België krijgt veelomvattende Nederlandse kunstmaand AANGEPASTE pionier in modern confectiebedrijf Modekoning Pierre Cardin nu ook de postgiro da’s makkelijk! PECH Nog meer licht op Oera Linda Bok-mysterie IN KADER VAN VIERING VAN 25 JAAR CULTUREEL AKKOORD oudere werknemer KUNSTROOF IN FRANKFORT EN FLORENCE Han Lammers niet Amsterdamse jury Typografieprijzen Europese mening over Nederland Nu klacht wegens zeeroof Mebo II naar vergadering van Kunstraad Documentaire TV dinsdag Jordaan-cabaret in eigen huis trek zich terug Radio woensdag HILVERSUM I t» I T.V. vanavond TV woensdag 11 DINSDAG 16 MAART 1971 Alle kunstvormen Boos over aantijging EXPERIMENTELE MUZIEK HEEFT PARIJS VEROVERD Hedendaagse problemen Muziek-actiecentrum Schilderij en ets van Rembrandt ^vwvwvwwwvwwwwwi /VVWVVWVWWWVVVWVWWVMVWMWWWVWinfUVVVIAflAflAA/VWVWVVVVWVVVWVWVVWVMVWWVVVWVVVVVWWlA/WVVWWWVWWWVVWtf ADVERTENTIE Het Rijksmuseum, Boymans-van Beunin- gen, het Mauritshuis, het Amsterdamse Stedelijke, Kröller-Müller en het Van Abbe Museum zullen kunstwerken uitlenen. An dere collecties Nederlandse kunst zullen uit Parijse en Belgische musea komen. Aan het kunstfestival zullen meewerken: het Concertgebouworkest, het Residentie Orkest, het Rotterdams Filharmonisch or kest en het Nederlands Kamerorkest, ver der het Nederlands Blazers Ensemble, het Gaudeamus- en het Amsterdams Strijk kwartet. Tot de gecontracteerde solisten behoren de violist Herman Krebbers, de cellist Tibor de Machula, de sopraan Elly Ameling, de fluitist Frans Brüggen en de Ambassadeur. De Sovjet-Unie heeft de 46- jarige Vasili Drozdenko benoemd tot am bassadeur in Roemenië. Drozdenko is sinds 1966 partij-secretaris in de aan grenzende Oekraïne geweest. zullen Nederlandse stukken brengen, waar van één in het Frans. Wim Kan, Jasperina de Jong, het Thea ter Pepijn en Liesbeth List en Rob van Houten zullen voor het lichtere amusement zorgen. 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 1930 19.55 20.00 20.15 20.21 21.10 22.00 22.50 22.55 10.45 17.00 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 20.30 20.35 20.40 22.30 22.55 23.25 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.55 20.00 20.15 20.21 21.05 22.00 22.05 22.10 hallo, de postgiro heeft al meer dan 2 miljoen rekeninghouders Maar Europalia wil meer dan alleen kunst brengen. De grote hedendaagse pro blemen van oorlog, vrede, het onderwijs, seks, godsdienst zullen aan de orde komen. Minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns en kardinaal Alfrink, de sterrekundige prof. J. H. Oort en kabouter- hoofdman Roel van Duyn zijn uitgenodigd. Aandacht wordt besteed aan reclame kunst, pop-art, stedenbouw, de milieu hygiëne, industriële vormgeving. In het Paleis voor Schone Kunsten zal permanent iets te zien zijn: bloemententoonstellingen, happenings, boeken, een Nederlands res taurant en een kunstwerkplaats voor kin deren. De kosten van het festival worden ge schat op 30 miljoen frank. De ministeries van Cultuur zullen naar verwacht wordt meer dan drie miljoen frank beschikbaar stellen. De ministeries van Buitenlandse Zaken zullen ook een deel van de kosten dragen en verwacht wordt dat ondernemingen ook een grote bijdrage zullen leveren. Het festival wordt gehouden 25 jaar na dat het Belgisch-Nederlandse culturele ak koord werd ondertekend. Dit jubileum zal formeel op 13 mei worden gevierd met een galavoorstelling van het „Ballet van de 