gaat 26 maart open EEN NIEUW GEZICHT Motoren-weekend in de RAI aan aan BankMees Hope nv Overheid wil spijkerband banden Motorfiets bezig langzame opmars BIJ RENAULT Nieuwe Healey sport voorbereiding weg „l ijn leven in en om huis gaan 26STE HUISHOUDBEURS IN DE RAI in PvdA wijst ook na verkiezingen confessionelen af Kent u de voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: L|. DONDERDAG 18 MAART 1971 Rode Kruis iniimniimiinimimminimn Doe-het-zelf apare sturen, ruggesteun en Omhoog gebogen uitlaat- Kleine inhoud BMH 1^’ F r Grote belangstelling voor wijding dr. Simonis doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500,— daarna tenminste 100,— per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen: Spaardeposito: 4W/o bij een opzegtermijn van 1 maand. Na een halve eeuw wordt voor de tweede maal in de geschiedenis van de RAI een motortentoonstel- ling gehouden. Dit keer in het weekeinde van 19 tot 21 maart. De eerste expositie van motorfietsen was in 1921. Het aantal motorfietsen in ons land bedroeg toen 20.000, hoofdzakelijk bereden door dokters, vee artsen, inspecteurs van weg en werken enz. Negen landen Modetheater - MVWVWUWUVWVVWWWtfWWVlfWWIAAMMMMI VWWWWWtfWVWiAMMAWWiAfWWWVWWWIAAAIVVIMnfWWIAfWVWUWVWVWWWtfWMMWIMMIMtfWVWMWIMAAfMWWIAMifWVWWIlM ge- ADVERTENTIE illlllllllllllllllllilllllllHllllllllll per maand vrij opneembaar. Een aantal „choppers”; motorfietsen die met pijpen zijn uitgerust. Tennijnspaardeposito: 5s/«% bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijiispaardeposito: 6WVo bij een opzegtermijn van 12 maanden. Temijnspaardeposito: 7% 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men n graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. De wijding die door kardinaal Alfrink gezamenlijk met alle bisschoppen wordt verricht, wordt bijgewoond door de oud- katholieke bisschop, mgr. Jans uit Deven ter en de Russisch-orthodoxe bisschop in Rotterdam Dionisios. Het is de bedoeling van Renault deze wagen uit te laten komen naast Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over februari *71 bedroeg dit percentage 5 Bovendien f 2.000,— per maand vrjj opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere In juni zal Jensen Motors beginnen aan de produktie van een nieuwe Healey-sportwagen. De open tweezitter zal een top krijgen van 200 km per uur. Ontwerper van de nieuwe Healey is hoe kan het ook anders Donald Healey, die onder meer verantwoordelijk is voor de Austin Healey en Austin Healey Sprite. Een Califomisch importbedrijf, dat veel Healey’s heeft verkocht, benaderde Donald Healey met het verzoek een nieuwe Healey te ontwerpen, toen men in Amerika hoorde dat BLMC geleidelijk met de produktie van dit type wilde stoppen. Het Californische bedrijf, geleid door een zekere Kjell Qvale kecht het merendeel van de aandelen van Jenssen Motors en benoemde Donald Healey tot chairman. Thans rijden er naar schatting van de RAI 40.000 tot 45.000 motorfietsen rond op de Nederlandse wegen. Maar de cijfers geven aan, dat de verkoop voortdurend stijgt. Opmerkelijk hierbij is dat vooral de zware motorfiets ter rein wint. In 1969 behoorde negentien percent van het aan tal motorfietsen tot de klasse van 500 cc of meer. In het eerste halfjaar van 1970 was dit percentage gestegen tot 30 percent. Motorfietsen in Nederland zijn lange tijd niet zo populair geweest. De glorietijd van dit tweewielig voertuig ligt ruim vóór de zestiger jaren, toen een groot deel van de Neder landers zich met motorfietsen naar en van het werk begaf: eenvoudig omdat men geen geld had voor een auto. Na 1960 echter was de welvaart zozeer gestegen, dat de grote groep motorrijders zich een auto kon veroorloven. Er restte toen nog slechts