EDDY MERCKX OOK IN PARIJS-NICE STERKSTE ADO en Weinig concurrentie voor grootmeester R. Ceulemans Jan Krekels (beste Nederlander) op twaalfde plaats in klassement Bobby Fischer voorzichtig Grotere zege voor Hongaren in Haarlem tegen handbalteam met prognose Holland Sport bijna akkoord GOUDSNirr HOFF JlBi r TENNIS F Koersen te Benvenutti verloor Lentewandelen met ANWB in duinen Pele speelt nog één duel voor Brazilië FC Utrecht klopte militairen Kijkers bij PEC kunnen gok Brit Bugner tegen Blin? Spanje gelijk tegen Frankrijk Zwemkampioen- schap in Den Haag Duindigt Tweede duinloop BSM Vogelenzang Negen landen accepteerden uitnodiging NBB gaan wagen Behang van klasse! CjfC J ^fillip Ml® ft DONDERDAG 18 MAART 197 1 F met NYLON met ETERNYL met DARM VOORSEIZOEN* AANBIEDINGEN 4' ADVERTENTIE (Van onze correpondent) ADVERTENTIE f Op de 1153 kilometer van Parijs naar Nice is Merckx eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Met zijn ploegmakkers Zonder afbreuk te willen doen aan hun goede bedoelingen en gedegen voorberei ding, leidt een blik op de nationale moy ennes van de Japanner Kashiki, de Noord- amerikaan Gilbert, de Egyptenaar Diab het dat Rinie van Bracht tenslotte heeft zich na Geel toegelegd op verbetering van de ver dediging. Als de lessen van Jan Sweering en Cees van Oosterhout geholpen hebben, kan de jongste deelnemer van het toernooi met goed fatsoen een gooi doen naar het brons. Voornaamste opgave voor de 23- jarige Waalwijker is echter dat hij in de komende dagen de grens van 1.000 gemid deld overschrijdt. Raymond Ceulemans: „Die jongen kan het. Hij moet het hier in Groningen alleen maar bewijzen”. Benvenutti ging neer in de vierde en tiende ronde. (Ned) op 44.51, 60. Van Katwijk (Ned) 47.54, 67. Benjamins (Ned) op 1.08.56. NICE Eddy Merckx, het Belgi sche wielerfenomeen, heeft er reeds vroeg in het nieuwe wielerseizoen geen twijfel over laten bestaan dat hij ook dit jaar weer zal heersen. De 25-jarige Merckx eindigde woensdag op de laatste dag van ParijsNice niet alleen als eerste in het algemeen klassement maar hjj won ook het tweede gedeelte van de laatste etappe, een 9,5 kilometer lange tijdrit op de Col de la Turbie. De overwinning van Merckx was zijn derde zege in Parjjs- Nice. Ook in 1969 en 1970 zegevierde Merckx in de rit naar de zon. LONDEN. Als Henry Cooper zijn Britse en Europese titel in het zwaarge wicht had behouden, had hjj uitgekomen tegen de Westduitse kampioen Jfirgen Blin. Maar nu hij op punten van zijn land genoot Joe Bugner heeft verloren, komt deze tegen Blin in de ring te staan. Er dreigen wellicht moeilijkheden want de manager van de Britse kampioen zwaargewicht Jac Bodell heeft met ge rechtelijke stappen gedreigd als zijn man niet eerst tegen Bugner mag uitkomen. Bodell is verleden jaar korte tijd Brits kampioen geweest toen Cooper van die titel afstand deed. Daarna veranderde Cooper van mening, bokste tegen Bodell en won zijn oude titel terug. VOETBAL In een wedstrijd om de Kentlsh-beker hebben de Franse militairen woensdagavond in Brussel met 2-1 gewon nen van de Belgische militaire voetbal ploeg. De ruststand was 1-1. VOETBAL Voor de eerste divisie van de Engelse league is woensdagavond de wedstrijd Newcastle UnitedEverton ge speeld. Newcastle won met 