Hoogovens nam kas in gebruik voor kweken van planten Interscholaire in Veisen weer beëindigd Nieuw! Roxy met dual filter. Dubbel effektief, dus 2x zo zuiver. I Speeltuin „Meerweiden” wordt zaterdag heropend Burgerlijke stand Heemskerk I IN KADER VAN REVALIDATIE Marktberichten Bowlinguitslagen Geschenk van personeel BASKET-EN VOLLEYBAL Verzending zeepost W.i 6 DONDERDAG 1 APRIL 1971 een filter dat twéémaal zo goed werkt. ’t Dual filter. Dubbel absorberend. Dus dubbel effektief, dus zuiver als goud. 25 voor 1,75. Wees eerlijk: waarom hebt U voor een filter gekozen? Juist. Om zuiver te roken. Want een filter filtert. En da’s een prettig idee. Daarom introduceert Roxy nu (Van een onzer verslaggevers) IJMOND De voorzitter van de directie IJmuiden van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken, de heer Th. M. van Erp en de secretaris van de Ondernemings raad van Hoogovens de heer W. Bun- te stonden woensdagmiddag zij aan zij aan een niet-alledaags karwei: het inzaaien van Kruidje-roer-me-niet (mimosa unica) in de nieuwste aan winst van het Hoogovenbedrijf: een forse en zeer fraai ingerichte kas. Li fe i feÉP ■t® De hi-single was Riq Knaapen 176 en A. Sandhuizen 191, de hi-triple Henny van der Hoven 472 en Paul 517. Aan de bloemenveiling ’t Centrum gol den op woensdag 31 maart de navolgende noteringen. Bloemen: amaryllis (per stuk) 20-40, anjer (per stuk) 20-48, trosanjer 160- 225, anemoon 65-105, anthurium 240, chry sant (jaarrond) 160-310, forsythia (per tak) 95, fresia 120-330, gerbera 24-44, hyacint (per bos) 65, iris (prof. Blauw) 110-170, lelie (per tak) 35-85, narcis (kas) 150-200, narcis (koude grond) 32-54, orchidee 85-375, roos (per stuk) 25-66, babyroos 12-28, tulp 120-285. Planten: achmea 850, anthurium 650-880, azalea 250-720, begonia 45-85 (grootbl. 220), calceoloria 120-160, cyclamen 220, geranium 180-220, hertshoorn 220-380, hortensia 370-530, potchrysant 45-75, pri mula 35-60, St. Paulia 120-170, gemengde planten 85-220. GEBOREN: Freddy z. v. J. A. van de Werken en G. C. Weder; Joost A. C. z. v. J. A. C. van Campen en J. W. M. Eggink; Gabriëlle G. M. d. v. J. S. Duin en E. M. van der Lans; Marcus F. z. v. F. G. M. Berkhout en D. C. Schoonen; Nancy E. d. v. P. F. de Ruijter en J. A. Raap; Jeroen C. J. z. v. G. W. Zoon en J. van IJsselmuijden; Jan W. z. v. J. M. Hazenberg en F. Bus; Alexandra H. M. en Johanna A. M. d. v. J. C. M. Heijne en A. A. van Rijn; Miranda M. G. d. v. Neelen en C. J. de Graaf; Gerardus M. z. v. G. J. Koster en T. J. M. van Baekel; Eric G. J. z. v. J. A. P. Bra- kenhoff en C. M. Heine; Mirko z. v. L. P. M. van Roon en E. L. Kloosterman; Ronald z. v. A. van der Glas en H. J. H. Wensink; Jacquelina G. C. d. v. J. M. Weel en A. G. M. Knook; Sandina d. v. G. Genduso en M. Hennaro; Maurice M. A. z. v. J. A. M. Deze kas wij schreven er reeds eerder over is een onderdeel van de Algemene Werkplaats van deze basis-in- dustrie, welke dienst doet in het kader van de revalidatie van personeelsleden. De kas kon worden gerealiseerd uit het geld, dat het personeel in 1968 had aan geboden bij het gouden bestaansfeest van de KNHS met als bestemming een afdeling fysiotherapie in te bouwen in het medisch centrum. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Voor de jeugd van Velsen-Noord wordt zaterdag weer een belangrijke dag want het bestuur van de speeltuin „De Meerweiden” aan de Ladderbeekstraat-Geelvinckstraat zal za terdagmorgen om halftien de opening van het nieuwe seizoen inluiden. Opnieuw is er in de afgelopen weken veel werk verzet, in hoofdzaak door de bestuursleden. Het heeft overigens veel geld gekost om alle speelwerktuigen in goede conditie te brengen. De veiligheid voor de spelende kinde ren is gegarandeerd. Voor alle kinderen die de speeltuin bezoeken is een collec tieve WA-verzekering afgesloten. Het nieuwe bestuur bestaat thans uit de heren Th. van Musscher, Westerwijk- straat 6, telefoon 26732, voorzitter; J. C. Molenkamp, Geelvinckstraat 90, secreta ris; J. Loos, Ladderbeekstraat 23, pen ningmeester. Het beheer is in handen van Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie ui terlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië en Brazilië: ms. „Alcor” (8 april); ms „Gooiland” (6 april); Canada: ms „Atlantic Crown” (5 april) en ms „At lantic Cognac” (9 april); Chili: ms „Cd de Armenia” (5 april); Israël: ms „Philetas” (7 april) en ms „Galila” (9 april); Suriname en Ned. Antillen: ms „Mercurius (5 april); Nieuw-Zeeland: ms „Torstein” (7 april); Verenigde Staten: ms „Atlantic Crown” (5 april) en ms „Atlantic Cognac” (9 april); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms schikking heeft willen stellen. Overigens is de organiserende commissie buiten gewoon tevreden over het enthousiasme en de sportiviteit, waarmee de deelne mende teams elkaar hebben bestreden. De eerste drie eindigende teams wa ren bij het basketbal: Poule 1 (jongste jongens): 1. Hugo de Groot-mavo 6-12; 2. gymnasium „Feliseum” 6-8; 3. gym nasium „Paulinum” 6-8; poule 2 (oudste jongens) 1. Vissering scholengemeen schap 7-12; 2. St. Jozef-mavo 7-10; 3. gymnasium „Paulinum” 7-9; poule 3. (jongste meisjes): 1. gymnasium „Pau linum” 5-10; 2. Willem de Zwijger-ma- vo 5-8; 3. „Paulinum”-mavo 5-6; poule 4: (oudste meisjes): 1. gymnasium „Fe- lisenum” 6-12; 2. Vissering scholenge meenschap 6-7; 3. „Paulinum”-mavo 6-3. Bij het volleybal waren dit: Poule 1 (jongste jongens): 1. gymnasium „Fe- lisenum” 4-8; 2. Willem de Zwijger-ma- vo 4-4; Prins Bernhard college 4-0; pou le 2 (oudste jongens): 1. IJmond mts 5- 10; 2. Vissering scholengemeenschap 5- 8; 3. Prins Bernhard college 5-6; poule 3 (oudste meisjes): 1. gymnasium „Fe- lisenum” 6-12; 2. Vissering scholenge meenschap 6-8; 3. huishoudschool 6-3. HAARLEM Het interventie-bowlen van vorige dinsdag is door Team Z met 7 punten gewonnen. Winnaar van de huis- league was Lob Stars II. De nieuwe huisleague is als volgt ge start: IJmond StarsLob Stars I 0-4, Coca ColaAlley Strikes 0-4, Team ZLob Stars II 2-2, Lob Stars IIIStrike Bou- ters 4-0. Het moment waarop de heren Th. M. van Erp (links) en W. Bunte kruidje-roer-me-niet inzaaien als openingsceremonieel van de eerste kas van Hoogovens. Ernaast de heer J. van Berloo, adjunct-werkmeester. het herstel van spieren en gewrichten bevordert. Daarnaast wordt tijdelijk ge schikt werk gezocht voor mensen met een medische beperking en tevens verschaft men er zinvol en aangepast werk aan een vaste kern van zestig ouderen, mits deze een redelijke arbeidsprestatie kun nen leveren. De werkplaats is self-supporting, zij heeft een budget en alle producten en diensten met een uiteenlopende moeilijk heidsgraad zijn bestemd voor Hoog ovens. Aan de vele afdelingen is thans een kas toegevoegd, waarin een aantal van de 141 tijdelijke werknemers kan gaan werken onder leiding van adjunct-werk meester J. van Berloo. De voorzitter van de directie IJmuiden bracht dank aan de Ondernemingsraad voor deze geste en betrok in zijn dank woord ook de heer M. Bal, chef van de Algemene werkplaats, die zich als een leidende en enthousiaste kracht heeft doen kennen en de motor achter het werk is. Een deze dag blij lachende heer Bal aanvaardde de overdracht van de kas ter exploitatie in zijn handen, gaarne en zei te zullen trachten de kas waardig te be heren en te benutten. Hij gaf een kort overzicht van de installatie in de kas en de functie ervan, waarna hij de heren Van Erp en Bunte uitnodigde de zaadjes van het „kruidje-roer-me-niet” in te zaai en, waaraan beide heren gaarne volde den en waarbij de secretaris van de Ondernemingsraad naar de heer Van Erp vaststelde het linkergedeelte voor zijn rekening heeft genomen. de heer E. de Rijk, Westerwijkstraat 8. Het nieuwe besuur verwacht, dat met de heropening van de speeltuin de inwo ners van Velsen-Noord dit specifieke jeugdwerk willen steunen door zich als lid van de speeltuin te melden tegen een zeer geringe contributie. Kinderen van niet-leden kunnen de tuin bezoeken a raison van een dubbeltje per ochtend of middag. Grote erkentelijkheid gaat uit naar de heer M. J. Marcus, die zich wegens ge zondheidsredenen na jarenlang voorzitter te zijn geweest, heeft moeten terug trekken, en naar mevrouw