Uitnemende liedkunst van Lieuwe Visser Geestdriftige zang van Stem des Volks Schoolrevue in Eenhoornstraat Ifi VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND BEVERWIJKS MICRO-THEATER Showroom voor Ford-dealer Drive-in-show in Maris Stella IN DE VISHAL Vertederend optreden in Havenherichten LU/JN 1 E in voortuin H. Hart” Trage handel aan groenteveiling t A AP “fel Hit UIT DE ZAKENWERELD TEL. 15000 7 IJMUIDER COURANT ZATERDAG 20 MAART 1971 Velsen-IJmuiden Barok en romantiek Expansieve kracht Haarlem, Beverwijk, Hoorn. V elsen-N oord NIEUWS BEVERWIJK. Het Nederlands Harpensemble, dat vrijdagavond in het Micro-theater van huize Scheybeeck in Beverwijk een concert zou geven, heeft aan dit voornemen geen uitvoering kunnen geven, doordat de harpiste Frieda Ibes van het gezelschap door een ongeval de pols gekneusd had. Op korte termijn heeft men naar vervanging gezocht en die ook gevon den. De zanger Lieuwe Visser verklaarde zich met de claveciniste Anneke Uittenbosch en de pianist Rudolf Jansen bereid om op deze avond in het thater een liederen-voordracht te geven. Voor het Beverwijkse muziek-sei- zoen werd deze voordracht een verrassend hoogtepunt! TAXI 3000 TEL. 23000 Garage Breestraat 55. Kerkelijk nieuws Bruidsboetiek van As»K doel van alle bruidjes, die houden van stijl en sfeer en romantiek. En niet voor niets de meest bezochte bruidsboetiek. Vanwege die ene japon: die de mooiste mag zijn, op de fijnste dag. In de keuzekamers van A K hangen maar liefst ruim 400 verschillende. Om urenlang te passen, en uit te kiezen. Compleet: van kous tot sluier. Klassiek maar ook in hoog-modern. Speciale wensen worden naar maat vervuld. Kleeddames bij ’t bruidje thuis. Enkele uren voor ’t groots moment. Bruidsboetiek van A®K ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE 500 WIJK AAN ZEE Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan houdt de RUAZ zater dagavond 20 maart een drive-in-show in het zusterhuis Maris Stella aan de Voor straat. Disc-jockey’s zijn Tom Stramrood en Jos Verhoeven. De produktie is in han den van Walter Meijer en René Karsies. De technische leiding berust bij Jos Zaal berg. De show begint om acht uur. betrokken kunnen worden, in het bijzon der wel om de tekstgedachte, maar vaak ook zeer duidelijk om de taal der muziek, al is er dan een intensiteitsverschil van uitdrukkingskracht met de liederen uit de „echte” romantiek. De geestige liedjes uit de „Zang-, speel- en generale bas-oefeningen(l)” van Tele mann waren wel zeer geprononceerd re naissancistisch. Lieuwe Visser vertolkte al deze renaissance- en barok-liederen met fraaie, kernachtige stem en voortreffelij ke voordracht. Denkend schip. Medio 1971 zal de werf Gusto in Schiedam, deel uitmaken van de IHC-groep, een schip te water laten, dat met zelfdenkende en zelfbesturende vermogens is uitgerust en zichzelf zozeer kan behelpen, dat het zonder enige men selijke stuurmanskunst in volle zee en ongeacht stroming, windrichting en golf- slag zonder ankers op een en dezelfde plaats kan blijven liggen. Het vaartuig is bestemd voor het boren naar olie en gas onder de zeebodem en zal in dieper water worden gebruikt. Urk. Vrijdag werden in Urk door 32 vaartuigen aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 20.000 tong, 5.32- 10.50; 3000 tarbot, 4.36-10.01; 500 griet, 2.98- 4.19; 65.000 schol, 0.58-1.01; 48.000 kabel jauw, 0.84-1.14; 1200 wijting, 1-1.17; 300 schar, 0.70-0.99. