m het strand Nieuwe trap naar Bij bushalte Auto contra Woningbouwproblemen besproken op forumavond in Heemskerk IJmuider Courant Em. pastoor A. G. de Boer Beverwijk overleden vangrail Nu één week Speldorado Begin van moeizame door reis Amsterdam Op IJmond-boulevard Bromfietsster in in Velsen afgesloten Ook ouderen willen veranderen Damespantalons vernield Voorlichting over havo Drs. J. den Uyl spreekt op Stationsplein Acht jaren in parochie van St. Jozef Ander programma in Microtheater ABVA-Beverwijk telt nu 300 leden aangereden Gewonde bij botsing in Castricum Actie „50-70” Heemskerk Met gehuurde auto omgeslagen r y 5 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 17 MAART 1971 4 Brand in keuken Van 2 t/m 6 augustus Kerkelijk nieuws de (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Bezorg mij tot en met 31 maart 1971 gratis Naam Adres Woonplaats Daarna kunt u mij noteren als kwartaalabonnee 17.50 p. kwartaal) maandabonnee 6.— p. m.) Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in onge frankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Op ruim vieren- zestigjarige leeftijd is dinsdagmorgen in het Beverwijkse St. Joseph-rustoord, waar hij sedert zijn emeritaat verbleef, over leden de oud-pastoor van de St. Jozef- parochie van Velsen-Noord, de zeer eer waarde heer A. G. de Boer. Desondanks werd het een interessante bijeenkomst. Een forum bestaande uit wethouder H. J. M. Roozen, de heer N. P. Steenstra, directeur gemeentewerken, en een bestuurslid van de woningbouw- De nieuwe trap in aanbouw. Op de achtergrond de kleine vuurtoren. het een (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De lijstaanvoerder van de P.v.d.A., drs. J. den Uyl, komt woensdag 24 maart naar Beverwijk Op die dag zal hij ’s middags van kwart over vier tot vijf uur op het Stations plein spreken over lonen en prijzen. Daarnaast zal hij ook ingaan op vragen en suggesties van zijn toehoorders. BEVERWIJK. In de dameskleding- zaak Marcel aan de Alkmaarseweg zijn dinsdagmiddag 100 damespantalons, elk ter waarde van ƒ60 vernield. In de keu ken van het pand ging een thermosta tisch beveiligde kachel branden, terwijl er kleding op lag. De bewoners wisten zelf het vuur te doven. Door het blus water, vuur en roet gingen de dames pantalons, die in de keuken waren opge slagen, verloren. De brandweer ruimde, nadat het vuur was gedoofd, de rommel in de keuken op. Rommelmarkt. Eind april houdt de familie Van Amersvoort weer een rom melmarkt in het verenigingsgebouw De Schans ten bate van het Centrum voor Alleenstaanden. Van vandaag af kunnen overtollige, maar wel bruikbare spullen afgegeven worden aan Schans 10-12. Eventueel worden de goederen opgehaald. Een telefoontje naar 24418 is hiertoe vol doende. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De ANWB heeft de actie „50-70” in Heemskerk afgesloten. De resultaten waren volgens het team, dat de controle op snelheidsmeters van voertui gen leidde, niet ongunstig. Men consta teerde bij het totaal aantal gecontroleer de snelheidsmeters (805) 125 negatieve afwijkingen; een percentage van 15% per cent, dat bijna drie percent boven het landelijk gemiddelde ligt. 587 snelheids meters vertoonden een positieve afwij king, terwijl 93 meters de juiste snelheid aanwezen. Vrijdagmorgen, 19 maart om half elf wordt een plechtige uitvaartmis opgedra gen door de bisschop van Haarlem, mgr. Th. Zwartkruis, in concelebratie met de huidige pastoor B. J. van der Spek, waar na de begrafenis zal plaatsvinden in het priestergraf van de r.k. begraafplaats naast de St. Jozefkerk aan de Konings weg in Velsen-Noord. Na de plechtigheden zal er in gebouw De Meerpaal aan de Banjaertstraat ge legenheid zijn tot condoleren. VELSEN. Scholieren die na de zo mervakantie de 4e klasse van het havo gaan volgen, moeten binnenkort het eind- examenpakket kiezen, dat aansluiting zal geven op het door hen geambieerde be roep of hoger beroepsonderwijs. Om de leerlingen en vooral ook de ouders op de hoogte te brengen van de verschil lende