Judoka uit Burgerveen nog niet in kernploeg Vultink verbeterde alle records maar moest Dirk Eveleens prolongeerde zijn titel titel aan Bessems laten ondanks gebrekkige voorbereidingen Hellas drukte Hygiëa vaster op laatste plaats Dubbele zege van DWR in waterpolocompetitie Archipel maakte het Luto nog erg moeilijk Dramatische ontknoping van kampioenschap 71/2 taal hetzelfde merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde Ashe beter Stöve won toernooi van Beaulieu merk. Hartono Engels badmintonkampioen Halfweg heeft kans op titel in eigen hand dan Okker J 14 MAANDAG 29 MAART 1971 Problemen 'z prettig rollen, lekker roken wvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv^/'wvvv^-'w van de zevende en laatste THEO KLEIN i 1 2 1 3 I 1 1 4 1 I 1 1 r I I 1 1 Het bestuur van de Eudo Bond Neder land heeft de onderhandelingen met het reisbureau Neckermann succesvol afgeslo ten. De bond krijgt voor dit en volgend jaar een bijdrage van tweemaal 70.000. In ruil daarvoor zullen de judoka’s de naam van het reisbureau op de trainings pakken gaan dragen. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Het Haarlemse DWR heeft zaterdagavond twee overwinningen geboekt in de waterpolocompetitie. Voor de derde afvalronde om de beker (da mes) kreeg DWR het Amsterdamse HDZ op bezoek, met dubbele cijfers werden de gasten geklopt. De DWR-heren kre gen ZC El uit Enschede, koploper van de tweede klasse A, op bezoek. DWR bracht ZCE de eerste nederlaag toe en sluit nu de eerste helft van de competi tie af met elf punten uit elf wedstrij den. Voor de tweede klasse B werd in Beverwijk de wedstrijd DAW 1HPC 1 gespeeld. Het was een strijd om de bo venste plaats van de ranglijst. De Alk- maarders slaagden er niet in de Heem stedenaren van de troon te stoten; de strijd bleef onbeslist en blijft DAW met 1 punt verschil HPC aan de kop van de ranglijst volgen. Voor de derde afvolron de (heren) was AZU 1 uit Uitgeest de gast van het Haarlemse DWT 1, dat ver loor en daarmee is uitgebekerd. HAARLEM. In de hoofdklasse van de korfbalcompetitie was een inhaalpro gramma vastgesteld, waardoor slechts drie wedstrijden werden gespeeld. De degra danten HKV en ZKC roerden hun staart: eerstgenoemde speelde gelijk tegen Rohda met het fantastische moyenne van 70.58 had afgesloten. Maar in de biljarterij ko- Danaïden Archipel Blauwwit 14- 14 15- 14 13- 9 14- 7 15- 6 300 231 70 300 134 300 123 300 Jean 62 96 26 101 66 102 42 112 20.00 15.40 10.00 42.85 14.88 33.33 13.66 33.33 I 1 3 1 r Die Haghe Rohda Westerkw. ZKC HKV 1 1 i i v I V V b v 1 ii h 1 b n d z 1< I ■v I C 1 V ■v g Dirk Eveleens (hier tegen de Oosten rijker Butka) werd gisteren in Apel doorn niet op zijn kop gezet. Hij won voor de tweede achtereenvolgende maal de nationale titel alle catego rieën. LONDEN De 21-jarige Indonesische student Rudy Hartono heeft zaterdag in Londen voor de vierde achtereenvolgende maal het heren enkelspel van de all Eng land badmintonchampionships gewonnen. In de eindstrijd versloeg hp zij zeven jaar oudere landgenoot Muljadi met 15-1 15-5. De eerste set vergde slechts twaalf minu ten. In de tweede set gaf Muljadi aanvan kelijk beter partij. Nadat de stand 3-2 in het voordeel van de titelhouder was ge worden besliste Hartono de ontmoeting echter door in korte tijd tien punten te scoren: 13-3. BEAULIEU Betty Stöve heeft dit weekeinde het internationale tennistoer nooi van Beaulieu op haar naam gebracht. De Nederlandse kampioene, die als vijfde was geplaatst, versloeg in de eindstrijd de niet-geplaatste Britse Jill Cooper in drie sets: 36, 63, 62. In de openingsset redde Betty Stöve vjjf setpunten bij de stand 35 alvorens de reeks prijs