PANDA EN DE JOKKLIKKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO FERDINANDS BELEVENISSEN GOEDE VRIJDAG GESLOTEN WOENSDAG 7 APRIL voor Haarlem en IflL ;enda de IJmond h tl NUTSSPAARBANK WESTNEDERLAND Reisbureaus zien wel wat in Antillen Verschil in weertype 1 t MAANDAG 5 APRIL 1971 8 DOOR ALISTAIR MACLEAN Haarlem en Omstreken Heemskerk ONZE KANTOREN ZIJN AVONDOPENING VERPLAATST NAAR JAN I I 1 l 1 FEYEN Vragen van Statenlid over Arntzstichting Voor 15 mille uit bungalow gestolen Bollenstreek Haarlemmermeer Kerkelijk nieuws MeuwuiF Frankrijk.floepel 10 kleurkombintfies.hfafen H-41 Sterk leer met nubuck HJNE KicKens YOU MN really dig- if s-e Beverwijk i I Ss V elsen-LJ muiden WVWWIAfVVVWVVVVVVIMMAMmRRMMMRMMM 55 was WERKRAPPORTEN (wordt vervolgd) ’vvvwvwwwvwwvvvvvwvvvvwwvwwwww I Nieuwe Maan ADVERTENTIE ADVERTENTIE GOUDA HAARLEM Schietpartij. Bij een schietpartij met guerrilla’s In een voorstad van de Bra ziliaanse stad Rio de Janeiro is een ma joor gedood en een kapitein gewond. Dit gebeurde tijdens een zuiveringsactie. nno zo zzo 3 10 3 3 9 2 5 1 7 9 11 3 8 9 3 0 0 o 0.4 0 o o o o o 0.1 o o o o o o o o o 6 o o 1 o 0.1 o o o o o 32 0 1 1 0 1 o HAARLEM Mr. J. R. Voute (VVD), lid van Provinciale Staten van Noord-Holland, heeft naar aanleiding van de publikaties over de Willem Amtsz-Stichting vragen gesteld aan het college van Ged. Staten. DINSDAG 6 APRIL Hoog water 1.12 uur en 13.37 uur Laag water 8.55 uur en 21.36 uur MAANDAG 5 APRIL onder 19.19 uur onder 4.27 uur MAANDAG 5 APRIL Hoog water 12.33 uur n nno n ono nno nno n n nu ver o z 10 14 14 10 15 7 13 14 11 13 6 18 16 22 18 18 12 18 16 17 3 14 10 14 10 11 13 12 16 16 15 15 5 16 17 1 15 15 5 6 6 5 4 6 3 6 6 3 5 9 7 13 7 7 5 1 3 3 c I I KRUISWEG 50 - BEVERWIJK u.: en zzo no ozo w.stil ..stil w.stil „Achten Ged. Staten het niet gewenst zelf een onderzoek te doen instellen, aan gezien het hier een instelling betreft waar voor de provincie Nrd-Holland zich vorig jaar mei heeft borg gesteld voor zes mil joen gulden. (Achttien miljoen werd gega randeerd door de provincies Utrecht en Zuid-Holland). Achten Ged. Staten het niet noodzakelijk mede gezien recente slechte ervaringen om in alle gevallen, waarin provinciale garanties worden verleend, zelf toezicht uit te oefenen op de leiding, waar onder begrepen het beheer der geldmidde len dier instellingen”, vraagt mr. Voute. 66. De President van Piranhacua stapte wat aarze lend achter de gezant Beuzelaer aan, de straat op. „W-waarom gaan we naar hotel Majestueus voor zaaltje gehuurd,’’ legde Hieronder bevonden zich een kleuren televisie, vijf Perzische tapijten, een bontjas, verschillende antieke voorwerpen en een zilveren theeservies. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland wzw onbew. w.stil wzw zw n nno o Wijkcentrum (Bernadottelaan). Expositie re- creatieplan in Schalkwijk. Dagelijks geopend van 19.30-22 uur en zaterdag 14-16 uur. Tot en met 5 april. Dinsdag 20 uur: Openbare hoor zitting (recrea tieplan in Schalkwijk). Toneelschuur (Smedestraat 23). Elke zaterdag 11.00 u.: Kindertheater van 10-13 jaar. Elke za terdag 13.30 u.: Aktie-beraad. Elke zondag 13.30 uur: Kindertheater van 8-12 jaar. Diverse avon den en middagen toneelschuurprojekten. Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) Geopend maandag t.m. donderdag 19.3024 u.; vrijdag en zaterdag 19.3001 uur; zondag 25 uur en 2023.30 uur; vrijdag- en zaterdagavond folk. Donderdag om de 14 dagen, litteraire klassieke platen; maandagavond: teach-inn. Poludiek Centrum. Vandaag 20 uur: Cultu reel beleid in Haarlem door D. J. A. Geluk. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Elke woensdag 14- 16 uur: Teken-Inn van 6 t.e.m. 14 jaar. Elke zo. 14-16 uur: Teken-Inn van 15 jaar en ouder. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur: zondag 10-02 uur bowling. Thljsse’s Hof (Bloemendaal). Geopend dinsdag tot en met zaterdag 9-12 en 13.30-16 uur. zond, en maandag gesloten. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondag optreden orkest Tony Dispari. Tevens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow, dagelijks geopend 10.30, 12, 14 cn 16 uur. Avondvoorstelling dinsdag en vrijdag 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Het KNMI deelt mee: Lucht van de Oceaan, die het afgelopen weekeinde Europa binnen stroomde, bracht de temperaturen op een wat voor j aarsachtiger niveau. Daarbij namen de luchtdrukverschillen sterk af, zodat in de af gelopen nacht deze vrij zachte en van oorsprong vochtige lucht stagneerde en op uitgebreide schaal mist veroorzaakte. Langs een front kwa men ook in ons land onweersbuien voor. Dit front is tot stilstand gekomen over Noord-Duits- land en de Noordzee. In de komende 24 uur blijft ons land nog in de vochtige lucht, waarbij het weer van plaats tot plaats sterk kan verschillen. Hier en daar, vooral in het Waddengebied, kan langdurig mist optreden, terwijl elders van fraai voorjaarsweer sprake kan zijn. De kans op een enkele regen- of onweersbui blijft daarbij aan wezig. Barometerstand heden morgen 1000 milli bar (750 mm). VOORUITZICHTEN voor woensdag: Zonnige perioden, maar vooral aanvankelijk ook plaat selijk regen en temperaturen omstreeks nor maal. DIVERSEN Tulipshow (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend van 8-18.30 uur. Tulipgarden (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend v. 8-20 uur,tot en met 30 mei. Keukenhof (Lisse). Dagelijks geopend van 8 uur tot een half uur na zonsondergang. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Vandaag 20 uur: Paul van Vliet met „Opus 4”. Raadhuis Noordwijkerhout. Dinsdag 20.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Aantal uren zon: 3 tot 10; minimum tempera tuur: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; maximum temperatuur: omstreeks normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hillegom). Tentoonstelling van Willem de Munk. Dagelijks geopend beh. din. 2-5 uur. Tot en met 30 april. De heer F. Benninga, voorzitter van het Algemeen Nederlands Verbond van Reisbureaus, verklaarde aan het eind van het bezoek dat, als aan een aantal voorwaarden kon worden voldaan, stel lig mogelijkheden voor het organiseren van reizen n'.ar d* - BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 „Angélique, de markiezin der engelen” „Angélique, de weg naar Versailles”. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Katwijk aan Zee A. van Brummelen te Kierden en H. van Niel te Scheveningen; te Hasselt J. C. Schuurman te Putten; te Dordrecht D. van de Berg te Huizen; te Grave-Cuyk B. J. S. Jonker te Bilthoven. Benoemd tot luchtmacht-predikant te Soesterberg J. A de Waard, luchtmacht- predikant te Stolzenau in Duitsland. Baptistengemeenten. Benoemd tot lucht- machtpredikant te Stolzenau F. Lindeman te Utrecht. Stadsschouwburg, maandag 20 uur: „Kraka- tau-West of Java”. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankforst Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich TENTOONSTELLINGEN Fellson, in Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, Velsen-Zuid: Expositie schilderijen en collages van Mark Kolthoff. De tentoonstelling duurt tot en met 25 april en is dagelijks open van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is dagelijks be halve zaterdag en zondag open van 14 tot 16.30 uur. Beeckestijn, museum, Velsen-Z. is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdags van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Veisen, Plein 1945, IJmuiden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Hercules”. Luxor Theater (Breestraat) Maandag 19 en 21.15 u.: „Als je mekaar niet meer vertrouwen kan”; dinsdag 14.30 u.: „Kuifje en de zonnetempel”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Loes van Goor (grafisch werk) en 14 Lim burgse kunstenaars (edelsmeedwerk)geopend tot en met 10 april van dinsdag tot en met za terdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg), Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510 - 25120. Galerie T (Bakenessergracht 67) Expositie nieuwe schilderijen van Key Hiraga. Dagelijks geopend 11-17 uur, zon. 14-18 uur. Tot en met 1 mei. Expositie Ultleenkunst (Ged. Oude