ERIC BURDON, WAR EN ZIJN VERERING VOOR HENDRIX Peter, Paul Mary solo en WEER FESTIVAL OP WICHT Maritiem Journaal ETEN IN HET Soft Machine CENTRE 41% Top de pop pop dertien IN DE UMOND 6% Daarvoor komen steeds meer Nederlanders bij óns! 4% 4% 5% IJmuiden °»<tna hoofdklasse Heemskerk Beverwijk Jos Bierman SOOSAGENDA kampioen uit aar/em, IJmond 9 DONDERDAG 18 MAART 1971 en City Stadsschouwburg Kennemer theater Luxor DAMMEN Het is al weer een tijdje geleden, dat we „dag met het handje” kon den zeggen tegen The Animals of beter gezegd: Eric Burdon and The Animals. Veel eenheid was er toen al niet meer tussen de leden van de groep. „Ik was ze beu”, zegt Eric. Inderdaad, de tijd van „The House of the Rising Sun” was voorbij. In Amerika verzamelde Eric nog één keer de oude leden en nam de bij zonder vervelende lp „Love is” op met precies één goed nummer: „As the years go passing by” met ijzer sterk pianospel van Zoot Money. da’s makkelijk,das veilig! Cinema Marquette WWWWVWWWVVWVVAAA«WVVWVVWVWVVVWVWVVWVWWVVVWWV\A/VWVVVVVVVVWWIA/WVVWVVVW\A/VVVVVVVVVVVVVfVWWWWVVVVWWVWUV ilms ADVERTENTIE zater- op girospaarrekeningen o Eric Burdon (midden) met twee van zijn „Wars”. Eric Burdon is 'al twee jaar met een film en muziek bezig over Hendrix. „Je ziet, het is niet iets van de laat ste tijd. Wat het precies gaat worden, weet ik niet.” Wat er te koop is op de muziekmarkt, daar heeft Burdon geen notie van. „Ik heb nauwelijks tijd gehad om naar andere muziek te luis teren, zo hard hebben we het laatste jaar gewerkt. Vanwege het nieuwe dubbelalbum.” Free Potter, Koudenhorn 34, zondag middag: disco (14 jaar). Electric Centre, Bakenessergracht zaterdag' Engelse folk van Jeff Ber- kow en Ricky Lilian en de jugband Franks Crazy Crooks. Deining. Ripperdastraat 13a. zater dag: Groovy. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: Free Way. De Kousepael, Haltestraat 25, Zand- voort, zaterdag: The Midgetown Jazz band. DIT IS IN het kort weergegeven de inhoud van „Het plezierigste huis in Londen”, een bizar en soms onsmake lijk verhaal, dat via de nodige wulpse Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermjjn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. P"O/ beleggingsrekeningen met een opzeggingstermijn van SX /O 3 maanden’ 7 beleggingsrekenlngen met een opzeggingstermijn van rO 12 maanden* DIT ALLE., WORDT hier tamelijk in discreet en breedvoerig uit de doeken gedaan, waarbij de finesses enige jaren geleden een verfilming waarschijnlijk nog onmogelijk zouden hebben gemaakt. Toch lijkt dit wel een methode om volle za len te trekken, getuige bijvoorbeeld het succes in Beverwijk, waar deze film niet minder dan acht weken heet „gelopen”. Wij zijn nieuwsgierig of dit record nu in Velsen zal worden gebroken. Een tafereeltje uit de nogal ondeu gende film „De pastoor kan geen bloot meer zien”, na acht weken Beverwijk thans in City (IJmuiden). EEN ZEKERE sir Francis, die zijn, maitresse ongeweten met zijn zoon moet delen, wil de minister van Binnenlandse Zaken bewegen iets tegen de prostitutie te doen. Daarom krijgt hij opdracht in een van zijn behuizingen een experimen teel bordeel te openen, hoewel sir Fran cis kort daarop naar zijn opiumplanta- ges in India moet vertrekken. Hij laat de zorgen van het bordeel aan zijn maitres se over, die zoonlief prompt tot com pagnon benoemt. Met ingang van deze week kan een ieder die van alternatief maar daar om niet minder gezond voedsel houdt, goedkoop en lekker terecht in het Electric Centre op de Bakenesser- gracht. Aldaar is een eethuisje inge richt dat complete maaltijden