Het Oude Slot decor voor Emilie-collectie nieuwe beschermt tegen tandbederf V olleybalcompetitie Damesteam van Alliance uit degradatiezorgen opgeven in China FAILLISSEMENTEN TEGEN OVERVALLERS en tv Boeing wil SST nu Zuidmolukkers in NOS-tijd voor radio Tsji nieuwe minister fff -Hsiar jtiocJojoofhsihiI- ■t S Ik heb al lang gemerkt dat 't allerbeste niet 't allerduurste hoeft te zijn. O zo. ,.«r i EB Is Tekort aan polio- vaccin in Ede Havenberichten Verrassingen in de Engelse titelstrijd 11 W DONDERDAG 25 MAART 1971 1 Amerikaanse Senaat weigert bijdrage FP>. Emilies Apachen-uitmonstering. u flatteert en, wat niet onbelangrijk Badminton (Van onze van ADVERTENTIE Dobbelman. als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen.» 6,15 Maarschalk Tsjen Ji zou zijn vervangen DE leuk - ALS EEN VAN de laatsten heeft Couture Emilie Boutique uit Heemstede den volke haar voor- jaars- en zomercollectie getoond. Onder het toepasselijke motto „Slotactie” liet zij dit modegebeu- ren in het fraai gerestaureerde „Het Oude Slot” in haar woon plaats af spelen. Helaas ging op een enkele uitzondering na het kwaliteitswerk van de restaura teurs niet hand in hand met de door Emilie Bouwman zelf ver vaardigde of ingekochte kleding merk) stukken. Dat vond ik spij tig- L - - i ADVERTENTIE I k /orcH-SiL., 3K. 9^ i VVWMVVVVVWVVVVVVUVVVVV'Aft.VWVVVVW/VVVWVWWVVVVVVVVWAiVV^ MVWVWVVVVVVVVVVVWVVVVWVVVV t MOMT-iHIUaMKICT (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM In de westelijke over gangsklasse bjj de dames onttrok de dames- ploeg van Alliance zich gisteravond defini tief aan het degradatie gevaar door met 3-2 te winnen van de Molenwiek 2 uit Zaandam. De overwinning van Alliance was erg benauwd, vooral door de laatste set die na een oorspronkelijke achterstand van 14-12 alsnog met 16-14 werd gewon nen. PEKING (AFP) De Chinese ministers- portefeuille van Buitenlandse Zaken wordt op het ogenblik beheerd door Tsji Peng Fei. Dit is gisteren uit Russische bron in Peking vernomen. Premier Tsjoe En Lai stelde enkele dagen geleden Tsji aan de Russische ambassadeur voor als „de fun gerend minister van Buitenlandse Zaken”. Zowel Latzel als Birlenbaph hebben ver klaard dat zij van hun huisarts een middel hadden gekregen om een opkomende griep te onderdrukken. liet bij i en KEULEN Het Deutsche Leichtathletik Verband (DLV) heeft twee atleten geschorst wegens het gebruik van stimulerende mid delen. Het zjjn verspringer Herman Latzel en kogelstoter Heinfried Birlenbach. Het tweetal reageerde bij een dopingonderzoek tijdens de Westduitse indoor atletiekkam- pioenschappen in Kiel positief. Latzel, die met een sprong van 7.83 m tweede werd, kreeg een schorsing van twee maanden en Birlenbach, hij veroverde de titel, mag een maand niet aan wenstrjjden deelnemen. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 23 maart in staat van faillissement verklaard: Norbert Alex ander Schick, wonende in Haarlem, Roor- dastraat 176, zaakdrijvende in Haarlem aan de Koudehorn 44, onder de naam Atelier de Reproduction Norco; rechter commissaris: mr. J. Spreij: curator: mr. L J. M. Bos, advocaat en procureur in Haarlem. Hiervoor had de Alliance ploeg reeds de eerste set op regelmatige wijze met 15-8 gewonnen. Daarna ging het in de tweede set regelmatig gelijk op, waarbij aan de Moleijwiekkant het goed sluitende blok een grote hinderpaal was voor de groen-zwar- ten. Via een 12-12 stand won de Molen wiek deze set met 15-12. In de derde set speelde de Haarlemse formatie veruit het beste. De vele taktische ballen hadden het