Gracht 121). Geopend van dinsdag tot en met zaterdag 11-5 u. Stichting MACROcenterKOSMOS (Amsterdam- straat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astrono mie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur, elke avond beh. za. en zon. 19.30-22.00 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemste de). Permanente expositie handgeweven wand kleden van Bodil Blokker-Veggerby keramiek en grafiek. Expositie wandkleden van Janna- Wezel-Blokker. Tot en met 1 mei. Geopend dl. t.m. za. 9-17.45 uur. Museum Cruquius (Cruqulusdijk 27). Geopend van ma. tan. vrij. 9-16 uur. za. 9-12 uur. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 17-19, Zandvoort) Expositie monumentale kunst van Jaap Bouhuys. Geopend op zaterdag, zondag en 2e paasdag 14-16 uur. Tot en met 25 april. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van graficus Ton Gravelijn en Jen ny en Wlm Duller, keramiek. Geopend van dins dag tot en met zondag 13-17 uur. Tot en met 7 april. DIVERSEN Wijkcentrum Europa wijk (Laan van Angers 5). Dinsdag 10-12 uur: Spreekuur sociaal raadsman. Kamis (Nieuwe Groenmarkt 5). Dinsdag 20.30 uur: Opera- en Operetteprogramma met toe lichting door Gerard Telekamp. Raadhuis Zandvoort. Dinsdag 20 uur: Gemeen teraadsvergadering. Zon op 6.08 uur; Maan op 13.42 uur; DINSDAG 6 APRIL onder 19.21 uur onder 4.42 uur Bijna op hetzelfde ogenblik kwam de matroos weer te voorschijn op weg naar de bak. Even later zou hij zich misschien echter zijn oor krabben en zich afvragen waar de roerganger was gebleven. Dat deerde mij overigens niet. Toen ik de half geopende deur van de lounge bereikte hoorde ik de stem van Sir Arthur. „Nee, nee, zég, het spijt mij wer kelijk ont-zet-tend dat ik jullie zo maar kom enteren Nou, vooruit dan, een halfje, omdat je zo aan houdt graag, maar niet te veel soda!” Whisky galore! Oom Arthur had het gevonden! „Dank je, dank je! Ciao! Lady Skouras! Gentlemen! Maar ik wil jullie niet ophouden! Om kort te zijn, ik heb hulp nodig. Dringend! Mijn vriend en ik maken ons uiter mate bezorgd Wel, wat is dat nou! Waar is hij gebleven? Ik dacht dat hij met mij meekwam Dat sloeg op mij. Ik sloeg de kraag van mijn oliejas omlaag die mijn ge zicht tot: de ogen bedekte, nam mijn zuidwester af, klopte beleefd en ging naar binnen. „Goedenavond, Lady Skouras! Goedenavond, heren. Vergeef ons beiden dat wij zo komen binnen vallen, Sir Anthony”. Afgezien van Oom Arthur waren zij met zijn zessen, broederlijk om de open haard achter de lounge. Sir An thony stond, de rest zat: Charlotte Skouras, Dollmann, de .bedrijfsleider’ van Skouras, Lavorski, de .accoun tant’, Lord Charnley, zijn makelaar en een vijfde type dat mij onbekend was. Zij hadden allen hun glas in de hand. De manier waarop zij op mijn plot selinge verschijnen reageerden was belangwekkend. Skouras fronste vra gend zijn wenkbrauwen. Charlotte Skouras verwelkomde mij met een gedwongen glimlach; Oom Arthur had niet overdreven toen hij over die buil op haar voorhoofd had: het was een mooie! Het gezicht van de onbe kende verried geen enkele aandoe ning; dat van Lavorski bleef on doorgrondelijk, dat van Dollmann streng als een marmeren beeld en Lord Charnley zag eruit als de man die op het spookuur op een kerkhof wandelt en plotseling op zijn schou der wordt getikt. Of verbeeldde ik het mij? Maar het geluid van brekend kristal was geen verbeelding, evenmin als het voetje dat geruisloos op het zware tapijt wel.. Een -typisch Victo riaans tafereeltje. Onze vriend de aristocratische makelaar had iets op zijn geweten. Hoe het met de overigen gesteld was, viel moeilijk uit te ma ken. Dollmann, Lavorski en daar aan hoefde ik nauwelijks te twijfe len Sir Anthony konden met hun gezichten doen wat zij wilden. „Wel, daar hebben we Petersen!” Er klonk verrassing in Skouras’ stem, maar niet de verrassing van iemand die iemand verwelkomt wiens over lijdensbericht hij zojuist heeft ont vangen. „Ik wist niet dat jullie el kaar kenden.” „O, natuurlijk, zeg! Petersen en ik zijn jarenlang collega’s geweest. UNESCO, weet je” Oom Arthur deed het altijd voorkomen alsof hij een MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Vandaag en morgen 19JS0 uur: Noordhollands Philhanno- nisch Orkest: Matthaus Passion. Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein, Haarlem). Vandaag 20.15 uur: Amsterdams Studenten Ka merorkest en het Koninklijk Conservatorium Den Haag o.l.v. Riemert de Leeuw. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr- Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 uur: „Love Story”, 14 jr. Dinsdag 13.30 uur: Tanya en haar politiehond”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Voor een paar kogels meer”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Django de genadeloze killer”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme op drift”, a.I. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur: „Women in love", 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: Baai der begeerte”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „From here to eternity”, 14 jr. Dinsdag 10.30 uur: „De nieuwe avonturen van Dik Trom”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Pren tenkabinet: tentoonstelling van werk van Jac van Looy en nieuwe aanwinsten Artotheek Ne derland 1870. Geopend dagelijks 10-17 uur. Zon dags 13-17 uur. De Hallen (Gr. Markt). Strlptentoonstelling „Wordt vervolgd”. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot en met 30 april. Teyler Museum rSpaarne 16). Permanente ten toonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de 16e t.e.m. de 19e eeuw, Fos sielen, mineralen etc. Expositie „Grafiek van Wenzel Hollar”. Geopend van dl. t.m. za. 10-17 uur. Tot en met 30 april. Kunstzalen Frans Heerkens Thtjssen (Hout plein 13). Prentenkabinet: Tentoonstelling schil derijen van Joanne Appel Geopend van maan dag tot en met zaterdag van 10-13 uur. 14-18 uur. Tot en met 7 april. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen en plastieken. Dagelijks geopend 12- 17 uur, ma.-, wo.- en vrijdagavond 20-21.30 u. Zondag 14.30-17 uur. Tot en met 18 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma- lente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Tentoonstelling „Lijden en verheerlijking”, pas- ?- en verrijzenisvoorstellingen uit eigen bezit. t en met 31 mei. Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 1-17 uur, zon. 14-17 uur. mist mist mist mist mist mist mist mist mist 1. bew. regen zw. bew. 1. bew. w.stil 1. bew. h. bew. zw. bew. onbew. mist w.stii zw. bew. zw. bew. w.stil 1. bew. n h. bew. w.stil h. bew. 1. bew. mist w.stil motregen onbew. w.stil geh. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. onbew. mist w.stil onbew. regen mist onze bespreking?” vroeg hij. „Daar hebben we een Panda uit. „Voor uw veiligheid, ziet u? Ik heb in de kamer ernaast geslapen, om alles te bewaken. U hebt heus niets te vrezen.’ „Niets te vrezen” herhaalde de president in zichzelf. BERGEN. In een bungalow in het Noordlimburgse dorp Well hebben inbre kers in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. Terwijl de bewoners, een echt paar van 68 jaar sliepen, zagen de inbre kers kans om voor tenmiste 15.000 aan goederen te stelen. Zon op 6.05 uur; Maan op 14.54 uur; MAANSTANDEN Volle maan 10 april 21.10 uur Laatste kwartier 18 april 13.58 uur 25 april 05.02 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 3 APRIL Hoog water 9.32 uur en 22.18 uur Laag water 4.49 uur en 17.32 uur WILLEMSTAD. Directeuren van de negen grootste Nederlandse reisorgani saties hebben de afgelopen week een bezoek gebracht aan de Nederlandse Antillen. Zij deden dit op uitnodiging van de KLM om de mogelijkheden te on derzoeken van toerisme vanuit Neder land naar dit gebied. Britse gedelegeerde bij de UNESCO was, omdat zoiets een uitstekend alibi was voor zijn vele buitenlandse rei zen. „Diepzeebiologie is misschien niet bijzonder cultureel, maar het is we tenschap en het heeft zelfs een op voedkundige kant. Petersen was een van mijn beste medewerkers. Hield lezingen. Nam deel aan buitenlandse missies: Europa, Azië, Afrika en Zuid- Amerika.” (Dat was nog waar ook, alleen