Centrum voor alleenstaanden voorziet in grote behoefte Je kunt’trien: elke morgen vers uit de oven. 650 bezoekers in drie jaar Reorganisatie bestuur VVD te- 0UWEEL KW W 1 tl NIEUWE ACCOMMODATIE VORMT PROBLEEM bestuurslid Havenberichten HEARING OVER BASISSCHOOL Massale oefening van EHBO-ers Veel waardering voor scheidend Sleepboten van Wijsmuller in actie Jubileum bij het PEN Jongeren van Hoogovens bespreken c.a.o. Opbouworgaan Initiatiefgroep in contact met Blijspel bij „V riendenkring” DINSDAG 23 MAART 1971 IJMUIDER COURANT 6 O DIN-gymnastiek had gunstig jaar Kort IJmondnieuws Problemen i M Juweel brood. Ja, dat is écht lekker vers brood. Zoals je dat vroeger zelf bakte. Elke morgen vers uit de oven. |r :g elke dag opnieuw gegarandeerd even vers I "Tg JU, ’/■■'fl Af.*. ‘1 HM t J wel gevonden heb (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De werkgroep WEJIJ (Werkende Jongeren IJmond) belegt op vrijdag 26 maart een tweede hoogoven- CAO-avond in het Kennemer Vormings centrum in Velsen-Noord. Spreekuur. Het spreekuur van wet houder P. J. Schipperus heeft deze week plaats op woensdagmiddag van 15 tot 16 uur. NCVB. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal dinsdaagvond 23 maart in gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat in Vel sen-Noord haar maandelijkse bijeenkomst houden. Tijdens deze bijeenkomst spreekt ds. Van Ravenzwaaij over het onderwerp „De jeugd en haar bijbel”. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De initiatiefgroep Zee- en Duinwijk gaat donderdag 25 maart praten met het Provinciaal Opbouwor gaan. De initiatiefgroep zal trachten haar wensen en die van de bevolking, voor zo ver deze ter kennis van de initiatiefgroep zijn gebracht, zo duidelijk mogelijk naar voren te brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) Op 25 maart 1971 zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer G. Wernke, wonen de Van Breenstraat 52 te Beverwijk, in dienst trad van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf van Noord-Holland. De heer Wernke, die thans als machinist C werk zaam is bij de afdeling Brandstoffen- en astransport van de centrale te Velsen van het PEN, zal op de jubileumdag dooor de directie op het hoofdkantoor te Bloemendaal worden ontvangen. In een welgemeende toespraak zei de heer Rijpma het heengaan van mevrouw Milikan te betreuren. Hij haalde de no tulen van een vergadering van 23 novem ber 1957 aan om te bewijzen, dat me vrouw Milikan altijd graag „het naadje van de kous heeft willen weten”, welke karaktereigenschap haar volgens de heer Rijpma tot een zeer goede penningmees- teresse heeft gemaakt. Deze functie ver vulde mevrouw Milikan namelijk ruim twaalf jaar. Behalve de eerder genoem de geschenken overhandigde hij het schei dende bestuurslid ook de vorig jaar door de heer Mooij beschikbaar gestelde wis- selbeker voor het lid, dat de meeste ver dienste voor de vereniging had gehad. Uit het verdere verloop van de verga dering bleek, dat het jaar 1970 voor ODIN geen slecht jaar geweest is. Ondanks een tijdelijk tekort aan leiders en een lichte teruggang van het ledental van 599 tot 567 werd de verwachting van de voor zitter over 1970 toch wel bewaarheid. Ook op het financiële vlak konden de eindjes zij het met enige moeite aan elkaar geknoopt worden. Als hoogtepunten uit het afgelopen jaar warden genoemd de bescheiden maar waardige viering van het twintigjarig bestaan en de organisa tie van de halve finales dames keurtur- nen in de Dr. Prinsenhal. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Aan de Normandië- laan is momenteel een school voor basis onderwijs in aanbouw. Een actiecomité houdt in verband hiermee op vrijdag avond 26 maart een hearing in de Licht boei aan de Maasstraat. Bij dit comité leeft de gedachte om er een open school van te maken. Met open school wordt bedoeld, dat ieder kind zal worden ver welkomd, dat de lessen wil volgen. De hearing begint om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Teneinde een grotere openheid in de afdeling mogelijk te ma ken hebben de heren A. Klomp, A. W. Lindeman en J. P. Logger, die de V.V.D. in de Beverwijkse gemeenteraad verte genwoordigen maar tevens deel uitma ken van het afdelingsbestuur, maandag avond tijdens een vergadering in Belle vue hun bestuursfuncties vrijwillig neer gelegd. De heer en mevrouw Van Amers voort, die drie jaar geleden