GEEN ZOETE BROODJES Confessioneel-liberaal overleg mislukt Modehuis Brandschade studio Vitus 12 miljoen BEVEILIGING NOG IN KINDERSCHOENEN Wijziging derde boek B.W. ingediend „ELEGANT” «L, 1 mislukt winnaars Meer „eigen geldjes" bij SUFA-loterij 1 Polio-inenting in Opheusden Confessionelen onbetrouwbaar Drugs uit China 1 1 DS’70 en D’66 Eksklusieve stoffen Gerechtelijk vooronderzoek tankerrace STEMBUSAKKOORD BLEEK ONHAALBARE KAART Vermogensrecht in het algemeen TIENTJE TEGEN APARTHEID VERZEKERINGSDESKUNDIGE MR. F. HORSMAN: Kamervragen over PSP-affiche Korte pauzes tussen programma’s DINSDAG 23 MAART 1971 2 POSITIEF Drs. Den Uyl: Kamerlid Goedhart: SLECHTS 8000 I d Verkiezingsenquête GASHAARDEN FABER haarden 23% KORTING u, Zekerheidsrecht MM (Van onze correspondent) ADVERTENTIE ADVERTENTIE w VM KVP-voorzitter mr. Van der Stee deelde na afloop mee dat op een aantal punten van beleid hetztf in ruime mate overeenstemming bestaat, hetzij overeenstemming bij nader overleg vermoedeiyk kan worden bereikt. Hij noemde de inflatiebestrtfding, een deel van de zedelykheidswetgeving, het werkgelegenheids- en regionaal beleid, het middenstands- en landbouwbeleid, het milieubeheer, het bejaardenbeleid, het buitenlands en defensiebeleid. Het lijkt wel of KVP-fractieleider drs. Schmelzer tijdens het confessioneel- liberaal overleg zoete broodjes bakt. Hij werd gekiekt toen hij aan VVD- zijde van de overlegtafel op gebakjes tracteerde. Niets is minder waar. De lekkernij was ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag. Vi df ge te di de G< ne in ve da ge tu ve de aangewezen formateur. Naar de mening van de delegatie is de fase van het onder linge programmatische overleg tussen af zonderlijke politieke partijen nu afgesloten. Hij schat dat er in Nederland ongeveer 23.000 particuliere banken, spaarbanken en PTT-kantoren en bijkantoren zijn. over- rijk) bege- w; he ch vo ge va ze zo ze m de wi be V€ ge r x 8 t I i d h b v g F r d g v V X se tei en ko of Wl op H< ne nr in; Al ge be na W( da m» va en w< tte vc la w be di fi] ki be Het Witte Huis, Oranjeboomstraat 68, Haarlem heeft uit voorraad leverbaar met J Haute Couture Kleding naar maat I Knippatronen naar maat, pasklaar FRANSE COUPE Het toenemende aantal overvallen is, zo gelooft hij, te wijten aan het succes van de overvallers in het buitenland. „Ken nelijk wilde het Nederlandse gangster- dom niet bij zijn collega’s achterblij ven’'. n g o SI d E li h c v st h ai d k Behalve op het punt van de bescherming van de verkrijger te goeder trouw van roerende zaken, zjjn twee andere wijzigin gen van principieel belang in het ontwerp aangebracht. Het zijn de invoering van een zekerheidsrecht op roerende zaken die in het bezit van de schuldenaar blijven, en de mogelijkheid van onderhandse executie door een hypotheekhouder van ztfn onder pand. Door in de wet de mogelijkheid van een bezitloos pandrecht (pand op zaken die in de macht van de pandgever blijven) te geven, zou een via een juridische omweg al jarenlang bloeiende praktijk worden gele- HILVERSUM. De brand in de Vitus- studio in Bussum heeft voor ongeveer twaalf miljoen gulden schade aan appa ratuur aangericht. Ook het gebouw, eigendom van de Vitusparochie in Bus- sum, is geheel verloren gegaan. Van de kostbare schakel- en ampexapparatuur heeft men helemaal niets kunnen redden. Alleen duizend programmabanden zijn gered. procuratiehouder bij de Verzekerings maatschappij B. Franco Mendes en Co in Amsterdam, en een beveiligingsdeskun- dige uit deze branche bij uitstek, liet maandagmiddag in een gesprek met ons alleen maar sombere geluiden horen. „Nederland loopt wat de beveiliging be treft ten achter bij Engeland en de Ver- engide Staten. Met name de banken hebben de laatste maanden ingezien dat er wat aan de beveiliging gedaan moest worden. Ze doen nu hun best om de balies met pantserglas beveiligd te krij gen, maar of ze er werkelijk