JOCK STEIN ZAG VORIG JAAR IN NEESKENS AL EEN GROOT TALENT Als Celtic verslagen wordt dat niet einde van wereld IS Meespelen Joegoslaaf onzeker Blessure Lazar Radovic Belangenvereniging nog steeds niet genezen oude vorm in Celtic rekent op Johnstone en Hughes Feijenoord tegen zwak Hongarije (3-1) Dick Schneider: „Ik moest effe wennen aan Feijenoord...9' i[Jdd|0dLiu,. J 1 ao 00 oö ODD DOD tafeltennisclubs Poulidor verdrong leider Ocana Zweden handhaafde zich aan de kop FC Köln had aan een goal genoeg Zaalhandbalteam overrompeld: 14-29 Ir» I d 001 on’ «O 00 *fl|0800D_. 'O’ ’C12l®rinnr’r- Film j 19 WOENSDAG 2 4 MAART 1971 I Arsenal uitgeschakeld Confrontatie c..Ai« 6|gg mx. om «—WjQ 4 w 1 Geen onbekende - rju ml I (Van onze sportredactie) 'X' MWWWVWVWWWWIiAAfMMMWWIiMMWWM „Een VWVWVWViniVVVVWVWWW^^ BERN Door een gemakkeljjke over winning van 7-2 op het zwakke West- Duitsland heeft Zweden zich gehandhaafd aan de top van de ranglijst van het wereld kampioenschap ijshockey voor A-landen. Door deze derde achtervolgende zege zijn de Zweden de voornaamste concurrenten voor de als favoriet beschouwde en even eens nog ongeslagen Russen. Finland be haalde zjjn tweede overwinning op de Amerikanen 7-4. MAC. De stand: 1. Rusland 36, 2. Zweden 3 6, 3. Finland 3—4, 4. Tsj. Slow. 3—2, 5. Ver. Staten 42, 6. W.-Duitsland 4Oè SEAMILL Celtic wordt aan de vooravond van één van de moeilijk- ste wedstrijden uit zijn indrukwek- ‘I.Sport tcKwism t-S.V.V. Begrijpelijk dat het legioen (35.000 man) het „Feijenoord wint de wereldcup” weer de kuip in joeg. Terecht, want wat heeft men lang geduld moeten oefenen. In Glas gow tegen Celtic schitterde Feijenoord 2 2 1 2 3 2 2 2 1 2 1 3 1 •M. LZ. ’*7 DEN HAAG De tafeltennis-ereklasse- clubs hebben een eigen belangenvereniging opgericht: B.L.K., de afkorting voor Belan genvereniging van Landelijk spelende Kompetitieteams. Dit is gebeurd naar aan leiding van onder meer het feit dat de Nederlandse Taf el tennisbond kort voor aanvang van de landelijke competitie, een geheel nieuwe competitïevorm heeft inge voerd, zonder de clubs daarin te kennen. De belangenvereniging zal open staan voor alle in de landelijke competitie spelende verenigingen. Het voorlopig bestuur is als volgt geformeerd: voorzitter: C. H. J. Hob belen (Tilburg), secretaris W. van Zoelen (Noordwijk aan Zee), lid: J. W. Reutlinger (Amsterdam). Het was gisteren geen best weer in Schotland. De Ajacieden moesten op hun wandeling langs de zee optomen tegen de wind, zoals hier Swart, Keizer en Cruyff. (Van onze sportredactie) GLASGOW Jock Stein heeft zijn hoop vanavond voornamelijk weer af gestemd op Jimmy Johnstone en John Hughes. Vooral de verschijning van de laatste kan volgens Stein van psycholo gisch groot belang zijn. Stein: „Een Hughes op volle oorlogssterkte kan iedere verdediging tot wanhoop brengen. Temeer daar hij er in Amsterdam niet bij is geweest. Hij treedt Ajax nog on bevangen tegemoet”. Is het daarom zeker dat de man die als bijnaam voor zijn ietwat vreemde loop, Yogi Bear heeft meegekregen, zijn opwachting zal maken, over Murdoch en Davidson heeft Stein nog geen beslis sing genomen. Hoewel de van een x<>^ kende Europa-cuphistorie meer ge kenmerkt door vastberadenheid dan optimisme. Jock Stein is er na de be trekkelijk korte tijd na de mentale op donder van Amsterdam toch in ge slaagd om zijn achttien spelers om vattende selectiegroep de wil aan te praten om zich vanavond voor een opgezweept thuisfront te rehabili teren. Of