Spartak Trnava ligt Ajacieden nog erg vers in het geheugen Zuid-Kennemerland voor MICHELS Trainer Kurt Linder is niet Berlin Vorwarts bang voor Bent u al voor zo’n GRATIS uitlaatgastest bij één van EDO, Haarlem en RCH denken over één club EEN GEFRUSTREERDE SCHOT KAN” de Shell-stations met het paarse spandoek geweest? „IK VRAAG ME AF WAT Shell wil samen met u de luchtverontreiiügins beperken Boksers verloren van West-Engeland kandidaat wereldtitel derde etappe Rusland Zilioli wint 15 IJSHOCKEY DINSDAG 23 MAART 1971 Risico Serum ook zuiniger. SHELL Uit de steekproef bleek dat slechts monoxyde. Na het bijstellen van de HAARLEM De besprekingen, die gisteravond plaats vonden tussen de delegaties van de besturen van EDO, RCH en Haarlem onder leiding van de erevoorzitter van HFC de heer P. C. van Houten (bijgestaan door mr. N. J. P. Giltay Veth) zijn in goede harmonie ver lopen en hebben tot een positief resultaat geleid. De delegaties van de besturen zijn bereid de oprichting van één betalende vereniging voor Zuid-Kennemerland ernstig te overwegen. Binnenkort zullen de be sprekingen worden voortgezet. Hierbij zullen nog tal van problemen moeten worden opgelost. Bij volgende besprekingen zal een vertegen woordiging van de FBO aanwezig zijn. carburateur zakte het gemiddelde tot 2,8%. Dus ver onder de straks gel dende wettelijke norm. Als u ook meehelpt kan de luchtverontreiniging drastisch beperkt worden Shell helpt de luchtverontreiniging beperken met zijn benzine nieuwe formule. Maar ook als automobilist kunt meehelpen, als u gebruik maakt van de gratis uitlaatgastest bij Shell. Het duurt maar een paar minuten U wordt snel en gratis geholpen op één van de ruim 250 Shell-stations met het paarse spandoek. En u rijdt er niet alleen „schoner" door, maar 1/3 van de auto’s voldoet aan de eis, dat de uitlaatgassen maximaal 4%% koolmonoxyde mogen bevatten. Een eis die binnenkort wettelijk ingevoerd wordt. Na de test gemiddeld slechts 2,8% koolmonoxyde De niet goed afgestelde auto's pro duceerden gemiddeld 6,8% kool* MARC SERNÉ voetballen. Met die 2-0 voorsprong hebben we toch een goede uitgangspositie”. Het klonk allemaal heel erg overtuigend uit de mond van PSV-trainer Kurt Linder, vlak voordat het uitgebreide spelers-, suppor ters- en journalistengezelschap gistermid dag op het vliegveld Zuid-Limburg in de DC-9 „Istanboel” van de KLM de lucht in ging. (Van onze sportredactie) OOST-BERLIJN „Angst? Waarom eigenlijk? We gaan tegen Vorwarts gewoon Q <O 3» BERN. Rusland heeft er maandag avond geen twijfel over laten bestaan ook dit jaar weer een serieuze gooi naar de wereldtitel ijshockey in de A-groep te doen. De overwinning met 10-2 op de Ver enigde Staten, dat het toernooi verrassend met een zege op Tsjecho-Slowakije was be gonnen, is veelzeggend. De Tsjechen be haalden overigens maandag in Bern hun eerste overwinning, zij het op West-Duits- land (9-1), dat onderaan stond en staat. De uitslagen van de maandag in Bern gespeelde wedstrijden zijn: Rusland-Ver- heid geworden. Er zijn er een paar bij voor wie die Schotse stormlopen geheel nieuw zullen zijn. Het gros loopt echter al een tijdje mee, dus die zijn het ge wend. Dat is belangrijk omdat je weet dat je van een ploeg, die onder deze om standigheden alles of niets gaat spelen, een enorme explosie kunt verwachten.” Dat Celtic niet valt of staat met het opstellen van Murdoch is ook Michels wel bekend. Daar is bijvoorbeeld de in ere herstelde „generaal” op het middenveld John Hughes. Het Schotse enfant terri ble heeft zijn heroptreden in Celtic’s top- elf (vooral zaterdag tegen Kilmarnock, toen Celtic met 4-1 zegevierde, speelde hij een goede wedstrijd) vergezeld doen gaan van enkele niet mis te verstane ver wijten aan het adres van zijn eigen team genoten. Bijvoorbeeld tegenover McNeill, BARCELONA. De Italiaanse wielren ner Italo Zilioli heeft maandag de derde etappe van de ronde van Catalonië ge wonnen, een rit over 198 kilometer van Tarragona naar Hospitalet de Lobregat. De tweede plaats was voor de Belg Geor ges Pintens. De uitslag is: 1. Zilioli (It.) 198 km. in 5 uur 37 min 12 sec.; 2. Pintens (Bel.) z.t.; 3. M. Lasa (Spa.) 5.37,48; 4. Aimar (Fra.) z.t. 5. E. Pettersson (Zwe) z.t De klassering van de Nederlanders in de etappe was: 50. Gerrits; 55. Van der Vleuten, 98. Kisner, 99. Van Midden. Ot- tenbros, Serpenti en Frijters gaven op. Buckacki en Hoekstra kwamen te laat binnen en werden van verdere deelneming uitgesloten. Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Ocana (Spa.) 8 uur 25 minuten 22 seconden; 2. Pintens (Bel.) z.t.; 3. Zilioli (It.) 8.25,23; 4. Poulidor (Fr.) 8.25,29; 5. G. Pettersson (Zwe.) 8.25,38. Wie de mensen zullen zijn die de Cel- tic-eruptie teweeg moeten brengen, is nog niet geheel duidelijk. Het meespelen van Bobby Murdoch vormt een vraagteken, waarbij zowel Michels als zijn Celtic-col- lega Jock Stein tot een gelijkluidende con clusie komen. Michels: „Als Celtic Mur doch opstelt, dan neemt het toch wel een groot risico. Hij heeft tenslotte weken niet meer meegedraaid in de top.” Jock Stein: „Ik weet het niet met Murdoch. Hij heeft in het reserve-elftal enkele uitstekende wedstrijden gespeeld, waarbij hij geen enkele hindernis ondervond van zijn schouderblessure, maar het is mogelijk dat hij tegen Ajax vanwege de ontwen ning van het spelen van topwedstrijden het ritme verstoort.” big boss zo zijn eigen gedachten heeft. Hij ontzenuwt bijvoorbeeld de mare, dat de Amsterdammers al een heel eind zou den zijn als men de eerste twintig minu ten maar goed doorkomt. Stein: „Een snelle treffer is natuurlijk welkom, maar noodzakelijk is het niet. Het is veel be- langrijker dat wij Ajax onder druk hou den. Misschien hebben wij ook wel een hele eerste helft nodig net zoals Ajax in Amsterdam om het terrein te ver kennen. De doelpunten mogen van mij best in een later stadium vallen. Als er maar wordt gescoord.” Voor een vriendelijke voorbijganger die eerst informeert of wij voor „the foot ballgame” uit Nederland zijn gekomen, is het echter geen punt: „U denkt natuur lijk dat u er al bent, maar dat is een misrekening. Celtic zal Ajax hier weg spelen. Het zal hier zijn ware gezicht to nen.” waarover Hughes zich in een interview in een Schots dagblad verre van colle giaal uitliet. Hughes: „Dat tweede doel punt in Amsterdam was duidelijk de schuld van McNeill. Hij deed een stap naar voren, waardoor er een gat in het muurtje ontstond. Ik heb het op de tele visie allemaal duidelijk kunnen volgen.” Wie gedacht zou hebben dat Jock Stein zijn „rebel” opnieuw tot de orde zou roe pen, komt bedrogen uit, want het past wonderwel in de gedachtengang van het legioen, dat Celtic morgenavond naar de overwinning moet gillen en dat in der gelijke aantijgingen tegen een centrale verdediger een excuus ziet voor de ne derlaag in Amsterdam. Eén ding wordt daarbij erg duidelijk. Het chauvinistische Schotse legioen verwacht eenvoudig dat Celtic morgenavond de zaken wel even recht zal trekken. De Italiaanse arbiter Lobello (Michels: „Voor zover ik het kan beoordelen, is het wel een klassescheids- rechter”), dezelfde scheidsrechter die Feij- enoord-Celtic in Milaan arbitreerde, moet het duel in goede banen leiden. Shell verminderde de koolmonoxyde in de uitlaatgassen van 17.000auto's met meer dan 50%! De heer Van Houten op de voorgrond met links van hem de vertegenwoordi ging van Haarlem, achter de tafel EDO en rechts RCH. laatste maanden vaker dan eens bloot ge staan aan felle kritiek op de zwakke ver richtingen van Vorwarts in de competitie. Zijn commentaar daarop? „Iedere speler moet ervan overtuigd zijn, dat de volgende wedstrijd altijd de zwaar ste is. Dat vergt veel concentratie en daar aan heeft het bij diverse spelers ontbro ken. De concentratie was ook daarom zo belangrijk, omdat we geconfronteerd wer den met verschillende zware competitie- en bekerwedstrijden. Mijn jongens hebben ook vaak niet de wil gehad hun laatste kracht- reserves aan te spreken”. Met deze visie van Kliupel ligt het alles zins in de lijn van de