Drugteam Staten begon debat over Schiphol Rond de losplank verzond Ongewenst dat capaciteit manifest uitgroei! tot het niveau van vierbanenstelsel Auto verleende I METI COAT N.V OPLEGGERS-UITSNIJDERS I I ASSISTENTEN geen voorrang DRAAIER LASSERS VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND CONSTRUCTIE- BANKWERKERS Havenberichten Twee inbraken dit weekeinde Gewonden werden later ontdekt IN DE VISHAL K> BROUWER, KLOES EN CO ACCOUNTANTS IJmuider Courant MAANDAG 22 MAART 1971 4 1 H aring 1 Gering 1 Wrakken i Korte Veerstraat 1 - HAARLEM Telefoon 025-323540 Voor onze coupe-afdeling zoeken wij Of iemand die voor dit afwisselende vak opgeleid wil worden. Ook part-timers kunnen in aanmerking komen Heeft u interesse? Maak even een afspraak met onze heer Kuntze. N.V. VOOR HET RAYON HAARLEM van ons kantoor te Rotterdam vragen wij (Van een medewerker) IJMUIDEN De aanvoer voor IJmuiden heeft vorige week voor namelijk in het teken gestaan van de door spanvissers binnengebrachte ha ring. Vandaar dat deze aan voer reeds maandag zo groot is geweest dat di verse schepen, waaronder zelfs ha- ringkotters met hun vis tot dinsdag moesten blijven liggen. Voor de aan voerders is dit een grote teleurstelling geweest, omdat zij een minder forse drukte hadden verwacht nu ongeveer vijftien schepen wegens hun komend vertrek naar Ierland aan de visserij werden onttrokken. h t r d 1 s ti V g Constructiebedrijf „STAALWERK” Geluidshinder Velsen-IJ muiden (Vervolg van pagina 1) HAARLEM Het is ongewenst dat de capaciteit van Schiphol uitgroeit boven het niveau dat volgens de com- missie-Falkenhagen met een vier banenstelsel bereikt kan worden. Dat is de uitdrukkelijke wens van de meerderheid van de zes grootste Statenfracties, die neergelegd werd in een motie die ir. IJ f f (PvdA) vanmorgen indiende. De zes fracties die de motie ondertekenden geloven dan ook dat de bestaande plannen om de luchthaven met een vijfde en even tueel zesde baan uit te breiden reso luut van de hand moeten worden ge wezen. Overwegingen Dat is uit het leven gegrepen 4 V tot vraagt 1 OOK DE AANVOER van platvis is ge weldig tegengevallen, mede als gevolg van het vertrek der kotters die allen tot de grootste eenheden van deze vloot be horen. Op een dergelijke wijze moesten de scholprijzen welhaast tot een nauw- lijks voorstelbare hoogte oplopen. Hier kan nog bij worden opgemerkt dat, even als bij de diverse tongsoorten de kleine schol het duurst moest worden betaald. d d Sollicitaties aan bovengenoemd adres tus sen 16.00 uur en 17.00 uur of na telefoni sche afspraak (0 2550) 12846 of 12847 ti i< 1 h Sï z tl r z s Zl d n 1( d h S e n ii li It d v si V n d n n o BREESAAPSTRAAT 6 - IJMUIDEN Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 8.05, tarbot 10.30—9.96, grote tong 5.66 5.20, grootmiddel tong 7.596.92, klein middel tong 8.41..99, tong I 10.299.86, II 10.36—9.89, zalm 10.05—8.60. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 122— 98, middel kabeljauw 144126, zwarte grote koolvis 7468, zwarte middel koolvis 7969, grote leng 130, middel heek 660. Per tien stuks: grote kabeljauw 8056, middel kabeljauw 7662. Per hoop: rog 10668. ZOALS WORDT aangenomen heeft een twintigtal van de hieraan deelnemende schepen te kennen gegeven de vangsten in IJmuiden aan te voeren en hier te la ten verkopen. Deze vaartuigen hebben hun kisten dan ook van de IJmuidense hallen betrokken. De overige vijfentwin tig schepen zijn als volgt verdeeld: acht voor Scheveningen, zeven voor Den Helder, acht voor Urk en twee voor Goe- dereede. Per 50 kilogram: grote schelvis 6148, middel schelvis 6051, kleinmiddel schel vis 5661, schelvis I 6143, wijting 62 45, schar 6052, gul I 6555. II 5245, III 4540, grote schol 5145, schol