PANDA EN DE JOKKLIKKER bij seksuele ARMAN EN ILVA FERDINANDS BELEVENISSEN POLLE, PELLI Tien geboden voor ouders opvoeding Gratis C.O.-test Agenda voor Haarlem en de IJmond ondergang i «I ii Val in bed I! 11 Actie voor snelle vereenvoudiging spelling Kamervragen over hogere kosten volkstelling Geen Europese postzegel Kwik iets omhoog I <1 TOTAL Autopolikliniek „DE SPAARNESTAD” 13 WOENSDAG 7 APRIL 1971 DOOR ALISTAIR MACLEAN Kom naar de specialist Beverwijk Bollenstreek H aarlemmermeer V elsen-lJ muiden Haarlem en Omstreken I 'Ooffö, lÖQ-Oi WVWVWWWWWWAA/WWWVWV\AAWWVWVWVVVVVVWWVVVW 57 .841 (wordt vervolgd) ver. u.: 's Maandags t/m ’s zaterdags van 08.00—19.00 uur HAARLEM FRIESE VARKENSMARKT 8-10 MAAR WE HEBBEN TOCH N NIET 20VEEL PAPIER! EN WIE MOET HET WERPEN ALS JU V ERIN ZIT 10 april 21.10 uur 18 april 13.58 uur 25 april 05.02 uur n nno nnw wnw 8 9 9 8 11 7 8 10 8 11 8 21 17 12 6 17 10 17 16 17 5 16 6 16 18 10 12 12 16 17 15 15 9 14 16 3 16 15 8 2 3 6 2 7 1 DONDERDAG 8 APRIL Hoog water 2.44 uur en 14.57 uur Laag water 10.35 uur en 22.57 uur geh. bew. 1. bew. onbew. 1. bew. 6 6 7 5 1 5 6 6 6 7 5 14 10 8 5 10 7 6 3 5 1 4 10 4 7 3 8 12 10 0 0.3 0 O.t 0 0.1 0 0.1 1 o 0.2 0 0 6 4 1 1 0 0 o o o o 7 21 O O 0 15 15 0 O 0 1 0 o o 2 0 NOORDWIJKERHOUT. Het dinsdag in Noordwijkerhout gehouden congres van de Vereniging voor Onderwijs in het Ne derlands (VON) heeft besloten actie te gaan voeren voor een snelle invoering van een drastische spellingvereenvoudiging. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland w w o nno ono w o o w.stil z no zw ono no (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. „De pil: liever één ,aar te vroeg dan één nacht te laat.” Dat is het laatste van de „10 geboden voor ouders bij seksuele opvoeding”, zoals die zijn samengesteld door de Amsterdamse hoogleraar in de seksuologie, prof. dr. Coen van Emde Boas. Prof. Van Emde Boas is een autoriteit op het gebied van de sex. In het maand blad van de vereniging voor openbaar on derwijs „Inzicht”, heeft hij in de tien ge boden samengevat wat hem als het be langrijkste voorkomt bij de seksuele op voeding van kinderen. Het deze week verschijnende nummer van „Inzicht” is goeddeels hieraan gewjjd. s DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Koning (V.V.D.) heeft de regering ge vraagd of het waar is dat de volkstelling vele miljoenen guldens meer gaat kosten dan oorspronkelijk geraamd is. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.- Limburg ‘Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 7 APRIL Hoog water 2.05 uur en 14.25 uur Laag water 9.52 uur en 22 22 uur ono ono ono nnw mist w.stil Zon op 6.01 uur; Maan op 17.14 uur; MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartlei Nieuwe Maan wnw n mist w.stil nno o Wèl geven de zes lidstaten sinds 1956 een postzegel met één Europsese afbeelding uit, een initiatief (lat in 1960 werd uitge breid tot de landen die lid zijn van de Conference Européenne des Administra tions des Postes et des Telecommunica tions (CEPT). Ingevolge een aanbeveling van de CEPT van 1967 worden deze post zegels met een Europese afbeelding uit gegeven op de maandag voorafgaand aan de Dag van Europa. Zon Maan op 16.04 uur; DONDERDAG 8 APRIL op 6.01 uur; onder 19.24 uur onder 5.03 uur ADVERTENTIE geh. bew. geh. bew. w.stil zw. bew. geh. bew. i Lt geh. bew. geh. bew. zw. bew. w.stil geh. bew. geh. bew. regen onbew. zw. bew. w.stil zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. h. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. onbew. mist geh. bew. h. bew. geh. bew. mist regen w.stil zo ono zzo nnw regen w.stil h. bew. mist geh. bew. 1. bew. Weet u, soms vertellen de mensen domme leugens, zelfs als het helemaal niet nodig is. En verder zou ik willen weten of Lord Kirkside de nodige stappen heeft gedaan om de titel van zijn zoon die dood is Viscount die en die overgeschreven te krijgen op zijn jongste zoon”. DEN HAAG. Wegens het ontbreken van uniforme tarieven en de compensa- tieproblemen die zich hierbij zouden voor doen is de tijd nog niet rijp voor de uit gifte van een „Europese postzegel”, al thans een postzegel die geldig is in alle landen van de gemeenschappelijke markt. Dit heeft de Europese commissie ver klaard in antwoord op vragen van het Westduitse lid van het Europese parle ment Rudlof Werner. Als de vraag bevestigend wordt beant woord, dan mogen de gemeenten volgens het Kamerlid niet de dupe worden van de hogere kosten. Hij vraagt dan ook of de ministers de vergoedingsregeling voor de gemeenten willen herzien, zodat de gemeenten geen nadelige gevolgen zullen ondervinden van de duurdere werkzaam- hden voor de volkstelling. TOKIO (AP) De 21-jarige Ja panse student Misjiji Iso is op onver klaarbare wijze aan een zekere dood ontsnapt toen hij, glaasje op, van een dak viel van een gebouw met negen verdiepingen. Iso stortte omlaag, viel door een zinken dak en belandde in het bed van twee slapende damts. Die haalden er snel de politie bij. Men constateerde dat Iso slechts lich te verwondingen aan een been en aan het hoofd had opgelopen. De dames hadden niets. Ze waren alleen geweldig geschrokken. „Ik ken iemand die zoiets doet met één druk van zijn handen. Die man heet Quinn. Hij heeft Baker en Del mont vermoord. Hij had mij bijna!” „Juist!” Oom zweeg even, ging toen bijna verstrooid verder: „Jij gaat er nu natuurlijk op uit, en vóór alle din gen: je vernietigt die man. Hoe, dat is jouw zaak. Kun jij de zaak recon strueren, Calvert?” „Ja meneer”. Als het erom ging iets te recontrueren, moest je bij mij zijn. „Onze vriend of vrienden zijn aan boord van de „Firecrest” geklom men kort nadat ik was weggegaan. Vóór het aanbreken van de dag. Zij zouden het nooit hebben gewaagd bij daglicht te werken. Zij hebben Huns lett overmeesterd en hem vastgebon den. Zo heeft hij de hele dag gezeten, wat ik opmaak uit het feit dat hij zich niet aan het dagrooster heeft ge houden. Toen u aan boord kwam hielden zij hem nog steeds vast. Zij hadden er geen belang bij de indruk te wekken dat er iemand aan boord was de boot die hen hier had ge bracht was natuurlijk meteen weer vertrokken. Zij konden de boot van de „Shangri-la” niet de hele dag langs zij de „Firecrest” laten liggen”. „Dergelijke conclusies kun je me wel besparen, ik ben niet achterlijk”. „Ja meneer. Ongeveer een uur of zo na uw vertrek kwam de sloep van de „Shangri-la” opdagen, met kapi tein Imrie en Quinn Co. aan boord om te melden dat ik was omgekomen. Dat betekende Hunsletts doodvonnis. Als ik dood was, konden zij deze ge vaarlijke getuige niet in leven laten. Dus werd hij door Quinn vermoord. Waarom op deze manier? Dat weet ik niet. Misschien waren ze bang dat schoten te ver doorklinken; misschien wilden ze geen slag- of steekwapen gebruiken omdat die te veel bloed achterlaten. Zij waren namelijk van plan vannacht terug te komen, tegen een uur of twaalf, om de boot weg te brengen naar de Sound en hem daar tot zinken te brengen en er mocht eens iemand in die tussentijd aan boord komen Maar persoonlijk ge loof ik dat Hunslett op die manier is vermoord omdat die Quinn een psy chopaat is, een lustmoordenaar, en de ze manier hem de meeste bevrediging schenkt”. „Ja. Misschien wel. Zij hebben na tuurlijk gedacht: „Waar kunnen wij het lijk verbergen tot wij vannacht terugkomen. Voor het geval iemand aan boord klimt.” En toen kwamen zij op een idee: „Ha! Gevonden! Wij zullen hem in de loze diesel stoppen”. 