Bunker wordt niet gesloopt Ouders moeten meewerken ook in sportopvoeding Brand in bed Pakhuisbr and j e in Oud-Velsen Heemskerker na joyriding ingesloten Vaticaan stelt voorwaarden aan trouwen priesters Geen vrije doorgang Geldkistje gestolen Lichtmast omvergereden W. Dreesmann overleden VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Gulfstation aan van BSCR IN DE VISHAL Nico Baart snelste loper in IJmuiden D. Koger treedt af als voorzitter Rijwiel van duistere herkomst „De Hoop” doet uitstekend werk Heerenduinweg geopend in Liverpool Bay Zandschepen op Waal gezonken Havenberichten Hygiëne bij en na training van groot belang Nieuwe gegadigden SST-project Vier bands bij „T ropenvrienden” 5 F f| i| t I MAANDAG 29 MAART 1971 IJMUIDER COURANT V elsen-N oord Beverwijk (Van een verslaggever) IJMUIDEN Dank zij de mede werking en uitstekende walorganisa- tie van het ministerie van Landbouw en Visserij, heeft een deel van de be manningen van de vaartuigen die in de Ierse Zee (Liverpool Bay) op de tongvisserij zijn een lang weekeinde thuis kunnen doorbrengen. Heemskerk V elsen-IJvnuiden van zes tot 17.30 uur. uur uur en 13.30 tot 16 uur peuterspeelzaal. tot 20 uur Burgerstraat 70: volwassenen 14 tot 17.30 uur: Amstelstraat 44: volwassenen 15 tot 17.30 uur; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30 i een maar Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 500 kisten en 250 kleine kisten schelvis, 50 kisten en 100 kleine kisten wijting, 850 kisten gul, 500 kisten koolvis, 240 kisten en 380 kleine kisten haring, 900 kisten schol, 80 kisten haai, 100 kisten varia, 300 stijve kabeljau wen en 16.000 kilogram tong. DINSDAG 30 MAART De Mei, Geelvinckstraat, 14 tot 17.30 uur demonstratie paasmenu. MAANDAG 29 MAART St. Jozefzaal, Arendsweg, 20 uur jaar vergadering Katholiek Vrouwengilde (met dialezing). De Wijkerbaan, President Kennedyplein 20 uur jaarvergadering Algemene Bond van Ambtenaren. Huize Scheybeeck, Velserweg. dia-avond voor De Gieteling. Beverwijkse Sportraad, Huize Schey beeck, Velserweg, 20 tot 22 uur spreekuur. (Van een onzer verslaggevers; BEVERWIJK. De heer D. Koger „al aftreden als voorzitter van de Stichting Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Hij is vanaf het begin van de raad, vijftien jaar geleden opgericht, voorzitter ge weest. Het dagelijks bestuur stelt de heer dr. M. Albrecht voor als kandidaat voor het voorzitterschap. Het afscheid van de heer Koger gaat gepaard met een recep tie op donderdag 29 april van half vijf tot half zeven in Huize Scheybeeck aan de Velserweg. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Een 18-jarige inwoner van Heemskerk is in de nacht van zon dag op maandag door de politie van zijn bed gelicht en ingesloten verdacht terza ke van joy-riding en het doorrijden na een aanrijding. De jongeman had zich een in de Van Lennepstraat geparkeerde en niet afge sloten auto toegeeëigend en was hiermee gaan rijden. Om ongeveer half drie raak te hij betrokken bij een verkeersongeval op de kruising Carel van Manderstraat- Ruijsdaelstraat. In verband met de door hem gepleegde joyriding achtte hij het raadzamer te verdwijnen zonder zijn identiteit bekend te maken. De andere bij het ongeval betrokken automobilist zette de achtervolging in en wist de auto in de Bonckenburgstraat klem te rijden. De bestuurder koos het hazepad. De gealarmeerde politie vond bij een onderzoek van de gestolen auto de por tefeuille van de jonge Heemskerker, die deze blijkbaar in de wagen verloren had. Zijn aanhouding was toen nog een kwes tie van enkele minuten. (Van onze redacteur in Rome) ROME. Als