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). VAN DE IJMOND SANTPOORT. De gemengde zangver eniging Stem des Volks, afdeling Sant- poort-Bloemendaal, heeft gisteravond in De Hoeksteen in Santpoort-Zuid een con cert gegeven dat zeer veel belangstelling trok. Onder leiding van mej. W. van Eldik gaf het ensemble een enthousiast concert, dat van gaandeweg betere prestaties deed genieten. Met name in Deutsche Tanze van Schubert viel veel te waarderen. De Stem des Volks is een geestdriftig ensemble, dat door mej. van Eldik voort durend moet worden getemperd, hetgeen in de Hoeksteen-ruimte doorlopend nogal hoorbaar geschiedde. De vertolkingen van het koor zijn dan ook zeer vlot. Haperingen doen zich niet voor, maar wel krijgt men de indruk, dat men vaak nog niet toe is aan het bereiken van een grote muzikale zeggingskracht IJMUIDEN. In IJmuiden werden vrij dag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW: 3 23.800, 51 11.900, 214 11.500; TX: 2 23.000, 3 21.400, 17 12.900, 21 20.700, 99 12.800, 4 18.700, 35 14.700, 36 15.400, 39 14.070; UK: 1 8.000, 18 2.790, 52 5.500 60 10.400, 63 12.100, 73 13.400, 110 3.230, 138 13.900; IJM: 4 10.600, 23 960, 44 13.300. TX: 9 en 29 1.500, 33 en 67 3.080, 25 en 38 820, 37 en 56 1.170, 48 en 49 2.890; UK: 147 en 47 5.770, 218 en 89 9.120; IJM: 205 en 221 2.100, KL: 7 504, 50 792. Scheveningen. Zaterdagmorgen wer den in Scheveningen aangevoerd: 20 kisten en 10 kleine kisten wijting, 600 kisten gul, 100 kisten en 265 kleine kisten haring, 100 kisten schol en 1500 kilogram tong. IJMUIDEN De ouders van de leer lingen van de H. Hartschool in de Een hoornstraat hebben vrijdagavond met volle teugen kunnen genieten van het optreden van hun kinderen, die zonder het kleinste spoortje van plankenkoorts een vrolijke en grappige schoolrevue voor het voetlicht brachten. Onder leiding van de oudervereniging en onder aanvoering van mevrouw F. Braam- Van der Peyl hebben leerlingen van de eerste tot en met de zesde klas werkelijk vol animo hun beste beentje voorgezet, waardoor een alleraardigste revue ont stond, die vooral bij het optreden van de allerkleinsten, dikwijls een vertederende aanblik bood. De kinderen konden zich heerlijk uitle ven en fijn verkleed rondhuppelen, als bakkertje, als tovenares, als Jan Klaassen, als boer of zelfs als gewone kwajongens. Ook muzikaal bleven de kinderen niet achter en gesteund door onderwijzer F. Souverein presenteerden de muziekmakers zich al even geestdriftig als hun komedie- spelende vriendjes. Üe kinderrevue werd door de leden van de oudervereniging met de kinderen geheel zelf samengesteld, terwijl ouders behulp zaam waren bij het maken van de ver schillende kostuums die nodig waren. Zo werd het een hartveroverend gezicht de kleintjes met elkaar bezig te zien, kleine bij-de-handjes die elkaar ook in benauwde momenten niet in de steek lieten, en voor alle zekerheid elkaar de tekst maar vast hardop voorzegden. Misschien was dit optreden van Lieuwe Visser zijn debuut als liederenzanger in Kennemerland. Ik herinner mij althans niet ooit een liederenavond van hem bij gewoond te hebben of aangekondigd te hebben gezien. Na hetgeen deze zanger nu hier aan rijke liedkunst heeft geschonken, lijkt het niet gewaagd te voorspellen, dat wij hem vaker in deze streek zullen gaan horen, waarbij ik ook denk aan Noord-Hollands hoofdstad. I Garage Scheldestraat 87 BEVERWIJK VELSEN De opening van de nieuwe showroom annex het smeerstation van Ford-dealer H. Koning aan de Vechtstraat kenmerkte zich vrijdagmiddag door een overweldigende belangstelling, met name van talrijke zakenrelaties, die hun per soonlijke gelukwensen hadden onderstreept door een groot aantal bloemstukken, die allerwegen de paden tussen de geshowde auto’s sierden. Het ongeveer 600 vierkante meter grote pand, waarvan de grootste ruimte door de showroom in beslag wordt genomen, gonsde van de stemmen der be langstellenden, waarvan velen rond de di verse merken samendromden om zich te laten inlichten. Dat veel geïnteresseerde blikken zich tevens richtten tot de old timer, behoeft wel geen betoog, maar ook het moderne koetswerk had niet te klagen over belangstelling. De heer Koning, die in januari 1970 het bedrijf van de heer Zwier overnam en toen als sub-dealer voor Ford in IJmuiden be gon, werd het jaar daarop als hoofddealer aangesloten. Hij brengt thans alle Ford- merken, Duitse, Engelse zowel als Ameri kaanse, met daarnaast bestelwagens en trucks. Voorts heeft hij aan de Bloemstraat een 1500 vierkante meter groot reparatie bedrijf. De openingsplechtigheid werd vrij dagmiddag verricht door de heer R. P. Ped- demors, directeur van de Nederlandsche Ford Automobielfabrieken. