Stones vragen publiek eigen LP niet te kopen SOOSAGENDA Beatles zonder McCartney? OOR: nieuwe muziekkrant POP VOOR NIEREN VAUGHAN IN MARTINIQUE Top de pop pop dertien B!T DE L!MMD Gemeentelijke diensten rond de paasdagen o^° VERENIG1NGSK8EUWS IN DE IJMOND IJmuiden OUD MATERIAAL Heemskerk „STONE AGE” Beverwijk uit gaor/em, IJmond DONDERDAG 1 APRIL 1971 en City Kennemer theater Stadsschouwburg Cinema Marquette Wijk den vernietigd, met welke levensge vaarlijke opdracht een kleine Engelse patrouille wordt belast. Na talloze benauwde avonturen in het oerwoud en met vele verliezen gelukt het deze mannen uiteindelijk toch de radio zender op te blazen en met hoeveel „bloed, zweet en tranen” dit alles dan geschiedt, kan van vrijdag- tot en met woensdagavond in City worden er varen. ROBERT ALDRICH, regisseur van de befaamd geworden oorlogsfilm „The dirty dozen”, heeft zich nu met „Helden van het laatste uur” opnieuw beziggehouden met het bloedig krijgsgeweld, zij het dan ook dat de plaats der handeling voor dit verhaal naar de Stille Oceaan is overgebracht. Vandaar dat de tegenstanders van de geallieerden ditmaal uit Japanners bestaan, die hier een klein en onbe woonbaar eiland hebben bezet voor het inrichten van een belangrijk radiostation, waarmee alle Ameri kaanse en Engelse vlootbewegingen onmiddellijk aan het Japanse hoofd kwartier kunnen worden doorge geven. Uiteraard moet een dergelijk lastige uitkijkpost tot elke prijs wor- aan Zee Luxor Velsen-I J maiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord 4 films vul- ver- Wester- Groen- met De aan van De Wegman, Santpoort, zaterdag en zondag: band Vermin. De Kousepael, Haltestraat, Zandvoort, zaterdag: Midgetown Jazzband. Deining, Ripperdastraat 13a, zaterdag: Wats; iedere avond en zondagmiddag: jeugdcafé Free Potter, Koudenhorn 34, zondag middag: disco (14 jaar). Akoestiek: Bemadottelaan. zaterdag avond' disco. Riverside, Spaame 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. Les Six, Kleverparkweg (achter H. Hartkerk), zaterdag: Alpha. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: Dallic Control. Soos EVNH. speeltuin Engelandlaan, zondag, soos. De Schaapskooi, Frankrijk-Italiëlaan. zaterdag: disco Martinique, Kokstraat 13, zaterdag: soos en optreden Rick Vaughan, folk- zanger. 1. Du - Peter Maffay 2. Mozart Symphony nr. 40 - Manuel de Falla orkest 3. Chirpy Chirpy Cheep Cheep - Middle of the Road 4. What is life - George Harrison 5. Butterfly - Daniel Gerard 6. Another Day - Paul McCartney 7. True love, that’s a wonder - Sandy Coast 8. There’s no more corn on the brasos - The Walkers 9. Waarheen, waarvoor - Mieke Telkamp 10. Invitation - Earth Fire 11. Nathalie - George Baker Selection 12. Sultana - Titanic 13. Those words - Sandra Andress De Ark, Kerkplein Velsen-Zuid, za terdag: soos. De Put, Koudenhorn 34, vrijdag: soos. Commin, Kromhoutlaan 55 zaterdag: jeugdcafé. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: soos. Beatnleuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermjjn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. De bezoekers van de Waag-taveeme hebben afgelopen zondagavond kunnen kennis maken met de muzikale talen ten van de Amerikaanse folkzanger Rick Vaughan. Hij trad daar samen op met de Nederlandse Tineke Boon, die de laatste maanden nauwelijks van zijn zijde is weg te slaan. beginnen hier tenslotte zaterdagmiddag de vertoningen van „Kuifje en de zonne tempel”, welke vervolgens de gehele week des middags zullen worden voortgezet. Alle bekende figuren uit de Kuifjes-avon- turen zijn hierin knap en humoristisch tot leven gewekt, waarvooor de vervaar digers zich met een verbazingwekkend gemak op het moeilijke terrein van de tekenfilm hebben bewogen. HET ONDERWERP en de kleurige ma nier waarop het amusante verhaal met Kuifje, kapitein Haddock, professor Zon nebloem, de beide Janssens en het hond je Bobby door hen in beeld is gebracht, stempelen deze film in Luxor tot een ideaal vakantie-uitje voor de gehele fa milie. DIT WERKPROGRAMMA wordt he denavond ingezet met „De gebochelde van Rome”, een bijzonder spannend ver haal over Italiaanse verzetsstrijders, die het Duitsers en fascisten bij Rome zo lastig hebben gemaakt. Voorts de pure sensatiefilm „Tarzan contra de Barcuna- krijgers” met in de titelrol Mike Henry, die nog voor de matinee van zondag is bestemd. VRIJDAG 2 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. De gemeentebibliotheek en de filialen daarvan in Santpoort en Velsen-Noord zijn niet alleen gesloten op Goede Vrijdag en gedurende