Ploegleider van Merckx is „des duivels RINI WAGTMANS HAALDE ZICH WOEDE VAN DRIESSENS OP HALS CARDINALS BEHOUDT PROMOTIEKANS Levi’s-Flamingo’s boekte zege voor competitie en beker Atletico Madrid nam geen risico tegen Real Sociedad Echtgenote van Eric Leman verongelukt Bekkerveld opnieuw èn royaal landskampioen GOUDSMIT'HOFF 1 tij i| Roger de Vlaeminck verraste Merckx Behang van klasse Zeeuwse Omloop voor De Smet 13 MAANDAG 29 MAART 1971 99 Als amateur (Van onze sportredacteur) als hij dit hoort.’ HANS ROMBOUTS 18-36 Octopus 18-16 17-34 Eijers (ploeg- ADVERTENTIE 16 15 15 13 10 17 15 14 11 11 De stand op kop: 1. Valencia, 39 pnt., 2. Atletico Madrid en Barcelona, beide 38 pnt., 4. Real Madrid 36 pnt., 5. Celta en Atletico Bilbao beide 32 pnt. 18-24 18-24 18-22 18-20 18-14 18-10 18- 8 18- 8 I l i i r 1 i 1 l 18. OP 24. Valuas HML/CLV EW Libanon Orawi Tornado SFC HVS DTS Cito ng De eg ir- ist ?el is- de ior de sl- >eg ch rij im de en IS iet rd >n, an n- rd na na de n- ng or ie, >el le an Ifs id. on op Houseman ervoor dat de marge op twee treffers bleef. De staartclubs Burnley en Blackpool veroverden een winstpunt. Burnley op eigen veld tegen Ipswich, Blackpool in de uitwedstrijd tegen het hoog geklasseerde Southampton. Niettemin lijkt de degradatie van Blackpool vrijwel onvermijdelijk. In Schotland won Celtic moeiteloos van Falkirk 4-0. Willie Wallace en John Hughes scoorden voor rust, twee treffers van Harry Hood zorgden voor de eindstand. Ook Aber deen maakte, voornamelijk door een hattrick van Davod Robb, geen fout bij Hearts, 1-3. Stand aan kop van de eerste divisies zijn: Engeland: 1. Leeds United 35-54, 2. Arsenal 32-48, 3. Chelsea 35-44, 4. Wolverhampton 34- 43, 5. Southampton 33-39. Schotland: 1. Aberdeen 30-50, 2. Celtic 28- 47, 3. St. Johnstone 30-38, 4. Glasgow Rangers 29-36. HARELBEKE. Roger de Vlaeminck heeft zaterdag de grote prijs van Harel- beke gewonnen. Hij slaagde er kort voor de finish in, samen met Jos Pintens, te ontsnappen uit de kopgroep, waarin ook Eddy Merckx zat. 1 Roger de Vlaeminck, 235 km in 5 uur en 57 min; op drie sec.: 2 Pintens, op 8 sec.: 3 Merckx op 40 sec.: 4 Godefroot op 42 sec.: 5 Eric de Vlaeminck op 45 sec.: 6 Verbeeck op 48 sec.: 7 Reybroeck, 8 Le man, 9 Planckaert 10 Van Rijckeghem. Rapid Maastr. 18-16 Valbovol Boemerang DOS 58 Karanoi 18-14 18-14 18-12 18- 8 18- 8 18- 4 Italië: BolognaFiorentina 0-0, CagliariLanerossi Vicenza 1-1, CataniaInternazionale 0-1, AC MilanVarese 1-2, NapoliLazio 2-0, Roma Juventus 0-0, VeronaFoggia 1-1, Torino Sampdoria 0-0. De stand op kop: 1. Internazionale 35 pnt., 2. AC Milan 33 pnt., 3. Napoli 31 pnt., 4. Ju ventus 27 pnt., 5. Bologna 26 pnt. België: Lierse SKAnderlecht 0-1, St. Truiden Antwerp FC 1-0, BeerschotFC Diest 1-1, WaregamSC Charleroi 0-0, Crossing Schaer- beekFC Luik 0-0, La GantoiseFC Brugge 1-2, Union St. GillesBeveren-Waes 3-0, StandardRacing White 1-0. De stand op kop: 1. Standard 42 pnt., 2. FC Brugge 40 pnt., 3. Anderlecht 32 pnt., 4. Lierse SK 26 pnt., 5. Racing White 25 pnt. MEERSEN. Voor Rini Wagtmans zal de achtentwintigste maart een dag wor den, die hem nog lang zal heugen. Hij wilde de Amstel Gold Race winnen. Hij had de steun van de hele Molteni-ploeg, nu Merckx een dag rust had genomen (een verplichte rust, omdat Amstel hem niet de 8500 startgeld wilde geven, die de Belg eiste), maar Wagtmans’ bedoe lingen smoorden in een ontstellend ge brek aan koersinzicht. Lomme Driessens, zijn baas, smeet met zijn donkere ogen