UNILEVER GAAT en DIT JAAR WAT wintercollectie groot sociaal Drinkt u caffeine SUPRA Kosigin belooft in vijfjarenplan vrije koffie? Wereldprimeur bij Rodiers herfst- flierishpafc rande&orensfe Ik vind wassen op een koopje verkeerde zuinigheid. Wie niet? Etna actief Gek van Coussances gaf zich toch over Verbetering minimumloon in onderzoek -Haar modejournaal- program BEZUINIGEN l a Ensemble met hoed van Brussé I Van Nelle Swpra, de bekende vacuumgemalen kivaliteitskoffie, iserookin caffeinevrije vorm.Koffie, diehetvollepond geeft aan smaakengeur. Geniet er maar rustig van! cafleinevry f2,69perpak. „In hart en nieren gezond” NA BELEG VAN VIER DAGEN IIf Ji» fe. L l WOENSDAG 7 APRIL 1971 99 99 Dnhhalman- als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen- 6,15 SUPRA „ALS HET IN DE LUCHT hangt, ligt het al bij Rodier”. Los jesweg heeft dit befaamde Parijse modehuis zich deze slagzin aan gemeten. De Brusselse presentator, die dezer dagen de nieuwe herfst- en wintercollectie van Rodier in troduceerde liet er bij mij geen twijfel over bestaan, dat ook hij het een heerlijke kreet vond. Ik althans, heb het verscheidene keren van hem moeten aanhoren, opdat ik er toch wel goed van doordrongen zou zijn, hóe waar het allemaal was. Ik heb de goede man uiteraard niet teleurgesteld. De slogan is leuk bedacht en een spitsvondige reclame stel ik immer op prijs. Voor de toevoeging van het nodige zout zorg ik naderhand zelf wel. Drukte bij postgiro v,@.: W'ï ADVERTENTIE Bé TER MAAT. Zwierige cape met open zijkanten. 1 E gebarricadeerde ADVERTENTIE Kofllebrandtrljen »lnd» 1782 HUW&aajUMKW 1 VACUUM INHOUD 230 GRAM Pantacourt met zijdeachtige im- primé blouse. HOE dan ook, Rodier is een naam waar men niet alleen op moet letten, maar die bovenal en al sinds zeer veel jaren kwaliteit waarborgt. Zo als gewoonlijk werd ik tijdens deze show wederom geconfronteerd met voortreffelijke, klassieke kleding, doch kon ik tevens een aantal nouveautés bewonderen. Van Nelle Alle twaalf kinderen, die nog altijd niet weten dat ze geen moeder meer hebben, zijn voorlopig bij familieleden onderge bracht. Het schijnt dat de vader die tegen over de commandant van de gendarme rie onophoudelijk beweerde dat hij niet (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Volgens jaar komt een budgetonderzoek voor het minimumloon gereed. Bovendien is er een departemen tale commissie ingesteld om een onder zoek in te stellen naar de financiële po sitie van de gescheiden vrouw. Dit deel de gisteren staatssecretaris Van de Poel (CJft.M.) mee tijdens de behandeling in de Eerste Kamer van zijn voorstel om in de algemene bijstandswet een algeme ne landelijke norm in te stellen die ge lijk is aan 95 van het minimumloon. collectie waarlijk prachtige mantels, sommige voorzien van capuchon. Tot besluit de shorts. Niet meer weg te denken in het huidige modebeeld en bij Rodier kennelijk ook voor de ko mende herfst nog in trek. Op deze show zag ik de shorts in combinatie met een beeldschone cape, die aan de zijkanten open was. De cape zal het overigens zeker goed doen met de lan ge pantalons, alsmede met de jupe- culottes en de pantacourts. met een bijpassend hoedje. Coutu rier Brussé heeft onder meer de opdracht gekregen een nieuw kos tuum te ontwerpen voor de leden van het Residentie Orkest. CATANIA, (Reuter). Roodgloeiende lava komt uit zes nieuwe scheuren van de vulkaan de Etna. Dit gaat gepaard met spectaculaire explosies, waarbij ge smolten gesteente honderden meters de lucht in geslingerd werd. De lavastromen zijn zichtbaar tot in Catania, een Italiaanse stad die dertig kilometer van de Etna af op Sicilië ligt. De nieuwe scheuren zijn ontstaan op een hoogte van 2900 meter. De lava stroom, die al een lengte van een kilo meter heeft, vordert twee meter per uur. Gérard Brussé uit Den Haag Is de ontwerper van het hierboven afge- beelde ensemble uit zjjn voorjaars- en zomercollectie. Het ensemble is uitgevoerd in een gestreepte soie sauvage en wordt gecompleteerd ALLEREERST EEN wereldprimeur „voorgevormde” pullovers. Associeert u dat „voorgevormd” nu niet direct met de meestal stevig gecupte beha. Zo Victoriaans maakt men het nou ook niet. Bij deze pullover moet u meer denken aan een ingebreide vorm, zoals een onzichtbare bustenaad, waar door hij soepel en onberispelijk de leest omsluit. De meerderheid van de Eerste Kamer ging overigens akkoord met het voorstel van de staatssecretaris, ondanks felle kritiek van de Kamerleden