WAAROM RCH-DOELMAN WERKEN AAN OPHEFFING VAN STOP VOOR BUITENLANDERS Spaanse voetbalclubs praten weer over „vreemde” spelers ton salaris wereldtitels Drie Chinese Weinig supporters met Ajax naar Madrid Van Baarle na tweede ronde aan de leiding Jeugdtennistitel voor de 15-jarige Joelle Groten «ïB SIMON BES NOG NIET I AAN ZIJN TOP ZIT Tot IWf te j Beslissend duel voor Amerikanen koelden woede Maarten Ruis kampioen bij jongens Basketbaltoernooi The White Stars Tafeltennis op meubilair AS Roma weigert Herrera vraagt „slechts” vijf Sijbrands blijft aan de leiding Winst Tom Okker Bert van der Helm naar Tempo-team UEFA-jeugd Koersen Hilversum NEDERLANDS SCHAAKKAMPIOENSCHAP PD nu: ^wddWooI ^ÜHQDDDI ai WOENSDAG 7 APRIL 1971 Ijshockeyers maakten van hotel een slagveld »-s.v.v. 8 Sport 5g]FSg c AH» ónjgr Ü00 □0D tJDD GQr i7" fa 0 Oil fiorf VVWWWWVWWVVVVVVVVVVWVVVVVWVVVVWVVVVVWVWVVVVVU AMSTERDAM Het Tilburgse meisje Joelle Groten heeft tijdens het toernooi om de nationale Jeugd-indoortenniskamploen- schappen tot en met 17 Jaar om de Knicker- bockerbekers in het Frans Ottenstadion in Amsterdam voor een verrassing gezorgd door de titel te veroveren. Joelle Groten immers is pas 15 jaar oud. Zij ontmoette in de finale overigens dezelfde tegenstand ster, die zij ook in het toernooi om de in doorkampioenschappen tot 15 Jaar enkele maanden geleden in Groningen moest ver slaan, Anne Reimus uit Utrecht. Stand: 1. t.m. 6: Hofland, Merbis, Van der Wey, Van Bentum, Baljon en Fliek allen 3V« punt. NAGOYADe Hongaren Tibor Klam- par en Istvan Jonyer hebben de wereld titel tafeltennis in het herendubbelspel veroverd. Zij versloegen in de finale de Chinezen Tsjoeang Tse Toeng en Liang Ko Liang met 11-21, 21-16, 21-10, 21-16. De doelman van de ijshockeyploeg Boston Bruins, Gerrie Cheevers, heeft voor elke keer dat hij op zijn masker getroffen werd een passende deco ratie aangebracht. De voornaamste uitslagen zijn: Meisjes. Halve finales: Anne Reimus (Utrecht) verslaat Kathleen Warners (Am sterdam) 6-4 7-5, Joelle Groten (Tilburg) verslaat Yvonne van den Eeckhout (Am sterdam) 6-3 4-6 6-4. Om de derde plaats: Van den Eeckhout verslaat Warners 6-3 VOLLEYBAL. Voor het toernooi om de Lente-cup, het officieuze Westeuropese kampioenschap voor heren, hebben 16 lan den ingeschreven. Deze landen zijn in vier groepen verdeeld. Zoals bekend heeft Ne derland besloten dit jaar niet mee te doen. 3 2 3 Die had de eindstand bereikt door de als eerste geplaatste Amsterdamse favoriete Kathleen Warners met 6-4 7-5 uit te scha kelen. Na een zeer spannende partij (7-6 3-6 7-5) veroverde Joelle Groten haar tweede indoortitel van dit winterseizoen. Bij de jongens ging het kampioenschap volgens de verwachtingen naar de Hage naar Maarten Ruis, die in de eindstrijd toch nog vrij veel moeite had om de Am sterdammer Frank Koning te kloppen: 3-6 7-5 6-3. Jongens. Halve finales: Maarten Ruis (Den Haag) verslaat Otto Panman (Rotter dam) 6-1 6-0, Frank Koning (Amsterdam) verslaat Walter Fok (Leiden) 6-4 6-4. Om de derde plaats: Fok verslaat Panman 8-5 (er werden dertien games gespeeld). Finale: Ruis verslaat Koning 3-6 7-5 6-3. 