THE MAKING OF A SINGLE Eddy ready to go KEER DE BESTE iedereen voor strego Top de póp pop dertien „BRIDGE” DRIE is VERENIGINGSNIEUWS IT 0E IJMOND VERLOVINGS RINGEN H a00”51'’5*0* otnews IN DE IJMOND IJmuiden SOOSAGENDA Heemskerk NACHTCONCERT COUNTRY JOE Beverwijk en 7 DONDERDAG 25 MAART 1971 uit Stadsschouwburg Luxor Velsen-IJ muiden Beverwijk Cinema Marquette Kennemer theater BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Velsen-N oord Heemskerk DE INTRIGE van de uiterst boeien de oorlogsfilm „The battle for the bridge”, die thans van zaterdag- tot en met maandagavond in de Velsense Stadsschouwburg zal worden ver toond, doet wel enigszins denken aan zijn beroemde voorganger met het relaas over de Kwai-rivier, omdat het opnieuw allemaal is begonnen om een strategisch buitengewoon belangrijke brug. Alleen overspant deze thans een diep ravijn in Joegoslavië, dat de Duitsers op hun terugtocht uit Grie kenland tot elke' prijs moeten pas seren. Vandaar het besluit van Tito’s partisanen de brug in de lucht te laten vliegen, welk voornemen hen echter in conflict brengt met de bou wer van de fraaie constructie, wiens levenswerk aldus totaal dreigt te wor den vernietigd. Wijk aan Zee aarlem, IJmond .Mbw I films 'i ADVERTENTIE zaterdag: Enkele voorbeelden: Wester- Groen- K8 De Wijkerbaan 23 - Beverwijk L. Nieuwstr. 8 - IJmuiden Naadloos gesmeed uit mas sief 14 of 18 karaats goud O Keuze uit wit goud, geel goud of rood goud. 0 Grootste hardheid, dus blij vend mooi. Dit geldt ook voor de 18 karaats uitvoe ringen. O Prijzen vanaf f90,-perpaar. Inclusief fraaie gravering. DONDERDAG 25 MAART Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekaal van de Moerberg-Comité- school, aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk. 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. VRIJDAG 26 MAART De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. voor lichtingsbijeenkomst over milieuverontrei niging. Kennemer Vormingscentrum. Heirweg 20 u. Werkgroep W.E.J.IJ. bespreekt dis- kussienota over Hoogoven-CAO Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. DONDERDAG 25 MAART Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg. 19.30-22 u. soos, visverkoop en biblio theek aquariumsociëteit Tropica. DONDERDAG 25 MAART De Lichtboei. Maasstraat. Vanaf 20 u. kultureel kontakt jongeren. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver gadering ABOP. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. VRIJDAG 26 MAART De Opgang. Florastraat. 20 u. lezing door ds. J. van Dijk voor NCVB. De Slof. Raamveld. 20 u. open klaverjas- soos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19- 21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. EUROVISIE RINGEN Een stralend fantasie-model met het Eurovisie motief. Uitvoering in 14 karaats geel goud. Per paar .......f240.- juweliers horlogers springlading bracht. VOOR DE MATINEE van zondag werd nog een amusanter programma samenge steld, bestaande uit negen bekroonde te kenfilms van Walt Disney, met allerlei populaire figuren als Mickey Mouse, Plu to Ferdinand, de drie kleine biggetjes en hun permanente belager: de boze wolf. Beatnieuws en opgaven voor de «oosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop. Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De tnzendingstermljn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Overleden: D. Schouten, "3 jaar; D B M. Simons, 81 jaar, gehuwd geweest met J J. M. Win kel; A. Zuidervaart, 83 jaar. gehuwd ge weest met H. v. d. Laan; H N. Bol, 31 jaar; A. van Kruistum, 67 jaar, gehuwd geweest met J. van Soest; M. R. Vink, 63 jaar. want deze succesvolle Dracula-serie zal voorlopig stellig nog niet worden onder broken. VOOR DE REST van de week heeft men in dit theater weer de keus uit nog drie andere filmtitels en wel „Revolverhelden kunnen sterven”, een western voor de nachtvoorstelling van vrijdag en de twee de matineezvan zondag,„De Sade”, voor de nachtvoorstelling van zaterdag en ten slotte „Rusty en de vluchteling”, voor de eerste matinee van zondag. John the Revelator is een knotsgekke mover. Vol ledig geconcentreerd geefi hij hier aanwijzingen aan sologitarist Frans ten Kley die een riedel aan het „in dubben" is. CHRISTOPHER LEE kan zo langzamer hand een waardig opvolger van Boris Karloff worden genoemd, omdat hij de ene griezelfiguur na de andere speelt. In aansluiting op zijn mysterieuze dr. Fu Manchu blinkt hij thans uit als de titel held in een serie over de afgrijselijke vam piers, in welke hoedanigheid hij van vrij dag- tot en met woensdagavond in het Kennemer thearter kan worden bekeken als de lugubere aristocraat in „Het bloed van Dracula”. Zoals het in een goed melodrama be taamt, zuigt hjj onder de meest sinistere omstandigheden het ene argeloze slacht offer na het andere in letterlijke zin het bloed uit de aderen, om tenslotte door de macht van het kruis de zoveelste wrede dood te moeten sterven. „Zal de vampier ooit weer opstaan?”, vraagt het verhuur kantoor zich in de reclame af. „Nou, reken maar”, ztfn wjj geneigd te antwoorden. DE SCHRIJVERS van de filmscenario’s vinden telkens weer nieuwe motieven in de tweede wereldoorlog, zoals voor de film Hellboats”, die van heden- tot en met zaterdagavond in Luxor zal worden ver toond. Plaats van handeling is de Engelse vlootbasis op Malta, waarvan de bezetting voortdurend door de op Sicilië gelegerde Duitsers wordt bedreigd. Hier dient uiter aard te worden ingegrepen, welke gevaar lijke opdracht wordt toevertrouwd aan de Engelse zee-off icier Tom Jeffords, die het riskante zaakje uiteindelijk klaart. Alleen de vrouw „die hij bemint” gaat hierbij voor hem verloren. IN TEGENSTELLING tot alle andere theaters in de IJmond is van heden- tot en met dinsdagavond in Cinema Marquette lachen het parool. Dank zij de nog altijd bijzonder populaire Franse komiek Louis de Funès, die met zijn klucht „De gen darme op drift” een dankbare film aan de vermakelijke wederwaardigheden van dit driftige politiemannetje heeft toegevoegd. Onderwijl draait in de eerste matinee van zondag „Het eiland der blauwe dolfij nen”, waar jong en oud eveneens hun genoegen aan kunnen beleven. Getrouwd R. C. Kaastra en L. H. Höweler; S. Broersma en H. E. de Vries; T. S. H Nijssen en M. V. Schavemaker. l,Du Peter Maffay; 2. Chirpy chirpy cheep cheep Middle of the Road,1 3. Butterfly Danyel Gerard; 4. Mozart Symphony Nr. 40 Orkest Manuel de Falla o.l.v. Waldo de Los Rios; 5. There’s no more corn on the Brasos Walkers; 6. Invitation Earth and Fire; 7. What is life George Harrison; 8. Another day Paul McCartney; 9. Chirpy chirpy cheep cheep Lally Stott; 10. Silver moon Michael Nesmith and the First National Band; 11. Sultana Titanic; 12. True love, that’s a wonder Sandy Coast; 13. Nathalie George Baker Selection. VRIJDAG 26 MAART Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Ook in Velsen wil het bioscooppubliek kennelijk wel eens een oogje aan een tamelijk ondeugende film wagen, zo dat „De pastoor kan geen bloot meer zien” in City aan de tweede ver- toningsweek mag beginnen. Op de foto Jarl Borssen als de door veel vrouwelijk schoon in verleiding ge brachte dorpspastoor. Daarnaast wordt voor de matinee van zondag in dit theater „De onoverwinnelijke