Tonny Krijgsman wil via de rechter nationale bokstitel Belg De Witte won met ruime voorsprong Leiderspositie van Merckx kwam wéér niet in gevaar Hut: softbal Landelijke eerste klas I i Frazier in ziekenhuis Joe Bugner Europees zwaargewichtkampioen Bob Janse’s ervaring volgens Kouters goed voor vier punten meer „Wij zien hét nut niet van fusiegesprek” Hongaars handbalteam had moeite met „oranje” •"•<•11080 00 on on' ’^aRinrinr»*- fcftoo ioioöHEc, OODDDOI WEEGSCHAAL VAN BOKSBOND DEUGDE NIET De Lange: „Dan zijn wij gauw klaar” Verlies Cooper wekte ontsteltenis PF Q Wagtmans derde in Milaan-Turijn Winst Feijenoord Stage voor Els van Noorduyn 17 .000 DD I! it ii 0 0Q00 I I «lil I* Hi 1 KDDDDLjuk **-ffl0ia0DD0uu oa o 1 WOENSDAG 17 MAART 1971 I 1 51 Bals heeft mogelijk nierbeschadiging «1 r 1 i i gebokst zou worden. Om kwart over niet om heen r he- (Van onze sportredactie) Tw«m» N.A.C Vanavond speelt Nederland in Haarlem opnieuw tegen de Hongaren. Men ver wacht terecht een zeer spannend duel. Joe Bugner (rechts) deponeert een rechtse op het gezicht van Cooper. Algemeen klassement: 1 Merckx 27.13,49; 2 Gösta Petterson op 25 sec.; 3 Ocana op 33 sec.: 4 Letort op 42 sec.; 5 Erik Petter son op 51 sec.; 6 Aimar (Fr) z t; 7 Jan Janssen op 1,04; 8 Rouxel (Fr) op 1,22? 9 Mourioux (Fr) op 2,12; 10 Godefroot (Belg) op 2,16; 11 Mentjens (Belg) op 2,38; 12 De Schoenmaker (Belg) op 2,49; 13 Krekels op 2,52; 14 Ballini (It) op 3,23; 25 Harrie Jansen op 12,48; 29 Vianen op 13,06; 32 Duyndam op 13,23. 1 3 3 3 1 1 1 2 3 1 1 1 1 C -Afw 6 taorieni »-s.v.v. g 'w? TURIJN. De Belgische wielrenner Georges Pintens heeft gisteren de oudste Italiaanse wegwedstrijd, Milaan-Turijn over een afstand van 206 kilometer, ge wonnen. Pintens won in de sprint van de Italiaan Paolini en de Nederlander Rini Wagtmans en liet een tijd afdrukken van 5 uur 14 minuten en 55 seconden. 1. Pintens 5.14.55; 2. Paolini z.t.; 3. Wagtmans z.t.; 4. Boifava z.t.; 5. Maggioni z.t.; 6. Polidori op 25 sec.; 7. Moser z.t.; 8. Van Springel z.t.; 9. Sercu op 35 sec.; 10. Zandegu z.t. die eerst werd gebruikt, pas was gelakt en niet behoorlijk functioneerde, .vooral bij boksers, die tegen hun gewicht aan zaten. Voordat de evenwichtsstand werd bereikt, bleef hij vastzitten, zodat het ge wicht niet juist was te bepalen. Roesli’s trainer zei dat de weegschaal niet deugde en de NBB-voorzitter keurde het apparaat af, na het protest van de trainer. In de kelder van het congresge bouw werd een andere, uitstekende, weegschaal gevonden, aldus de advo caat. Deze werd door de technische com missie gekeurd en in orde bevonden. Roesli bleek bij de derde weging niet te zwaar. PHILADELPHIA Joe Frazier, wereld kampioen zwaargewicht, is opgenomen in het St. Luke’s ziekenhuis in Philadelphia in verband met een te hoge bloeddruk. Frazier, die op 8 maart de wereldtitel behield in een gevecht met Cassius Clay, werd voor een controle opgenomen in het ziekenhuis nadat hij de laatste dagen voortdurend last had van vermoeidheids verschijnselen. Dr. Giuffre, die Frazier onderzocht, stelde vast dat de bloeddruk van Frazier hoger was dan normaal en vond dat de samenstelling van het bloed van Frazier het wenselijk maakte dat hij enkele dagen ter observatie en voor ver dere controle in het ziekenhuis zou blijven. Volgens dr. Giuffre is de lichamelijke toe