6-4. Finale: Groten verslaat Reimus 7-6 3-6 7-5. SHIPHOL. Het ziet er naar uit dat zeer weinig supporters Ajax zullen volgen naar Madrid, waar de Nederlandse kampioen woensdagavond 14 april zjjn eerste halve-finale wedstrijd om de Europa cup 1 zal spelen tegen Atletico Madrid. De tour-operators en reisbureaus, die supportersreizen naar Spanje verzorgen, hadden gehoopt zo’n vijfduizend voetbalenthousiasten te kunnen boeken op een groot aantal vliegtuigen, waaronder de KLM-Jumbo jet. (Van onze correspondent) BARCELONA Ondanks het feit dat het Spaanse voetbal naar de Europatop streeft, waarbij de Neder landse clubs Ajax en PSV in de halve finales nu de grote dreiging vormen, zijn de Spaanse supporters maar ten dele tevreden over wat hun geboden wordt. Ze hebben heimwee naar de tijden van Kubala, Di Ste fano, Puskas en Kopa en andere sterren die in één geniale dribbel de dure en soms langdradige wedstrijd de moeite waard maakten. GENEVE. Een volkomen verwoes te bar, gesloopte hotelkamers en stuk geslagen bloempotten in het Metropole- hotel in Genève zijn de stille getuigen nadat de Amerikaanse ijshockeyers hun woede over de degradatie naar de B- groep van het wereldkampioenschap hadden gekoeld. Hoewel de directie van het hotel in Genève dinsdag elk commentaar wei gerde, zeiden enkele personeelsleden dat de kamers en ruimten welke door de Amerikanen gebruikt waren, eruit zagen als „een stuk land in Californië na en zware tyfoon”. Deuren waren ingeslagen, meubels zwaar beschadigd, overal slingerden lege flessen en vrijwel alles was be smeurd met kauwgum. Zondagavond hadden de Amerikanen vooral huisgehouden in de bar waar alles wat niet spijkervast zat, was mee genomen. Zilveren cocktaillepels waren verdwenen en op de scherven van ruim vijftig glazen hadden de Amerikanen Holiday on Ice gevierd. toen meerdere niet-Spanj aarden de gro te drijfveer van de Spaanse kampioen waren. Dit jaar werd Real nota bene door nieuwkomer Celta uitgeschakeld voor het ligakampioenschap. Een ander belangrijk feit is dat de transferprijzen van de nationale spe lers, bij gebrek aan concurrentie, tot ver buiten de proporties van hun kwali teiten zijn gedreven. De Hongaren Kampar en Jonyer ver dienden hun overwinning op de Chinezen Tsjoeng en Liang Ko Liang volkomen. In de eerste game werd dit nog niet zo dui delijk, doordat het Chinese paar zeer goed verdedigend speelde en dan ook won met 21-11. Dat dit eerste verlies echter ook grotendeels te wijten was aan het feit dat Klampar en Jonyer zich nog niet hadden hersteld van de vermoeienissen in de eerdere enkelspelwedstrijden bleek in de volgende drie games. Na de stand van 11-11 in de tweede game demonstreerden de Hongaren magnifiek samenspel, waar tegen de statische Chinezen niet waren opgewassen. Met name de harde smashes van de Hongaren verrastten het Chinese dubbel keer op keer. De overwinning in het damesdubbel- spel van Lin Hoei Tsjing en Tsjeng Min Tsjih leverde communstisch China zijn derde titel op bij de wereldkampioen schappen. Lin Hoei Tsjing won maandag samen met Sjin Lin het gemengd-dub- belspel en de Chinese heren veroverden vorige week de Swaythlingbeker, de tro fee voor het wereldkampioenschap voor landenteams. hele dag op de wedstrijd kunnen voor bereiden. Dat is het verschil. Normaal gesproken moet Sparta met drie, vier nul deze wedstrijd winnen, hoewel wij (ik denk aan MVV) juist voor de beker raar uit onze slof kunnen schie ten. Vooral Verschoor (die Klijnjan krijgt) en Croes of Van Leeuwen (Kristensen) zullen het erg moeilijk krijgen”. Zoals gezegd: men verwacht spoedig groot nieuws. Topschutter Garate van HAARLEM. In het kader van het twintigjarig bestaan organiseert basket- balvereniging The White Stars een inter nationaal toernooi. De wedstrijden zullen worden gehouden in de sporthal van de HTS aan de Westelijke Randweg op 9, 10 en 12 april. Onder de ploegen bevindt zich het Poolse LKS uit Lodz. Het eerste damesteam van de Haarlemse vereniging is het vorig jaar de gast geweest van de Poolse ploeg die de wens te kennen heeft gegeven om de Nederlanders ook eens in eigen huis te ontmoeten. Daaraan kan dan met Pasen gevolg worden gegeven. Naast LSK nemen verder deel: BOB, The White Stars en het Nederlands jeugd- team. LEEUWARDEN Tijdens het toernooi om het schaakkampioenschap van Neder land dat in Leeuwarden wordt gehouden, heeft de Rotterdammer John van Baarle opnieuw gewonnen. Hjj heeft na twee ron den alleen de leiding in handen. De uitslagen zijn: v. d. Wey-Hofland rem., Merbis-Van Bentum rem., Baljon- Kuypers 1-0, Fliek-Koopman 1-0, Van Dijk- Balemans 1-0, Dieks-Bemink 1-0, Brouwer - Elburg rem., Koster-Vorstermans 0-1, Hortenslus-Littel rem. In de tweede ronde behaalde hij een nuttige overwinning op Andriessen. Dat hij de voorlopige leiding niet moet delen met Jan Timman is overigens een wonder te noemen. De Delftenaar brak tegen Krabbé in gewonnen stand af, doch miste tot twee maal toe in de gecompliceerde stelling de winst. Remise na 62 zetten. Langeweg ont snapte tegen Van der Weide aan een ne derlaag (remise) terwijl Ree tegen titel houder Scholl evenzeer tevreden mocht zijn met een puntendeling. Het duel Don- ner-Boersma, dat reeds zeven uur heeft gevergd, is opnieuw afgebroken. Donner staat beter. Donderdag wordt de derde ronde afgewerkt. Stand na 2 ronden: 1. Van Baarle 2 pnt., APELDOORN In de achtste ronde van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland kwam Ton Sijbrands remise overeen met Varkevisser. Concurrent Berg sma deelde eveneens de punten, met Harm Wiersma. Door deze resultaten behield Sijbrands de leiding met een voorsprong van twee punten op Bergsma. De uitslagen van de achtste ronde zijn: Visser—V. d. Sluis 1-1, Wiersma—Bergsma 1-1, SijbrandsVarkevisser 1-1, Bronstring Schotanus 1-1, DrostHermelink 0-2, Van Dijk—Van Tilborg 2-0. Stand: 1. Sijbrands 14 punten, 2. Berg sma 12, 3. Bronstring 10, 4. Schotanus en Van der Situs 9, 6. Wiersma 8. 2. Hartoch en Timman l*/« pnt., 4. Donner 1 1 pnt, 5. Krabbé, Langeweg, Ree en Scholl 1 pnt, 9. Andriessen en v. d. Weide 0 pnt Het toernooi om het Nederlands jeugd kampioenschap schaken is gisteren voort gezet met de partijen van de vijfde ronde. «M* «M* We.; eeee* »ee* «Me») ■«ta'jciaflannnrr* (Van onze sportredactie) ZAANDAM. Als er ooit nog eens een fusie tussen de betaalde vere nigingen in Haarlem en omgeving tot stand komt, dan zal één van de voet ballers die praktisch zeker van een plaats zal zijn in de nieuw te vormen selectie, RCH-doelman Simon Bes zijn. Haarlem steekt nu al zijn belangstel ling voor Bes niet onder stoelen of banken hoewel de Zaandamse inkoper wel bedenkt: „Officieel heb ik nog nooit iets vernomen. Ik hoor ook wel de nodige geruchten, maar daar kun je niet veel waarde aan hechten. Het zou uiteraard anders worden als er iemand kwam praten”. Het is met de voetballoopbaan van Bes merkwaardig gelopen. De man die zich bij RCH (vooral in wedstrijden tegen gerenommeerde tegenstanders) regelmatig in positief opzicht weet te onderscheiden is één van de slachtof fers geworden van de mislukte „één jaar full-prof constellatie” van het Amsterdamse DWS. Bes vormde onder trainer Jaap van der Leek (pas ont slagen bij Willem II) met Piet Schrij vers (FC Twente) en Jan Jongbloed de doelverdedigers. Bes over die periode: Als ik nu nog aan die periode terug denk dan kan ik mij wel voor het hoofd slaan. Ik was nog zo bleu. Schrijvers en Jongbloed hadden al jaren profer- varing. Ik kwam van een amateurclub en wist van niets. Ik wist in het begin bijvoorbeeld niet eens of ik er bij een ROME. De Italiaanse voetbalclub AS Roma zal het contract met zijn trainer Hellenio Herrera, dat afloopt aan het eind van dit seizoen, niet verlengen. Herrera vraagt voor het seizoen 1971-1972 een sa laris van negentig miljoen lire (516.000 gulden) en dit vindt het bestuur van de Romeinse