2Oste eeuw”, die door koningin Juliana en koning Boudewijn zal worden bijgewoond. Een groot aantal culturele uitwisselingen is intussen reeds begonnen en deze zullen het gehele jaar voortduren. Europalia zal de bekroning zijn van een uniek jaar van Nederlandse culturele ma nifestaties in België. Europalia is twee jaar geleden begonnen met Italië. „Het was klein vergeleken bij hetgeen nu zal gebeuren”, zeggen de orga nisatoren. „Ditmaal wordt het een werke lijk grote manifestatie, niet alleen in Brus sel maar in het hele land. Wij willen dat de gehele bevolking Nederland ontdekt, het buurland dat de Belgen vergeten. Alle grote steden, particuliere en openbare in stellingen, de Belgische kunstwereld en de massamedia zullen meewerken aan deze ontdekking van kunst uit Nederland”. De organisatoren willen er zelfs Europa bij betrekken. Belgische radio- en TV- verslaggevers zullen een week door Europa trekken om de mensen te vragen wat zij vinden van de Nederlanders en Nederland. „Zij zullen harde vragen stellen, waarop zij openhartige antwoorden verwachten”, zeiden de organisatoren. „Zij zullen de mensen vragen of zij in Nederland zouden willen wonen, waarom wel of waarom niet, wat zij denken van de Nederlandse seks winkels, van de Nederlandse katholieke kerk, van de Provo’s”. Nederlandse bands zullen in België op straat spelen. 500 Nederlandse kinderen zullen bij Belgische gezinnen worden uit genodigd te logeren en zij zullen gratis toegang hebben tot alle Europalia-mani- festaties. AMSTERDAM. De wethouder voor de Kunstzaken in Amsterdam, de heer H. Lammers, heeft de leden van de Am sterdamse Kunstraad in een brief laten weten dat hij niet aanwezig zal zijn op de vanavond te houden vergadering van de Kunstraad, waartoe hij was uitgeno digd. gezegd, de Nederlandse strafwet op hem van toepassing. De officier van Justitie en hoofd van het parket, mr. J. F. Hartsuiker, heeft de klacht in onderzoek gegeven aan de recherche van de rijkspolitie te water in Amsterdam. Donderdag 26 maart doet zoals gemeld de presi dent van de Rotterdamse rechtbank uitspraak in het kort geding van Ra dio Veronica tegen Radio Nordsee. vitaminen., 12.03 Zet Nws., 15.03 Muziek Nederland I De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Wij, Heren van Zichem. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Andy Williams Show. Brandpunt Special. Paul Vlaanderen (serie). De dure Generatie (docum.) NOS: Journaal. TELEAC: Wiskunde (10). clavecinist Gustav Leonhardt. In het Brusselse Circus zal een „inklusief konsert” worden gegeven waar tot in de morgenuren pop en klassieke muziek en zang te horen zullen zijn, afgewisseld met circus- en filmvoorstellingen. Brüggen zal op een twee meter lange elektronische fluit spelen. Voor liefhebbers van eigentijds klassieke muziek zal een „laboratorium” open zijn, waar men op bandjes de beste en jongste Nederlandse werken kan be luisteren. De Belgische Gezinsliga heeft reeds de 2000 plaatsen in het Brusselse Paleis voor Schone Kunsten besproken voor een uit voering van het Scapinoballet. Verder zul len het Nederlandse Danstheater en het Nationaal Ballet met Rudolf Nurejev op treden. Het theater zal vertegenwoordigd zijn door „De Bacchantes” yan Euripides onder regie van Eric Vos, en „Oedipus” naar de bewerking van Hugo Claus door het Nieuw Rotterdams Toneel. Drie Belgische theaters BRUSSEL (AP) Dit najaar zal België een maand lang in het