Onderzoek naar hobby van in Staphorst aan de hand een miljoen Nederlanders Verzekeri ngsh u is je maatschapvissers is in Soldaatje Cambodja „Sommigen hebben geen idee wat Prof. Posthumus gelooft niet alternatief van studenten „schijn-heilig IS Rijksarchieven schromelijk verwaarloosd ERASMUS „Volksgericht? Volkstelling duurder dan gedacht Dat is kwats” BURGEMEESTER P. A. NAWIJN VAN OMSTREDEN GEMEENTE: Verbond Nederlandse Ondernemingen: Herstructurering wetenschappelijk onderwijs Sport- en beroepsvisserij op Visma ’71 Negentig doden bij branden vorig jaar 23 CON A MO RE IMAGO ACHTERGRONDEN REACTIES WOENSDAG 7 APRIL 1971 99 99 „Denkfout” Zelfselectie ar (Van onze correspondent) UTRECHT „Zelf ben ik nog niet verder dan een poging om vliegende vissen met de hand te vangen en zwevende gedachten in woorden vast regeringscommissaris voor het weten schappelijk onderwijs, prof. dr. K. Posthumus. Zij dateren van oktober 1970, toen prof. Posthumus voor een gezelschap van jonge academici in Eindhoven een redevoering hield over een zaak die hem na aan het hart gaat en waarin hij als uiterst deskun dig mag worden beschouwd: Het onderwijs. Het lijkt op het eerste ge zicht wat merkwaardig dat de man, die voor de minister van Onderwijs, dr. Veringa, de blauwdruk voor de herprogrammering van het weten schappelijk onderwijs heeft ontwor pen, zich zo bescheiden uitdrukt. Zou hij het eigenlijk niet zeker moeten weten? Nog enkele dagen BOEKENWEEK: DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG (Van onze correspondent) DEN HAAG Het verhaal dat iemand uit Staphorst zijn reizen beperkt tot een fietstochtje naar een koe in een wat afgelegen weiland, klopt in ieder geval al niet, want in de hal van het Staphorster gemeentehuis staat een vrouw in klederdracht een paspoort aan te vragen. Ze heeft veel weg van de boerin die op de muurschildering in de hal samen met haar man over de vruchtbare weilanden staart. Daar boven staat de tekst: „In het verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal” ADVERTENTIE „Love Story” 7,90 Burgemeester P. A. Nawijn van Staphorst. „Kabelpiraten” een zeeslepersdrama f 18,90 Tweede Kamer onlangs akkoord gegaan met een wetsvoorstel hierover van mi- BOEKEN KOPEN IS EEN GOEDE ZAAK veel de Santpoort: Hoofdstraat 234 Tel. 37 83 71 GOEDE BOEKEN (bij aankoop van tenminste t 7,50 aan boeken „Protest Per Prent” gratis) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. „Schromelijke verwaar lozing gedurende een reeks van jaren heeft de Rjjksarchiefdienst doen vervallen tot een dienst met een gebrekkige organi satie, met onvoldoende personeel en ge huisvest in ongeschikte gebouwen”. Dit staat in het rapport dat de Archiefraad heeft uitgebracht aan de minister van CRM, een rapport dat vernietigend is voor ons gehele Rjjksarchief zowel in Den Haag als in alle provinciale hoofdsteden Burgemeester Nawjjn: „Op zichzelf niet, maar uiteraard doet het je pjjn, groot ver driet, dat Staphorst weer op een dergeltfke manier in het nieuws is gekomen. De Stap- horsters zelf zijn erg gelaten. Zoiets grijpt in in een gemeenschap, dat dient iedereen te begrijpen. Het is zoiets als wanneer er gens een natuurramp gebeurt. Op de morgen van de afspraak met burgemeester P. A, Nawjjn is het aantal ge vallen van kinderverlamming In Staphorst opgelopen tot 34. Een ochtendblad weet te melden dat jongeren 's nachts geprobeerd hebben de omstreden ds. Dorsman te ontvoeren. Het gerucht gaat dat een uitgebreide Amerikaanse televisieploeg inmiddels koers heeft gezet naar het zwaar getroffen dorp. En omdat je in Staphorst, eigenlijk tegen beter weten in. toch altijd weer gespitst bent op achtergebleven toestanden, blader je aan de gemeentelijke leestafel het clubblad „Goal” van de voetbalvereni ging „Staphorst” even door. komt. In heel Nederland ligt het aantal mensen dat zich wel laat inenten