gewenste resultaat en dit veroorzaakte nogal wat paniek in de toch al niet zo safe achterveld verdediging van de Zaanse da mes. Met 15-10 werd het 2-1 voor Alliance. In de vierde set had Alliance lang de beste papieren voor de overwinning. Tot 12-6 wisten zij een voorsprong op te bou wen, die ze echter direct weer uit handen gaven en met 15-13 voor Molenwiek werd een vijfde set noodzakelijk. Ook in deze set bleek dat het blok van Molenwiek moei lijk te passeren was, ook al doordat de set-ups, die niet erg zuiver waren, te veel naar binnen lagen. Na een close-finish werd het als nog 3-2 voor Alliance, dat na deze overwinning helemaal uit de zorgen is. Naast deze overgangsklasse wedstrijd waren er nog twee Haarlemse ploegen die in het veld kwamen. Zo ontmoette HVS het sterke Zeemeeuwen, een ploeg die drjjft op zijn routine. Ondanks de soms goede tegenstand van de HVS dames kon den zjj de overwinning van de Amster damse formatie niet in gevaar brengen. Daarvoor was de aanvalskracht van de HVS dames te gering Met 6-15, 15-12, 8-15 en 10-15 ging de ploeg van G. Mes eervol ten onder. BELGRADO De Nederlandse speelster Corrie Vreeken heeft woensdag in de der tiende ronde van een internationaal dames- schaaktoernooi te Belgrado remise gespeeld tegen de Zuidslavische Gordana Jovanovic. Corrie Vreeken bezet nu de zesde plaats op de ranglijst met zes punten. Eerste is de Russische Nona Gaprindasjvili die al haar partijen (13) wist te winnen. EDE. De vaccinatiecampagne die de GG en GD van Ede vrijdag gaat hou den om niet of niet volledig tegen polio ingeente kinderen alsnog te vaccineren, zal slechts ten dele uitgevoerd kunnen worden, omdat men niet meer dan 300 vaccins ter beschikking heeft. In totaal zijn ongeveer 2000 kinderen in de ge meente Ede niet tegen kinderverlam ming ingeënt. De geneeskundige dienst in Ede maakt zich in het bijzonder ongerust over de situatie in Ederveen en Harskamp, twee dorpen in Ede, waar de vacCinatiegraad ongeveer 55 percent bedraagt. Oma’s gebloemde stippeltjes jurk compleet met schootje. Officieel wordt de post nog altijd be kleed door maarschalk Tsjen Ji, die tijdens de Culturele Revolutie door sommige groe pen rode gardisten bekritiseerd is, maar niettemin in april 1969 op het partijcongres in het Centrale Comité werd herkozen. In het openbare leven is Tsjen Ji sindsdien echter niet meer verschenen. De 61-jarige Tsji Peng Fei maakt geen deel uit van het Chinese Centrale Partij- comité. Tot dusver werd hij steeds als on derminister van Buitenlandse Zaken aan geduid Ook die Raeckse 2 verloor haar wed strijd. Dit was een grotere tegenvaller. Te meer daar de die Raeckse ploeg sinds de tweede helft van de kompetitie begonnen is bijzonder goed mee te komen. Aanval lend lukte het vooral niet bij de Haarlemse dames, al moet gezegd worden dat de te genstandster, Octopus uit Alkmaar, ook niet over een daverende aanval beschikte. Verdedigend was die Raeckse misschien iets te traag en te statisch, waardoor véle taktische ballen niet konden worden ver werkt. De set standen van deze ontmoe ting waren 11-15, 4-15 en 12-15. Het eerste team van Die Raeckse dat uit komt in de hoofdklasse, ontmoette de ploeg van de Kangeroes uft Leiden. Nadat die Raeckse de eerste set ternauwernood met 15-13 had gewonnen, kwamen zij beter in hun spel en veroverden met 15-10, 15-13 en 15-5 een regelmatige 3-1 overwinning. De uitslagen van de gisteravond gespeel- De Naamloze Vennootschap Joh. van der Putten's Bouw- en Aannemingsbedrijf, gevestigd te Haarlemmermeer, Benne- broekerdijk 