Dolman - winnaar ronde van Vlaanderen verbijsterde Belgen door nuchterheid SUCCES IS MAAR BETREKKELIJK Fedor den Hertog vlamde als vanouds Piet van Katwijk ondervond m eindsprint geen tegenstand Garate uitblinker bij Atletico Madrid Korfbaltitel kan Luto bijna niet meer ontgaan Toch weer hoop voor EHS dank zij Van der Meeren GOUDSIWITHOFF >2® Behang van klasse! Van der Vleuten wil naar „Pel” Verrassende nederlaag Hellas tegen DES ’57 Il te van keurturnsters finale Fraaie halve I 15 MAANDAG 5 APRIL 1971 4 Kasseitlozer i- r rscA vc t, >r (Van onze sportredacteur) GENT Negenhonderd meter voor het finishdoek van België’s meest begeerde wielerklassieker, de Ronde van Vlaanderen, explodeerden alle krachten, die er na 260 km men-, taal en fysiek nog over waren, in Eef Dolman. De Nederlander, terugge drongen in de schaduwhoek van de begroepsrennerswereld, kwam ineens weer voluit in het licht. Dolman, eens wereldkampioen bij de ama teurs (1966), Nederlands kampioen van de amateurs (1964) en van de profs (1967 en 1968), had berekend, dat in de laatste bocht van de Ronde van yiaanderen in Gentbrugge de enige kans lag om zijn werkgelegen heid als broodfietser weer voor één of meer jaren in veiligheid te bren gen. „Ik nam alle risico van de we reld in die bocht. Ik vloog er zo hard mogelijk doorheen om de anderen in het kopgroepje volkomen te verras sen. Want wie demarreert er nu, als of de eindsprint in volle hevigheid is losgebarsten, in een bocht”. Het Inkte. Dolman Vreeg de afstand, die bij nodig had. Hij sprintte de zwaar ste 800 meter van zijn carrière. ..Ik dacht d«t bet er hooguit 500 waren. Ik gaf alles”. Training Bij Leman a l j 'z- verlie- met 17-13 te n i aan (Van onze sportredactie) i: THEO KLEIN s i bijna ADVERTENTIE Eef Dolman met (links) zijn vrouw Sisi tijdens de huldiging na de Ronde van Vlaanderen. e s 19 31 18 21 17 19 18 19 20 18 18 17 19 27 19 26 18 22 18 22 19 21 19 19 18 17 19 17 19 17 18 14 18 12 19 18 18 15 19 14 19 11 19 11 15 15 15 14 15 25 21 17 16 15 10 10 10 10 10 10 10 1G 14 15 14 14 15 16 14 14 11 11 9 3 2 14 14 11 7 6 s 5 1 e Spaamdam TZB DSB Heemstede Sp. vogels i 1 1 r r e tl L Spaarnestad DIO Wijk a. Zee Terrasvog. EHS heren Swift A Sittardia ’Attila Aalsmeer Olympia AHC ’31 Hellas Die Haghe Rohda Westerkw. Z.K.C. H.K.V. l- n e h e it n !1 9 9 9 9 9 9 9 9 Wat ging er in de laatste beslissende meters om in het hoofd van de filosofisch aangelegde coureur? „Ik dacht eerst: bet gaat. Maar dan in de laatste meters woelt het door je heen: dat kan toch niet, dat je de ronde van Vlaanderen raat win nen. Tenslotte is er dan die allerlaatste meter met die streep vlak voor je. Dan kreeg je het gevoel, dat je iets onwerke- liiks overkomt”. En zo kon het gebeuren, dat Dolman niet on de gebruikelijke wij ze de handen jubelend omhoog gehe ven de streep nasseerde, maar met het hoofd omlaag, als een denkertje, want dat is hii toch wel gebleven, ook en voor al misschien toen bet minder goed met het talent-DoIman ging als prof. De uitslag luidt: 1. Van Katwijk (St. Anthonis) de 168,8 km in 4.07.44. 