banbliksems in de richting van „den Hol lander”, toen deze zich wilde verontschul digen. „Ge hebt als een zot gereden”. Wagtmans beet fel terug: „Ik heb de koers gemaakt en ik heb daarna de zaak nog georganiseerd.” Driessens, keiharde patroon van mannen als Coppi, Van Looy en Merckx, liep grommend rood aan, toen deze Wagtmans hem in het publiek durfde tegenspreken. Zoiets pikt hij niet. Wagtmans kan op wraak rekenen. Onze vraag: „wat ga je nu doen met Wagt mans?” wilde hij eerst nauwelijks be antwoorden. Daarna grauwde hij in bij tende lettergrepen: „Hij zal ’t weten den zot. Hij heeft nooit geleerd om te luiste ren. Ik zal ’t hem leren. Zo vroeg te ontsnappen, de zaak te laten mislukken en dan nog praatjes ook.” Laat Driessens Wagtmans meteen al vallen in zijn ploeg met vedetten als Merckx, Van Springel en Basso? Mag Wagtmans woensdag star ten in Gent-Wevelgem? „Ik moet daar eens over denken. Ik zal mijn beslissing morgen nemen. Hij zal luisteren.” KEULEN Borussia Mönchen Gladbach is zaterdagmiddag van de top van de Bundesliga gevallen. FC Köln versloeg de veulens uit Mönchen Gladbach voor het eerst in de ge schiedenis van de Bundesliga op eigen veld (3-2) en hielp daarmee Bayem München naar de eerste plaats. Stand in de kop: 1, Bayern München 23-34, 2. Borussia Mönchen-Gladbach 24-34, 3. Ein tracht Braunschweig 26-33, 4. Schalke ’04 26- 33, 5. Hertha BSC 26-30, 6. FC Köln 25-28. De staart ziet er als volgt uit: 15. Kickers Offenbach 26-19, 16. Arminia Bielefeld 26-19, 17. Eintracht Frankfurt 25-18, 18. Rot Weiss Oberhausen 25-18. een goede voorbereiding voor Gent-We- velgem en de Ronde van Vlaanderen. Toen ik nu dit kopgroepje overzag, wist ik dat ik ook nog zou gaan winnen ook.” En de negenentwintigjarige Belg, die en kele jaren geleden stopte en daarna ster ker dan ooit terugkwam, grinnikte te vreden, omdat hij de sterke Molteni’s in het pak gedaan had. „Leuk voor Merckx üIg Tiii dif hnnrf Het bericht van het ongeluk bereik te ploegleider Noel Foré tijdens de Amstel Gold Race via de „radio- Tour”. Foré, die de zware slag van Monseré’s dood nog nauwelijks had verwerkt, kon deze nieuwe slag maar moeilijk verdragen. Het noodlot bleef Mars-Flandria ach tervolgen, want tijdens de koers vloog Harry van Leeuwen uit Den Haag, die in het roodwitte shirt rijdt, tegen de wagen van verzorger Rudi van der Wijden van Peugeot aan. Hij moest naar het ziekenhuis, waar geconsta teerd werd, dat hij twee vingers ge broken had. Juventus 18-12, Wilskracht 17-8 Bij Flamingo’sBona Stars stelde met name Bill Moore erg teleur in een tegen vallend duel. Kon Bona Stars tot 19-19 aardig bij blijven, naar mate de eerste helft verstreek, namen de Haarlemmers dank zij een uitstekend op dreef zijnde Wim Franke een 42-32 voorsprong bij half-time. Ook na de basketverwisseling bleef het balverlies opmerkelijk groot. Bij de Leid- se gasten kon pivot Pieter Tuyll van Se- rooskerken niet imponeren en moest vrij wel alles komen van topscorer Paul Ruys- senaers (9-18). Flamingo’s, dat vijf minu ten voor het einde de voorsprong tot 77-50 had opgebouwd, drong in de slotfase niet zo meer aan, waardoor Bona Stars de schade tot 90-70 kon beperken. Voor de thuisploeg kwamen in de dub bele cijfers: Frank Kales 2-11, Wim Fran ke 17-11 en een teleurstellende Bill Moore 10-4. Rotterdam-Zuid speelde tegen het laag geplaatste DED in Amsterdam een slechte wedstrijd. Halverwege bij 41-40 was de strijd nog volkomen open. Pas in de slot fase van deze wedstrijd