Van Enkhuizen - na permissie recordtijd 1 Eddy Monsels vlak bij wereldrecord Kees Swinkels legde schroom af en won in Zuid-Holland Van Drunen in bestuur KNAU Ceulemans balanceerde op rand van de afgrond dinsdagavond van vrouw - naar Tempo Team wist derde plaats veilig te stellen Luto liep verder uit Brabantse Pijl voor Spruyt Rijkenberg weg bij NHV fl ■mi HOOGOVENS IJMUIDEN E C Tafeltennissers 1 Bernie Boxem Frank Nusse bij sprong geblesseerd Van Bracht revelatie in strijd om de wereldtitel driebanden klopten Denen liep goede cross 16 j r MAANDAG 22 MAART 1971 M t 1 ‘i Wie vooruit wil komt bouw uw toekomst op staa' voorlichtingsavond eens met ons praten DINSDAG 23 MAART a.s. te HAARLEM, in Restaurant van Aken, Baan 1/hoek Houtplein. n E J li s< Mieke Sterk met de Tartanprijs. or de ploegenprijs vóór ADVERTENTIE J was Knip deze bon uit of noteer deze datum chipel (4-3). Niet minder dan 10 straf- ^o-’h scoorde Luto Ons Eibem Danaïden Archipel Blauw Wit 13- 14 14- 13 13- 9 13- 5 14- 5 In deze degradatie-groep won Tilburg nog van SVE. i •i 10 10 6 6 6 6 2 2 10 7 13 8 10 9 7 7 1.250 0.856 0.963 0.908 0.865 0.825 0.740 0.623 Du Haghe Rohda W’kwartier ZKC HKV 9 10 16 16 9 6 5 2 9 9 9 16 12 9 9 9 9 9 6 2 1 De voorlichting wordt gehouden op Er wordt een kleurenfilm over het bedrijf vertoond. Aanvang 's avonds half acht. De max. leeftijd voor aanneming is gesteld op ca. 45 jaar. De stand Maasbree NOAD AMVJ Tilburg SVE Belcrum 1 i 1 de eei go pi< sei Ar s<> vo spi st; Hl on op is Vi ee: de Hi de h( d: h( Z kt «I S< la ni d< D Pi di la 13- 22 14- 11 14-17 12-15 14-15 mi er. on m: fo: go te: ge sc g V 1E d' 4- v w S k Tl 5i sl It MARIBO. Het Nederlandse tafelten- nisteam heeft in Maribo een wedstrijd voor de Europese competitie (tweede di visie tegen Denemarken met 4-3 gewon nen. Carel Deken en Bert Schoofs won nen beiden van Niels Poulsen en de twee dubbelspelen (Deken-v.d. Laan en Deken Schoofs) leverden Nederlandse winst op. De nationale equipe kwam tenslotte uit op de vierde plaats in de landenrang schikking. Engeland won, zoals ook bij de heren, waar Dave Bedford (Eng.) de snelste was. Joke van der Stelt (Lisse) bevond zich nog wel bij de beste tien, maar later zou zij ver terugvallen en werd dertigste. DEN HAAG. De bestuursverkiezing van de KNAU heeft geen problemen op geleverd. fie aftredende secretaris J. Os kam werd bij enkele kandidaatstelling herkozen, evenals de commissarissen P. Claassen en P. Kappenburg. De plaats van scheidende commissaris A. Koomen (Den Haag), die tot na de Olympische Spelen van München als leider van de vertegenwoordigende ploegen gaat optre den, werd ingenomen door H. van de Wege (Alphen aan de Rijn). In zijn func tie als voorzitter van de nationaal-tech nische commissie junioren kwam de heer J. van Drunen (Haarlem) in het KNAU- bestuur. Kees Swinkels tijdens de beslissende demarrage. den heeft Kees Swinkels de zege ook te danken aan zijn onbekendheid. Tussen Rotterdam en Delft (ruim 15 kilometer voor de finish in Den Haag) vluchtte hij WesterkwartierLuto was geen beste wedstrijd. Luto kwam vrij gelukkig aan een door A. Mulder gescoord doelpunt, even later gevolgd door een tweede tref fer van W. Reuter. Westerkwartier was in de tweede opstelling wat gevaarlijker en indirect uit een vrije worp verklein de J. Schipper de achterstand tot 2-1. Bij rust leidde Luto met 3-1, daar Th. v. Rhee 2 minuten voor de rust een straf- worp had benut. Na de rust brachten H. Siebenlist en J. Wals de stand op 4-2. Westerkwartier werd nu sterker en P. Kist en D. Stoeltie brachten de ploegen