op 95 percent, in '69 zaten wij hier op 62 per cent. Maar het aantal groeit. (Na de polio- gevallen lag het percentage aanzienlijk hoger Red.) Mensen die hier nooit geweest zijn gaan helemaal op bepaalde publikaties af. De genen die Staphorst kennen, weten dat veel verhalen niet kloppen. De Staphors- ters zijn vriendelijk, aardig, helemaal niet schuw. Maar kunt u zich voorstellen dat ze schuw zijn geworden voor sommige pu bliciteitsmedia? Neem dat artikel dat als april-grap in een weekblad heeft gestaan, met truc-foto’s van een naakte dame die hier door het dorp liep en kerels met bok- kepoten. De betreffende journalist wilde contact hebben met mensen hier, hij be dacht een gefingeerde naam, neem Jansen, en vroeg toen aan allerlei vrouwen waar lansen woonde. Zo kreeg hij allerlei ge sprekken, die hij gebruikte. Als zo’n vrouw dan achteraf leest dat het allemaal kwats was, is het dan een wonder dat ze een volgende keer zegt: „zoek het zelf maar uit”. een herverdeling van de middelen, noopt hem tot stellingname. Hij karakteriseert de ideale maatschap pij welke de studenten-oppositie voorstaat spottend als het „Duizendjarig Rijk”. Hij onderzoekt de „Messiaanse alternatieven” van de studentenbeweging en komt tot de conclusie dat het een verwarrend geheel is. IJmuiden: L. Nieuwstraat 243 Tel. 1 31 44 De gemeenteraad van Staphorst heeft nu een verklaring uitgegeven waarin vacci natie dringend wordt aanbevolen. De SGP-ers zeggen nu al: wij laten de ouders vrij. Dat is al een belangrijke stap vooruit, als je van een negatieve tot een neutrale houding komt. Maar het is verschrikkelijk moeilijk om over te brengen wat hier aan de hand is, wan het betreft het geloof en dat is altijd een moeilijk punt. Het is de mens zijn in nerlijke overtuiging, ga die maar eens ver anderen, doe dat maar eens in een hand omdraai. Maar het geloof wordt nu wel volkomen ten onrechte in diskrediet ge bracht. Vanmorgen kreeg ik nog een brief uit Engeland met op de enveloppe: „Aan de calvinistische burgemeester van Stap horst”. Op een Duitse brief stond: „Aan de calvinistische moordenaar”. Ik heb ook ierfiand aan de telefoon gehad die riep: Drie jaar. De nieuwe militaire machtheb bers in Argentinië hebben bekend ge maakt, dat over drie jaar de democratie zal worden hersteld. „Ik heb tien kinderen, ze zijn echt wel alle tien ingeënt. In mijn kerk heeft de dominee nog een hele preek gehouden over de polio, naar aanleiding van een tekst. Hij heeft het probleem ook vanuit de bijbel belicht. Hij zei dat God de mid delen heeft gegeven om ziekten te bestrij den. en dan moeten wij ook van die mid delen gebruik maken. Dat vond ik heel goed,” zegt de Staphorster burgemeester. „Maar men scheert alles vaak over een kam, ze hebben het dan over de dominees van Staphorst, terwijl één van de vier do minees bezwaar heeft tegen vaccinatie, de andere drie zijn con amore vóór. Het enige positieve dat misschien in deze explosie zit, is dat de mensen zo worden opge schrikt, dat ze over hun bezwaren heen stappen. Als je ziet dat in vroeger jaren maar 40 percent zich liet inenten, gaan we al de goede richting uit. Maar je zult hier toch altijd mensen houden die zeggen: „we doen het niet”. Dat is geen stijfkop pigheid, die mensen verkeren in een ge wetensconflict. Ze mogen het gewoon niet doen. Ze hebben een zeker godsvertrou wen. Daar heb ik respect voor. Ik wou wel dat meer mensen een godsvertrouwen hadden, dat glijdt de laatste tijd nogal af, maar je moet er wel van uitgaan dat God niet alleen zelf ingrijpt, je moet ook ge bruik maken van de middelen die Hij geeft. De archiefgebouwen in Haarlem, Leeu warden, Zwolle, Den Bosch, Maastricht en Assen dienen zo spoedig mogelijk te worden vervangen. Volgens de Archiefraad is alle ellende waarin men nu zit ontstaan in de afgelo pen vijftien jaar. De grote betekenis van het archief Nederland