Zeist op verzoek van bondstrainer Arie de Vroet een wedstrijd tegen het Nederlands UEFA-jeugdelftaL De wedstrijd is bedoeld als voorbereiding op de landenwedstrijden die de nationale jeugdploeg in de voor- rondepoule van het Europees kampioen schap nog moet spelen tegen Luxemburg (24 maart in Luxemburg) en België (7 april in Nijmegen). Ir, i-i r’ PSV—NAC FC TwenteHolland Sport Sparta—Ajax ExcelsiorHaarlem Telstar—FC Utrecht VolendamFeij enoor d DWS—Go Ahead ADO—NEC MVV— AZ ’67 Het is overigens nog niet zeker of RCH de wedstrijd tegen Sparta op woensdag avond 7 april thuis zal kunnen spelen. Op het Heemsteedse sportpark beschikt de Racing Club nog steeds niet over ver lichting, waardoor men zich waarschijn lijk genoodzaakt zal zien om naar elders uit te wijken. RCH-secretaris Schuytvlot suggereerde gisteren reeds het terrein van FC Utrecht, stadion Galgenwaard, als ontmoetingsplaats. Een definitieve be slissing zal daar echter nog over genomen moeten worden. (Van onze sportredactie) HAARLEM Misschien zullen de leiders van Haarlem aan het eind van het seizoen met opluchting kunnen constateren dat hun eerste team het op het nippertje heeft gehaald en niet degradeerde. Als dat gebeurt, zullen ze waarschijnlijk met hun gedachten terugkeren naar zondag 15 maart toen Haarlem met 01 van ADO ver loor en daardoor uitgeschakeld werd voor de beker. De wedstrijd van gistermiddag kan namelijk een omme keer betekenen voor Haarlem. Men taal is de wijze waarop gistermiddag tegen ADO werd gespeeld voor de dit jaar financieel zo weinig gelukkige werknemers van Haarlem ondanks de nederlaag van enorme waarde. Het eerste en mooiste doelpunt van Ajax. De foto geeft goed de wanorde in de Bossche defensie weer, veroorzaakt door een weergaloze Johan Cruyff. KLAZIENAVEEN Door de nog steeds stijgende waarde van het na tionale cupavontuur is de strijd om de Nederlandse beker voor de clubs die in de normale competitie niet boven de grauwe middenmoot uit komen, een uitstekende gelegenheid om zich eens in „de kijker” te wer ken. Sportclub Drente, dik onder de rode lijn van de tweede divisie, is zo’n ploeg en RCH, zij het in wat mindere mate. Zij troffen elkaar gisteren in Klazienaveen, waar reeds bij voorbaat vast stond dat een van de twee defini tief teruggewezen zou worden naar de alledaagse weinig opwekkende sleur van de competitie in de laagst betaalde afdeling. Jan van Asten, trainer van Drente, had zijn spelers het belang van de wedstrijd goed duidelijk gemaakt. Tegen de gewoon te in kwamen de Drentenaren reeds zondagmorgen vroeg bijeen om zich in alle rust, onder meer met een Duits voetbalfilmpje, op het treffen voor te bereiden. Van Asten: „Deze wedstrijd was voor ons van groot belang, om- haald. Trainer Jan Remmers merkte wel op: „Gelukkig zijn niet alle clubs even sterk als Ajax” en „wij zijn be slist niet van plan om ons het eerste sei zoen te gaan optrekken aan één van de sterkste elftallen van Europa,” maar het feit manifesteerde zich dat het klassever- (Van onze sportredactie) HAARLEM De Haarlemse trainer Henk Wullems heeft vrijdagavond aan het bestuur van Blauw Wit meegedeeld, dat hij zijn contract met de Amsterdam se eerste dvisieclub niet zal verlengen. Wullems traint Blauw Wit al drie jaar. Wullems: „Ik heb het bij Blauw Wit wel gezien. De club heeft geen geld. Aan het eind van het vorige seizoen werden De Jong (naar NEC) en Van Breevoort (naar Haarlem) verkocht, waarschijn lijk zal er dit jaar wel weer een speler van de hand moeten worden gedaan”. Wul lems heeft nog geen nieuwe werkgever. schil zo verschrikkelijk groot was dat Ajax slechts één kwartier nodig had om de uiteindelijke eindstand op 4-0 te bepa len. Niet het feit dat de bond weigerde maar wel de manier waarop dit gebeur de heeft bij het Ajax-bestuur nogal kwaad bloed gezet. Voorzitter Van Praag: „Ter wijl het al weken bekend was dat Spar ta niet op zaterdag wilde spelen heeft de bond ons nooit