mogelijkheden zal door de Prof. Mr. S. Vissering-scholengemeenschap een voorlichtingsbijeenkomst worden georga niseerd. te houden op donderdag 25 maart 's avonds om 8 uur in het gebouw van de lts aan de Briniostraat (ingang De Noo- straat) in IJmuiden. „Liederen door drie nu Anneke Uitenbos, en (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een 18-jarige jonge man uit IJmuiden verleende dinsdag middag op het kruispunt Spaamestraat- Van Ostadestraat als bestuurder van een personenauto geen voorrang aan een 19- jarige bromfietster. Zij is na de aanrij ding met een hoofdwond en vermoede lijk een hersenschudding naar het Anto- nius Ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Bij alle minder pretti ge maatregelen die Rijkswaterstaat heeft moeten nemen ten behoeve van de vei ligheid op het eerste gedeelte van de Zuidpier wij berichtten daarover in on ze editie van dinsdag uitvoerig is er ook goed nieuws te melden van het strand. Rijkswaterstaat is namelijk bezig een fraaie, brede trap aan te leggen, recht streeks van de boulevard naar het strand. Deze trap komt ter hoogte van de bus halte tegenover het IJmond-paviljoen. Vlakbij de kleine vuurtoren dus. Vanuit de bus kan men via de trap zó het strand op stappen. Ook automobilisten, die hun wagens op de boulevard parkeren, hebben nu zowel aan het begin als aan het einde van de boulevard de mogelijkheid het strand op te gaan. Een belangrijke verbetering, waarvoor velen Rijkswaterstaat erkentelijk zullen zijn. vrijdag 19 maart te vervallen. Onder de titel eeuwen” brengen clavecimbel, Rudolf Jansen, piano, Lieuwe Visser, bas-bariton, een program ma met werken van Monteverdi, Duran te, Handel, Telemann, Ibert, Moesorski en Wolf. Emeritus-pastoor De Boer werd 5 juli 1896 in Grootebroek (West-Friesland) ge boren om na volbrachte studie reeds op drieëntwintigjarige leeftijd de priesterwij ding te ontvangen op 29 mei 1920. Pastoor De Boer, die verscheidene ja ren ook kapelaan was van de St. pan- cratiusparochie in Castricum, kwam na verschillende andere parochies als ka pelaan te hebben gediend wegens zijn benoeming in september 1954 uit Pijn- acker naar Velsen-Noord. In deze paro chie was het voor de pastoor eerst moei lijk wennen na de plattelandsgemeente, maar later voelde hij zich hier zeer goed thuis en ging van Velsen-Noord zelfs hou den. In zijn pastorale periode in dit ge- meentedeel vierde hij niet alleen als achtste pastoor in opvolging het gouden bestaansfeest van de parochie maar ook zijn veertigjarig priesterfeest onder gro te belangstelling. Pastoor De Boer zorg de bovendien voor de eerste contacten tussen zijn parochie en die van de pro testantse kerkgenootschappen in Velsen- Noord. Eveneens grote belangstelling onder vond hij bij zijn afscheid van de paro chie van St. Jozef en de ingang van zijn emeritaat, dat hij direct daarop begon in het St. Joseph-rustoord in Beverwijk om toch maar in de nabijheid van zijn oude parochie te kunnen verblijven. Dit eme ritaat ging in op 18 januari 1963, zodat hij ruim acht jaar in Velsen-Noord als pastoor dienst deed. De laatste jaren mocht de emeritus niet bogen op een goede gezondheid; in tegendeel, in de loop van zijn emeritaat werd deze steeds zwakker, zodat hem maandag het sacrament van het H. Olie sel werd toegediend. Donderdagavond om zeven uur zal in de parochiekerk van St. Jozef in Velsen- Noord te zijner nagedachtenis een eucha ristieviering plaats hebben, nadat het stoffelijk overschot in de kerk zal zijn overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Aan veertien leden van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Beverwijk zal tijdens de jaar vergadering op maandagavond 29 maart in het NVV-gebouw De Wijkerbaan aan het President Kennedyplein het zilveren insigne van het NVV worden overhan digd wegens het 25-jarige lidmaatschap. De afdeling telt nu 303 leden. Een flinke stijging, want het ledental van de ABVA bedroeg op 1 januari vorig jaar 272. Dit heeft tot gevolg, dat de afdeling Beverwijk thans rechtstreeks kan