heeft één van de belangrijkste archieven ter wereld heeft men onderschat. Het aantal bezoe kers ervan is in de afgelopen jaren ver dubbeld, evenals de werkzaamheden. De gebouwen zijn levensgevaarlijk, de archie ven zijn totaal ontoegankelijk, het perso neel doet werk wat het niet behoort te doen, kortom alles heeft in de afgelopen jaren destructief gewerkt. Als men alles binnen 25 jaar wil wegwerken er is een achterstand van 9500 manjaren zullen ruim 300 personeelsleden moeten worden aangetrokken. de tentoonstelling alle inlichtingen over visvergunningen; men kan ze daar ook aanschaffen. De ANWB staat klaar voor alle sportvissers die met een eigen boot je het water op willen. De Algemene Hengelaarsbond en het Centraal Nederlands Hengelaarsverbond (die overigeps een fusie beogen) zullen niet ontbreken. Tenslotte wil de Organisatie ter verbe tering van de binnenvisserij niet achter blijven. Zij zal veel laten zien van de activiteiten op het gebied van de viskwe- kerij; en niet alleen op plaatjes: vissoorten kan men levend zien op VBO-stand van Visma’71. „We hebben hier een Stichting Stap horst, die het imago probeert te verbete ren. Iemand gaat voortdurend met dia’s het land in om voor vrouwenverenigingen te laten zien hoe Staphorst werkelijk is. We hebben ook een boekje „Staphorst, zoals het werkelijk is" aan alle buschauf feurs van touringcars gestuurd. Want die vertellen aan hun passagiers ook de vreemdste verhaaltjes over glimmende Prof. Posthumus gelooft dat de studen tenoppositie een denkfout maakt. De ver warring wordt naar zijn mening in de hand gewerkt door een foutieve gedach tengang. Het denken van de studentenop positie kan hem als volgt worden weer gegeven: „Wij zouden een middel willen hebben dat geneest van griep en nierste nen, van hoge en van lage bloeddruk, van jicht en kanker, van ouder worden en sterven. Wij geven het alvast maar een naam: Alkahest. Wij kondigen met adver tenties, spandoeken en luidsprekers aan dat Alkahest voor alle ziekten het genees middel is. Maar de apotheker heeft het niet in voorraad. Zo worden ook in het onderwijsdebat termen gebruikt als demo cratisering en projectonderwijs”. Prof. Posthumus zet daar een van zijn gevangen „vliegende vissen” tegenover. „Wij zullen voorlopig schaarste moeten delen”. Hij illustreert deze stelling met cijfers. „Als de groei van de uitgaven voor het wetenschappelijk onderwijs in de toekomst even groot zal zijn als hij in de laatste jaren was, zal in het jaar 2005 het gehele nationale inkomen nodig zijn voor de universiteiten en hogescholen. We zullen ons dus moeten voorbereiden op het moment dat we ons beperkingen moeten opleggen” En dat moment is nu geko men. De beperkingen staan in het vooront werp van wet voor de herstructurering van het wetenschappelijk onderwijs: een beperking van de cursusduur van het wetenschappelijk onderwijs tot vier jaar. Het komt er dus op neer dat de univer- siteiten en hogescholen voor de onont- Hij zou graag zien dat een dergelijke vorm van zelfselectie in het aan de uni- versiteiten en hogescholen in te voeren propedeutisch examen zou worden ge realiseerd. Maar hij erkent dat het toe nemen van het aantal leerlingen op de scholen en het aantal studenten aan de universiteiten een ongenuanceerde beoor deling juist in de hand werkt. Het is vaak een kwestie geworden van zakken of sla gen, zonder dat de aanleg en de eigen schappen van de geëxamineerde en zijn eventuele mogelijkheden of onmogelijkhe den aan een evenwichtige beoordeling worden onderworpen. Prof. Posthumus be schouwt het niet als zijn taak dat hij de oplossing geeft voor de herprogramme ring van het onderwijs en van de beoor deling van studenten. Hier ligt een uitge breid werkterrein voor de instellingen voor onderwijsresearch, die in ons land in vrijwel elke universiteitsstad zijn ge vestigd. Voor veel mensen