ingelicht. Wij zijn weken op sleeptouw gehouden”. Onmiddellijk toen de loting, die na af loop van SpartaFC Twente door Jos Coler op kasteel Spangen werd verricht, voor de kwartfinales bekend werd, noemde Huijbregts, secretaris sectie be taald voetbal van de KNVB Feijenoord Ajax een ongunstige wedstrijd voor 7 april. Huijbregts gedachten gingen daar bij uit naar de interlandwedstrijd Joego slaviëNederland op 4 april in Split, waarvoor beide teams de nodige interna tionals zullen moeten afstaan. Huijbregts: „Het komt ons voor, dat de woensdag na de interland een ongunstige dag is voor FeijenoordAjax. Wij overwegen' daarom om naar een andere datum uit te kijken”. Ajax wil hier echter niets van weten. Van Praag: „Wij spelen gewoon op 7 april. Als de KNVB dat een probleem vindt dan had het van tevoren rekening hiermee moeten houden. Zij hebben be paald, dat er op 7 april de kwartfina les van de beker worden gespeeld. Dus wordt er gevoetbald. De KNVB beweert toch dat het voor een profclub niet moei lijk is- om een paar wedstrijden per week te spelen? Wij zijn nu niet van plan om terwille van de KNVB uit te kijken naar een andere datum”. Als Ajax Celtic uitschakelt voor Europa-Cup I dan wacht de Amsterdammers wel een bij zonder zwaar programma, aangezien de eerste wedstrijd voor de halve finales van de Europa-Cup op 14 april zal zijn. De loting voor de kwartfinales van de KNVB beker had het volgende resultaat: FeijenoordAjax, FSCGVAV, NEC ADO, RCH—Sparta. Hoe hard Haarlem (eindelijk) heeft ge knokt wordt het best duidelijk door de confrontatie Peys-Schoenmaker te be schrijven. Schoenmaker, eens de lieveling van Ernst Happel, werd door Peys met harde hand aangepakt. Er werd door het duo doorlopend gebabbeld. Peys vertelde later dat Schoenmaker het gesprek had geopend met de koele mededeling dat hij Peys’ andere knie (een is er zoals gezegd geopereerd) op deze zonnige middag wel eens in elkaar zou kunnen schoppen. Peys liet zich niet imponeren en praatte en pakte terug. Bijvoorbeeld door tijdens een incident aan de zijlijn Schoenmakers maagwand tussen duim en wijsvinger te nemen en flink rond te draaien. Peys was dan ook het eerste doel van Schoenmaker toen hij er in de tweede helft tenslotte in slaagde ADO een zoals later zou blijken beslissende voorsprong te bezorgen. Een duidelijk be wijs dat deze koude oorlog de Hagenaars niet onberoerd liet. Dat was trainer Jezek ook opgevallen. Hij maakte er zich zor gen over. Temeer omdat ADO zich door het praten van de tegenstander, met name vlak voor rust, uit zijn ritme liet halen. En de incidenten bovendien tot gevolg hadden dat Couperus en Hoeben in het boek van scheidsrechter Van Gemert wer den genoteerd wegens natrappen. Coupe rus haalde na de wedstrijd berustend zijn schouders op: „Haarlem speelt tegen mij waarschijnlijk omdat ik er heb gevoet bald altijd wat harder.” Ajax, met Blankenburg voor Neeskens (wiens neus tegen Celtic toch weer een tik had gekregen) en Dick van Dijk voor Swart, hoefde zich geen moment te for ceren. In tegendeel. Het gretige Den Bosch wilde zo graag laten zien waarom het in de eerste-divisie ongenaakbaar bo venaan staat dat het de Amsterdammers wel erg gemakkelijk werd gemaakt. Vooral in het laatste kwartier van de eer ste helft toen de treffers vielen. Rem mers over die periode: „Vooral voor de rust had er op het middenveld wat be houdender moeten worden gespeeld. Als wij in de aanval gingen dan wilde ie dereen mee naar voren.” Ajax antwoordde met vlekkeloze diep- tepasses. Eerst was het Keizer die Jo han Cruyff (die vrij voor doelman Van der Pluym kwam maar eerst de Den Bosch-goalie en drie verdedigers uit po sitie speelde) in staat stelde om mooiste doelpunt van de wedstrijd voor zijn rekening te nemen. De volgende twee doelpunten ontstonden uit nagenoeg identieke situaties. Dick van Dijk was tot twee keer toe de afmaker. Toen Mühren na een scrimmage tussen Van Dijk en Van