naast elkaar (4-4). Westerkwartier was echter niet bij machte om door te sto ten en juist op tijd wist Luto zich te her stellen 7-4. Scylla 2 9 St. Hog./TSB 8 Delta Lloyd 2 10' (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM Het is voor kopploeg Luto een goede dag geweest. Zelf won de ploeg met 7-4 van Westerkwartier en de naaste concurrenten verspeelden pun ten. Archipel verloor van Blauw Wit met 4-3 en Ons Eibernest raakte bij Rohda één punt kwijt (3-3). HKV en ZKC ble ven in de gevarenzone door nederlagen: HKV verloor met 8-4 van Die Haghe en ZKC met 7-6 van De Danaïden. Voor ploegleider Sjefke Jansen van Mars-Flandria kwam de overwinning van zijn pupil Swinkels niet als een verras sing: „Hij had een week eerder de „Ster van Zwolle” al moeten winnen. Toen mis te hij in de slotfase de slag en hij werd slechts tiende, door de sprint van het tweede groepje te winnen, maar hij was toen ook al in een schitterende vorm” Dat Swinkels pas in zijn vierde jaar bij de amateurs aan het winnen van een grote wedstrijd, een klassieker, toekomt is minder verbazingwekkend dan het lijkt Nog nooit bereidde hij zich namelijk zo serieus voor op het wielerseizoen als nu: „Ik was textielarbeider, vever, en ik werkte hele dagen. Maar nu ben ik col porteur voor een stomerij en werk ik alleen 's ochtends enkele uurtjes. Voor de rest fiets ik. Voor het seizoen heb ik meer dan 4000 kilometer getraind. Ik ben bovendien niet meer van plan me te la ten imponeren door de anderen”, vertel de hij na afloop. Maar behalve aan zijn formidabele rij- (Van onze sportredactie) LEIDEN. De opvallendste figuur op de avond van de laatste indooratletiek- wedstrijden om de Tartantrofee was niet lichtvoetige Mieke Sterk, die de trofee in ontvangst mocht nemen voor haar presta ties gedurende drie wedstrijden, maar probleemkind Hans van Enkhuizen. Ge ruime tijd heeft hij voor zijn vrouw ver borgen moeten houden, dat hij dagelijks trainde. Hij wendde dan voor te werken in zijn Haarlemse automobielbedrijf. De situatie was na maanden niet meer houd baar en zijn vrouw, die hem aanvankelijk geboden had niet meer te sporten, stem de erin toe, dat hij lid van het Amster damse AAC zou worden, onder Wil West phal zou gaan trainen en uit zou komen in Leiden. „Ik loop meteen een record,” beloofde Van Enkhuizen lachend voor de start. Met 8 sec. in de serie en 7.8 in de finale werden dat er zelfs twee. De showman accentueerde zijn over macht nog eens door al van de balustra de weggelopen te zijn, toen zijn tegen standers nog moesten finishen. Grapje: „Even laten zien dat er maar één hor denloper in Nederland is.” In ernst: „Dit is een openbaring voor me. Het gaat nu heerlijk. Ik krijg van Westphal uitsteken de schema’s.” Hans van Enkhuizen maak te en stal de show. Op de voorlichtingsavond van Hoogovens hoort u alles over de mogelijkheden, die deze steeds groeiende industrie biedt. De voorlichting zal speciaal gericht zijn op belangstellenden voor functies in de produktie- en onderhoudsafdelingen en in de be- drijfsdiensten. De verscheidenheid van functies biedt zowel voor vaklieden als voor niet-vaklieden aantrekkelijke mogelijkheden. Er zal aandacht worden besteed aan o.a.: de aard van de werk zaamheden, salaris, arbeidsvoorwaarden. Als een goede toekomst u één avond luisteren waard is, komt u dan naar onze voorlich tingsavond. Datum en plaats staan hieronder in deze advertentie. WIELRENNEN. De Nederlandse ama teur Jos Smulders heeft in Turnhout een wedstrijd over 104 km gewonnen in 2 uur 23 min. Swinkels, die zaterdag de ronde van