teken van Nederland staan. Op 17 septem ber begint de manifestatie Europalia Nederland, hetgeen het grootste festi val van de Nederlandse kunst belooft te worden dat ooit in België is gehou den. Op het programma staan zestien tentoonstellingen, zeven theateruit- voeringen, zeven popconcerten en cabaretvoorstellingen, tien orkesten en koren worden verwacht. AMSTERDAM. De scheepskapi tein E. G. Onnes, heeft bij de officier van Justitie in Amsterdam nu toch een klacht ingediend wegens zeeroof van het zendschip Mebo II van Radio Nordsee door één der twee Zwitser se eigenaren, Bollier. Subsidiair is in de klacht het begaan van het mis drijf van art. 284 van het wetboek van strafrecht gesteld: Hij, die een ander door geweld of bedreiging met geweld wederrechtelijk dwingt iets te doen, niet te doen of te dulden. Op 5 januari j.l. wist Bollier met een list de door Radio Veronica krach tens een charterovereenkomst met de Zwitsers op de Mebo II geplaatste kapitein Onnes van boord te krijgen. Onder bedreiging met een pistool be lette Bollier de kapitein weer aan boord te komen. Toen deze later met Veronica-directeur Verwey opnieuw daartoe een poging deed, werd hij door de tweede machinist met een schuimblusser in zijn gezicht gespo ten. Omdat Bollier zich aan boord van een Nederlandse boot bevond, die hem op 5 januari naar de Mebo II bracht, kan hij als „opvarende” daarvan worden beschouwd en is, zo wordt in de toelichting van de klacht Op deze avond zal een conceptbrief aan de gemeenteraad van de leden R. de Leeuw en mr. K. L. Poll ter discus sie worden gesteld, waarin de beslissing van B. en W. om de Amsterdamse Pro zaprijs 1970 niet aan de heer Weinreb toe te kennen feitelijk op één lijn wordt gesteld met barbaars overheidsgedrag in totalitair geregeerde landen. De wethouder is bereid op elk geschikt tijdstip met de Kunstraad over de be slissing van B. en W. om de heer Wein reb de Amsterdamse Prozaprijs niet toe te kennen van gedachten te wisselen. Maar hij voelt er niets voor om door zijn aanwezigheid op deze vergadering ook maar de schijn te wekken dat de door enkele leden in „ronde woorden” neergeschreven verdachtmaking, dat B. en W. van Amsterdam zich op gelijk ni veau bevinden met totalitaire regimes” voor hem iets is, waarover valt te pra ten, aldus wethouder Lammers. Aansluitend aan het journaal van acht uur de familieserie Peyton Place. Als we daarvan allemaal kennis heb ben genomen, schakelen we over op de wat vrolijker toer en wel dank zij Pim Jacobs, die zijn „Muziek is Troef” pre senteert. Hij krijgt als kegelaars Enny de Leeuwe en Lex Goudsmit, het paar uit Anatevka. Andere medewerkenden zijn het zangeresje Monique Melsen, dat Luxemburg zal vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival, de harpist Roberto Guarini die Zuid- amerikaanse muziek speelt de mu zikale clown Tünneff, de trompettist Fons Diercks en de trombonist Erik van Lier. Dit genoeglijke amusement wordt gevolgd door de realiteit van AVRO’s Televizier Magazine. Het laatste nieuws en de Franse les van Teleac vormen samen de uitsmijter van deze dinsdagavond. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS Het is nog maar of al weer een twintig jaar geleden dat we met zo’n handjevol geest- driftelingen de zolder boven het Théatre Marigny beklommen waar een toen nog volstrekt onbekende Pierre Boulez als „muziekdirecteur” van Jean-Louis Barrault (die die schouwburg in die dagen „vast?