kon Rotterdam- Zuid zijn hoge positie op de ranglijst enigszins waarmaken, 79-68. Hoe diep Fiat Stars dit seizoen is weg gezakt, werd in Delft nog eens onder streept. Punch zonder de geblesseerde Si- derus ondervond nauwelijks tegenstand. Een falende Kees Smit en uiterst zwak opererende Amerikanen maakten het voor Ton Boot (6-18) onmogelijk Fiat Stars van de nederlaag te redden. Stand: Levi’sFlamingo’s 19-38, R’dam- mijn enige kans om te winnen.” En de door Caballero (als vriendendienst) ver zorgde Mercier-renner Gé Peters, Frans van den Enden, John Krijnen en Sjeng Collard hadden daar plezier in dreef zijn collega’s tot de uiterste krachts inspanning. Hij zette alleen veel te vroeg de spurt aan. „Het had slechter weer voor mij moeten zijn. Dan had ik een goede kans geha.d” Karstens had ogenschijnlijk de beste positie gekozen, het wiel van de in stel ling gebrachte Van Springel. „Maar Van Springel viel vlak voor de streep stil en ik moest toen wel doorgaan, van kop-af. Verbeeck, die mijn wiel gepakt had, schoot me toen voorbij. Jammer, maar hij was tenslotte de sterkste.” Deze wonderlijke Frans Verbeeck, die dit seizoen al vijf wedstrijden had ge wonnen (onder andere een sprintzege op Merckx in Monaco) beschouwde deze Amstel Gold Race tot de laatste kilome ters nog als een trainingskoers. „Ik lag donderdag nog met griep op bed, trainde vrijdag wat en werd vijfde in Harelbeke, zaterdag. Ik vond de Amstel Gold Race stelde bovendien zijn reservespelers in de gelegenheid wat meer wedstrijdervaring op te doen. Aan Flamingo’s-kant was Wim Franke (17-21) opnieuw de grote man. In de tweede helft kwam ook Adriaan. Hel- mig (0-12) goed voor de dag. Bij Canga- roes bleek Frans Hendriks weinig ontzag te hebben voor gerenommeerde namen als Schreur en Kales. Hij namelijk werd met 18-24 topscorer in deze wedstrijd. Flamin go’s bij de rust leidend met 55-30 won uiteindelijk met 119-79. De finale zal eind april verspeeld worden tegen Fiat Stars. Plaats en datum zijn echter nog niet be kend. Rini Wagtmans aan de leiding van de kopgroep in de Amstel Gold Race. Achter hem Van der Vleuten, Frijters, Mudeman, Tabak en Eijers. Zuid 18-34, Punch 19-30, Fiat Stars 20-28, Bona Stars 18-26, Suvrikri 19-16, Donar 18- 14, Landlust 19-12, DED 19-10, FAC 19- 10, Agon 19-6 en SVE 19-2. (gedegra deerd). Een goed en fel verdedigend DED is te gen The White Stars geen moment in ge vaar geweest, 49-31. De Haarlemse ploeg, die steeds verder terugvalt, zag bij de rust toch nog kans de opgelopen 14-7 achter stand te reduceren tot 18-17. HOC trof in Oud-Beijerland een ze ker niet in haar beste vorm spelend BOB tegenover zich. Desondanks was HOC kansloos. Hier was de strijd bij de rust reeds beslist. BOB voerde in de tweede helft de 37-25 voorsprong regelmatig op en won via 45-38 met 66-47. Stand: Fiat Stars 17-34, AMVJ 17-32, BOB 18-26, DED 17-24, The White Stars 17- 22, HOC 17-16, - A’veenZapad 17-10, Giants 17-4, Wyba 18-0 (gedegradeerd). Haarlem Cardinals met Rudolf Mooy weer in de gelederen heeft van EBBC niet al te veel moeite ondervonden. Reeds in de eerste helft schoot pivot Mooy Cardi nals naar een 40-24 voorsprong, die in de tweede helft dank zij Nico Roskam (4-10) en Paul Beenders (0-10) werd uitgebreid tot 75-48. Stand: Lions 17-34, Hl. Cardinals 17-26, BC Paulus 18-26, AMJV 17-20, AS VU 18- 20, EBBC 17-18, Treffers 16-16, Wils kracht 18-12, US 17-8, Rowic 16-4 en Pink Stars 15-2. In de rayonklasse werd de positie van de dames van Akrides