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt. Bedankt voor Brouwershaven J. Rijne- veld, IJmuiden. I; In de voortuin van bloembollenhan- ;l delaar A. K. Volkering aan de Rijks-1 I straatweg te Limmen heeft men op een I wel originele wijze het begin van de|l lente 1971 aangekondigd. Fier staan]! I daar gele krokussen in de uit het gras- I ;l veld gestoken letters, die tesamen het I; I woord LENTE vormen. Toen de kro- I kussen enkele weken geleden wat kleur I; Iaan de buitenwereld prijs gaven was I Ihet niet alleen een voorbode van een I nieuw seizoen, maar tevens een prille vingerwijzing naar de jaarlijks terug- I kerende traditie, die wil, dat in deI I] voortuintjes van de Limmer woningen ;l veelkleurige mozaïeken van bloemen ;l I worden gemaakt. Een enkeling gaat 1I soms zover om nu eens geen mozaïekI I te creëren, maar de lente uit te beelden 11 ]l met fraai versierde houten stellages. |l A/VVVVVVVIA/VVVVWVVVVVVVWVVVVVVVVVVVWVUVVV* Zaterdag aangeko. i Enk, Ham burg; Frengrove, Gent At’us, :<>rsnes; Pene lope Everard, Belfast; Amstelstroom, Huil. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Nordfeld, Gruvoen, Beverwijk; Worthing, Newcastle; Fin- don, Lemmerick; Kaunas, Klaipeda; Baltique, Oslo; Norderstedt, Silloth; Hohenlinden, Liver pool; Jovo, La Coruna; Aqua Grace, Bremen. en Tel 14864 Voor I ZATERDAG 20 MAART Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28, 20 u. discofilmavond (vanaf 16 jaar). MAANDAG 22 MAART Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- itraatweg; geopend 14.30-17.30 u. De expansieve kracht van zijn stem leek haast te groot voor de afmeting van het theater, maar door uitnemende be heersing van de dynamiek werd elk vo lumeconflict vermeden. Daardoor werd ook de klank van de zo gaaf en muzikaal door Anneke Uittenbosch bespeelde kla vecimbel van zoveel artistiek-functionele betekenis. Na de pauze dus het andere aspect van deze liederavond: romantiek zonder re strictie. Allereerst met de prachtige Don Quichotte-liederen van Jacques Ibert, dan met de diep-aangrijpende, dramatisch ge laden liederen en dansen van de Dood van Modeste Moessorgsky en eindelijk met licht-gestemde fijn-geestige liederen van Hugo Wolf op gedichten van Mörike. Lieuwe Visser heeft zich met de vertol king van deze liederen een eminent zan ger getoond, een kunstenaar, voortreffe lijk technisch geschoold en met een diep- peilend begrip voor de inhoud van het gezongen lied. Voor de begeleidingen had hij zich geen uitnemender partner kunnen wen sen dan de pianist Rudolf Jansen, een rijk-begaafd instrumentalist, met een bij zondere zin voor toonvorming in vele fa cetten van expressie en klanksfeer. Er was een redelijke belangstelling voor deze avond, maar gezien wat er ge boden werd, was die nog te gering. De toehoorders, die er waren, zullen aan deze liederenvoordracht mooie herinne ringen bewaren. De tenoren maakten op ons de beste in druk. Hun stemmen hebben wat meer glans dan die van baritons, bassen en alten, en bij de sopranenmag als bezwaar gelden dat zij „er niet altijd bij kunnen”. Voor luisterrijke intermezzi zorgde Lea de Boer, die zong met eigen harpbegelei- ding. Zij toonde grote virtuositeit in de beheersing van haar instrument. Misschien is zij geen groot zangeres, maar met haar intieme stijl weet zij elk volksliedje die sfeer mee te geven die de zaal stil maakt. Haar bijdrage was dan ook een waarde vol deel van een concert, dat de vele aan wezigen doorlopend heeft weten te boeien. KEES MAAS BEVERWIJK. Erg groot zijn de ver anderingen aan de veiling Kennemerland deze week niet geweest, de winterproduk- ten nemen nog een grote plaats in. De enige verrassing die te noteren valt is de ruimere aanvoer van radijs. Zo wa ren er vrijdag 10.000 bosjes, waarvan een groot deel voor export verkocht werd. De prijzen lagen tussen de 30 en 53 cent per bosje. Spinazie handhaafde zich de gehele week vrij gunstig maar vrijdag gin gen de prijzen wat