drie” aangekondigd, een sensatiefilm van klasse over drie harde jongens met nog veel hardere vuisten. „We proberen een programma te maken dat voor iedereen geschikt is. Televisie is er niet voor een groep. Ik vind het ook fijn als de hele fami lie een programma kan volgen. Van daar dat we behalve popgroepen ook andere artiesten in de show nemen”, zegt Eddy Becker, in verschillende uitgeroepen Houtstraat. weekend: bar-dancing-disco. Sfeer’69, Ged. Oude Gracht 24, vrij- dae, zaterdag, zondag: soos. De Ark. Kerkplein Velsen-Zuid. vrij dag en zaterdag: soos. De Put, Koudenhorn 34, vrijdag: dis co. Commin, Kromhoutlaan 55. zater dag: jeugdcafé. Royal Flush, Laan van Angers, za terdag: Lion. een geweldige single wor den”, zei ons vorige week in de Decco-studio’s in Hilver sum Phonogram-producer Hans van Hemert. Hjj had het over het nummer ..Rocking Squirrel” van de Haarlemse bluesgroep John the Revelator. Nu zeggen producers wel eens meer wat. maar deze keer schijnt het toch echt wel raak te zijn. Van Hemert liet tenminste geen enkele hapering toe en haalde er alles wat hem aan instrumentarium en appara tuur ter beschikking stond les van der Steeg, drummer Fred Huissen, slaggitarist, Paul Dammers en hun vele fans al een jaar (sinds de verschijning van de LP „Wild Blues") op zitten te wachten: de doorbraak. Als die komt zal iedereen duidelijk worden dat John the Revelator voor al ook een erg goede stage- groep is. Vorige week zater dag werd sociëteit Akoestiek in Meerwijk helemaal gek gemaakt; zaterdagavond zal dat ongetwijfeld weer ge beuren in Felicinum op de Hogendorplaan in Velsen- NADAT VERVOLGENS in de eerste matinee van zondag de western „Murieta, de zwarte wreker” zal zijn vertoond, be ginnen in de tweede matinee de voorstel lingen van de vermaarde film „Muiterij op de Bounty”, welke reprise tot en met woensdagavond zal worden voojrtgezet. Zoals bekend is de inhoud daarvan geba seerd op de ware historie van ’s werelds beroemdste muiterij, waarbij de tot wan hoop gedreven bemanning van de „Boun ty” zich in de wildste avonturen stortte. Hierin maakte Marlon Brando zich be faamd door zijn markante creatie van de wrede scheepskapitein William Bligh. GLADDE RINGEN In 14 karaats wit goud. Heel mo dern 4.5 mm breed. Per paar f118.- VRIJDAG 26 MAART Stadsschouwburg, 20 u. Toneel- en Bal letgroep De Spil met „Heidi, het betove rende Tiroler meisje". Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstr.- weg 177, 14.30 tot 17 en 19 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden; 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen; 19 tot 19.30 uur zwemvereniging U.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwem men; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan; 19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei. Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos, jongerensoos, tienersoos, judoles. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-21 uur basketballcompetitie. Ferdinand, Krusemanstraat 34, Oost woensdag tot en met zondag; bar-dancing met Everplay. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: Left Side (Volendam). Weijman, Hoofdstraat, Santpoort, za terdag; Train; zondag: Groep X. Crazy Inn. Kokstraat 13. zaterdag: soos met folk van Elsje Licht. Electric Centre. Bakenessergracht, zaterdag: Duitse pop met de groep Ru fus Zuphall. Deining, Ripperdastraat 13a, zater dag: Ghizlane; iedere avond en zon dagmiddag: jeugdcafé. Evergreen, Houtplein. Qualified Section. Riverside, Spaame 91, vrijdag: folk, zaterdag: disco. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: soos Soos EVNH, speeltuingebouw Enge- landlaan. zondag-soos. De Schaapskooi, Frankrijk-Italië- laan, zaterdag: disco. Rubbishheap, Bavokelder gracht, zondagmiddag: soos. City-CIub Kamis, Nieuwe markt 5. zaterdag: dansen. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond bar-dancing-discotheek. Moulin Rouge. Kleine DONDERDAG 25 MAART De Opgang, Florastraat. 19.45 u. buiten gewone openbare bijeenkomst van CHU. Kennemer Theater, Zeestraat. 20 u. filmavond voor ‘t Nut. Bellevue, Breestraat. 20.15 u. vergade ring afdeling IJmond van D’66 Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck. Velserweg. 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 20 u. open klaverjas- soos. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. even na zeven uur weer miljoenen kij kers aan het scherm te vermaken. „Het fijne van de repetities is dat we net een grote familie zijn. We gaan in de kantine rond een tafel zitten en iedereen komt even praten. We lach en eens en dat is goed. On die manier kunnen we eventuele snannintten zon der wanklank weerstaan. Heteeen het n’-of'ramma ten eoede komt, want als de verstandhouding ondm-ling niet goed is. is het nooit moeeliik een snede show te maken. Het komt dan op de een of andere manier toch in ie werk tot uiting”, aldus Eddv Becker. Per opname bezoeken gemiddeld honderd joneens en meisjes, in leef tijd variërend van tien tot twintig jaar d< show. De toegangskaarten zijn op aanvraag gratis bij de NCRV ver krijgbaar. Dat het programma goed wordt ontvangen, blijkt wel uit de hoge waarderingscijfers, de kijkdichtheid, de vele aanvragen voor toegangsbe wijzen en de vele brieven die over het programma worden ontvangen. Eddy Becker ontvangt per week tus sen de honderd en tweehonderd brie ven. „Gelukkig zowel van huismoe ders als van ionge kinderen. Ik vind het toch wel fijn dat ook ouderen mijn brosramma weten te waarderen. Van daar ook dat we er groenen als „Cnr- ry en de Rekels”. „Het Radi-ensem- ble”, „De Heikrekels” en noem maar oo. in hebben. Ik vind het trouwens onzin om te zeggen dat die niet goéd zijn. Hoeveel mensen houden niet van Tom Jones. Dat is toch zeker ook smartlap-werk. al wordt het dan in het Engels gezongen. Zelf vind ik alle muziek goed, als het maar niet vals is”, zegt de populaire presentator. Behalve „Eddy Ready Go” presen teert Eddy Becker ook nog enige ra dioprogramma’s. Tijd voor zichzelf heeft hij dan ook nauwelijks. „Iedere twee uur radio kost me minstens een dag van voorbereidingen. Vooral om dat ik een programma voor iedereen wil breneen. ook on de radio, moet je eoed uitkienen welke platen bij el kaar passen. Voor het beantwoorden van fanmail heb ik dan ook meestal geen tijd. Bovendien kun je niet alle brieven beantwoorden, omdat een hoop jonge meisies raad vragen en die geef ik liever niet, want dan zesgen de ouders al gauw „waar bemoei je je mee” en dat wil ik niet”. in populariteitsverkiezingen tot derde TV-persoonlijkheid en pre sentator van het populaire „tiener"- programma „Eddy Ready Go". Eén keer in de maand wordt het programma uitgezonden. Enige tijd van tevoren komen producer Toon Gis pen. regisseur Andries Roest en Eddy Becker bij elkaar om de groepen voor het volgende programma uit te zoe ken. Dat uitzoeken gebeurt via de door de platenmaatschappijen ingezonden platen. Toon Gispen die volgens Eddy Becker een zeer gevoelige neus voor hits heeft maakt een voor selectie. Tien uur ’s morgens beginnen de re petities voor het programma. Rond twee uur wordt het publiek toegelaten om de definitieve opname voor de show van die avond bij te wonen. Rond zes uur is het programma gereed