stand van Frazier geen gevolg van zijn gevecht met Clay. ZEIST. Het eerste elftal van Feijen oord heeft op één der velden van het KNVB-centrum in Zeist met 2-0 gewon nen van het nationale amateurelftal. Feijenoord maakte in deze ontmoeting geen beste indruk. Zelfs hadden de ama teurs in de eerste helft, die in 0-0 ein digde, de beste kansen op een doelpunt. Zo zag Veeken in de 44e minuut om volstrekt onduidelijke redenen een tref fer afgekeurd. De beide doelpunten van Feijenoord waren het gevolg van verdedigingsfouten van de verdediging van de amateurs. Maiwald scoorde in de 53e minuut 1-0 door een misgreep van één van de backs en Van Daele schoot een kwartier later raak, toen doelman Reitsma onder een voorzet doorliep. BADMINTON Tijdens de eerste ronde van de open Deense badmintonkampioenschappen in Kopenhagen heeft Joke van Beusekom een duidelijke overwinning behaald op de Deense speelster mevrouw Saaby Jensen. Joke van Beusekom won met 11-7 en 11-3. HAARLEM. Bij monde van voorzit ter Hut verklaarde Haarlem zich gister avond eventueel bereid als de ere voorzitter van HFC P. C. van Houten de ere-divisievereniging uitnodigt tot een gesprek over een Haarlemse fusie. Hoeweleigenlijk ziet Haarlem het nut niet in van zo’n ontmoeting. Hut: „Om te fuseren kan ik slechts twee re denen opnoemen. Dat is ten eerste het creëren van een sterker geheel dan de be staande verenigingen en ten tweede sa nering. Een sterker geheel zie ik er niet komen door EDO en Haarlem bij elkaar te gooien en de sanering zal als de plannen van de FBO doorgaan er toch wel komen. Voor Haarlem is het beste af te wachten. LONDEN. De Engelse zwaargewicht Joe Bugner is de nieuwe Europese boks kampioen. De 21-jarige Bugner versloeg zijn landgenoot en titelhouder Henry Cooper dinsdagavond in Londen op pun ten. Het was een opwindend gevecht waarin de zestien jaar jongere Bugner er voortdurend in slaagde de gevaarlijke linkse hoek, waarmee Cooper onder meer Cassius Clay een keer naar het canvas haalde, te ontlopen. De blonde uitdager was zelfs uiterst gevaarlijk met zijn link se directen en hij zette Cooper herhaal delijk gevaarlijk tegen de touwen. Reeds in de derde ronde liep Cooper een bles sure op aan zijn kwetsbare wenkbrau wen, die hem tijdens het verdere ge vecht duidelijk last bezorgde. Na afloop klaagde Cooper ook over het feit dat hij na de tiende ronde nauwelijks zijn lin kerhand had kunnen gebruiken omdat die hem bij het stoten veel pijn bezorg de. is ook het geval met dat zwaardere programma van Haarlem. Het kan ook voorkomen dat Haarlem nog en kele zware tegenstanders treft waar het toch punten tegen haalt omdat de competitie wat de top betreft op dat ogenblik al beslist is”. Toch gaat Janse er dat er zondag spijkers met koppen geslagen kunnen worden. „Natuur lijk kun je het als een soort beslis- singsduel zien. Als je wint sta je ten slotte drie punten voor”. Met het oog op prolongatie van het ere-divisie- schap een prettige zaak. Janse: „In het begin zie je als een berg teger die ere-divisie op, maar naarmate je er langer in voetbalt dan kom je tot de conclusie dat je met uitzon dering van Ajax, Feijenoord, PSV en nog twee van die clubjes gewoon mee kunt doen. Wij zitten in dezelfde hoek als een AZ, Haarlem, Volendam, Hol land Sport en ook Telstar en zo kun je nog wel even door gaan”. AMSTERDAM. De