naar beneden en lagen van 54 tot 72 cent per kilo. Rabarber is er ook nog maar in beperkte mate aan de veiling; men betaalde van 120 tot 130 cent per bos. De laatste kistjes spruiten vari eerde van 75 tot 180 cent per kilo. Een kleine verrassing was het oplopen van de witlofprijs, die tot 132 cent per kilo kwam. Prei handhaaft zich goed op een peil van 56 tot 86 cent per kilo. De prijs van de rode kool trok iets aan en kwam nu tot 16 cent per kilo. De handel in winterprodukten verloopt heel traag. De prijzen waren vrijdag: rode kool 10- 16, breekpeen 6-20, prei 56-86, spinazie 54-72, spruiten 75-180, rabarber 120-130 radijs 30-53, seldery knollen 6-16, waspeen 25-28, uien 6-14, witlof 62-132. Lieuwe Visser had goed beschouwd twee programma’s voor zijn concert sa mengesteld. Het eerste, dat vóór de pauze gebracht werd., bevatte liederen uit de renaissance en uit de voortzetting daar van: de barok-periode. Het tweede was representatief voor de late roman tiek. Wanneer men gevoelsuitdrukking, als een kenmerk voor de romantische stijl laat gelden, zouden ook bijvoorbeeld de vertolkte „solo-madrigalen” van Clau dio Monteverdi met hun weemoedige, zelfs sombere expressie van de aan de tekst nauw aangepaste melodieën, het op gewonden „Vittoria mio core” van Gia como Carissimi, het lenige, lichte „Dan- za. danza” van Francesco Durante en ze ker ook de cantate „Dalle guerra amo- rosa” van Georg Friedrich Handel daarbij Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Prinses Margriet, Dublin; Reinhold Krusemark, Huil; Sellin, Vestervik; H.M.S. Overijsel, Noordzee; H.M.S. Brabant, Noordzee; Johann, Vargon, Zaandam; Olive, Vlaardlngen, IJmuiden; Skan- dla, Avlles: Sintus, Rotterdam; Aardenburgh, Gaevle. Lupla, Greenwich, IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Flrth Fisher, Liverpool; Ch. Bohl, Cardiff: Tourma line, Brest, IJmuiden; Louise, IJstad, IJmuiden; Triton, Klngslynn, IJmuiden; Ruegen, Hull; Curasao, Londen; Venus, Vanness, IJmuiden; Argo, Rotterdam; Tor Scandia, Immingham; Franz Held, Aalborg; Hummel, Swlnouscjie, IJmuiden; Asperity, South Shield; Conger, L« Havre; Centricity, Plymouth; Alchimist Husum, Antwerpen; Sellin, Kristiansand; Scarcity, Man chester; Noblstor, Cont. Plat: Potonitz, Ant werpen; Kotlasles, Fowey; Plancius. Plymouth; Helena Schepers, Rensburg Akiko, Antwerpen; Fletching, Newcastle ZATERDAG 20 MAART Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, tot 22 u. toernooi badmintonclub Vel- sen. Allison, jongerensoos, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „Freee Way” uit Apel doorn, met zangeres. ZONDAG 21 MAART Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 10-17 u. voortzetting toernooi bad mintonclub Velsen. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 9- 10.30 u. zwemver. VZV, 10.30-12 u. ge mengd zwemmen, 12-13.45 u. zwemver. CSB, 13.1-16.30 u. gemengd zwemmen. MAANDAG 22 MAART Aquarium ver. Velsen, 20 u. opening nieuwe Aquarama in het PENgebouw aan de Kanaalstraat in IJmuiden. NCVB, 20 u„ in Herv. Wijkgebouw Ra- darstraat, ledenvergadering. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, meisjesclub, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 u. Bridgeclub De Jump. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 16.30-8 uur gemengd zwemmen; 8-16.15 uur zwemlessen; 16.15-16.45 uur zwemles sen; 16.45-18 uur gemengd zwemmen; 18-21 uur zwemver. Kennemer Staten; 21-22.30 uur zwemver. R.-k. Velsen. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 18.30- 21 uur basketbaitraining Exercitia, 21- 22.30 u. zaalhandbaltraining Full Speed. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945 IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; fi liaal Wijkerstraatweg, Velsen-Nrd., 14.30- 17.30 u.; Parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat, IJmuiden, 15-18 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Z., 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur. l r&f:: I ■- 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7