Woensdag een onderzoek Bokspubliek voelde zich zwaar bedrogen Duitse trainer schonk Jan Lubbers overwinning door onnodige opgave Eddy Beugels voorzitter van VVBW Cruyff en Israel niet in Zeist Russen dicht bij gouden medaille ijshockey Bent u al voor zo'n GRATIS uitlaatgastest bij één van Manchester City van dopinggebruik beticht Shell wil samen met u de luchtverontreiniging beperken de Shell-stations met het paarse spandoek geweest? formule. Maar ook als automobilist kunt meehelpen, als u gebruik maakt van de gratis uitlaatgastest bij Shell. Het duurt maar een paar minuten U wordt snel en gratis geholpen op één van de ruim 250 Shell-stations met het paarse spandoek. En u rijdt er niet alleen „schoner" door, maar Wil I Opvolger Janssen Haarlems elftal Fons v. d. Berg snelste in spurt tegen DCO 17 i DINSDAG 30 MAART 1971 I Tafeltennisteam verloor Tenniswinst Pakistan Inhouding W aterpol oprogramma duceerden gemiddeld 6,8% kool* ook zuiniger. .ei 5 SHELL monoxyde. Na het bijstellen van de carburateur zakte het gemiddelde tot 2,8%. Dus ver onder de straks gel dende wettelijke norm. Als u ook meehelpt kan de luchtverontreiniging drastisch beperkt worden Shell helpt de luchtverontreiniging beperken met zijn benzine nieuwe Uit de steekproef bleek dat slechts 1/3 van de auto’s voldoet aan de eis, dat de uitlaatgassen maximaal 4y2% koolmonoxyde mogen bevatten. Een eis die binnenkort wettelijk ingevoerd wordt. Na de test gemiddeld slechts 2,8% koolmonoxyde De niet goed afgestelde auto’s pro- w O U oass MP s 1O' iWWWWWWWWWWWVWV,: moeilijkheden. Even later zou de neger op moeten geven. THEO KLEIN ADVERTENTIE De stand nu is: Dames eerste klasse: DWT 1-HPC 1 Heren tweede klasse: DWR 1-ZIOS 1 1. Rusland 2. Tsj.-Slowakije 3. Zweden 4. Finland 5. West-Duitsland 6. Verenigde Staten Rusland staat nu met 13 punten uit zeven wedstrijden op de eerste plaats, ter wijl Finland vierde blijft met zeven uit zeven. door met 10-1 (5-1 1-0 4-0) Finland te verslaan. Met de gedachte aan de neder laag van 1-9 in de eerste wedstrijd tegen Rusland in het achterhoofd hebben de Finnen in het ijsstadion van Genève (5000 toeschouwers) niets anders gedaan dan verdedigen. toen met 20 van Gornik en aangezien de eerste wedstrijd een gelijke winst voor de Polen had opgeleverd, wordt er nu woens dag in Kopenhagen een derde en beslis sende wedstrijd gespeeld. Ten gevolge van de beschuldiging van Gornik heeft de UEFA besloten om na afloop van de beslissingswedstrijd drie spelers van beide teams te onderzoeken op het gebruik van stimulerende middelen. Michael Daphinoff, de assistent-secretaris- generaal van de UEFA, heeft in Bern verklaard dat dit dopingonderzoek niet wil zeggen dat de UEFA de beschuldiging van Gornik voor waar aanneemt. „De UEFA gaat er van uit dat het juist is om een dergelijk onderzoek te doen plaats vinden om te voorkomen dat de eisende club zich bij een eventuele nederlaag onrechtvaar dig behandeld acht”, zei Daphinoff. Joe Mercer, de manager van Manchester City reageerde op de beschuldiging van Gornik slechts met een hartelijke lach: „Er steekt geen enkele waarheid in en daarom ben ik ook blij met het onderzoek van woensdag”. Rinus Israel, die ook verhoging had, zal zich woensdag waarschijnlijk bij de se lectie voegen. Jan van Beveren, die zondag een gescheurde tong opliep in de wed strijd tegen Holland Sport en Piet Keizer, die last had van een knieband, meldden zich reeds in Zeist. LAHORE. Pakistan heeft in Lahore de tenniswedstrijd voor het toernooi om de Davis Cup tegen Maleisië met 50 ge wonnen. De laatste enkelspelen leverden overwinningen op voor Mir Mohammed (driemaal 75 tegen Tan Song Kean) en Munawar Iqbal (61, 63, 60) tegen Azman. 