2. Hassink (Neede) z.t. 3. Voogt (Scherpenzeel) 4.08.10., 4. Van der Laar (Son) 4.08.14., 5. Koeken (Acht maal) zt., 6. Van den Donk (Rosmalen) zt., 7. J. Spetgens (Someren) zt., 8. Smul ders (Tilburg.) zt., 9. Priem (Goes), zt 10. Den Hertog (Ermelo) z.t. 11. Pen- nings (Nieuw-Vennep), 17. Balk (Badhoe- vedorp). BREDA. Elf maal ondernam een onvermoeibare Fedor den Hertog giste ren in de Omloop van de Baronie een serieuze uitlooppoging, elf maal joeg hij zijn sterkste opponenten waaronder de op winst beluste Cees Priem, Juul Brues- sing, Wicher Vlot en Nico Vermeulen de schrik op het lijf. Maar bij de twaalf de demarrage, toen Piet van Katwijk en Den Hertog’s ploeggenoot Arie Hassink op acht kilometer van de finish de be slissende vlucht inzetten, toen kwam Den Hertog net iets tekort. Hij bleef even in dames: 16 15 11 10 9 8 3 0 (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM In de korfbalhoofdklasse kan Luto de kampioenstitel praktisch niet meer ontgaan na zijn 8-4 zege op De Da naïden. Voor de verrassing van de dag zorgde Westerkwartier, dat Archipel op eigen veld met 4-3 klopte. Ons Eibernest handhaafde zich op de tweede plaats door een 10-6 zege op Blauw Wit. In een vrij tamme en matige wedstrijd heeft Westerkwartier kans gezien de zege op Archipel te behalen, waardoor de Rood- witten een goede kans hebben de degra datie te ontlopen. Beide ploegen waren in de le helft niet op schot, want eerst na 25 minuten liet Paul Kist voor de be zoekers het eerste punt noteren. Nog voor de rust kwam de gelijkmaker, toen Dri- kus Klouwen van een verdedigingsfout van Leo Borghols profiteerde. Vijf minuten na (Van een medewerker) HAARLEM EHS heeft zjjn lot in de HVB-competitie in eigen hand genomen. De club van Pirovano klopte gisteren Al liance met 1-0 terwjjl Terrasvogels tegen DSK niet verder kwam dan een 1-1 gelijk spel. Het komende onderlinge treffen tus sen EHS en terras vogels zal waarschijn lijk de beslissing brengen wie van beide naar de tweede klas zal moeten degrade ren. Kampioen SVIJ werd in Zwanenburg met 2-1 verslagen door NAS en met deze cijfers verloor Waterloo bij Spaarnestad. Wijk aan Zee klopte DIO met 3-0. vrij kan nemen als ik wil. Ik train weer hard, voor het eerst sinds lange tijd voel ik me niet meer zo belabberd” Het was ook Den Hertog die er na 66 kilometer voor zorgde dat een groep van negentien achtervolgers (waaronder Swin- kels, winnaar van de Ronde van Zuid-Hol- land, en Jurriaans) aansluiting kon krij gen bij een massa van 25 koplopers met onder anderen Oosterhof, Balk, Hassink, Pennings, Bruessing, winnaar van de Ster van Zwolle, Priem en Koeken. Na de „Hel van Moerstraten” een ouderwet se kasseienweg op negentig kilometer van de finish was er naast deze groep weinig meer over van het 150 man ster ke rennersveld, dat in Breda van start ging. Vóór Rucphen, na negentig kilo meter, splitsten zich opnieuw 28 man af, waaruit zich 16 kilometer voor de eindstreep de tien coureurs die de beste plaatsen zouden verdelen, losmaakten. Ook hierbij leverde Den Hertog een aan deel in de beslissende stoot. Het bracht hem echter niet verder dan een tiende plaats, omdat hij zich na zijn twaalfde en laatste mislukte ontsnappingspoging op het laatste rechte stuk terug liet vallen. de ruimte tussen de achtervolgende groep en de twee uitlopers hangen en viel ver volgens voor de laatste maal in de groep terug. Voor Piet van Katwijk was daar mee het grootste gevaar geweken. In de eindsprint kon Hassing hem niet bedrei gen en won de 21-jarige coureur uit St. Anthonis zjjn eerste klassieker. Hassink legde al 150 meter voor de eindstreep de handen op het stuur. „Er werd op een gegeven moment tegen me gezegd dat wij nog tien kilometer van de finish waren”, verklaarde hij na afloop zijn zwakke sprintpartjj. „Ik heb toen geprobeerd om weg te komen. Maar in werkelijkheid waren we nog veel verder van de fi nish. Dat viel me toen erg tegen”. Voor Piet van Katwijk was het een aangename verrass’ng dat Arie Hassing geen bijzondere moeite deed om zijn ploeggenoot Fedor den Hertog bij te la ten komen. Van Katwijk: „Ik vond het vreemd dat Amstel een gat liet vallen. Maar