four neert voor een (oude of nieuwe) riks. Enige voorwaarde is dat je je honger programmeert tussen 17 en 20 uur, want de gemeentesubsidie hoe gul ook is niet berekend >p duur te be talen overuren voor de kok. In ver band met deze culinaire uitbreiding is het E.C voortaan geopend van 15 tot 24 uur. Burdon: „Alan Price verliet het eerst de groep, want hij hield niet van tour nees. Alhoewel LSD eigenlijk de ech te reden van het uiteenvallen van de groep was. Ik en nog een andere vent gebruikten het, terwijl de rest bleef drinken. Het werd een ruzie tussen de psychedelische en zuipershumor. Na tuurlijk dronken wij ook, maar we praatten op een ander niveau.” O 1 AZ °P Particuliere rekeningen bij £~,Iq de Postgiro. Het Britse eiland w ight zal weer het toneel zijn van een groot popmu- ziekfestival in de openlucht. Ondanks de financiële strop van 250 000 vo rig jaar hebben de organisatoren van deze manifestatie, de gebroeders Ron en Ray Foulk, besloten in augustus weer zo’n spektakel te houden. Vorig jaar werd het festival het derde van dit genre op het eiland be zocht door ruim 500.000 jongeren uit tal van landen. De ondei bouwnummer 218 bij de Sleephelling Mij. Scheveningen in aan bouw zijnde hektrawler zal 25 maart te water worden gelaten. Het schip is in aanbouw voor de NV Rederij en Haring- handel Jaczon in Scheveningen. Prins Claus heeft zich bereid verklaard het schip te dopen. De naam zal luiden: Prins Claus der Nederlanden. De nieuwe aan winst heeft een lengte over alles van 54.16 meter, breedte 9.20 meter en een holte van 6.54 meter. Als hoofdmotor wordt in het vaartuig geplaatst een 8 cilin der Industrie motor van 2000 pk. Er zijn nog drie zusterschepen in bestelling en wel een voor de NV Visserij-onderneming v.h. J. C. Pronk in IJmuiden, nog een voor de Rederij Jaczon, een voor Cornelis Vrolijks Visserij Mij. te IJmuiden. De motorkotter Janny Jacoba KW. 220 is naar Enkhuizen verkocht en wel aan H. Poepjes. Het vaartuig is onder de -naam Hans Senior EH. 7 in de vaart ge bracht. De motorkotter Arie Jr KW. 70, die geruime tijd opgelegd is, zal weer be drijfsklaar worden gemaakt. Het schip is verkocht aan E. J. Benes in Zoutkamp en de nieuwe naam wordt Zephyr ZK. 1. De naar West-Duitsland verkochte kotter-De Hoop I IJM. 45 is verdoopt in Elbdeich NC. 306 en is het eigendom ge worden van Jürgen Rüsch te Cuxhaven. De Westduitse motortrawlers Falken- stein SK 118, Saarbrücken BX. 654, Re gensburg BX. 661 en de stoomtrawler La brador BX. 619 zijn voor de sloop ver kocht. De Falkenstein werd is 1955 ge bouwd en behoorde toe aan de Hochsee- fischerei Kiel, de Saarbrücken en Regens burg, respectievelijk van 1957 en 1958 wa ren het eigendom van de „Nqrdsee” Deut sche Hochseefischerei en de Labrador, die in 1952 nieuw in de vaart is gekomen, was van de Hochseefischerei Kampt Co. Het was niet de enige oorzaak van het heengaan van de Animals. Eric Burdon, van wie Brian Jones eens zei dat hij de beste leadsinger in Enge land was, had genoeg van de muziek, die in de zestiger jaren in Liverpool, Newcastle, Londen etcetera werd ge maakt. „Weet je, die muziek van toen als je die nu bekijkt, dat is afschu welijk. „She loves you, yeah, yeah,” schreeuwt Burdon met opengesperde mond. „Je weet wel, Beatles en Rol ling Stones, dat hoeft voor mij niet meer. Dat was toen frisse muziek, als een pasgeboren baby. Maar dat is nu toch vreselijk. Mick Jagger is opwin dend, maar lelijk.” Eric heeft een baardje laten groeien, evenals hij zelf tamelijk klein. „Jimi heeft mij geestelijk erg veranderd.” Burdon praat over Jimi