Schiedamse ima- teurbokser Tonny Krijgsman is van oor deel dat de nationale titel in het veder- gewicht door de Nederlandse Boksbond (NBB) ten onrechte op 8 maart is toe gekend aan zijn tegenstander, de Amster damse bokser Iwan Roesli. Omdat Krijgs man meent, dat dit kampioenschap hem toekomt, heeft hij een kort geding tegen de NBB aangespannen, dat dinsdag voor de president van de Amsterdamse ••echt- bank, mr. U. Stheeman, heeft gediend. Krijgsman vraagt de president, de NBB te bevelen, de aan Roesli toegekende ti tel in te trekken en deze aan hem in het openbaar toe te kennen, op straffe van een dwangsom van 1000. De advocaat van Krijgsman, mr. G Abeln, zei dat bij de weging voor de fi nalewedstrijd op 8 maart in het natio naal congresgebouw in Den Haag Roesli te zwaar woog, 57,7 kg in plaats van het maximum van 57 kg. De NBB-voorzit ter Hofman had toen tegenover Krijgs- man’s trainer, De Haan, bevestigd dat Krijgsman automatisch kampioen was geworden ingevolge de reglementen. De Haan had toen een zogenaamde „vrije” wedstrijd aangeboden terwille van het pu bliek, maar Roesli weigerde. Krijgsman had daarna een flesje limonade gedron ken en twee broodjes gegeten. Omdat hij ervan overtuigd was, dat 'er niet meer DRAGUIGNAN Het Belgische wie- lerfenomeen Eddy Merckx heeft gisteren zijn leidersplaats in de wedstrijd Parjjs- Nice versterkt door derde te worden in de voorlaatste etappe van Aix-en-Provence (186.5 km) naar Draguignan. Merckx heeft nu een voorsprong in het algemeen klasse ment van 25 seconden op de Zweed Gösta Petterson en van 33 seconden op de Span jaard Luis Ocana. Hoewel deze voorsprong niet bepaald groot genoemd kan worden, moet het, de kracht van Merckx in aan merking genomen, zeer ónwaarschijnlijk geacht worden dat iemand anders dan de „zwarte van Tervueren” de overwinning zal behalen. In de zesde etappe, die voerde door de uitlopers van de Franse Alpen, werd ge regeerd door een andere Belg, Ronald de Witte. Samen met de Brit Derek Harrison was hij ongeveer half koers weggespron gen. Vlak voor de laatste bergbeklimming hadden zij een voorsprong van meer dan vijf minuten. Op dat moment trachtte Harrison weg te komen, wetende dat hij in een eindsprint geen kans zou hebben. Dit lukte echter niet en de vrees van de Brit werd bewaarheid. De Witte klopte hem op de finish in Draguignan met een band- dikte. Opmerkelijk in deze rit was voorts dat de Spanjaard Ocana, die als gevaarlijkste concurrent van witte-truidrager Merckx wordt bescouwd, door een ploeggenoot, de Deen Leif Mortensen, van een goede klas sering werd afgehouden. „Mortensen is een goede renner. Hij moet alleen nog leren wat het betekent voor een ploeg te rijden”. Ocana doelde met deze woorden op het feit dat Mortensen een demarrage waagde op het moment dat Ocana ingesloten zat in een grote groep en niet weg kon komen Ook Eddy Merckx had dit in de gaten en stormde zelf naar voren. Hij schroefde het tempo zo hoog op dat alleen Gösta Petterson hem kon volgen. In de sprint bleek de Belg de sterkste, zodat de derde plaats en de daarbij behorende bonificatie (twee seconden) voor hem was. De uitslag van de etappe: 1 De Witte (Belg) 4.40,11 (met bon 4.40,5); 2 Harrison (GB) z t met bon 4.40,07); 3 Merckx (Belg) 4.42,16 (met bon 4.42,14); 4 Gösta Petterson (Zwe) z t; 5 Hoban (GB) 4.42,29; 6 