* be speelde )een paar concerten mocht geven om de achterstand in kennis van de „moderne muziek” wat in te lopen, die Parijs nog altijd vertoonde. Een achterstand van zo’n slordige halve eeuw, want alle partituren van Schoenberg, Von Webem en Alban Berg die Boulez op de lessenaars plaatste, konden zo tevens goeddeels hun Parijse première beleven Maar overigens vonden op de programma’s van de Domaine Musicale die al gauw naar een grotere zaal verhuizen moest naast die historische reve laties natuurlijk ook composities van Boulez en zijn geestverwanten van frissere datum een plaats. FRANKFORT. (DPA) Acht waarde volle schilderijen en sieraden ter waar de van in totaal 1,75 miljoen gulden zijn maandag door onbekenden geroofd uit de woning'van de 76-jarige geschiedkundige Julius Streitenberger in Frankfort. Strei- tenberger verklaarde door een 30-jarige man overvallen en geboeid te zijn, waar op twee medeplichtigen de roof pleegden. Een van de verdwenen schilderijen is een Rembrandt ter waarde van bijna 500.0C3 gulden. Het meet 60 bij 75 centi meter en stelt de moeder van de schil-, der voor. Dit schilderij zou geen eigen dom van Streitenberger zijn. Voorts werden een Moretto „Madonna met zwevende engelen”, een Correggio „Madonna en Anna met de kleine Jo hannes” alsmede vier werken van min der belang gestolen. FLORENCE. (AP) De diefstallen van waardevolle kunstwerken in Italië houden aan. De politie heeft dinsdag bekend ge maakt dat in Florence nu een kostbare ets van Rembrandt is ontvreemd uit het Internationale Paleis voor de Kunsten. In het paleis worden kunstwerken tentoon gesteld die later deze maand op de vei ling zullen komen. De ets Rembrandt en zijn vrouw behoorde aan een particuliere verzame laar. Uit het Palazzo Vecchio in Florence zijn verleden week een Hans Memling en een Masaccio gestolen. Vrijdag gingen dieven er vandoor met een werk van de beroemde 15e eeuwse Siciliaan Antonello de Missina uit een kerk op Sicilië. Za terdag werd een triptiek van Sano di Pietro, een schilder uit de school van Siena, gestolen. Pierre Boulez heeft sedert een jaar of wat Parijs als arbeidsveld de rug toege keerd, maar de muzikale „marketing” van zijn Domaine Musicale die nu onder de aanvoering van componist Gilbert Amy opereert wierp haar vruchten in tussen wel overvloedig af. Onder auspi ciën van het Theatre National Populaire organiseert zijn Nederlandse muziekdi recteur Karei Tro(u)w elk seizoen ook een serie symfonie-concerten die op de zelfde nieuwe leest zijn geschoeid ter wijl de Franse radio in studio en in het openbaar zich eveneens nog altijd onver moeid en met lofwaardige verdiensten weert. Sedert enige maanden is nu weer een nieuwe sector van het Parijse concert- bedrijf voor de hedendaagse muziek ge opend. Modekoning Pierre Cardin heeft met de aankoop en de zeer radicale mo dernisatie van het Theatre des Ambas sadeurs gelegen vlak bij de Concorde en tegenover de Amerikaanse ambassa de zichzelf een culturele missie aange meten in het raam waarvan hij compo- nist-dirigent Marius Constant opdroeg een nieuw actiecentrum voor de jongere musici te vormen. Terwijl merkwaardigerwijs in de zóne van de dramatische kunst het con ventionele klassieke of boulevardreper toire sinds enkele jaren nu weer bijna overal provocerend koning kraait heb ben gelijktijdig in de muziek de nieuw lichters de revolutionairen en de expe rimentelen