Zuid-Holland op zijn naam schreef, eindigde als tweede met gerin ge achterstand. Derde Guus Knetemann, vierde Bruessing. Nadat hij het jeugdrecord polstokhoog- springen van AAC-clubgenoot Fred Schrijnders met negen cm had verbeterd en op 4.15 meter had gebracht, wilde hij verder gaan. „Het ging geweldig, bij die recordsprong zat ik Wel 20 cm boven”. Zijn oude stok weer gebruikend (een „160-er”), probeerde hij over 4.25 te ko men. Het glasfiber boog verkeerd door en van vier meter hoogte viel Frank Nus se juist buiten de opvangkussens neer op de rand van de aanloop. Zijn heupen en schouder werden onmid dellijk in het ziekenhuis onderzocht; men kon geen fractuur vinden, maar de kneu zingen zijn wel zo ernstig, dat Nusse enkele weken niet zal kunnen trainen. Een flinke klap voor dit veelbelovende talent. „En ik had nog wel zo graag hor den gelopen tegen Hans van Enkhuizen”. SAN SEBASTIAN. De Nederlandse damesploeg, die vorig jaar het landen- klassement won, was zaterdag in de 58e editie van de Cross des Nations, die in San Sebastian werd gehouden, niet op gewassen tegen het geweld van de ele menten. Eén Nederlandse vertegenwoor digster trok zich echter niets van de er barmelijke omstandigheden aan. Bernie Boxem-Lenferink hield dapper vol en finishte achter de sterke Amerikaanse Doris Brown als tweede over de 3140 meter. Er waren heel wat twijfels over de ju rering. De tijden vielen wel erg goed uit af en toe en vertoonden in andere geval len te grote verschillen. Sjouke Tel lag beslist niet 0.7 sec. achter en Hans van Enkhuizen loopt waarschijnlijk niet gauw een tweede keer 7.8. Mieke Sterk werd eerste op de zestig meter vlak, maar de jury klokte Hilda Kok eerder. Geen reden om te huilen overigens voor de Trofee- winnares. 1 Kees Swinkels (Goirle) de 151 km. in 3.24.39: 2. Ted Blom (Haarlem) op 16 seconden: 3. Jans Vlot (Wanneperveen) z.t.; 4. Albert Hul- zebosch (Bellen) z.t.: 5. Arnold Voogt (Scher penzeel) z.t.; 6. Theo v. d. Loo (Weert); z.t.; 7. Wim Kelleners (Born) z.t.; 8. Sjef v. d. Burg (Berkel) z.t.; 9. Frits Schür (Hoogezand) z.t.; 10. Plet van Katwijk (Oploo) op 1 mln. 20 sec.; 11. Jules Bruessing (Bovenkerk) z.t.; 12. Bart Solaro (Den Bosch) z.t.; 13. Peter van der Donk (Rosmalen) z.t.; 14. Michel Bertou (Den Haag) z.t.; 15. Siem Berkhout (Schipluiden) z.t. ALSEMBERG Eddy Merckx heeft zijn ploeggenoot Jos Spruyt gisteren de zege in de Brabantse Pijl gegund. Op dertig kilometer van de finish zag de Belg kans te ontsnappen. Hij bouwde in die slotfase van de rit over 193 km een voorsprong van een kleine drie minuten op. Hij liep 2 min. 43 sec. weg van Merckx die bij de laatste van de tien beklim mingen van de Alsemberg zich losmaak te van zijn landgenoot Roger de Vlae- minck en een tweede plaats veilig stelde. De uitslag is: 1. Spruyt (Belg) 4 uur 39 min., 2. Merckx (Belg) op 2.43, 3. Roger de Vlae- minck (Belg) op 2.48, 4. Callens (Belg), 5. Van Springel (Belg) beiden op 2.53, 6. Van Coningsloo (Belg) op 3.13, 7. Karstens. 8. Swerts (Belg), 9 Zoetemelk 14. Wagtmans, 17. Steevens, 22 Van Kat wijk. 24 Prinsen, 30. Tabak. Luis Ocana heeft de proloog-tijdrit van de zogenoemde Catalaanse week gewon nen. Hij legde de tien kilometer op een circuit in de buurt van Barcelona af in 14 min. 20 sec. gen te doen op Papendal is mijn techniek ineens vooruitgegaan. Ik heb het gevoel dat het nog veel hoger kan, daarom ben ik nog steeds niet tevreden. Als ik snel achter elkaar spring gaat het erg fijn. Tegenstand heb ik niet nodig.” De 400 meter was ook weer een inte ressante affaire. Toine van de Goolberg