Telstar voetbalt in de Kuip Vul tink subliem Haarlem heeft kans om 300 caramboles punt weg te slepen een in één beurt Nieuwe definitie begrip amateur Reclame voor amateurs blijft bij het IOC nog steeds taboe Indonesiërs beheersen enkelspel bij de heren Van der Hart zoekt nieuwe werkgever Robert Heinz en AZ gaan uit elkaar Scheidsrechters voor halve cunfinales FC Groningen zal nauw met amateurs Grand Prix John Stol voor Loeveseijn GVAV neemt Honkbalselectie Harde strijd aan staart Bundesliga Open Engelse kampioenschappen op Nürburgring Winst voor Kampong versloeg San Fernando (5-0) Betty Stöve hulptrainer Gewichthefploeg tegen Denemarken Totouitslag nog niet bekend gaan samenwerken Grote Prijs van W est-Duitsland 1 JBI 13 ZATERDAG 27 MAART 1971 Kaarten Hf Hans Vultink: records punten 2. (Van onze sportredactie) die een kwartier voor tijd Ingezet werd als BEAULIEU De Nederlandse kampi oene Betty Stöve is doorgedrongen tot de kwartfinales van het tennistoernooi van Beaulieu. Zij versloeg de Amerikaanse Pam Austin met 6-1 6-4. Marijke Schaar werd in de derde ronde met 6-8 6-8 uitge schakeld door de Britse Jill Cooper. Vultink Bessems Rijvers Scholte Van Leur De Kleine Beekman Buys Slechts indien de beveiligngswerkzaam- heden (kosten 4,5 mln) van de Nürburg ring niet tijdg klaar zouden zijn, wordt de Grote Prijs aan een ander circuit toege wezen. Deze werkzaamheden zijn een ge volg van de klacht van coureurs, die vorig jaar weigerden op de in de Eiffel gelegen baan uit te komen. Zij reden toen op het Hockenheimcircuit. 1. 2. 3. '4. 5. 6. 7. 8. moy. 56.25 30.00 30.42 29.41 1857 22.57 16.07 9.94 h. serie 141 151 174 191 100 131 89 54 DEN HAAG. Cor van der Hart zoekt een nieuwe werkgever. Hij heeft het be stuur van Holland Sport te kennen gege ven, dat hij zijn contract, dat eind juni afloopt, niet zal verlengen. Van der Hart: „Dit is de normale procedure. Je moet drie maanden vooraf je ontslag nemen. Dat heb ik gedaan.” Intussen bleven er na vrijdagmiddag nog vijf gegadigden voor de titel over: Vultink en Bessems met de volle winst, gevolgd door Rijvers, Scholte en Van Leur, elk met één verliespartij. Ook Rij vers dus, want de Zuidhollander was on verbiddellijk tegenover Flip Beekman, die niet profiteerde van een tijdelijke in zinking van Rijvers. Deze maakte er een merkwaardige partij van. Hij be gon met 104 in één ruk, scoorde vervol gens in de volgende negen beurten in totaal slechts zestig punten, waardoor hij behoorlijk achter raakte (164-231). Toen werd hij zijn zenuwen weer de baas en liet Beekman met series van 116 en 20 nog ver achter zich: 300-233. Vultink was intussen uitstekend op dreef. Zijn vriend Lambert van Leur „reach” maar nadat hij tot 8-2 was uit gelopen, kwam Moeljadi onweerstaan baar terug, 10-11 en tenslotte 15-11. Al behoeft Loeveseijn niet meer op de zware stalen rossen uit 1910 te rijden, toch heeft het hem tamelijk veel moeite gekost de eerste „Grand Prix John Stol” te winnen. Na vier onderdelen (klasse- mentswedstrijd, afvalrace, race over een mijl en de sprintwedstrijden) bezette hij met Gerard Koel de eerste plaats. Dit was voornamelijk het gevolg van het feit dat „Loef” zich in de finale van de sprint notabene zijn specialiteit, weer eens had laten verrassen. Het Amerikaanse snel heids