een groep kopers, die voor zijn plezier op de motor bleef rijden. Deze groep enthousiastelingen ging aan de motorfiets duidelijk andere eisen stellen. De motor van nu, verschilt qua karakter volledig van de motor die voorheen zuiver als „dienstvoertuig” werd gebruikt. De motor van nu heeft meer vermogen, is sneller, beter hanteerbaar en heeft een betere wegligging meegekregen. Bovendien is de huidige motorfiets uitgerust met krachtiger remmen, op sommige zware modellen zelfs schijfremmen. Negen vreemde landen zijn officieel op deze beurs vertegenwoordigd: Frankrijk, deze huishoudbeurs beslist wel uitkomen. In het voorste deel van de Europahal komt namelijk een grote verscheidenheid aan toeristische inzendingen. motor van dit model is opgevoerd tot 140 sae-pk bij 6.250 t.p.m. Renault wil over enige tijd nog een tweede versie van deze nieuwe Alpine uitbrengen, maar dan uitge rust met een krachtbron van 175 sae-pk, waarmee een top van rond de 230 km per uur kan worden ge haald. De nieuwe Alpine Renault heeft een lengte van 4.18 m, een breedte van 1.62 m. De wielbasis is 2.27 me ter. Het totale modebeeld, zowel voor de man als voor de vrouw, neemt ook een royale plaats in op deze huishoudbeurs. In een ruim modetheater, plaats bie dend aan ongeveer 750 mensen, zal zes maal per dag een gevarieerde modeshow gegeven worden, waarin alle aspecten van het nieuwe modebeeld gelijkelijk aandacht krijgen. Deze keer is het geen modeshow in de traditionele zin, maar een veertig minuten durende moderevue met kleine scènetjes. De regie van deze revue is in handen van TROS-t.v.-regis- seur Lex de Rooy. Maar naast het exterieur zal verder uiteraard ook volop aandacht worden be steed aan het interieur. Een enorme di versiteit in huishoudelijke apparatuur zal tijdens deze beurs te zien zijn, van af- valvernietigcrs en keuken machines tot schoenen voor hele grote en hele kleine voeten toe. Vooral motorfietsen met de kleinste cilinderinhoud (50 cc) werden verder ontwikkeld. Thans komen 50 cc ma chines tot de prestaties van vroegere 125 cc machines, ter wijl de kwart liter modellen in prestatie niet onderdoen voor de typen uit de zware 500 cc klasse. Het zag er dan ook lange tijd naar uit, dat juist de zware motorfietsen die voorheen populair waren, het onderspit zouden delven. Dit werd mede veroorzaakt door een stilstand in de tech nische ontwikkeling van de zwaardere motorfietsen. Zware motorfietsen werden hoofdzakelijk vervaardigd door de Britse industrie, die zich echter geen nieuwe ont wikkelingen kon veroorloven als gevolg van de beperkte afzet in eigen land en de verminderde export. Dit beeld heeft zich thans gewijzigd. Vooral de Amerikaanse jeugd heeft de zware motorfiets opnieuw ontdekt. Daar, waar men eigenlijk alleen de zware Harley Davidson was ge wend, gaat de belangstelling eerder uit naar zware motor fietsen dan naar de nerveuze lichte 50 cc klasse. De motor- industrie heeft hierop ingehaakt en verschijnt sinds enige tijd weer met nieuwe, zware series. Op deze korte RAI-tentoonstelling worden de ontwikke lingen in deze klasse onder meer getoond: machines die vaak 200 km per uur halen en soms uitgerust met een ver- Renault heeft in Genève een nieuwe Alpine geïntroduceerd. Het is de Alpine-Renault 310: een soort coupé, waarin de tot zeker 140 pk opgevoerde krachtbron van de Re nault 16 TS is gemonteerd. Het resultaat: topsnelheid 215 km per uur. Het gezicht van de nieuwe wed- strjjd-Renault wordt bepaald door de zes naast elkaar geplaatste halo geenlampen. Op de openingsdag zullen in het bijzon der gehandicapte huisvrouwen in de ge legenheid zijn de huishoudbeurs te be zoeken. Diverse organisaties verzorgen het vervoer naar Amsterdam en in de RAI staat het