Krekels z t; 7 Hezard (Fr) z t; 8 Erik Petterson (Zwe) z t; 9 Letort (Fr) z t; 10 Wolfswohl (WD1) z t; 19 Jan Janssen 4.42,48; 23 Harrie Jansen z t; 30 Vianen 4.43,07; 33 Steevens z t; 34 Karstens z t’, 35 Pijnen z t; 46 ex aequo: Duyndam z t; Rentmeester z t; Van Katwijk z t Benjamins z t. Kessler over de vloer. Het is mis schien ook niet alles als je iedere dag je spelers net zo lang ip je lip hebt zitten als je zelf wilt, maar je beseft dan toch wel wat voor mogelijkheden zo’n man heeft”. Maar ook als de mogelijkheden er (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM. Voor twee Nederland se deelnemers aan de Europese indoor- atletiekkampioenschappen hebben het in ternationaal contact en de prestaties ge leid tot een prettige nasleep. Kogelstoot- ster Els van Noorduyn kwam in Sofia haar Oostduitse trainer Karl-Heini Bauersveld tegen en heeft met hem af spraken gemaakt om dit jaar weer sta ge te gaan lopen in de DDR. De Arn hemse langeafstandloper Egbert Nijstad heeft door zijn prestaties van de laatste tjjd hij werd zesde op de 3.000 meter in Sofia tot München vrijaf gekregen van de nachtdienst, die hij moet verrich ten als lid van het Arnhemse gemeente politiekorps. In Sofia kreeg Els van Noorduyn van Bauersveld trainingsschema’s op die lopen tot het begin van haar stage op 16 mei. De KNAU is bereid tot een bepaald maximum de reis- en verblijfkosten van de Amsterdamse te evrgoeden, maar de financiën zijn waarschijnlijk niet toerei kend om een volle periode van vier we ken achter het ijzeren gordijn te bekos tigen. Als tegenprestatie moet de schaats bond in september, bij het begin van het baanseizoen, één a twee Oostduitse schaatstrainers ontvangen, die wat wil len leren van de Nederlandse ervaringen. Els van Noorduyn; „Ik vertelde Bauersveld wat ik tot nu toe zoal gedaan heb en meteen rolde er een aangepast schema voor mij uit, alsof het niks is. Ik ben nu in ieder geval tot mei onder de pannen. Ik ga erg hard trainen en trek me negen weken terug uit de publiciteit. Het lijkt me heerlijk om een tijdje in retraite te gaan”. De Nederlandse doelpunten werden ge scoord door: Henny Loeffen (3x), Peter Muyres (2x), Piet Kievit (2x), Guus Can- telberg (3x), Ed Hiensch (2x), Heim Gijs- bers, Kees Keijzer en doelman George van Noesel ieder eenmaal. Keeper van Noesel heeft het ook deze wedstrijd weer gepresteerd een doelpunt te maken. En dat niet eens uit een straf- worp. In de tweede helft, bij een stand van 12-15 in het voordeel van de Honga ren, wierp de Swift-doelman de bal geraf fineerd en bliksemsnel achter de te ver voor zijn doel staande Jozsef Horvath. George van Noesel heeft reeds een grote faam verworven, als de keeper die de bal bij een break-out haarzuiver kan toe spelen. De prestatie tegen de Hongaren, die tijdens de wereldkampioenschappen de achtste plaats bezetten en zelf verwachten bij de Olympische Spelen volgend jaar een medaille te behalen, krijgt des te meer relief als men weet dat ze zondag met 23-19 van West-Duitsland hebben ge wonnen. De Nederlanders hebben zelfs nog een kans gehad een gelijk spel te bewerk stelligen. Met nog een minuut te spelen, bij een stand van 15-16 voor Hongarije, hadden de oranjehemden balbezit. Door even een moment van onachtzaamheid verloor Henny Loeffen de bal echter, waarop de Hongaren prompt voor 15-17 zorgden. De