IN DE IJMOND Nazorgdienst voor ontslagen ziekenhuispatiënten Dierenbescherming in de IJmond Flinke trap BOEKENWEEK WIE KENT DEZE FAMILIE) Gevonden Burgerlijke stand van Velsen voorwerpen raws Maatschapvissers niet verplicht sociaal verzekerd Kennemer Kruimels K VEREIIGlifiSMiFUWS De Gieteling met kmdershow INSPRAAK BIJ „KENNEMERLAND” ERASMUS GOEDE BOEKEN ZELF SIERADEN Zee wellicht bron VERVAARDIGEN van genezende kracht Samenwerking ziekenhuizen en St kruisverenigingen I Boottochten voor minder validen WOENSDAG 31 MAART 1971 7 1 APRIL TOT EN MET 10 APRIL BOEKEN KOPEN IS EEN GOEDE ZAAK Tel. 1 31 44 Tel. 37 83 71 I - PROTEST PER PRENT, VEERTIG SCHOPPEN TEGEN DE HEILIGE HUISJES Zwerfdieren De afdeling Velsen en omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt woensdag 21 april haar algemene jaar vergadering in zaal „Terpsichore” aan de Zeestraat in Beverwijk. Be halve de gebruikelijke jaarverslagen van de secretaris en de penning meester, vermeldt de agenda hiervoor ook een bestuursverkiezing, welke noodzakelijk is geworden door het periodiek aftreden van de heer H. W. van Wageningen en het bedanken van mevrouw C. van Dongen en de heer F. Lancel. Het aftredend bestuurslid heeft zich weer herkies baar gesteld, terwijl het bestuur voor de beide andere functies de heren P. J. Smit uit Velsen-Noord en H. la Gro uit Driehuis als kandidaten heeft voorgedragen. Vakanties Exclusieve couture Het bestuur van de bijna hon derdjarige rederijkerskamer „Ken- nemerland” uit Beverwijk heeft enige maanden geleden onder de vaste bezoekers een enquête ge houden, met de bedoeling hen meer bij het beleid en de plannen te be trekken. Op deze wijze hebben zij zich thans nader kunnen uitspre ken over de vraag, in welke zaal de voorstellingen voortaan moeten worden gegeven. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND Van 1 april af zullen patiënten die worden ontslagen uit het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden, het Rode Kruis Ziekenhuis in Bever wijk, het Sint Jozef Ziekenhuis in Heemskerk en Heliomare in Wijk aan Zee nazorg gaan ontvangen van de wijkverpleegsters van het Groene en het Wit-Gele Kruis. De begeleiding van de patiënt die uit het ziekenhuis naar huis terugkeert laat nog te wensen over. De overdracht van zieken huisarts aan huisarts is wel geregeld, maar tot nu toe bestond er geen regeling inzake de overdracht van ziekenhuisverpleegster naar wijkver pleegster. Velsen-IJ maiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee ■B T ,zzz,z .1 zoals ADVERTENTIE IJmuiden Santpoort (Van een onzer redacteuren) en en ADVERTENTIE De J Lange Nieuwstraat 243 Hoofdstraat 234 in an in HAARLEM. Engeland gaat onderzoe ken in hoeverre de zee een bron van ge neesmiddelen kan zijn. De National En vironment Research Council heeft een stu- die-commissie in het leven geroepen die dit idee zal onderzoeken. Voorts vermeldt het programma dat het decor, de tafels en de stoelen in het eigen atelier in Driehuis op „symboli sche wijze” zijn samengesteld. Wat dit precies betekent zal waarschijnlijk za terdagavond worden onthuld. Een boek is een fijn cadeau. Modehuis i- 1 s- e- 1U ui el if- ‘T- ge lat le- De rederijkerskamer geeft in deze zaal aldus zaterdag 3 april een opvoering van „De polyester polka” een blijspel in twee bedrijven door Dimitri Frenkel Frank. De regie is van Ben Heuer, die tevens het decorontwerp verzorgde. De rolverdeling vermeldt de namen van Rinus Smit, Rinus Goris, Lini Pauls, Janny Meijer, Pieter Eelman, Henk Wouters, Toos van der Steen en Paula Mollenvanger. Het pianospel is van Ma ry Heuer, terwijl de dansmuziek voor het bal na afloop door „Het Duo Emi nent” wordt verzorgd. Ter gelegenheid van de paasvakanties wordt door „De Gieteling”, de perso neelsvereniging van Hoogovens voor de