het ont moetingscentrum voor alleenstaanden hebben opgericht, hebben nog steeds de leiding. Tijdens deze bijeenkomst worden een discussienota met de voorstellen voor het eisenpakket en een motivering daarvan aan de orde gesteld. Bovendien worden de wegen, waarlangs de jongeren hun wensen kenbaar gaan maken, besproken. De opdracht tot het samenstellen van een diskussienota over jeugdloon, v or- ming en onderwijs, vakantie, inspraak, ploegendienst, procentuele verhogingen en toeslagen werd aan de werkgroep W.E.J.IJ. verstrekt tijdens de eerste be spreking, waarop de jongeren hun wen sen en grieven kenbaar maakten. Ook ditmaal is bij de bijeenkomst uitsluitend toegankelijk voor jongeren van Hoog ovens. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens de jaarver gadering van de afdeling gymnastiek van de Heemskerkse Sportvereniging ODIN in het verenigingsgebouw De Vrijburcht is mevrouw M. Milikan, die veertienen- eenhalf jaar bestuurslid is geweest, be noemd tot lid van verdienste. Behalve een fraaie tuil bloemen heeft de voor zitter, de heer T. S. Rijpma, haar bij haar afscheid als bestuurslid een leuke attentie overhandigd namens de gehele ODIN-familie als dank voor het vele werk dat zij in het belang van de vereniging heeft verricht. Er is nu een nieuw bestuur gevormd door ir. G. A. Romijn (voorzitter), D. v.d. Kroef (secretaris), mevrouw R. Kiebert - Middelkoop (penningmeesteres), J. C. Docter en D. Toekamp Lammers (le den). Hoewel de mogelijkheid tot grotere openheid door een scheiding van bestuurs functies en lidmaatschap van de raads fractie altijd is onderkend, was dit tot nu toe moeilijk te realiseren door de ge ringe omvang van de afdeling. Deze moeilijkheid kon nu worden ondervan gen door de uitbreiding van de raadsfrac tie en de sterke groei van het ledenbe stand. Maandag aangekomen In IJmuiden: Vignes, Mat 1 Rana; Kattenturm, Cont Plat; Havel, Be verwijk, oRtterdam; Anne Milderd Brovig, Ama; Tilia Gorthon, Husum; Marsdiep, Texel; Nas- sauborg, Beverwijk, Gavle; Gijenne, IJmuiden, Ponsberg; Spure, Shapinsay; Rezekne, Tuapse; Reykavoss, IJmuiden, Rajtjavic; Timca, IJmui den; Kemy; Thordis, Eastham; Sir a Page, Lon den; Ethel Everard, Belfast. Maandag vertrokken van IJmuiden; Alexan dra, Ras Lanuf; Brinda, Velsen, Rotterdam; Prinses Margriet, Ferrol; H.M. Overijsel, Noord zee; H.M. Noord-Brabant, Noordzee; Buthen- sand, Stockholm; America Aliance, Londen: Scheldeborg, Vlaardingen; Asta, Helsingborg; Pulborough; Londen; Lady Sybilla, New Castle; Nordsee, oRtterdam; Esperance, Grange Mouth; Carrel, Hamburg; Karin Winkler, Flixborough; Unden, Gothenburg. Dinsdag aangekomen in IJmuiden; Anco Spur, Karachi; Sirus, Rotterdam; Saarland, Antwer pen; Kassel, Bremen. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Green land, Londen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) IJMUIDEN. De sleepboten Cycloop en Utrecht van N.V. Bureau Wijsmuller uit IJmuiden hebben gedurende het week einde vastgemaakt op de door een ont ploffing in de machinekamer getroffen 26.084 brt metende Liberiaanse tanker Golden Arrow, die kort na vertrek en ge laden met ruwe olie uit Brega onklaar geraakte. Het schip had drie doden en zeven ge wonden, die door de in Brega gestatio neerde Simson van Bureau Wijsmuller aldaar aan land werden gebracht. De Simson hield stand by in afwachting van de komst van de beide andere sleep boten van de maatschappij. Momenteel houden de Utrecht en. de Cycloop met de Golden Arrow koers richting Messina, in afwachting van het bekend worden van de definitieve be stemmingshaven voor het lossen van de lading en eventuele reparatie. De jongens zeggen dat ik het nu De familie Van Amersvoort wordt bij het werk voor het centrum met vele pro blemen van uiteenlopende aard gecon fronteerd. De alleenstaanden komen vaak met de moeilijkste zaken en de vreemste vragen bij het echtpaar Van Amersvoort, dat altijd probeert op de beste wijze te helpen. Soms is alleen maar luisteren al voldoende, omdat het voor de alleenstaan de een verlichting betekent een klankbord voor haar of zijn probleem te hebben ge vonden. Een andere keer is hulp bij het vinden van een oplossing voor een spe- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De kring Kennemer- land van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor EHBO heeft maandag avond in het verenigingsgebouw De Vrij burcht een kringoefening