de Hout (waarbij de laatste hands veroorzaakte) er uit een strafschop 4-0 van had gemaakt vonden de Amsterdam mers het welletjes. De penalty kwam tien Voeg daarbij het feit dat de Drente naren in de competitie reeds twee maal van de Heemstedenaren verloren (2-0 en 3-2), dan wordt het duidelijk in welke oorlogsstemming zij het veld betraden. Het was voor SC Drente een zaak van leven of dood. Het werd dood. Want al ben je nog zo stevig gebouwd, een tegen stander passeren door dwars door hem heen te lopen, lukt niemand. En dat pro beerden de mannen van Van Asten twee uur lang. Het resultaat was onder meer: een vrij ernstige voetblessure (waar schijnlijk gekneusd middenvoetsbeentje) van Ton Smit en een flinke hoofdwond (vier krammen) voor Nico Kesselaar. Zij moesten beiden het veld verlaten en werden vervangen door respectievelijk Van Langelaar en Verbruggen. Croes, centrale RCH-verdediger, ging als enige wegens spelbederf opzettelijke hands in het boekje van de scheidsrechter. RCH kon daar slechts weinig technischer en onrendabel voetbal tegen over zetten, wat RCH-trainer Ben Tap na afloop tot de enig juiste conclusie bracht: „Wat hier vertoond is had weinig met voetbal te maken”. De Brabander kon het wat luchtiger opnemen dan zijn Drentse collega. Immers, na 112 minuten zwoegen, met een overwegend licht Drents overwicht, was het lot zijn ploeg gunstig gezind geweest en had een keu rige omhaal van Dik Meijer (uit een voorzet van Jan Stoute) langs keeper Boxem doen suizen. minuten te laat want daarvoor had Van de Hout na een voorzet van Hulshof die Cruyff wilde bereiken de bal met beide handen in het strafschopgebied vastgegrepen. Hoppenbrouwer wuifde de protesten achteloos weg. De tweede helft werd een zouteloze ver toning. Michels had Keizer ingewisseld voor Swart en nadat Johan Cruyff met een lichte blessure (die drie a vier dagen in beslag gaat nemen) boven de hiel werd vervangen door Johan Neeskens was het afgelopen. Wel kreeg Den-Bosch doelman Van der Pluym alle gelegenheid om te etaleren (hij maakte één keer een schot van Swart zo mooi onschadelijk dat zelfs Michels de handen op elkaar bracht) waarom hij door Fadrhonc in Jong Oran je is opgesteld. Merkte Remmers nog op: „We missen nog het professionele. Zo gebeurt het van de bal afzetten door Ajax zeer goed. Voor de ere-divisie zullen wij een wat verdedigender concept moeten vinden. Vooral in de breedte (ik denk daarbij aan één of twee verdedigende aankopen) moet de selectie iets breder worden. Ver der heb ik vandaag toch wel positieve punten gezien. Dat mijn mannen het con ditioneel zo goed konden volhouden vond ik erg knap.” Het was echter met het indolente pel- letje dat Ajax in de tweede helft ten toon spreidde een minder groot wonder dan Remmers suggereerde. (Van onze sportredactie)) AMSTERDAM. Als de KNVB Ajax zal aankloppen om te vragen de bekerwedstrijd FeijenoordAjax op 7 april naar een andere datum te verschui ven dan zal het bestuur van de Amster damse club nul op het rekest geven. Eén en ander vloeit voort uit de vreem de houding van de bond ten aanzien van het niet vervroegen van de competitie wedstrijd SpartaAjax. De Amsterdam mers wilden met het oog op de return- wedstrijd in Glasgow tegen Celtic op 24 maart, zaterdag 19 maart hun competi tiewedstrijd tegen de Kasteelbewoners spelen. Na overleg met Sparta weiger de de KNVB dit echter. (Van onze sportredactie) HAARLEM Het ongeluk lijkt Haar lem te blijven achtervolgen.Na het ver lies van Holmström door een kniebles sure, die het onmogelijk maakte dat de spits na zijn verkoop van ADO naar Haarlem voor de Haarlemse ere-divisie- club uit kon komen en de meniscus-ope- raties die de spelers Peys en Van Duf felen moesten ondergaan sukkelt ook re serve-doelman R. Schutz met zijn knie. Vandaag zal worden bekeken of een ope ratie noodzakelijk is. DEN HAAG. De cijfers van sporttoto 35 zijn als volgt: L L-J Het verschil tussen het Haarlem, dat