jeugd een kindershow aangekondigd, welke woensdagmiddag 7 april in het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleijenhoevelaan in Velsen-Noord zal worden gegeven. Deze show wordt ver zorgd door Al en Valery Preston en het programma hiervoor vermeldt onder meer een goochelnummer en een talen tenjacht. Doordat het asiel gedurende de zo mermaanden bijna als een druk hotel- bedrijf kan worden beschouwd, met maar steeds komende en gaande gasten, wordt gegadigden dringend geadviseerd tijdig een plaats voor hun hond of kat te reserveren. Ook is het gewenst eventuele wijzigingen in het vakantie- programma tijdig te melden, omdat de afspraken over begin en einde van de logeerperiode van een huisdier stipt dienen te worden nagekomen. van 22, Vele geneesmiddelen die thans worden gebruikt, zoals penicilline, zijn ontdekt door zwammen, bodembacteriën en ander levend materiaal te onderzoeken op wer kingen die van nut zouden kunnen blijken bij het bestrijden van ziekten. Maar de meeste waren afkomstig van organismen die op het land leven. De zee als bron is nauwelijks aangeboord Toch is het bekend dat zeebacteriën anti biotische stoffen produceren. Oesters bij voorbeeld scheiden een stof af die een bepaalde tumorcel aantast en zeesterren produceren een substantie die spieren doet ontspannen. Deze zouden na onderzocht en ontwikkeld te zijn wel eens van belang kunnen blijken voor het medisch onder zoek. Wat de zwerfdieren betreft wordt door het bestuur opgemerkt dat deze in zekere zin zijn te beschouwen als gevonden voorwerpen, zodat het is ge wenst deze bij de politie aan te geven. Voorts wordt er door het bestuur nog eens aan herinnerd dat het asiel da gelijks behalve woensdag en zondag is geopend van 9 tot 12 en van 16 tot 19 uur. Het publiek wordt ver zocht hier rekening mee te willen hou den, ofschoon de beheerder in nood gevallen altijd hulp zal bieden. De spreekuren van de dierenarts in het asiel zijn dinsdag, donderdag en zater dag van 9.15 tot 10 uur. G. H. van der End, Orionweg 321, IJmui den; A. Schik, 46 jr., echtgenote van G. Vastenhouw, Roggestraat 56, IJmuiden; J. Oldenburg, 72 jr., echtgenoot van E. Meijer, Tuindershofje 6, IJmuiden; J. S. C. Nennie, 78 jr., weduwe van R. Tijbout, Wulverderlaan 129, Santpoort; D. G, Haze- kamp, 78 jr., echtgenote van H. Jongkees. Orionweg 144, IJmuiden. VELSEN Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: bankbiljet, horloge, muntbiljet, petje, horlogeketting, armband, driewielig kinderfietsje, bos sleutels, kinderbril, da- mesportemonnee met inhoud, paar wanten, hond, etui met drie sleutels, portemonnee met inhoud, damespolshorloge, aktetas met boeken, kinderportemonnee m. inhoud, rol vloerbedekking, autoped, linker dames- handschoen, ring met negen sleutels, hon- deriem, ring met drie sleutels en medaljon, sierspeld, tas, skelter, sjaal. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. Verwacht wordt dat deze vorm van samenwerking het begin is van een ver dergaande samenwerking tussen de zie kenhuizen en de kruisverenigingen in de IJmond. In eerste instantie wordt daar bij gedacht aan de kraamzorg. Nu moe ders na een bevalling in het ziekenhuis steeds sneller naar huis gaan, soms al na één dag, wil men de kraamzorg in het ziekenhuis en thuis als het ware aan elkaar gaan koppelen. BEVALLEN: E. H. M. HalsemaHuijsmans, z., Wille- brordstraat 68, IJmuiden; P. v. Staveren Behar, z., Hazevlak 80, IJmuiden; W. M. DirksKorsman. d., Keetberglaan 92, IJmuiden; G. C. LeeuwKramer, d., Hya- cinthenstraat 19, Santpoort; P J. Weck- seler—Vink, d., Schulpweg 300, Velsen- Noord; E. Cazemier—Kuiper z., Waal straat 34, IJmuiden; A. FransenGoos, z., In het kader van de nazorg is de dieet- voorlichting van groot belang. De diëtis te houdt derhalve spreekuren in Bever