2-1. in z’n spel te ko- Istvan Varga en de Hongaren naar BELGRADO De Amerikaanse schaker Bobby Fischer heeft in het Joegoslavische blad „Politika” enkele, voor zijn doen op merkelijk voorzichtige, uitspraken gedaan over het verloop van het komende kandi datentoernooi. „Ik denk dat het de eerste keer gaat worden””, aldus Fischer, „dat de finalisten niet beiden uit Rusland zullen ko men. Zo zal in mijn groep Taimanov niet zowel Larsen als mij kunnen verslaan. Ik hoop dat één van ons tweeën de tweekamp met Spasski om het wereldkampioenschap zal mogen spelen. Maar het is moeilijk om ook maar enige voorspelling te doen, want in de korte wedstrijden (twaalf partijen) zijn zeer wel verrassingen mogelijk.” GRONINGEN. De winnaar van 26e wereldkampioenschap driebanden vanmiddag in de schaduw van de Gro ningse Martinitoren begint, is eigenlek al bij voorbaat bekend. Immers, niemand van de zeven overige finalisten zal in staat zijn om te verhinderen dat Raymond Ceu lemans zondag, en zelfs misschien al zater dag, zijn negende wereldtitel grijpt. De Belg staat er namelijk nog beter voor dan in het recente Europees kampioenschap in het Belgische Geel. Daar speelden een Boulanger en Dufetelle mee, die qua al gemeen gemiddelde nog altijd een stuk uitsteken boven tenminste vijf finalisten in Groningen. RIO DE JANEIRO Pele, de begaafde Braziliaanse voetballer die zowel in 1958, 1962 en 1970 deel uitmaakte van het elftal dat de wereldbeker veroveYde, zal nog slechts één wedstrijd voor het Braziliaanse elftal spelen. Bij de vriendschappelijke ontmoeting BraziliëOostenrijk, die op 11 juli wordt gespeeld, neemt hjj afscheid als international. Pele, goed voor meer dan duizend doelpunten, zal echter voor zijn club Santos blijven uitkomen. Hij heeft een dezer dagen zijn contract voor drie jaar verlengd. UTRECHT. De eredivisieclub FC Utrecht heeft woensdagavond op eigen terrein met 4-2 gewonnen van het mili taire elftal. Bij de rust leidde FC Utrecht met 10. Er waren 1500 toeschouwers. De doelpunten van FC Utrecht kwamen op naam van Groenendijk, Olsen, v. Kooten en Van Veen. Bonsink (DWS) scoorde tweemaal voor de militairen. VALENCIA.. De nationale voetbal elftallen van Spanje en Frankrijk hebben woensdagavond in Valencia voor 40.000 toeschouwers gelijkgespeeld: 22. Bjj de rust stonden de Fransen nog met 10 voor. Chrirno, 26, kon Benvenutti goed heb ben en kreeg hem zelfs twee keer neer. De scheidsrechter en assistent ver klaarden Chririno winnaar met 47-46, een tweede assistent gaf beide boksers 46-46 in de wèdstrijd over tien ronden. Door de nederlaag van woensdagavond is het onzeker geworden of het titelge vecht tegen Monzon dat is vastgesteld voor 17 april in Rome door zal gaan. Benvenutti, 32 jaar oud, werd door Monzon in november verslagen door k.o in de twaalfde ronde. Chirino, die als prof 18 van zijn 24 wed strijden heeft gewonnen, wordt niet van het kaliber van een wereldkampioen ge acht. De Argentijns bokspromotor Tito Lec- toure heeft destijds Chirino voor Mon zon laten vallen omdat hij omtrent Chi rino geen grote verwachtingen voor zijn toekomst als bokser koesterde. UTRECHT. De Nederlandse zwem- kampioenschappen zullen dit seizoen in het zwembad Overbosch in Den Haag worden gehouden en wel van 25 juli tot en met 