Hendrix, on langs overleden: „Ik leerde Jimi ken nen toen Chas Chandler, één van de eerste Animals, hem naar Engeland liet overkomen. Chas bracht Jimi in contact met Noel Redding en Mitch Mitchell. De dood van Jimi was een grote schok voor mij. Hij was meer dan een vriend van mij. Het was alsof hij familie van me was, alsof hij een broer was. nn/ belegglngïrekeningen met een VL. opzeggingstermijn van /O 48 maanden’ Het Is eehter ook mogelijk op deze rekeningen geld op te nemen zonder voorafgaande opzegging. „Ik werkte al lang in Amerika, maar hoofdzakelijk in New York. In het zui den, waar ik toen naar toeging, leerde ik de musici kennen, die later „War” zouden vormen. Inderdaad, het zijn al lemaal negers, op de harmonicaspeler na, maar dat was beslist geen politie ke zet, althans niet bewust. Hoewel ik nog steeds vecht tegen de rassendiscri minatie in Amerika. Hoofdzaak was dat we het op muzikaal gebied konden vinden. En dat kunnen we nog”. IN DIT THEATER wordt hedenavond een begin gemaakt met de vertoningen van de Zweedse film „De pastoor kan geen bloot meer zien”, waarvan de in houd is gebaseerd op een der verhalen uit de bundel „Het land Coitha”, welk boek ook in Nederland nogal gretig schijnt te worden gelezen. Het gekozen fragment vertelt over de komst van een nieuwe, jonge pastoor in een klein dorp, waarvan alle mannen ten oorlog zijn uit getrokken. Voor hun vrouwen blijkt de aldus gedwongen onthouding bijzonder moeilijk te dragen, zodat zij met bijna vereende krachten een serie aanvallen ondernemen op de deugd van hem, die in de eerste plaats een geestelijk leids man zou moeten zijn. De Soft Machine is terug in Neder land. Deze hele week hebben Hugh Hopper, Mike Ratledge, Robert Wyatt en Elton Dean uitgetrokken om niet alleen Amsterdam en Rotterdam, maar nu ook eens het oosten (En schedé en Zwolle) en het zuiden (Bre da) met hun opmerkelijk(e) avantgar- distische pop kennis te laten maken. Zoals je ziet, Haarlem valt opnieuw buiten de prijzen, maar misschien dat de in deze rubriek al eens vermel de „Stichting Pop Haarlem” daar ooit eens verandering in kan bren gen. Voor de liefhebbers is Soft Ma chine zondagmiddag m ieder geval vrij dicht bij huis te horen: in het Amsterdams Concertgebouw. In de kranten stond, dat een te grote dosis drugs de oorzaak was. Boven dien waren de Engelse kranten tegen hem, dat heeft mij veel pijn gedaan. Voor mij kwam Jimi’s dood niet on verwacht. Een half jaar geleden sprak ik hem nog. Toen was hij er al zeker van, dat hij dood zou gaan. Ik voelde het alsof hij hara-kiri had gepleegd. Zoals de Japanners. Jimi nam alleen negen slaapampullen.” Eric Burdon bewondert Hendrix nog altijd. „Jimi was een mystieke chris- tus-ervaring voor mij. Een ware revo lutionair net als Jezus. Jezus streed zonder wapens, dat deed Jimi ook. Che Chevara vocht ook voor de revolutie, maar hij gebruikte geweld. Jimi maak te de revolutie met muziek en met ge loof. Hij was erg religieus.” Meer inlichtingen op ce 2300 postkantoren of bij Informatienummer 0017waarmee u gratis kunt bellen. 