Rode Kruis met tal van helpers en helpsters gereed om bij de rondgang over de beurs behulpzaam te zijn. Ook de exposanten verlenen de grootst mogelijke medewerking. De huishoudbeurs is alle dagen ge opend van tien uur ’s ochtends tot vijf uur ’s middags en ’s avonds van zeven uur tot half elf. Op de beide zondagen, namelijk, 28 maart en 4 april (tevens de sluitingsdag) zal de beurs alleen geopend zijn van tien tot vijf uur. De entreeprijs voor deze beurs is ƒ3,50. Groepen ge nieten bij vóór-aanmelding reductie. De stroomlijn van de nieuwe Al pine is ontstaan in nauwe samen werking tussen de specialisten van Alpine en Renault. De carrosserie is geheel uit gewapend polyester ge maakt. De wagen heeft mede daar door een gewicht van 825 kg. Motor en transmissie zijn baseerd op de R 16 TS, waarbij de de Berlinette, een type dat twaalf jaar geleden officieel als Alpine Re nault Tour de France werd ge ïntroduceerd. Zowel minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) als Rijks waterstaat hebben geadviseerd het volgend winterseizoen geen spijkerbanden meer aan te schaffen. Spijkerbanden vernielen de wegen. Dit is de conclusie van een aantal landen, waar spijkerbanden reeds op grote schaal worden gebruikt De spijkerband, een autoband met een grof nokkenprofiel waarin een soort spijkers met hardstalen kern zijn aangebracht, verwijderen door hun glij- en kraswer king de mortel uit de wegdeklagen. Daardoor ontstaan er diepe voren in het wegdek, waarin zich bij regenachtig weer water verzamelt. Op deze manier ontstaat er een potentiële bron voor slippartijen. Bovendien polijsten de spijkerban den het wegdek (in tegenstelling tot de veelgehoorde uit spraak, dat het wegdek door spijkerbanden stroever zou worden). Wegmarkeringen worden door spikes zeer snel weggesleten. Bovendien zijn spijkerbanden in het Nederlandse klimaat niet altijd nodig. Slechts in landen met strenge winters, waarin veel sneeuw valt, hebben spijkerbanden een zeker nut. Worden in ons land de wegen glad, dat zorgt een uit gebreide strooiactie er vrijwel altijd voor, dat de wegen goed berijdbaar blijven. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020*213213; Rotterdam, Blaak 10, tel. 010-111040. Kantoor Haarlem: Houtplein 8, tel. 023-315950. Voordelige trein-toegangsbiljetten zijn verkrijgbaar op 140 stations in geheel Nederland. TT-biljetten geven recht op een treinretour Amsterdam-Centraal Sta tion, eep dagkaart op de Amsterdamse trams en bussen, en tevens toegang tot de, huishoudbeurs. Elke honderdste be zoeker of bezoekster krijgt van de huis houdbeurs een klein cadeau. Op 1 april zal de TROS in het programma „Jam” aandacht aan de huishoudbeurs besteden. mogen van maar liefst 76 pk. Het is dan ook geen wonder dat juist op deze zware, snelle machines de schijfrem wordt gemonteerd. Een andere ontwikkeling betreft de uitmonstering van motoren. De jeugd wil in plaats van een degelijke motor, een sierlijk en zo comfortabel mogelijke machine tussen de benen klemmen. „Choppers” heten deze motoren, die in na volging van „Easy Rider” zijn uitgerust met ruggesteun achter het zadel, omhoog gebogen uitlaatpijpen en een soort „gevleugelde” sturen, waaraan vaak zeer veel franje hangt. Maar hoe de motorfiets er o«Jk uitziet: langzaam is dit vervoermiddel het verloren terrein aan het terugwinnen. In 1965 werden er 2.743 machines verkocht, in 1970 was de verkoop gestegen tot 3.835 exemplaren. Voldoende reden om eens een tentoonstelling te houden. Duitsland, Zwitserland, Polen, Bulgarije, Rusland, Tsjecho-Slowakije, Finland en Israel. Ook Nederland heeft enige over- heidsinzendingen op de beurs. En wel die van het ministerie van C.R.M. en die van het ministerie van Volkshuisvesting. In