daarbij echter de 3—0 achterstand kan worden overbrugd lijkt hem een dubieuze zaak. Stein, die na Amsterdam (waar hij zich zo teleurgesteld voelde, dat hij met nie mand meer wilde praten) de gelegen heid heeft gehad om even op adem te komen, legt uit: „We realiseren ons terdege dat wij in Amsterdam zijn verslagen door een elftal dat bepaald wel voetballen kan en niet door een team dat uit beginnelingen bestaat”. De opeens voor iedereen weer toegan kelijke Jock Stein voorziet derhalve van avond voor zijn geladen formatie bepaald geen „walk over”, maar tochEr res teren de gladde demonstraties uit het ver leden toen in het Hampden Park elftallen als Fiorentina, Benfica en Rode Ster Bel grado tenslotte niet tegen het Celticgeweld bestand bleken en met ruime cijfers wer den teruggewezen. Niettemin zou Ajax zich zelf het aureool van de superprof- formatie ontnemen als het een dergelijke voorsprong uit handen zou geven, temeer ook daar het vanuit een uitgangspositie kan opereren, die de waarborg geeft dat bij één tegendoelpunt van de Amsterdam mers het pleit als beslecht kan worden beschouwd. De vijf doelpunten die Celtic dan zou moeten fabriceren moet zelfs voor elf fanatieke Schotten als te zwaar wor den geacht. Er is bij deze theorie waarover Stein diep heeft nagedacht echter één punt. De stelling dat er bij een voortdurend aanvallend Celtic voor het illustere Ajax- tandem Cruyff-Keizer uit het handje vol kansen dat zich voordoet een doelpunt moet zijn te destilleren wordt door Stein slechts ten dele onderkend. Het derde doel punt in Amsterdam (Stein: „dat was één van de fraaiste goals die er ooit tegen ons zijn gemaakt”) van Piet Keizer heeft de Celticman toch niet in die mate geïmpo neerd dat hij nu de kanttekening plaatst: „In de wedstrijd tegen Rode Ster Belgra do liep er ook een voetballer rond die één van de beste vleugelspelers ter wereld kan worden genoemd. Dzjajic kan de ver gelijking met Keizer echt wel doorstaan. Wij hebben hier ook mensen als Eusebio Wat voor de confrontatie Fazekas Schneider gold was ook van toepassing op het treffen tussen Albert en Lase- roms of op het duel Nosko (Ujpest) Van Hanegem. De Hongaren, die voor de Europese beker ingedeeld zijn bij Bulgarije, Noorwegen en Frankrijk en die van Noorwegen uit wonnen met 3-1 verloren op alle fronten. Voor Schneider, zoals gezegd, een teken dat de periode van zoeken naar de oorzaken van de onvolkomenheden in het spel van de Rotterdamse sta- dionclub kan worden afgesloten: „We hebben ons rot gezochtMaar we von den niets. Weet je, je kan zo makke lijk aanwijzen waar fouten worden ge maakt (in de spits en. zo) maar de oorzaken vinden is veel moeïlijker. Het is immers bijna het zelfde elftal dat de wereld-cup won”. Voor Schneider, die aanvankelijk aanvallend sterker uit de bus kwam dan verdedigend, was die periode al eerder afgesloten: „Ik heb bij Feije noord mijn draai gevonden. Het moest effe wennen. Bij Go Ahead was het normaal, dat we soms met zijn ach ten stonden te verdedigen. Bij Feije noord komt het voor dat we het met twee of drie man moeten opknappen. De verantwoordelijkheid is dan veel groter. De tototips: A.Z. ’67-NAC Holland Sport-PSV Ajax-F. C. Twente Haarlem-Sparta Go Ahead-Volendam NEC-DWS MVV-ADO Veendam-DFC Heracles-HVC Helmond Sport-GVAV Willem II-Cambuur Roda J. C.