waren het geen missies en nog minder lezingen.) „Ik wist niet eens dat hij hier was, tot ze het mij in het hotel vertelden. Maar laat ik nu eens ophouden over ons tweeën te spreken. Het gaat over Hunslett, de collega van Petersen, en dus ook de mijne, in de verte dan. Waar is die kerel ge bleven? Nergens een spoor! Jullie liggen het dichtst in de buurt heb ben jullie iets gezien?” „Kan me niet herinneren”, zei Skou ras. „Eén van jullie hier? Niet? Nie mand?” Hij drukte op een bel en de hofmeester kwam binnen. Skouras droeg hem op een onderzoek in te stellen en de hofmeester verdween. „Sinds wanneer mist u hem, meneer Petersen?” „Geen idee! Toen ik wegging was hij bezig met een onderzoek. Ik ben de hele dag bezig geweest specimens te verzamelen. Van kwallen.” (Dit met een geringschattend lachje, terwijl ik op mijn gezicht vol striemen wees.) „Sommige zijn vergiftig, helaas. Toen ik terugkwam was hij verdwenen.” „Kon uw vriend zwemmen, meneer Petersen?” vroeg de vreemdeling. Ik keek hem aan; hij was een gezette, donkere knaap van een jaar of vijf enveertig, met diepliggende, felle zwarte ogen in een gebruind gezicht. Onbewogen gezichten schenen die dag de grote mode te zijn, dus het mijne deed mee, hoewel het mij niet meeviel. „Helaas niet”, zei ik rustig. „U denkt, vermoed ik, in dezelfde rich ting als ik. Wij hebben geen reling op het achterschip. Eén onvoorzich- titge stapIk bij van mening dat wij deze vermissing zo gauw moge lijk aan de politie behoren te rappor teren.” Het scheen dat iedereen het daar mee eens was, dus namen wij af scheid van het gezelschap. Bij de val reep deed ik net of ik slipte; ik sloeg wild met mijn armen om mij heen, greep naar de stormlantaren en viel in zee, met hetding in mijn hand. Met al die regen,'de wind en de plotse linge duisternis ontstond er heel wat verwarring en het duurde enige tijd voor ze mij uiteindelijk weer aan boord hadden gehesen. Skouras was één en al medelijden en behulpzaam heid. Hij bood mij aan in de badka mer van kleren te verwisselen maar ik sloeg zijn aanbod af en ging met Oom Arthur naar de .Firecrest’ te- Toen wij de dinghy vastmaakten rug. Geen van ons sprak een woord, zei ik: „Toen u op de ,Shangrila’ di neerde, moet u toch een of andere verklaring hebben gegeven voor uw aanwezigheid hier, voor uw plotse ling opdoemen in een RAF-redding- sloep.” SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Dinsdag 20.15 uur: Nederlandse Comedie met „Eva Bon- heur”, Aula Coomhert Lyceum (Chrysanthemum- laan 18, Heemstede). Dinsdag 20.15 uur: Henk Elsink en Tony Huurdeman, TENTOONSTELLINGEN Haarlemmermeerlyceum (Badhoevedorp). Ex positie van kunstschilders, grafici en edelsme den. Dagelijks geopend van 15-17 uur, 19.-21 uur. Tot en met 13 april. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 uur: „Helden van het laatste uur”. „Hm het manneke heeft gelijk. De enige die ik te vrezen heb, is de jokklikker en die is veilig in een kast opgeborgen.” Intussen hadden ze het zaaltje in het hotel bereikt, en Panda verdween m zijn kamer. „U kunt beginnen met de bespreking, hoor,” zei hij, toen hij even later met zijn leugen-ontdekker terug keerde. „Alles is nu in orde.” Dat had hij vast niet gezegd, als hij geweten had dat Joris zijn jokklikker voor een namaaksel had geruild de Antillen aanwezig zijn. Eén van de belangrijkste voorwaar den noemde hij de verlaging van de hotelprijzen in het laagseizoen. Dit sei zoen valt op de Antillen samen met het drukke seizoen in Nederland. Hij van mening dat de prijs van een Ité- vliegreis, op basis van half pension, be neden de 2000 moet liggen. De delegatie is vrijdagavond van Cu rasao naar Suriname vertrokken. n 141 ono z •41 nno VAN DE 6R0ND MOET! DAARAAN HAD IK NIET EENS GEDACHT. IK WIST ALLEEN, DAT WATER HET DERDE ELEMENT WAS DAT k ZOU TOESLAAN CONJUNCTIE VAN ZON EN MAAN... BERGAFWAARTS START HET VLIEGTUIG HET BEST,,,, Hl TOCH HADDEN WE ZEEROB WAKKER MOETEN MAKEN, DAN HAD HU BETER -- KUNNEN STUREN! JA, DAT GEEFT SPRINGVLOED. EN DAN MET DIE STORM PAL UIT ZEE

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8