verwachtingen, dat Vorwarts woensdagavond wel uit een ander vat gaat tappen. Maarer blijft voor de Oostduitse trainer nog altijd een groot pro bleem. Spelers als Gegerad, Fraszdorf en Müller heeft hij noodgedwongen een ande re plaats in de ploeg moeten geven. Bege- rad kwam als aanvalsspits niet meer mee en werd daarom teruggetrokken in de ver dediging. Hij trachtte het hiaat op te vul len door Fraszdorf naar voren te halen. Müller eens de laatste man in de de fensie kreeg een verdedigende taak in de middenlinie. „Maar” aldus Kiupel, „het kost enige tijd voordat die drie spelers aan hun nieuwe opgaven zijn gewend”. PSV-trainer Kurt Linder haalde gister avond in het majestueuze meer dan 30 verdiepingen hoge hotel „Stadt Berlin” zijn schouders op over de uitspraak van zijn collega. „We zullen wel zien”, merkte hij onbewogen op. „Mijn jongens gaan van avond in ieder geval niet geïntimideerd naar bed. Zij hebben er zin in en dat is bijzonder veel waard. Zij weten wat ze te winnen en te verliezen hebben”. Maar hoe dan ook: PSV heeft in ieder geval de steun van een behoorlijk aantal supporters, die de reis naar Berlijn per vliegtuig of auto meemaakte. Supporters die er wel van stonden te kijken, dat op het vliegveld Schonefeld de grensformali- teiten bijna twee uur in beslag namen. De Oostduitse reisleidster hierover: „Ik hoop dat het woensdag niet zo lang duurt voor dat Vorwarts een doelpunt maakt TROON Drie-nul. Het lijkt ge noeg voor Ajax om morgenavond in een Hampdenpark, dat een bezoekers aantal (het exacte getal is nog niet bekend aangezien de voorverkoop nog in volle gang is) zal tellen, dat ver boven de 100.000 toeschouwers ligt, de return wedstrijd tegen het trotse Celtic met vertrouwen tegemoet te zien. Maar Ajax reageert niet zo, ge waarschuwd bijvoorbeeld door de er varing aan Trnava ,twee jaar geleden, toen het diezelfde voorsprong in het Slovaakse fabrieksstadje alleen maar op een zeer fortuinlijke manier kon veidedigen. Het realiseert zich dat Celtic’s va banque-houding levensge vaarlijke ontwikkelingen in zich bergt. Toch illustreert Rinus Michels de situatie vrij duidelijk als hij op merkt: ,,Ik ben benieuwd wat een ge frustreerde Schot op het veld brengt”. Michels bevindt zjch in de prettige si tuatie dat hij rustig kan afwachten. De 3-0 afstraffing in Amsterdam moet der halve normaal gesproken voldoende zijn voor Ajax om de volgende ronde te be reiken. Maar dan komt onmiddellijk de paradox. Michels orakelt in Troon, het badplaatsje 70 kilometer buiten Glas gow waar Ajax zich in alle rust op de krachtmeting prepareert: „Europa cup- Nee, Kurt Linder gaf onder de laaghan gende wolken boven het Limburgse land helemaal geen blijk pessimistisch te zijn. Later op 10.000 meter hoogte ver duidelijkte hij wat er school achter de woorden „gewoon voetballen”. Hij liet dui delijk uitkomen, dat zijn ploeg ondanks de 2-0 voorsprong uit de eerste wedstrijd in Eindhoven woensdagavond in het Friedrich-Ludwig Jahn-sportpark de aan val allerminst wil verwaarlozen. „We moe ten vanuit de verdediging in het offensief gaan. Lukt het ons op die manier een doel punt te maken, dan geloof ik dat we in de halve finale zitten”, aldus Kurt Linder. Doelman Jan van Beveren was onmiddel lijk bereid zijn instemming met deze ziens wijze te betuigen. „Daarin schuilt onze sterkte”, merkte hij rustig op. „Natuurlijk zullen de Duitsers er fel tegenaan gaan en alles op alles zetten om de achterstand weg te werken. We moeten dan evenwel het hoofd koel houden. In Eindhoven hebben we gezien, dat zij niet zo’n produktieve voorhoede hebben. Maar reken er maar op, dat zij er keihard voor zullen vechten”. Aan die laatste woorden behoeft nie mand te twijfelen. Vorwarts heeft na de 2-0 nederlaag afgelopen zondag in Leipzig tegen „Lokomotive”, bij de Berlijnse sup porters veel goed te maken. Een en ander bezorgt trainer Hans-Georg Kiupel de no dige hoofdbrekens. Hij heeft trouwens de AMSTERDAM Henko Baars’ rentree in de ring na twee jaar afwezigheid is weinig indrukwekkend