-PEC Eindhoven-Volewijckers KEULEN. Bekerhouder Arsenal, dat vorig seizoen Ajax op hardhandige wijze uit het toernooi om de Runners-up-cup zette, werd gisteren uitgeschakeld door FC Köln. De Londenaren hadden aan de overwinning met 2-1 op eigen terrein niet voldoende voor de return-wedstrijd. Al in de vijfde minuut benutte Biskup een toe gekende strafschop. Daarbij bleef het. Maar het was voor de Duitsers voldoen de. Zij kwalificeerden zich wegens het feit dat bij uit-wedstrijden de doelpunten dubbel tellen, voor de halve finales. De zege van FC Köln in het opge- zweépte Köln-Müngerdorfer stadion was gelukkig, maar niet onverdiend. De be slissing viel in feite al in de vijfde mi nuut, toen Mc Nab de doorgebroken Ka- pellman in het strafschopgebied onderuit haalde en de Roemeense scheidsrechter Petra Kordaat naar de strafschopstip wees. Na rust heeft Arsenal er alles aan gedaan uitschakeling te voorkomen. In de zeventigste minuut waren de Londe naren dichtbij de gelijkmaker. Maar eerst haalde Thielen de bal van de doellijn weg toen Kennedy doelman Manglitz was ge passeerd en bij de daaropvolgende hoek schop schampten vier Arsenal-schoten op de benen van de massaal verdedigen de FC Köln-spelers af. UTRECHT. Het Nederlandse zaal handbalteam heeft gisteren in Utrecht de oefenwedstrijd tegen de Duitse kampioen VFL Gummersbach met 14-29 verloren. Bij de rust stonden de Duitsers met 11-15 voor. Aan Nederlandse zijde was Guus Can- telberg met zes treffers het meest suc cesvol. Trainer Kurt Linder trok eveneens een bedenkelijk gezicht en haalde de schou ders op bij de vraag hoe dit probleem op te lossen. In het kille stadion wenste hij niet de naam te noemen van een even tuele vervanger. Overigens: niet alleen de blessure van Radovic baarde de PSV-trainer zorgen. „Het komt er op aan dat onze voorhoe de bij de tijd is. Veel hangt er van af of Bent Schmidt-Hansen op de rechter vleugel in vorm is. De laatste weken zijn zijn prestaties gedaald. Vermoedelijk is het een terugslag van de zware wedstrij den, die we in januari hebben moeten spelen”, aldus Kurt Linder, die zijn op timisme ten aanzien van het komende duel toch niet opzij wilde zetten. „Het wordt zwaar, dat weet ik. Maar Vor warts is op het ogenblik ook niet in su- pervorm. Daar ligt dus onze kans”. Intussen hadden de Oostduitse ochtend bladen al uitgebazuind, dat de FC Vor warts vanavond het blad nog kan keren. Daarbij doemt telkens de herinnering op aan de wedstrijd van de Berlijners te gen Benfica. In Lissabon verloor Vor warts destijds immers eveneens met 2-0, maar op eigen grond trokken zij de ba lans in evenwicht en kwamen tenslotte door het nemen van penalty’s in de vol gende ronde. Ditmaal kunnen strafschop pen echter niet meer de redding bren gen voor Vorwarts, want bij een even tueel gelijk resultaat wordt er een be slissingswedstrijd in Bazel gespeeld. „Aanvallen en nog eens aanvallen”, luid de daarom het parool in de Oostduitse bladen, die er overigens op wezen dat er nog kaarten voor het cupduel te krijgen zijn. ouderwets, maar daar was het legioen niet present. Het kon nauwelijks geloven dat zijn Feijenoord nog tot zo’n verrichting in staat was. Gisteravond werd het legioen overtuigd. Rinus Israel en zijn mannen kunnen nog best voetballen, maar en dat is de huidige zwakte van Feijenoord men mist de kracht om ploegen die zich met tien man voor het eigen doel terug trekken op te rollen. Celtic in Glasgow en het Hongaarse team in de kuip hanteerden die tactiek niet. Feijenoord startte met Wim Jansen in de spits en Ove Kindvall op de reservebank. De eerste aanvallen waren voor de Hon garen, maar de eerste tegenstoot