duiveltje Jack Simes sprong 200 me ter voor de finish weg toen Loeveseijn de vierde en laatste plaats bezette. Si mes won en zijn taktiek drukte Loeve seijn op de derde plaats achter Gerard Koel. In de achtervolgingsrit over één kilo meter, het laatste onderdeel van het om nium. herstelde Loeveseijn zijn vergis sing. Hij roetste in 1.07.54 over het Sibe rische hout en bleef daarmee Gerard Koel 4,6 seconden voor. De derde plaats in de huldigingsronde was voor Cees Stam, die Peter Post in de iklometer gedecideerd terugwees: 1.11.80 tegen 1.14.10. OBERHAUSEN Rot Weiss Oberhau sen, de nummer laatst uit de Westduitse Bundesliga, heeft gisteravond een zwaar bevochten overwinning behaald op Han nover ’96, dat door dit verlies deelnemer bljjft in de strijd tegen de degradatie. Rot Weiss, dat met rust een voorsprong van 2-1 had, keek zes minuten voor het einde op tegen een achterstand van 2-3. In .ÏU Extra prijs f 34.882,94, 5880 meldingen vervanger voor middenvoor Schmuacher, ongeveer 5,90. moetkoming ontvangen tijdens wed strijden, de Olympische Spelen inbe grepen, anders dan die worden uitbe taald door de nationale sportfederaties of het nationale Olympisch comité. 3. Hij dient de reglementen van de inter- teitsdoeleinden anders dan per con tract dat door de nationale federaties wordt afgesloten. Hij mag geen enkele financiële tege- GRONINGEN De Groningse eerste di- visieclub GVAV heeft een tweede trainer aangetrokken, die Ron Groenewoud zal as sisteren. Het is L. H. van Lingen van De Graafschap, dat eveneens in de eerste di visie speelt. De heer Van Lingen stond nog tot na het seizoen 1971-1972 bij De Graaf schap onder contract, maar deze verbin tenis is met wederzijds goedvinden verbro ken. De nieuwe hulptrainer van GVAV is eerder in zijn loopbaan onder meer assis tent geweest van de oefenmeester van het Nederlands militaire elftal, Zwartkruis, en van Cor van der Hart. Vijf jaar lang diende Van der Hart Holland Sport. Hij loodste de club eerst in de eredivisie, wist zich daarna met zeker geen briljant materiaal in die klasse te handhaven. Dit jaar draait zijn forma tie echter niet naar verwachting. Ondanks (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Het bestuur van AZ’67 en trainer Robert Heinz hebben besloten na dit seizoen geen nieuwe verbintenis aan te gaan. Op 1 juli wordt het dienst verband definitief beëindigd. De betrok kenen zijn deze week tot de conclusie gekomen, dat het zowel voor Heinz als voor AZ’67 goed is om uit elkaar te gaan. Heinz heeft later verklaard, dat de con structie van AZ’67 zo ongelukkig is. dat het voor een trainer bijzonder moeilijk is om te werken. „Ik heb een fout gemaakt. Bij het sluiter van het contract had ik alle volmachten moeten eisen. Toen ik die niet had, bleek in onvoldoende disci pline in de spelersgroep te kunnen bren gen. Ik zal niettemin mijn best blijven doen om AZ’67 voor de eredivisie te be houden.” UTRECHT. Kampong heeft de vriend schappelijke hockeywedstrijd tegen de met vijf internationals uitkomende Argentijn se club San Fernando gewonnen met niet minder dan 5-0. De doelpunten werden gemaakt door Rob Westdijk, Ab Bolhuis, Paul Litjens, Wibo Weidema en Martijn Nolet. GENEVE De UEFA heeft gisteren in Genève de namen bekendgemaakt van de scheidsrechters die halve