club aan de te hoge kant. Herrera zelf is van mening dat hij niet hebzuchtig is. „Perslot heb ik mijn aan vankelijke eis van honderd miljoen lire (576.200 gulden) aanzienlijk afgezwakt,” zo verklaarde hij. Hellenio Herrera, die van Argentijnse afkomst is, kwam in 1968 in dienst van AS Roma. Daarvoor echter, als trainer van Internazionale Milan, verwierf hij zich grote faam doordat deze club onder zijn leiding twee maal de Europa Cup voor landskampioenen veroverde. AS Ro ma werd met Herrera in het seizoen 68- 69 nationaal kampioen en won het jaar daarop de Italiaanse beker en bereikte de halve finales van het toernooi om de Europa Cup IL ken om zo haar rivalen van het veld te vegen en de eigen kas te spekken. Op het laatste moment gooide Real Madrid roet in het eten door de kleinere en min der rijke clubs achter zich te verenigen tegen Barcelona, en zo werd het voor stel door de eerste divisieclubs afge stemd. Het is overigens niet de koninklijke Spaanse voetbalbond die de doorslagge vende beslissing neemt. Dat is voorbe houden aan de „nationale sportafgevaar- digde”, een soort minister voor sport die gelijktijdig voorzitter van het Spaans Olympisch comité is. En waar Real Ma drid geen rekening mee had gehouden was dat Don Juan Gech, de man van het Barcekma-bestuur, uitgerekend op deze post terecht zou komen als een verlaat gevolg van de laatste kabinetswisseling. Vandaar dat er sinds die b enoeming geruchten in de Spaanse sportwereld gingen dat de grenzen wel eens geopend zouden kunnen worden voor de eredivi sieclubs. Men wist bijvoorbeeld dat Bar celona een heel begerig oogje had (en nog steeds heeft) op enkele bekende Noordeuropese, waaronder ook Neder landse, topspelers. Natuurlijk kon dat niet op slag gebeuren. Maar dezer dagen beginnen er geruchten door te sijpelen uit Spanje’s hoogste sportkringen dat de tijd nu rijp is. Men fluistert dat het heel waarschijnlijk is dat er na het einde van dit seizoen belangrijke beslissingen zuilen vallen. Don Juan Gech is er de man niet naar om een dergelijk besluit koppig door te drukken, maar wel om de belangrijkste tegenstander tot beter inzicht te bren gen. Een zwaar wegende reden zou wel eens het feit kunnen zijn dat Real Ma drids trainer Miguel Munoz (ook al zal hij dat nooit bekennen) met de handen in het haar zit en ook grote heimwee heeft naar de gloriedagen van Real, Atletico verklaarde ons enkele dagen ge leden nog tijdens een interview dat de Spaanse elftallen best wel een paar bui tenlanders zouden kunnen opnemen, vooropgesteld dat ze van dergelijke ho ge kwaliteit zijn „dat zij ons werkelijk wat kunnen leren”. Er gaan geruchten dat Spanje’s rijkste clubs al contacten in het buitenland leggen. De nationale trots is erg mooi en aardig, maar de beurs is nog belangrijker, e n terwille van het kijkspel zal men het talent zono dig elders gaan zoeken. De tototips van Slem Bes luiden: NAC FC Twente Holland Sport Sparta Haarlem Telstar FC Utrecht Volendam Go Ahead ADO NEC MW FSC DFC Veendam HVC Den Bosch GV AV Heracles Cambuur VW RCH HD VS De Volewijckers RBC Limburgia bepaalde situatie wel of niet uit moest komen. Ik was nog een echte amateur keeper. Een lijn-doelman. Ik moet ook zeggen dat er bij DWS weinig aan gedaan werd om mij op mijn fouten te wijzen. Het is achteraf erg belang rijk geweest, want als je bij een ere divisieclub speelt sta je er anders te genover. Je leert veel meer”. Tegen die achtergrond vormt het ook de voornaamste reden dat Bes (nu al voor het vierde seizoen bij de Racing) het gevoel heeft dat hij nog lang niet zijn top zit. Hoewel hij het niet zo expliciet stelt is voetballen bij de Ra cing momenteel een beetje