wijk, Heemskerk en IJmuiden, tijdens welke zij ook voorlichting geeft over het smakelijker en gevarieerder maken van de dieetvoeding. De ziekenhuizen hebben elk een con tactpersoon aangewezen, die het contact met de nazorgdienst onderhoudt en toe ziet op de prompte verzending van de gegevens over de ontslagen patiënten. In de IJmond zal de nazorg zo nodig aan alle patiënten worden gegeven, ook als zij geen lid zijn van een kruisvereni ging. Wie geen lid is van een kruisvere niging en langer durende hulp van een wijkverpleegster nodig heeft, kan alsnog lid worden. Nu beschikken echter noch het asiel, noch de politie over een besteldienst, zodat deze zwerfdieren bij het asiel dienen te worden afgegeven. Eventu eel gewonde dieren zullen hier door de arts worden behandeld en verder door de beheerder verzorgd. Vervolgens wordt getracht de eigenaar op te sporen en indien dit na enige tijd niet is ge lukt, zal voor het dier een nieuw tehuis worden gezocht. IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 meente Velsen: administratie G.G. en G.D.. Spaarnestraat 4 IJmuiden (kan tooruren maandag tot en met vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17 15 uur). Deze formulieren dienen dan tot met donderdag 22 april ingevuld weer bij dezelfde adressen te worden ingele verd. nog niet zo ver was gegaan en een zeke re vrijheid van keuze laat bestaan. Zij wees er op dat veel maatschapvissers niet zijn aangesloten bij hun eigen sociale fonds en zich daarom niet buiten de so ciale verzekeringen willen stellen. Ir. van Rossum (S.G.P.) vroeg zich af of de minister wel heel duidelijk maat schapvissers heeft bedoeld, omdat ook vissers met name in Katwijk en Sche- veningen een deel van de besomming krijgen maar in plaats van een maat- schapeontract een collectief arbeidskon- trakt hebben afgesloten. Minister Rool- vink gaf later de verzekering dat het hierbij alleen gaat om de maatschapvis sers. De bewindsman zei het voorstel van mr. Rietkerk ernstig te willen ontraden, omdat dat hem te consequent was. „Daar om voel ik meer voor de gedachte van mejuffrouw Van Leeuwen, om elk jaar verslag uit te brengen. We kunnen dan te zijner tijd altijd zien wat wij moeten doen,” aldus minister Roolvink. Als de Eerste Kamer ook akkoord gaat met het voorstel van de regering zal de nieuwe regeling ingaan op 1 mei a.s. Verbijsterd vroegen voorbijgan gers op de Wijkerbaan zich on langs af of bovenstaande aandui ding voor een van de winkels een advies betrof of iets anders. Zelfs de meest gehaaste voetganger hield zijn schreden in om nog eens de woorden „geef uw vrouw een flinke trap” te lezen. De kaart van fors formaat stond op een huis- houdtrap, zodat het verband daar mee gezocht moest worden zo constateerde men dan even later. Het was in ieder geval een duide lijke blikvanger. Het comité „Autotochten voor Minder Validen” in Velsen heeft het uitstapje voor dit jaar vastgesteld op donderdag 29 april. Het wordt nu eens een boot tocht met de „Bep Glasius” van rederij Koppen uit Amsterdam, met als vaar route onder meer het Noordzeekanaal, Zaandam met de Zaanse Schans en het Alkmaardermeer. Onderweg zal behal ve een koffiemaaltijd en het gebruike lijke kopje koffie, des middags ook nog een drankje naar keuze worden aan geboden, terwijl voorts een gezellig mu ziekje aanwezig zal zijn. Met het oog op de beperkte plaatsruimte is deze tocht alleen voor minder validen be stemd en dus niet voor begeleidende familieleden. Voor dit uitstapje zijn aanmeldings formulieren verkrijgbaar bij de volgen de adressen: voor Santpoort-Noord en Zuid: „Mellona”, Bloemendaalsestraat- weg 147 (kantooruren van maandag tot en met vrijdag van 8-12 en 13-17 uur); voor Velsen-Noord: J. Winkel. Heirweg 17 en voor de overige delen van de ge- K,- I U ontvangt PROTEST