worden vertegenwoordigd in de Bondsraad. Het bestuur stelt voor deze functie door de heer M. F. de Vries te laten bekleden. De leden gaan op de vergadering ook een bestuursverkiezing houden. Er tre den drie heren af: H. Cuperus, die zich herkiesbaar stelt en P. A. Gijssen en J. Holdorp, die niet herkiesbaar zijn. Het bestuur van de afdeling wil het aantal bestuursleden van 9 naar 7 terugbrengen. Tijdens een extra-ledenvergadering van 1 juni vorig jaar had de vergadering zich echter uitgesproken vóór uitbreiding van het bestuur van 7 tot 9 leden. Conrector van de Vissering-scholenge- gemeenschap, drs. W. J. van Benten, en schooldecaan drs. A. W. van der Ham zullen spreken over de onderwerpen „In richting en mogelijkheden van het havo” en „Havo en beroep”. Na de pauze zal ruimschoots gelegenheid worden geboden voor een gedachtenwisseling en het stel len van vragen. Deze voorlichtingsbijeenkomst zal wor den gehouden voor de leerlingen en de ouders van de leerlingen, die nu in de derde klasse van de havo-afdeling zitten. Het onderwerp is echter ook van grote betekenis voor eindexamenkandidaten van ulo-scholen, die nog vervolgonderwijs wensen. Vooral voor deze laatsten is het van belang te weten, dat de aanmelding voor de viere klasse havo, met de opgave van de te kiezen examenvakken, voor 1 april moet gebeuren. van vele en kritische vragen. In een korte inleiding besteedde de heer Steenstra veel aandacht aan de ex positie over nieuwe woonvormen, welke in het buurthuis wordt gehouden. De heer Steenstra zei het initiatief hiertoe wel te (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Dat haastige spoed zel den goed is heeft een 56-jarige inwoner van Haarlem dinsdagmiddag omstreeks een uur op rijksweg 9 ondervonden. De man was met zijn echtgenote en nog twee passagiers per auto op weg naar het huwelijk van zijn zoon in Alk maar. Tussen het Caltex-station en het Uitgeestermeer haalde hij een voor hem rijdende vrachtauto in. Door tot nog toe onbekende oorzaak raakte hij de macht over het stuur kwijt en reed met zijn auto tegen de vangrail. De auto werd zwaar beschadigd. Een van de passa giers, een 55-jarige dame uit Haarlem, moest met verwondingen naar het Cen traal ziekenhuis in Alkmaar worden ge bracht. De werkzaamheden aan de metro in de Amsterdamse Wibautstraat zijn nu in het stadium gekomen van het echte graafwerk. Het eerste stuk stalen damwand is in de grond ge slagen. Het zal nog lang duren voor dat het verkeer weer onbelemmerd van de Wibautstraat gebruik kan maken. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De open thema- avond over het woningbouwprobleem, welke dinsdagavond door de Gemeen schapsraad Heemskerk en de leiding van het buurthuis De Zandkraai is georgani seerd, heeft maar een ’eer matige be langstelling getrokken. Van de driehon derd genodigden hebben er slechts twin tig acte de présence gegeven. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het vakantiefeest „Speldorado Heemskerk” voor de jeugd van de basisscholen zal dit jaar slechts een week duren en wel van maandag 2 tot en met vrijdag 6 augustus. De ge zamenlijke Heemskerkse buurt- en clubhuizen en de Gemeenschapsraad wil len met deze nieuwe opzet van activi teiten in de zomervakantie een meer ge richte, en door beroepskrachten begeleide Speldorado verkrijgen. Vorig jaar werd een beroep gedaan op vrijwilligers om de activiteiten voor de jeugd te leiden. Men hoopt nu vrijwilli gers aan te trekken van de Sociale Aca demies. In tegenstelling tot voorgaande jaren denken de organisatoren aan een opzet per woonwijk. De kinderen dienen zich van te voren op te geven bij de buurt- en clubhuizen. Na opgave worden de deelnemers in leeftijdsgroepen inge deeld. Men hoopt, dat hierdoor ieder kind ruime aandacht van de leiding zal krij gen. waarderen, maar meende tevens te moe ten waarschuwen voor te hoog gespannen verwachtingen op dit gebied. De bouw kosten van deze experimentele woningen zouden volgens de heer Steenstra een te grote belasting van het, besteedbare in