ja, wat wil je, die jongens zitten ook maar naar elkaar te kijken”. Has sing ontweek dit gevoelige punt diplo matiek. „Zat Den Hertog achter ons? Oh dat wist ik niet”, antwoordde hij. Hoewel de prestatie van Piet van Kat- het hoge tempo en vele demarrages las tige koers, niet onderschat mag worden, was de rol van de 25-jarige Fedor den Hertog het opvallendste feit uit deze Om loop. De Ermeloër leverde dit seizoen nog geen opvallende prestaties. Hij bleef onder de figuranten tot hij gisteren uit de massa naar voren sprong, om zijn plaats aan kop van het peloton in te nemen. Plotseling vlamde de Gelderse coureur weer. Als vanouds trok hij aan de kop groep van ruim veertig man, die na 66 kilometer gevormd was. Voor Den Hertog zelf was die reïncar natie niet zo onverwacht tot stand ge komen als het zou lijken. Hij zegt: „Ik heb me deze week speciaal op de Om loop van de Baronie voorbereid. Iedere ochtend heb ik getraind en 's avonds fietste ik dan nog achter de brommer. Vrijdag heb ik een snipperdag genomen en ben voor een controle naar dokter Rolink gegaan. Op de fiets, heen en te rug van Harderwijk naar IJmuiden”. Die voorbereidingen misten hun uitwer king niet. Na enkele kilometers op de Brabantse wegen voelde Den Hertog zich als herboren. „Het is de eerste keer sinds ik in ’66-’67 in de militaire ploeg zat, dat ik me zo goed voelde. Ik merkte plotseling dat het vandaag weer goed ging, dat kwam de laatste tijd niet zo vaak voor”, aldus Den Hertog, die net de laatste sprong miste om aan een over winning te kunnen komen. Zijn optimis tische houding na afloop van de koers wettigde echter de hoop dat hij die fout binnenkort goed gaat maken. Zorgenkind je Den Hertog: „Ik heb nu in Harder wijk een fijne baas, waarbij ik zoveel Het enige doelpunt in de wedstrijd Alli anceEHS werd in de eerste helft door Van der Meeren gescoord. Voor Alliance was dit de laatste wedstrijd in het seizoen. Terrasvogels keek al spoedig tegen DSK tegen een 0-1 achterstand op dank zij een doelpunt van Van der Heiden, maar kort voor het rustsignaal maakte Groeneveld gelijk, 1-1. Na de rust werd er niet meer gescoord. SVIJ demonstreerde in de eerste helft tegen NAS een flinke meerderheid dat in slechts één doelpunt tot uitdrukking werd gebracht. Na de rust waren de „bord jes verhangen” en wist NAS middels Van der Tol en De Boer de score te wijzigen in een 2-1 zege. Ook Waterloo nam tegen Spaarnestad de leiding om tenslotte met 2-1 te verliezen. Aardenburg opende de score maar bij de rust was het dank zij Jansen 1-1. A. van der Putten scoorde na Die triomf van Eef Dolman, vijfen twintig nu, vader van een zoon van an derhalf jaar, binnenkort weer terugke rend naar zijn geboortegrond (verhuL zend van Heerlen naar ’s Gravendeel bij Rotterdam), was zeer verrassend geko men. Ook voor hem zelf. Hij had d e op dracht gekregen als meesterknecht, waarvoor hij door Mars-Flandria was aangetrokken, bij Eric Leman te blijven. Voor de koers nog had Dolman gezegd: „Dat Is ook wat voor Leman. Een paar MADRID Atletico Madrid en stadgenoot Real, over tien dagen de tegenstander van respectievelijk Ajax en PSV, bleven in hun competitieduels gemakkelljk op de been. Atletico versteeg G(jon met 2-0 voor eigen publiek. Ufarte scoorde de eerste treffer. Garate nam de tweede voor zijn rekening, waarmee hij de eerste plaats op de top- scorersljjst weer bereikte met in totaal ze ventien doelpunten. De uitblinkende verdedi ger Melo nu al genoemd als de bewaker van Johan Cruyff in de duels tegen Ajax gaf de beslissende pass. Andere uitblinkers bjj Atletico waren Garate en Adelardo. Real