van de Rotterdammers was raak. Wim van Hane gem, onbetwist de beste man van het veld, knalde een vrije trap van Israel in. Hongarije kwam door een blunder van Eddy Treytel weer naast de Rotterdam mers. Theo Laseroms drukte nog voor rust de meerderheid in een tweede doelpunt uit Via een vrije trap van Coen Moulijn kopte hij keihard in. In de tweede helft viel Feijenoord terug. De oorzaak was de vervanging van de bij zonder inspirerend zwoegende Jan Bos kamp door Ove Kindvall. Te veel probeer den Franz Hasil, Wim van Hanegem en Wim Jansen Ove Kindvall in schietpositie te brengen. Geen geluk en geloof in eigen kracht braken de Zweed ook dit keer op. Wel kansen, maar geen goals. Kort voor het einde scoorde Wim Jansen wel. Hij bracht daarmee de eindstand op 3-1. „Ik hoop maar”, sprak trainer Ernst Hap- pel, „dat dit voetbal van Feijenoord zich doorzet in de competitie. Dit was het Feijenoord weer van vorig jaar”. De grote winstpunten die de Feijenoord-trainer zag: de geweldige inzet, het hoge tempo waarin gespeeld werd en Henk Wery. „Hij was vanavond grandioos”, meende Happel. BARCELONA De Fransman Raymond Poulidor heeft gisteren de leiding genomen in het algemeen klassement van de Ronde van Catalonië. De Spanjaard Luis Ocana, slachtoffer van een valpartij, was de grote verliezer van de vierde etappe. Hij moest de leiderstrui aan Poulidor afstaan ter wijl ook de Zweed Gosta Pettersson hem in de algemene rangschikking voorbij ging. De vierde etappe 187 km van Sabadell naar Malgrat de Mar werd in de sprint gewonnen door de Spanjaard Lopez Rodri quez. De uitslag: 1. Lopez Rodriquez (Sp.) 5.12.53 (gem. snelh. 35.860 km-uur), 2. Mi- Zilioni at.) 13.38.38, 6. Lasa (Sp.) 13.38.43, 7. Jourden (Fr.) 13.38.49, 8. Aimar (Fr.) 13.39.03. op bezoek gehad. Ze slaagden er niet in om in Glasgow te scoren”. Stein is zich echter terdege bewust van de kracht van het elftal uit De Meer. Daar is bijvoorbeeld Johan Neeskens, de revela tie van het Nederlands voetbal van het seizoen 1970/’71. De jeugdige Ajacied was in het eerste duel in Amsterdam al geen onbekende meer voor Stein. Hij heeft Neeskens aandachtig geobserveerd toen het Nederlands U.E.F.A.-elftgl (van 16 tot 18 jaar) het vorig jaar in Schotland, na een ongelukkig gespeelde finale tegen Oost-Duitsland, waar het zich als veel sterker ontpopte, door het lot werd ge ëlimineerd voor het Europese kampioen schap. Stein heeft wel een verklaring voor het succes van de als een komeet om hooggeschoten Johan Neeskens: „Vorig jaar kon ik al zien dat die jongen alles in zich had om een goede voetballer te wor den. Hij heeft echter het geluk gehad dat hij is opgenomen in een zo geroutineerde formatie als Ajax. Als je als trainer over een goed georganiseerd elftal beschikt dan is het niet moeilijk om een Neeskens in het elftal in te voegen. Wat hij nog niet heeft wordt hem bij Ajax wel bijgebracht door geroutineerde mensen als een Keizer Swart of Vasovic. Het verschil met Nees kens in Amsterdam en vorig jaar in Schotland was al hemelsbreed. Hij voet balt nu al een stuk beter. Vooral profes sioneler. Hij heeft zich nu al aangediend als een kracht van betekenis”. De kracht van het Nederlands voetbal. Stein: „Net wat ik al zeg. Het feit dat zo’n Neeskens goed wordt opgevangen is al een bewijs dat er een goede constellatie is. Het is goed georganiseerd. Zowel binnen als buiten het veld. Vooral taktisch heeft het de laatste drie jaren een enorme vlucht genomen”. Neeskens voetbalt inderdaad zo