weer iets zorgelij ker, doordat de onderaanstaande ploegen: KVH en Wolves beide wonnen. Stand: Landlust 19-38, WOV 21-30, HAV 17-24, Zeemacht 17-22, Exercitia 19- 24, US 19-16, FAC 16-14, Akrides 18-12, Agon 18-12, NDH 19-10, KVH 18-10, Wol ves 19-8. Bij de heren kwam The Typhoons ip Amsterdam tegen koploper APGS wissels te kort. Toch hadden de aanstaande kam pioenen alle moeite om op de Haarlemse ploeg de winst te behalen. Stand: APGS 19-32, Wolves 19-30, HAV 19- 26, Giants 19-26, EBOH 19-22, Exer citia 19-20, Akrides 19-20, Azimma 18-14, The Typhoons 19-14, A’veenZapad 18- 8, Black and White 19-8. Albino’s 19-8. Beker (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Naarmate het einde van de eredivisie-volleybalcompetitie meer in zicht komt, neemt zowel bij de dames, als bij de heren, de spanning onder aan de ranglijsten toe. Bovenaan moet er in de herenafdeling nog worden gewacht op het duel tussen Eminent/Blokkeer en Del- taLloyd AMVJ op 24 april in Den Haag, maar bij de dames is de beslissing al gevallen, want door de 3-0 zege op SFC kan Bekkerveld uit Heerlerheide zich voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen van Nederland noemen. De theoretische kans, die Vredestein nog had om de Limburgse meisjes te bedreigen, werd door het onderaanstaande DOS’58 op zeer verrassende wijze tenietgedaan, want in Den Bosch kwam de Enschedese ploeg zelfs niet tot setwinst. Overigens ook een bewijs, van de eenzame hoogte, waarop Bekkerveld staat, omdat, met nog vier wedstrijden voor de boeg, de voorsprong nu is uitgegroeid tot 12 pun ten, hetgeen een unicum mag heten in de nationale dameseredivisie. Een ander aeer belangrijk treffen in deze afdeling ging tussen Karanoi en Boemerang, waarbij de Amsterdamse ploeg middels 2-3 de winst uit Eindhoven meebracht en daardoor weer wat ruimer kan ademen. Dat betekent niet, dat de situatie onderaan veel duidelijk is ge worden, ook al door de winst van DOS’58 en het is nu niet eens zeker meerl dat er geen andere ploegen bij de strijd om de onderste twee plaatsen zullen worden be- der Vleuten en Tabak wilden er echt voor koersen. Toen een gedecimeerd plukje voorhoe- destrijders (Mudeman en Frijters waren weggevallen) tenslotte op het aankomst- parcours in Meerssen arriveerde, bedroeg de voorsprong niet de drie door Wagt mans begeerde minuten maar 200 scha mele meters. Van der Vleuten verdween door een „lachend” achterwiel van het koerstoneel en de rest van de groep Wagt mans werd oversploed door een nu pas op gang gekomen hoofdmacht. De finale begon. De Molteni’s schoven hun werke lijke troeven naar voren. Van Springel vloog, gesecondeerd door De Schoen- macker en Swerts, naar voren. Pintens, de winnaar van vorig jaar, ging mee, Verbeeck, Rosiers en Karstens ook. Ge rard Vianen onderstreepte nog eens zijn sterke conditie door in een adembene mende jacht alleen nog naar de kopgroep te springen. Pellenaars vol bewondering: „Wat Vianen deed was grandioos .Wat heeft-ie gereden”. Vianen probeerde nog een paar keer alleen weg te komen. „Ik zag dat als 1. Verbeeck (Belg.) 235 km in 6-11.52, 2. Kar stens (Ned.), 3. Rosiers (Belg.), 4. Pintens (Belg.), 5. Van Springel (Belg.), 6. De Schoenmaeker (Belg.), 7. Vianen (Ned.), 8. Swerts (Belg.), 9. Spruyt (Belg.) op 1.32, 10. Krekels (Ned) z.t., 11. Rentmeester (Ned.) z.t., 12. Bruyère (BelgJ z.t., 13. Mintjens (Belg.) z.t., 14. De Geest (Belg.) z.t., op 1.41 15. Hoban (Gbr.), op 2.37 16. Van Conlngsloo (Belg.), 17 Huysmans (Belg.), Van Roosbroeck (Belg.), 19 Dolman (Ned.) 2.37, 20 Steevens (Ned), 22. Janssen (Ned)., Harry Jansen (Ned.), 26. Schepers (Ned.). In de bekerstrijd zijn thans ook de fina listen bij de heren bekend. Het Utrechtse Cangaroes, dat reeds eerder verrassend Haarlem Cardinals en Landlust uitscha kelde, bood zondagmiddag in eigen huis Levi’sFlamingo’s uitstekende tegen stand, doch kon uiteraard een Haarlemse zege niet voorkomen. Coach Janbroers (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Bona Stars in de tweede helft van deze competitie nog on geslagen is er in Haarlem niet in ge slaagd Levi’s-Flamingo’s ook maar enigs zins te bedreigen. Met 90-70 hielden de aanstaande kampioenen de punten in Haarlem. Runner-up Rotterdam-Zuid had opnieuw veel moeite om tot winst te ko men. Pas in de slotfase werd DED met 79-88 geklopt. De grote verrassing was de overwinning van 'SVE op Agon. Deson danks degradeerde SVE toch, daar FAC Suvrikri klopte. Voor Agon zal het niet verwachte verlies vrijwel zeker degrada tie betekenen. Bij de dames een uiterst trieste dag voor HOC en The White Stars. Beide ploegen leden zeer duidelijke nederlagen tegen respectievelijk BOB en DED met 66-47 en 49-31. Haarlem Cardinals behield de promotiekansen door EBBC met 75-48 te verslaan. Enige concurrent voor de Haarlemmers is nog BC Paulus, dat zo wel Cardinals als Lions in uitwedstrijden moet ontmoeten. Wagtmans zei, toen hij bemodderd over de streep was gegaan als vijfendertigste, twee minuten en zevenendertig seconden na triomfator Frans Verbeeck dat zijn vroege ontsnapping, na tien kilometer al van de 232 km, die af gelegd moesten wor den over de heuvels van Limburg met de ploeg tevoren besproken was. Dries sens had daar een andere mening over. „Hij had hoogstens mee kunnen gaan met een vroege ontsnapping en dan weinig doen. Maar de nog steeds als een amateur koer sende Wagtmans Middelink, die hem uit zijn amateurtijd uiteraard ook nog goed kent, beaamde dat voluit had als een door vreemde, hogere geesten bezeten coureur »ver de heuvels gerend, samen met Van der Vleuten, Tabak, Frijters en de Belgen Mudeman en Eijers (ploeg maat van Verbeeck). Na veertig kilometer al had het zestal een voorsprong van drie minuten en veer tig seconden. Wagtmans: „Ik had er op gegokt, dat we met die drie minuten voorsprong ook op het aankomstparcours zouden arriveren. Die vier omlopen op de smalle weggetjes, zouden we dan wel weggebleven zijn.” Door de activiteiten van met name de Goudsmit-Hoff-renners van Pellenaars Het gaat steeds beter met mijn man nen”) slonk de voorsprong snel. Ger Ha rings en Jan van Katwijk trokken het peloton tot op 45 seconden van het groepje-Wagtmans. Driessens had zijn coureur toen al bevolen rustig aan te doen. Hij had met stijgende ergernis aan gezien, dat Wagtmans ook steeds gede marreerd was bij zijn kornuiten van de voorste lijn. „Ik deed dat om ze te testen, wat ze eigenlijk wilden met die vlucht verklaarde Wagtmans later. Alleen Van (Van onze sportredactie) MADRID In de competitiewedstrijd tegen Real Sociedad nam Atletico Madrid geen enkel risico. Om de kans op het kampioen schap te behouden moest er gewonnen wor den. In het begin speelde de sterke midden- linie vooral verdedigend, maar spoedig bleek het dat Real Sociedad niet zjjn beste dag had en vooral de verdediging vele fouten maakte. Atletico brak toen herhaalde malen door met snelle gevaarlijke aanvallen en beheerste vol ledig het middenveld. In de 18e minuut, bij een