1 augustus. dicteerde hij de wedstrijd en er voor zorg dragend dat de concurrentie op veilige afstand bleef. Verrassend was woensdagmiddag in de tijdrit de tweede plaats van de Franse veteraan Raymond Poulidor. Merckx reed de 9500 meter in 20 minuten en 43.9 sec. Tot verbazing van de volgers bleef Pouli dor slechts 7.2 seconden bij de „grote meester” achter. De beste Nederlander in de tijdrit was Gerard Vianen, die in 23.53.0 als 21e eindigde. Het 108 km lange eerste gedeelte van de laatste etappe werd in de sprint gewonnen door de Fransman Raymond Riotte. Gerben Karstens werd vijfde en René Pijnen ze vende. Wim Schepers plaatste zich met een negende plaats ook nog bij de eerste tien. De beste Nederlander in het eindklasse ment is Jan Krekels, die met een achter stand van 7 min. en 10 sec. op Merckx twaalfde werd. Eindklassement 1. Merckx (Belg) 30.21.28, 2. Gosta Pet terson (Zwe) op 58 sec., 3. Ocana (Sp) op 1.09, 4. Letort (Fr) op 1.13, 5. Aimar (Fr) op 1.41, 6. Eric Petterson (Zwe) op 2.36, 7. De Schoenmaker (Belg) op 4.12, 8. Rouxel (Fr) op 4.17, 9. Mintjes (Belg) op 5.59, 10. Mou- rioux (Fr) op 6.28, 11. Ballini (It) op 6.34, 12. Krekels (Ned) op 7.10, 23. Vianen (Ned) op 16.16, 49. Pijnen (Ned) op 22.44, 51. Harrie Jansen (Ned) op 26.16, 57. Schepers op Als organiserend land maakte Nederland gebruik van het recht om naast de na tionale kampioen, Rinie van Bracht, een tweede speler te inviteren: Henny de Ruy ter. De veelvoudige Nederlandse kampi oen, dit seizoen waarschijnlijk definitief verdrongen door de aanstormende jeugd, kan in dit toernooi niettemin een boeiende rol spelen, een rol die zich kan toespitsen in de strijd om de derde plaats. (Van onze streekredactie) VOGELENZANG. Onder auspiciën van de ANWB zullen zaterdag 27 en zon dag 28 maart in de duinen nabij Voge lenzang lentewandeltochten worden ge houden. Het vertrek is van het mobiele ANWB- kantoor af, dat staat opgesteld bij het toegangshek van het waterwingebied aan de weg Aerdenhout-Vogelenzang nabij de uitspanning „De Oase”. Bij deze vertrekpost kan men zich op beide dagen tussen 9 en 14.30 uur laten inschrijven. De wandelroutes bedragen zes, zeventien of eenentwintig kilometer en voeren de wandelaar door het duin gebied, waarin het Instituut voor Natuur- beschermingseducatie voor deze gelegen heid een natuurpad heeft uitgezet en een Biologisch Centrum heeft opengesteld. Voor de hondebezitters is het belangrijk te weten dat hun viervoeters niet mogen meelopen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Er is in principe een akkoord bereikt over een fusie tussen ADO en Holland Sport. Het enige punt, waarop deze sanering in het Haagse voetbal zou kunnen struikelen, is de naam van de nieuwe combinatie. De ledenraad van ADO heeft zich er unaniem over uit gesproken, dat de naam ADO in de vlag van de combinatie moet worden gevoerd. Holland Sport stelt daar een keihard ne gatief antwoord tegenover. Men meent namelijk dat -de aanhang van Holland Sport daarmee tekort zou worden ge daan. Vanmorgen zouden de drie par tijen (de gemeente Den Haag. Holland Sport en ADO) weer rond de tafel gaan zitten. De verwachting is dat men tot een akkoord komt. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Een volle Kennemer sporthal was gisteravond getuige van de tweede nederlaag van het Nederlandse herenzaalhandbalteam tegen Hongarije. In dit duel kwam de nationale ploeg min der uit de verf dan dinsdag in Hoogeveen en spanning is er nauwelijks geweest. Wel kon men genieten van schitterende staal tjes zaalhandbal van de Hongaren, die onze landgenoten nauwelijks hoop lieten op een gunstig resultaat. Nederland open de de score; een vloeiende aanval (de eerste) werd op rechts besloten met een daverend schot van Ed Hiensch, dat doel man Bartalos kansloos liet. Op de tribu nes ging men er eens goed voor zitten, maar de gasten namen het initiatief en zij gaven doelman Peter Geerts nauwe lijks gelegenheid om men. Sandor Vass, Istvan Szabo schoten een 3-1 voorsprong. Toen Peter Muyres op de cirkel getor pedeerd werd, bracht de goed spelende Henny Loeffen uit een strafworp de stand op 2-3. Opnieuw liep Hongarije uit. Door Varga en de grote architekt bij de Hon garen, Istvan Marosi, die z’n Ille inter land speelde, werd het 2-5. De Nederlan ders kregen weinig kansen, waarmee nog al zorgeloos werd omgesprongen. Zo ram de Kees Keyzer uit vrije positie de paal. Guus Cantelberg bracht de stand op 3-6. Op de Hongaarse cirkel kregen de Ne derlanders bijzonder weinig bewegings vrijheid en men mocht daarom van de cirkellopers weinig verwachten. In de eer ste helft bleef de marge drie doelpunten, want voor de gasten scoorden Stiller en Kalo, terwijl Janssen en Keyzer (zeer knap uit de rechterhoek) voor Nederlandse treffers zorgden. De 5-8 ruststand bood zeker perspektieven, al hadden de Hon garen het beste van het spel gehad. Na de rust had Geerts onder de lat plaats gemaakt voor George van Noesel, die snel viermaal gepasseerd werd, zodat de ach terstand bijna uitzichtloos werd. De Ne derlandse aanvallen, die erg doorzichtig werden opgebouwd, strandden meestal op de hechte Hongaarse verdediging. Boven dien verrichtte ook doelman Horvath prachtig werk, evenals trouwens van Noe sel, die enkele onwaarschijnlijk knappe reddingen verrichtte op prachtige scho- ten. Bovendien werd de gevaarlijke Lasz- lo Tobak op de cirkel keer op keer vrij- gespeeld en ook hij bezorgde van Noesel veel werk. Pas bij 5-12 kon Nederland weer aan doelpunten gaan denken. Loef fen en Cantelberg verkleinden de achter stand tot 7-12. Door enkele spektakulaire reddingen van van Noesel kwam er wat meer sfeer in de hal en Nederland kwam bescheiden terug. Loeffen, Cantelberg en Janssen maakten de kloof weer overbrug baar. Voornamelijk gedirigeerd door de kalende, snelle Marosi breide Hongarije prachtige patronen voor de Nederlandse cirkel. Door Kalo en Marosi werd het 10- 17. In de laatste tien minuten was er wat meer evenwicht, al bleef Hongarije ontegenzeglijk de betere ploeg. Ton van Linder kreeg tweemaal een prachtige kans op een doelpunt, doch beide malen schoot hij te onbeheerst. Een door Loef fen benutte strafworp bracht de stand op 11- 17; schitterend vallend scoorde Tobak 11- 18. Vijf minuten voor het eindsignaal van de matige Denen Kjuler en Ovdahl, was een schot van Keyzer goed voor 12- 18. Twee soli (van Marosi en Cantel berg) brachten 13-19 op het scorebord en in de laatste minuut lepelde Kalo de bal slim over van Noesel, daarmee de eind stand van deze van Nederlandse zijde