trad tegen degradant Elche aan met een fan- tasie-elftal. Trainer Munoz had Amanclo en Velazquez vervangen door Gento en Perez en verdediger Sanchis door Calpe. Real was daardoor in de eerste helft de zwakste ploeg, maar kwam na rust terug. Fleitas scoorde uit een hoekschop van Gento de enige treffer. -- - In de Spaanse competitie leidt Valencia met wijk in de 168,8 kilometer lange en door 41 punten. Atletico en Barcelona volgen met een punt achterstand. Allan Clarke, de talentvolle aanvaller van het Engelse elftal, heeft er zaterdag voor gezorgd, dat ranglijstaanvoerder Leeds United het sterk In degradatiegevaar verkerende Burnley met een 0-4 nederlaag naar huis stuurde. Clarke, die een briljante wedstrijd speelde, scoorde alle vier doelpunten. De strijd om de nationale voetbaltitel in Enge land gaat onverminderd voort. Wel heeft Leeds, dat in 36 wedstrijden 56 punten ver gaarde, een voorsprong van zes punten op Arsenal, dat tweede staat. De „Gunners” hebben echter drie wedstrijden minder ge speeld. Arsenal versloeg in een Londense derby Chelsea met 2-0. De 19-jarige Ray Kennedy bezorgde Arsenal met doelpunten in de 47e en 75e minuut de zege. De uitslagen: ArsenalChelsea 2-0, BlackpoolNewcastle United 0-1, Coventry CityTottenham Hot spur 0-0, Crystal PalaceStoke City 3-2, Derby CountyHuddersfield Town 3-2, Ips wich TownSouthampton 1-3, Leeds United Burnley 4-0, LiverpoolWest \Bromwich Al bion afg., Manchester CityEverton 3-0, West Ham UnitedManchester United 2-1, Wolver hampton WanderersNottingham Forest 4-0. Een gebroken doelpaal is er de oorzaak van dat Borussia Mönchen Gladbach na de 27e wedstrijddag in de Westduitse Bundesliga niet met één punt voorsprong op de eerste plaats staat. Twee minuten voor het einde van de ontmoeting BorussiaWerder Bremen kwam invaller Laumen van de thuisclub na een sprong hard tegen het doelnet aan, waar na een van de palen vlak boven de grasmat afbrak. Tien minuten wachtte arbiter Meuser. Toen echter geen reservedoelpaal aanwezig bleek staakte hij de ontmoeting bij de stand 1-1. Koppel gaf de ploeg uit Mönchen Glad- bacht in de tiende minuut de leiding. Kort daarop bracht Hasebrink de stand echter op 1-1. De uitslagen: Borussia Mönchen GladbachWerder Bre men 1-1 gest., Hannover '96Schalke '04 3-0, RW Essen—MSV Duisburg 1-1, Borussia Dort mundVfB Stuttgart 3-1, FC Kaiserslautern Bayern München 2-1, Hertha BSCKickers Offenbach 3-1, Eintracht FrankfurtEintracht Braunschweig 5-2. In België eindigde hei topduel tussen FC Brugge en Standard Luik in een 3-2 zege voor Standard. De Bruggenaars veroverden voor eigen publiek weliswaar een 2-0 voorsprong, maar die werd door de lijstaanvoerders on gedaan gemaakt. Standard vergrootte zijn voorsprong daardoor tot vier punten. FC Brugge blijft tweede en Anderlecht derde. fase in de strijd „Merckx tegen de rest”. De kleinere góden gingen zich roeren, omdat ze zagen, dat de big brothers el kaar maar voortdurend in het oog hiel den. De macht van die kleine mannen tenslotte brak de ban, dat de Molteni’s alles kunnen beheersen. Noel Foré, Dol mans ploegleider: „Zo moet het meer gaan in de toekomst, attaqueren in de finale door de kleineren. Je ziet nu, dat de Molteni’s zelf gaan twijfelen of ze wel zo sterk zijn. En daar moet je van pro fiteren. Daarom is die zege van Dolman zo belangrijk voor de gang van zaken in dit seizoen”. Toen Merckx en Driessens zagen, dat de kansen van Spruijt en Van Conings- loo nihil geworden waren, brachten ze het sprintkanon Basso in stelling. Maar ook dat ging niet op, want juist toen het peloton op vjjf kilometer voor de streep bij elkaar