68. Toen de President van Piranhacua was uitge sproken, klonken er allerlei bonkende en bellende geluiden uit de kast van de vergaderzaal. „D-daar is iets aan de hand!" zei Panda ongerust, terwijl hij op sprong. ,Jk-kik ga even k-kijken." „Doe dat vooral niet, makkertje!" riep generaal Jimanao geschrokken. Maar Panda luisterde niet naar hem. Hij liep zó vastberaden naar de kastdeur, dat hij de uitgestoken voet van de president niet zag, en er lelijk over struikelde. De Algemene Nederlandse Onderwij- zersfederatie (ANOF), de Vereniging voor Wetenschappelijke Spelling (VWS), de Vereniging voor Leraren in Levende Ta len en de VON hebben al enige tijd ge leden een gezamenlijk advies uitgebracht aan minister Veringa. Deze, spellingadvie- zen gaan veel verder dan de reeds eerder geformuleerde spellingvoorstellen van de commissie-Pee-Wesselings. Minister Ve ringa heeft toegezegd, het voorstel-Pee- Wesseling met de adviezen van de vier onderwijsorganisaties naar de Tweede Ka mer te sturen. De VON, die het spellingonderwijs tot een minimum wil beperken, is bang dat haar voorstellen niet overgenomen zul len worden. Ze zal er bij de toekomstige minister en de Tweede Kamer op aan dringen, haar adviezen te aanvaarden. Verder is de VON, voornemens de in 1954 samengestelde woordenlijst, die in het zo genoemde „groene boekje” staat, jn haar eigen spelling uit te geven. in de „Daily Telegraph”, nee, hij was uitgekozen door twee of drie heel knappe koppen die het hele land had den uitgekamd om juist die ene man van uitzonderlijke kwaliteiten te vin den. Die man was Oom Arthur, en volkomen meedogenloosheid moest één van die belangrijke eigenschap pen zijn. Ik had er eerlijk gezegd nooit bij stilgestaan. „Vermoord, natuurlijk”, zei hij. „Ja, meneer”. „Hoe?” „Zijn nek gebroken, meneer”. „Zijn nek? Zo’n gespierde kerel als Hunslett?” en grafiek. Expositie wandkleden van Janna- Wezel-Blokker. Tot en met 1 mei. Geopend di. t.m. za. 9-17.45 uur. Museum Cruquius (Cruqulusdljk 27). Geopend van ma. t.m. vrij. 9-16 uur. za. 9-12 uur. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 17-19. Zandvoort) Expositie monumentale kunst van Jaap Bouhuys. Geopend op zaterdag, zondag en 2e paasdag 14-16 uur. Tot en met 25 april. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van graficus Ton Gravelijn en Jen ny en Wim Duller, keramiek. Geopend van dins dag tot en met zondag 13-17 uur. Tot en met 7 april. DIVFRSFN Stadhuis Haarlem: Vandaag 20.00 u.: Openbare vergadering raadscommissie (milieubeheer). Donderdag 14.00 u.: openbare vergadering raads commissie over piannen Schalkwijk. Jeugdhuis Deining (Ripperdastraat 13 A). Don derdag 10.30 u.: Poppentheater Mijko met .Glittergroente”. Toneelschuur (Smedestraat 23). Elke zaterdag 11.00 u.: Kindertheater van 10-13 jaar. Elke za terdag 13.30 u.: Aktle-beraad. Elke zondag 13.30 uur: Kindertheater van 8-12 jaar. Diverse avon den en middagen toneelschuurprojekten. Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) Geopend maandag t.m. donderdag 19.3024 u.; vrijdag en zaterdag 19.30—01 uur; zondag 2—5 uur en 2023.30 uur: vrijdag- en zaterdagavond folk. Donderdag om de 14 dagen, litteraire klassieke platen; maandagavond: teach-inn. Donderdag 20.00 u.: Radlo-opname van Tom Paisley, folksinger m.m.v. Coby Schreyer. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5. Heemstede). Elke woensdag 14- 16 uur: Teken-Inn van 6 t.e.m. 14 jaar. Elke zo. 14-16 uur: Teken-lnn van 15 jaar en ouder. Bowling (hoek Orlonweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur: zondag 10-02 uur bowling. Thijsse’s Hof (Bloemendaal). Geopend dinsdag tot en met zaterdag 9-12 en 13.30-16 uur. zond, en maandag gesloten. Hotel Bonwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondag optreden orkest Tony Dispari. Tevens zondag matinee. De zender was verdwenen. Al onze explosieven, afluisterapparaten en kleine draagbare zenders waren ver dwenen. Er was veel ruimte overge bleven. Zij hadden hem dubbel ge vouwen en naar binnen gestouwd; zijn hoofd lag op zijn armen en zijn armen lagen op zijn knieën en er was nog plenty ruimte over. Ik kon zijn gezicht niet zien. Ik zag ook geen spo ren van geweld. Zoals ik hem half zit tend, half liggend had aangetroffen, leek hij vredig te slapen: een man die op een warme zomermiddag op een rustig plekje is weggedoezeld. Het zou een lange zomermiddag worden, een heel lange, want de eeuwigheid duurt lang. Had ik hem de vorige avond niet verteld dat hij zo veel zou kunnen slapen als hij wilde? Ik raakte zijn gezicht aan. Het was nog niet verstijfd. Hij was misschien twee, drie uur dood, niet langer. Ik draaide hem om om te zien hoe hij was gestorven. Zijn hoofd viel opzij als bij een gebroken lappenpop. Ik keek Sir Arthur aan. De uitdrukking van slaapdronkenheid was verdwenen; zijn ogen stonden hard, koud, onver biddelijk. Vaag herinnerde ik mij de verhalen die ik dikwijls had gehoord over de meedogenloosheid van Ooms optreden, verhalen die ik altijd zonder meer naar het rijk der fabels had ver wezen. Nu was ik er niet meer zo zeker van. Oom Arthur was ten slotte niet geworden wat hij nu was omdat hij op een advertentie had geschreven Het KNMI deelt mee: In de circulatie wordt oor het komende etmaal vrijwel geen veran- ering verwacht. In ons land blijven de lucht- rukverschlllen gering, zodat het rustige weer- rpe aanhoudt. In gebieden met uitgestrekte •olkenvelden blijven de temperaturen overdag an de lage kant. In Frankrijk, het Alpenge- ied en Italië, waar het dinsdag zonnnig weer ras, steeg het kwik tot 14 a 18 graden. In .oord-Italië werden zelfs mlddagtemperaturen van 23 graden gemeten. Boven Denemarken, Zuld-Zweden en Zuid-Noorwegen komt een uit gestrekt regengebied voor, dat vrijwel niet van plaats verandert. Voor morgen worden in ons land iets hogere temperaturen verwacht. Barometerstand hedenmorgen 1010 millibar (753 mm). VOORUITZICHTEN voor vrijdag: Weinig of geen regen, af en toe zon en temperaturen nor maal tot iets boven normaal. Aantal uren zon: 1 tot 7; minimum tempera ture-: 0 tot 4 graden boven normaal; maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot 4 gra den boven normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent; kans op een geheel doog etmaal: 70 pecent. WEERRAPPORTEN Moerbergplantsoaa, IJmulden. is dagelijks be halve zaterdag e« zondag open van 14 tot 16.30 uur. Beeckestijn, museum. Velsen-Z. Is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdags van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945. IJmulden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be en donderdags van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, t. zlchtlgen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Hercules”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 „Als je mekaar niet meer vertrouwen kan". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Loes van Goor (grafisch werk) en 14 Lim burgse kunstenaars (edelsmeedwerk); geopend tot en met 10 april van dinsdag tot en met za terdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserweg), Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510 - 25120. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfïjnenshow, dagelijks geopend 10.30, 12, 14 en 16 uur. Avondvoorstelling dinsdag en vrijdag 21 uur Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. DIVERSEN Tulipshow (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend van 8-18.30 uur. Tulipgarden (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend v. 8-20 uur,tot en met 30 mei. Keukenhof (Lisse). Dagelijks geopend van 8 uur tot een half uur na zonsondergang. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Raadhuis Hillegom: Donderdag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hillegom). Expositie tekeningen en schilderijen van Willem de Munk uit Lisse. Dagelijks geopend beh. din. 2-5 uur. Tot en met 30 april. TENTOONSTELLINGEN Haarlemmermeerlyceum (Badhoevedorp). Ex positie van kunstschilders, grafici en edelsme den. Dagelijks geopend van 15-17 uur, 19.-21 uur. Tot en met 13 april. BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 u.: „Helden van het laatste uur”; donderdag 20 u.: „MacKenna’s gold”. TENTOONSTELLINGEN Edison. In Noordelijk Koetshuis Beeckestijn Velsen-Zuid: Expositie schilderijen en collages van Mark Kolthoff. De tentoonstelling duurt tot en met 25 april en is dagelijks open van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum, Dit zijn de tien: 1. Gij zult de seksuele opvoeding niet scheiden van de rest van de opvoe ding en beseffen, dat deze al in de wieg begint. 2. Gij zult beseffen, dat de huid en de handen onze voornaamste geslachts organen zijn. 3. Gij zult de spontane seksuele uitingen van het kind nooit afremmen, maar ook nooit kunstmatig stimuleren. 4. Gij zult steeds waarheidsgetrouw ant woorden op iedere vraag van het kind, zo mogelijk op hetzelfde mo ment, maar steeds op het niveau, dat het emotioneel en geestelijk kan ver werken en daarom nooit meer ant woorden dan het kind heeft gevraagd. 5. Gij zult bedenken, dat het voorge leefde voorbeeld zwaarder weegt dan alle woorden. 6. Gij zult bedenken, dat seksuele voor lichting op de school nooit meer kan zijn dan een aanvulling op de opvoe ding thuis. 7. Gij zult bedenken, dat te sterke na druk op de biologische aspecten van de seksualiteit tot onderwaardering leidt van de emotionele en relationele aspecten. 8. Gij zult leren, dat de seksuele uitbui ting van een ander mens even ver werpelijk is als iedere andere vorm van uitbuiting. 9. Gij zult uw kinderen leren, dat de stam „co” in het werkwoord coïteren betekent: samen. Samengaan, één worden, en dus een intieme menselij ke relatie veronderstelt. 10. De pil: Liever één jaar te vroeg, dan één nacht te laat. „Jij zet het programma maar in el kaar en ik zal hun alles vragen wat je wilt”, zei Oom Arthur neerslachtig. Hij luisterde niet eens meer; hij was nog steeds met stomheid geslagen bij de gedachte dat iemand die, net als hij, op het punt stond tot de hoogste adel van het koninkrijk te gaan behoren, tot zijn nek toe verwikkeld bleek in misdadige activiteiten van de gevaar lijkste soort. „En zet een nieuwe fles klaar voor je naar buiten gaat”. Zoals Oom Arthur de consumptie opvoerde, was het toch maar een wijze ingeving van de Voorzienigheid ge weest dat de kelders van een van de beroemdste distilleerderijen in de Hooglanden zich op nauwelijks een halve mijl bevonden van de plek waar wij voor anker lagen, schoot mij door het hoofd. Ik liet de loze kap van de stuur- boorddiesel op de vloer van de ma chinekamer zakken alsof het ding een ton woog. Ik ging rechtop staan en stond daar een minuut onbeweeglijk. Toen ging ik naar de deur. „Sir Arthur?” „Ik kom, ik kom”. Even later was hij er, met een glas whisky in zijn hand. „Heb je de sleutel van het drama?” „Ik heb Hunslett gevonden, meneer”. Oom Arthur deed een paar