Cees de Vos teleurgesteld Georges Pintens bleef peloton één Zwemtrainers voelen meter voor in matte Gent-Wevelgem niets voor toptraining GERBEN KARSTENS GREEP WEER NET NAAST ZEGE IN KLASSIEKER Mansveld en Mulders in a-selectie Garate: „Johan Cruyff geeft heel wat zorgen Grand Prix gaat door op circuit Zandvoort GOUDSMITHOFF 1 I halve finales West-Duitsland Domingo wil Ajax eerst nog eens zien Pools succesvol Rotterdam-Zuid naderde Levi’s Manchester City vierde club in NAV-programma met weinig wijzigingen tot op 2 punten Behang van Masse! versloeg Zweden T afeltennisploeg werd negentiende r i <1 DONDERDAG 1 APRIL 1971 Merckx gevallen Brede smile 99 Doorbijten fiüzncCt. üt UW NIEUWE KOSTUUM HANGT KLAAR BIJ ONS in licht gewicht, normaal gewicht, (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactuer) HANS ROMBOUTS. Winn. ƒ19.40; pl. ƒ3.80, 1.80, 4.50; kop. ƒ30.80; ADVERTENTIE ADVERTENTIE Kolberts van 78,tot 119, Pantalons van 22,90 tot 65, Regenjassen van 69,tot 164, Terlenka, Trevira of zuiver scheerwol al naar het U lijkt in prijzen van 119,tot 298,met onze bekende kleerfiiakersservice. Gen. Cronjéstraat 1a-1b telefoon 25 33 kleermakers sinds 1830 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Tijdens een meer als dialoog dan persconferentie bedoelde bij eenkomst heeft de Nederlandse Autoren- sport Vereniging gistermiddag in Amster dam haar plannen voor het komende wed- strijdseizoen ontvouwd. De NAV streeft onder leiding van haar nieuwe voorzitter, Wessel, naar een steeds verder gaan ver commercialisering, hoewel Wessel hier on middellijk de restrictie aan toevoegde dat de sponsors niet staan te dringen. Hoewel de „leuke cijfers” waarover het bestuur sprak angstvallig achterwege werden ge houden, is de NAV er ook voor dit jaar in geslaagd om op Zandvoort een programma uit de bus te laten komen (waarbij links en rechts de financiën aanwezig zijn om enkele start- en prijzengelden uit te de len), dat weinig verandering heeft onder gaan ten opzichte van voorgaande jaren, met dien verstande dat de internationale formule 2-race dit jaar definitief door de FIA van de lijst is geschrapt. 8 8 8 8 9 9 7 5 4 4 2 1 1 1 1 1 0 0 0 2 3 3 7 8 15 11 9 9 4 2 69-16 35-16 24-25 28-36 21-57 26-52 Roger de Vlaeminck komt een fiets- lengte tekort op de verheugde Geor ges Pintens. Rechts davert Gerben Karstens naar een derde plaats. HAARLEM. R’dam-Zuid heeft gis teravond zijn achterstand op Levi’s Fla mingo’s teruggebracht tot twee punten. De inhaalwedstrijd tegen Bona Stars le verde de runners-up een benauwde 56-62 zege in de slotfase op. Matchwinner voor de Maasstedelijke ploeg werd oud-Haar- lemmer Jan Dekker, die als één van de weinigen deze avond het vizier op scherp had staan met een persoonlijke score van 8-13. bene bij mijn shirt. Nou nog mooier”) gleed een uitgeputte Pintens over de kalk- lijn. Varenbergh, van Pintens (die ook eens voor liefhebbers op zijn Merckx heeft de naam zijn hersens gegrift. Marcel Domingo is enkele jaren geleden uit Frankrijk naar Spanje gekomen om als doelman te debuteren bij Espanol te Bar celona. Kort daarop stond hij al bij Atletico in het doel. Hij voelde zich in de Spaanse hoofdstad goed thuis, zo goed, dat hij na een korte terugkeer naar Frankrijk toch weer bij Atletico arriveerde, ditmaal als trainer. Atletico en Domingo zijn erg te vreden over elkaar. Hij spreekt een mengelmoes van Frans en