te geven. Bij een achterstand van 12 in de tweede begon ze vat te krijgen op de hoge plaats- ballen van de Britse. Ze verhoogde het tempo, kwam sneller naar het net en nam het initiatief over. Toen ze eenmaal de tweede set had gewonnen, was er weinig twijfel meer over het eindresultaat. Betty Stöve domineerde volkomen. Geesink: „Door al dat geschipper met zijn gewicht (Peter Snijders heeft enige tijd vergeefs getracht om de limiet voor het middengewicht te halen, red.) is hij veel kwetsbaarder geworden. Hij moest eigenlijk weer helemaal overnieuw be ginnen. Een overwinning op een sterke judoka als Eveleens zou hem een enorme mentale opkikker gegeven hebben.” Het Utrechtse gezelschap onderschatte echter de kracht van de Noordhollander, die Pe ter Snijders in de laatste minuut van de wedstrijd met een weliswaar dubieus vol punt naar de mat sleurde. Naast de maatschappelijke problemen, werd Dirk Eveleens dit seizoen geplaagd door „de bof’, een ziekte die hem veel tijd en conditie kostte. Gisteren had hij daar geen last meer van, hoewel de vorm nog verre van ideaal was. Eveleens wil daar met ingang van vandaag wat meer aan gaan doen. Zijn werk geeft hem in de komende weken meer speling, waar door hij vaker naar de centrale trainin gen in Utrecht kan gaan. Eveleens: „Ik wil me nu serieus op de open kampioen schappen en de Europese kampioenschap pen in Gotenburg gaan voorbereiden. Een regelmatig bezoek aan de centrale trai ningen is daarvoor noodzakelijk. Want dat de trainingen van Geesink effectief zijn staat als een paal boven water”. Door zijn gebrekkige voorbereiding gaf Dirk Eveleens zich aanvankelijk weinig kans op prolongatie van zijn kampioen schap. Nadat hij in zijn poule van Henk (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de beide hoofdklas sen was weer een volledig programma vastgesteld, dat geen verrassingen heeft opgeleverd. Bij de dames had koploper Hellas weinig moeite met stadgenoot Hygiëa in een overigens matige ontmoe ting. Hellas leidde bij rust al met 4-1 en nadat Hygiëa voor 4-2 had1 gezorgd, free wheelde Hellas rustig naar de 8-2 zege. Hygiëa mag zich wel op mogelijke degra datie gaan voorbereiden. Swidt handhaaf de zich moeiteloos in de kopgroep door een 7-2 overwinning op het Wateringse Velo. Walcheren en Verburch deelden in Vlis- singen de punten. Bij de rust was de stand ook gelijk, 2-2. Drie minuten voor het eindsignaal leidde Walcheren met 4-3. Een misverstand tussen de Zeeuwse keep- ster en de scheidsrechter was oorzaak van de Westlandse gelijkmaker. Voor Walche ren schoot Marian de Meurichy driemaal raak. Zeeburg was tegen DES’57 bijzon der onproduktief. Het wist geen enkele maal de vijandelijke veste te doorboren en aangezien de Enschedese dames de Zeeburg-keepster vijfmaal konden passe ren, won DES’57 met 5-0. Bij de heren schijnt het Arnhemse Swift snode plannen te hebben om de Hellas en AHC’31 speelden in Den Haag een aantrekkelijke wedstrijd met de Am sterdammers als iets betere ploeg. De AHC’31-aanval was wat schotvaardiger en kon tot 8-2 uitlopen. De Hellenen kon den de gasten niet bedreigen en via 10-3 en 11-5 won AHC’31 met 11-8. ESCAVC bleef op de onderste plaats door de 14-12 nederlaag bij Aalsmeer. De bloemenkwe- kers hadden een groot veldoverzicht, maar de aanval sprong zeer zorgeloos met de kansen om. Mede daardoor kon den de Arnhemmers goed bijblijven en werd de strijd spannender dan nodig was geweest. In de slotfase verkreeg Aals meer een numerieke meerderheid en de overwinning kwam niet meer in gevaar. meter 10 lange Peter Adelaar in een houdgreep tot aftikken te dwingen. Ade laar bereikte de finale door een minimale zege op Henk Kruys. In