Met ingang van komend winterseizoen NACO stoot onrendabele lijn af Heemskerk-U itgeest Gemiddeld 6 LADY BADEN passagiers POWELL ZIET per rit TERUG OP JEUGDJAREN Zuidelijke visgebieden door afsluiten stromen m gevaar Jongeman na aanrijding overleden Ruit vernield, i „ACTIE ZELFBEHOUD” Ledental liep horloges iets terug Discussie met zes politici MS SF gestolen IN DE VISHAL naar Pleidooi voor internationale samenwerking Vissering Scholengemeenschap besteedt twee dagen aan verstikkend probleem Havenberichten „Hector” sleepte „Rowin” Delfzijl IJmuider Courant 5 DINSDAG 16 MAART 1971 IJMUIDER COURANT Tuinbouw Studieclub ft Uitdaging Minder welvaart YY Politiek Dat is uit het leven gegrepen "'■J l •4 1 WWW In België Rt A B W aterpoloprogramma Vragen (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Op woensdag 17 en donderdag 18 maart komen alle normale lessen van de Vissering Scholengemeenschap te vervallen. Gedurende twee dagen gaan alle docenten en leerlingen zich op velerlei wijzen inten sief bezig houden met een letterlijk verstikkend probleem, namelijk de milieuverontreiniging. De organisatoren van de Actie Zelfbehoud willen de leerlingen vooral doen beseffen, dat de generatie waartoe zij behoren waarschijnlijk een beslissende rol zal spelen. Een beroemd Amerikaans deskundige op dit gebied, Commoner, heeft gezegd: „Nog één generatie hebben we de tijd om te leren wat we moeten doen”. Wethouder M. Roes- singh schrijft in een voorwoord in het programmaboekje: „Het probleem moet in zijn juiste proporties worden onderkend: geen paniek, maar ook geen onderschatting van de gevaren”. Film: „We stinken er in” Kinderkamers (Van een onzer verslaggevers) (Van een verslaggever) kleine kisten CAROLINE Ik geloof dat ons t.v toestel langzamerhand te oud wordt Johanl JOHAN Ja, maar hoe komen wij, arme wezen aan een nieuw? Bezorg mij tot en met 31 maart 1971 gratis Naam Adres ’i? 5^1! Woonplaats Daarna kunt u mij noteren als Neem de krant die is iedere dag gloednieuw I Vol met gloednieuw nieuws uit de hele wereld, uit het land maar ook uit eigen streek en stad Ten minste als U de IJmuider Courant neemt I Vul onderstaande bon in en raak gratis vertrouwd met de overvloedige, betrouwbare nieuwsbron in de IJmond baarheid heeft. Naar het oordeel van de heer Tabak kan men juist in deze tijd alleen door onderling overleg en door ken nisverrijking op brede terrein van de teel- techniek een bedrijf nog in stand houden. kele ritten worden geschrapt, terwijl in de weekeinden een groot aantal ritten niet wordt verreden”. HAARLEM. Het programma van wa terpolo wedstrijden die zaterdag 20 maart, aanvang 20.00 uur, in het Sportfondsenbad van Haarlem worden gespeeld luidt Dames tweede klasse: Hillegom-DWT 3. Bondscompetitie KNZB: HPC 1-LZC 1. Bekercom petitie KNZB derde afvalron- de: HHC 1-Robben 2. Lt De heer Wittewrongel betreurt het, dat tot dusver van Belgische zijde deze zaak niet is aangepakt; er is nauwelijks enige aandacht aan besteed. Want gezien het mogelijke gevolg is het duidelijk dat in elk geval eigen onderzoek noodzakelijk is. Professor Polk, van de Universiteit van Brussel die als bioloog een uitstekende naam heeft, deelt de mening van zijn Ne derlandse collega’s en heeft zijn vrees te kennen gegeven, dat in geval van afslui ting de nadelige gevolgen voor de visse rijen voor de Belgische oostkust niet zul len uitblijven. De onverschilligheid in België moet in tussen toch wel haar redenen hebben. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmiddag is de 23-jarige Spanjaard S. Sanchez-Torreno gedood, nadat hij op de Zeeweg, nabij het eerste viaduct, door een personenwa gen werd aangereden. De jongeman, die pas een maand in Beverwijk verblijft en woont in het Hoog oven internaat in de voormalige bisschop pelijke kweekschool aan de Kees Delfts- weg, stak omstreeks half vijf plotseling de weg over en werd door een juist pas serende personenwagen aangereden Met een schedelbasisfractuur moest hij wor den opgenomen in het Rode Kruis Zie kenhuis, waar hij enkele uren later aan de opgelopen verwonding is overleden. De personenwagen werd bestuurd door een inwoonster van Wijk aan Zee. Eén van die vragen luidt: „Vind je dat een politieke partij het moet aandurven in het programma te zetten: minder wel vaart, maar wel schone lucht, schoon wa ter, enzovoort?” Het is de bedoeling, dat alle klassen en kele vragen of opmerkingen formuleren, die worden voorgelegd aan zes politici, die de volgende dag aan het programma meewerken, ’s Middags is er verder nog gelegenheid voor degenen die dat willen om door middel van vrije expressie vorm te geven aan wat hen naar aanleiding van het tema bezig houdt, bijvoorbeeld door het maken van affiches, spandoeken, tekeningen, enzovoort, die kunnen worden toegevoegd aan de tentoonstelling. Donderdagmorgen vindt in de klasselo- kalen eerst een korte voorbereiding plaats op de bespreking met de politici. Daarna vertrekt men weer naar de schouwburg, waar de sprekers van de politieke par tijen gelegenheid krijgen te vertellen wat er in hun partijprogramma’s staat over de milieuverontreiniging. Maandag aangekomen in IJmuiden: Produce, Mulatzo; Thetis. Egersund, IJmuiden; Akiko, Vllssingen; Osteclipper, Walkom; Nordfels, Houston; Dimitrios-G Le Havre; Sormovsky 14, Stettin, Velsen; Karin Winkler, Keadby; Walen- burgh. Gefle: Mitidja. Venetië; Wlmbrown 3, Cont. Plat, IJmuiden: Emsklipper. Skutskar, Zaandam. Maandag vertrokken van IJmuiden: Yakuts- kles. Taranto, IJmuiden; Baltisky-8, Zeebrugge; Thetis, Lorrient. IJmuiden; Lireco. Neustadt, IJmuiden; Stella Maris. Noordzee, IJmuiden; Mona-Rosa, Hamburg; Lady Sybilla, Newcastle; Portelet, Belfast; Anehilck, Silloth; Hoop, Fowey; Audacia, New Castle; Heemskerk, Avon- mouth; Gunda, Turku; Bullaren, Oslo; Expansa, Manchester; Alchimist Husum. Bremen; Blu menthal Hamburg; Paul. Gent; Maasborg, Vam- borg, Zaandam; Gebe Oldendorff, Londen. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Stella Maris, Noordzee; Bent Barsoe, Trondheim; Mer- weborg, Swansea; Ilias Rotterdam; Ask, Gevle; Daphnis, Antwerpen. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: John-V, Cardiff. Bowcombe. Ipswich; Achilles, Antwer pen; Amstelstad, Antwerpen; Mak Hugo Stin- nes. Hamburg: Chesterbroock, Birkenhead. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Daarna volgt het debat met de politici onder leiding van de rector van de Vis sering Scholengemeenschap, drs. A. Lam- bo. De vertegenwoordigers van de politieke partijen zijn: ir. A. B. J. de Koning voor de C. H. U.; J. Hogendoorn, lid van het hoofdbestuur van D’66; mevrouw M. D. Th. M. Peutz-de Jong, lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P.; C. Ockeloen, wet houder van de gemeente Velsen voor de Partij van de Arbeid; drs. M. B. Th. Visser, voorzitter van de partijraad van de P.S.P. en mevrouw drs. Conjaar-Maas, kandidaat-lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D. De organisatoren hopen, dat de leerlin gen ook thuis eens zullen praten over de problemen waarmee zij deze dagen zo sterk worden geconfronteerd, want dan kan de actie een grotere weerklank krij gen dan alleen binnen de scholengemeen schap. Niet de uitslag van de enquête is in de eerste plaats belangrijk. Van even groot belang acht men het, dat de vragen op het formulier aanleiding zullen geven tot