evenaarde het Nederlands record (48.7) van Mahieu en versloeg Sjouke Tel die er niets van begreep: „Mijn trainer in Leverkusen, Bert Sumser, zal razend zijn, als hij mijn tijd hoort. Ik word nu wel persoonlijk gesponsord, maar dan moet het wel beter gaan.” Zeker als ik aan Duitse competitiewedstrijden wil gaan meedoen, zoals het plan is. Die tijd van mij, 49.4, daar klopte trouwens niets van.” Het kunstwerk ter waarde van 1000, Open Groei II van beeldhouwer Jan Mul der, kwam dus in het bezit van Mieke Sterk. Zij is een van de weinigen die alle Tartanwedstrijden, die gesponsord wer den door Minnesota 3 M. heeft meege maakt en nog wel op een constant hoog niveau. Haar 8.3 sec. van zaterdagavond op de 60 meter horden telt internationaal mee en ondanks een lange trainingsdag op Pa pendal kwamen zij en Miep van Beek (8.4) nog zeer goed uit de voeten. De laatste stootte bovendien 12.19 met de ko gel „Op Papendal had ik al 42 stoten gedaan” en werd eerste bij het hoog springen (1.70 meter), voor Mieke van Doorn. De afsluiting van het indoorseizoen be loofde een anti-climax te worden na de Europese kampioenschappen in Sofia. Eg bert Nijstad: „Ik was helemaal niet van plan te komen. Om de organisatie een plezier te doen èn om Eddy Slave te ver slaan probeerde ik het nog een keer, maar het past helemaal niet in de trainingsop- bouw voor Helsinki.’ ’De Arnhemmer was een van de weinigen, die er zo over dach ten, want het aantal wegblijvers was te groot om op te sommen. Dat er deson danks enige prestaties van wereldniveau vielen aan te tekenen, was des te opmer kelijker. Voor de eerste maal was het zelfs erg moeilijk om de extra-prestatie- prijs uit te loven, er waren te veel kan didaten. Nijstad zelf leverde een enorm gevecht met Slavé; de „man zonder eindsprint" versloeg Slavé door taktisch een uitge kookte race te lopen en door een gewel dige spurt voor de finish: 7.57.4, een tijd die nog maar nauwelijks gerealiseerd is dit jaar. En er viel nog een wereldprestatie te noteren. De Surinaamse sprinter Eddy Monsels, gebrild, student in de geologie èn ongetraind natuurtalent kwam op de 60 meter vlak 0.1 sec. boven het wereld record van de Russen Borsov en Pankra tov (6.4). „In de vorige wedstrijden had ik weinig tegenstand, nu werd ik opge jaagd door de Belg Hubert en de jeugd kampioen Van Wilden.” Monsels lijkt erg traag te starten. „Dat komt enerzijds omdat ik een zeer lange pas heb, maar ik doe het ook bewust om beter in mijn loopritme te komen.” De limiet voor Sofia was volgens de de Leidenaar veel te scherp gesteld. Dat was vooral vervelend omdat zijn kansen alleen in de indooratletiek liggen ’s Zo mers vertoeft hij in het buitenland in het kader van zijn studie. En dan ging het tenslotte op het meest onderontwikkelde onderdeel van de Ne derlandse atletiek het polsstokhoog springen ook eens leuk. Bert Krijnen (GAC) evenaarde het Nederlands record met 4.50, maar in enkele extra-pogingen kwam hij ook over 4.60, 4.70 miste hij maar nauwelijks. „Door bepaalde oefenin- (Van onze sportredactie) LEIDEN. De 18-jarige Amsterdam mer Frank Nusse, de eerste junioratleet in Nederland, die op de tienkamp de 7000- puntengrens passeerde, raakte tijdens de indoorwedstrijden in Leiden vrij ernstig geblesseerd. bossen gelopen. Ik ben drie kilo afgeval len. Maar wat heeft het opgeleverd? Dit is toch geen moyenne voor een wereld kampioenschap.” Eindstand: 1. Ceulemans 2. Van Bracht 3. Scherz 4. Giilbert 5. Kashiki 6. De Ruyter 7. Suarez 8. Diab De stand Delta Lloyd 1 8 Scylla 1 Tempo T. In de degradatiepoule zijn de