grote uitblinker bij de Hongaren was de al kalende nummer 6 Istvan Ma- rosie, die zijn 95ste interland speelde. Vanzelfsprekend was bondscoach Mraz bijzonder tevreden met het resultaat. Hij zou al tevreden geweest zijn indien zijn ploeg met zes doelpunten verschil ver loren had. De uitspraak: „Bugner winnaar op punten” ontlokte de 11.000 toeschouwers in de uitverkochte Wembley-Pool kreten van ontzetting. Door zijn zege kwam Bugner tevens in het bezit van de zwaar- gewichttitels van Engeland en het Britse Gemenebest. De Engelse boksfans zullen hun idool „Ennery” nooit meer als bokser in de ring zien. Onmiddellijk na het gevecht tegen Joe Bugner, dat hij met het kleinst mogelijk verschil scheidsrechter Gibbs scoorde 73 3/4 tegen 7314 in het voordeel van de uitdager verloor, zei de 37-ja- rige Cooper dat dit zijn laatste gevecht was geweest. „Ik wist dat het verschil klein was maar ik dacht toch wel dat ik voorstond. Toen de laatste ronde begon was ik van mening dat ik de partij al leen maar behoefde uit te staan om mijn titel te behouden. Ik stop ermee. Je kan niet oneindig door gaan”. Cooper’s manager Jim Wicks was het met het besluit van zijn bokser eens. De uitspraak vond Wicks „duivels”. Het pu bliek was het ook duidelijk oneens met de beslissing van de scheidsrechter. Mi nutenlang werd er gefloten terwijl si naasappelschillen en papier in de ring werden gegooid. De voorzitter bedoelt met andere woorden dat EDO en ook RCH waar schijnlijk toch wel zullen verdwijnen uit het betaalde voetbal. EDO, de club die de heer Van Houten heeft benaderd, wil nog geen commentaar verstrekken. De heer Laan, praeses van de vereniging, wil zeker tot zaterdag wachten, wanneer dê FBO in Arnhem bijeenkomt, met het geven van zijn mening. „Wij gaan donderdagavond bij elkaar zitten om dat FBO-rapport eens gron dig te bestuderen. Dan zullen wij ons standpunt bepalen”. Tenslotte willen wij u de reactie van De Lange niet onthou den op de mening van Haarlem-praeses Hut. De Lange: „Oh, ziet die man niet zo veel in een gesprek. Dan zijn wij toch gauw klaar’ Dan hoeft er niet gepraat te worden” De voorzitter van de sectie amateur voetbal van de KNVB, Van Marie, is een voorstander van de saneringsplannen van de FBO Hij vraagt zich wel af of de plan nen van de FBO. de belangenvereniging van de betalende clubs, te realiseren zijn. Hij vindt het een voordeel als er dertien clubs tegelijk over zouden gaan naar het amateurvoetbal, zoals voorgesteld wordt door de FBO Een belangrijk punt in de hele sanerings- affaire is dat geen enkele club door de KNVB verplicht kan worden uit het be taalde voetbal te verdwijnen. Zoals Coler, voorzitter sectie betaald voetbal van de KNVB zegt: „De KNVB heeft geen enkel machts- of pressiemiddel om clubs naar het amateurvoetbal te verwijzen” Waarbij dan ook komt of de amateurs dat zo graag willen. Uiteindelijk hebben de amateurs op dit punt een belangrijk woord. Cooper was op 10 november van het vorig jaar door een overwinning op de Spanjaard Jose Manuel „Urtain” Ibar voor de derde maal in zijn loopbaan Europees, kampioen in het zwaargewicht geworden. Urtain moest de partij toen in de negende ronde staken wegens een wenkbrauwblessure. De advocaat ontkende dat de heer Hof man zou hebben gezegd, dat Krijgsman kampioen was en er alleen nog maar een vrije wedstrijd