van die aanvallen kreeg Garate, die na drie weken rust weer was opgesteld, van de opgerukte verdediger Calleja een voorzet en besloot deze met een prachtige kopbal en maakte zo het enige doelpunt. De wedstrijd van Real Madrid tegen Saba- dell was voor de Madrilenen een goede oefenpartij voor hun komende strijd tegen PSV. De uitslag 3-1 had nog groter kunnen zijn. In de 32ste minuut benutte Amancio geheel vrijstaand, een voorzet van Zunzune- gie en maakte met een kopbal het eerste doelpunt. Na de rust was het Pirri, die op het middenveld een bal kreeg toegespeeld van Grosso, snel oprukte, enkele spelers pas seerde en toen vanaf 20 meter hard en hoog inschoot. Via de bovenlat verdween de bal in het net. Tien minuten later stompte de Sabadell- doelverdediger de bal ongelukkig weg. Hij kwam voor de voeten van Bueno die maar voor het inschieten had. In de 80ste minuut kon Pini voor Sabadell de eer redden. Real SociedadAtletico Madrid 0-1, Se villaZaragoza 4-2, Real MadridSabadell 3-1, EspanolElche 2-0, Gijon—Barcelona 0-2, GranadaAtletico Bilbao 2-2, Valencia— Celta 2-1. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE. Hoewel in de slotfase van de Omloop van de Braakman (semi- klassleker voor amateurs in Zeeuws-Vlaan- deren) toperenners als Jans en Wiener Vlot, Sjef van de Burg, Klaas Balk, Aad Duijker en Frits Schur in de voorste limes streden, ging de zege tenslotte toch naar de vrij onbekende streekrenner Charles de Smet uit Hoofdplaat. Met een gedurfde demarrage ontsnapte de 22-jarige De Smet tien kilometer voor de finish uit een 7 man sterk kopgroep. Enkele kilometers verder sprong zijn ploeggenoot Sjef van de Burg van Trico Noble naar hem toe. In de laatste kilo meters wist het tweetal een voorsprong van 250 meter te handhaven. De rappe De Smet was in de eindsprint enkele fietslengten sneller dan Van de Burg. Op de meet hadden zij nog 150 meter over van hun voorsprong. 1 De Smet 145,5 km in 3 uur 26 min. en 52 sec.; 2 Van der Burg (Berkel) op 11 sec. 3 Balk (Badhoevedorp), 4 Duyker (Axel), 5 Stander (Oude Tonge), 6 De Boer (Wes- tergeest), 7 Jans Vlot (Wanneperveen), 8 Wichert Vlot (Wanneperveen), 9 Van Op- dorp (Hoogerheide), 10 Berkhout (Schip luiden). - (Van onze sportredacteur) MEERSEN. Alsof de dood van Jempi Monseré, nog geen twee we ken geleden, niet genoeg was, sloeg het noodlot opnieuw toe bij de Mars- Flandria-wielerploeg. Op weg naar de Amstel Gold Race reed Eric Leman in de mist met 2ijn wagen in volle vaart tegen de voor hem rijdende wagen van de gebroeders De Vlaeminck op, die stopten voor een botsing, die voor hen plaatsvond. Mevrouw Leman werd bij die botsing gedood. Leman en de andere renners (onder wie ook de twee broers Planckaert) werden licht gewond evenals het tweejarige doch tertje. Die keiharde ruzie tussen Wagtmans, die zijn jeugdzonde (vroeg vertrekken en als een waanzinnige strooien met zijn krachten) niet opzij gezet bleek te hebben na drie jaar beroepsrennerij, was de te verwachten ontknoping van een in wezen zeer matte koers, die door de sterke „ouderling”, de Belg Frans Verbeeck werd gewonnen. Er zat zelfs geen Molte- ni bij de eerste vier een ongebruike lijk beeld hoewel er drie man van de bruine formatie in de uiteindelijke kopgroep te vinden waren geweest. Her man van Springel werd vijfde achter Verbeek, Karstens, Rosiers en Pintens. „En die Van Springel zou gewonnen heb ben, ware het niet, dat hij veel inspan ning had moeten leveren, omdat hij bandbreuk leed op het