finales van de beide Europa Cuptoernooien zullen leiden. De wedstrijd Atletico MadridAjax op 14 april zal onder leiding staan van de Westduitser Schulenberg. De return in Amsterdam wordt op 28 april gefloten door de Italiaan Sbardella. De Ier O’Neill zal in Eindhoven PSVReal Madrid leiden, ter wijl voor de tweede wedstrijd in Madrid de Fransman Katabjian is aangewezen. De scheidsrechters voor de andere wed strijden zijn: Europa Cup 1: Rode Ster Panathinaikos 14-4 Linemayer (Oosten rijk) 28-4 Ortiz de Mendibil (Spanje). Fi nale op 2 juni in Londen: Finney (Enge land). Europa Cup 2: Beslissingswedstrijd Gornik ZabrzeManchester City op 31 maart in Kopenhagen: Michaelsen (Dene marken), Chelseawinnaar Manchester City-Gornik Zabrze 14-4: Kazakov (Rus land) 28-4: Bucheli (Zwits.). De arbiter voor de finale welke op 19 mei in Athene wordt gehouden is nog niet aangewezen. De Europese kampioene Eva Twed berg had bijna een vol uur nodig om Noriko Takagi, in de twee vorige toer nooien de verliezende finaliste, uit te schakelen. Het achttienjarige Kopen- haagse schoolmeisje Nini Berglund is de tegenstandster van Eva Twedberg in de eindstrijd. Nini Berglund, die niet was geplaatst en eerder al onverwachte over winningen had behaald op Thongkam Kingmanie (Tha) en Hiroe Ruki (Jpn) won daar haar grotere smashkracht het duel met Lisbeth von Barnekow. de nummer één van de Deense ranglijst, nadat zij haar in de beslissende game met 0-3, 3-6 en 6-8 had achtergelaten. De uitslagen van de halve finales zijn: HEREN ENKELSPEL: Moeljadi (Ind.)— chow (WD) 15-8, 15-11; Hartono (Ind.) Kaagaard (Den.) 15-1 15-4. Dames en kelspel: Eva Twedberg (Zwe.)Noriko Takagi (Jpn) 6-11 11-5 11-5; Nini Berg lund (Den.)Lisbeth von Barnekow (Den.) 11-7 7-11 11-8. LONDEN. De eindstrijd in het he ren enkelspel van de open Engelse bad mintonkampioenschappen is bij de he ren een Indonesische aangelegenheid. Titelhouder Rudi Hartono had weinig moeite met de Deen Kaagaard en Moel jadi versloeg na een langzame start Wolfgang Bochow. De Westduitser nam een voorsprong van 5-2 en bleef tot 7-6 aan de goede kant van de score. Daar na was het afgelopen, via 13-6 nam Moeljadi de eerste game 15-8. Ook in de volgende game maakte Bochow een uit stekend gebruik van zijn grotere DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Baseball en Softball Bond heeft de voorlopige A-selectie (honkbal) voor het komende seizoen als volgt samengesteld: Werpers: Beenders, Beidschat (beiden Haarlem Nicols), De Brouwer (Sparta), De Bruijn (Feijenoord), Leurs (Haarlem Nicols), Ronooy (Storks, De Vries (Robur ’58) en v. Westrenen (Sparta). Achtervangers: Augustinus (Sparta), Blom (Haarlem Nicols) en Crouwel (OWO). Velders: E. en H. v. d. Berg (beiden Sparta), Blijden (Storks), v. Breda (OWO), v. d. Dungen Gronovlus (Storks), Eijgendaal (ADO), De Jager (Haarlem Nicols), John (Storks), B. en R. Maat (beiden Haarlem Nicols), Rasmijn (Haarlem Nicols), Richard son (Sparta) en v. d. Vaart (Haarlem Ni cols). Het organisatie-comité voor de Olym pische Spelen, heeft Nederland ruim 49.000 toegangskaarten toegewezen. Een verheugde adjunct-directeur van Ame rican Express uit Den Haag, de heer J. Dessing, kwam gisteren met dit nieuws terug uit Duitsland. American Express heeft voor deze toegangsbiljetten