ia het vooral moeilijk om de religieuze achtergronden te begrij pen van de weigering om kinderen te la ten inenten. Ik kan me dat wel voorstel len, maar u moet begrijpen dat dit niet per se een Staphorster aangelegenheid is. Politiek gezien is het de SGP-groep, maar die heb je in heel Nederland. Maar in een „Maar je krijgt nu wel reacties, ook uit het buitenland, dat de tijd hier heeft stil gestaan, dat we hier leven zoals ze dat driehonderd jaar geleden deden. Daar kun ie zoveel je wilt tegen inbrengen, want het is gewoon niet waar. Kijk maar naar de ontwikkeling van de landbouw hier, ieder een heeft zijn machines. Veel mensen heb ben ook een auto, er is industrie, het zijn hier ook niet alleen boeren. En de dorps kern, hoe mooi ziet die eruit? Het Is hier geen Amsterdam met allemaal pakhuizen, we hebben hier mooie woningen. Abe Len stra komt hier straks zelfs wonen. Wat dat betreft komen wij ook heel goed mee”. Burgemeester Nawijn gaat op verzoek uitrekenen hoeveel Staphorsters bezwaar hebben tegen inenting. „Ik dacht dat je op zo'n dertig percent Zelfs kinderen worden in Cambodja gerecruteerd om het wankele regime van Lon Nol overeind te houden. Dit jongetje moet met een ouderwets ge weer de wacht houden bij de Bassac- rivier, in de omgeving van de Cam bodjaanse hoofdstad Pnom Penh. Overigens is deze weeP; door de Cam bodjaanse regering een voorstel ge daan om de kinderen en twee honderdduizend vrouwen in het leger van Cambodja uit de frontlijnen weg te halen en over te brengen naar administratieve posten. stad als Groningen maakt die groep hoog uit één percent van de bevolking uit, en die ene percent gaat dan op In de vijf per cent Nederlanders die om de een of andere reden tegen het inenten zijn. Maar hier is die groep veel groter, en dan kom je tot hogere aantallen. Maar daarmee is het nog niet typisch iets voor Staphorst, het is de mentaliteit van de oud-gereformeerden en zwaar-hervormden, die in heel Nederland voorkomen en hier een behoorlijke groep hebben”, aldus burgemeester Nawijn. deurknoppen en tekens waaraan je kunt zien dat ergens een huwbare dochter is. Allemaal kwats. Sommige mensen willen Staphorst het imago van vijftig jaar ge leden graag laten houden. Je kunt er alles tegen willen doen, maar dat imago is zo mooi, je kunt er zo lekker over schrijven, dat moet vooral blijven, want het brengt geld op. Maar een Staphorster zelf heeft niet de mentaliteit van de Volendammer, waar men de hele zaak commercie maakt. H(j hoeft er niet aan te verdienen, hjj heeft zijn eigen job en voelt er niks voor om geld uit Staphorst te slaan. Maar anderen proberen dat wel te doen". (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De volkstelling dreigt een langdurige en dure aangelegenheid te worden. De extra voorzorgen en een vertraging in de telling van ongeveer twee maanden doen vermoeden dat het totale kostenbedrag de raming van 23 miljoen gulden met een aantal miljoenen zal gaan verschrijden. Op 1 april wa ren nog maar 350 van de 873 Nederlandse gemeenten geteld. Het Centraal Bureau voor de Statistiek had als streef aantal op die datum 600 gemeenten. Bij de klei nere gemeenten is er een vertraging in de telling van een maand en bij de gro tere gemeenten (als Amsterdam) van on geveer twee maanden. Voor het CBS heeft de vertraging geen ernstige gevolgen. Men kan de binnen komende gegevens al verwerken. Het wachten is nu op het zelf invullen van de formulieren door de nog niet getelden. De groep die dan nog niets van zich heeft laten horen zal „administratief” worden geteld (met behulp van gegevens van de gemeentelijk administraties). „De betrokkenen hebben bij voortdu ring gesteld”, aldus het VNO, „dat maatschapvissers niet in enigerlei ar beidsverhouding staan, maar als zelf standigen zijn te beschouwen. Opneming in de sociale verzekering achtte men een ondergraving