moment, dat ik Wagtmans moest kapittelen en zeggen, dat hij moest stoppen met zijn zotternij daar vooraan”, snauwde Driessens, die niettemin met zijn equipe de eerste plaats bezette voor de Coupe du monde en dus op dat punt toch nog tevreden kon zijn. Maar wat zeker is: voor Rini Wagtmans breken er zeer moeilijke tijden aan. Hij is een confrontatie aangegaan met Lom- me Driessens. Dat wordt vuurwerk trokken. Octopus stelde zich weliswaar zo goed als veilig (3-0 tegen Rapid Maas tricht), maar Valbovol, dat nu weer van Haag’68 verloor, bevindt zich nog in de bedreigde hoek, zeker wanneer zaterdag van Boemerang wordt verloren. Bij de heren moet allereerst melding gemaakt worden van het feit, dat Delta* Lloyd/AMVJ een vergeefse reis maakte naar EW, waar men de tijd hoofdza kelijk zoekbracht met het uitkijken naaf de aangewezen arbiter. Noch deze man, noch zijn eventuele vervanger kwam op dagen, zodat deze wedstrijd op een andere datum zal worden vastgesteld. Men schijnt van bondswege nog steeds geen middel te hebben bedacht, waardoor dit soort goedkope blunders in de toekomst zou kunnen worden vermeden. Het bete kende in ieder geval dat Em./Blokkeer door een moeizame zege op stadgenoot HML/CLV in punten gelijk met de Am sterdammers kon komen, na een wed strijd, waarin de ploeg van Cees van Zweeden voor de zoveelste maal aantoon de, dat de hoge klassering ten volle ge rechtvaardigd is. In Venlo was Valuas veel te sterk voor HVS, dat in een driesetswedstrijd twee maal zes en eenmaal negen punten tegen- scoorde, maar DTS maakte geen gebruik van de mogelijkheden, die er tegen Torna do ongetwijfeld inzaten, verloor daardoor met 1-3 en liepen dus niet verder van de Haarlemmers weg. Een grote verrassing vormde ongetwij feld de 3-2 overwinning van het Zeister Cito op SFC. Het zou niet het eerste sei zoen zijn, dat Cito vanuit een verloren positie aan een vertwijfelde eindsprint begon, om zo ternauwernood het eredi- visieschap veilig te stellen. Het is aan HVS om aan te tonen, dat de spurt van Cito te laat is ingezet, omdat de Zeiste naren zaterdag naar Zandvoort komen. Verliezen de Haarlemmers deze wed strijd, dan ontstaat er een zeer onover zichtelijke toestand, waar nog wel eens eennacompetitie uit kon voortvloeien, maar bij een overwinning hebben van de drie degradatiekandidaten de Haar lemmers de beste papieren, omdat hun programma voor de laatste drie wed strijden relatief meer mogelijkheden be vat. Stand dames: Bekkerveld (kampioen) Vredestein Haag ’68 SFC DVC AMVJ/RLVC 18-18 Stand Heren: Del t./AMVJ Em./Blokkeer 18-34 18-28 18-24 17- 20 18- 14 LONDEN De Engelse landskampioen Evertoa heeft zaterdag zijn tweede ernstige schok binnen drie dagen moeten doorstaan. Na de uitschakeling voor de Europese beker, op woensdag door Panathinaikos, volgde za terdag in Manchester verlies in de halve finales van het toernooi om de Engelse voet- balbeker tegen stadgenoot Liverpool. De tegenstander van Liverpool is nog niet be kend. Arsenal, deze week door FC Köln uitgeschakeld voor de Runners Up-Cup, kwam tegen Stoke City niet verder dan een gelijkspel met 2-2 en had voor zijn gelijk maker in de negentigste minuut een straf schop nodig. In de competitie werd Leeds United voor het eerst sinds zeven weken verslagen. In Londen won Chelsea met 3-1. In het eerste kwartier hadden Osgood en Houseman Chel sea al een voorsprong van 2-0 gegeven en na een tegendoelpunt van Terry Cooper zorgde

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13