komen betekenen. Hij gaf als zijn per- sooonlijke overtuiging te kennen, dat de woningnood niet kan worden opgelost door de bouw van een voldoend aantal woningen, maar alleen door het bouwen van betaalbare woningen. Wethouder Roozen onderschreef deze mening en zei, dat bij de oplossing van de woningnood het accent moet worden gelegd op het beschikbaar stellen van woningen voor de mensen met inkomens van tienduizend gulden en minder. Dat hierdoor ook de mogelijkheden tot een grotere variatie in de bouwvormen be perkt worden, was naar de mening van de heer Roozen een logisch gevolg. Tijdens een hierna volgende discussie, waarbij vragen aan de orde worden ge en een oestuursna van ae woningoouw- steld over grondprijsberekening huurbe- stichting Ons Huis, de heer C. Kramer, mogelijke nationalisering van ruimde een aantal misverstanden uit de gronde voor_ en nadelen van huurhar- weg door de openhartige beantwoording monisatie en de toepassing van de door- van vele en kritische vragen. stromingsmogelijkheden bleek ook, dat bij veel mensen boven de vijftig de be hoefte bestaat van woning te veranderen. Wethouder Roozen meende, dat het aan beveling verdient een nader onderzoek in te stellen naar de eventueel bij deze leef tijdsgroep bestaande huisvestingsproble men. Het resultaat van dit onderzoek zou van invloed kunnen zijn op de uit eindelijke beslissing op ee aanvraag tot de bouw van een verzorgingsflat voor alleen staanden, ongehuwde gezinnen en „jonge re” bejaarden. De heer Steenstra maakte van de gele genheid gebruik er op te wijzen, dat het kopen van een eigen woning dikwijls goedkoper blijkt te zijn dan het huren van een flat. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Dinsdagavond om kwart voor elf werd aan de politie ge meld, dat er op de Strandweg een omge slagen personenauto lag. Bij de auto was niemand aanwezig. Uit de papieren bleek, dat de auto toe behoorde aan een IJmuidens autover huurbedrijf. De wagen was ’s morgens verhuurd aan een IJmuidenaar, die kon worden opgespoord en die naar hoofdbureau werd ontboden voor verhoor. Uit de auto bleek inmiddels een radio te zijn ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Door ziekte van harpiste Frieda Ibes komt het optreden van het Nederlandse Harpenensemble op t in het Micro-Theater CASTRICUM. Een 62-jarige auto mobilist uit Beverwijk is dinsdagmor gen om ongeveer half tien gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de kruising AlkmaarderstraatwegPrinses Beatrixstraat. De man is per ambulan ce naar het St. Jozef ziekenhuis in Heemskerk gebracht. De Beverwijker verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 51-ja- rige uit Castricum afkomstige bestuur der van een personenauto zo bleek uit het politieonderzoek. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor De Bilt-Bilthoven J. Rij- neveld, IJmuiden. Ned. Hervormde Kerk Aangenomen naar Voorschoten-Veur A. K. van de Schoot te Appelscha; naar Boven-Hardinxveld J. H. Gijsbertsen te Woudenberg; naar Kesteren G. S. A. de Knegt te Delft. Aangenomen naar Oostwoud-Midwoud- Hauwert mej. I. C. Jansen te Oosthuizen; naar Oldebroek J. Noltjes te Ridderkerk. Beroepen te Giessen-Oudekerk J. W. Glashouwer te Driebergen; te Huissen en Angeren E. P. van de Beek te Apeldoorn; te Schagen C. Smit te Ruinerwolde. Benoemd tot geestelijk verzorger psy chiatrisch ziekenhuis Vogelenzang, Benne- broek, J. H. Jimmink, directeur stichting vormingscentrum Bargum, te Lochem. Benoemd tot voorganger van de Her vormde Evangelisatie te Nijkerkerveen W. B. de Weerd te Nederhorst den Berg. Bedankt voor Brakel Hoevelaken en Nieuwerkerk a d IJsse) H. Visser te Epe; voor Nieuwerkerk aan de IJssel J. Koomen te Werkendam Gereformeerde kerken Beroepen te Goor H. G. Rang te Am sterdam; te Dubbeldam D. N. Verschoor te Moordrecht; te Hengelo W. L. Mulder te Gorinchem. Aangenomen naar Kootwijk J. Pruim te Nunspeet. Beroepen te 's-Gravenzande en te Stads kanaal G. Oppedijk te Delft. Hg V

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5