alles aan doen, moet ik betwijfelen”, aldus mr. Horsman, die becijfert dat thans jaar lijks voor een bedrag van 35 miljoen wordt geïnvesteerd voor het beveiligen van Nederdlandse bedrijven. In Nederland rijden volgens hem nu on geveer 30 geldtransportwagens rond Dit aantal zal in de komende jaren nog flink moeten worden uitgebreid. Want, verbindingen met het Video-schakelcen- trum en de studio’s B en Concordia in Bussum zijn verbroken. De PTT heeft echter inmiddels voor een paar straalver bindingen gezorgd, zodat het programma normaal doorgang kan vinden, De actuali teitenrubrieken zullen nu zoveel moge lijk vanuit gebouw „Santbergen” in Hil versum, dat normaal gebruikt wordt voor de regiecursus, worden verzorgd. De reclame-uitzendingen van de STER, die vanuit Concordia plaatsvinden, lopen geen gevaar, ook de beelduitwisseling in Eurovisieverband zal geen al te grote hinder ondervinden. Volgens de heer Rengelink zal men zich voorlopig wel van dag tot dag op de situatie moeten beraden. De vier lijsttrekkers van de betrokken politieke partijen beoordeelden de vraag of na de verkiezingen alsnog overeenstem ming zal worden bereikt allen zeer positief. Mr. Geertsema handhaafde zijn eerder ge dane uitspraak dat hij de kans op meer dan 50 percent schatte. De drie confessionele lijsttrekkers mr. Biesheuvel (AR), drs. Udink (CH) en dr. Veringa (KVP) noemden die mogelijkheid redelijk. Mr. Van der Stee deelde mee dat over de onderwerpen pornografie, drugs, milieu beheer, bejaardenbeleid, buitenlandse za ke® en defensie volledige overeenstemming bestond. Verschillen van betekenis werden vast gesteld onder meer op het punt van de inflatiebestrijding. Wat de doelstelling be treft lagen beide delegaties op dezelfde noemer, maar de liberalen meenden dat verdere belastingverhogingen de inflatie aanwakkeren. Mevrouw Van Someren: „De zwakkeren worden daar de dupe van want de sterkeren in de maatschappij wentelen de lasten af”. Op het financiële terrein kwamen de ge schilpunten er volgens mr. Van der Stee glashelder uit. „Wij hebben niet voor de middenweg gekozen”. De KVP-voorzitter meende dat voor de kiezer door het ge sprek met de WD een flink stuk duide lijkheid is geschapen. „Wij stellen immers dat we het overleg met de VVD na de ver kiezingen willen voortzetten”. Mr. Geertsema: „De vertrouwensbasis tussen de partijen is duidelijk gebleken. Op een aantal programmatische punten bestaat overeenstemming. Dat is nooit eer der in een verkiezingsperiode bereikt”. DEN HAAG. De verkiezingsaffiche van de P.S.P. waarop een blote juffrouw en een al even blote koe zijn geportret teerd, is voor het Tweede-Kamerlid voor de S.G.P., ds. H. G. Abma aanleiding ge weest voor het stellen van vragen aan de ministers van justitie en van Binnenland se Zaken. MIDDELBURG. De officier van Justitie bij de rechtbank in Middelburg heeft een vordering tot een gerechterlijk vooronderzoek ingediend bij de rechter commissaris in Middelburg, in verband met de kwestie van de tankerrace, zater dag 27 februari, op de Westerschelde. Op deze datum kwamen twee met ru we olie geladen tankers, het Liberiaan se schip „Panachaikon” van 40.000 ton, en het Belgische tankschip „Eddo Ant werp” van 42.000 ton, bij Terneuzen met elkaar in aanvaring. De schepen stoomden gelijk op naar Antwerpen. Het belgische schip zou, zó was afgesproken, als eers te de Zandvlietsluizen in Antwerpen bin nenvaren. Daarom zou de Liberiaan vaart minderen, zodat het Belgische schip kon passeren. Op gelijke hoogte gekomen zou de „Panachaikon” volgens het proces verbaal, vaart vermeerderd hebben, zo dat beide schepen met 14 mijl per uur naast elkaar bleven doorvaren en door de grote zuiging bij Terneuzen naar el kaar werden toegetrokken, waarna een aanvaring volgde. Beide schepen liepen grote materiële schade op. Hij wil weten of de ministers het niet in strijd achten met minimale regels van eerbaarheid en met de