toch wel duidelijk aan het langste eind getrokken. Je hoeft natuurlijk geen kwaad woord -over de intussen tanende legioenen te zeggen die sedert eeuwen de concert zalen bevolkten om onveranderlijk de drie B’s (Beethoven, Brahms en Bach) en nog enkele andere geconsacreerde ge nieën van het „ijzeren repertoire” te be luisteren. Het nieuwe concertpubliek dat v^or een ruim deel uit jongere genera ties wordt gerecruteerd, is van een prin cipieel andere geestelijke makelij: Zon der het „muziekgenot” natuurlijk te ver smaden, is ’t bovendien bereid zich een eigen geestelijke inspanning te getroos ten om het contact te leggen met de werkstukken van die jonge musici, die een brok eigen, en dus gemeenschappe lijke „tijdgeest” of hoe ge het noemen wil pogen te vertalen. Die daarom, ook in tegenstelling tot vroeger, a prio- (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Het Jordaan-cabaret, onder leiding van Fred Perrier, speelt sinds gisteravond weer in Amsterdam. Ongeveer drie jaar trad Perrier met het cabaret in de provincie op, maar het verlangen naar „een eigen honk in Amsterdam” bleef bestaan. Dat vaste honk is nu gevonden in een zaal van het „Roothaanhuis”, Rozengracht 133, Amsterdam. Vaste medewerkers van het Jordaan-ca baret zijn, behalve Fred Perrier, Truus Speyck, Dick Engelbracht, The Cosmopo lites en de accordeonisten Joop Goos en Lou van Beveren. Als bijzondere gast treedt Paul Rollman op. Fred Perrier zegt met de voorstellingen door te gaan in Amsterdam, zolang het Jordaan-cabaret levensvatbaarheid heeft. 9 Coen Flink scheurde in het week einde een voetspier, toen hij een beetje ongelukkig viel bij het uit laten van zijn hond. In de afleve ring van Klatergoud, die de VARA-t.v. maandag a.s. op het scherm brengt, wordt deze pech aangepast. Coen Flink, gedwongen tot de rolstoel, heet een winter- sportongeluk te hebben gehad Op de foto repeteert hij een scène met Tonny Huurdeman en Sacco van der Made. AMSTERDAM. Drie voor de jury voor de Typografieprijzen 1971 aange zochte kunstenaars hebben B. en W. van Amsterdam schriftelijk gevraagd te wor den ontslagen van de plicht de eerder gedane toezeggingen te honoreren omdat zij geen vertrouwen meer hebben in de mogelijkheid tot een volwaardige samen werking tussen het Amsterdamse ge meentebestuur en adviserende terzake- kundige kunstenaars. Zij doen dit „Omdat B. en W. gewei gerd hebben de Prozaprijs van de ge meente Amsterdam toe te kennen aan de schrijver Weinreb, hoewel daartoe door een door henzelf ingestelde jury is gead viseerd.” De kunstenaars, te weten Jan G. Elburg, Hartmut Kowalke en Will van Sambeek, wijzen de argementen volgens welke de prozaprijs van Amsterdam de heer Weinreb zou moeten worden onthou den, beslist af. ri niet als charlatans of oplichters ge doodverfd (en gemuilkorfd) behoeven te worden, maar tenminste enig vertrou wen verdienen. Zo’n openingsconcert als Marius Con stant met zijn groep uitgelezen solisten van Ars Nova temidden van de barse stellages en voor de nauwelijks comfor tabele fauteuils in wit, zwart en grijs van de onbarmhartige „Espace Pierre Cardin” nu heeft gegeven, is een goed voorbeeld van zo’n ontmoeting tussen beide partijen. Het is allerminst gesne den muzikale koek die hij presenteert, maar het talent, de virtuositeit en het meesterschap dat de musici of de solis ten demonstreren, wordt in de zaal in elk geval beantwoord en beloond met een wil tot