gesprekken; dat de leerlingen er mis schien toe zullen komen hun standpunt in de gesprekken te verdedigen; dat zij mis schien bij velen nog een stuk onverschil ligheid ten opzichte van het probleem zul len ervaren. De vragen zijn mogelijk uitdagend en pessimistisch gesteld, maar uit het bo venstaande moge blijken, dat de enquête ook als een uitdaging is bedoeld. IJMUIDEN-OOSTENDE Aansluiting van de vissers in Zeeuws-Vlaanderen bij de Belgische producentenorganisatie lijkt de aangewezen weg voor een effectieve strijd tegen de afsluiting van de Ooster- schelde. Een sluiting van de zuidelijke zee gaten immers betekent een zekere verar ming van de stand van tegenwoordig eco nomisch belangrijke vissoorten in het na bij de Zeeuws-Belgische kust gelegen zee gebied; het gaat hier om een Nederlands en Belgisch belang en een samenwerking tussen de betrokken vissers uit beide lan den zou eerder vruchtbaar kunnen zjjn dan individueel gevoerde acties. De Belgische autoriteit op visserij ge bied A. Wittewrongel komt tot deze con clusie na een beschouwing van het voor en tegen dat door Nederlandse deskundi gen van Rijkswaterstaat en biologen wordt aangevoerd over deze aangelegen heid. Het opheffen van de buslijn is vele maanden lang onderwerp van gesprek ge weest tussen de NACO enerzijds en de gemeenten Uitgeest en Heemskerk an derzijds. Van de buslijn maken heel veel scholieren uit Uitgeest gebruik, terwijl ook bezoekers van het St. Jozefziekenhuis een belangrijk aandeel in het passagiers- aanbod vormden. De NACO echter heeft duidelijk gemaakt, dat het aanbod van passagiers te gering was om de lijn voort te zetten. Bovendien vormt de spoorweg overgang te Uitgeest een obstakel voor de bussen, die vaak geruime tijd voor de bomen moeten wachten. De gemeente Uit geest is, aldus de NACO, uiteindelijk met de opheffing akkoord gegaan.”De lijn is commercieel gezien niet aantrekkelijk. Voor ons is het een levensnoodzaak aldus de NACO, die de onplezierige consequen ties van de opheffing van de buslijn on derschrijft.” „Daarom willen we geleide lijk overgaan tot de opheffing. In de zo mermaanden zullen in de avonduren en- Inmiddels hebben de fractie voorzitters van drie partijen in de raad Heemskerk, M. de Groot namens de P.v.d.A., H. van Klaveren namens P.P.R. en ir. J. P. Kroon namens D’66 reeds in een brief aan de raadsvoorzitter verzocht om in de vergadering van 25 maart in de Vrij- burcht een interpellatie over deze zaak te mogen houden. BEVERWIJK. Ondanks een kleine teruggang telt de Tuinbouw Studieclub nog altijd 215 leden. Hiervan zijn er 23 lid van de Koninklijke Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. Bovendien is er reden om aan te nemen, dat juist de jonger, generatie weer tot de vereni ging zal toetreden. Dit bleek onder meer uit het jaarover zicht, dat maandagavond tijdens de jaar vergadering in de veilingkantine door de secretaris, de heer C. Jansen, werd uit gebracht. Voorts werd in het overzicht melding gemaakt van een zeer grote be langstelling voor de in het afgelopen jaar belegd.- bijeenkomsten. Het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer R. Docter, sloot met ruim batig saldo. De voorzitter, de heer G. Tabak, con stateerde in zijn openingswoord dat de Tuinbouw Studieclub zeker nog levensvat- drs. D. C. Monté, bewijst dat de actie ook van die zijde de volle instemming heeft. Woensdagmorgen komen alle leerlingen eerst gewoon naar de school en gaan daarna naar de Stadsschouwburg. Na de opening door drs. D. C. Monté wordt het eerste deel van de televisiefilm „We stin ken er in” van Jan van Hillo vertoond, die voor deze gelegenheid welwillend ter beschikking werd gesteld