Spaans. Afwerend zegt hij: „U begrijpt wel, dat ik u niet ga vertellen hoe onze taktiek voor de wedstrijden tegen Ajax zal zijn, dat zou absurd zijn, nietwaar. Wij zullen trouwens ons gewone spel spelen. Beide ploegen hebben erg goede aanvallers en verdedigers. Nee, ik vergeet Johan Cruyff niet. Maar zijn opstelling zal ons evenzeer tot tegenmaatregelen dwingen als Miphels rekening moet houden met onze Garate, Luis en Adelardo. Vast staat, dat we allebei een moeilijke strijd tegemoet gaan.” Domingo zegt, dat hp eigenlijk op dit moment nog teveel bezig is met de strjjd om het Spaanse Liga-kampioenschap. De Europa Cupwedstrijden liggen nog wat bui ten zjjn gezichtsveld. En het kampioen schap telt voor Atletico zwaar. De bekerfinales zullen op 1 en 2 mei verspeeld worden. In Amsterdam ontmoe ten op 1 mei de dames van Fiat Stars en AMVJ elkaar. Het herenduel tussen Le- vi’s-Flamingo’s en Fiat Stars vindt op 2 mei plaats in de Kennemer Sporthal te Haarlem. Aanvang 20.00 uur De beslissing om de landstitel zal ver moedelijk nu niet voor 17 april vallen als Levi’s Flamingo’s op bezoek gaat bij R’dam-Zuid. Een noviteit vormen de seizoenkaarten. Met een groene kaart (prijs 35 gulden) kan men bij alle races op het binnen- en bui tenterrein terecht, terwijl de toeschouwers met een blauwe kaart (95 gulden) hetzelfde kunnen doen op de tribunes. Diegenen die een dergelijke kaart (Wessel: „Het is een probeersel”) willen aanschaffen dienen zich echter wel te realiseren dat deze kaarten geen toegang geven tot de Grand Prix. Het organiseren van de Grote Prijs valt name lijk niet onder de competitie van de NAV, maar wordt geregeld door de SAN (Stich ting Autoraces Nederland). Een ander punt vormt het circuit zelf. Wessel: „Door het principebesluit in de Zandvoortse raad die heeft besloten dat ’t circuit moet verdwijnen, heeft de NAV wel actief rondgekeken naar een andere vestigingsplaats. Er is in dit land echter niet zoveel keus. Ik vind het een beetje vreemd dat een gemeente die een dergelijk besluit er door drukt wèl 70.000 gulden uit trekt voor beveiliging van dat circuit. Het is voor mij een aanwijzing dat wij voor lopig nog wel even kunnen doorgaan.” Wat Wessel in zijn betoog echter vergat was dat 70.000 gulden bij lange na niet ge noeg is voor een optimale beveiliging. Zandvoort is bijvoorbeeld hard aan een nieuw wegdek toe. Je kunt met geen cou reur meer spreken, of hij klaagt zijn nood over het asfalt dat op bepaalde plaatsen (tunnel oost en over de Hunzerug) die ideale racelijn bruusk verstoort. Een ge deelte van het geld wordt gebruikt voor dit wegdek, andere vernieuwingen bestaan uit nieuwe hekken en uitbreiding van de vangrails. De Grand Prix gaat in ieder ge val door. De Zweed Joakim Bonnier, voor zitter van de Grand Prix Drivers Asso ciation, die juist op Zandvoort voor het eerst en het laatst van zijn leven een Grand Prix won, heeft de baan (er moeten alleen wat meer vangrails op bepaalde plaatsen komen) goed genoeg bevonden om het illustere circus te verzoeken op 20 juni toch maar weer op Zandvoort neer te strij ken. Pellenaars had alweer de brede smile van de tevreden ploegleider op het ge zicht: „Het ging toch goed. Hoe lang is Dat geldt ook voor Atletico’s topman, de 26-jarige Argentijn Garate. „Het wordt natuurlijk erg moeilijk en persoonlijk zou ik al erg blij zijn, als we één van de twee titels in de wacht slepen”, zegt