was gebracht, wipten er enke le plukjes renners weg, onder wie Dol man, Krekels en Jan Janssen. Janssen probeerde nog weg te komen („ik wist niet sterk genoeg te zijn voor een sprint met Dolman en Guimard om er een paar te noemen”). Maar hij kreeg geen ruim te. Tenslotte werd het dan Eef Dolman. Jan Janssen: „Ik vind het fijn voor hem. Liever hij dan een Molteni”. Eef Dol man, die nog steeds zijn „dopingaffai- res” niet vergeten is („het heeft me een flinke terugslag gegeven”) zei over de dopingcontrole in Gentbrugge: „Ik denk dat het safe zit, maar je weet nooit of je geflikt wordt”. Uitslag: 1. Dolman, 262 km in 6 uur 12 minuten. 2. Kerremans (België) op 2 sec., 3. Guimard (Fr.) z.t., 4. Van Coningsloo (België) z.t., 5. Mintjens (België) z.t., 6. Janssen z.t., 7. Krekels z.t., 8. Jourden (Fr.) z.t„ 9. De Munck (België) z.t., 10. Spruyt (België) z.t., 11. Hezard (Fr.) z.t., 12. Berckmans (België), 13. Bitter (Den 14. Hou- brechts (België), 15. Maas (België) op twee sec., 16. Verbeeck (België) op 44, 26. Van Katwijk, 31. Wagtmans, 48. Van Midden, 63. Van der Vleu ten, 68. Karstens, 73. Zoetemelk, 79. Merckx (België) allen z.t. HANS ROMBOUTS ■s (Van onze turnmedewerker) HOORN. De halve finale van jeuk en keurturnsters, in de sporthal te Hoorn, heeft het veelbelovende begin van de eer ste selectie bevestigd. De kleinste turn ster van het gezelschap van veertig deel neemsters de 14-jarige Ineke Willem sen van het Haagse Donar heeft bij de jeugd gezegevierd. Bij de keurturnsters, die ’s middags de strijd aanbonden voor een geheel bezette snorthal bracht de na tionale kampioen Ans van Gerwen van PSV een glorieuze overwinning met een ongekend hoog puntentotaal, nl 37 75 van de 40 die konden worden behaald. Bij de elf keurturnsters die voor de finale werden geplaatst zijn ook drie Haarlemse deelneemsters: Margot Hilders van Volo en Tony Stokx en Leida Warren van Bato. Zij zullen in de strijd om de na tionale titel op 18 april in sporthal te Lei den ongetwijfeld grote concurrentie on dervinden. Behalve voor de finale, kwamen ook drie jeugdturnsters in aanmerking voor verkiezing in de nationale ploeg tegen Zwitserland op 12 april. Wel een bewijs dat het KNGV zich mag verheugen in een ongekend aantal jeugdige reserves voor internationale onfmbetingen. Jeugdturnsters: 1. Ineke Willemsen (Donar, Den Haag); 2. en 3..Margo Velema (PSV) en Ikina Morsch (Klimop, Heiloo) beiden 34,75 p.nt. Keurturnsters: 1. Ans van Gerwen (PSV) 37,75 p.; 2. Margot Hilders (Volo, Haarlem) 35,95 pnt. 7. Leida Warren 32,80 pnt. en 11. Tony Stokx 32,20 pnt. (beiden Bato, Haarlem). (Van onze sportredacteur) GENT. Jos van der Vleuten zal naar het zich iaat aanzien binnenkort van wie lerploeg gaan veranderen. Van der Vleu ten verdient te weinig bij Gazelle. Hij kan aanmerkelijk meer krijgen bij Goud- smit-Hoff. Wel heeft directeur Breukink van Gazelle liever niet dat Van der Vleu ten vertrekt, maar hij kan hem niet te genhouden. Van der Vleuten heeft name lijk, zo deelde deze mee, geen contract met Gazelle getekend. „Maar ik wil graag als vriend bij Ton Vissers vertrekken. Voor hem ben ik bij Gazelle gaan rijden. Maar nu er geen tweede sponsor bijkomt, is het onverant woord zo te blijven rijden. Ik ben niet verzekerd en verdien te weinig voor mijn gezin. Als ik bij Gazelle zou moeten blij ven fietsen, zou ik stoppen. Ik voel me zo geen beroepsrenner”. Ton Vissers heeft verklaard Van der Vleuten wel te willen afstaan voor de Tour de France. „Maar daar begin ik niet aan, alleen voor de Tour”, zegt Pellenaars,, de ploegleider van Goudsmit-Hoff. Walcheren. In de eerste helft