tegenstelling tot vorig jaar, toen middengewicht Jan Snij ders de finale haalde, wist geen van de lichtere judoka’s in Apeldoorn tot de laatste vier door te dringen. Niet min der dan twintig deelnemers, overwegend uit de lichtere gewichtsklassen, trokken zich bij het zien van de uitslag van de loting reeds terug. (Van onze sportredactie) APELDOORN Drie weken geleden kreeg Dirk Eveleens te horen dat hij niet opgesteld zou worden in de nationale judoformatie voor de wed strijd tegen Engeland. Bondscoach Anton Geesink had de frequentie van zijn bezoeken aan de centrale training veel te laag bevonden en oordeelde dat hij, en Chris Dolman (tweede op de Nederlandse kampioenschappen in het zwaargewicht), vervangen moesten worden door de Utrechters Henk Kruys en Herman Bontrop. Gisteren kwam diezelfde Eveleens wèl op de mat om in Apeldoorn voor de tweede achtereenvolgende maal de nationale titel alle categorieën te veroveren. Met overwinningen op de superzware Peter Adelaar (145 kilo), halfzwaargewicht Peter Snijders en de nationale worstelkampioen Chris Dolman bewees de 23-jarige palingboer uit Burger- veen dat hij, ondanks zijn beperkte trainingsmogelijkheid, nog steeds in de nationale top thuishoort. Eveleens groeide, zoals altijd, tegen de ver drukking in en overtuigde pas nadat hij door een nederlaag tegen Henk landstitel van Aalsmeer over te nemen. Zelf wonnen de Arnhemmers met 13-6 van Olympia-Hengelo, dat weinig in de melk te brokkelen had. De voorsprong van Swift werd nog vergroot, doordat Sittardia bij Attila de punten liet liggen. Sittardia speelde te veel zaalhandbal en Attila had voortdurend een voorsprong. De Utrechters kwamen met 4-0 voor en nadien zagen de Limburgers geen kans om deze kloof te overbruggen. Sittardia- speler Jo Maas was met vijf treffers de meest produktieve speler. Attila won met 14-10. In de halve finale behaalde Dirk Eve leens een regelmatige puntenoverwinning op worstelkampioen Chris Dolman, ter wijl hij de eindstrijd besliste door de 2 ook niet als hij over twee weken in Zuid- Limburg superieur zou blijken te zijn. „Het is natuurlijk leuk voor Eveleens dat hij hier gewonnen heeft, maar dat wil niet zeggen dat ik hem nu weer terug zou moeten nemen in de eerste kernploeg. Daarmee zou ik mijn hele planning op lange termijn geweld aan doen. Het moet niet zo zijn dat het alge meen belang moet wijken voor één kam pioen. En het is in het algemeen belang dat er een brede basis gecreeërd wordt waarop we verder kunnen werken en dat bereiken we alleen met jongens die kei hard trainen”, aldus Anton Geesink. Dirk Eveleens kan de mening van de oud- wereldkampioen volledig onderstrepen. Hij heeft aan het begin van het seizoen zelf verzocht om van de eerste in de tweede kernploeg geplaatst te worden. Eveleens: „Ik ben vorig laar een eigen palingbedrijf begonnen. Daarin moet ik het hoofdzake lijk van het toerisme in het weekend heb- Kruys via de herkansingen terug moest komen. De manier waarop de titelverdediger zich herstelde belooft veel voor de open Nederlandse kampioenschappen die over veertien dagen in Brunssum worden ge houden en waarvoor sterke judoka’s uit acht landen hebben ingeschreven. Komt hij in dat internationale gezelschap op nieuw tot een aanvaardbare prestatie, dan stelt hij Anton Geesink voor een dilemma. Geesink: „Ik handhaaf een keiharde en duidelijke lijn. Alleen jongens die regel matig de centrale trainingen bezoeken komen in aanmerking voor uitzendingen. Ik zal nooit mijn stem geven aan een vent die niet traint”. De Utrechter denkt er niet over om van zijn standpunt af te wijken. Niet nu Eveleens voor de tweede maal zij het bij afwezigheid van de in