sterk dat je je onwillekeurig afvraagt wat er zou gebeuren als Stein zijn benjamin, de getalenteerde 20-jarige Davidson zou in zetten tegen de Ajacied. De Celticspits- speler maakte in Seamill in vergelijking met Neeskens een wat fragiele indruk. In het trainingskamp in Seamill heeft Stein gisteren ook enkele keren de film af la ten draaien van Amsterdam. Stein: „ook de spelers werden daarbij nog in hun in druk verstrekt dat zij een beetje zijn be drogen in Amsterdam. Die eerste twee doelpunten waren weggevertjes. Alleen te gen dat doelpunt van Keizer vielniets in te brengen.” Om dan vervolgens te vragen: „Hoe zouden jullie het vinden als Lobello vanavond net zulke beslissingen tegen Ajax zou nemen als Ribeiro in Amsterdam tegen ons deed?” Als wij hem duidelijk hebben gemaakt dat het ons niet zoveel kan schelen, resteert het feit dat de Cel- tic-coach met de arbitrage in Amsterdam maar moeilijk vrede kan vinden. Verder kon hij ook geen toestemming geven om met de spelers te praten: „Het is beter dat zij niet worden gestoord voor de wedstrijd. Alles wat er over geschre ven kan worden is al gebeurd. Iedereen kent Celtic nu zo langzamerhand wel”. Resteert de vraag wat er met Celtic ge beurt als vanavond om kwart voor tien de uitschakeling een feit is. Stein: „Wat moet er gebeuren? Het is niet het einde van de wereld”. Ook voor het feit dat Glasgow Celtic zou laten vallen als een baksteen maakt hij zich vooralsnog nog weinig zor gen. „Wij hebben in de afgelopen zes jaap zulke geweldige prestaties geleverd (wij wonnen één keer de Europacup en bereik te één keer de finale) dat het publiek ons echt niet zal vergeten. De jongens willen vooral echter de toeschouwers met goed voetbal tonen dat Amsterdam een vergis sing is geweest. Ook tegenover de club zelf wil men dat aantonen”. Het valt daarbij op dat de vereniging haar vedetten in een behoorlijke maat schappelijke positie heeft gemanoeuvreerd. Is er een uittocht van de Schotse voet ballers, bijvoorbeeld een Lorimer, Brem- ner. Law, Fitzpatrick etc., naar de En gelse league, waar men meer kan ver dienen. het zijn geen ex-Celticspelers. De club heeft haar topspelers altijd die sa larissen uitgekeerd en die faciliteiten ver strekt, die het attractief genoeg maken om in Schotland te blijven. Tegen die ach- ♦eergrond -is het begrijpelijk dat Stein aan de clubliefde van zijn spelers appelleert. Hoewel, men kan zich afvraeen hoever die affiniteit voor Celtic gaat bij bijvoorbeeld een man als Billv MacNeiH. de reus in de centrale verdediging, mede-eigenaar van vier hotels en bezitter van zo’n dertigtal huizen. MacNeill zit bepaald niet te sprin gen om een overwinningspremie. MARC SERNÉ (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De herkenning van het Feijenoord, dat Europa Cup en wereld beker op zjjn erelijst bjjschreef, deed ple zierig aan. Plots lukte bjj Feijenoord in het oefenduel tegen de nationale formatie van Hongarije weer alles. Coen Mouljjn drib belde als in zijn beste dagen langs zjjn Hongaarse tegenstanders, Henk Wery keer de de grauwe middelmaat de rug toe, Wim van Hanegem leverde zjjn passes weer op de centimeter nauwkeurig af. Dat werkte zo inspirerend voor de overige Fejjenoor- ders, dat een Hongarije in vrijwel de sterk ste opstelling diep moest buigen In cijfers (3-1) alswel in spelverhouding. schouderblessure herstelde Murdoch normaal gesproken door Stein altijd zal worden opgesteld, geldt dit niet voor Vic Davidson, die te weinig internatio nale