van de maatschaps- verhoudingsgedachte. En dat is dan het heilige huis van de maatschapvissers”. Het VNO vraagt zich af, of niet beter gesproken kan worden van „schijn-hei- lig” omdat er een keuze blijft tussen een verplichte en een particuliere ver zekering. „En wat de maatschapsver- houding betreft”, zo voegt het verbond er aan toe, „hieraan wordt kennelijk geen afbreuk gedaan door de handha ving van één verplichte sociale verze kering, te weten de kinderbijslagverze kering voor loontrekkenden”. De Socia le Verzekerings Raad had de minister indertijd geadviseerd de maatschapvis sers aïs zelfstandigen te beschouwen en daarom van alle werknemers-verzeke- ringen uit te sluiten, maar minister Roolvink had gesteld dat op dit punt „met instemming van betrokkenen” geen wijziging nodig leek. „Sommige journalisten hebben er geen flauw begrip van wat hier aan de hand is. Kijk, ik heb „Bild am Sonntag” hier ge had. Iedereen die ik nu tegen kom, zegt: die had je niet moeten ontvangen, dat is het grootste boulevardblad van Europa. Maar ik heb ze vriendelijk te woord ge staan, koffie en sigaren erbij, en dan lees je later een verhaal waarin allerlei volks gerichten worden opgehaald. Er stond in dat het in Staphorst verboden is om naar de televisie te kijken. Als iemand het toch deed kwam er een volksgericht. Waar ha len ze die kwats nou vandaan? Maar dat verhaal lezen ze dan weer in Denemarken en ik krijg iemand uit Kopenhagen aan de telefoon, die vraagt of dat waar is van de volksgerichten vanwege televisie-kijken. En dan begin je je hele verhaal maar weer van voren af aan. Een kopje trekt de aandacht: „Tot niet verderfelijk”. Daaronder een luchtig ar tikel dat propaganda maakt voor de voet- baltoto als zjjnde een „onschuldig ver maak”. De gemeente blijkt zelf een boekje uitgegeven te hebben met de bescheiden titel: „Een halve dag in Staphorst”. In het voorwoord is de burgemeester blij met de uitgave, want „er bestaan over Staphorst Immers zulke wonderlijke hardnekkige ge ruchten dat velen menen te maken te hebben met een oud middeleeuws dorp met zonderlinge bewoners die er gebrui ken op na houden niet meer passend in onze moderne 20ste eeuw”. DEN HAAG Volgens de officiële ge gevens zijn vorig jaar in Nederland 90 mensen bij brand omgekomen: 47 mannen, waarbij twee brandweerlieden 30 vrou wen en 13 kinderen. Totaal 527 mensen werden bij brand gewond. Hierbij waren 143 brandweerlie den. koombaarheid van de herprogrammering komen te staan als het terugbrengen van de cursusduur tot vier jaar door het par lement wordt aanvaard De kans is niet gering dat chaotische toestanden zullen ontstaan. De moeilijkhe den worden nu al door enkele studierich tingen, die de cursusduur trachten te ver korten, ervaren. Dat komt doordat men veelal niet beter weet te doen dan het oude programma samen te persen in een kortere cursusduur. Dat leidt tot overbe lasting van de studenten. Prof. Posthumus is zich daar zeer wel van bewust. Hij wijst er nadrukkelijk op, dat het zo niet moet Maar hoe het dan wel moet horen de universiteiten en hogescho len niet van hem. Ook voor de kwestie van de beoordeling van de studenten heeft hij geen oplossing gevonden. Hij geeft als definitie van wat de beoordeling van de student zou moeten zijn: „het hem doen ontdekken wat zijn natuurlijke aanleg werkelijk is”. Uit het bundeltje van prof. Posthumus, dat door de staatsuitgeverij is uitgegeven, blijkt echter dat hij toch wel reeds enige vliegende vissen heeft gevangen en en kele zwevende of zwervende gedachten in woorden heeft weten vast te houden. De „vangsten” zijn van belang om enig in zicht tij krijgen in de filosofie die achter het voorontwerp van wet voor de her structurering van het wetenschappelijk onderwijs steekt, dat onlangs is gepubli ceerd. Prof. Posthumus heeft een duidelijke op vatting over het karakter van de