reputatie van ons land, dat deze biljetten allerwegen voor de ogen van jong en oud worden opgehan gen. Achten de ministers maatregelen op zijn plaats?, wil de heer Abma tenslotte weten. Daarvan zijn er volgens hem ongeveer 8000 beveiligd met pantserglas, kluizen en tegen overvallen. Mr. Horsman stelt vast, dat met name de PTT-kantoren in Nederland slecht zijn beveiligd. Sommige hebben nog helemaal geen beveiliging en bovendien zijn de standaardnormen die de PTT hanteert ten aanzien van hun kluizen veel te laag. „Vaak liggen aangetekende zendingen voor enorme bedragen in veel te kleine kluizen”. Als eerste maatregelen ter verbetering van de beveiliging van kantoren (banken) acht mr. Horsman het gewenst dat het pantserglas gemeengoed wordt, het per soneel een signalementstraining krijgt en in de kassa's niet meer dan f 500.000 aanwezig is. De verzekeringsdeskundige wil tenslotte toch ook kwijt, dat er vaak te weinig met de beveiliging van het kantoorpersoneel rekening wordt gehouden. ZIJLSTRAAT 95 t.o. STADHUIS Dr. A. C. van Swol heeft maandag avond in het NOS-radioprogramma ,Komt u maar’ gezegd dat poliovaccinatie in Ne derland door de overheid verplicht moet worden gesteld. Daarover is zelfs geen discussie mogelijk, vond hij. Dr. Van Swol typeerde Staphorst als een kleine minderheid, die een bedrei ging vormt voor de gemeenschap. Vol gens hem is er absoluut geen sprake van dat er sterfgevallen zouden zijn als ge volg van poliovaccinaties, zoals de S.G.P.- fractieleider ir. Van Dis onlangs had op gemerkt. Dr. Van Swol achtte het verder niet uitgesloten dat zich in Stap horst de komende tijd nog meer polio- gevallen zullen voordoen. zo meent hij, de risico’s moeten veel meer gespreid worden. Hoe lager de be dragen in dergelijke auto’s, hoe minder interesse van de kant van het gangster- dom. En datzelfde geldt ook voor de brandkasten. „Geldauto’s zouden ten hoogste één miljoen gulden moeten ver voeren”. trouw eveneens beschermd, maar heeft de oorspronkelijke eigenaar géén recht op terugkoop. Een zodanig recht ook hier toe te kennen zou in strijd komen met de eisen van een vlot betalingsverkeer, res pectievelijk een vlot handelsverkeer in effecten, veelal verlopena via de beurs. Boek drie heeft „Vermogensrecht in het algemeen”, en bevat de hoofdregels van het vermogensrecht, waarop in de volgende boeken wordt voortgebouwd. Het nieuwe B.W. telt in totaal negen boeken. Inmiddels is boek één (personen- en familierecht) in gevoerd, de invoering van boek twee (rechtspersonen) is in voorbereiding, en boek vier (erfrecht) is in het Staatsblad opgenomen, maar nog niet ingevoerd. DEN HAAG Wie te goeder trouw van een dief een fiets koopt loopt onder het huidige recht het risico, dat de bestolen eigenaar het rijwiel nog drie jaar kan terugeisen. Minister Polak van Justitie heeft nu by de Tweede Kamer ruim 12 jaar na het voorlopig verslag een gewyzigd ont werp voor het derde boek van het Burger lek Wetboek ingediend, waarin dit onder meer wordt veranderd: wie te goeder trouw een roerende zaak (of een recht aan toon der of order) van een onbevoegde verkrügt, wordt tegenover iedereen als eigenaar be schermd, ook tegenover de oorspronkeiyke eigenaar. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Zeer grote winst voor DS’70, de partij van Drees jr, mime winst voor Van Mierlo’s D’66 en opvallend veel verlies voor de grote partijen en confes sionelen. Van de verliezers zou de V.V.D. er nog het minst slecht afkomen. Dit zijn enkele van de resultaten van een verkie zingsenquête, die het Algemeen Dablad vanmorgen publiceerde. Van de geën- gqéteerden verklaarde 77 percent te gaan stemmen. CULEMBORG De gemeenteraad van Culemborg heeft zich in meerderheid maan dagavond uitgesproken voor het verstrekken van een symbolische bydrage van f 10 aan het Anti-apartheidscomité dat in Culemborg is opgericht. Deze bijdrage moet worden besteed aan het