Japan trainende Wim Ruska kampioen van Nederland is geworden en In de ontmoeting heren DWRZCE opende Sint voor DWR de score. Ben Wïllemze, voor straf op de kant, moest toezien hoe Nijhuis de straftijd bekortte door er 1-1 van te maken. Met het ne men van een straf worp werd het 2-1. Kort daarop hield DWR-doelman Hans v.d. Booten een ZCE-strafworp. Aan de andere kant nam Sint een strafworp die in de roos ging: 3-1. Soetman scoorde te gen, 3-2. Op verrassende wijze joeg Schouten vanaf het midden van het veld de bal in het ZCE-doel. Cluistra schoot DWR naar 5- 2. In de vierde periode zorgde Schou ten wederom voor een DWR-verrassing 6- 2. ZCE verhoogde de druk en uit een scrimmage verkleinde Begeman de ach terstand. In de laatste minuut werd Bor- gerding het water uitgestuurd. Met één speler meer in het veld opende ZCE een flink offensief op het DWR-doel. Tever- Kruys had verloren gaf hij de hoop hele maal op. Om voor een herkansing in aan merking te komen moest Kruys in de poulefinale winnen van zijn clubgenoot (beiden zijn van de Kodakan Dojo, de vereniging van Geesink) Peter Snijders, een theoretisch zeer kleine kans. Anton Geesink besliste echter anders. Hij gaf Peter Snijders opdracht zich netjes door Kruys in een houdgreep te laten frommelen. Daar bereikte hij niet alleen mee dat Henk Kruys en Peter Snijders elkaar in ieder geval niet vóór de finale zouden ontmoeten, maar bovendien kwam Peter Snijders daardoor in de gelegenheid in de herkansing zijn krachten te meten met Eveleens. men zo af en toe nog wonderen voor. On langs nog bij het wereldkampioenschap driebanden in Groningen, toen de jonge Waalwijker Rini van Bracht volkomen on verwacht op één dag achter elkaar de Oostenrijker Johann Scherz en de Belg Raymond Ceulemans versloeg, zaterdag weer in Heeswijk. Men zou geneigd zijn te veronderstel len dat Vultink de terugslag ondervond na die superieure recordreeks, de droom van iedere biljarter. Maar in het begin van de partij tegen Bessems bleek wel, dat er van onderschatting of wat dan ook van de zijde van Vultink geen sprake was. Na twee beurten immers leidde Vultink via een serie van 158 met zo’n voorsprong (56-193), dat niemand meer een cent op de kansen van Bessems wilde zetten. Zelfs toen Bessems in de vierde beurt een reeks van 127 liet noteren was er voor Vultink na een antwoord van 66 nog geen vuiltje aan de lucht: 203-281. Opeens echter stokte het ritme bij de titelverde diger. Tegenover kleine series van Bes sems, waarmee de Limburger op gelijke hoogte kwam (281-281), stelde Vulting drie poedels op een rij en dat betekende de nekslag. Want nadat Bessems in de acht ste beurt met 19 de 300 had volgemaakt, faalde Vultink na drie caramboles in de nastoot. Deze nederlaag vormde de sleutel tot de dramatische ontknoping van dit kam pioenschap, waarin Vultink alle records geefs, want Sint maakte het zevende DWR-doelpunt: 7-3. Op een overtuigende wijze veroverden de DWR-dames zich een plaats in de vierde afvalronde van de bekercompeti- tie. Els de Veer (3), Anneke Kroes (2), Mariska v.d. Eem-Wildschut (2), Marjo lein Kerkhoff (3) en Petra Nicolai fabri ceerde elf DWR-doelpunten waartegen over de HDZ dames slechts 2 treffers stelden, HDZ is hiermee uitgebekerd. Het zelfde geldt voor de heren van DWT. Bij de stand 0-4 (door inschieten van Theo Schouten (2), Koelman en Zandnoordijk, kreeg Verver voor DWT een strafworp te nemen die hij onbenut liet. AZU zette de doelpuntenserie voort en Koelman en Schouten (2), Koelman en Zandnoordijk) al op 7-0 gebracht toen Peter Reienstra met het nemen van een DWT-strafworp de doelmond goed vond. Er volgde een tweede doelpunt van Poet Meijer. Theo