Versloot (P.v.d.A.), Van Wijk (P.S.P.) en Ton- naer (P.P.R.). Mr. Versloot zei dat de marge van 5’/o zomaar uit de mouw is geschud. Het minimumloon kan een so ciaal verantwoord minimum zijn, maar (nog) geen verwachting uitspreken. Er zijn tal van onzekerheden waaronder die van de ontwikkeling van grondstoff enprij - zen. De indruk is overigens dat deze prijzen in de laatste maanden iets zijn teruggelopen. In 1970 had de winst van Unilever het hele jaar te lijden van de sterk gestegen prijzen van oliën en vetten, naast de voortdurende en aanzienlijke stijgingen van bijna alle andere kosten. De invloed van een en ander werd in vele landen nog versterkt door de prijsbeheersing van de overheden. Zelfs bij een redelijke toe passing van de prijsbeheersing liepen de verkoopprijzen steeds een stap achter bij de laatste kostenstijgingen. Bij een omzetstijging van 14 percent (van 21.829 miljoen gulden tot 24.917 miljoen gulden) was de bedrijfswinst dan ook iets lager: 1.433 miljoen gulden te gen 1.443 miljoen gulden. De winst toe komende aan houders van gewone aan delen daalde met 6 percent van 691 mil joen gulden tot 650 miljoen gulden, door dat de interestkosten belangrijk hoger waren en het belastingbedrag bij een la gere winst nagenoeg onveranderd was. zou aarzelen zijn kinderen eveneens van kant te maken als men hem zou probe ren te arresteren ze in werkelijkheid gedurende deze vier dagen van gijzeling heel redelijk heeft verzorgd. Onder de beschuldiging van moord zal Denis Job eerst door psychiaters worden onder zocht om de graad van zijn toerekenings vatbaarheid vast te kunnen stellen. Zijn gedragingen, niet alleen sinds de laatste vier dagen maar ook al lang voor dien, laten over die vraag, lijkt het, wei nig twijfel meer bestaan. Óver het lot van zijn twaalf kinderen zal eveneens pas later worden beslist. Mochten familiele den zich blijvend over hen willen ontfer men, dan zullen ze vermoedelijk niet aan de armenzorg hoeven te worden toe vertrouwd. DEN HAAG De postgiro heeft in het afgelopen halfjaar (sept. ’70-april ’71) per werkdag gemiddeld 1625 nieuwe rekening houders ingeschreven. Het aantal nieuwe rekeninghouders was in die periode 244.000 tegen 170.000 in het voorafgaande halfjaar. Andere cijfers: transacties per dag 1.7 mil joen (1,5 miljoen), acceptgirokaarten per dag 290.000 (225.000), dagafschriften 650.000 (560.000). daarom kan men daarvan geen 5°/o meer aftrekken”, betoogde hij. Mr. Van Wijk wees erop, dat deze norm inhoudt dat een onvolledig gezin (moeder, met twee kinderen) 132 per week krijgt. „Maar dit is armoede. Een dergelijke vrouw kan zichzelf en haar kinderen wel redelijk te eten geven maar méér ook niet”, aldus de Haarlemse ad vocaat. Volgens hem gaat meer dan 50 van de bijstandsuitkeringen naar de on volledige gezinnen. „En van individuali sering komt geen cent terecht”, betoog de het Kamerlid, „omdat al die onvolle dige gezinnen in aanmerking zouden moe ten komen voor die individualisering”. Volgens staatssecretaris Van de Poel zijn de gemeentelijke uitkeringen voor de Algemene Bijstandwet over het gehele land gezien steeds meer verschillen gaan vertonen. Volgens de bewindsman was door de wijziging van het minimumloon, met de koppeling aan zowel de loon- als de prijsindex, een harmonisatie in de al gemene Bijstandswet mogelijk geworden zonder dat overgegaan moest worden tot „pijnlijk” terugdraaien. Onder de naam „Sportswear” wordt een serie modellen uitgebracht be staande uit gladde weefsels met gerib belde breisels, hetgeen inderdaad een verfijnd, sportief karakter geeft. De jurkjes in deze collectie zijn stuk voor stuk leuk van model. Ze zijn er in twaalf prachtige kleuren en wat niet minder belangrijk is, de prijzen zijn beslist niet aan de hoge kant. VOOR DE komende herfst en win ter heeft Rodier daarenboven in de tinten van de jumpers en de jurken gezellige, lange shawls. Behalve be haaglijke warmte geven zij ook nog de nodige zwier aan het geheel. Met grap pige mutsjes, eveneens in de kleurstel ling van de overige kledingstukken, kunt u het hoofd dan koket sieren. De bijzonder fraaie ceintuurs, die ik bij diverse modellen zag dragen waren werkelijk een lust voor het oog, maar een ramp voor de portemonnee. Ik ver onderstel, dat het modehuis in dezen alleen maar heeft gedacht aan het ge zegde: „Het oog wil ook wat”, doch beslist niet aan het in deze tijd toch al zo moeilijke „zuinigheid met vlijt”. VOORTS WAREN er in de nieuwe MOSKOU (DPA). Vergroting van de arbeidsproduktiviteit, een „omvang rijk sociaal program” en het verhogen van de levensstandaard van de bevol king met daarnaast een gelijktijdige ver sterking van de defensieve kracht. Dit zijn de kernpunten van de Russische economische politiek, die premier Alexei Kosigin gisteren in zijn toelichting op het nieuwe vijfjarenplan schetste. Op het in het Kremlin plaatsvindende 24ste Congres van de Russische Commu nistische Partij zei Kosigin dat de indus triële produktië van de Sovjet-Unie in 1975 een waarde van 528 miljard tot 544 miljard roebel zal bereiken. Hij kondigde aan dat de totale kapi taalsinvesteringen in de komende vijf ja ren 500 miljard roebel zullen bedragen. Dertig percent daarvan vloeit naar de landbouw, de levensmiddelen en con sumptiegoederenindustrie. De zware industrie, voor welks reke ning tachtig percent van de totale pro- duktie in de Sovjet-Unie komt, zal vol gens Kosigin ook in de toekomst de ba sis blijven waarop de kracht van de Rus sische economie steunt. De premier deelde verder mee, dat in het afgelopen vijfjarenplan tachtig mil jard roebel voor de defensie is uitgege ven. Het land „was hiertoe door de in ternationale situatie en uit oogpunt van haar eigen veiligheid gedwongen ge weest”. Ook in de toekomst zal voortdu rende aandacht aan de versterking van de defensieve kracht gegeven worden. Naar de mening van westelijke waar nemers zijn de werkelijke defensielasten van de Sovjet-Unie aanzienlijk hoger, dan de jaarlijkse defensiebegrotingen aange ven omdat een deel ervan bij andere be grotingsposten wordt ondergebracht. (Van onze redacteur in Parijs) PARIJS. Denis Job, alias de „gek van Coussances”, die zich dagen geleden, na eerst zijn vrouw te hebben doodge schoten, met zijn twaalf kinderen in zijn gebarricadeerde huis in Noordoost- Frankrijk had opgesloten heeft zich gis teren dan toch eindelijk overgegeven. In de auto van de directeur van het provinciale psychiatrische instituut die hem aan een zoet lijntje had meegelokt, heeft hij gisteravond om zeven uur het afgedankte stationnetje, dat hem als wo ning diende, zonder verdere moeilijkhe den verlaten. De laatste zes kinderen, die hij tot gisteren onder zijn hoede had gehouden, waren op hun paasbest uit gedost een uur eerder door een tante meegenomen. In de ochtenduren gaf de zwakzinnige man al duidelijke tekenen van inkeer of van moedeloosheid en wa ren zijn dreigementen om de gendarmes op een afstand te houden geleidelijk aan wat minder zelfberaden en verbeten ge worden. Zijn oudste zuster, die de enige per soon is die nog enige greep op hem scheen te hebben, kon zonder veel moei lijkheden eerder in de middag binnen komen. Zij heeft toen ook de capitulatie voorbereid. De 40-jarige debiele oud-ar- beider weigerde aanvankelijk nog steeds te geloven dat zijn vrouw, die hij vrij dag eigenhandig met een jachtgeweer om het leven had gebracht, inderdaad dood was. Hij eiste eerst de foto’s te zien alvorens te willen geloven dat zij ’s mor gens was begraven. (Van onze redactie economie) ROTTERDAM. Unilever gaat dit jaar bezuinigen. De noodzakelijke projec ten gaan door, maar de afschrijvingen op materiaal zullen worden vertraagd, bijvoorbeeld voor het wagenpark. In 1970 heeft Unilever bijna 2,5 miljoen per dag geïnvesteerd. Het totale bedrag was 993 miljoen voor het hele concern, dat thans 330.000 man personeel in dienst heeft. Mogelijk zal er in Nederland personeel gaan afvloeien in Oss, door de fusie Zwanenburg-Unox. Eerder werd bekend gemaakt dat bij enkele laboratoria in de toekomst ook met minder mensen zal worden gewerkt. Unilever heeft een minder goed jaar achter de rug, maar het vertrouwen van de raad van bestuur in de toekomst van het Brits-Nederlandse concern is volledig ongeschokt. „Unilever is in hart en nie ren gezond”, zo drukte de in de komende jaarvergadering, op 10 mei aftredende voorzitter van Unilever H. Hartog het uit in zijn toelichting op het jaarverslag voor de pers. Ondanks de inflatie kunnen op langere termijn gezien de stijging van omzet en winst parallel gaan. Tenminste als de inflatie niet uitgaat boven de 5 percent, waarmee Unilever voor 1971 en 1972 rekening houdt als gemiddelde voor de landen waarmee zij te maken heeft. Óver de directe toekomst, dus voor het lopende jaar, wilde de raad van bestuur '-Hflit-lZ uil- jl ili. ->'1' anikte “'’mhwMMiaHiiM.. IiniHlJiltff ilfWIHWUIlM'iihui 1 IbL.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17