organiseren van een demonstratieve bijeenkomst gericht tegen de apartheid in Zuid-Afrika, die op dinsdag 6 april in Culemborg zal worden gehouden gelijktijdig met de opening van het gerestaureerde Jan van Riebeek-huis, genoemd naar de stichter van Zuid-Afrika. DEN HAAG. Het Tweede-Kamer lid Goedhart (DS 70) wil dat de regering stappen onderneemt bij de Nederlandse rederijen om te bereiken dat „de grote aantallen in de volksrepubliek China wo nende Chinese zeelieden, die op Neder landse schepen werkzaam zijn, vervan gen worden door andere werkkrachten, die niet onder instructie van de autori teiten in Peking staan”. De heer Goed hart meent dat de Chinese zeelieden in geschakeld zijn bij de Chinese drughan del. De heer Goedhart wijst op persberich ten over uitbreiding van de opiumpro- duktie door de volksrepubliek China, waar' op de illegale aanplant van narcó- ticagewassen en op het gebruik van drugs de doodstraf staat, maar de staatsproduktie en de export van verdo vende middelen naar het buitenland vorig jaar een waarde van 800 miljoen dollar heeft bereikt, „hetgeen het Pe- kingregime aan de deviezen voor de fi nanciering van ondermijnende activitei ten in het buitenland helpt en tevens dui delijk maakt welke omvang het Chinese aandeel in de drugvergiftiging van de jeugd in de vrije wereld heeft aangeno men”. Het Tweede-Kamerlid Van der Lek (PSP) vraagt aan staatssecretaris Kruisinga of hij kan aangeven hoe de bedragen die hij op het ogenblik uitgeeft aan het onderzoek naar de gevolgen van druggebruik zich verhouden tot de be dragen die door de verschillende heden (gemeenten, provincies en worden besteed aan de opvang en leiding van druggebruikers. galiseerd. Bij ’t „Bierbrouwerij-arrest” van 1929 liet de Hoge Raad toe dat een schul denaar de eigendom van roerende zaken, die hij onder zich heeft (bijvoorbeeld de inventaris van een café) overdraagt aan zijn crediteur met het beding dat de eigen dom weer terugkomt bij de schuldenaar als hij zijn schuld heeft voldaan. In het ontwerp van minister Polak wordt nu het bezitloos pandrecht te vestigen bij authentieke of onderhandse geregistreerde akte onbeperkt mogelijk gemaakt. Onderhandse executie door een hypo theekhouder van zijn onderpand is volgens het huidige recht niet mogelijk. Hij kan zijn onderpand slechts executeren door open bare verkoop (veiling). Het is duidelijk dat deze wijze van executeren moeilijkheden geeft wanneer het gaat om grote objecten als flatgebouwen, fabriekscomplexen etc. Daarom is in het gewijzigd ontwerp de mogelijkheid geopend dat de hypotheek houder het onderpand door onderhandse (niet-openbare) verkoop executeert. Wel zal ter waarborging van de belangen van de direct bij de executie betrokkenen de overeenkomst waarbij de onderhandse ver koop geschiedt, vooraf goedgekeurd moeten worden door de rechter. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De giroloterij van de Stichting Uitvoeringsorgaan Financiële Akties (SUFA), die in december van het vorig jaar na enige moeilijkheden met de girodienst van start ging, blijkt een succes te zijn. Na twee trekkingen is het aantal deelnemers zo groot geworden, dat het prijzenpakket kan worden uitgebreid. Onder meer komen er meer eigen geldjes. Met ingang van de trekking van 17 april, en vervolgens iedere twee maan den, zullen aldus prijzen worden uitge keerd van 100.000 gulden, 25.000 gulden en vijf maal 1000 gulden. Nieuw bij de eerstkomende trekking is de verruimde kans op een zogenoemd „eigen geldje”, tot nu toe 10 gulden. Met ingang van 17 april wordt echter, naast het getal voor een tientje eigen geld nog eens extra een getal van twee eindcijfers getrokken. Dit geeft de be trokken rekeninghouders recht op bij stor ting van 60 gulden op hun rekening, of wel een jaar lang gratis meespelen in deze nonstoploterij. LEEUWARDEN. Op een verkiezings- byeenkomst in Leeuwarden van de P.v.d.A. heeft lijsttrekker