de Paasdagen, maar ook op de zaterdag vóór Pasen. De afdeling burgerlijke stand in het stadhuis is voor dringende zaken, zoals aangiften van geboorte en overlijden, ge opend op Goede Vrijdag van negen uur tot half tien. Begrafenissen op Duinhof vinden die dag normaal doorgang. Wie behalve voor zijn eigen plezier ook graag voor een goed doel uitgaat, gelieve zondag 11 april, jawel, eerste paasdag, vast vrij te houden. Dan houdt organisatiebureau „Artist Pro ductions” in De Weyman aan de Hoofdstraat in Santpoort van vroeg in de middag tot laat in de avond een dolle poptoestand waarvan de baten ten goede komen aan de nierstichting. Voor de muziek zorgen onder meer Caboodle, Progress, Big Mouth and his group Speedway, Qualified Section en de Fools. Dan weet je dat vast. EEN PROGRAMMA zonder sex is de laatste tijd voor een bioscoop bijna on denkbaar geworden. Vandaar wellicht dat Kennemer Theater van heden- tot en met zaterdagavond „De zes vrouwen van Ching” zal gaan vertonen, welke film aan een verboden boek heet te zijn ont leend. De vervaardigers geven voor hier mee het verdorven leven van de macht hebbers in het oude China te willen aan tonen, zodat het resultaat door hen werd aangekondigd als een „erotische kaan”. DE WOESTIJNOORLOG van 1944 in Noord-Afrika tussen Duitsers en Britten leverde ook stof voor de film „Het laat ste pantsercommando”, die van donder dagavond tot en met zondagmiddag in het programma van dit theater is opge nomen. Het gaat over de heldendaden van een groep Engelse militairen, waar bij na de beslissende slag nog slechts een Duitser en een Brit in leven zijn ge bleven. Zij worden eendrachtig door het Engelse legerkorps gered, waarmee dan opnieuw is getracht de waanzin van een oorlog aan te tonen. DE ONLANGS overleden Franse ko miek Bourvil is vervolgens tot en met woensdagavond nog eens gade te slaan in de luchtige filmkomedie „Als je me kaar niet meer vertrouwen kan”. Deze film wordt aangekondigd als „de lustig- ste sex-grap van de laatste jaren”, -wel ke slogan waarschijnlijk is ontleend aan het feit dat Bourvil voor dit verhaal een soort eerste hulpdienst heeft opgericht, met als assistent de potentionele gitaar speler Lionel (Francis Ferzian), waarbij de nobele bedoelingen voorstaan diverse, door haar echtgenoten verwaarloosde vrouwtjes toch te geneugten van het hu welijk deelachtig te maken. MET HET OOG op de paasvakanties De zenuwslopende jungle-oorlog is een der motieven van de film „Helden van het laatste uur” van de regis seur van „The dirty dozen” die tot en met woensdagavond in City (IJmuiden) zal worden vertoond. VOOR HET GEVAL men in Heems kerk mocht hebben verzuimd de bekende film „Thunderball” en „Angelique, de markiezin der engelen” te gaan zien dan wordt hiervoor in de Cinema Marquette nog eens de gelegenheid geboden. James Bond wordt hier namelijk weer van don derdagavond tot en met zondagmiddag op het witte doek teruggebracht, terwijl dit met Angelique het geval is van zondag- tot en met dinsdagavond. Onderwijl wordt in de eerste matinee van zondag de wes tern „Montana” vertoond. MAXIMILIAN SCHELL speelt hier voor de kapitein van het schip, Diana Baker is de weduwe die naar de schat ten van het schip laat duiken, waarmee haar man destijds zo heldhaftig ten on der is gegaan en Rossano Brazzi karak teriseert met Sam Mineo de vader en de zoon, die de duikerswerkzaamheden per luchtballon zullen volgen. De climax van deze film, die van zaterdag- tot en met maandagavond in de Velsense Stads schouwburg zal worden vertoond, be staat uiteraard uit de vernietigende vuur- spuwerij van de Krakatau, welke niet ten onrechte legendarisch is geworden. Onderwijl draait in de matinee van zon dag weer eens een spectaculaire sensa tiefilm, ditmaal „De slavenkoopman”, waarin alles om de mooie prinses Sora- ya is begonnen. VERVOLGENS WORDT tot en woensdagavond aandacht gevraagd „Hercules”, de legendarische fi’“ met voor filmheld, die in de forse gedaante van Mark For rest al zijn tegenstanders reeds bij voor baat kansloos maakt. Voor de nachtvoor- stellingen van vrijdag en zaterdag werd voorts de merkwaardige thriller „De schaduw van een kat”, gereserveerd, een origineel verhaal, waarin een poes op treedt als detective en rechter. Tenslot te wordt dit weekprogramma dan in de eerste matinee van zondag rondgemaakt met de goede bekende „Rin-tin-tin, de dappere wolfshond”. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De gemeentelijke diensten en bedrijven zullen op Goede Vrijdag en uiter aard tijdens de paasdagen gesloten zijn. Waar de huisvuilophaaldienst op vrijdag en maandag komt wordt nu slechts eenmaal in deze week het vuilnis opgehaald. Voor de te grote hoeveelheden huishoudelijk af val komen dan de plastic zakken goed van pas, die via de melkhandelaren verkrijg baar zijn. Alleen zal men die zakken dan tijdelijk moeten opslaan op het balkon of in tuin of schuur. Sinds vandaag ligt voor iedereen die er 50 cent voor over heeft in de plaat-, boek- en tijdschriftenhandel een „der de oor” gereed. „Oor” namelijk is de nieuwe muziekkrant die vandaag voor het eerst verschenen is in een oplage van 40.000 exemplaren. Het is de be doeling dat het blad twee keer in .de maand verschijnt. Die halve piek is een introductieprijs, de normale prijs wordt 85 cent, maar daar krijg je dan volgens het perscommuniqué al thans informatie voor over een breed muzikaal front: van het vader lands repertoire tot bizarre under ground, wat inderdaad een heel ver schil is. In het eerste nummer van „Oor” staan onder meer interviews met John Mayall, leden van Randall’s Island en artikelen over Varèse, Min gus, Tom Jones, CCC Ine. en Tom Paxton. A Rubbishheap, Bavokelder. gracht, zondagmiddag: disco. City-Club Kamis. Nieuwe markt 5, zaterdag: dansen. Sfeer ’69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: sociëteit Toy-Toy, Stoofsteeg, iedere avond: bar-dancing-discotheek. Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, weekend: bar-dancing-disco Voormann heeft aan verscheidene grammofoonplaten van individuele Beatles meegewerkt. McCartney ver telde dat hij enkele dagen in Enge land zou blijven alvorens naar Frank rijk te gaan voor de opname van een nieuwe plaat, die hij samen met zijn Amerikaanse vrouw Linda Eastman zal maken. Op vragen of hij in Enge land zijn oud-collega’s zou opzoeken, antwoordde Paul lachend dat dat „zeer onwaarschijnlijk” was. Zaterdagavond doen Rick en Tineke hun Waag-optreden nog eens dunnetjes over in Martinique, de sociëteit die zo veel folk in zijn programma’s doet. Rick Vaughan is de eerste buitenlandse artiest die in Martinique optreedt. Meestal zijn het alleen lieden uit de Haarlemse contreien die in de zaal van Jan Kraakman, Kokstraat 13 (zijstraat Bakenessergracht), waar Martinique is gehuisvest, hun muzikale aspiraties kenbaar maken. Vaak is het nog piep jong talent, dat voor het eerst oog in oog staat met een publiek dat wat kri tischer reageert dan de eerste de bes te oom of tante uit de familie. Van Rick Vaughan kun je dat nau welijks meer zeggen. Hij was vijftien toen hij verslingerd raakte aan de folk en sindsdien trad hij op in de meeste grote steden van Amerika. Met Tineke Boon samen trok hij door Schotland en Engeland en maakte hij een toernee op de Bahama’s. Zaterdagavond ko men ze rond half elf een kwartiertje overwippen uit Amsterdam voor hun optreden in Martinique. Paul McCartney heeft vorige week bij aankomst uit de Verenigde Staten op London Airport verklaard dat hij geen bezwaar heeft als de Beatles blijven voortbestaan zonder hem. Mc Cartney leverde hiermee commentaar op berichten dat John Lennon, Geor ge Harrison en Ringo Starr de groep willen voortzetten met basgitarist Klaus Voormann. De Stones met van links naar rechts Charlie Watts, Mick Taylor, de man die Brian Jones vervangt, Mick Jagger, Keith Richard en Bill Wyman. DONDERDAG 1 APRIL Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u. openbare gemeenteraadsvergadering. ’t Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 uur gespreksavond Raad van Kerken. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school, aan de Kerkstraat in IJmuiden-W., 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. VRIJDAG 2 APRIL Petrazaal, Spaarnestraat 8, IJmuiden, 14 uur receptie Christelijke Bestqurdersbond IJmuiden; om 20 u. jubileumviering in de Petrakerk, ingang Merwedestraat. Fauna Felisena, 20 u. in Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, ledenvergade ring. Nivon, in samenwerking met ’t Nut en V.U., 20 u. in gebouw Velserduin, Velser- duinplein, IJmuiden, lezing over natuur bescherming. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstr.- weg 177, 14.30 tot 17 en 19 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden; 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen; 19 tot 19.30 uur zwemvereniging U.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwem men; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan; 19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboers- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaa-densoos, jongerensoos, tienersoos, judoles. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-21 uur volleybalcompetitie. DONDERDAG 1 APRIL Verenigingsgebouw, IJsselstraat. 20 u. praat- en kontaktavond aquariumvereni- ging Kennemerland. Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 20 u. open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 2 APRIL De Boog, Hoflanderweg. 20 u. klaverjas- drive DEM-voetbal. De Slof, Raamveld. 20 u. open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. DONDERDAG 1 APRIL Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. schiet vereniging De Vrijheid. De Vrqburcht, Vrijburglaan. 20 u. foto kring Heemskerk. De Lichtboei, Maasstraat. Vanaf 20 kultureel kontakt jongeren. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat Geopend van 19.30-1 uur. VRIJDAG 2 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-16 u. kinderoppas, 13.30-18 uur. bejaardensoos. Handenarbeidlokaal is gehele dag geopend. De Lichtboei, Maasstraat. 9-11.30 uur. peuterspeelzaal, 20 u. kienavond volwasse nen. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 èn 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19 u. instuif (12-16 jaar). De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30 u. instuif voor lagere school-jeugd. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. open kla verj asdrive. De Vlotter, Oosterweg. 20 u. klaverj as drive ADO ’20. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. pla tenavond Volksmuziekschool Heemskerk. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 19.30 u. jazzprogramma. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 uur. DONDERDAG 1 APRIL Aqua Home, kamp Rooswijk, Konings weg. 20 u. soos, visverkoop en bibliotheek aquariumsociëteit Tropica. VRIJDAG 2 APRIL Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Het nieuwe album kwam verleden jaar tot stand toen de Rolling Stones nog onder contract bij Decca stonden. Brian Jones, die inmiddels is overle den, maakte toen nog deel uit van de pop-groep. Hij is kort voor zijn dood vervangen door Mick Taylor. Functionarissen van Decca klaarden verrast te zijn door de ad vertentie van de Stones en zeiden dat de pop-groep niet had geklaagd over het materiaal of de kwaliteit toen de plaat werd opgenomen. Mick Jagger, die in Engeland nog altijd wordt beschouwd als de super ster van de wereld-popscene, was in Frankrijk, waar hij aan de Riviera een huis tracht te vinden. Telefonisch deelde hij een vriend in Londen het volgende mee: „Wij waren best te vreden met het materiaal toen het werd opgenomen, maar een groot deel ervan werd jaren geleden opgenomen en sindsdien zijn we vooruit gegaan. Wij hadden liever gehad dat Decca deze LP niet had uitgegeven en vin den dat ze zo beleefd hadden kunnen zijn om ons van tevoren te zeggen dat ze hem op de markt zouden brengen. Wij zouden veel beter materiaal heb ben gekozem dan op deze plaat staat. Dit materiaal is niet representatief voor ons huidige werk”. Op de nieuwe LP staan nummers die al eerder als singles zijn uitgege ven, zoals „It’s all over now”, „The last time” en „Paint it black”. DE UITBARSTING van de Krakatau in 1893 is de „deus ex machina” voor Bernard L. Kowalski’s film „Krakatau, East of Java’”, die voor het zover is dat de vulkaan begint te werken, het verhaal vertelt over een nogal rumoerige boot reis van Singapore naar Batavia. Hierbij geraken schepelingen en passagiers ver wikkeld in allerlei avontuurlijke situa ties, waarna het vuur van de Krakatau zijn reinigende taak mag gaan vervul len. Deze bestaat uit het abrupt vernie tigen van de schurken, het opruimen van de overbodigen en het bij elkaar brengen van de aarzelenden. De Rolling Stones hebben het publiek geadviseerd hun nieuwe plaat „Stone Age” niet te kopen. Desondanks stond de nieuwe LP vandaag al op de elfde plaats in de lijst van best verkochte gram mofoonplaten. De nieuwe LP is enkele dagen geleden op de markt gekomen en reeds nu zijn enkele duizenden exemplaren verkocht. De Rolling Stones die kort geleden bekend maakten dat zij naar Frank rijk gaan verhuizen, lieten in de pop pers de volgende advertentie verschij nen: „Opgepast. Boodschap van de Rolling Stones. Betreft „Stone age”. Wij wisten niet dat deze plaat op de markt gebracht zou worden. Naar on ze mening is hij, wat inhoud en pre sentatie betreft, onder de kwaliteit die wij trachten te handhaven”. De ad vertentie was getekend door Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts. Bill Wyman en Mick Taylor.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7