troosteloos. De club heeft in het begin van deze competitie de boot gemist en een hoge klassering (met het oog op eventele versterkte promotie) lijkt verder weg dan ooit. Bes: „Hoewel dat een pro bleem voor bijna iedere club vormt, missen wij een persoonlijkheid in iedere linie. Anderzijds heb ik het gevoel (hoewel je dat nooit zo kunt stellen eigenlijk) dat die fusiebespre- kingen negatief doorwerken. De spirit is er een beetje uit. Ik weet niet of het verstandig is om te zeggen, maar ik sta positief tegenover een fusie. Het zou toch het meest rendabel zijn als in Kennemerland de ene week Tel star en de andere week FC Haarlem speelde. Twee ere-divisieverenigin- gen, dat is toch ook voor het publiek het aantrekkelijkste”. Zijn positie komt dan in gevaar. Bes: „Wat mij persoonlijk betreft zou ik af- wachten of ik in de fusie zou worden opgenomen. Anders zou ik op de transferlijst gaan. Ik wil nog wel door gaan als het maar binnen de straal Haarlem (met het oog op mijn werk) blijft”. Een fusie is een noodzaak want de verschillen worden zo langzamerhand echt te groot. Neem de bekerwedstrijd van RCH tegen Sparta. Bes: „Wij ko men vandaag vroeg bij elkaar, maar vanmorgen heb ik toch nog moeten werken. Sparta heeft zich vandaag de SCHAKEN. Na de derde ronde van het toernooi om het jeugdkampioenschap schaken van Nederland, hebben Baljon en Van der Wey de leiding met 2,5 punt. HILVERSUM. De uitslagen van de dinsdag avond In Hilversum gehouden draverijen zijn: Compagnie-prijs (2000 meter) eerste afdeling: 1. Julia B (M. Vergay) 2.58 3 1.29.2; 2. Joop Hollandia; 3. Inca. Win 2.60, pl 1.40 1.70 2.50. kop 5.40, trio 104.30 Olivier van Noort-prijs (2400 meter): 1. Henri van Wendy (P. Heynen) 3.35 L27.4; 2. Hup; 3. Inspirit. Win 8.60, pl 1.60 160 420, kop 20.30. Abel Tasman-prijs (2000 meter): 1. Izegrim (G. Scholten) 2.55.6 1.27.8; Isi’s Juweel; 3. Guda S. Win 6.70, pl 310 2.60 2.70, kop 4.30, trio 522.70. Pieter Plansius-prijs (2020 meter): 1. Galatea (T. Kooyman) 2.52.7 1.24.7; 2. Fandango; 3. Ilya Kuryakin. Win 5.50, pl 2.60 3.60, kop 24.20. Van Riebeek-prijs (2420 meter): 1. Everprlse (J. Hendrikx) 3.23.1 1.232; 2. Grenadier; 3. Co met Volann. Win 14.10, pl 250 2.10 3.00, kop 4.20, trio 482.10. Willem Bontekoe-prij» ie afdeling (2000 me ter): 1. Hans (B. Dapper jr) 2.49.1 124.6; 2. Fillue de Quinta; 3. Hldda Dear. Win 1.80, pl 1.20 1.30 1.30, kop 5.00. Van Linschoten-prijs (2000 meter): 1. Ixlon Mars (J. Gorter) 2.47.8 1.23.9; 2. Hermans; 3. Win 4.90,’ pl 2.00 4.00 2.-40, kop 24.30, trio 1430.00. Compagnie-prijs, tweede afdeling (2000 me ter): 1. Izanto (P. Petersen) 2.57.8 1 28.9; 2. Igor M; 3. Indus Thar. Win 9.30, pl 2.30 1.80 1.30, kop 6.80. Jacob Roggeveen-prijs (2000 meter): 1. Flevo (C. Hetteling) 2.48 1.24; 2. Eddy Six; 3. Ch. van Rood en Noot. Win 520, pl 1.80 550 580, kop «2.0. trio 1587.30. Totale omzet: ƒ278.334. MONTE CARLO. Als eerste geplaats te Tom Okker heeft dinsdagavond tijden» het internationale tennistoernooi van Monte Carlo zijn partij voor de vierde ronde tegen de Fransman Patrice Beust gewonnen met 6-3 6-2. In deze ronde vie len twee verrassingen. De Fransman Pa trick Priosy rekende af met de sterke Tsjech Jan Kodes (5-7 6-3 6-1) en de Bel gische veteraan Emile Drossart stelde de Egyptische prof Ismael el Shafei voor on oplosbare problemen: 9-7 6-3. Ook Marijke Schaar kwam zijn het met moeite een ronde verder. De Haag se versloeg in de eerste ronde met 6-3, 4-6 6-2 de Francaise Bouteleux. AMSTERDAM Bert van der Helm, die enkele weken geleden in Utrecht voor de vijfde maal in zijn tafeltenniscarrière kam pioen van Nederland werd, zal zijn ver eniging Scylla (Leiden) gaan