zou komen. De NBB-voorzitter, die later zelf ook nog als getuige door de president werd gehoord, verklaarde dat hij in de pauze aan trainer De Haan had medegedeeld dat het finalegevecht zou worden gehou den. Het gebruiken van de eerste weeg schaal was, volgens de NBB-voorzitter een organisatorische fout geweest. Trainer De Haan was medegedeeld dat er een tweede weging zou plaatshebben. Mr. Harreveld merkte nog op dat de NBB al jaren geleden had bepaald dat in een geval, zoals zich 8 maart had voorgedaan de bokser onder toezicht van. de technische commissie in een wed strijd moet aantonen dat hij de titel waardig is. Volgens de advocaat wist Krijs man dat het geen vrije wedstrijd was. Trainer De Haan, die als getuige werd gehoord, hield staande dat Hofman na de weging had gezegd, dat Krijgsman automatisch kampioen was. Ook werd nog als getuige gehoord een lid van het hoofdbestuur van de NBB, J. Kaneman, die zei dat De Haan zich ermee akkoord had verklaard, dat er een andere weeg schaal zou komen. De Haan ontkende dit. Mr. Harreveld stelde dat de meest billijke oplossing is dat de partij wordt overgebokst. Roesli is niet bereid de ti tel af te staan, zo voegde hij eraan toe. De president doet 23 maart uitspraak. ARNHEM. Gert Bals, de doelverde- diger van Vitesse, heeft mogelijk in de wedstrijd VitesseDe Graafschap een be schadiging aan één van zijn nieren op gelopen. Het vermoeden van een ernstige bles sure, als gevolg van een botsing met Chris Geutjes in de tweede helft van de wedstrijd, ontstond, toen bleek dat Bals bloed in zijn urine had. Bals die de wed strijd tegen De Graafschap heeft uitge speeld, zal vandaag opnieuw worden on derzocht, tot dat tijdstip mag hij zijn bed niet verlaten. RCH-voorzitter De Lange toont zich ook niet geweldig enthousiast. Hij zegt: gebokst zou worden. Om kwart over ne gen was Hofman bij trainer De Haan ge komen met de mededeling dat Roesli, op een andere weegschaal gewogen, het juiste gewicht had, en er alsnog kon wor den gebokst. De Haan was niet bij leze weging tegenwoordig geweest. Volgens mr. Abeln was Roesli gaan „aftrainen”, hetgeen verboden is krach tens de reglementen. Tot verbazing van Krijgsman, die de wedstrijd op punten verloor, werd de titel toegekend aan Roesli. Mr. Abeln zei, niet te begrijpen hoe de weging op de andere weegschaal, boven die op de officiële gesteld kon wor den. De NBB-voorzitter had volgens de advocaat gezegd, dat het een vrije wed strijd zou worden en uitdrukkelijk ver klaard, dat Krijgsman kampioen was. Het is heel erg onregelmatig gegaan, al dus mr. Abeln, die zei dat de NBB het aanbod had gedaan om de wedstrijd over te laten boksen. Krijgsman was hierop niet ingegaan. De raadsman van de NBB, mr. H. Har reveld, deelde mede dat de weegschaal, Janse zou het echter niet gek vin den als er bijvoorbeeld in Haarlem één grote club onder de naam FC Haarlem zou ontstaan. Janse; „Dat geklungel met Haarlem, RCH en EDO is toch niets. In Haarlem en ook wel in Alkmaar kun je met één club echt ivel wat bereiken. Als er één FC Haarlem zou zijn dan zou de gemeen te weten waar het aan toe is, de in dustrie komt gemakkelijker met geld over de brug en zo zijn er nog wel enkele voorbeelden te noemen. Je hebt daarbij ook het voordeel dat men in contreien als Haarlem en Alkmaar in een dergelijk geval on middellijk bereid