actieve ontvankelijkheid en een duidelijke zucht deelgenoot van die nieuwe en onbekende ervaringen ge maakt te worden. Bij deze eerste kennismaking ervoer men de muziek voornamelijk nog als een klinkende catalogus van geritsel, gezoe. explosies, timbres, effecten waarvan men bij' een volgende auditie ook de muzikale gedachtelijn en inspira tiebron vollediger hoopt te kunnen ach terhalen. Wanneer men van Marius Con stant, die na de oorlog als politieke emi grant Roemenië voor Parijs verwissel de, ook in zijn nieuwe rol van promotor der actuele en experimentele muziek dus nog veel verwachten mag, dan ver dient het publiek dat van alle mondaine pretenties of aanstellerij was gespeend, hulde gebracht te worden voor de onver moeide aandacht, belangstelling en in spanning waarvan 't voortdurend zo dui delijk getuigde. Want vergeten wordt weleens, dat voor het welslagen van een concert, en in het bijzonder met een mo dern en moeilijk” programma, niet al leen de executanten, maar zeker óók het publiek talent moet hebben En het Pa rijse concertpubliek toont, dacht ik, de laatste jaren steeds méér talent. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. In ons Erbij-nummer van zaterdag jongstleden plaatsten wij een artikel van de hand van dr. H. Bruch. Het was een nadere uiteenzetting en aan vulling op een eerder artikel over het op nieuw uitgegeven „Oera Linda Bok.” Toen dat artikel reeds ontvangen was, kregen wij van een andere lezer, de heer R. Swierstra uit Bloemendaal eveneens een reactie. In zijn brief wijst hij ook op het onderzoek van dr. de Jong. Hij komt echter voor een deel tot een an dere conclusie dan dr. H. Bruch. Die con clusie is te interessant om de lezers te onthouden. De heer Swierstra schrijft in zijn brief als volgt: „Een grafologisch onderzoek, dat ik van bevriende zijde kreeg, wees uit, dat het Verwijs niet kon zijn, die dit deed (het Oera Linda Bok schrijven. Red.) In de Leeuwarder Courant van 6 januari 1970 blijkt dat mr. G. J. van der Mey tot de conclusie is gekomen dat hoogst waarschijnlijk de bekende taalkundige (Friese) dr. Joost Hiddes Halbertsma, een nogal sarcastisch man, die in 1869, dus twee jaar na het verschijnen van het verdachte werk overleed, de falsificator is.” 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19 55 20.00 20.15 20.21 21.11 21.36 22.26 22.56 23.01 Nederland II NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Den Haag vandaag Kunstrubriek. AVRO- TopPop. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Peyton Place (feuill.). Muziek is Troef. AVRO’s Televizier-Magazine. NOS Journaal. TELEAC' En Francais (10). Nederland I NOS-NOT: Schooltelevisie. NCRV: Kinderprogr. NOS: De Fabeltjeskrant STER: Reclame. NOS: Journaal. STER; Reclame. NOS: Den Haag vandaag. Vrij-uit. IKOR-CVK-RKK: Kenmerk. STER- Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. Uitz. G.P.V. I NOS: Staatsloterij. Socutera. Film (18 jaar). Studio Sport. Toonbeeld: Populair Concert. I| Journaal. Nederland II NOS: De Fabeltjeskrant. STER- Reclame. NOS Journaal. STER: Reclame. 5 NCRV Eddy: Lichte muziek. 5 STER Reclame. NOS: Journaal. J STER. Reclame. I' NCRVTerug tot Nul. Engeland in vogelvlucht. Memorboek. NOS: Journaal. TELEAC: Televisie bij het onderwijs (5). AAMnMUWWWMWWWWWWUVMVVWWVVWVVWWWWVMVWW op., Gimmick., 15.00 Nws., Boetiek., 16.00 Nws., 16.003 Lichte platen. 