de al leenverkoop voor heel Nederland. „De voorverkoop wordt in München door een computer geregeld” zo vertelde hij op Schiphol. „Voorlopig krijgen we de kaarten dus niet in handen”. Op aanvraag stuurt American Express aan ieder, die daarom verzoekt, een aan vraagformulier toe. Hierop moet men ge detailleerd invullen voor welke wedstrij den of evenementen, op welke dagen en voor welke tribunes men de toegangsbil jetten wenst te ontvangen. De prijzen variëren van 5 tot niet minder dan 100. (opening en sluiting, eretribune). Zowel reisbureaus als andere bedrij ven en ook particulieren kunnen zich op deze wijze in het bezit stellen van kaarten. De enige restrictie is, dat de aanvragers Ingezetenen van Nederland dienen te zijn. Er zal worden gestreefd naar een zo eerlijk mogelijke verdeling. Het Duitse organisatie-comité heeft bo vendien op uiterst grondige wijze thans reeds een overzicht samengesteld van de ner, professional, semi-professional of niet-amateur, die de sport bedrijft voor financieel gewin. In de nieuwe tekst komt verder te staan, dat de jaarlijkse trainingsperiode niet meer dan 60 dagen mag bedragen en dat het IOC zich keert tegen elke vorm van loonderving of onkostenvergoe ding tijdens de training. (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND. Sparta (het versloeg onder meer FC Twente drie keer op rij) dankt zijn verrassende stand op de ranglijst voornamelijk aan het overeind blijven tegen de sterkere tegenstanders in de competitie. Tegen elftallen die de punten met het oog op dreigende degradatie het hardst no dig hebben komen de kasteelbewoners veel moeilijker tot gladde verrichtingen. Wellicht ligt daar de kans voor Haarlem om morgen voor eigen publiek een punt tegen de Rotterdammers weg te slepen. Kessler werpt (vermoedelijk) zijn al se dert vele weken ongewijzigde succesvol le équipe in de strijd, die bestaat uit: Doesberg Venneker, Ter Horst, Eij- kenbroek. Visser Van de Ven, Klijn- jan, Walbeek Heijerman, Kowalik, Kristensen. Bij Haarlem heeft trainer John Eel- man Hoeben en Vesters laten prevale ren boven Van Breevoort en Huijg. Cees de Wolf is na de wedstrijd tegen Excel sior gehandhaafd. Het Haarlem-elftal ziet er als volgt uit: Paternotte Wen- tink, Peijs, De Haan, Koopman Bur gers, Van Duffelen, Vesters Hoeben, De Goede, De W'olf. beschikbare logies-gelegenheid. En even als de kaarten zijn ook de bedden al ver deeld. Nederland heeft er 3800 toegewe zen gekregen gedurende de volle drie we ken van de Olympische Spelen (van za terdag 26 augustus tot zondag 10 septem ber 1972). Ook voor deze bedden moet men zich tot American Express wenden. Er zijn voor Nederland verder nog 700 plaatsen voor een tent of een caravan gereserveerd op campings en tenslotte 200 bedden in jeugdherbergen en scholen. Dinsdagochtend zal American Express alle nadere gegevens op een persconfe rentie bekend maken. lijke) opstelling van Feijenoord in de Kuip luidt: Treijtel Romeijn, Israel, Laseroms, Schneider Boskamp, Van Hanegem, Hasil Maiwald, Wery, Moulijn. Telstar is ongewijzigd. Rab komt met de volgende formatie: Van der Meeren Driesen, Zwaan. André, Van Wijngaarde, Van Egmond, De Vries, Fens Bond, De Wit, Stanic. EDO gaat in de uitwedstrijd tegen RBC iets nieuws proberen. Kamoen speelt op het