werd het Limburgse overwicht te pover in doelpun ten uitgedrukt (4-2), maar na de hervat ting lukte het beter. Een schotvaardige Suzanne Geerdink en Wil Cloquet waren voor een groot deel verantwoordelijk voor de 11-4 overwinning. Velo speelde beter dan streekgenoot Verburch, dat echter meer schotkracht bezat en daarom toch wel terecht zege vierde (9-3) Hygiëa lijkt zo langzamer hand reddeloos na de negende nederlaag. Zeebt rg ging met een 5-2 overwinning naar Amsterdam terug. Bij de heren liet leider Swift een puntje achter bij AHC’31 (7-7). Sittardia. dat tegen landskampioen Aa'smeer geen fout maakte (12-9) kon daardoor iets dichterbij de Arnhemmers komen. In de staart van de ranglijst ver anderde niets, omdat zowel ESA VC als Hellas ver'oren Olympia en AHC’31 zijn voor deze teams wel onbereikbaar gewor den. Ook Attila bleef in de running, om dat het meer schotkracht bezat dan ESCA VC, dat de Utrechters tot ver in de twee de helft kon vol’en. maar na 11-10 toch moest afhaken om zen. De stand hoofdklasse Hellas Swift DES 57 Zeeburg Walcheren Verburch Velo Hygiëa helft van de wedstrijd Wijk aan ZeeDIO gaven de partijen elkaar niets toe en met dubbelblank werd gedraaid. In de tweede helft was de thuisclub gevaarlijker in de aanval en veel schotvaardiger dan DIO. Schellevis, Van der Geest en Valk schon ken Wijk aan Zee een 3-0 zege. Stand: SVIJ NAS Waterloo VI. Vogels Alliance DSK In de tweede klasse is heit pleit beslecht. De Brug liet zich niet opnieuw verrassen maar klopte Spaarnevogels na een 0-1 achterstand met 2-1. Rijsbergen en Van der Pol (penalty) scoorden in de tweede helft. SHS hervond zijn goede vorm en dit ging ten koste van BSM welke laat ste door de 5-0 nederlaag kansloos werd. Venneker en Van Eeden scoorden twee- en driemaal. De Brug leidt nu nog met één puntje voorsprong op SHS. Tweede paas dag kan de beslissing vallen. Nieuw Ven nep deelde de eer met Spaamdam (2-2) en THB zegevierde over TZB met 3-1. Stand: De Brug SHS Geel Wit BSM Nw. Vennep rust het winnende doelpunt. In de eerste THB dagen geleden zijn vrouw begraven en nu toch al weer fietsen”. Maar goed, Dol man hielp Leman, die met Roger de Vlae- minck kopman was, naar zijn beste ver mogen. „Ik heb me hoofdzakelijk met hem bezig gehouden. Hij had wel coura ge, maar kwam in de heuvels in moei lijkheden. Ik moest hem douwen. Op de laatste berg nog, de Hostellerie, g af ik hem drie forse zetten. En ik bleef daarbij zelf bij de eerste twintig. Dan moet ik wel goed rijden dacht ik bij me zelf. Ik kon ook ontspannen koersen". De bazen van Mars-Flandria (Dol mans vierde werkgever na Televizier, Smith en Willem II) waren uiteraard dol gelukkig, zij het stomverbaasd over deze uitschieter van Zoetemelks adjudant voor de Tour. Ook zij toonden zich verbijsterd over Dolmans nuchterheid, d ie verscho len lag in de woorden: „Het is een lekker meenemertje deze overwinning. Maar ik concentreer me op de Tour om daar voor Joop Zoetemelk te rijden. Het verandert niets aan mijn houding in de ploeg. De volgende keer doe ik het werk weer, wat ik moet doen. Ik ben tevreden bij Mars. Alles is financieel goed geregeld. We hadden vanmorgen voor de start ook een papier getekend, waarop stond, dat we al le verdiensten van de dag zouden delen. Dan heb je zekerheid, als je vertrekt en van voren koerst, voor je zelf of een an der”. HAARLEM. De nederlaag van het Haagse Hellas tegen DES’57 uit Ensche de was ongetwijfeld een verrassing op de handbalvelden. De dames uit Overijssel wonnen met 9-7. Hierdoor kon Swift de Haagse dames tot op één punt benade ren, aangezien de Roermondse ploeg geen