I 56 46, II 58—48, III 60—38, tarbot 488—222, griet 215125, tongschar 150100, schar- tong 5950, haring 26.8019.20, makreel 6638, leevr 14, grote kuit 55, kleine kuit 140102, poon 70, haai 5950, zwarte koolvis I 36—27, II 30—25, heek I 180, II 132, III 81, kleine leng 52, kleine lom 50, kleine wolf 125. Snelle voltooiing, publikatie en even, tuele toepassing van de resultaten van de studie van het plan-Stroethoff (om Zwanenburg heenvliegen) om de geluidshinder in Zwanenburg te ver minderen. WEL KAN HIER nog bij worden aan gevoerd dat de schippers daarvan beho ren tot hen, die bijzonder goed zijn be kend met de ligging der wrakken uit de vorige wereldoorlog bij routeboei ST 6, zodat van deze schepen elke week nog wel een hoeveelheid gul kan worden ver wacht. Anderen hebben dit hier ook meer malen geprobeerd, om daarbij dan ech ter als het ware met bebloede koppen af te trekken, omdat in deze omgeving vrij wel geen net kon worden heelgehouden. Dikwijls moest het net hier met de totale omlijsting worden achtergelaten, omdat het geheel in een wrak verward raakte. Een en ander betekent uiteraard een aan zienlijke schadepost. NU DE TIJD van de haringvangsten voor de grotere trawlers steeds dichter bij is gekomen, hebben enkele schepen in de Haringhaven reeds een ligplaats inge nomen, waaronder de VL 103 en 112 en de KW 141 en 15. Aldus kunnen deze sche. pen wel voor drie weken van de lijst van aanvoerders worden geschrapt. Wanneer nu de aanvoer op de kust niet beter wordt, zullen ongetwijfeld meerdere sche pen vroeger met de „graaiperiode” een aanvang maken dan normaal het geval is geweest. Dit was steeds omstreeks half april. Voorts is bekend dat ook in Sche veningen reeds een aantal schepen een onderhoudsbeurt ondergaat. DEN HAAG De 9-jarige Q. Augustinus is zondagavond in een ziekenhuis in Den Haag overleden aan de gevolgen' van een ongeluk. De jongen reed plotseling met zijn fiets van het trottoir de rijweg op. Hij werd aangereden door een auto. Schiphol te exploiteren luchthaven in de Markerwaard biedt naar hun mening daartoe optimale mogelijkheden. DE AAN VOER van de noordelijke Noordzee uit is vorige week slechts door een gering aantal schepen verzorgd, om dat de animo voor de markten in Duits land nog altijd niet is verminderd. Even min de doorvoer van schelvis, hetgeen een lucratief bedrijf is, vooral wanneer er voor goede kwaliteiten een redelijke prijs kan worden gemaakt. Daar komt nog bij dat de wij tingaanvoer door de kusttrawlers eveneens van geringe bete kenis blijft. NA DE SUCCESSEN in de eerste twee maanden van 1971 heeft de kustvisserij toch niet dezelfde goede resultaten kun nen boeken als verleden jaar, omdat zo wel de gul- als de kabeljauwvangsten bij zonder snel zijn teruggelopen. Alleen de bijzonder gelukkigen slagen er dus nog maar in met een behoorlijk „vangetje” aan de markt te komen. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 20 kisten wijting, 700 kisten gul, 195 kleine kisten haring, 450 kisten schol, 20 kisten varia, 700 stijve kabeljauwen en 9500 kilogram tong. IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden door 49 vaartuigen aange voerd: 8523 kisten en 3914 kleine kisten vis, 6100 stijve kabeljauwen en 750 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 340 kis ten en 1040 kleine kisten schelvis, 137 kis ten en 455 kleine kisten wijting, 1695 kisten gul en kabeljauw, 1340 kisten koolvis, 2643 kist en 2301 kleine kisten haring, 76 kleine kisten makreel, 1951 kisten schol, 22 kisten tarbot, 212 kisten en 42 kleine kisten varia. MAANDAG 22 MAART Aquarium ver. Velsen, 20 uur: Opening nieuwe Aquarama in het PEN-gebouw, Kanaalstraat, IJmuiden. Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden- West, 20 uur in Herv. Wijkgebouw Radar- straat, IJmuiden: Ledenvergadering. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant- poort-Noord 19 tot 21.30 uür. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18.30 tot 21 uur basketballtraining Exercitia; 21 tot 22.30 uur zaalhandbal- training Full Speed. Alle besluiten die in de toekomst nog genomen zouden worden om het banen- patroon te veranderen, zouden moeten zijn ingegeven door de wil om de lawaai- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het afgelopen weekeinde zijn twee zaken door inbre kers bezocht. Allereerst de vleeswarenfa- briek „Kennemerland” aan de Parallel weg, waar men op diverse afdelingen al les overhoop heeft gehaald en uit een geldkistje 15 heeft meegenomen. Voorts zijn in de vriescel van de slagerij enige bakken met vlees omgegooid. Zondagavond ging de alarmcel van electriciteitsbedrijf Born aan de Bree- straat in werking. Een door de politie ingesteld onderzoek wees uit, dat op de bovenverdieping twee ramen open ston den. In de gang werden enkele zaklan taarns gevonden. Uit de etalage waren een stereo- en een radiobandrecorder als mede twee muziekcassettes verdwenen. Vanmorgen kwamen aan het woord: P.v.d.A., P.P.R. (die niet met de motie meedoet en geen voorstander is van de Markerwaard), V.V.D. en D’66. Een stringente beperking en regula tie van nachtvluchten en het verbie den van proefdraaien zonder dat ge- z briuk wordt gemaakt van geluid dempers. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Amstel- stroom Huil; Svanfjord, Nynaham, Beverwijk; Nordfonn, Gyon; Rijnstroom, Shoreham; Adel heid Slbum, Workington; Helios 2, Uddevalla, IJmuiden; Otto, Bremen; Rolf Behrmann, Lon don; Nordsee, Karlstad; Stefan-J Frederlks- vaersk; Jan, Odense; Henrick Jendza, Antwer pen; Sibris, Vllsslngen; John Kruses; Helsing borg; Tor Hollandia, Gothenburg; Hermod, Bos ton; Scheldeborg, Hudiksvall; Martha Friesecke, Poole, IJmuiden; Heino Brohan, Flixborough; Adele J; Hogeness: Karen Winkler; Flixborough Maas, Freetown. Zondag aangekomen in IJmuiden: Erjo, Rot terdam; Lady Sybilla, Newcastle; Unden, Karl stad; Marathon, Antwerpen; James Rowan, Ips- wieh; Rutensand, Weser; Susann von Bargen; Gefle, Zaandam; Nerlandia, Kopenhagen, Aar hus; Elbe Ore, Monrovia, IJmuiden; Emsworth, Londen; Greenland, Londen; Asta, Rauma; Pull borough, Londen; Ambience, Rochester; Vare- nes, Haugesund; Blumenthal, Bremen; Adi, Aar hus, IJmuiden; Hoop, Poole, IJmuiden; Brinda, Poole, IJmuiden; Hondsbosch; Londen; Hagoro- mo Maru, Norfolk; Mithras, Hamburg; American Alliance, Le Havre; Helga-S, kopenhagen; Her mann Helene, Aarhus; Gullhav, Grangemouth, IJmuiden; Hoegh Benin, Dakar. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Reinhold Krusemark, Cork; Bonny, Rotterdam; Havelet, Liverpool; Landhadeln, Rotterdam; Gazelle, Bos ton, Zaandam; Anna Gerdes, Kopenhagen; Erik, Bremen; Klaus Mink, Malmoe; Albert-V, Felix- towe; Buitenhuizen; Sorel, Newcastle; Jean-E, Londen; Irish Elm, Antwerpen; Sabina, Rotter dam; Novozybkov, Rotterdam; Amstelland, Las Palmas; Kattenturm Cont. Plat; IJmuiden Hugo Oldendorff, Le Havre; Audacity, Nordenhav; Otto, Bremen; Olive, Whitby, IJmuiden. Zondag vertroken van IJmuiden: Atlas, Bal timore; Tor Hollandia, Immingham; Svanfjord, Bremen, Beverwijk; Eiderhoft, Hull; Essi Kristi ne, Narvik, IJmuiden; Rijnustroom. Shoreham; Fina Britannia, Noordzee, Thea-K, Malmoe; Ger- da-K, Malmo; Niederrhein, Konor; Conmander, Philadelphia; Amstelstroom, Hull; Susanne Schulte; Monrovia; Zaanstroom, Felixtowe; On- dine, Cleveland; Lakhta, Toronto, IJmuiden; Stolt Fuji, Hamburg. Maandag aangekomen in IJmuiden: Atlantic Skou, St. John; Valle de Butron, Immingham; Willem Koerts, Liverpool. Maandag vertrokken van IJmuiden: Alexander 1. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. U bent assistent-accountant, studeert voor 't praktijkdiploma of het di ploma MBA of bent misschien zelf al begonnen met de studie voor het S.P.D. of NIvRA-opleiding. U zou wel eens willen veranderen, mits er dan ook goede toekomst mogelijkheden zijn. Als middelgroot accountantskantoor kunnen wij u die mogelijkheden bieden. U krijgt bij ons een goed salaris met een premievrije pensioenregeling. Dat salaris is uiteraard in overeenstem ming met uw praktijkervaring en uw studieresultaten. Uw studiekosten zijn voor onze rekening, en, hoewel misschien niet voor iedereen van direct belang, onze outokostenregeling is up to date. Gezien ons werkgebied is het best mogelijk, dat uw huidige woonplaats geen enkel probleem oplevert. Heeft u belangstelling, schrijft u dan naar ons kantoor te Rotterdaam, Heemraadsingel 155, tel. 010-234079. Een eventueel gesprek kan ook in de avonduren plaatsvinden. BEHALVE DEZE schepen is ook nog een vijftal actief buiten deze, door de re gering geleide visserij. En omdat zij op deze wijze een volledige vrijheid hebben behouden, valt over de marktmogelijkhe- den weinig te vermelden. DINSDAG 23 MAART Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Velsen- IJmuiden, 14 uur in 't Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, bloemsierkunst, onder lei ding van Cita van Santen. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren v. sociaal advies: 9 tqt 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, telefoon 02550—15010, 11 tot 12 uur in het Buurt huis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 0251024025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 023378014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort, tel. 023 378014. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telef. 02550—10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18 23 uur badmintonvereniging IJmond. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 16-jarig meisje uit Beverwijk is zondagavond omstreeks tien uur gewond geraakt bij een ver keersongeval op de voorrangskruising KerkwegRidder Arnoudlaan. Het meis je is per ambulance naar het St. Jozef- ziekenhuis gebracht. Het ongeval ontstond aldus het poli tierapport doordat een automobilist uit Uitgeest op de voorrangskruising geen voorrang verleende aan het meisje, dat op een fiets reed. Toepassing van een zodanig prefe rentieel baangebruik dat dichter be bouwde gebieden minimaal worden belast. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de nacht van zaterdag op zondag werd de Velsense politie er door de ongevallendienst telefonisch op attent gemaakt dat op de Julianakade bij de Wijk aan Zeeërweg in IJmuiden een aanrijding met letsel zou hebben plaatsgehad, tussen een personenauto en een geparkeerde vrachtwagen. Als ver moedelijke oorzaak werd daarbij ver meld dat de bestuurder van de personen auto op de Julianakade een stoeprand had geraakt, waardoor hij de macht over het stuur verloor en met de vrachtwagen in botsing kwam. Bij aankomst van de politie waren al leen de ongevallendienst en de beschadig de auto’s nog aanwezig, terwijl de even tuele gewonden reeds waren verdwenen. Aan de hand van het kenteken kwam de politie bij een adres in IJmuiden terecht, waar een achttienjarige jongeman werd aangetroffen met wonden aan hoofd en neus. Tevens kwam hierbij vast te staan dat zich nog twee jongemannen van de zelfde leeftijd in de auto hadden bevon den, waarvan er een door een particulier met een zware hersenschudding naar het Antcniusziekenhuis was overgebracht. Het slachtoffer moest hier worden opgeno men, terwijl de tweede inzittende geen letsel had