hij. Bij het Was de ontknoping van deze Gent-We velgem dus spectaculair, de koers zelf was een teleurstellende affaire. Jan Jans sen, die zo langzamerhand weer in kracht toeneemt, al mist hij de grote force om naar grote successen door te stoten, zei het zo: „Er zaten in de kopgroep, die na de Kemmelberg werd geformeerd, te veel groten. Dus kon het nooit wat wor den. Het was jammer, dat Verbeeck niet bij ons zat, toen Merckx gevallen was en wij probeerden uit zijn greep te blijven. In dat stadium viel er zo niet met een redelijke kans op succes te strijden.” En ook Janssen gaf als excuus voor het aan vankelijke saaie verloop van de koers het hoge tempo en het mooie weer. Gerben Karstens was weer de beste Ne derlander. Hij was aan één kant natuur lijk weer wat teleurgesteld: „Bijna had den we Pintens te pakken. En die spurt. Iedereen sprintte aan de rechterkant. Ik op links, nadat Steevens de spurt voor me aangetrokken had. Ik moest doorgaan en zat alleen in de wind. Ik redde het net niet. Het ging hard, wel honderd ki lometer per uur”, zei Karstens met enige overdrijving, „Ze rijden elkaar bijna dood in zo’n spurt.” KOPENHAGEN. Manchester City heeft zich als vierde en laatste vereni ging geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Engelsen versloegen Er ontstond wat later nog een valpartij, die enig tumult en ook enige verwachting schiep. Want bij die valpartij was ook Merckx betrokken. Hij werd niet gewond „Ik had alleen wat last van mijn rug, maar dat is niet ernstig” maar moest toen wel flink'gaan koersen, omdat voor in de Salvarini’s met Guido Reijbroeck even geloofden in een kans om nu eens Merckx van zich af te schudden. Maar de schaduw MerpkX bleef als een vale gier boven alle activiteiten hangen. De anderen geloofden er niet in. Vianen: „De meesten dachten en zeiden dat ook: straks komt Merckx met zijn mannen weer terug en dan is alle inspanning van ons voor niets.” Een slappe mentaliteit, die de koersen tot een vervelende affaire gaat maken. Als men zelfs al de handen in de schoot legt en van het stuur haalt als Merckx niet in de kopgroep resideert, waar blijven we dan. Pintens had Merckx voorbij zien ko men, toen hij, ook gevallen op zijn ploeg leider stond te wachten. Hij raakte twee minuten achter. Hij had last van de schouder en wilde opgeven. „Niets daar van,” had Van Varenbergh hem toegebe ten. En zijn baas had hem op de fiets ge zet. „Koersen zult ge. Ge hebt zeven man van uw ploeg bij u.” Pintens was terug gekomen, zoals Merckx en in zijn kiel zog nog een sliert renners. Daardoor kwam er een hergroepering en vloog men met vliegende vaandels naar het heuvel land toe. Van Varenbergh: „Er zaten wel een zevental ploegen bij elkaar, die de intentie hadden hun kopman beschermd naar de hellingen te brengen.” Op die bergjes kruimelwerk eigen lijk de Rodeberg, de Kemmelberg en de Monteberg, scheen inderdaad de slag te gaan vallen. Er ontstond een groep van 29 coureurs, onder wie Merckx, de gebroeders De Vlaeminck, Verbeeck en de Nederlanders Karstens, die opnieuw voortreffelijk reed, Jan Janssen, Zoete- meld, Pijnen, Dolman, Rentmeester en Vianen, die deze keer stroef draaide, zoals hij zelf toegaf. Verbeeck bestormde als eerste de Kemmelberg, met Roger de Vlaeminck en Merckx in zijn wiel. De spróng was niet sterk genoeg, want er kwamen nog elf vechters bij de kopgroep, onder wie Steevens, Schepers