door de NCRV. Na de pauze wordt een toelichting op deze films gegeven door de docenten drs. H. G. J. Bouquet, die de biologische as pecten bespreekt en drs. F Nieuwenhof die de politieke en sociale facetten be licht. ’s Middags wordt er in de klasseloka- len gediscussieerd onder leiding van de klasseleraar. Er is een groot aantal vra gen op papier gezet. Deze vragen kun nen dienen als uitgangspunten voor de discussie, maar men hoeft zich helemaal niet aan deze vragen te houden. zuiden bezwaren hebben tegen aansluiting bij de Belgische producentenorganisatie (de zo genoemde Rederscentrale) dan zou in ieder geval door de Nederlandse en Belgische producentenorganisaties een unie kunnen worden gevormd, waarmee zij zich meteen van de samenwerking van de Belgische vissers zouden verzekeren in hun strijd tegen de afsluiting van de Ooster- schelde, aldus de heer Wittewrongel. De tweeëntachtigjarige Lady Olave Baden-Powell, in navolging van haar man oprichtster van het padvind- stersgilde dat nu over de hele wereld twintig miljoen leden telt, heeft haar memoires te boek gesteld. Op de foto signeert zij een exemplaar van haar biografie die door Eileen K. Wade ge schreven en bij Hodder en Stoughton in Londen uitgegeven is. De milieuverontreiniging is geen hope loze zaak. Voor de meeste vormen van verontreiniging bestaan technische oplos singen die het mogelijk maken de voort durende afbraak van het milieu een halt toe te roepen. Als iedereen maar hard ge noeg roept en er ook iets voor over wil hebben om de leefbaarheid veilig te stel len. Het vraagt een afwegen van belan gen, een kiezen. Maar het is ook een kwestie van weten, beseffen, om welke gevaren het gaat en in dit verband kan de school natuurlijk in de eerste plaats een belangrijke rol spelen. Het feit, dat de Actie Zelfbehoud van de Vissering Scholengemeenschap woens dagmorgen wordt geopend door de rijks- inspecteur voor het Voorbereidend We tenschappelijk Onderwijs en het HAVO, L’ In de discussies welke in Nederland gaande zijn over het wel of niet afsluiten van de Oosterschelde is (van de zijde van het ministerie van Verkeer en Waterstaat) aangevoerd, dat in deze kwestie de visse rij niet alleen van doorslaggevende bete kenis kan zijn. Het gaat er in hoofdzaak om, de bevolking te beveiligen tegen een herhaling van de ramp van zeventien jaar geleden. Aangevoerd is ook, dat een even goede en wellicht goedkopere oplossing mogelijk zou zijn door het verhogen van de dijken, zowel met betrekking tot de Westerschelde als de Oosterschelde. Het belang van de Zeeuwse en Zuid- hollandse stromen voor de zeevisserij en voor de mossel- en oesterteelt is door de Nederlandse biologen duidelijk aange toond. De grootste betekenis van die wateren is functie van kinderkamer voor tong, ha ring, garnaal en schol, waarbij ze voor de garnaal ook nog woongebied zijn. Ten opzichte van alle kinderkamers langs de continentale kust van Den Helder tot Es- bjerg die als zodanig vermoedelijk een hogere waarde hebben dan het open kust water nemen de zuidelijke zeegaten on geveer een vijfde van de totale oppervlak te in. verschillende meer aan de beurt konden komen, de volgende dagen bestond de aanvoer voor een belangrijk gedeelte uit kabeljauw van de spanvissers. Deze spanvissers boekten over het alge meen heel behoorlijke resultaten. Omdat verschillende kotters laat waren gaan varen vanwege de weersomstandig heden, was het op vrijdag opvallend rustig in de markt en moest zaterdag de grote piek in de aanvoer worden verwerkt. De vangsten, ook van de grote kotters, liepen nogal uiteen. Er waren grote kotters die nóg geen 1000 kg konden vangen; er waren ook grote kotters die