Den Uyl maan dagavond gezegd dat de drie christelijke partijen de politiek een slechte dienst hebben bewezen met hun verklaring waarin zij zeggen pas na de verkiezin gen bekend te zullen maken met de V.V.D. in zee te zullen gaan of niet. „Ik beschuldig de confessionele par tijen ervan dat zij op een beslissend mo ment verstetk hebben laten gaan om een stuk betrouwbaarheid in de politiek te winnen. Dit bevordert volgens mij de vervreemding van de kiezer tot de po litiek en geeft een smaak van onbe trouwbaarheid aan de politiek voor zo ver het de confessionele partijen be treft”. Op een vraag uit de zaal wanneer P.v.d.A., D’66 en P.P.R. de namen van een kernkabinet bekend zullen maken, antwoordde de heer Den Uyl: „omstreeks Pasen”. Uitdrukkelijk stelde hij dat dit kernkabinet samengesteld zal worden op grond van de bekwaamheid van de men sen en dat men geen verdeelsleutel naar rato van hét aantal stemmen zal hante ren. Op een aantal andere punten van beleid werden echter verschillen van betekenis vastgesteld. Mr. Van der Stee: „Onderdelen van het uitgaven- en belastingbeleid, het huurbeleid, de ontwikkelingshulp, het om roepbeleid, bepaalde aspecten van de in komens- en vermogensverhoudingen en de financiering van het onderwijs. Mede gezien de aard en betekenis van de verschilpunten willen wij onze respectieve partij-organen voorstellen eerst de stem van de kiezer te laten spreken. Wij menen intussen dat het juist is ons na de ver kiezingen, gelet ook op de mate van steun en vertrouwen die het Nederlandse volk aan KVP, ARP en CHU op basis van hun eigen program en hun eigen mensen zal hebben gegeven, mede ook gezien de thans definitieve standpuntbepaling van de zoge noemde „kleine drie”, open te stellen voor voortzetting van het op basis van vertrou wen met de WD gevoerde overleg. Na 28 april achten wij die mate van duidelijk heid in het politieke krachtveld aanwezig, die gewenst is om conclusies over samen werking te kunnen trekken”, aldus mr. Van der Stee. De liberale delegatie toonde zich teleur gesteld over het resultaat van de bespre kingen, die ruim vijf uur in beslag hadden genomen. WD-voorzitster mevrouw Van Someren- Downer sprak over enige teleurstelling en mr. Geertsema, de fractievoorzitter in de Tweede Kamer, merkte onder meer op dat je in het politieke leven leert leven mei teleurstellingen. Van de zijde van de WD-delegatie werd verklaard dat de delegatie met enige te leurstelling kennis genomen heeft van het feit dat de drie confessioneel partijen er niet toe gekomen zijn om een intentie uit te spreken tot vorming van een kabinet met geestverwanten van de vier betrokken partijen. De mededeling dat na de verkiezingen de confessionele partijen bereid zijn het overleg met de WD voort te zetten, stelt zich niet op basis van de te verwachten werkelijkheid, aldus de liberale verklaring. Deze zal, zo werd gezegd, zijn dat alle be trokken partijen overleg zullen plegen met Daar staat tegenover dat de oorspronke lijke eigenaar volgens het ontwerp van iedere verkrijger te goeder trouw kan eisen dat deze de zaak teruggeeft tegen vergoe ding van de door hem betaalde of toege zegde koopprijs (of een andere vorm van vergoeding die de verkrijger voor de roe rende zaak had betaald). Gaat het echter om geld of om effecten die te goeder trouw van of door tussen komst van een effectenhandelaar zijn ver kregen, dan wordt de verkrijger te goeder DEN HAAG. Als het aan de 37 expo santen uit Nederland, Duitsland en Zwe den van de maandag geopende tweede internationale beveiligings— en politie- tentoonstelling „Safety Fair ’71” in het Nederlands congresgebouw in Den Haag ligt, is er voor geen overvaller meer droog brood te verdienen. Uit het uit gebreide assortiment van beveiligings apparatuur tegen inbraak, overval, brand en voor bankinrichtingen, alsmede geld transport- en andere bewakingsmetho- den, blykt dat men het antwoord klaar