middenveld en trainer Snoeks heeft Koster naar de spits gedi rigeerd. De onorthodoxe opstelling van EDO is: Vos Laan, Van Haalem, De Ruiter, Breeuwer Blum, Kamoen, Van Amerongen Koenekoop, Koster, Van Polanen. RBC: Bierstekers Van der Ven, Zandvliet, Valkenburg, Hoeve naars Van de Boom, Nouwens, Re- del Gillissen, Van Hal, Nijnatten. Bij RCH is het meespelen van Tonny Smit (voetblessure) nog onzeker. Trai ner Tap zal hem in de moeilijke uitwed strijd tegen promotiekandidaat Hermes DVS uitstekend kunnen gebruiken. Als Smit niet kan spelen wordt hij vervan gen door Terbruggen. RCH: Bes Croese, Van Eijden, Kesselaar, Van Ramselaar Wijers, Smit, Verschoor Stoute, Van den Berg, Meijer. Hermes DVS kon nog geen opstelling bekend maken. DEN HAAG. De Nederlandse ge wichthefploeg, die aanstaande zondag in Kopenhagen uitkomt tegen Denemarken, is als volgt samengesteld: Bantamgewicht Karei Urgert (Den Haag); Vedergewicht: Jo Beckers (Maastricht); Lichtgewicht: Jo van den Berg (Stapelveld); Middenge- wicht: Theo Sanders (Leiden); Lichtzwaar- gewicht: Valentino Selva (Sneek); Mid- denzwaargewicht: Ab den Otter (Dordt- recht); Zwaargewicht: Dirk van 't Riet (Leiden). het feit dat men niet direct in degradatie- gevaar verkeert. Van der Hart: „Ik ben eerzuchtig, wil met Holland Sport stijgen op de eredivisieladder. Dat blijkt niet mo gelijk te zijn. Die toestand rond de fusie tussen ADO en Holland Sport heeft er eveneens wat mee te maken. Je hoort weinig, men laat je in het onzekere.” Indien Holland Sport toch besluit niet met ADO in zee te gaan, bestaat er nog een kans dat Van der Hart in Den Haag blijft. De voorwaarden die hij dan echter stelt, zullen moeilijk te realiseren zijn. De financiën die ermee gemoeid zijn om nieuwe spelers aan te trekken, zal de stichting waarschijnlijk niet kunnen op brengen. Van der Hart: „Ik heb daar wei nig vertrouwen in. Daarom heb ik ook besprekingen met nieuwe werkgevers ge opend. Dat ligt echter nog op het infor matieve vlak.” Van der Hart wilde be grijpelijk niet zeggen met wie hij in onderhandeling is. Hij ontkende dat clubs uit het zuiden zijn voorkeur genoten. DEN HAAG Door het grote aantal prijswinnaars was de Stichting Sportota- lisator in Den Haag gisteren nog niet in staat de definitieve uitslag van toto 36 te geven. De voorlopige uitslag is: deelnemers 715.940, inleg f 1.550.352,60, prijzenbedrag: 697.658,67. Eerste prijs 244.180,53, 177 meldingen bruto f 1379,00. Tweede prijs: 174.414,67, 3420 meldingen ongeveer 51,00. Derde prijs 244.180,53, 28.000 meldingen de laatste vijf minuten scoorde Fröhlich, ongeveer f 8,70. Telstar-trainer Rab is niet geschrok ken van Feijenoords magnifieke demon stratie tegen het Hongaarse elftal. Te gen de Hongaren (dat Feijenoord liet spelen) kregen de Rotterdammers voor het eerst sinds maanden weer de gele genheid om vrijuit te spelen en dan is Feijenoord moeilijk te stuiten. In de competitie ondervindt men doorgaans veel meer tegenstand wat dan weer tot uitdrukking in de prestaties komt. Het duel tegen de Hongaren is voor Rab wel een indicatie dat Moulijn weer van de partij zal zijn. Happel maakt zijn forma tie pas morgen bekend. De (vermoede- ROTTERDAM. Meer dan twee gene raties scheiden John Stol (87) de sterkste Nederlandse allround baanrenner in de