Schouten en Wester dienden van repliek en in de slotfase zorgde Kees Kokkelto- ren met een strafworp voor een eind stand van 3-9. Welke uitslag AZU een plaats in de vierde afvalronde opleverde. De ontmoeting DAW—-HPC werd een goede wedstrijd waarin HPC een 4-2 voorsprong moest prijsgeven, 5-5. Nadat DAW succes en werd met 5-5 afgefloten. HPC een spelersmeerderheid die door Kees Mant je benut werd voor de gelijk maker. Nog voor het wisselen kwam HPC op 3-1 na inschieten van Matty Prenen en een goed geplaatste strafworp van Her man van Lienden. In de derde periode maakte DAW gebruik van een misver stand in de HPC-defensie: 2-3. Na goed opzwemmen van Ale v.d. Veen en een voorzet aan Matty Prenen werd het 2-4. Een minuut straf door Kees Mantje op de kant doorgebracht bracht geen veran dering in de stand, maar een strafworp genomen tegen Geurtsen bracht DAW bij de gelijkmaker die kort daarna volgde: 4-4. Nog kwam HPC weer voor door Van Lienden maar in het slotoffensief boekte DAW succes en werd met 5-5 afgesloten. (Van een medewerker) HAARLEM. In de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal heeft Halfweg de kansen op het kampioen schap weer volledig in eigen hand, want zelf zegevierde het met 3-0 over DEM en bovendien stak VVRA een helpend hand je toe door concurrent De Kennemers met 2-1 te kloppen. Halfweg speelde beter dan gastheer DEM en nam voor rust ’n 0-1 voorsprong door Bliek. In de tweed ehelft van dit sportieve duel voerden Pablo en v.d. Doel de winst tot 0-3 op. WRA was ster ker dan De Kennemers, maar kreeg door een eigen inzet toch ’n 1-0 achterstand opgediend. Meteen vanaf de aftrap trok Loek Lukkien de score alweer recht: 1-1. Zeven minuten voor tijd werd hij ge vloerd en kon Aad van Engelen vanaf de stip WRA :->aar de zege schieten: 2-1. SVJ zegevierde ook al met 2-1 over VVB. Beide goals waren van Ake Grootveld. Telefonia bezorgde TYBB op eigen veld een 2-0 nederlaag door treffers van Roest en v.d. Fange. Het treffen tussen de de gradatiekandidaten Hillegom en Zand- voortmeeuwen werd met 0-3 door de gas ten gewonnen. Zwemmer, v.d. Heuvel en De Vries verzorgden de productie. De stand: Halfweg 19-30; De Kenne mers 17-25; Energie 17-25; SVJ 17-24; VVRA 17-19; DEM 17-15; Telefonia 18-15; TYBB 15-13; VVB 17-11; Zandvoortmeeu- wen 18-8; Hillegom 18-5. verbeterde maar toch zijn titel kwijt raakte. De uitslagen ronde zijn: Van Leur Beekman Buijs De Kleine Rijvers Bessems Scholte Vultink Eindstand: 1. 15 15 7 7 9 9 9 9 Bessems (Cadier en Keer) 12 pnt 28.50 alg. gem.; 2. Hans Vul tink (Groenlo) 10 pnt 46.68; 3. Henk Scholte (Eindhoven) 10 pnt 23.68; 4. Louis Rijvers (’s Gravenzande) 8 pnt 24.72; 5. Lambert van Leur (Oss) 8 pnt 20.06 6. Henk de Kleine (Helmond) 6 pnt 28.83; 7. Flip’ Beekman (Amsterdam) 2 pnt 14.75; 8. Piet Buijs (Den Haag) 0 pnt 10.05. HEESWIJK. De Limburger Jean Bessems is een gelukskind. Evenals ruim twee maanden geleden in het toernooi om het kampioenschap 47-2 in Amsterdam rukte de 26-jarige biljartvertegenwoordi- ger uit Cadier en Keer ook nu weer in de titelstrijd in het 71-2 in Heeswijk- Dinther vanuit een hopeloos lijkende po sitie de kaderkroon van het hoofd van Hans Vultink. Door zijn laatste drie par tijen tegen Vultink, van Leur en Rijvers in winst om te zetten eindigde Bessems tenslotte met twee punten voorsprong op Vultink, die naast zijn nederlaag tegen zijn opvolger zaterdagavond ook door Rij vers werd geklopt. Hans Vultink, die vrij dagavond als eerste Nederlander in één ruk de 300 caramboles had gescoord en toen dank zij een torenhoog gemiddelde en een voorsprong van twee matfchpunten onbereikbaar leek, moest uiteindelijk met de tweede plaats