totaal zijn er 23 landen door en pro- dukt op de huishoudbeurs aanwezig. De Bondsrepubliek is hierbij veruit de groot ste participant. ROTTERDAM. Er is een overgrote belangstelling voor de wijding van de nieuw? bisschop van Rotterdam, dr. A. J. Simonis, op zaterdag 20 maart. Het bis dom, dat aan duizend mensen uitnodi gingen heeft gestuurd, kan aan talloze extra-aanvragen die binnenkomen niet voldoen, omdat er ongeveer 1100 plaat sen beschikbaar zijn in de kathedraal aan de Mathenesserlaan. De afdeling exterieur beslaat een be langrijk deel van de Europahal. Deze afdeling is bedoeld als duidelijke sugges tie voor het verbeteren van de levens sfeer om het huis. In een groot centrum is van alles te zien en te horen over tuinaanleg, gereedschappen, onderhoud van tuinen, kassen, zwembaden en der gelijke. Verder zal men er eveneens van alles aan de weet kunnen komen over wonen in het groen: van eengezinswo ningen en bungalows tot zelfs in oude stijl nieuwgebouwde boerderijen. En wie nog een stap verder wil gaan kan er praten over financieringen, hypotheken, centrale verwarmingen, bouwmaterialen of aanverwante onderwerpen. In de Noordhal concentreren zich de exposanten die zich bewegen op het ge bied van doe-het-zelf. Op een ruimte van niet minder dan 1500 vierkante meter presenteren en demonstreren 33 fabrikan ten en importeurs een zeer gevarieerd aantal artikelen voor doe-het-zelf, hobby en vrijetijdsbesteding zoals: elektrisch en niet-elektrisch gereedschap, verven, lakken, beitsen, lijmen, egalisatiepasta’s, hobbymaterialen, kunststoffen en der gelijke. Deze inzendingen worden ge groepeerd rondom een centrum, waar een en ander kan worden gedemonstreerd en door het publiek zelf worden gepro beerd. Wie de vakantieplannen nog niet rond heeft of wie al denkt aan het volgende jaar, of wie nog zoekt naar een fine be steding van wat snipperdagen, zal er op (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De P.v.d.A. zal ook na de verkiezingen niet toetreden tot een ka binet met de confessionele partijen. Dat staat in een resolutie die het partijbe stuur zaterdag vooriegt aan een buitenge woon congres dat de P.v.d.A. in Rotter dam houdt ter goedkeuring van het ge meenschappelijk regeringsprogramma met D’66 en P.P.R. Volgens het partijbestuur is deelneming aan een parlementair kabinet met de con fessionele partijen of met andere par tijen, waarmee geen bindende afspraken voor de verkiezingen gemaakt konden worden, nu ook na de verkiezingen on mogelijk geworden. In de resolutie wor den alle leden van de P.v.d.A. opgeroepen de kiezers ervan te overtuigen dat voor een wezenlijk ander beleid een nieuwe regering nodig is. Het congres wordt ge vraagd ook bereid te zijn een kabinet van de drie progressieve partijen te steunen als dit kabinet niet op een parlementaire meerderheid zou kunnen rekenen. (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM „Fijn leven in en om huis” is het motto van de 26ste internationale huishoudbeurs, die vrijdagochtend 26 maart om tien uur in de RAI geopend wordt. Drie- honderdzevenenzeventig exposanten doen aan deze beurs mee, tezamen 50.000 vierkante meter oppervlakte in beslag nemend bijna de gehele RAI op de Amstelhal na. Er zal op deze beurs vooral het accent gelegd wor den op het leven buiten de woning. Een gezamenlijke presentatie van de vereniging „De Nederlandse Bloemis terij” zal de bezoekers al meteen in de entreehal bij dit onderwerp be trekken met haar stand. Daar zal men laten zien wat grote-stadsbewoners zoal kunnen doen met bloemen en vooral met planten op het gebied van het verlevendigen van saaie balkon netjes, vensterbanken en andere gevelpunten.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13