1. Du Peter Maffay; 2. Butterfly Danyel Gérard; 3. Chirpy chirpy cheep cheep Middle of the Road; 4. There’s no more corn on the Brasos Walkers; 5. Invitation Earth and Fire; 6. Nothing rhymed Gilbert O’Sullivan; 7. Silver moon Michael Nesmith and the First National Band; 8. Chirpy chirpy cheep cheep Lally Scott; 9. Mozarts symphonic no 40 Orkest Manuel de Falla O.1.V Waldo de los Rios; 10. Rose Garden Lynn Anderson; 11. Don’t waste your time Cats; 12. Hup daar is Willem Ed en Willem Bever; 13. Shocking you Shocking Blue. De Put, Koudenhorn 34, vrijdag: discoshow. Na tien jaar gezamenlijk en suc cesvol optreden gaat het Amerikaan se volkszang-trio „Peter, Paul en Mary” uit elkaar. De drie artiesten, Mary Travers, Peter ’’’arrow en Paul Stookey, zullen hun zangcarrière af zonderlijk voortzetten. gewone spaarrekeningen bij de Rijkspostspaarbank VOOR DE MATINEE van zondag is in dit weekprogramma de kleurenfilm „De rebel van Napels” nog opgenomen, met in de hoofdrol Tony Russell. Het is een boeiend avonturenverhaal dat reeds veel vroeg», r inspiratie leverde voor de be kende opera „Fra Diavolo”. beleggingsrekenlngen met een. opzegglngstermljnvan I /O 24 maanden’ f spaarbewijzen Ingevolge de Algemene Premlespaar- - O regeling Jeugdspaarrekenlngen ambtenarenspaarrekeningen 'O diverse gepremieerde bedrljfs- spaarrekenlngen winstdellngsspaarrekenlngen verwikkelingen de obligate happy en ding tegemoet snelt. „In elke kamer is het raak”, luidt een van de door het ver huurkantoor voorgestelde slagzinnen, als aanbeveling voor de vertoningen in Luxor van zondagmiddag tot en met woensdagavond. IN BEVERWIJK laat men zich ken nelijk nog altijd gaarne voorlichten over seksuele problemen, zodat in dit theéter voor „De taal der liefde” alweer de tweede vertoningsweek kan worden aan- gekondigd. De gebruikelijke variatie komt in dit weekprogramma voor reke ning van de thriller „The birds”. Ge stemd voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag, terwijl in de eerste matinee van zondag de klucht „Zie je ze vliegen” nog wordt vertoond. Satisfaction, Eemstraat 6, laatste avond (zaterdag): Pears Soap. Riverside, Spaarne 91, vrijdag: tolk: zaterdag: disco. Weiman, Hoofdstraat Santpoort, za terdag: Progress; zondag: Dutch Rhythm Steel Orchestra. Akoestiek, Bernadottelaan, zaterdag: John tKe Revelator. en satie, zodat deze film bij alle liefheb- kan worden aanbevolen. Zij kunnen van heden- tot te- van ,De DE REST VAN dit weekprogramma is ingeruimd voor twee spektakelstuk ken van de eerste orde, zoals „Siegfried de geweldenaar”, een nieuwe Ameri kaanse bewerking van de beroemde Ni- belungen-sage. Deze film draait hier van donderdag- tot en met zaterdagavond, in de eerste matinee van zondag onmid dellijk gevolgd door ,J>e onoverwinne lijke zeven”, eveneens een verhaal uit de oudheid, waarvoor zeven dappere knapen het tegen een geheel keizerrijk moeten opnemen. GEMAAKT DOOR de Engelsman John Guillermin, geproduceerd door de Ame rikaan André de Toth en met de muziek van Fransman Maurice Jaré is „El Con dor” niettemin het type geworden van de Italiaanse western, dus veel geweld, veel doden en een behoorlijke dosis sex. Hoofdpersoon in deze intrige van een overval op een zwaar bewaakt fort vol goud midden in de Mexicaanse woestijn zijn de neger John Brown en de uit Itali aanse wild west-films bekende Lee van Cleef. Zij zijn de „plotters” en worden bij hun mooie plannen gesteund door een horde Apachen, ter assistentie bij de bloedige overval op het fort. Dat het verhaal strikt genomen onzinnig is weet regisseur Guillermin handig te verber gen achter veel spanning, actie en sen- *3 4-1 w— 1^ - - «11„ 1 1-v bers van dit genre warm r--1-rr-2 - en met dinsdagavond in dit theater recht, terwijl in de eerste matinee zondag als tweede sensatiefilm strijd om de tempelschat” zal worden vertoond. DE SCANDINAVISCHE literatuur heeft zolang de film bestaat voor dit me dium reeds talrijke scenario’s geleverd, waarvan Margit Söderholms „Als de dauw hangt komt er regen” ongetwij feld tot de meest bekende bleef behoren. Overigens is dit allerminst