genoegen nemen. „Nu moet er toch veel gebeuren wil die titel mij nog ontgaan,” had Vultink vrij dagnacht geconcludeerd. Daarbij doelde hij op het feit, dat hij van zijn laatste drie partijen er nog twee moest verlie zen en dat was nauwelijks aan te nemen. Vooral niet na het grandioze spel van de groothandelaar in Horeca-artikelen uit Groenlo op de eerste twee dagen, die hij ben. Het is voor mij onmogelijk om op zaterdag en zondag in Utrecht te gaan trai nen. Dat heb ik aan het begin van het seizoen ook aan de judobond geschreven.” Dat Anton Geesink daarop reageerde door hem voor de Nederlandse ploeg te laten vallen, vindt Eveleens, die vorig jaar op de Europese kampioenschappen nog een bronzen medaille wegsleepte, zeer begrijpelijk. Aan de andere kant verwacht hij echter van bondswege, dus ook van de bondscoach, enig begrip voor de moeilijke situatie waarin hij verkeert. Eveleens: „Ik heb veel geld in mijn be drijf geïnvesteerd. Dat kan ik niet zo maar verwaarlozen. Tenslotte moet ik aan mijn toekomst denken.” Anton Geesink weet wat de problemen van de judoka uit de Haarlemmermeer zijn. Desondanks blijft hij bij zijn stelling dat hij geen uitzonderingen kan maken. Geesink: „Ik weet dat het moeilijk is. Maar het is voor mij niet meer te verkopen dat jongens als Ernst Eugster en Herman Bontrop op woensdag vrij nemen om aan de cen trale trainingen mee te kunnen doen, ter wijl anderen voor hun werk kiezen. De judoka’s die niet trainen moeten daar dan ook maar de consequenties van aan vaarden’” (6-6) en ZKC klopte Die Haghe met 9-6, waardoor de positie van Westerkwartier ook lang niet veilig is. LutoArchipel eindigde in een gelijk spel (7-7). De wedstrijd HKVRohda had een verrassende opening, daar de HKV-speler Oele kans zag om in tien minuten twee maal te scoren. Ogenblikkelijk hierna nam Anton Poelstra revanche en was de stand 2-2. Rohda kreeg nu wat meer vat op het spel en nog voor de rust liep het door Rik Koper en Ineke van Harlingen tot 4-2 uit. Na de rust zag het ernaar uit, dat Rohda zou zegevieren, want de Am sterdammers kwamen op een 4-6 stand. HKV kwam echter volledig terug en door twee doelpunten van Ruseler kwam het einde met 6-6. In de eerste helft van de wedstrijd Ar chipelLuto gaf de thuisclub de toon aan. Archipel had een zeer fraaie start en nam door Drikus Klouwen (2) en Jan- ne Engelberts een 3-0 voorsprong. Luto kwam goed terug, al duurde het wat lang en door doelpunten van Tom v. Rhee en Jan Wals werd de stand 3-2. Weer nam Archipel het spel in handen: Corrie Balk- hoven, Nelis v. Ekelen en Drikus Klou wen brachten de stand op 6-2. Vlak voor de rust kon Tom v. Rhee nog tegenscoren. Na de hervatting had Luto zich wat her steld en door Tom v. Rhee en Wals werd het 6-5. Toen echter Wim Bakker, vrij onverwacht, Archipel naar 7-5 op voerde, moest Luto heel hard vechten om de drei gende nederlaag te ontgaan. Van Dort scoorde van grote afstand 7-6 en Wil Reu ter bracht de stand op 7-7. Daarna had Luto vrouwe Fortuna op zijn hand, toen Janne Engelberts in de 44ste minuut een strafworp miste. Stand: Luto 14-23 Ons Eibernest 14-19 14-17 13- 16 14- 15 EVANSTON Tom Okker heeft giste ren in de halve finales van het Sportface tenniskampioenschap in Evanston, in de Amerikaanse staat Illinois, met 6-3 en 6-4 verloren van de Amerikaan Arthur Ashe. Ashe zal uitkomen tegen de Australiër John Newcombe die zijn landgenoot Ken Rosewall in de halve eindstrijden met 7-6 en 6-5 uitschakelde. De finalisten zullen zondag strijden om de eerste prijs van 10.000 dollar. De verliezer in de finale krijgt 5.000 dollar. HALF ZWARE SHAG NV J. GttUNO

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 14