enkele moeite had met een onvolledig Dolman relativeerde zijn succes ook onmiddellijk, toen hij na zijn vrouw Si si uitvoerig uitgelegd te hebben, hoe het allemaal in zijn werk was gegaan te rug was in het hotel, hetzelfde als dat van Pellenaars, zijn vroegere baas („Ik gun het Dolman van harte”). Want wat zei Dolman nuchter, tot grote ontsteltenis van zijn ploegmaat De Munck: „Het zegt me niet zoveel, deze overwinning”. De mond van de luisterende Belg viel van verbazing open en Belgische journalisten trokken verbaasd de wenkbrauwen op. „Tja, dat klinkt gek, misschien. Maar als je eenmaal wereldkampioen bent ge weest dan denk je god in Frankrijk te zijn. Je denkt alles te kunnen maken. Nou vergeet het maar. Succes is betrek- kelijk. Aan succes, aan de overwinning op zich, laat ik me weinig gelegen lig gen. Het gaat er alleen om, dat ik kan blijven werken, kan blijven fietsen. Het geeft je weer wat zekerheid, zo’n klassie ke zege. Ik ben namelijk nog steeds gek op koersen. Ik zou graag nog een jaar of vijf blijven fietsen. Het liefst tot mijn pensioen, maar dat lijkt me een onmoge lijkheid”. De Belgen klonken deze woor den als zeer weltfremd in de oren. Een winaar van België’s zwaarste klassieker en er dan zo over praten. Een soort hei ligschennis. de rust leidde Westerkwartier opnieuw, maar nu zorgde Janne Engelberts voor 2-2. Twee minuten later was de stand 3-3, waarna Dick Stoeltie in de 20e minuut Westerkwartier een 4-3 voorsprong gaf. Omdat de defensies daarna overheersten kwam er geen wijziging meer in de stand. Luto heeft in zijn wedstrijd te gen de Danaïden alleeh wat moeite ge had met de 2e opstelling. Want in deze opstelling scoorden de bezoekers 4 doel punten, namelijk 3 door Kaspar v. Nie- rop en 1 door S. v. Unene. Bij de 6-4 stand kwam nog even spanning, maar toen Hartman en Wals de score op 8-4 brach ten, stond de zege voor de Lutisten vast. Ons Eibernest, dat met invallers speel de voor John Tims en Erich Kluver, heeft een verdiende 10-6 zege op Blauw Wit be haald. De zebra’s hebben goede tegenstand ge boden, hielden de strijd tot 6-6 bij, waar na de Eibers het spel in handen namen. Door doelpunten van Ruud Emmerik (2), Hans Pouw en Jirska Duivenvoorden won Ons Eibernest tenslotte met 10-6. Stand: Luto Ons Eibem. Danaïden Archipel Blauw Wit Intussen kwam deze zege hard voor de Molteni’s, voor Eddy Merckx en voor Lomme Driessens, dié al weer geen winnaar aan de streep kon begroeten na de Amstel Gold Race (Verbeeck) en Gent-Wevelgem (Pintens). Merckx had voor de start laten weten, dat hij sterk zou koersen, maar als hij merkte, dat de koers te licht in zijn ogen was (en het weer was uitstekend en de wegen wór den steeds kassei-lozer) dan zouden Van Coningsloo en Spruyt zijn mannen voor de zege zijn. Toen Merckx al in de lange aanloop naar de lastige finale (met de Kware- mont, de Kruisberg, de Edelare, de Stokstraat, de befaamde Muur van Ge- raardsbergen, de Valkenberg en de Hos tellerie) merkte, dat iedereen kon mee draaien en toen hij dan tenslotte ook met Verbeeck als een terrier achter zich aan niemand op de Muur beslis send kon losgooien (Jan Janssen en Kar stens waren in de voorste linies te vin den, Dolman ongeveer als twintigste), zette hij de winst op de kaarten van Van Coningsloo en Spruijt. Spruijt kreeg ruimte om te ontsnap pen met de Fransen Hezard en Jourden, maar de afstand bleek te gering. Van Coningsloo probeerde het op zijn beurt. Maar de greep van de andere machten bleek sterker dan die van de Molteni’s. En er ontwikkelde zich nu een nieuwe 4 I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15