en Krekels die zich hersteld had van een val (de Limburgers waren het roerend eens: „We gaan steeds beter rijden”). Steevens had al eerder Karstens geholpen door hem een wiel te geven. Pellenaars daarover: „Het is natuurlijk prachtig van Harry, maar er had natuurlijk een ander dat wiel moe ten afstaan. Steevens was ook een troef.” ze (Polen) met 3-1. Het was de derde wedstrijd tussen beide ploegen. Gornik Zabrze won thuis eerst met 2-0, maar werd veertien dagen later in Engeland met dezelfde cijfers verslagen. Vorig jaar speelden Manchester City en Gornik Zabr ze in Wenen de finale om de Europa-cup 2. City won toen met 2-1. Ondanks de aanhoudende regen waren 12.100 toeschouwers naar het Idrottspark in Kopenhagen gekomen om de beslis singswedstrijd te zien. Manchester stel de zijn overwinning al praktisch veilig in de eerste helft door doelpunten van Young (20e minuut) en Booth (38). Weliswaar kwamen de Polen twaalf minuten na de hervatting terug tot 1-2 door Lubanski, maar nog geen tien minuten later ver grootte Lee de marge weer tot twee treffers. Manchester City komt in de halve fi nale uit tegen de andere Engelse verte genwoordiger, Chelsea uit Londen. De an dere halve eindstrijd gaat tussen PSV en Real Madrid. Vijf man trachtten nog een beslissing te forceren en een massale spurt te voor komen: Rosiers, Pintens, Tschan (win naar van Parijs-Tours), Ritter en De Schoenmacker. Alleen Pintens bleef van dit kwintet overeind, maar ook hij ge loofde er vijf kilometer voor het einde niet meer in. Florent van Varenbergh kwam naast hem rijden: „George, je bent onze kopman. Je kunt het. Doorbijten. Die pijn in je schouder moet je vergeten. Pintens zette door. Het werd een hels ge vecht. Het werd een gevecht om meters, om centimeters. En de streep kwam voor de kleine Vlaming als een bevrijding. Net voor het klauwende peloton (Pijnen woe dend over zijn ploegmaat Mortensen: „Die kerel greep me in de sprint nota- steeds te veel persoonlijk belang in het spel is.” De Vos is niet van plan om het hierbij te laten. Hij is er vast van overtuigd dat de toptraining, zoals die in eerste instan tie door hem en Jan Jiskoot op tafel werd gebracht, de beste manier is om het zwemmen in Haarlem gezien de gebrekkige omstandigheden waaronder de clubs nu moeten trainen op een hoger plan te brengen. De KNZB-coördi- nator voelt er weinig voor om de plannen te laten struikelen over de kortzichtig heid van enkele trainers. De Vos: „Ik zal nu contact opnemen met ’iet kringbestuur om te bekijken wat we er nu aan kun nen doen.” WEVELGEM. De winnaar van de klassieker Gent-Wevelgem, de Belg Pin tens gaf eerlijke kwalificatie van deze tweede Vlaamse koers: „Het was een ver velende wedstrijd, zonder avontuur, die bepaald werd door het hoge tempo.” Georges Pintens, die zich zo langzamer hand trots in het wereldje van de grote renners kan bewegen (hij won vorig jaar de Amstel Gold Race, eindigde dit prille seizoen als eerste in Milaan-Turijn en als tweede in de Tireno-Adriatico) was na tuurlijk wel gelukkig met zijn triomf. En dat vooral, omdat hij twee maal de strijd had willen staken, eenmaal bij een val partij na 125 km en de tweede keer vtff km voor het einde, toen hij alleen moest vechten tegen de woeste horde, die hem als prooi zag. Florent van Varenbergh, zjjn directeur-sportif van de groepering Hertenkamp-Magniflex, vóór het seizoen- begin als een onbeduidend