stappen, onzeker, als iemand die slaapdron ken is. „Caramba!” riep de generaal uit.. „Wat zijn dat voor lompe manieren?!" ,,Er zit iemand in die kast!" zei Panda verontwaar digd. „En dat kan wel gevaarlijk zijn!” De president glimlachte breed. „In die kast zit mijn geheime agent,” legde hij uit. „Hij let op mijn veiligheid, en hij heeft een insluiper betrapt dat is duidelijk. Laat hem dus met rust en ga zitten, zodat we ons gesprek kunnen voortzetten. Het ging over drie miljoen. Kunnen we dat nu even regelen?" SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 u Toneelgroep Theater met „Onder het melk woud”. Donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Cen trum met „Cees de Jongen. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Love Story”, 14 jr. Donderdag 13.30 u.: „Tanya en haar politiehond” a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: ,Voor een paar kogels meer”, 18 jr. Donderdag 14 en 20.00 u.: „Ben Hur”, a.l. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Django de genadeloze killer” 14 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De pastoor kan geen bloot meer zien”, 18 j J-* Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 u.: „De gendarme op drift”, a.l. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Women in love”, 18 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Candy”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Baai der begeerte", 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Joseflen een meisje voor iedereen", 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „From here to eternity”, 14 jr. Donderdag 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom”, a.l. Donder dag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Easy Rider”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Pren tenkabinet: tentoonstelling van werk van Jac van Looy en nieuwe aanwinsten Artotheek Ne derland ‘1870. Geopend dagelijks 10-17 uur. Zon dags 13-17 uur. De Hallen (Gr. Markt). Striptentoonstelllng „Wordt vervolgd". Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot en met 30 april. Teyler Museum (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de 16e t.e.m. de 19e eeuw, Fos sielen, mineralen etc. Expositie „Grafiek van Wenzel Hollar”. Geopend van di. t.m. za. 10-17 uur. Tot en met 30 april. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen en plastieken. Dagelijks geopend 12- 17 uur, ma.-, wo.- en vrijdagavond 20-21.30 u. Zondag 14.30-17 uur. Tot en met 18 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma- lente tentoonstelling van oude religieuze kunst Tentoonstelling „Lijden en verheerlijking", pas sie- en verrijzenisvoorstellingen uit eigen bezit. Tot en met 31 mei. Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. zon. 14-17 uur. Galerie T (Bakenessergracht 67) Expositie nieuwe schilderijen van Key Hiraga. Dagelijks geopend 11-17 uur. zon. 14-18 uur Tot en met 1 mei. Expositie Uitleenkunst (Ged. Oude Gracht 121) Geopend van dinsdag tot en met zaterdag 11-5 u Stichting MACROcenterKOSMOS (Amsterdam- straat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astrono mie. geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur elke avond beh. za. en zon. 19.30-22.00 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemste de) Permanente expositie handgeweven wand kleden van Bodll Blokker-Veggerby keramiek WOENSDAG 7 APRIL op 6.03 uur; onder 19.23 uur onder 4.53 uur OH ARMAN. WAT VRESELIJK! roS? CM ©S r nSt L MET EEN VLIEGER ZOU HET 1 "ZEKER VEEL BETER GAAN: x ,>56»G KIJK, PINGO ZÓ HADDEN WE ONS VLIEGTUIG MOETEN MAKEN I @s PoAUA LjjvPo, gSÖO/

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13