7 7 7 7 7 7 6 4 4 3 1 1 1 1 1 1 0 0 0 2 2 3 6 6 13 9 9 7 2 2 62-11 31-16 23-24 21-33 19-52 18-38 Heren eerste klasse kring-competitie: HHC 1-DWR 2 cx <n KOPENHAGEN. Ernest Wyra, voor zitter van de Poolse voetbalclub Gornik Zabrze, heeft de spelers van Manchester City ervan beschuldigd vorige week woensdag in de kwart-finales om de Eu ropa Cup II onder invloed van stimulantia te hebben gespeeld. Manchester City won Het WBW-bestuur is van mening dat een gedeelte van de inkomsten uit de prof- sector ten goede moeten komen aan de WBW. Bovendien vindt men, dat de KNWU een bijdrage moet leveren in de oprichtingskosten van het reorganisatie plan. De WBW heeft van de leden vrij mandaat gekregen om besprekingen te openen met de het NW over een even tuele aansluiting. HAARLEM Het programma van wa- terpolo-competitie wedstrijden die op za terdag 3 april, aanvang 20.00 uur, in het Haarlemse Sportfondsenbad worden ge speeld luidt als volgt: Dames tweede klasse- HPC 2-HHC 1 GENEVE In het wereldkampioen schap ijshockey voor a-landen lijkt Rus- lands niets meer in de weg te staan naar de gouden medaille. Maandagavond be haalden de Russen hun zesde overwinning in zeven wedstrijden (hun enige verlies- punt was de 3-3 tegen Tsjecho-Slowakije) NAGOYA Het Nederlandse heren- tafeltennisteam heeft ook zijn tweede wed strijd in de eerste troostgroep van het toernooi om het wereldkampioenschap voor landenteams verloren. Oostenrijk won de wedstrijd, die telt voor de bezetting van de dertiende tot 24e plaats met 5-1. Het Russische team nam desondanks reeds in de eerste periode een voorsprong van 4-1, liet toen in de tweede speel periode bewust de teugels vieren (1-0) en draaide toen in de laatste twintig minuten de kraan van technisch vernuft weer wijd open (5-0). Toch was het merkwaardig om te constateren dat de Russen blijkbaar zo weinig geconcentreerd waren dat zij vele kansen om te scoren misten. Wel scoorden: Firsov (7), Starchinov (8), Shadrin (9 en 19), Ragoelin (40). Maltsev (46 en 58), Petrov (47) en Martinoek (49) voor Finland: Koskela (11). De WBW heeft verder besloten de so ciale verzekeringsraad te verzoeken zich definitief uit te spreken over de rechts- en sociale positie van de wielerprofs. Rond het in december door de WBW voorgestelde reorganisatieplan heerst mo menteel een impasse. Aanvankelijk was overeenstemming bereikt met de KNWU, maar de bond heeft sedert januari geen enkele activiteit op dit gebied meer ont plooid. niemand het zich permitteren om padvin dertje te spelen. En daar veranderde het feit dat hij zich dit keer op Nederlands grondgebied bevond, niets aan. Boven dien had hij de pech in Keita een leer ling te vinden die zich bijzonder moeilijk in de hem opgedragen rol schikte. De Afrikaan, door zijp lange reach erg ge vaarlijk voor Lubbers, achtte zich niet bij voorbaat kansloos en barstte los toen zijn trainer hem de kans om dat te be wijzen ontnam. Het hoeft geen betoog dat Keita de geboden revanche met beide handen aan zal grijpen. Jan Lubbers („Het is jammer dat het zo moest ein digen. Ik had die wedstrijd toch wel ge wonnen. Hij was in de derde ronde al aangeslagen. Z’n ogen rolden in zijn kop”) deelde die mening natuurlijk. Het is ech ter de vraag of Piet ter Meulen tegen die tijd de