opgelopen.» De bestuurder had een lichte hersenschudding, doch behoef de niet in het ziekenhuis achter te blij ven. De personenauto is total-loss, terwijl de vrachtwagen zwaarder van construc tie enige deuken heeft opgelopen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het drugteam IJmond heeft aan alle gemeenteraadsleden, art sen, personeelschefs en politie-autoritei- ten van de IJmond een manifest gezon den, waarin men oproept op korte ter mijn ruimte beschikbaar te stellen, waar in de noodzakelijke begeleiding van drug- gebruikers(sters) in moeilijkheden, afdoen de kan worden gerealiseerd. Het drugteam heeft dit manifest ver zonden, na een zondagmorgen in de Jozef kerk gehouden thematische viering, waar in informatie werd verstrekt over het intensief gebruik van soft- en harddrugs in de IJmond. Men hoopt, dat de genoemde personen, aan wie het manifest is gezonden, het druggebruik als een realiteit onder ogen zullen gaan zien. Het team dringt erop aan via de eigen kanalen aan te dringen op een dekriminalisering in de benade ring van druggebruikers (sters). Men dringt voorts aan op de stichting van een adviescentrum voor jongeren. In de the matische viering verklaarde een woord voerder van het team, dat de IJmond 2000 tot 3000 gebruikers van drugs telt. GS dringen er voorts op aan de thans bestaande geluidshinder te lijf te gaan door een aantal maatregelen. Enkele daarvan: Vaststelling en stringente controle op de naleving van zodanige in- en uit vliegprocedures dat bebouwde kom men maximaal worden vermeden. belasting voor alle woonbebouwing, bin nen de 45-Kosteneenheden te houden. Enkele overwegingen die hebben ge leid tot het formuleren van deze motie, zijn: dat de problematiek ten aanzien van Schiphol in belangrijke mate wordt veroorzaakt door de zich toespitsen de tegenstelling tussen de toeneming van woonbehoefte en de planologi sche verantwoorde ruimtelijke mo gelijkheden om hieraan te voldoen; dat, door het niet tijdig ter beschik king komen van verbindingsmoge lijkheden, niet verwacht kan worden dat in en buiten Amstelland en de Meerlanden de huisvestingsbehoeften in de komende jaren opgevangen kunnen worden; en tenslotte dat niet verwacht wordt dat de lawaaibelasting blijvend door de aanleg van een vijfde en zesde baan wordt beteugeld. De fracties overwegen verder dat een verdere groei van de luchthavencapaci teit wenselijk is opdat wordt voorkomen, dat de concurrentiepositie van Nederland in het internationale luchtverkeer wordt verzwakt en dat het voor de noordvleu- gel van de randstad en voor Amsterdam in het bijzonder van grote economische betekenis is, dat het accent van deze groei in deze omgeving blijft liggen, mede tot bevordering van de welvaart in Noord en Oost-Nederland en het noorden van Noord-Holland. Een in samenhang met Spreiding van chartervluchten over alle daarvoor in aanmerking komen de Nederlandse vliegvelden. bilthoven - den haag - rotterdam - veendam- zutphen Wilt u kennismaken met IJmuider Courant vul dan onderstaande bon in. Bezorg mij tot en met 31 maart 1971 gratis Naam Adres oon pl aats Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee 6.p. m.) kwartaalabonnee 17.50 p. kwartaal) Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN: Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant Het is goed dat iedereen bijtijds weet waar hij in dit leven aan toe is.... een maximale informatie bevordert het onderscheidingsvermogen en het eigen oordee.: Kies de krant die volledig en degelijk informaties verstrekt, kies IJMUIDER COURANT. DE AANBIDDER Nu we vijfentwintig jaar verloofd zijn mag je het einde lijk weten ja getrouwde mensen slapen samen in één bed I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4