17.00 Nws., 17.02 Journaal Nederland 1. Fabel en nieuws gaan vooraf aan het KRO-programma van de dinsdag. Wij Heren van Zichem vult de tijd tot acht uur. Na het journaal komt natuurlijk de Andy Williams show zijn wekelijkse opwachting maken, compleet met aap en andere gasten. Daarbij zijn dan de komiek Jonathan Winters, diens colle ga Jo Anna Worley en de groep Smo key Robinson and the Miracles. Brandpunt krijgt vervolgens de ge bruikelijke 25 minuten voor een Spe cial en dan is het tijd voor Paul Vlaan deren. Het KRO-programma vindt zijn sluitstuk in een documentaire getiteld „De dure Generatie”. Hans Wortelboer behandelt hierin het probleem van de oudere werknemers, die niet zo ge makkelijk meer van baas veranderen en die als ze eenmaal werkloos zijn nauwelijks meer de kans krijgen om aan de slag te komen. Hij volgt met de camera een wever uit een textielfa briek, die binnenkort op straat komt te staan omdat er geen werk meer voor hem is. Wat kan er voor deze man en voor zo veel anderen gedaan worden? Na het laatste nieuws voor de studie hoofden de 10de les Oppervlakte, vo lume, raaklijn: Differentiaalrekenen. Nederland 2. Van de NOS de dage lijkse fabel, het journaal, de parlemen taire rubriek Den Haag vandaag en de Kunstsignalering van Ageeth Scherp huis. Daarna komt de AVRO met de 26ste aflevering van Toppop. 7.00 Nws., 7.11 Het levende woord., 7.16 Op het eerste gehoor., 7.25 Horen en zien. 7.30 Hier en Nu., 8.00 Nws., 8.11 Als dat zou kun.ien., 8.30 Nws„ 9.00 Gymn. voor de vrouw., 9.35 Voor I kleuters., 9.50 Vier eeuwen muziek., I 10.15 Voor de vrouw., 11.00 Nws. 11.03 I Aktua-Magazine., 11.55 Mededel., 12.00 Van twaalf tot twee., 12.22 Wij van het land., 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw., 12.30 Nws, 12.41 Actua liteit., 13.00 Raden maar. 14.00 Huisbezoek., 14.10 Londens Symfonie orkest., 15.00 In ’t zilver., 16.00 Nws., 16.03 Voor de kleuters., 16.15 Radio strip voor de jeugd., 16.30 Jeugdland, 17.50 Overheidsvoorl., Mens en samen leving, 18.30 Nws.. 19.00 Openbaar Kunstbezit, Morele Herbewapening., 19.10 NOS: 19.20 15.000 Pleeggezinnen gevraagd. 19.50 Voor blinden en slechtzienden 20.00 (S) Muziekmagazine. 22.30 Nws., 22.38 Cosa Nostra 23.55 Nws. HILVERSUM H 7.00 Nws., 7.11 Ochtendgymn., 7.20 Dag Woensdag., 7.33 Van de voorpa gina. 7.54 Deze dag., 8.00 Nws 8.11 Ac tualiteiten., 8.22 Dag woensdag 9.00 Weekblad voor de woensdagochtend.. 9.35 Waterstanden., 9.40 Schoolradio, 10.15 Koning Klant., 10.30 Koffiepauze 11.00 Nws., 11.03 Duitsland zonder jo den., 12.00 Licht nsemble 12.25 Bras- band Magazine, 13.00 Nws. 13.11 Ac tualiteiten. 13.25 Speelruimte. 13.45 Ge sproken Portret., 14.00 Operettewe- reld., 14.35 Kinderkoor, 14.50 Eenac- ter., 15.40 Profiel in muziek., 16.00 Nws., 16.03 In mijn tijd., 16.30 In de Toonzaal., 17.02 Onder de groene linde 17.20 UNESCO-magazine., 17.40 Klass, muz., 17.55 Mededel., 18.00 Nws, 18.11 Actualiteit., 18.20 Uitz. K.V.P 18.30 Klink klaar, zonder nonsens., 19.30 Nws., 19.35 Tango-rumba-orkest., 20.05 Melodieën Expres. 20.25 Metropole or kest., 20.55 Vragenvuur., 21.10 Het Op roer Kraait., 21.40 Stereo-Pop. 22.30 Nws., 22.38 Mededel 22.43 Actualiteit 22.55 Societa Cameristica Italiana., 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws, 9.02 Lichte platen., 10.00 Nws., 10.03 Journaal., *0.06 Arbeids- 11.00 Nws., 12.00 Nws., ’m op., 13.00 Nws., 14.00 14.03 Gimmick., 15.00 16.00

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11