133; rechter-commissaris: mr. J. Spreij; curator: mr. G. Euser, advocaat en procureur in Haarlem. Jacobus Jan Nicolaas van den Berge, wonende in Aalsmeer, Rameaulaantje 13; rechter-commissaris: mr. J. Spreij; cura tor: mr. B. C. Romijn, advocaat en procu reur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 19 maart 1971 geëindigd het failissement van: de Naam loze Vennootschap Combat, Maatschappij tot vervaardiging van en handel in Che mische Produkten, gevestigd in Amster dam, voorheen kantoorhoudende aan de Ampèrestraat 7b in IJmuiden, gemeente Velsen, uitgesproken op 21 juli 1970; cura tor mr. J W. Crefeld in IJmuiden. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem op 23 maart 1971 is de opheffing uitge sproken van de faillissementen van: de Naamloze Vennootschap J. H. Grimber gen, schildersbedrijf, gevestigd in Driehuis, gemeente Velsen, Driehuizerkerkweg 90, uitgesproken op 11 augustus 1970; curator mr. J. W Crefeld in IJmuiden. Robert Biesbronck, chauffeur, wonende in Beverwijk, Kroonstraat 35, uitgespro ken op 10 november 1970; curator mr. A. I. T Karskens in Beverwijk Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem op 23 maart 1971 is, na gedaan verzet, de vernietiging uitgesproken van het faillis sement van de Naamloze Vennootschap Van Ast Transport-Internktionale Expe ditie N.V., gevestigd in Rijsenhout, ge meente Haarlemmermeer, Pampusstraat 9. uitgesproken op 16 maart 1971; curator mr. L. J. M. Bos in Haarlem. Een draadloos overvalalarm is een van de snufjes te vinden op een ten toonstelling van beveiligingsappara tuur in Den Haag. Door het indrukken van twee knopjes op het armband horloge dat door een draadje met een zender in de binnenzak verbonden is, treedt de alarmcentrale in werking. Iets voor tankstationbedienden, bij voorbeeld. HILLEGOM. De voor aanstaande zaterdag en zondag vastgestelde antiek beurs in Treslong is om onbekende rede nen door de organisatoren tot nader or der uitgesteld. organza met satijnen streep was ver werkt tot een jurkje met een klokken de pelerine. Óp het hoofd was een veredelde nachtmuts uit de jaren twintig gedrukt. De hele combinatie maakte van de lange, hyperslanke mannequin meer een te volle bonbon doos met een te klein deksel. Met couture had het weinig van doen. NU MOET U beslist niet denken, dat er in deze collectie helemaal niets goeds viel te bespeuren. Ik zou me vrouw Emilie dan tekort doen. De goede zaken heb ik dit keer maar eens voor het laatst bewaard. Ik zag onder meer een beeldige galgenbroek waarvan het kleine voorstukje uit patchwork bestond. Het „lappen- werk” zagen we geappliceerd op de pijpen terug. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Gazelle, Zaandam, Rochester; Cd de Armenia, Antwer pen; Erik, Wilhelmshaven; Czestochowa, Duin kerken; Skeppsbron, Gothenborg; Bravo Con tender, Immingham; Ako, IJmuiden, Porsgrunn; Viola, IJmuiden, Delfzijl; Birling, Londen; No- bistor, Cont Plat; Virginia Menthenitis, Le Ha vre; Marlin, IJmuiden, Egesund. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Berkel. IJmuiden, Vianado Castello; Achimist Kiel, Bremen; Chiron, Bremen; Voline, Siloth; Ethel Everard, Manchester; Tor Hollandia, Gothen borg; Hansa, Gent; Johan, Zaandam, Dordecht; Hamburg, IJmuiden, Noordzee; Albert V, Ter- neuzen; Spirit, Gr Yarmouth; Kassel, Antwer pen; Asperity, Gunnes; Willem Koerts, Rotter dam; Birit, Antwerpen; Sirius, Stavanger; Mi thras. Rotterdam; Bravo Contender, Imming ham; Saarland, Bremen; Sir Johnstone Wright, Ipswich; Thordis, Oslo; Sintus, Felixtowe; Ares. Paramaribo: Waal, Oxelusund; Rezekne Brakke. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Neptu nes, Antwerpen; Neutron, Rotterdam; Trave- stein, Antwerpen; Smitloyd 18, Contplat, IJmui den; St. Monika, Goole, IJmuiden; Ceres, Rot terdam; Libertas, Rotterdam; Labotas, Rotter dam; Jean Guiton, Abidjan; Vela, Rotterdam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Timca, Gavle; Jasenitz, Fowley; Northern Eagle, Hamp ton Roads; Bulkem Liner, Kristiansand. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het •chip van of naar Amsterdam gegaan.) Twee landgenoten van Mortensen na men revanche voor zijn nederlaag. Het wa ren Klaus Kaagaard (11-15, 12-15 15-5 te gen de Thaise international Bandid Jaiyen) en Flemming Delfs. De Europese junior- kampioen kreeg de overwinning cadeau De kampioen van Malakka Panchacharan Gunalan trok zich wegens een spierbles sure terug op het moment dat hij nog maar een punt behoefde te maken: 15-9 14-8. De Nederlandse kampioen Rob Ridder had weinig in te bréngen tegen de als vijfde geplaatste Deen Elo Hansen. Hij ver loor met 7-15 2-15. De belangrijkste uitslagen zijn Heren enkelspel: Elo Hansen (Den.)-Rob Ridder (Ned.) 15-7 15-2; Piet Ridder (Ned.)- P. Smith (GB) 15-12 15-9. Dames enkelspel eerste ronde: Margaret Beck (GB)-Marja Ridder (Ned.) 11-2 11-6; Lilly ter Metz (Ned.)-N. McKinley (Can.) 10- 12 11-8 11-3. Tweede ronde: Marjan Luesken (Ned.)-A. Flockhart (Schotl.) 11-5 11- 7; Joke van Beusekom (Ned.)-B. Giles (GB) 11-0 11-2; Anne Flindt (Den.)-Lily ter Metz (Ned.) 11-6, 11-8. Derde ronde: Anne Berglund (Den.)-Joke van Beuse kom (Ned.) 3-11, 11-8, 12-9. Haagse redactie) DEN HAAG. De Zuidmolukse vere niging Badan Persatuan krjjgt in het ka der van bepaalde NOS-ontmoetingspro- gramma’s gelegenheid haar standpunten over politieke zaken uiteen te zetten. Aanvankelijk hadden de Zuidmolukkers zich voor het aanvragen van zendtijd op radio en televisie gewend tot het minis terie van CRM. Bewindsvrouwe dr. Klom- pé verwees het verzoek naar de Neder landse Omroep Stichting. Na veel heen-en-weer gepraat heeft tenslotte in Hilversum een gesprek tus sen vertegenwoordigers van Badan Persatuan en omroepmensen plaatsgehad met als resultaat dat de Zuidmolukkers in NOS-tv-programma’s als „Zienswijze” en „Panoramiek” en in NÓS-radiopro- gramma’s als „meer over minder” hun mening kwijt kunnen. L i o WASHINGTON (AP, Reuter en Veie duizenden werknemers van de Boeing-fabrieken in Seattle worden ont slagen nu de Amerikaanse Senaat giste ren met 51 tegen 46 stemmen heeft be sloten geen overheidsgelden meer ter beschikking te stellen voor de ontwikke ling van het supersonische passagiers vliegtuig van Boeing. Een woordvoerder van de maatschappij maakte dat gisteren direct na de Se- naatsbeslissing bekend. Hij kondigde aan dat de Boeing-fabrieken het project nu zullen opgeven. Bij General Electric die de motoren ontwikkelt worden 1600 mensen overbodig. Verleden week stem de ook het Huis van Afgevaardigden te gen de SST. President Nixon, voor wie de afwijzing een persoonlijke nederlaag betekent heeft verklaard dat hij „bedroefd en teleurge steld” is. Volgens zegslieden zou het Wit te Huis in de laatste uren voor de stem ming nog gepoogd hebben de senatoren op alle mogelijke manieren ertoe te bren gen voor het project te stemmen. De Amerikaanse omroeporganisatie ABC meldde na de afwijzing dat de •Japanse luchtvaartindustrie de rechten, blauwdrukken, prototypen en werktuigen van het Amerikaanse STT-prOject wil ko pen voor een miljard dollar. Industriële- en