PER PRENT gratis tijdens de boekenweek bij aankoop van boeken voor een bedrag van tenminste 7.50. Speciale aanbiedingen in de boekenweek. Tijdens de boekenweek wil ERASMUS voor u een echte boekenkijkwinkel zijn. Op deze enquête zijn inmiddels hon- derdvierentwintig antwoorden binnen gekomen, waarvan negentig ten gunste van het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleijenhoevelaan in Velsen- Noord. Twintig bezoekers bleken de voorkeur te geven aan terugkeer naar het Kennemer theater in Beverwijk, ter wijl er zich negen voor een incidenteel optreden in „De Schouw” verklaarden. Tenslotte bleken vijf stemmen van on waarde. Aan de hand van deze uitslag heeft het bestuur dan ook besloten voortaan de voorstellingen in „De Schouw” te geven. In navolging van Amsterdam is er nu ook in de IJmond een nazorgdienst tot stand gekomen, die op de dag van het ontslag van de patiënt uit het ziekenhuis wordt ingelicht over de toestand van de patiënt, medisch en verpleegkundig. De medische gegevens gaan naar de huisarts en op grond van de verpleeg kundige gegevens beoordeelt de ver pleegster van de nazorgdienst of de pa tiënt mogelijk hulp en begeleiding nodig heeft. In de praktijk blijkt dit bij onge veer tien percent van de ontslagen pa tiënten nodig te zijn. Gebleken is, dat meer patiënten problemen hebben met het voorgeschreven dieet, de leefregeL de soms vele medicijnen, wond- verbanden en dergelijke dan men had gedacht. Indien de behandelende specialist zulks nodig oordeelt, de patiënt er mee instemt en de huisarts zich daarmee eveneens akkoord verklaart, zullen de kruisverenigingen de in het ziekenhuis verleende verpleegkundige hulp nog ge durende een aantal weken na het ont slag vervolgen. Voor deze nazorg is een dienst opge richt, die uitgaat van de Stichting Sa menwerkende Provinciale Kruisvereni gingen in Noord-Holland, afdeling soci- Wanneer door de politie opsporing van een bepaalde familie moet worden verzocht, heeft dit meestal betrekking op een nogal trieste zaak. Gelukkig ligt alles met deze foto minder gecompliceerd, hoe wel de Velsense politie toch wel nader over de hierop afgebeelde familie wil worden geïnformeerd. Op het hoofdbureau heeft een eer lijke vinder namelijk een mapje met ongeveer veertig foto’s ge deponeerd. waarvan deze er één is. Het zijn allen bijzonder charmante opnamen van kleuters en moeders met kinderen, zodat de politie deze voor vernietiging zou willen behoeden, wanneer zich hiervoor geen eigenaars komen melden. Vandaar dat een der foto’s in deze rubriek wordt afgedrukt, zodat de rechthebbenden zich hier voor bij het hoofdbureau kunnen vervoegen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Het ziet er naar uit dat thans, na jarenlange onderhandelin- gen met de regering, de maatschapvis sers niet langer verplicht zullen worden deel te nemen aan enkele sociale verze keringen. De meerderheid van de Twee de Kamer heeft gisteren weinig bezwaren gemaakt tegen het voorstel hierover van minister Roolvink (Sociale Zaken). Op verzoek van mej. Van Leeuwen be loofde de bewindsman elk jaar verslag uit te brengen rond de gang van zaken. Op deze wijze zal duidelijk worden of de nieuwe regeling zal moeten worden uitge breid, zoals mr. Rietkerk gisteren al voor stelde. Op de algemene kinderbijslaguit- keringen na wil de heer Rietkerk de maatschapvissers geheel buitensluiten van alle sociale verzekeringen. „Ik vind eigenlijk dat we consequent moeten zijn”, zo verduidelijkte het liberale Kamerlid. Namens de drie grote confessionele par tijen verklaarde mej. Van Leeuwen (A.R.P.) dat het juist is dat de minister In het gebouw aan het Raamveld in Beverwijk, begint de stichting „Het I Groene Kruis” hedenavond met een cur- sus in het vervaardigen van leuke sie raden, zoals gespen voor de