is om met de pet langs de deur te gaan. Dat ligt hier wel even anders. Je zit altijd nog met zoiets als Feijenoord en Sparta. Ik kom nog wel eens bij zo’n man als (Van onze sportredactie) HAARLEM. Met ingang van de com petitie 1972 zal er naast de landelijke (softbal) hoofdklasse ook een landelijke eerste klasse worden ingesteld. Met het oog daarop zal er het komende seizoen gc.a promotie naar de hoofdklasse mo gelijk zijn. De eerste klasse zal gevormd gaan wor den door de kampioenen van de dis tricten Haarlem, Amsterdam, Oost-, Mid- den-Nederland, Oost-Brabant en Den Haag, plus de twee degradanten uit de hoofdklasse. De KNBSB is tot deze maatregel gekomen, omdat de teams die de afgelopen jaren uit de districtseerste- klasse naar de hoofdklasse promoveerden het jaar daarop bijna steeds weer degra deerden. Men hoopt nu door het instel len van de landelijke eerste klasse het spelpeil zodanig te verhogen dat de kam pioen van die afdeling zich in de hoofd klasse kan handhaven. zijn kunnen er moeilijkheden ont staan. Eén van de punten die daarbij herhaaldelijk de kop opsteken zijn beleidsfouten, waarover Janse be denkt: „Je moet natuurlijk wel de juiste mensen aan het roer zetten. Nietjzoals bij AGOVV en GVAV waar tonnen ter beschikking waren, die er door gejaagd zijn zonder dat daar iets voor terug is gekomen. GVAV mag dan misschien wel promoveren, maar je hebt het zondag met Ajax Den Bosch gezien. Den Bosch is toch wel een maatstaf voor die eerste-divi- sie. Het krijgt het volgend seizoen echter net zo moeilijk als wij dit jaar”. De tototips van Bob Janse luiden: ExcelsiorHaarlem TelstarFC Utrecht VolendamFeijenoord DWS—Go Ahead ADO—NEC ...4 Vitesse—FSC SVVVeendam HVC—FC Den Bosch GVAVHeracles Wageningen—Blauw Wit AGOW—Roda JC RCHFortuna VI De VolewijckersRBC (Van onze sportredactie) HOOGEVEEN. De Nederlandse ren zaalhandbalploeg heeft gisteravond in de sporthal van Hoogeveen tijdens de landenwedstrijd tegen Hongarije laten zien dat men internationaal gezien steeds sterker wordt. Na met de rust nog met 8-7 te hebben voorgestaan, verloor Ne derland het duel tegen de Hongaren, die zich reeds geplaats hebben voor de Olym pische Spelen van 1972, met slechts 15- 17. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Volgens Jaap Kouters, trainer ad-interim van Ex celsior tijdens de afwezigheid van Bob Janse, zou de competitie wat de degradatiekandidaten betreft eigen lijk al beslist moeten zijn. Hij ver trouwde Janse toe: „Als jij met jouw ervaring niet was ziek geworden Bob, dan hadden wij minstens vier punten meer gehad”. Met het zware pro gramma dat Haarlem tot slot van de ze competitie nog rest zou er dan in derdaad met de beste wil van de we reld zondag op Woudenstein moeilijk sprake kunnen zijn van een „beslis- singsduel”. Janse zelf staat echter wat nuchterder tegenover de hele zaak. Hij was afgelopen zondag een aandachtig toeschouwer in de beker strijd tussen Haarlem en ADO, waar de Excelsior-oefenmeester de volgen de conclusie aan verbond. „Wat Haarlem betreft viel het mij allemaal niet tegen. Toch blijft het allemaal uiterst betrekkelijk wat je daar op steekt. Ik heb mij na afloop dan ook wel afgevraagd wat ik nou eigenlijk had gezien. Je gaat er wel naar toe maar het waarom blijft relatief. Dal ■- MwU

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17