beslis singen gevallen. Maasbree drukte Belcrum definitief op de laatste plaats. Belcrum moet nu met twee Hoofdklasse-teams strijden om één plaats in de nieuw te vor men Promotie-ereklasse. Door het verlies van NOAD tegen AMVJ is Maasbree nu onbereikbaar geworden. Maasbree zal met Delta Lloyd 2 moeten uitmaken wie in de ereklasse, die tot zes teams wordt teruggebracht, mag blijven. Bij RohdaOns Eibernest was zeer veel spanning. In de eerste helft had Ons Eibernest door J. Tims en R. Em merik een 2-1 voorsprong, die door Th. v. Zee na de rust tot 3-1 werd vergroot. De geelzwarten herstelden zich geheel en B. v. Houten en Nel v. Lunteren brachten de stand op 3-3. Ook veel spanning bij Blauw WitAr- worpen werden uitgedeeld. Blauw Wit kreeg er zes en benutte er vier. Archi pel mocht er vier slechts éénmaal Bram Leeuwenhoek, de chef de mission van München, die tot zijn benoeming in deze functie trainerscoördinator van de KNAU was, kreeg de Thompson-beker uitgereikt. De KNAU-beker voor de beste damesprestatie ging naar Ilja Keizer en de Herman van Leeuwen-beker voor de beste herenprestatie mocht Bram Wasse naar in ontvangst nemen. Europees jeugd kampioene hoogspringen Mieke van Doorn werd onderscheiden met de Fanny Blankers-Koen-plaquette, terwijl Frank Nusse de Albert Spree-beker in ontvangst mocht nemen. Het jonge tweetal kreeg tevens de nieuw-ingestelde gouden jeugd- uniespeld. Delta Lloyd 2 liet Steeds Hoger/TSB met lege handen huiswaarts keren. Bij de Ha genaars werd Onnes vervangen door Nico Holtzapfel. Voor de Delta Lloyd reserves kwamen de punten van Stencel en Kraayenga, die geen verlies kenden. Lu cas kwam echter niet tot scoren. (Van onze sportredactie) BEEKBERGEN. Het alles overheer sende punt op de dit weekeinde in Beek bergen gehouden bondsvergadering van het Nederlands Handbal Verbond was het onverwachte besluit van bondsvoor zitter Max Rijkenberg om af te treden. Aanleiding voor dit heengaan was het be sluit van de vergadering na discussies om met grote meerderheid (101 tegen 19 stemmen) het voorstel van de bondscom- missiewedstrijdwezen te aanvaarden om met ingang van het nieuwe seizoen de landelijke veldhandbalklassen op te hef fen. Veldhandbal zal dus vanaf het sei zoen 1971-’72 nog slechts op regionaal niveau gespeeld worden. Rijkenberg had als zijn mening naar voren gebracht, dat dit het verbond per definitie geheel naar zaalhandbal zou doen overzwaaien. Deze ontwikkeling acht hij onjuist. Vice-voorzitter Ab Schimmel uit Eind hoven zal tijdelijk als voorzitter optreden, maar ambieert deze functie niet blijvend. (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Er stroomt nieuw bloed door de Nederlandse biljartsport. Veertien dagen nadat Jean Bessems met een tweede plaats in het Europese toer nooi 47/2 te Nice opgerukt was naar in ternationaal niveau, verzekerde zich gis teren de 23-jarige Rini van Bracht van het wereldzilver in het driebanden. Het Nederlandse succes in Groningen zelfs tweevoudig, want naast Raymond Ceulemans stond ook Henny de Ruyter op het ereplatvorm. De grillige 41-jarige Waalwijkse caféhouder dankte die onver wachte derde plaats aan het volledig fa len van Johan Scherz, maar vooral aan zjjn routine. Rini van Bracht kon zo hoog eindigen omdat zijn intensieve scholing eindelijk vrucht begint af te werpen, om dat hij het serie-spel onder de knie krijgt en omdat, aldus Raymond Ceulemans, „het jongske beter speelt dan een ge wone driebander.” Het 26-ste wereldkampioenschap drie banden heeft van de vijfde tot en met de laatste ronde een sensationeel verloop