ploegje ren ners beschouwd, had hem twee maal ge zegd door te bijten. De helblonde Pin tens heeft karakter. Dat had hij al de voorgaande jaren getoond, toen hij bij Mann reed en Van Springel hem als kop man successen misgunde. Pintens ploe terde door met een pijnlijke schouder. Hij bleef het peloton, dat als een lawine op de eindstreep afdaverde, net één meter voor. Roger de Vlaeminck moest zodoen de genoegen nemen met een tweede plaats en Karstens met een derde. Eddy Merckx eindigde als veertiende. Er is ontzettend hard gereden in Gent- Wevelgem. Het gemiddelde kwam tenslot te op 44.5 km per uur uit. Ter vergelij king: vorig jaar, toen Merckx als eerste Wevelgem binnenviel, schreef hij een ge middelde van 40.7 km achter zijn naam. Het jaar daarvoor kwam Vekemans niet eens aan de veertig kilometer toe. Het moordende tempo in de hand gewerkt door het mooie weer en de gladde wegen; zo langzamerhand verdwijnen de roman tische kasseien en daarmee de romanti sche koersen maakte practisch elke ontspanning in de lange aanloop naar het heuvelparcours, waar de slag moest val len, onmogelijk. Wilfried David was de enige dappere, die langs de uitgestrekte Noordzee-boulevard een poging waagde. Zijn loon van al dit zwoegen was wat premies, maar tenslotte ook een gang naar het ziekenhuis, nadat hij vermoeid door zijn inspanningen, teruggepakt door de Molteni’s, die het tempo dicteerden voor hun meester Merckx, ten val kwam. De uitslag: 1. Pintens (Bel) 234 kilo meter in 5 uur en 19 minuten in dezelfde tijd: 2. R. de Vlaeminck (Bel) 3. Karstens (Ned) 4. Mortensen (Den) 5. Van Rijcke- ghem (Bel) 6. Kerremans (Bel) 7. C. Guimard (Fra) 8. Basso (It) 9. Janssen (Ned) 10. Verbeeck (Bel) 11. Steevens (Ned) 12. Van Clooster (Bel) 13. Rey- broeck (Bel) 14. Merckx (Bel) 15. Van den Berghe (Bel) 17. Krekels 18 Vianen 21. Wagtmans 22. C. Rentmeester 24. Dol man 25. Van Katwijk 30. Pijnen 35. Sche pers 48. Tabak 51. Zoetemelk, alles in dezelfde tijd als Pintens. HAARLEM. De besprekingen tussen de trainers van de Haarlemse zwemver enigingen HHC, DWT en DWR over de plannen van KNZB-coördinator Cees de Vos en adviseur Jan Jiskoot voor een top training in Haarlem, zijn op niets uitge lopen. Mevrouw Van der Kieft van HHC bleef uiteindelijk als enige voorstandster over. De overige oefenmeesters, die om de tafel waren gaan zitten nadat de be sturen van de zwemverenigingen zich in principe vóór de opzet hadden verklaard, voelen weinig voor een toptraining. Om- (Van onze sportredactie) MADRID In het Mazanares-stadion van Atletico Madrid traint thans het eerste elftal van de Spaanse Europa Cup-aspirant iedere ochtend met meer overgave. De nabijheid van het clubkampioenschap spoort trainer Marcel Domingo en zijn jongens tot het uiterste aan. En wat daar in nog aan animo mocht ontbreken, wordt voldoende aangevuld door de hete adem, die ieder van het team in zijn nek voelt: de adem van het Amsterdamse Ajax, aan vankelijk wat lacherig weggewuifd, maar nu uitgedijd tot een levensgrote dreiging. Domingo-zelf: „Ajax heeft een indruk wekkende reputatie. Als ik in de komende dagen nog een mogelijkheid heb de ploeg in Nederland in aktie te zien, ga ik er zeker heen. Anders zal ik mij moeten ver laten op de vertrouwelijke informatie van onze technici. Ik heb het dossier over Ajax nog niet ontvangen, maar verwacht het nu ieder ogenblik.” Cees de Vos, die vorig jaar