wat teleurstellende interland brengend op .13- 20. Toch bleek ook nu weer, dat Neder land ontegenzeglijk op de goede weg is. Enkele jaren geleden zou de Nederlandse formatie door een ploeg als Hongarije eenvoudig weggespeeld zijn; thans bleef men toch goed overeind en de kleine ne derlaag tegen de Hongaren in Hoogeveen bewees, dat het kontakt met de top niet ver meer is. en de Peruaan Suarez al vlug tot de con clusie dat zij geen enkele bedreiging kun nen vormen voor Ceulemans. Dat neemt niet weg dat het toernooi in de sociëteit „De Harmonie” in Groningen een aantal interessante aspecten bevat. De Oosten rijker Johann Scherz is in staat om ook maar van de geringste misstap van Ceu lemans te profiteren. De Peruaan Adolfo Suarez die in 1961 in Amsterdam wereld kampioen werd, heeft nadien op het in ternationale toernooiveld weinig laten zien. Hij is echter niet voor niets Zuid- amerikaans kampioen, beschikt over een jarenlange ervaring en stelt zich in Gro ningen allereerst tot doel om Scherz, eeuwige tweede achter Ceulemans, te wip pen. Voorts hebben de ondoorgrondelijke Ja panners al vaker voor sensatie gezorgd in een wereldkampioenschap. Wat dat be treft zijn de Europeanen het optreden van Koya Ogata in 1965 nog niet vergeten. GELDIG tot 1 APRIL o.a.: Beginnersracket comp.eet 27.50 Prachtige DUNLOP rackets besp, BOLOGNA Nino Benvenutti (It) die eind vorig jaar zjjn wereldtitel boksen in het zwaarweltergewicht verloor aan de Argentijn Carlos Monzon, heeft woens dagavond in Bologna een voorbereidings- wedstrjjd op de revanche met Monzon, verloren. Benvenutti werd op punten verslagen door de Argentijn Roberto Chirino. Het gevecht ging over tien ronden. WASSENAAR De uitslagen van de woensdagmiddag op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Draverijen: Openings-prijs 2040 m: 1. Jonker Volann (P. Smit) 3.05.8 1.32.9; 2. Judlt Buitenzorg; 3. Ina Brewer. Bislet-prljs 2000 m.: 1. Hardy Regina (J. van Dooyeweerd) 2.55.4 1.27.7; 2. Grietje; 3. Helio troop R. Thialf-prijs 2000 m: 1. Impie Hanover (M. Ver gay) 2.56.- 1.28.-; 2. Idool Hollandia; 3. Ido van Alkestis. Arriba-prijs 1900 m (ren): 1. Poly Trek R. Wetemans) 2.10.-; 2. Max; 3. Legal Issue. Inzell-prijs 2140 m: 1. Glorlant (M. C. Vergay) 3.07.8 1.27.8; 2. Fantast Ch; 3. Habanara Solange-prijs 2000 m (ren): 1. Sir Edward (H. v. d. Kraats) 2.16.8; 2. Riviera; 3. Ralnitri. Gotenborg-prijs 2140 m: 1. Eland (J. van Dooyeweerd) 2.58.1 1.23.2; 2. Fernandel; 3. Felix. CapriUl-prijs 2900 m (halfbloedren)1. Pechal (T. Swart) 4.05.8; 2. Jolo van Eurenia; 3. Ugerna. Alma Ata-prijs 2000 m: 1. Hercules V (J. v. Dooyeweerd) 2.50.7 1.25.4 2. Galatea; 3. Edel- valk S. Davos-prijs 2100 m; 1. Guy Volann (P. Smit) 3.03.4 1.27.3; 2. Hertogin v. Gelre; 3. Funny Boy. (Van een medewerker) VOGELENZANG. In de waterlei dingduinen nabij Vogelenzang houdt de Bennebroekse sportvereniging BSM zon dag 21 maart voor de tweede keer een duinloop. De opbrengst daarvan is op nieuw bestemd voor de bouw van een clubhuis op het nieuwe sportveldencom plex „Rottegat” in Bennebroek. Aan de eerste duinloop van BSM in Vogelenzang namen ongeveer 350 lopers en loopsters deel. De favoriete Vlaarding- se lange afstandloper Johan Klijné was toen de snelste. Men hoopt ditmaal op een nog