enkele weken geleden van ADO verloor met zes tegen nul en het team dat gister middag de kleinst mogelijke nederlaag moest incasseren, is hemelsbreed. Als voornaamste oorzaak van deze metamor fose kan de terugkeer van Gerrit Peys en Sjef van Duffelen worden genoemd. Trai ner John Eelman was eindelijk in staat zijn aan bloedarmoede lijdend midden veld te versterken. Peys keerde na zijn me niscusoperatie onmiddellijk terug op zijn oude plaats in het centrum van de ver dediging. Burgers werd overbodig in die defensie en werd opgesteld op het mid denveld. Evenals Sjef van Duffelen. Met in eerste instantie Huyg was het drietal Versteeg - Burgers - Van Duffelen duidelijk opgewassen tegen de ADO-middenlinie Advocaat, De Zoete en Schoenmaker. Daar kwam bij dat ADO sinds het vo rige duel tegen Haarlem aan kracht höteft ingeboet. Trainer Jezek noemde met na me de in de achterste vier van zijn team opererende Van Vliet als een zwak punt in zijn elftal: „Voor Van Vliet ben ik de gehele middag bang geweest. Hij leek niet erg opgewassen tegen de druk die Haar lem op ons uitoefende. Ik heb daarom Advocaat en De Zoete opdracht moeten geven meer terug te blijven.” AMSTERDAM. FC Den Bosch heeft gistermiddag in de Meer alvast een voor proefje gekregen van wat het te wach ten staat als over enkele weken de buit van het ere-divisieschap is binnenge- Aantal deelnemers: 705.524. Inleg: 1.511.639. Beschikbaar voor de prijzen 680.238. Beschikbaar voor eerste en derde prijs: 283.083. Beschikbaar voor tweede prijs: 170.060 Beschikbaar voor extra prijs: ƒ34.012. Zondagavond om tien uur hadden zich reeds veertien deelenmers gemeld met der tien goed voorspelde uitslagen. De lottocijfers van dit weekeind zijn 3, 4, 20, 25, 33, 42. Zusatzzahl: 22. Olympia-gewinnzahl: 0828. En daarmee waren de meevallers nog niet opgedeeld. Want luttele seconden na de enige treffer kwam de Drentse inval ler Borghuis op dubieuze wijze ten val in het strafschopgebied. Vrijwel alle twee duizend aanwezigen meenden te consta teren dat de voet van linksachter Van Ramselaar als rem gediend had, maar scheidsrechter Geurens uit Den Haag be sliste anders. „Er was sprake van ob structie, maar dat gebeurde pas nadat Borghuis de bal kwijt was geraakt”, verklaarde hij en gaf dienovereenkom stig een indirecte vrije trap. Voor trainer Van Asten tenminste nog aanleiding om in de kleedkamer aan te voeren dat „SC Drente mede door een foutieve scheids rechterlijke beslissing verloren had”. Mede.want zelfs Van Asten had daarnaast vastgesteld „dat zijn spelers het aan zichzelf te wjjten hadden. Om dat”, aldus Van Asten, „ze wel aan kun nen vallen, maar niet in staat zijn goed te schieten”. Van de kansen die de Drentenaren creëerden, bracht De Groote in de 13e minuut de mooiste om zeep door tegen de paal te koppen. Mede door deze mis ser bleef SC Drente zonder doelpunten en stapte RCH als enige tweede-divisie- club de vierde cupronde binnen. Hoewel de vreugde daar na afloop niet minder om was, bracht deze nieuwe kwalificatie voor de begeleiders van de ploeg di rect toch weer extra financiële zorgen met zich mee. Door de overwinningen op Blauw-Wit, MVV en gisteren SC Drente, waarvoor de spelers een premie van 200 gulden ontvingen, heeft RCH de spelers van het eerste elftal in deze bekercompe- titie reeds in totaal meer data zes mille aan premies uit moeten reiken. Dat geld is door de recettes (beide clubs in een bekerwedstrijd ontvangen de helft van de netto opbrengst) tot nu toe nog lang niet terugverdiend. „Sparta is voor ons zeker een aantrekkelijke tegen stander”, voegde Ben Tap er aan toe, „maar als wij het voor het kiezen gehad zouden hebben dan was een uitwedstrijd tegen Feijenoord uit financieel oogpunt het beste geweest. In Rotterdam zitten gegarandeerd 25.000 man in de Kuip, en daar zou RCH dan ook 50 percent van de netto-recette gekregen hebben”.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11