bittere nasmaak weggespoeld zal hebben. (Van onze sportredactie) ZEIST. Gisteravond zjjn Johan Cruyff en Rinus Israel niet gearriveerd in Zeist, waar de selectie voor het Neder lands elftal bijeenkwam. Het ziet er nog altijd naar uit dat Cruyff zondag niet zal kunnen meespelen tegen Joego-Slavië. Hoewel de koorts is teruggedrongen moet de sterspeler van Ajax, volgens z(jn vrouw Danny, de gehele week het bed houden. Alvorend Arno Przybilski zijn one-man show opvoerde, hadden de toeschouwers voor de pauze kunnen genieten van veel hardere en rake klappen. Eerst gaf Ro nald Riedewald de sterk gestartte Duit ser Claus Tombers zo’n pak slaag met zijn harde opstoten, dat de arbiter de strijd in de vierde ronde, toen de Duit ser voor de derde keer neer dreigde te gaan, staakte. Nico Alosery wilde daar na niet voor zijn collega onderdoen en sloopte zijn Franse tegenstander Ber nard Martin binnen zes minuten. Na twee knock downs vond de Franse hoek man het genoeg en maakte tevens ge bruik van de handdoek. Met deze over winning stelde Alosery zijn kandidatuur voor de middengewichttitel, die momen- (Van onze wielermedewerker) LISSE. Door de Ren- en Toervereni- ging „De Bollenstreek” is op het Spekke- laanparcours in Lisse een clubontmoeting gehouden met „De Germaan” (Amster dam), „Avanati” (Alphen aan den Rijn) en UWTC (Uithoorn). Het hoofd- nummer van dit clubtreffen, een race voor, amateurs over twaalf ronden lever de een zege op voor de jonge Fons v. d. Berg. Hij bleef in een massale eindsprint met een halve lengte verschil verrassend aan de winnende hand De Skandinaviërs kregen hun mooiste kans op een doelpunt in de twaalfde minuut, bij de stand 1-0 voor Tsjecho- Slowakije, toen de scheidsrechter een penaltyshot toekende wegens een zware overtreding van Novak. Hammarström liet zich echter door Holeck misleiden en miste. De strijd van de nieuwelingen was wei nig sprankelend. In de sprint trok Nico Glasbergen (Boll.) met een lengte ver schil aan het langste eind. Tweede was H. Lammer (Avanti) en derde Klaas Dui venvoorden (Boll.). Glasbergen deed I. 0.43 over de 36,8 km. Sjaak van Ruiten was bij de aspiranten net iets sneller dan zijn clubmakker Gerard Looyestein (bei den Boll.). Derde werd C. v. d. Wereld (UWTC). Van Ruiten reed de 23 km in 37.23. De Tsjechen hebben maandagavond re vanche genomen voor de nederlaag van 4-5 tegen Zweden in de eerste ronde van het toernooi. Toen was de 27-jarige doel man Jiri Holeck de hoofdschuldige aan de nederlaag. Ditmaal toonde hij zich in een prachtige vorm en was in belangrijke mate medewerker aan de overwinning van 3-1. Hij was overigens niet de enige veteraan bij de Tsjechen, die zeer goed speelde. Josef Cerny, 32 jaar oud en bezig aan zijn twaalfde wereldkampioenschap, zorgde reeds in de zevende minuut voor 1-0. In het tweede gedeelte werd de 27-jarige Jan Suchy de held van de avond door het tweede doelpunt te scoren op een moment dat zijn ploeg slechts vier veldspelers op het ijs had Shell verminderde de koolmonoxyde in de uitlaatgassen van 17.000auto's met meer dan 50%! Kruis. Langs de officiële weg zal Alose ry de titelhouder uitdagen voor een ge vecht. Kruis liet gisteren al weten dat hij daar weinig in zag. Kruis: „Ik heb geen trek meer om in de ring te stap pen, tenzij mÜ het geld geboden wordt, dat ik wil. Ik moet zoveel krijgen dat ik me twee maanden rustig kan voorbereiden. Het is niet langer zo dat ik voor f 1.300 in de ring stap. Kan dat niet dan hou ik er mee