op verzoek van het kringbestuur naar Haarlem kwam om over de mogelijkheden voor een verbetering van het zwempeil te pra ten, toonde zich erg teleurgesteld over de gang van zaken. De Vos: „Ik ben het helemaal niet eens met de argumenten die de trainers op de laatste vergadering gisteravond in Kopenhagen Gornik Zabr- naar voren hebben gebracht. Toen wij in - Haarlem waren hebben zij dat helemaal niet zo tegen ons gezegd. Ik ben het tot op zekere hoogte wel eens met me vrouw Van der Kieft, als zij stelt dat de zwemmers en zwemsters niet verloren zouden zijn voor hun eigen verenigingen. De binding van de zwemmers met hun clubs is natuurlijk belangrijk, maar niet zo erg als de Haarlemse trainers doen voorkomen. Ik heb het idee dat hier nog (Van onze sportredactie) HAARLEM. Aad Mansveld en 'de PSV-er Eef Mulders zullen de plaatsen van Johan Cruyff en Rinus Israel in de A-selectie voor het Nederlands elftal in nemen. Bondscoach dr. Fadrhonc hevelde Eef Mulders over van de B-selectie naar de A-ploeg. Mulders plaats in de jeugd- selectie, die zaterdag in Mostar tegen jong Joego-Slavië zal spelen, wordt ingenomen door René van der Kerkhof van FC Twente. het geleden, dat er zoveel Nederlanders in een kopgroep zaten? En Molteni is toch weer geklopt. Ze hadden weer de winnaar niet. Heb je gezien hoe nerveus Lomme Driessens was? Hij moet het waar maken met zo’n verschrikkelijk du re ploeg. „Driessens, die Wagtmans toch in zijn ploeg had opgenomen, na de ruzie van zondag na de Amstel Gold Race, gromde wat na: „Je kunt niet altijd win nen. Wat Wagtmans betreft: hij heeft meegefietst, ja, maar ik heb hem niet gezien.” Van Varenbergh was deze keer de gro te man, de oud-coureur, die Pintens tot zijn kopman had uitverkoren. Pintens blijkt inderdaad een gerijpte, sterke cou reur. Naast Verbeeck en naast de De Vlaemincks is er dus een nieuwe tegen stander van Merckx tevoorschijn geko men. Maar de mysterieuze Merckx, die al twee keer Gent-Wevelgem won, glim lachte slechts in Wevelgem, achterna ge zeten door horden mensen, die zijn hand tekening wilden. Misschien, dat Rik van Linden zijn grote rivaal wordt. Deze Rik III, zoals hij al genoemd wordt, is een talentvol amateur, die voor de tweede keer Gent-Wevelgem bij de amateurs op zijn naam schreef. Vlak voor Pintens ar riveerde hij, de in de amateurversie (202 km), als triomfator in Wevelgem. Na de ronde van België voor amateurs wordt Van Linden prof, in de ploeg van.Van rrii- A—__i- Gent-Wevelgem naam schreef) Van Linden in Op 20 seconden 75. Prinsen 79. Van Beers. Op 5 minuten 50 seconden 90. Ser- penti 91. Benjamins. GENÈVE West-Duitsland is er voor het eerst sinds 43 jaar in geslaagd de Üshockeyploeg van Zweden te verslaan. Door deze 2-1 overwinning kwamen de Duitsers weer iets dichter bij hun doel: handhaving van de plaats in de A-poule. De tweede wedstrijd van gisteravond tussen Finland en de Verenigde Staten eindigde in 7-3 (1-1 3-1 3-1). Door deze overwinning heeft Finland zich naast Zwe den op de derde plaats genesteld. Beide landen hebben negen punten uit acht wed strijden. De stand is nu als volgt: Rugland Tsjecho Slowakije Zweden Finland West-Duitsland Verenigde Staten begin van het gesprek is hij terughoudend en laat doorschemeren dat hij eigenlijk niet mag praten van de trainer. Maar de tus senkomst van Domingo heldert de hori zon ‘op. „Medisch gezien ben ik over mijn bles sure