geweest. De Am sterdammer, die tijdens de olympische spe len van Mexico op medische gronden naar huis werd gestuurd, en onlangs weer toe stemming kreeg opnieuw in wedstrijden uit te komen, kon de nederlaag van 8-14, die een Nederlands selectieteam maandag avond in Krasnapolsky in Amsterdam te gen een ploeg van West-Engeland leed, niet verkleinen. Baars miste snelheid en timing in zijn stoten. Slechts af en toe kwamen er treffers uit, maar die werden door de roodharige Mike Kelly zonder blikken of blozen geno men. De Engelsman zocht zijn heil in het lijf-aan-lijf-gevecht en neutraliseerde het weinige gevaar dat van de zwaar afge trainde Baars uitging, volkomen. De open bare waarschuwing wegens laag inkomen kon Kelly zelfs niet deren. Hij zegevierde ruim op punten. De meeste indruk op deze, vooral na de pauze matige, avond, maakte de welterge- wicht Jan Doorenbosch, die zijn tegenstan der Leaham White zo’n afstraffing gaf, dat de Engelse arbiter halverwege de tweede ronde de strijd staakte om zijn landgenoot verdere opstoten van de Nederlander te besparen. De Brabander, die tijdens de Ne derlandse kampienschappen in de tweede ronde sneuvelde door een wenkbrauwbles- sure, gaf de wild aanvallende White een les, die de Brit nog lang zal heugen. Iedere keer kwamen de linkse en rechtse opstoten van Doorenbosch zuiver door en White bleef alleen dankzij zijn moed overeind. Lichtgewicht Van Eek had met Pat Jo nes weinig moeite. De Engelsman, die over donderend begon, bleek het alleen van zijn aanvalsdrift te moeten hebben: van bok sen had hij de elementaire beginselen nau welijks onder de knie. Voortdurend werd hij door de rechtse van de Amsterdammer getroffen. Toen hij in de tweede ronde van de rechterhand van zijn tegenstander weg draaide, kreeg hij de treffers van links. Na dat Jones op een links-rechtse combinatie acht tellen rust had gekregen en daarna weerloos in de ring stond, greep arbiter Bril in. De Zaandamse lichtgewicht Rogers, die alleen in de tweede ronde wat voor deel had tegen Knowles, haalde het einde van de partij niet. Halverwege de derde ronde had de Nederlander zoveel moeite om een linkse op de lever te verwerken, dat hij bij de tiende tel de bokshouding nog niet had aangenomen. Hij werd staan de uitgeteld. Johan Cruyff zal morgen normaal mee spelen. Dit in tegenstelling tot berichten dat de Amsterdamse spitsspeler door ziek te verhinderd zou zijn. Cruyff voelde zich in het begin van de week niet helemaal goed. Hij was ietwat koortsig, maar op het ogenblik is er niets meer aan de hand. De Schotten zullen serieus aanvallen, waarbjj voetballers als Lennox,. Hood, Johnstone en Hughes hoofdrollen zijn toe bedeeld. Om van de eerste tot de laatste minuut Ajax onder een overweldigende druk te zetten, heeft Stein zijn voetballers de afgelopen veertien dagen afgebeuld op een manier, die zelfs in Schotse voetbal- kringen de nodige verbazing heeft ge wekt. Dubbele trainingen wettigen de prognose dat er een bikkelharde slijtage in het verschiet ligt, waarover Celtic’s Stein ontziet zijn spelers voor de wedstrijd tegen Ajax niet. Willy Walace, John Hughes, Dave Hay, Steve Chalmers, Jimmy Johnstone, Tommy Gemmell, Bobby Lennox en Jim Brogan (v.l.n.r.) trekken een laatste sprintje. voetbal is niet normaal. Het valt met niets te vergelijken. Zeker in zo’n wed strijd tegen Celtic vindt er een metamor fose plaats bij de spelers dat je ze niet meer herkent. Er wordt een prestatie ge leverd, die ver boven het normale ligt.” Toch zijn er enkele indicaties dat er voor een herhaling van het drama in Trnava niet hoeft te worden gevreesd. Daar is eerst een manhaftig schreeuwen de Barry Hulshoff, die laat weten: „Ik zal mij verdedigen als een leeuw.” Mi chels heeft ongetwijfeld ook hem in zijn gedachten als hij bedenkt: „Erger dan Trnava kan het niet worden. Temeer ook daar Ajax als geheel meer gestalte heeft gekregen. Het is een hechtere een- Slowakije-West Duitsland 9-1 (1-0 3-1 5-0).

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15