ervaring heeft en tegen Ajax nor maal gesproken wordt vervangen door Hood. Toch heeft de wedstrijd tegen Kil marnock (4-1) Stein weer aan het twij felen gebracht. „Davidson speelde een goede wedstrijd. Het hele elftal trou wens. De tweede helft was ronduit uit stekend. Belangrijk was ook dat het elftal zich voldoende kansen wist te scheppen”. Stein geeft zijn definitieve formatie nog niet prijs. Ook Ajax-trai- ner Rinus Michels doet nogal geheim zinnig. M. S. guel Maria Lasa (Sp.) zt., 3. Gosta Petters son (Zweden) zt, 4. Lucien Aimar (Fr.) zt., 5. Van der Vleuten (Ned.) zt., 6. Jourden (Fr.) zt., 7. Poulidor (Fr.) zt., 8. Sahagun (Sp.) zt., 9. Riotte (Fr.) zt., 10. Perurena (Sp.) 5.13.15. Algemeen klassement: 1. Poulidor (Fr.) 13.38.22, 2. Gosta Pettersson (Zw.) 13.38.31, 3. Ocana (Sp.) 13.38.37, 4. Pintens (B.) zt., 5. van Feijenoords linksback: uitstekende voetballer”. W'. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Zelfs de altijd wat terughoudende Ernst Happel her ademde gisteravond. Na het overtui gend gewonnen spelletje van de Hon garen betuigde de Oostenrijkse trai ner van Feijenoord grijnzend zijn ge loof in het kunnen van de Rotterdam mers én zijn hoop, dat het voetbal waarmee zijn team Albert c.s. van Jtet veld speelde ook in de competitie voortgezet mag worden. Dick Schneider (23 jaar) was veel onvoorzichtiger dan zijn baas. Hij zei te geloven, dat het tempo en de „schwung” die Feijenoord tegenover het Hongaarse nationale elftal han teerde hun uitwerking op de tot nu toe zeer matige prestaties in de competi tie niet zouden missen. Schneider gis teravond op de linkerback plaats ope rerend, was één van de uitblinkers van het team, dat vrij, zonder zorgen spelend de na een winterpauze nog niet geheel aan elkaar gewende Hon garen overklaste. Schneiders tegen stander was de bekende vleugelspe ler Fazekas (Ujpest). Hij is ondanks zijn drieëntwintig jaren een routinier in het Hongaarse nationale team, waarvoor hij al dertien maal uit kwam. Fazekas, een ietwat schriele blonde jongen, maakte ook deel uit van het Hongaarse elftal dat in 1968 goud ver overde tijdens de Olympische Spelen. Insiders omschreven hem toen al als een voetballler die snel is, technisch op een hoog peil staat en een uitste kend schot in zijn benen heeft. Toch kwam Fazekas, met naast zich een grote naam als Albert (Ferencvaros) niet aan de bal. Schneider, die zijn aanvallende taak naast zijn defen sieve opdrachten niet verloochende had geen kind aan Fazekas. Schnei der klaagde zelfs: „Hij werd weinig aangespeeld. Ik heb niets gemerkt van zijn zogenaamde capaciteiten” Op zijn beurt sprak Fazekas zijn op rechte waardering uit voor het spel (Van onze sportredactie) OOST-BERLIJN. Met of zonder La zar Radovic tegen Vorwartsdit was gisteren de vraag die zich iedereen in het PSV-kamp stelde. Een vraag waarop het antwoord ook na de lichte training in het stadion van Dinamo niet kon worden gegeven. Trekkebenend nam de donke re Joegoslaaf aan deze training deel en al met al ziet het er niet naar uit dat hij vanavond onder het schijnwerperiicht van het Friedrich-Ludwig Jahn-Sportpark „acte de presence” kan geven. Lazar Radovic zelf had er maar een zwaar hoofd in. De knieblessure, opgelo pen in de wedstrijd tegen Vorwarts in Eindhoven blijkt inderdaad hardnekkig. „Het moet heel vlug beter worden, an ders wordt het vanavond niks”, lichtte hij mistroostig in gebrekkig Nederlands toe. I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19