T. S. van Hoof de Vos, die twintig jaar lang de pennin gen van de speeltuin heeft beheerd. Zij zijn dan ook de stuwende krachten ge weest waarop de, ondanks vele moeilijk heden en minder prettige ervaringen door vernielingen vaak geteisterde, tuin heeft kunnen blijven voortbestaan. Het bestuur ziet overigens ook graag vrijwilligers, die zich voor de speeltuin gedurende kortere of langere tijd willen inzetten. Zij doen daarvoor goed werk ten behoeve van de jeugd. De openingstijden zullen van zaterdag af zijn: zaterdags van halftien tot vijf uur; tijdens de schoolperioden elke dag van half vier tot half zes; tijdens de va kanties van half tien tot twaalf uur en van half twee tot half zes. Een deel van de honderdduizend gul den welke het personeel aanbood is thans benut voor dit deel van de revalidatie, het werken in een kas. Een bezigheid waarvan met name rust uitgaat zo werd in de diverse toespraken woensdag middag opgemerkt. De heer W. Bunte, die de glazen aanwinst van de Algemene Werkplaats aanbood aan de heer Th. M. van Erp sprak de wens uit, dat het contact met wat groeit en bloeit gezondheid mag brengen aan degenen, die in de kas hun werk gaan verrichten. De heer Th. M. van Erp heeft vervol gens in zijn toespraak de geschiedenis van de Algemene Werkplaats belicht. In 1938 reeds werd men namelijk geconfron teerd met het probleem om aangepast werk te vinden voor personeelsleden, die door de een of andere oorzaak hun gewone werk niet meer konden doen. In 1941 kwam de eerste arbeidstherapie bij Hoog ovens tot stand, in een gebouw aan de Vinkenbaan, waar kapot gereedschap ge repareerd werd, tot en met kruiwagens, en waar men zelfs wacht liep bij de volkstuintjes van collega’s in deze oor logstijd. Het aantal producten en geva rieerde diensten werd steeds groter, zo dat toen de huidige Algemene Werkplaats werd ingericht. Hier houdt men zich be zig met revalidatie in die zin, dat men of de werknemers opnieuw geschikt maakt voor het arbeidsproces dan wel „Madison Lloyd (7 april). BEVERWIJK De noteringen van woensdag 31 maart aan de groenteveiling Kennemerland waren: andijvie 117-124, breekpeen 10-21, boerenkool 42-52, rode- kool 10-16, prei 62-87, spinazie 75-100, spruiten 110-135, sla 12-26, rabarber 65- 120, radijs 18-42, knollen 6-8, uien 6-25, waspeen 58-60, witlof 82-136. Kunst dat ze lachen. Ze hebben net de beste filter ter wereld ontdekt. Cornells E. M. en Petronella G. Half; Laurens Beentjes en Cornelia M. T. Janse; Johannes A. Grapendaal en Maria M. Zonneveld; Koenraad J. Dekker en Gerda Akkerman. GETROUWD: Robert Hameka en Johanna M. Dunnes; Jacob P. Schoen en Erna J. de Gelder; Johannes P. Dudink en Susanna M. Smit; Harry Meijer en Hendrika C. de Boer. OVERLEDEN: Jacobus Dam, 68 jaar; Helena G. M. Dirksen, 68 jaar, echtgenote van G. Melig. Hendriks en T. Timmerman; Claudia d. v. A. G. C. Orij en W. J. Leusink; Gerrit G. C. z. v. G. Griekspoor en F. J. Oosthof; Carla d. v. J. Verhaag en E. Rozenberg; Barbara M. D. d. v. P. J. Ruiter en J. van Rijn. ONDERTROUWD: Willem Kagenaar en Stengs; Ruhl R. Neyhoff (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het verleden jaar novem ber in Velsen begonnen interscholair basket- en volleybaltoernooi voor de scholen van het voortgezet onderwijs is inmiddels weer tot een goed einde ge bracht. Hiervoor moesten van 4 novem ber af elke donderdagmiddag in totaal zesenzeventig basketbal- en drieënder tig volleybalwedstrijden worden ge speeld, hetgeen mogelijk was omdat het gemeentebestuur van Velsen hier de sporthal „Zeewijk” gratis voor ter be- nijiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiinii nnnmnmiyi RECTIFICATIE In de mededeling voor onze adver- teerders en onze abonnees van dins- g dag en woensdag j.l. werd vermeld dat op zaterdag voor overlijdensad- g vertenties telefonisch overleg kan worden gepleegd tussen 8 en 9 uur. g Dat kan alléén onder telefoonnummer g 0 23 - 31 90 53. g DE DIRECTIE g dffnniiiiiiiiniiiiiiiiiiminiiiiiimiiiniiiiiniiiiiimiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiimn^

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6