voorbereiding op de we- reldbisschoppenconferentie van oktober in Rome, hebben de bisschoppen enige schriftelijke voorstellen ontvangen over het priesterschap. Naast het priester schap in het algemeen is er nog een thema dat de bisschoppenconferentie zal beheersen. Het luidt: „Vrede en gerech- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Met een toespraak wethouder C. Ockeloen en het afschieten van dagvuurwerk is zaterdag omstreeks het middaguur onder grote belangstelling het nieuwe Gulf service-station aan de Heerenduinweg in gebruik genomen. In zijn toespraak tot de exploitant de heer K. v. Dongen, van Van Dongen’s automobielbedrijven in deze gemeente, merkte de wethouder op, dat de gemeen te zorgt voor woningen en openbare voor zieningen in de nieuwe wijken, doch dat het particulier initiatief voor het overige moet zorgen. Dat gebeurt in Zeewijk op het Zeewijkplein en dat is nu ook hier geschied. De auto heeft een belangrijke plaats in het leven ingenomen, zo kon men uit de woorden van de wethouder beluisteren. In Zeewijk wonen ongeveer 5000 mensen, dat komt er op neer, dat er in deze wijk zo’n duizend auto’s zijn, be cijferde de heer Ockeloen, die de plaats van het nieuwe servicestation op dit punt goed gekozen vond en de exploitatie bij de geboren en getogen IJmuidenaar de heer Van Dongen in uitstekende handen achtte. Uit naam van Gulf sprak de heer D.C. Hochstenbach een dankwoord, waarna al le genodigden zich naar buiten begaven. Hier werd een raket afgeschoten, welke in de lucht een vlag van deze benzine- maatschappij afwierp. De jeugd onder nam onmiddellijk een run op de duinen om deze trofee binnen te halen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zondagmorgen om half twaalf verzuimde een 70-jarige inwoner van Driehuis als bestuurder van een per sonenauto op de Heerenduinweg in Vel- sen vrije doorgang te verlenen aan een bromfietser met duopassagiere, toen hij rechtsaf de Grote Beerstraat wilde inrij den. De bromfietsers werden daardoor geschept en tegen een inmiddels nabij ge komen bestelauto geslingerd. De brom fietser, een 29-jarige inwoner van Heem stede moest met een hoofdwond en kneu zingen aan het lichaam door de ongeval lendienst naar het Antoniusziekenhuis worden overgebracht, terwijl zijn 28-jari- ge passagiere hier voor enkele schaafwon den werd behandeld. Zij kon daarop weer naar haar woning in Heemstede terugke ren. IJMUIDEN. Maandagmorgen wer den in IJmuiden door 40 vaartuigen aan gevoerd: 7355 kisten en 2767 kleine kis ten vis, 1200 stijve kabeljauwen, 12.500 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 1075 kisten en 1085 kleine kisten schel vis, 100 kisten en 473 kleine kisten wijting, 1257 kisten gul en kabeljauw, 1235 kisten koolvis, 15 kisten haai, 45 kisten en 20 kis ten heek, 855 kisten en 977 kleine kisten haring, 50 kisten en 112 kleine kisten ma kreel, 2150 kisten schol, 20 kisten tarbot, 294 kisten en 100 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 10.59-10.07, grote tong 5.63-5.50, groot- middel tong 7.30-6.87, kleinmiddel tong 8.81-8.38, tong I 9.44-8.90, tong II 9.30-8.50, zalm 8.51. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 164-124, grote zwarte koolvis BB SS, middel koolvis 88-74, grote en middel heek 502-480. grote leng 106-94, grote wit te koolvis 152-146. Per tien stuks: grote kabeljauw 130-104, middel kabeljauw 94-72. Per hoop: vl'eet 162, rog 80-71. Per 50 kilogram: grote schelvis 35-28, grootmiddel schelvis 38-26, kleinmiddel schelvis 35-20, schelvis 1 52-20, gul I 72-64, gul II 66-58. gul III 54-42, grote schol 50- 39. schol I 55-44, gul II 57-46, gul III 50-41 schar 52-25, wijting 64-45, krab 51, tarbot 500-226, griet 203-136, zwarte koolvis I 38- 32, zwarte koolvis II 28-25, witte koolyis I 54-42, kleine lom 42, kleine leng 46-42, heek I 168-148, heek II 102-100. heek Hl 72-70, schartong 66-55, tongschar 148-135, ham 180, haring 29.60-15.60, makreel 23.60- 11.50. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zaterdagmiddag kwam men in een winkel aan de Lange Nieuw- straat tot de ontdekking, dat uit een toonbanklade een geldkistje met een in houd van ongeveer tweeduizend gulden was ontvreemd. Vermoedelijk heeft de dief door de grote drukte in de zaak on opgemerkt zijn slag kunnen slaan. sie, tevens bestuurslid. Hij herinnerde nog eens aan het samengaan van Kin- heim en IEV door fusering, zodat thans 270 jeugdleden in KIC zijn opgenomen De heer Beniers was enthousiast over de fraaie sportaccommodatie van KIC, die hij een van de mooiste in het land noemde. Hij wees er op dat begeleiding van de sportjeugd op sport-hygiënisch gebied van groot belang is. Opvoeding van jonge mensen tot goede leden van de vereniging betekent ook, dat dit de maatschappij ten goede komt. Van be lang is daarbij zeker een juiste bege leiding door jeugdleiders; zulks in team work met de medicus en met hulp van de ouders. Getuigend van een zekere opoffering vond de heer Beniers de inzet van de jeugdleiders van KIC, die niet minder dan zesendertig avonden de basiscursus van de afdeling Haarlem van de KNVB volgden: de heren R. van Halderen, T. Jongejans, J. Lempers, H. Muskee en J. van Roon behaalden het diploma. Ook be langrijk is dat de ouders hun sportlie- vende kinderen nauw gadeslaan in hun gedragingen. Hen leiden naar training en door vaders het bezoek van van wedstrij den van hun jongens, achtte hij van grote stimulerende invloed op de verrichtingen. Sportbeoefening en studie moeten naast elkaar kunnen bestaan en elkaar over bruggen om tot een volledig ontplooien van de jonge mens te kunnen geraken. Spreker adviseerde dat de jongens in da gelijkse kleding naar de oefenavonden gaan; na het trainen douchen en fris weer huiswaarts keren. Zo worden mo gelijke ziekten voorkomen. Medische sportkeuring is belangrijk mede met het oog op het onderkennen van vermoeid heidsverschijnselen. Ook door oplettende ouders kunnen deze verschijnselen wor den waargenomen. Gebleken is dat tien percent van de medisch gekeurde sport jeugd niet volledig goedgekeurd wort. Aan de Kanaalstraat, bij het nieuwe verzorgingstehuis voor bejaarden in oud-IJmuiden wordt op het ogenblik een enorme bunker min of meer uit graven. Dat doet de hoop vestigen, dat men bezig is deze bunker op een aantrekkelijke plaats in deze te ver nieuwen stadswijk te slopen. Dat blijkt echter allerminst het geval te zijn. De bunker blijft gehandhaafd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zaterdagmiddag om half drie moest de Velsense brandweer uitruk ken naar een brand in een pakhuis aan de Hoofdbuurtstraat in het oude dorp Vel sen, die met een enorme rookontwikke ling ging gepaard. Het bleek dat de ge bruiker hiervan bezig was geweest met het aanmaken van aluminium-verf, waar voor hij een fles verdunner had geopend. Dit geschiedde kennelijk niet met de ver eiste voorzichtigheid, zodat de inhoud daarvan door een brandende sigaar vlam vatte. De brandweer heeft door middel van perslucht de vuurhaard moeten opsporen, waarbij wegens de andere aanwezige che micaliën een brand van behoorlijke om vang werd gevreesd. Toen deze was ont dekt kon het vuur spoedig worden geblust, zodat, ook voor de omwonenden de groot ste schade door de rook werd veroor zaakt. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 20 uur werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld, 20 uur Koreaans ka rate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15 tot 21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel straat 44: volwassenen 19 tot 21 uur: stum phiusstraat 46: jeugd 19 tot 21 uur. DINSDAG 30 MAART Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein, 10 uur damesgymnastiek, 11 uur herengym- nastiek, 13.30 uur bridgen, 14 uur handen arbeid. De Slof, Raamveld, 13.30 uur bejaarden- soos. Mavo-school, Plantage, 20 uur wethou der M. Roessingh van Velsen houdt inlei ding over schooladviesdienst. Huize Scheybeeck, Velserweg, 20 uur film- en discussieavond voor NVSH. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 tot 16 en 20.15 tot 21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een 19-jarige inwoner van IJmuiden heeft zondagavond om kwart voor twaalf op de Stationsweg als be stuurder van een personenauto een licht mast omver gereden, omdat hij volgens zijn verklaringen tegenover de politie door een tegenligger werd verblind. In de flauwe bocht naar links kwam hij daar door eerst in de verhoogde berm terecht, waarbij een lichtmast werd geraakt, om vervolgens twintig meter verder frontaal met een tweede lichtmast in botsing te komen. Deze werd omver geworpen, ten gevolge waarvan een deel van de Sta tionsweg enige tijd zonder verlichting is geweest. Onder de ongeveer tweehonderd man nen die per KLM-chartervliegtuig óver kwamen en die nu weer terug zijn in Fleetwood was de helft van de beman ning van het hospitaalkerkschip „De Hoop”. De geestelijke, medische en technische bijstand door het hospitaalkerkschip aan de vissende vloot wordt door de beman ningen bijzonder gewaardeerd. „De Hoop” heeft in de eerste periode van deze georganiseerde visserij zo ver van huis reeds aan dertig vissersvaartui gen technische hulp verleend. Gelukkig heeft de scheepsarts het niet bijzonder druk gehad: tot dusver heeft hij slechts vijf patiënten behandeld. Ook van de kerkzaal en het recreatie verblijf van de „De Hoop” wordt een dankbaar gebruik gemaakt. De bedoeling is zo veel mogelijk tong te vangen en nu de weersomstandigheden veel beter zijn geworden dan'in het be gin van de visserij, komt de visserij eerst goed op gang. Van de vissers wordt daar bij een grote inspanning gevergd en zo ook van de mannen aan boord van het hospitaalkerkschip, dat het steeds druk ker krijgt te midden van de vlootconcen- tratie. Zaal Flora, Deutzstraat, 20 uur lezing met dia’s voor ’t Nut Progress-sociëteit, Constantijn Huijgens- straat. Geopend van 19.30 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19 tot 21 uur. DINSDAG 30 MAART Zandkraai, Handelstraat, (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Zaterdagavond om half twaalf werd bij de hoofdingang van Hoogovens een Duitse zeeman aangetrof fen, die in het bezit was van een rijwiel van nogal duistere herkomst. Omdat hij verklaarde de fiets van een hem onbe kende jongen te hebben gekregen, werd de zeeman naar het hoofdbureau van po litie in Velsen overgebracht, om voor een nader onderzoek te worden ingesloten. DEN HAAG. Zaterdagmiddag zijn op de Waal twee met zand geladen motor schepen op verschillende plaatsen gezon ken. Het motorschip Oosterhof zonk nadat bet tussen twee schepen door was geva ren die met een kabel met elkaar waren verbonden. Het motorschip Fabriton 1 zonk na een waarschijnlijke aanvaring met de tanker Charlotte F. Zaterdag aangekomen in Umuiden: Almut, Antwerpen; Lady SybiUa, New Castle; Amstel- stroom, Huil; Tor Hollandla, Inuningham; Hol land, Texelgronden, IJmuiden; Hector, Texel- gronden, IJmuiden; Ardea, Klaipeda; Rolf Behrman, Londen; Hermes, Delfzijl; Burgen- stein, Antwerpen- Seine Lloyd, Antwerpen; No- bistor, Noordzee; Hondsbosch, Londen; Neva, Iggesund, Zaandam; Eliza, Hamburg; Skagem. Vargon; Vanda, Dover IJmuiden; Haithabu. Flixborough; Zaanborg, Leith; Vechtborg, Par; Deoduce, Rotterdam; Kostromales, Rotterdam; Harry Richardson. Londen; Tor Anglia, Gothen- borg. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Kingen- nie. Gent; Warsaw», Stettin; Steinkirchen. IJmuiden, Ronne; Gazelle Caladonia, Noord zee; Ruestringen, IJmuiden, Londen; Tor Hol landia, Gothenborg; Jean E., Londen; Martha Frieseke, IJmuiden, Poole; Nordfeld, Gruvon; Hagarome Maru. New Orleans; Ardea. Noord zee; Almut, Solvesberg; Vega, Rouan; Bonaire. Teitnemouth; Reifenstein Antwerpen; Lady Sybilla, New Sastle; Gisela, Elsfleth; Jean Quiton. Bremen; Marsdiep Texel; Holland. Zondag aangekomen in IJmuiden: Dracula, Rotterdam; Ulysses, Rotterdam; Hummel, IJmui den, Swinousjie; Hannover Bremen; Alice, Karl stad, Zaandam; Castor, Mantuyloto; Louise, Skarhage; Oceanic Liberty. Idoho; Rustrey Head. Shoreham: Plato, Helsingborg; Thea K., Kopen hagen; Nerlandia, Kopenhagen; Gulhav, Grange mouth. IJmuiden; Navigate. Poole, Velsen; Ivan Topic, Australië, Asperity, Gunnes. Gerda K„ Frederiksborg; Bennavis, Hull; Alignity, Con- freville. Beverwijk; Konstantin Korshanov, Le ningrad: Opole, Stettin; Pr. der Nederlanden, Paramaribo. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia Immingham; Herman Helene, Hamburg; Rijn stroom Shoreham: Lady Caroline, Noordzee. Somers Isle. Rotterdam; Labotas, Hamburg; Neva, Calais; Egori. Bremen; Vanda IJmuiden. Londen; Helgas, Kopenhagen; Sovnetsky Voln, Rotterdam: Eric Bremen: Amstelstroom, Hull; Lusambo, Antwerpen; Deo Duce. IJmuiden, Bil bao; Activity, Londen; Zaanstroom, Felixtowe; Regina D., Augusto; Eliza, Hamburg; Kostro males, IJmuiden Piombino. Maandag aangekomen in IJmuiden: Harry Lewis, Hamburg; Gottingen, Antwerpen; Spaarnestroom, Liverpool: Nepco Advance, Ant werpen. Maandag vertrokken van IJmuiden: Paul Scheu. Kopenhagen: Bernard Schepers, Korsor; Texaco Cardiff, Gent. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). (Van onze correspondent) VELSEN-Noord. Voor de eerste maal in haar bestaan heeft de sportvere niging KIC in Velsen-Noord vrijdagavond een bijeenkomst gehouden voor ouders van jeugdleden. Er was zeer grote be langstelling voor, mede door het aantrek kelijke programma, dat dansen met mu zikale medewerking van het duo Ger en Cor en een kienwedstrijd beloofde. De heer L. Beniers uit De Zilk, docent in de opvoedingsleer van de KNVB, bracht zijn zienswijze omtrent begelei ding van de sportjeugd met een helder betoog over. De vele ouders werden in de fraaie KIC-kantine op het sportpark Roos wijk begroet door de heer A. van der Aar, voorzitter van de jeugdcommis- MAANDAG 29 MAART De Vrjjburcht, Vrijburglaan, 20 EHBO-vereniging PIM. Zaal Dam. Ruijsdaelstraat, 20 uur ver gadering volièrevereniging Tropica. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Door de sportverenigin gen Suomi, Rooswijk, VVB, Watervliet en IJmond, die gezamenlijk de buitensport- afdeling Kennemer Staten vormen, werd zondag ter financiering van een nieuw clubhuis op het sportveldencomplex Het Koningsveld in Velsen-Noord op het strand van IJmuiden een grote strandloop georganiseerd. Alles bijeen verschenen er ondanks concurrentie van andere lo pen zo om en nabij de 500 lopers en loopsters aan de start. De snelste van hen bleek de favoriete strandloper Nico Baart uit Heemskerk, die