het nog steeds toenemende In werkeiykheid heeft op aantal overvallen. staan de zaken er echter heel anders voor. Wil men de beveiligings- en ver- zekeringsdeskundigen geloven, dan is nog maar het eerste begin gemaakt met een algemene en deugdeiyke bevei liging van objecten in Nederland „waar wat te halen valt”. De 31-jarige mr. F. Horsman, algemeen OPHEUSDEN. Slechts 322 ouders hebben maandagavond gevolg gegeven aan een oproep van het gemeentebestuur van de Betuwse gemeente Opheusden Resteren om hun kinderen te laten in enten tegen polio. Ruim duizend kin deren tussen 0 en 20 jaar zullen om gods dienstige redenen niet ingeënt worden. Gemeentesecretaris Vink was dan ook bijzonder teleurgesteld over de opkomst. Zijn conclusie is dat de godsdienstige be zwaren alsnog zwaarder blijven wegen dan het gevaar van een polio-epidemie. Het wèl gevaccineerde deel van de be volking steekt een boze vinger uit naar de twee predikanten, waarvan er één be hoort tot de gereformeerde gemeente af gescheiden en de ander tot de Gerefor meerde Bond in de Hervormde Kerk, die in Opheusden zouden weigeren een uit spraak over de vaccinatie te doen. Het Tweede-Kamerlid voor de S.G.P., ds. H. G. Abma, heeft aan de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid gevraagd of hij niet van oor deel is, „dat de overweldigende en soms opdringerige interesse van de zijde van de pers voor de droeve polio-explosie in Staphorst een averechtse invloed heeft op de door de publikatiemiddelen vurig ge propageerde en beleden mentaliteitsver andering, nog afgezien van het leedver- zwarend effect”. DEN HAAG De drie confessionele partijen KVP, ARP en CHU zullen vóór de Kamerverkiezingen van 28 april geen stembusakkoord met de VVD aangaan. Tijdens het maandag in Den Haag afgeronde overleg tussen de delegaties van de confessionele partijen en de VVD is het zelfs niet tot een intentieverklaring gekomen. Hoewel de brand in dit belangrijke schakel- en presentatiecentrum de NOS voor grote technische problemen heeft gesteld, zal het publiek er betrekkelijk weinig van merken. Volgens de heer J. W. Rengelink, programmacommissaris televisie van de NOS, zal ten hoogste de overschakeling van het ene op het andere programma af en toe gepaard moeten gaan met een korte pauze. De voetbalwedstrijden, die de NOS woensdagavond uitzendt, lopen, zoals wij al bericht hebben, geen gevaar. Hoewel van NOS-zijde al herhaalde malen is ge wezen op de noodzaak van een nieuw schakel- en presentatiecentrum ziet het er volgens de heer Rengelink naar uit, dat men voorlopig nog met lijdelijke op lossingen genoegen zal moeten nemen. Drs. Ch. E. van der Ploeg, commissaris voor financiële en economische zaken zei maandagmiddag op een persconferentie in Hilversum, te mogen aannemen, dat het ministerie de NOS na een dergelijke calamiteit niet in de kou zal laten staan”. Bij de brand zijn behalve acht ampex- machines voor de beeldregistratie ook de installaties voor de ondertiteling en de apparatuur voor de tv-registratie op film verloren gegaan. Ook de normale kabel- Zou dit representatief voor het Neder landse kiezersvolk zijn dan zou dit een veel betere opkomst betekenen in verge lijking tot de Statenverkiezingen van vo rig jaar. Door de nieuw te verwachten zetelver deling (DS’70 en D’66 ieder 14) zou de huidige regeringscombinatie (K.V.P., A.R.P., C.H.U. en V.V.D.) geen meerder heid behalen. Men zou daarvoor steun bij bijvoorbeeld DS’70 moeten zoeken. Ruim 60 percent van de ondervraagden zou graag een nieuwe regering met de P.v.d.A. zien. Daartegenover blijkt uit de AD-enquête weer dat een ruime meer derheid het beleid van het kabinet-De Jong „wel goed vindt”. Premier De Jong krijgt voor een nieuwe premierschap de steun van 21 percent. Andere kandidaten blijven ver achter, maar bijna 21 percent heeft geen idee wie de beste premier zou zijn. te*»

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2