regeringskringen in Tokio hebben dit bericht later tegengesproken. Wel werd bevestigd dat de president van Boeing, T. A. Wilson, op het ogenblik in Japan is. De besprekingen zouden echter niet de SST tot onderwerp hebben. Zeer pessimistisch is inmiddels de stemming over de mogelijkheid van een redding van het project van particuliere zijde. De regering voert overleg met en kele banken. Vandaag wordt het defini- tieve antwoord verwacht. de wedstrijden luidden. Heren: Hageveld aDSS a 3-0; de GazellenSBIJ 0-3; de Gazellen a—HSVC a 3-0; WGS 3—OVRA 8 0-3; die Raeckse 2DSS 4 0-3; Hageveld bTriumph a 1-3; van NispenHeemstede 3-0; WGS 2—FES 5 0-3; Dames: GIOS bOVRA e 3-1; HVSZeemeeuwen 1-3; GIOS 3-r-HBC 2 2-2; FES a—HVS a 0-3; die Raeckse 2Octopus 2 0-3; Alliance b OVRA a 0-3; Alliance ’22de Molenwiek 2 3-2; de Gazellen—VCM 2 3-0; Rapid a— GIOS a 3-0; OVRA dvan Nispen a 2-2; Serve ’67 2FES 5 0-3; de Gazellen a Major b 3-1; JBS 3—OVRA 7 3-0; JBS— GIOS 2 2-2; Alliance c—FES b 3-0; HVS 3— Oradi 0-3; Alliance 6—PSVH 2 2-2. Susnai De effen, bedrukte zijden en trevira jersey jurkjes waren er voor de dag en avond in een leuke verscheiden heid. Uit Frankrijk een beeldige, licht beige jersey mantel, die perfect ge sneden en verwerkt was. Om zo in weg te wandelen een jeugdig bolero- pakje van een handgeweven, wollen streepstof met leer afgezet. Voorts schattige Roemeense handgeborduur- de blouses, waarvan de schoonheid helaas verloren ging door de lelijke, folkloristische eigen gemaakte broe ken en rokken, die Emilie daarbij liet dragen. Voor Emilie hoop ik van harte, dat zij met haar herfst- en wintercollectie beter over de slotbrug zal komen. Bé TER MAAT. INGEKOCHTE mantels, heel van model overigens, hadden achter hoge splitten, die zo erbarme lijk waren verwerkt, dat ze bij de haast bibsloze mannequins al afwe ken. De op eigen atelier vervaardigde kleding deed mij denken aan aardige huisvlijt; verkeerd ingezette mouwen, naden die trokken. Dat kan toch echt niet. Zelfs de „eigen ideeën” getuig den van weinig originaliteit. Wat te zeggen van een door Emi lie aangekondigde „romantische bruid”, die van mij het adjectief „loodzwaar” had meegekregen. De LONDEN. Drie geplaatste spelers werden woensdag in de eerste ronde van de all England badmintonkampioenschap pen uitgeschakeld. Voor de grootste ver rassing zorgde de 30-jarige Wayne Mc Donnell. die de Deense nummer een Jör- gen Mortensen (gedeelde derde) na een partij, die meer dan een uur duurde, met 18-17, 10-15, 18-17 versloeg. De Canadees redde in de derde set drie matchpoints. Afgaande op haar veelbelovende, en soms nogal belerende, uitnodiging was ik hoopvol gestemd. Hierin werd ik echter teleurgesteld. Een niet aan de eisen tegemoet komende collectie te moeten aanschouwen werkte als een koude douche. Nu lijkt Emilie mij nog jong en veel van haar nu ge dane, enigszins onbekookte uitspra ken zal zij wel zo spoedig mogelijk willen vergeten. Ervaring komt toch eenmaal met de jaren. Derhalve is enige clementie wel op haar plaats. MAAR NU DE feiten. Kledingaan- koop is vóór de meesten onder u, zo stel ik mij dat althans voor, geen al ledaags werk. Bovendien wilt u waar voor uw dure geld en zult u met zorg kiezen. Ik neem aan, dat bij een eventuele keus u voor de spiegel nauwlettend in het oog houdt of de japon, de mantel of wat dies meer zij u flatteert en, wat niet onbelangrijk is, of het perfect zit. Kijk, en dat laatste liet bij de Emilie-collectie nogal het een en ander te wensen over. I .25.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11