maat schappij van de toekomst. Hij is ook wel gedwongen geweest om op dit punt dui delijk te zijn. De studentenoppositie met zijn hooggestemde idealen over een maatschappij waarin iedereen tot zijn recht zal moeten kunnen komen, waar de concurrentie uit geweerd is en het kapi- talistiiche tysteem vervangen i» door (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. In een officieel com- uister Rooivink. mentaar op de opheffing van de verze- keringsplicht voor maatschapvissers zegt het Verbond van Nederlandse On dernemers: „Een novum in de sociale verzekering, dat onzes inziens niet zonder consequenties kan blijven”. Met name wordt daarbij gedoeld op de keuze die voor de maatschapvissers is ontstaan tussen verplichte of particu liere verzekering. Zoals gemeld is de Burgemeester Nawijn, gereformeerd vrijgemaakt, groot voorstander van het inenten tegen polio, heeft inmiddels een groot deel van de wereldpers aan de tele foon gehad. Hij is duidelijk moe van „het steeds maar weer op je woorden moeten passen, zorgen dat alles goed overkomt”. De BBC is hier al geweest, de Belgische radio, verslaggevers uit Denemarken, Duitsland, Engeland, de „Daily Mirror”, nu belde de Amerikaanse televisie al weer op. Zij wilden praten met de getroffen gezinnen. Ik heb hun toen gevraagd: zou u het leuk vinden dat de televisie aan uw bed komt als u ziek bent. Nee, dat was niet zo leuk, vonden ze. Je moet menselijk blijven denken, moet dit leed, want ik ver zeker u dat er echt veel leed is, nu alle maal maar uitgedragen worden?”, zegt burgemeester Nawijn. „Jullie onchristelijke rotzakken”, en toen weer ophing. Maar op zichzelf heeft het calvinisme hier niets mee te maken, dat denkt hier over het algemeen heel anders over. Wat hier nu gebeurt is meer een zijpad. Is het moeilijk om burgemeester van Staphorst te zijn? (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De hengelsport in Ne derland is een niet meer weg te denken vorm van recreatie. In de laatste jaren zijn sportvisserij en beroepsvisserij nog al eens met elkaar in conflict gekomen, vooral met betrekking tot het visreser- voir In het Ijsselmeer. Over de toekomst van de beroepsvisserij heeft men in de ze krant veel kunnen lezen. Wat nu zijn de perspectieven van de hengelsport in ons land? Op Goede Vrijdag wordt in het Ahoy- complex tegenover het Metro-station Zuid) in Rotterdam de derde internatio nale sportvisserij tentoonstelling „Visma ’71” geopend; de expositie duurt een week. Het lijkt een goede gelegenheid deze Visma-tentoonstelling te gebruiken als werkterrein voor een sociologisch onder zoek naar het vooruitzicht van de sport visserij en deze kans zal dan ook niet onbenut blijven. Zo’n onderzoek zal na melijk worden verricht door een werk groep, waarin deskundigen van de mi nisteries van Landbouw en Visserij, Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de Organisatie ter verbetering van de binnenvisserij, de cultuur-techni- sche dienst en een aantal (sportvissen- de) sociologen zitting hebben. De afdeling sportvisserij en beroeps visserij van ir. Lardinois’ ministerie komt op de Visma met een eigen stand. De werkgroep wil uit het onderzoek te weten komen wat de wensen zijn van de sportvissers in Nederland en dat zijn er nogal wat: ons land telt namelijk rond een miljoen liefhebbers. Uit de gegevens die ter beschikking komen kunnen straks maatregelen wor den voorbereid die het de beoefenaren van deze grootste vorm van actieve openluchtrecreatie in ons land zo gerie felijk mogelijk moeten maken. Zo is het een feit, dat sporthengelaars hoe langer hoe meer een eigen bootje aanschaffen. Een consequentie is, dat hiervoor beschermende haventjes ko men. De Rotterdamse Rivierpolitie geeft op Zojuist verschenen „Tenzij Een Wonder Gebeurt” n.a.v. T.V. en radioprogramma f5,95

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23