op”. De enige partij die gisteravond de vol le zes ronden haalde was die tussen Jan van Ispelen en Jean Brunet. De Haar lemmer borduurde voort op zijn welbe kende thema. Ontzettend veel links en een enkele rechtse stoot, echter zonder de kracht om er een einde aan te ma ken. Brunet deed niet veel meer dan constant lachen, wat hem tenslotte op een ruime puntennederlaag kwam te staan. Als arbiter maakte hij direct gebruik van zijn recht om de gage van de bok ser, die niet voor zijn geld vecht, in te houden. Keita moest genoegen nemen met de betaling van vier ronden (de helft van zijn gage van ƒ2.600) in plaats van de acht die hij bij een normaal ver loop uitbetaald gekregen zou hebben. Dat droeg bepaald niet bij tot de stemming Zijn eerste wedstrijd voor het Vierbon- dentoernooi speelt het Haarlems elftal 6 april in Beverwijk tegen Noord-Holland. het tweede treffen vindt 15 april doorgang in Uithoorn met Amsterdam als tegen stander en 24 april wordt in Utrecht of Zeist het slotduel gespeeld tegen Utrecht. Alle ontsnappingen waren in deze le vendige koers door het hoge tempo op niets uitgelopen In de beslissende sprint bleef Fons v.d. Berg zijn clubmakkers Rhett van Trigt, Hans Steekers, Herman Zuiderduin en Piet Drost (allen Boll.) de baas. De tijd van de winnaar over de 55,2 km was 1.21.32. Er waren 38 vertrekkers. in de kleedkamer van Keita. De Afri kaan zette daar de ruzie die hij in de ring reeds begonnen was, met zijn trai ner voort. Keita, vol vuur: „Er was niets aan de hand Alles ging uitstekend. Ik heb wel zwaardere mannen gehad dan Lubbers. Zijn stoten deden me niet veel. Ook niet in de derde ronde. Ik was fit genoeg om de hele wedstrijd uit te boksen en dan had ik waarschijnlijk nog gewonnen ook”. (Van een medewerker) HAARLEM. Ter voorbereiding op de wedstrijden van het Vierbondentoernooi speelt het Haarlems afdelingselftal woens dagavond bij kunstlicht een tweede oefen wedstrijd tegen vierdeklasser DCO op het sportveldencomplex aan de Schalkwjjker- weg in Haarlem. Het eerste oefenduel te gen Zandvoortmeeuwen (eerste klas) eindigde in een 33 gelijkspel. DCO zal in de strijd met het voorlopig Haarlems elftal, waarvoor vijftien spelers van het zaterdag- en zondagvoetbal gese lecteerd zijn, weer enkele jeugdspelers proberen. Het treffen begint ’s avonds om acht uur. Jan Lubbers brengt Macia Keita voor (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Door met een simpele beweging de handdoek in de ring te gooien beroofde de Duitse trainer Arno Przybilski de Neder landse profbokserjj gisteravond voor een groot deel van de goodwill waar het, dank zij de prestaties van boksers als Jan en Rudi Lubbers en Bas van Duivenbode, sinds kort weer bij het publiek op kon rekenen. De oefen meester uit Berljjn maakte het ge baar van opgave in de derde ronde van de wedstrijd die zijn pupil Macia Keita (30 jaar) gisteravond in het Theater Carré maakte tegen Jan Lub bers. De Amsterdammer bracht de uit Ivoorkust afkomstige neger, die al jaren bij Przybilski traint, op het mo ment van de handeling voor de eerste maal echt in gevaar. Met een rechts- linkse combinatie sloeg hij zijn ge routineerde tegenstander (met 34 profwedstrijden, waarvan 20 overwin ningen op zijn naam) uit balans. De slagen waren echter niet zo zuiver dat scheidsrechter Krom het nodig achtte om de Afrikaan acht tellen verplichte rust te geven. de eerste maal in Hij kwalificeerde zijn trainer als een bangerik, die bij het minste geringste met de