eerste martioale wielerjaren van deze eeuw, en Leijn Loevesijn (22), momen teel een van 's wereld snelste pistiers. Maar vrijdagavond in het Rotterdamse sportpaleis, toen de kleine gerimpelde Stol de naar hem genoemde trofee aan Leijn Loevesijn uitreikte, bleken ze el kaar opperbest te begrijpen. „Ik heb be wondering voor de manier waarop je va navond dit naar mij genoemde omnium hebt gewonnen”, sprak Stol tot Loeve sijn, die het compliment op zijn eigen schuchtere wijze onmiddellijk terugkaat- ste. nooit gebeurd op de eerste dag”), was die ontmoeting tegen Vultink niet alleen een prestigekwestie, De Kleine streed ook voor zijn laatste theoretische kans. Hij was bepaald niet kansloos, toen hij het openingsschot van 103 van Vultink met 100 beantwoordde en via reeksen van 44 en 41 tot en met de vierde beurt voor bleef: 174-185. Maar toen beging De Kleine het f outje dat hem noodlottig werd. Na een mislukte doorschieter 1 iet hij de ballen bij elkaar in een van de lange kadervakken liggen. Vultink, die minder glorieus had staan spelen dan op de eerste dag, tastte nu diep in zijn ar senaal en tikte behoedzaam een serie van 82 bij elkaar. Het was de k.o. voor De Kleine, die vaak snel van zijn stuk raakt. Hij miste, liet opnieuw een be speelbare bal achter en toen rende Vul tink met 44 naar de eindstreep. De Klei ne was zo teleurgesteld, dat hij zelfs de nastoot miste. Hij was op slag uitgescha keld. zo belangrijke titelverdediger. Voor De Kleine, die met nederlagen te gen Rijvers en Van Leur had t eleurge- steld („Zo lang ik biljart is me dat nog nooit gebeurd op de eerste dag”), had hem van acquit laten gaan in een vertwijfelde poging eventueel iets goed te maken na zijn f alen vrijdagmiddag tegen Henk Scholte: Van Leur verloor dat duel met 180-300. Het was een illusie van de slager uit Oss. Want nog vrij snel bracht Vultink uit de minder gun stige positie na de afstoot de ballen in een aanvaardbaar schema en begon te bouwen aan de record-serie. „Natuurlijk ga je iedere keer van start met de hoop de 300 in een keer te spelen. Als je die gedachte niet zou hebben, zou het be slist niet lukken”, vertelde hij. Het was hem tot nu toe niet gelukt. Het verst was Vultink twee jaar gele den gekomen in de nationale vijfkamp met 269 tegen Scholte. Toen hij vrijdag avond die persoonlijke mijlpaal bereik te, ging Vultink onverstoorbaar door, evenals bij 277, het moment waarop Henk Scholte als nationaal recordhouder (het was 276) was onttroond. Vultink had nog slechts oog voor de absolute presta tie. Pas toen hij de 299e carambole had gemaakt en de ballen zo dicht bij elkaar bleven liggen dat een kind het 1 aatste punt had kunnen maken, ontspanden zijn trekken. Een zacht tikje was voldoende voor Vultik om zich in dit moeilijke ka der op gelijke hoogte te stellen met grootheden als Jean Marty, Raymond Ceulemans en Tonnie Schrauwen, die hem in de recordprestatie waren voor gegaan. Uiteraard was ook die ene beurt een nieuw record. Wijnen, nu afwezig, had twee jaar geleden een partij in drie beurten uitgemaakt. Het zal niemand verwonderen wanneer Wijnen zondag ook zijn record algemeen gemiddelde kwijt zal zijn. Dat record staat namelijk op 40,38, dat Vultink nog dertig mag zakken. De stand na drie ronden is: pnt. 6 6 4 4 4 0 0 0 twee