verwonderlijk omdat de bewonderaars van het roman tische genre nog lang niet zijn uitgestor ven, terwijl voor dergelijke boeiende speelfilms de prachtige natuurtaferelen een speciale attractie betekenen. Van daar dat het van de initiatiefnemer een gelukkig besluit kan worden genoemd deze aantrekkelijke film met Mai Zet- terling in de hoofdrol noè eens naar Velsen terug te brengen. De vertoningen zijn van zaterdag- tot en met maandag avond, met in de matinee van zondag Charley Chaplin in „The funniest man in the world”. In deze film is een aan tal hoogtepunten uit zijn unieke carrière als clown samengevat, waarbij de be zoeker bovendien nog talrijke andere be roemdheden kan terugzien als Ben Tur pin, Fatty Arbuckle, Oliver Hardy en Marie Dressier. IJMOND. Jos Bierman van de DCIJ is kampioen geworden in de hoofdklasse en zal de IJmond vertegenwoordigen in de wedstrijden om het kampioenschap van Kennemerland. De eindstand in deze klasse is: 1. Jos Bierman (DCIJ), 9 pun ten; 2. T. Postma (Sportief), 7 pnt; 3. J. v. Duivenbode (DCIJ), 5 pnt.; 4 en 5 J. v. Straten (DCIJ) en A. Douma (Santpoort), 4 pnt.; 6. J. Slager (Spor tief), 1 punt. Volop spanning is er nog in de tweede klasse waarin drie Beverwijkers meespe len. Kees Nijman gaat hier aan kop met de IJmuidenaar T. de Haas. De twee ri valen ontmoeten elkaar afgelopen vrijdag en kwamen niet verder dan remise. Ade laar haalde het kunststukje uit door van K. de Jong te winnen. De stand is hier: 1 en 2: C. Nijman (BDC) en T. de Haas met 11 pnt; 3. K. de Jong, 10 pnt; 4,5 en 6. N. Adelaar. D. v. As en W. Gomes met 7 pnt.; 7 C. Heilig, 6 pnt.; 8 en 9 A. Blok en C. Dekker, 2 pnt.; 10. H. v. Nieuwenhuizen met 1 pnt. A.s. vrijdag spelen K. de Jong en T. de Haas tegen elkaar. Kees Nijman zal Zijn twee resterende partijen nog moeten winnen. Onze prognose is dat De Haas en Nijman een beslissingspartij tegen el kaar komen te spelen. In de tweede klasse gaat de strijd om de eerste plaats tussen J. v.d. Does (BDC) en Koffeman, waar deze groep verder uitgespeeld is zal de verliezer van deze twee op de 'derde plaats eindigen. Spelen zij remise, dan eindigen er drie met 11 punten en zijn er dus beslissings partij en noodzakelijk. De stand is hier: 1. P. Pippel, 11 pnt.; 2 en 3 J.v.d. Does en W. Koffeman met 10 pnt.; 4 en 5 S. Toxopeus en J. v. Duivenvoorde met 7 pnt.; 6 R. Peters, 6 pnt.; 7. R. Suyker- buik, 3 pnt.; en 8. A. Berghuis met 0 pnt. De vier jeugdgroepen zijn intussen ook begonnen. Door de ernstige ziekte van Wim Winter kan er van groep 1 nog wei nig worden gezegd. In de tweede groep staat Jerringa nog ongeslagen aan de kop en heeft Ron Adelaar met 4 punten de gedeelde tweede plaats met Lazarom en Baes. v. Rumpt en Baes zijn nog zonder punten. In de derde en vierde groep staan resp. Visser en Slager er met 4 punten goed voor maar in deze laatste groep volgt J. v.d. Heuvel met 3 pnt. en is nog zeker niet kansloos te noemen. Commin, Kromhoutlaan 55, dag: jeugdcafé. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Sfeer ’69. Ged. Oude Gracht 24. vrijdag, zaterdag en zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-discotheek. Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, weekend: bar-dancing-discotheek. City-CluJ Kamis, Nieuwe Groen markt 5. zaterdag: dansen. Rubbishheap, Bavokelder, Wester- gracht, zondagmiddag: soos. De Schaapskooi, Frankrijklaan-Italië- laan, zaterdag: discodansen. Soos EVNH, speeltuingebouw Enge- landlaan. zondag: disco. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: soos. i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9