handdoek zwaait. De slimme Przybilski liet de onweersbui gespeeld of niet? rustig over zich heen gaan. In het Duits (Keita spreekt alleen Frans, dus kon hem toch niet verstaan) legde hij op zijn weinig overtuigende manier uit waarop hij naar de handdoek had ge grepen. Eén bokswedstrijd wordt beslist in fracties van een seconde”, verduide lijkte hij, „ik zag dat Keita door Lub bers was aangeslagen. Hij was er niet meer met zijn hersens bij. Het publiek ziet dat niet. Maar ik heb zelf lang ge noeg als profbokser meegelopen en ik ken Keita lang genoeg om te weten wan neer het onverantwoord is om verder te gaan. Bloed vind ik niet erg Dat kan weer afgewassen worden. Maar als een van mijn boksers er niet meer met zijn hoofd bij is dan kap ik er mee. Had ik die handdoek niet gegooid, dan had Lub bers Keita in enkele minuten afgeslacht. En dat zal ik nooit toestaan. Prof boksen is een hard vak, maar ik wil daarbij nog mens blijven”. Arno Przybilski droeg het allemaal erg leuk voor. Maar de overtuiging ontbrak.. In de keiharde Duitse bokswereld kan teel nog steeds in handen is van Joop DEN HAAG. De Limburger Eddy Beugels is Jan Janssen opgevolgd als voorzitter van de Vereniging van Beroeps Wielrenners (VVBW). Als bestuursleden kwamen Theo Sjjthoff en Evert Dolman in de plaats van Michel Stolker en Jo de Roo. Voorts heeft de VVBW een stand punt ingenomen met betrekking tot de huidige dopingcontrole. Uitgaande van de methode zoals drs. Vree die uitvoert op de Nijmeegse universiteit en gesteld te genover de wjjze waarop momenteel deze controle wordt uitgevoerd gevoegd bij de ervaringen in de praktijk van de renners is besloten de KNWU voor te stellen de dopingcontrole in het vervolg aan de Nijmeegse universiteit te doen plaats vinden. Bovendien is de VVBW het niet eens met een contra expertise, die bij hetzelfde laboratorium wordt uitgevoerd als de eerste analyse. „Ik heb Jn mijn carrière wel hardere tikken geïncasseerd”, zou Keita later zeggen. Zijn trainer zag het echter an ders. Hij dacht eerst aan het contract dat hij over twee weken met Keita in Rome na moet komen. Hij realiseerde zich bovendien dat Jan Lubbers vriidag aanstaande op een programma in Keu len staat. Geen van beide boksers kon het zich permitteren het risico van een k.o. of een ernstige blessure te lopen. Dus koos Przybilski de weg van de min ste weerstand en greep de groene hand doek. Hij onderschatte daarmee de boksken- nis van het Amsterdamse publiek. Want de 1500 toeschouwers in Carré voelden zich terecht zwaar genomen en staken die mening niet onder stoelen of banken. Promotor Piet ter Meulen raakte door de vreemde manoeuvre van de Duitser in paniek en trachtte nog iets van zijn gezicht dat hij buiten zijn schuld ver loor te redden door overhaast een re- vanchepartij tussen Lubbers en Keita aan te kondigen. Maar niet alleen Ter Meulen en het publiek voelde zich geno men. Ook het gezicht van scheidsrechter Krom vertoonde een ongewoon rode kleur. Voor hem zat er echter niets an ders op dan Jan Lubbers winnaar te ver klaren. Krom: „Het ergste vind ik dat jongens zoals Jan Lubbers hier de dupe van worden. Door deze geintjes blijft het publiek weg en dat kost de boksers hun centen”. De beslissing viel in de 44e minuut toen Kochta bij een numerieke meerderheid het derde doelpunt voor Tsjecho-Slowakije voor zijn rekening nam. Enige seconden voor tijd scoorde Bergmann tegen: 3-1. - fa- '.<3^ v” •'■O

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17