gehad, met als climax een voor Neder land sensationele uitslag. In Groningen gebeurde wat niemand voor mogelijk had gehouden: de negende wereldtitel van Ceu lemans heeft zaterdag aan een zijden draadje gehangen. Van Bracht kwam via overwinningen op de Egyptenaar Diab en de voormalige wereldkampioen Suarez op tien matchpunten. De spelvreugde van de 42-jarige Allan Gilbert uit Los Angeles dreef Ceulemans zaterdagavond naar volslagen wanhoop. Voor het eerste haperde de machine, voor de eerste keer greep de grote Raymond naar de zakdoek om het zweet van zijn gefronste voorhoofd te wissen. Zeker is dat Raymond Ceulemans in dit toernooi zijn produktie niet met opzet geremd heeft. Hij heeft geen kans gekre gen om te showen. Ceulemans is moe van het winnen. Hij heeft een overladen de- monstratieprogramma (350 gulden per avond) achter de rug. Hij heeft geen en kele partij licht gespeeld. Zijn algemeen gemiddelde is beschamend, bijna 0.400 minder dan normaal. Wat Ceulemans zwaarder op de maag zal liggen is niet zijn moyenne maar de wetenschap dat hij het in de nabije toe komst uiterst moeilijk zal krijgen. De nu 33-jarige Belg zal niet ongestraft van het ene naar het andere toenooi kunnen blij ven hollen. Hij signaleerde het zelf: „Ach de conditie is goed. Vlak voor ik naar Gronigen reisde heb ik elke dag in de (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. In de ereklasse tafelten nis stelde Tempo Team zjjn derde plaats veilig middels de winst op Scylla 2. Nico van Slobbe nam met drie zeges de helft van de punten voor zjjn rekening. Wim Schoonemeyer zag alleen zjjn partjj tegen Ed Fallaux met 20-22 in de derde game verloren gaan en Leo van Leuffen scoorde via Theo Bakker. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Eindelijk heeft de 21- jarige Brabander Kees Swinkels uit Goirle alle schroom van zich afgeworpen. Hij is nu al aan zijn vierde seizoen bij de amateurs begonnen, maar tot nu toe bewoog hij zich altijd bescheiden op de achtergrond: „Altijd heb ik erg tegen die andere jongens opgekeken en ik durf de eigenlijk nooit goed met ze mee te sprinten”. Maar zaterdagmiddag stootte hij dan eindelijk door naar de top door in de finale van de wielerklassieker, de ronde van Zuid-Holland, de hele concur rentie uit de wielen te rijden. Tenslotte freewheelde hij met een voorsprong van 16 seconden op zijn achtervolgers in Den Haag als winnaar over de eindstreep. alleen uit een tien man sterke kopgroep weg. De cracks in die kopgroep gaven hem, als onbekende, kennelijk geen schijn van kans, temeer omdat zijn voorsprong lange tijd niet meer dan tien seconden bedroeg. Ted Blom uit Haarlem van Caballero, die tenslotte de sprint van de achtervolgers zou winnen en derhalve tweede werd, gaf als verklaring: „We lieten voor elkaar de taak liggen om Swinkels even terug te pakken. Niemand wilde het initiatief nemen en toen we tenslotte wel gingen rijden was het te laat”. Sjef van de Burg uit Berkel voeg de eraan toe: „Maar Swinkels reed in die slotfase ook wel verrassend goed”. Het was de inderdaad verrassende ont knoping van een boeiende ronde van Zuid-Holland, waarin de 130 deelnemers voor felle gevechten zorgden. De beslis sende ontsnapping van de tien man ster ke kopgroep kwam tot stand in de buurt van Waddinxveen, circa 50 kilometer voor het einde. Vlak daarvoor was er enige rust in de voorste linies gekomen, nadat een kopgroep van zeventien man was achterhaald voor een tweede groep van achttien renners. Caballero won Kroon en Acifit. II

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 16