gehouden. Een groep van de Landelijke Opleiding Tot Uitbeelding Slachtoffers (LOTUS) uit Wormerveer had opdracht te fungeren als een groep jongelui, die na een beat- festijn in een massale vechtpartij was ge raakt. De opgelopen verwondingen liepen uiteen van een slagaderlijke bloeding tot een onbetekenend beenwond je. De ruim honderd EHBO’ers uit Assen delft, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Santpoort en IJmuiden leverden bij de beoordeling en de behandeling van de verwondingen behoorlijke prestaties. Deze kringoefening had alleen tot doel de paraatheid en de practische kennis an de deelnemers te bevorderen. Het dstrijdelement was derhalve achter- gelaten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het ontmoetingscen trum voor alleenstaanden, dat vandaag precies drie jaar bestaat, blijkt wel in een behoefte te hebben voorzien. Het to taal van ruim 650-700 bezoekers over de afgelopen drie jaar vormt wel een be wijs van deze stelling. Nog sprekender is echter misschien het feit, dat voor velen het centrum weer overbodig geworden is, doordat zij uit hun isolement gehaald zijn en weer nieuwe kontakten hebben gelegd en vriendschapsbanden hebben aange knoopt. De bijna 700 bezoekers zijn niet alleen uit de onmiddellijke omgeving gekomen. Onder hen zijn ook ongeveer 100 Haar lemmers en circa 50 Zaandammers ge weest. Het centrum is in 1968 ontstaan uit een initiatief van de heer en mevrouw Van Amersvoort en begonnen met een groep van 20 mensen, van wie er nog 5 over zijn. Het centrum telt nu 200 re gelmatige bezokers met een kerngroep van om en nabij 50 personen, die het ont moetingscentrum trouw elke week als een vast programmapunt hebben. Hoewel de opzet van het centrum zeker niet is ge weest een huwelijksbureau te zijn hebben toch verscheidene mensen op ongedwon gen wijze een levenspartner gevonden en zijn er in de afgelopen drie jaar meer dere huwelijken gesloten. De familie Van Amersvoort, die nog steeds de leiding van het centrum heeft, worstelt echter met een groot probleem. Het centrum, dat nu drie jaar gevestigd is in het Hervormde verenigingsgebouw aan de Schans, moet binnenkort verhui zen naar een ander onderkomen. De grote moeilijkheid hierbij is een geschikte ac commodatie terug te vinden, welke pre cies aan de eisen voldoet. De ruimte mag beslist niet te klein, maar ook niet over dreven groot zijn. Bovendien moet de nieuwe accommodatie iedere zaterdag beschikbaar zijn. Voorwaarde is ook, dat de opzet van de bijeenkomsten, welke nog steeds aan de verwachtingen van de be zoekers blijkt te voldoen, gehandhaafd kan blijven. cifiek probleem de aangewezen weg. De heer en mevrouw Van Amersvoort kun nen in dergelijke gevallen zonodig reke nen op steun en hulp van ds. R. van ’t Lindenhout en aalmoezenier J. Stam. Als de verhuizing naar een andere ac commodatie eenmaal een feit zal zijn, kan mevrouw Van Amersvoort over meer vrije tijd beschikken en zal zij zich nog meer in de problematiek van het alleen zijn gaan verdiepen. Onder meer wil zij dan het bezoeken van alleenstaanden gaan uit breiden om door een persoonlijk gesprek eventuele drempelvrees weg te nemen. De bijeenkomsten in het verenigingsge bouw aan de Schans worden iedere za terdag gehouden met uitzondering van de maanden juni, juli en augustus. Dan is het centrum om de veertien dagen geo pend van ’s middags vier uur tot ’s avonds twaalf uur. De heer en me vrouw Van Amersvoort worden geas sisteerd door vier jongelui en een onder wijzeres, die hun vrije tijd op zaterdag voor dit doel beschikbaar stellen. Boven dien is een echtpaar, dat elkaar bij het centrum heeft leren kennen, nu ook een trouwe hulp geworden. Aan het driejarig bestaan zal geen bij zondere aandacht worden besteed. Het wordt gewoon gezellig gevierd in het ge bouw aan de Schans. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De toneelvereniging „Vriendenkring” uit Heemskerk geeft vrijdag 2 april in de Vrijburchtzaal aan de Vrijburglaan telkens een opvoering van Boeing-Boeing”, een blijspel in drie bedrijven door Mare Camoletti. Onder regie van Henk van Delden en in decors van Bas Hoogendoorn zal het stuk wor den gespeeld door Theo Henneman, Jane Hartendorf Tiny Huisman, Ger Schoon, Els Adrichem en Corry Krom. Beide voorstellingen worden weer met een bal besloten. i AA ?-:v WBL’*’-! 1 AvxF.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6