keer. De staartgroep van de bundes- liga bestaat uit: 10. Rot Weiss Essen 24-22, 11. Borussia Dortmund 24-22, 12. MSV Duisburg 24-22, 13. Hannover ’96 25-22, 14. FC Kaiserslautern 24-21, 15. Arminia Bie lefeld 25-19 ,16. Eintracht Frankfurt 24-18, 17. Kickers Offenbach 25-18, 18. Rot Weiss Oberhausen 25-18. GRONINGEN. Wethouder W. Hen driks (Sportzaken) van Groningen heeft gisteren het rapport ontvangen waarin welke mogelijkheden er zijn tot een her vorming van het betaalde voetbal in de stad Groningen te komen. De commissie had van de wethouder een opdracht van deze strekking ontvangen. De structuurcommissie stelt in zijn rapport dat er een raad van advies zal moeten komen, die het te vormen stich tingsbestuur betaald voetbal Groningen zal gaan begeleiden. In deze zeventien man Sterke adviesraad moet plaats zijn voor een vertegenwoordiger van de pro vinciale- en de gemeentelijke overheid. Daarnaast zal het bedrijfslven deel moeten uitmaken van deze raad van ad vies en verder dienen de contractspe- lers van GVAV (met ingang van het nieuwe seizoen zal de club FC Gronin- genheten) en het NW, waarbij de ve reniging van contractspelers is aange sloten, in deze adviesraad te zijn verte genwoordigd. Een belangrijke plaats in de raad van advies is ingeruimd voor het amateurvoetbal in Groningen. Als een van de voorwaarden tot het voorzetten van het betaalde voetbal in Groningen ziet de structuurcommissie een goed contact met het amateurvoet bal. Een punt uit het rapport van de structuurcommissie is dat de FC Gronin gen voor mogelijke talenten uit de ama teurclubs meer „vergoed” dan het re glement betaald voetbal voorschrijft. Gedacht wordt aan 5000 gulden in plaats van de op dit moment geldende 3000 gul den. PARIJS. Atleten, die hun naam be schikbaar stellen voor publiciteitsdoelein- den teneinde daaruit financieel voordeel te trekken, zullen volgens de voorgestel de nieuwe Olympische amateurregels niet kunnen uitkomen op de Olympische Spelen. Dit zal naar verluidt het kern punt worden van artikel 26 van het Olym pisch reglement, betreffende de ama- teursstatus. De nieuwe tekst van artikel 26 die nog niet is gepubliceerd, is toege zonden aan de 74 leden van het IOC, deze zullen daarover schriftelijk hun stem uit brengen. Een meerderheid van tweeder de is nodig om de voorgestelde wijziging te bekrachtigen. Het betreffende artikel is geheel ver nieuwd. De nieuwe tekst omvat 600 woor den tegen de oude tekst slechts honderd. Volgens welingelichte kringen komen er de volgende punten in voor, waaraan een amateur-sportman moet voldoen: 1. Hij mag zich niet lenen voor publici- nationale sportfederaties te eerbiedi gen, ook als deze afwijken van de IOC-regels. 4. Hij mag niet werkzaam zijn als trai- FRANKFURT. De Grote Prjjs van West-Duitsland voor Formule-I-wagens zal dit jaar naar alle waarschijnlijkheid weer op de Nürburgring worden gehouden. De voorzitter van de Automobielclub van Duitsland heeft dit op een vergadering in Frankfurt bekendgemaakt. HEESWIJK. Geef Hans Vultink ook maar de kleinste kans en hij neemt die gretig waar om zijn aanspraken op de titel in het kader 71/2 te verstevigen. Dat ondervond Henk de Kleine vrijdag middag in de voor hem ontmoeting tegen de

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13