heen”, zegt hij. „Ik zal ook zeker meedoen tegen Ajax. Afgelopen zondag ging het goed tegen Real Sociedad in San Sebastian, die jongens hebben een heel goed sluitend grendelsysteem, maar eerlijk gezegd voelde ik me wel wat onzeker en werd ik ook snel moe.” Hij zegt er be scheiden niet bij, dat hij het enige doel punt van de wedstrijd scoorde. „Ik train nu hard en ben er zeker van, dat ik zowel de zenuwen als de vermoeid heid teboven zal zijn wanneer we tegen over Ajax komen. Het wordt moeilijk. De Hollanders vormen het hardste elftal dat we maar hadden kunnen loten. Het Neder landse voetbal is nu overal bekend om zijn kracht en zijn techniek. Ik heb eenmaal tegen Ajax gespeeld, vriendschappelijk in 1968. Op het veld heb ik nooit tegenover Cruyff gestaan, maar ik heb genoeg ge hoord om te weten dat hij een sensatio nele voetballer is, die ons heel wat zorgen gaat geven.” Domingo is heel luchtig over de „doublé” die Atletico nastreeft. Garate heeft er een beetje gedwongen glimlach voor. Eén van de twee, vindt hij, is al mooi genoeg. NAGOYA. Het Nederlandse heren team is bij de wereldkampioenschappen tafeltennis, die in Nagoya (Japan) wor den gehouden, in de landenwedstrijd op de negentiende plaats geëindigd. De Ne derlanders versloegen gisteravond Grie kenland met 5-3. De finales gaan zowel bij de heren als bij de dames tussen China en Japan. De gedetailleerde uitslagen waren: Ne derlandGriekenland: Van Slobbe versl. Kostopulos 21-13 21-17 Christopoulatos versl. Deken 16-21 21-12 23-21. Diakakis versl. B. Schoofs 18-21 21-12 22-20. Christopoulatos versl. v. Slob be 14-21 21-16 21-13. Schoofs versl. Kos topulos 21-19 21-10. Deken versl. Diakakis 21-17 18-21 21-15, Schoofs versl. Christo- poulos 7-21 21-16 22-20. V. Slobbe versl. Diakakis 21-10 18-21 21-19. NOOTDORP. De uitslagen van de koersen, die gisteren in Nootdorp zijn gehouden, luiden: Oss-prljs: 2000 meter: 1. Jacojoke (N. G. Klijweg) 3.06.0, 1.33.0; 1. Jack; 3. Jungfrau. Winn, ƒ19.10; pl. ƒ3.30, 2.00, 1.40; kop. ƒ8.60; trio 1006.90. Otterlo-prijs2380 meter: 1. Hellanthus (J. Dijkstra) 3.30.7, 1.27.8; 2. Hypocreen; 3. Hasso Beroona. Winn. ƒ21.60; pl. ƒ2.00, 1.30, 1.50; kop. ƒ18.60. Oosterhout-prijs: 2000 meter: 1. Ivo D (H. Poóls) 3.01.8, 1.30.9; 2. Itsle Bitsle; 3. Incare Trix. Winn. ƒ19.40; pl. ƒ3.80, 1.80, 4.50; kop. ƒ30.80; trio ƒ702.70. Ohe en Laak-prijs: 2000 meter: 1 Eronica W (J. Wagenaar jr.) 2.46.9, 1.23.5; 1. Dox van Rood en Noot; 3. Evelljn HoUandïa. Winn. ƒ2.00; pl. 1.30, 1.40; kop. ƒ2.70. Opsterland-prijs2000 meter 1. Herman (L. Schoonhoven jr.) 2.51.8, 1.25.9; 2. Flevo; 3. Eros Kinley. Winn. ƒ2.90; pl. ƒ1.40, 1.40, 1.30; kop. ƒ7.90; trio 54.30. Olst-prijs: 2380 meter: 1. Filius de Quinta (P. van Kerkwijk) 3.29.5, 1.28.0; 2. Errl Harley; 3. Flaemingsgold. Winn. 4.20; pl. ƒ2.70, 2.20; kop. ƒ5.40. Opdam-prijs: 2000 meter: 1. Ivonne Hanover (H. Pools) 2.58.7, 1.29.4; 1. Hasty; 3. Ina Song. Winn. ƒ6.30; pl. ƒ2.10, 3.10; kop. ƒ17.20. Totalisatoromzet149.072. dat: a) de zwemmers en zwemsters die voor de toptraining worden aangetrokken verloren zouden zijn voor de clubs, b) de stemming onder de zwemmers niet al te best is omdat men geen inspraak heeft gehad bij de samenstelling van de plan nen en c) omdat DWT, DWR en HHC geen twintig topzwemmers voor een se- lectiegroep zouden kunnen leveren. L -Jr ISO w W-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23