al eens eerder aan het zoet van de overwinning mocht nippen. Een valse start bleek door de organise rende sportverenigingen niet te vermij den en een paar minuten te vroeg ging het bont gekleurde legioen op pad om het zeven kilometer lange karwei te gaan kla ren. De deelnemers kwamen niet alleen uit de IJmond en Kennemerland, maar ook van ver daarbuiten. De uitslagen waren: senioren: 1. N Baart, Heemskerk, 2. M. Zuiderduin. Noordwijkerhout; 3. J. Dekker, Castri- cum. De snelste veteraan was H. van Vliet uit Wateringen. Dames: 1. M. Kalf. Amsterdam; 2. mevr. Scheringa, Bever wijk; 3. J. v.d. Akker, IJmuiden. Kleine loop voor jongens over 4 km: 1. Hans de Bruin, Wijk aan Zee. Meisjes: 1. J. Borst. Krommenie. Elke loper of loopster die het traject binnen de gestelde tijd volbracht, ontving aan de finish een medaille. DEN HAAG. De heer Willem Jo han Rudolf Dreesmann eerste man van het warenhuisconcern Vroom en Dreesmann is zondag tijdens een bezoek aan Cannes onverwacht overleden. Hij was 57 jaar. De heer Willem Dreesmann was voor zitter van het hoofdbestuur van de coöpe ratieve handelsondememing Vroom en Dreesmann en als zodanig belast met de leiding van het concern, dat met een omzet van anderhalf miljard gulden, 64 vestigingen en 22.000 werkemers het grootste warenhuisconcern in ons land is. De heer Dreesmann woonde in Wasse naar. Hij vervulde tal Van functies in het organisatieleven. Zo was hij onder meer voorzitter van de raad van het grootwinkelbedrijf. WASHINGTON. (AP Na Japan hebben nu ook West-Duitsland en het Midden-Oosten belangstelling voor de aankoop van het Amerikaanse project voor de bouw van een supersonisch trans portvliegtuig, waarvoor het congres geen gelden meer beschikbaar wil stellen. Welk land de tussenpersoon uit het Midden-Oosten vertegenwoordigt is on bekend. Minister van Verkeer A. Volpe zei gisteren niet gemachtigd te zijn na dere bijzonderheden te verstrekken over de aanvraag. Ook over de Westduitse groep wilde hij verder niets zeggen. Het Japanse verzoek is zoals we eerder meldden afkomstig van de handels- maatschanpij Ataka, die de ontwikkeling van het prototype in de Verenigde Sta ten wil voltooien en het vliegtuig vervol gens in Japan produceren. Door een der gelijk project zou in ieder geval de werk gelegenheid voor enkele duizenden ar beiders in de VS nog enige tijd behou den blijven Japan heeft al ervaring bij het bouwen van supersonische vliegtuigen aangezien het de Fl-4 straaljager van Lockheed in productie heeft. MAANDAG 29 MAART Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaamberg, Sant- poort-Noord 19 tot 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18.30 tot 21 uur basketbaitraining Exercitia; 21 tot 22.30 uur zaalhandbal- training Full Speed. DINSDAG 30 MAART Smalfilmclub Velsen, in gebouw Velser- duin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur wedstrijd „Het totoformulier”. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren v. sociaal advies: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, telefoon 02550-15010, 11 tot 12 uur in het Buurt huis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, teh 02510-24025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 023-378014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort, tel. 023- 378014. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur: filiaal Wijkerstraatweg 177. Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaamestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. De Brulboei. Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18 23 uur badmintonvereniging IJmond. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. De zandkraai. Handelstraat, 9 koffiebar, 9 tot 12 uur kinderoppas, 13.30 tot 18 uur bejaardensoos, 19.30 uur bar voor volwassenen. De Schakel. Maerelaan, 9 tot 11.30 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdagmorgen uur werd er groot brandalarm gegeven door bewoners van de flat Luxemburg- laan 59. In de slaapkamer was een begin van brand onstaan op het hoofdeinde van het bed. De brandweer behoefde niet op te treden, want het vuur was reeds door de bewoners geblust. De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. Men ver moedt dat een brandende sigaret de brand heeft veroorzaakt. De bewoners ech ter verklaarden niet in bed te hebben ge rookt. tigheid in de wereld”. Het document over het priesterschap dat alle bisschoppen in de wereld ont vangen hebben stelt de mogelijkheid voor om in bepaalde gevallen priesters toestemming te geven in het huwelijk te treden. Deze toestemming zou moeten worden verleend aan „rijpe mannen”, in landen waar een gebrek aan pries ters is en wanneer het om duidelijk om lijnde gevallen eaat waarin de noodzaak evident is. Uit Nederlandse bisschoppe lijke kringen kon nog worden gehoord dat deze uitzonderingen op de reeels dat een priester ongetrouwd dient te blijven niet op ons land zullen kunnen worden toegepast. Aangenomen moet worden zo is de algemene opinie dat bij de uitzonderingen in het document voorna melijk aan Zuid-Amerika is gedacht. In het stuk wordt er ook nog op gewe zen dat de priesters zich niet met de po litiek moeten bezighouden. „Het schijnt zinvol aldus de tekst dat een pries ter niet actief deelneemt aan de strijd van een politieke partij. Dat betekent in geen geval dat hij zich ontdoet van menselijke verantwoordelijkheid, i hij waarborgt er de vrijheid van de priester door om zijn ambt uit te oefe nen zoals het behoort.” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tropenvrienden afd. IJmond kan weer terugzien op een zeer geslaagde feestavond in „De Slof”. Als van ouds waren er weer honder den enthousiaste feestvierders die zich naar hartelust hebben kunnen uitleven. Het programma was weer het oude be proefde recept. Niet minder dan vier bands traden op. „The Intruders” met hun meeslepende liederen openden de avond op de dansvloer. „Johnny and the Impossibles” een jonge groep met een veelbelovende stijl wist zich te handha ven bij het verwende Tropenvrienden pu bliek. „The Weeds” waren in goede vorm en de aanwezigen staken hun lof dan ook niet onder stoelen of banken voor de mooie ballades en ritmische soulsongs. Naast deze drie plaatste zich het Zuid- penvrienden dansgroep „Eastern and Wes- na”. Het publiek werd er zo door geïn spireerd, dat men begon mee te zingen en te klappen. De stemming werd ten top gedreven door het optreden van de Tro penvrienden dansgroep „Eastern and Wes tem dancers” die o.l.v. de dames Stroo- mer en Van Dorssen achtereenvolgens een Serimpi dans, een Soul dans en een Tahitiaanse dans ten beste gaf. Tot twee uur ’s nachts bleef de zaal vol met zich kostelijk amuserende mensen. De Lichtboei, Maasstraat, 9 tot 11.30 uur peuterspeelzaal en -klas. De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 20 uur vergadering van bestuur Schuil hoek en GJC. Zaal Dam. Ruijsdaelstraat, 21 uur dansen voor ouderen. Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 14 uur sportuitstulf voor heren. Progress-sociëteit, Constantijn Huijgens- «traat. Geopend van 19.30 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- -iaelstraat 7: jeugd 15.30 tot 17.30 uur. 1 1 1' 'UK

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5