groter aantal deelnemers. De senioren en dames moeten acht kilometer door het duin afleggen, terwijl de jeugd tot veer tien jaar met vier kilometer kan volstaan. Een fraai uitgevoerde medaille vormt de beloning voor het volbrengen van de loop. Bovendien zijn er voor beide afstanden ereprijzen in het vooruitzicht gesteld. De start is ’s morgens om tien uur in de Kleine Bekslaan te Vogelenzang, waar de liefhebbers zich vanaf negen uur kunnen aanmelden. Voorinschrijving is mogelijk bij de heren Teeuwen, Kerklaan 7 en Rusman, Meerweg 47, beiden Bennebroek. DEN HAAG Voor de boksgala die op 17 april ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de Nederlandse Boks- bond in het congresgebouw wordt gehou den, hebben reeds negen landen een uit nodiging aanvaard. Het is de bedoeling dat op deze avond de Nederlandse titelhouders uitkomen tegen buitenlandse kampioenen. De negen landen, die de uitnodiging om met een amateurkampioen te komen heb ben aanvaard, zjjn: Denemarken, Zweden, Italië, Spanje, Franki»?% Zwitserland, België, Engeland en W<-«es. 37.50 45.— 59.- Geheel seizoen garantie op alle frames en bespanningen. Rep. en bespanningen in 1 dag gereed zrrfred muschter J. v. Goyenstraat 18 Heemstede Telefoon 28 53 09 RUIME PARKEERGELEGENHEID I De spelers van Holland Sport zullen aan de selectie van ADO worden toege voegd. De huidige structuur van ADO zal worden gehandhaafd, echter met dien verstande, dat de twee bestuursleden van Holland Sport, de heren Kroesemeijer en Kattenburg, voor respectievelijk een en twee jaar in het nieuwe college worden opgenomen. Tevens zal de gemeente twee gedelegeerden aan het bestuur toevoegen die vooral de financiële belangen van de nieuwe vereniging in het oog zullen hou den. Dit gelet op de belangrijke hoe groot kon men nog niet meedelen sub sidies die de gemeente Den Haag aan de nieuwe club zal verstrekken. Na afloop van de onderhandelingen las wethouder Vink van Den Haag een verklaring voor. (Van onze sportredactie) ZWOLLE. Indien daarvoor toestem ming wordt gegeven wil het bestuur van PEC in Zwolle nog in dit seizoen aan de thuiswedstrijden wat extra-fleur geven door de kijkers in de gelegenheid te stel len mee te doen aan een gokje in het scoreverloop. Als het plan niet in strijd is met de Loterij wet wil PEC binnenkort naast de normale entreebewijzen op basis van vrij willigheid kaartjes verkopen waarop de deelnemers (sters) kunnen invullen op welk tijdstip er naar zijn of haar oor deel doelpunten zullen vallen. PEC ver klaart: een wedstrijd kent 90 minuten speeltijd ofte wel 5400 seconden. Om die seconden nu gaat het. De deelnemer(ster) voorspelt de seconde waarin het doelpunt zal vallen. De kaartjes moeten uiteraard voor het begin van de wedstrijd te be stemder plaatse worden ingeleverd. De goede voorspellers ontvangen een (geld) prijs. Ter controle zal een klok met se condewijzer op het terrein worden ge plaatst. Bij een geldig doelpunt zal een knop worden ingedrukt en kan men de juiste secondetijd aflezen. Indien het plan mag worden uitgevoerd zal PEC met deze wijze van gokken de landelijke primeur hebben. Het idee is, naar PEC zegt, uit Engeland overge waaid. Ed Hiensch tussen de Hongaren Sandor en Kalo. I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23