tussen de 1500 en 1800 kg aanvoerden. De gemiddelde prijs per aangevoerde kg tong was, in tegen stelling tot de vorige week, weer zeer stabiel. De hoogste besommer voerde ruim 1800 kg tong en 7100 kg schol aan voor een totaalbesomming van ruim 20.400. Een kotter, die overwegend op de schol had ge vist, kwam binnen met ruim 20.700 kg schol voor een besomming van f 12.400; het opmerkelijke was, dat geen tong door dit vaartuig kon worden gelost. Van 8 tot en met 13 maart werden in Den Helder door 89 kotters aangevoerd: 266.366 kilogrammen Noordzeevis ter waar de van f 399.668,03. Urk Maandag werden in Urk door 37 vaar tuigen aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 21.000 tong, 5.569.90; 3500 tarbot, 3.92—9.13; 800 griet, 2.76—3.50; 80.000 schol, 0.471.05; 24.000 kabeljauw, 0.60—1.05; 2000 wijting, 0.90—1.20; 500 schar, 0.540.68; 800 tongschar, 2.482.87. HEEMSKERK De n.v. NACO heeft besloten de busljjn Heemskerk-Uitgeest v.v. met ingang van het winterseizoen (1 oktober) op te heffen. De opheffing zal niet plotseling een feit worden, want de n.v. zorgt voor een geleidelijke overgang door gedurende de zomermaanden dagelijks enkele ritten te laten vallen. Volgens de n.v. NACO is de geringe belangstelling van het publiek voor de buslijn oorzaak van de opheffing. Een onderzoek namelijk wees uit, dat per rit gemiddeld zes passagiers werden vervoerd. „Dat aantal is voor ons geen haalbare kaart”, aldus de NACO. De vragen luiden: 1. Is het u bekend, dat wetenschappelijk vast staat, dat, als we op de huidige voet doorgaan water lucht en bodem te verontreinigen, er slechts een gerin ge kans is dat de mensheid het jaar 2000 haalt? 2. Bent u van mening, dat er voldoende Ofwel zijn de Nederlandse deskundigen en belangengroepen er tot nog toe niet in geslaagd met hun argumenten de Belgen te overtuigen van het gevaar dat ook een gedeelte van de Belgische visserii bedreigt, ofwel is de Belgische bevoegde autoriteit ten aanzien van het vermeende gevaar een andere mening toegedaan. Een andere mogelijke reden en eigen lijk dient die, volgens de heer Wittewron gel, voorop te worden gesteld ligt mis schien het feit, dat de Nederlanders maar al te dikwijls op „samenwerking met de Belgen” een beroep doen, wanneer zij er belang bij hebben, maar anderzijds hun zuiderburen „gewoon niet kennen of zelfs miskennen” als alleen Belgische belan gen op het spel staan. Samenwerking mag toch niet uitsluitend in één richting ver lopen. Een dergelijke instelling is natuurlijk niet bevorderlijk, al hebben we dan nog een Benelux, hetgeen alweer niet voldoen de is om ook eens zelf niet een onderzoek inzake het probleem, dat België immers ook aangaat, in te stellen. Het lijkt logisch en het is zeker zin vol de aanpasing van de natuur niet maar rustig af te wachten om later wanneer het te laat kan zijn over de gevolgen te gaan discussiëren en eerst dan te kijken wat er kan worden gedaan. De Belgische autoriteiten mogen zich zeker niet beper ken tot een lijdzaam toezien. Mochten de Nederlandse vissers in het ffi1 maandabonnee 6.— p m.) kwartaalabonnees 17.50 p kwartaal). Deze BON opzenden naar de IJMUIDER COURANT in ongetrankeerde enveloppe Antwoordnummer 47 IJMUIDEN Geldt niet voor abonnees van de IJmuider Courant. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Hedenmorgen om streeks vier uur werd de Velsense poli tie gealarmeerd door een bewoonster van de Terrasweg in Santpoort, omdat zij en haar echtgenoot door het vernie len van de etalageruit van hun horloge- winkel waren ontwaakt. Van het slaap kamerraam op de eerste verdieping uit zagen zij nog juist dat een ongeveer 25- jarige man zich snel in de richting van de Hoofdstraat verwijderde. Een onmid- dellijl. door de politie in de omgeving ingesteld onderzoek leverde echter geen resultaten op Uit de etalage wordt een nog onbekend aantal horloges vermist. Om dat te stimuleren gaan de leerlin gen de actie afsluiten met een enquête onder de bevolking. Die enquête kunnen zij beperken tot familieleden en kennis sen, zij kunnen ook huis-aan-huis met de vragenformulieren gaan werken of deze benutten voor straat interviews. IJMUIDEN De sleepbood „Hector” van N.V. Bureau Wijsmuller is zondag avond van IJmuiden uitgevaren ter assis tentie van de Nederlandse kustvaarder „Rowin” (500 brt.) eigenaar J. de Winter Scheepvaartbedrijf in Groningen. Dit schip had op 12 mijl ten N.N.O. van Texel vuur schip machineschade opgelopen en vroeg om sleepboothulp om naar Delfzijl te wor den gebracht. Maandag kort na middernacht heeft de sleepboot „Hector” op de „Rowin” vastge maakt. De „Hector” sleepte het schip naar Delfzijl. IJMUIDEN In IJmuiden werden maandag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 11 11.500, 29 3.960, 52 7.790, 101 9.200, 124 8.400, 130 7.200, 141 5.500, 152 3.090, 159 2.180, 171 13.200, 187 2.460, 191 6.840, 193 2.000, 195 11.600, 197 8.400, 212 7.100, 214 3.500, 215 8.060, 226 5.010, 96 6.300, 106 8.500, 110 8.050, 127 8.600, 146 2.300, 174 8.300, 180 5.700, 189 13.090, 209 6.200, 210 9.700, 211 5.500, 213 8.500, VL 1 6.150, 34 4.430, 105 3.510, 112 3.500, 115 54.000, 131 13.160, SCH 60 19.200, IJM 9 36.900, 154 6.500, 3 8.200, WR 32 7.900, 61 7.920, 33 6.030, 45 9.300, KW 44 en 85 26.000, TX 37 en 56 4.100, 32 en 34 2.120, 9 en 29 13.000, 48 en 49 5.900, IJM 209 en 211 38.800, 205 en 221 13.800, UK 141 en 271 9.400, 89 en 218 9.200, IJM 207 en KW 206 13.600. Dinsdagmorgen werden in IJmuiden door 13 vaartuigen aangevoerd: 3383 kisten en 3300 kleine kisten vis, 700 stijve kabel jauwen en 2000 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 200 kisten en 1160 kleine kisten schelvis, 90 kisten en 386 kleine kisten wijting, 300 kisten torgul, 2200 kis ten koolvis, 80 kisten haai, 10 kisten heek, 1750 kisten en 1752 kleine kisten haring, 215 kisten schol, 6 kisten tarbot, 18 kleine kisten makreel en 100 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 99.07, grote tong 5.885.84, grootmiddel tong 7.38. kleinmiddel tong 8.368.35. tong I 9.51, tong II 9.43. Per tien stuks: grote kabeljauw 12090, middel kabeljauw 9476. Per 125 kilogram: grote koolvis 6758, middel koolvis 6760, grote leng 122, grote kabeljauw 160140, middel kabeljauw 162—140, heek 556—550. Per hoop: Vleet 120. Per 50 kilogram: heek I 162150, heek II 130100. heek III 11257, grote schelvis 46—45, middel schelvis 4544, kleinmiddel schelvis 5449, schelvis I 6117, grote gul 67—62, middel gul 60-48, gul III 51—38, grote schol 3731, schol I 5537, schol II 62—45, schol III 75-43, schar 70—43, wij ting 4226, koolvis I 2923, koolvis II 2523, haring 217, makreel 9224, tar bot 455230, griet 150, schartong 60, lom 40. kleine leng 5650, haai 4743, poon 67. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit: 200 kisten en 160 klei ne kisten schelvis, 10 kisten en 70 kleine kisten wijting, 400 kisten gul, 90 kisten haring, 80 kisten schol, 40 heek en 200 kilogram tong. Den Helder Wfcren er maandag nog kotters die op zaterdag niet wordt gedaan om dit te voorkomen? 3. Als bestrijding van de verontreiniging blijkt belasting- en-of prijsverhoging noodzakelijk te maken, bent u daar dan voor of tegen? 4. Vindt u, dat het een belangrijke taak van het onderwijs is om de leerlingen te doordringen van de gevaren van de verontreiniging?

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5