verlaten en volgend seizoen uitkomen voor Tempo team uit Amsterdam. Hij zal zich na zijn huwelijk met de bekende topspeelster Ellen Kort (medio oktober) in de hoofdstad ves tigen en bij Tempo-team de gelegenheid krijgen ook ’s middags enige nren te trai nen met onder de meer de reeds voor Tempo-team uitkomende Nico van Slobbe. Spanje is een voetballand, jazeker, maar dan wel vanaf de tribunes. Voet bal is hier een kijkspel en eigenlijk in veel mindere mate een sport waaraan het volk zelf deelneemt En wat de Spaanse supporters missen is iets dat in vroegere jaren veelal (met uitzondering van Gento) uit het buitenland ingevoerd moest worden: de geniale topspeler. In het eigen land zijn er in de laatste ja ren, ondanks ingespannen speurtochten van de talentjagers, geen ware vervan gers voor die grote namen opgedoken. Bij een recente opiniepeiling onder supporters hoorden wij vaak dezelfde vraag: „Waarom mogen er wel buiten landse trainers komen, zoals Max Mer kel, Ronnie Allen en Vic Buckingham, maar geen buitenlandse spelers? Die trainer zién we niet.” In zekere zin is dat niet helemaal juist. De Spaanse clubs hebben, toen vijf jaar geleden de grens gesloten werd voor het buiten landse talent onder de redenering dat zo de eigen kweek eindelijk eens een kans zou krijgen zich te ontwikkelen, wel een achterdeurtje gevonden. Dat was de „Spaanse afstamming” van Zuidameri- kaanse voetballers, waaraan onder an dere Atletico, Ajax’ komende tegenstan der, zijn topschutter de Argentijn Gara- j, dankt. Ook Real Madrid en anderen wisten wel een Spaanse vader op te dui ken voor een speler die hen interesseer de. Andere clubs, zoals Barcelona, hielden niet van halve of stiekeme maatregelen en stelden verleden jaar voor de grens dan maar weer helemaal open te stel len. De man die hier het meest achter heen zat was Don Juan Gech, toenter tijd administrateur van het rijke FC Barcelona. Deze club had immers de middelen om dure spelers aan te trek- BRUSSEL. Het Belgische UEFA- jeugdelftal, dat op 3 maart in Tongeren met 10 van Nederland won, is in zijn ge heel opgenomen In de selectiegroep van vjjftien spelers. Vandaag ontmoeten Ne derland en België elkaar voor de tweede keer, op het terrein van Go Ahead In De venter in de beslissende wedstrijd voor kwalificatie in het eindtoernooi. België plaatst zich bij winst of gelijkspel. Ook de Nederlandse trainer Arie de Vroet heeft zijn kernploeg ongewijzigd gelaten. Alleen het spelen van Jos Over- beek (de Graafschap) is twijfelachtig. Overbeek is ziek. Strijdveen (Go Ahead) is aan de groep toegevoegd. De Nederlandse selectie bestaat uit: Schellakens (NEC), Overbeek (De Graaf schap), Stevens (FSC), Riedijk (Fortuna VI), Van Kraay (PSV), Jongens (De Vole wijckers), Kila (ADO), Arntz (Go Ahead), Bos (GVAV), Kist (Heerenveen), Tijl (For tuna VI), Kleton (Ajax), Willaart (Willem II), Vermunt (Excelsior), Pfennings (FSC) en Strijdveen (Go Ahead). De heer Hoegen, directeur van evenementsreizen op Schiphol, vertelde dat er tot dinsdagmorgen nog geen achthonderd mensen een reis hadden besproken. Volgens hem zullen er in de resterende week niet veel meer bijkomen. Vele reisbureaus die contracten voor de huur van vliegtuigen hebben afgesloten, hebben deze moeten an nuleren. Andere reisbureaus hebben hun trips naar Madrid gecombineerd. De oorzaak van de geringe belangstelling is volgens de heer Hoegen het feit dat de meeste supporters van Ajax er van overtuigd zijn dat hun club in de finale komt. „Daarom bewaart men zijn geld liever voor de reis naar het Wembleystadlon in Londen”, zo zei hij. Twente N.A.C. 3 1 1 1 2 1 3 2 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 25