moderne 1 lederen ceintuurs, brede armbanden, i oorbellen en „hippe” versieringen voor I zomerjurkjes en hot-pants. j Tijdens deze cursus wordt gewerkt met kunsthars, messing (geel koper) en rood koper en wordt tevens het email- leren geleerd. De cursus bestaat uit tien lessen en er is nog plaats voor enkele liefhebsters. Auto. De Opel Rekord, die in het af gelopen weekend in Santpoort werd ge stolen is dinsdag door de eigenaar in Haarlem teruggevonden. aal-medische dienst. Leider van deze dienst is de sociaal-geneeskundige, de arts G. J. Heringa. De verpleegkundige, die de nazorgdienst in eerste instantie met behulp van administratieve assis tentie „runt” is de districtsverpleegster zuster H. A. van Zweeden. Het kantoor van de dienst is gevestigd in het wijkgebouw van de Beverwijkse Kruisverenigingen aan de Büllerlaan 10 in Beverwijk, telefoon 02510-32094 of bij geen gehoor 39108. Met alle betrokkenen, ziekenhuisdirec ties. medische staven, huisartsen, wijk verpleegsters, bestuurlijke en admini stratieve functionarissen, is zoveel mo gelijk vooroverleg gepleegd. WOENSDAG 31 MAART Openbare bibliotheek Velsen. Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur repe titie orkestafdeling. Sporthal Zeewjjk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. DONDERDAG 1 APRIL Stadhuis, 19.30 uur openbare gemeente raadsvergadering. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z., Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden. Bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peuteroppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102 IJmuiden tel. 02550-10715. Manly Sport, boksen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat. IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur Bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. WOENSDAG 31 MAART De Slof, Raamveld. 20 uur Koreaans karate. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. DONDERDAG 1 APRIL Verenigingsgebouw, IJsselstraat. 20 uur praat- en kontaktavond aquariumvereni- ging Kennemerland. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. De Slof, Raamveld. 14 uur bejaarden soos, 20 uur open tafeltennissoos. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. WOENSDAG 31 MAART De Zandkraai, Handelstraat. 19.15 uur kinderinstuif. De Lichtboei, Maasstraat. 19 uur instuif (vanaf 13 jaar). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 1 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. 9.30-10.30 10.30- 11.30 uur bejaardengymnastiek. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 18 uur peuterspeelzaal. De Lichtboei, Maasstraat. 20 uur Kultu- reel Kontakt Jongeren. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. DONDERDAG 1 APRIL Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg. 20-22.30 uur soos, visverkoop en bi bliotheek aquariumsociëteit Tropica. WOENSDAG 3] MAART Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. Laan van Blois 80, Beverwijk; M. EdenStek, d., Pleiadenplantsoen IJmuiden, P. M. DooijeweerdKaan, z., Roerstraat 71, IJmuiden OVERLEDEN: J H. Nordmann, 88 jr., weduwe van P. Roosekrans, Van den Vondellaan 47, Drie huis; A. van Klaren. 88 jr., weduwnaar van C. M. de Jong, Lange Nieuwstraat 46, IJmuiden; S. Iskes, 63 jr., echtgenote van Alleen in speciale gevallen, wanneer door een bejaarde of een in valide aangifte wordt gedaan, zal het asiel ervoor kunnen zorgen dat het dier wordt afgehaald, waarbij het tijdstip dan door de beheerder wordt bepaald. In alle andere gevallen zullen trans portkosten in rekening moeten worden gebracht. Het asiel is nu eenmaal uit sluitend voor dieren bestemd en niet voor het gemak van de mens, al wordt dit volgens het bestuur wel eens uit het »og verloren F 1 gaas ■HK

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7