om van perfectie te bereiken. Vorige week dinsdag werd negen uur lang gezwoegd om de achterkant „One track mind” op de band te krijgen: op donderdag was zes uur uitgetrokken voor „Rocking Squirrel” maar vrijdagavond trekt de groep opnieuw voor zes uur de studio in om alles helemaal ..af’ te maken. De single komt waarschijnlijk in april uit en dan moet dat gene gebeuren waar zanger Tom Huissen, bottleneck- gitarist Jos de Wilde, solo gitarist Frans ten Kielj. Goed nieuws voor ie onvervalste progressieve nachtuilen in Haarlem. MOJO houdt vriidaenacnt (zaterdag morgen) om 3 uur een speciaal concert met Country Joe McDonald Jawel, de zelfde als die van Country Joe and the Fish en inderdaad txk ie ioneen var het anti-oorloe nummer ..Fixin’ to die’ dat elke Woodstockfilmganger zich on getwijfeld zal herinneren. VRIJDAG 26 MAART De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-16 u. kinderoppas, 13.30-18 u. bejaardensoos, 20 u. kienen. Handenarbeidlokaal de gehele dag geopend. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19 u. instuif (12-16 jaar). De Lichtboei, Maasstraat. 9-11.30 u. peu terspeelzaal, 20 u. hearing voor bewoners van Zuidbroek over open school. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. De Schuilhoek. W, van Velsenstraat. 18.30 u. instuif voor lagere schooljeugd. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 19.30 u. jazzprogramma. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. EEN ANDER spanningselement is het verraderlijk optreden van de Duitse com mandant Kautz, die de plannen van het partizanenleger op sluwe en meedogen loze wijze tracht te verijdelen. Een en an der resulteert in een gevecht op leven en dood; waarbij de bouwer van de brug ter wille van de goede zaak tenslotte zelf de knop hanteert, waarmee de omstreden tot ontploffing wordt ge- FANTASIERINGEN Fantasievol geslepen. Markant model. Uitvoering in 14 karaats geel goud. Per paar f 5 „Bridge over troubled water" van Simon and Garfunkel is bij de uitrei king van Grammy Awards voor de beste grammofoonplaten van vorig jaar driemaal bekroond „Bridge” werd het beste liedje, dr beste single en de beste langspeelplaat van het jaar. Het was voor het eerst dat dit Amerikaanse equivalent van van het Nederlandse „Grand Gala du Disque” door de televisie werd uitge zonden. In totaal werden 43 Grammies uitgereikt. Paul McCartney en zijn vrouw Linda Eastman waren op de feestelijkheden aanwezig om een Grammy voor de muziek van de BeatlefiTm „Let it be” in ontvangst te nemen. GLADDE RINGEN Een klassiek glad model. 4.5 mm breed. Uitvoering in massief 14 karaats geel goud. Per paar f87.50 Zuid. Op Koninginnedag speelt John the Revelator samen met de Amerikaanse folkzanger Ernie Vann en Golden Earring in het Haar lems Concertgebouw. Geboren Yvonne d. v. A. L. Langendoen en H' C. Kromhout; Anjelien d. v. C. Pauw en A. Holtjer; Mariëtte d. v. E. Relink en C. Russchen; Monique d. v. J. B. Hen- drickx en M. Pronk; Peter z. v H. van Schooten en L. P. van Dongen; Jacqueline d. v. B. Molenaar -m W. van der Plas; Johannes C. z. v. T. A. Zuurbier en J. A. A. Hoogland; Esther d. v. W. H- Voogt en A. A. Toornvliet; Saskia d. v. J. Boo- da en T. M. Lubbers; Priscilla J. d. v. G. Hutter en J. E. Koppen; André z. v. D Meuldijk en J. C. Spek; Bemhard F. J. z. v. B. L. F. Schutter en T. van der Spoel. Ondertrouwd: C. F. de Winter en S. Talman; J. J- G. Boerwinkel en T. Roos; A. J. Jonker en E. C. van Leeuwen; H. D. P. Blom en M. J. Hoogeland; J. W. M. Vessies en M. H. de Kruijf; W- G. Vledder en E. Molle- man.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7